Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Problem sa žakoom

Ići dole 
+12
Stankovic
Miks
klokkende
pedja
Rea
Sale77-Nis
mime30
žako
momoks
goran092
n.ekv
tina
16 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći
AutorPoruka
tina

tina


Broj poruka : 71
Datum upisa : 12.06.2011
Godina : 54
Lokacija : Makedonija

Problem sa žakoom Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa žakoom   Problem sa žakoom Icon_minitimeNed Jun 12, 2011 9:55 pm

zdravo svima
imam veliki problem sa mojim papagajem-Zako
jas sam is makedonije i izvinite ako moj srpski nije dobar
evo mog problema:
moj Zako -Charlie star je 8 meseca i kod mene je 3.5 meseca i sve ovo vreme ima strasne proljeve
uzela sam bris i bio je negativan, na parazite isto negativan
dali su mu netaflok 10 dana ali ni to nije pomoglo
ni ugljen ne pomaze
a proljevi su strasno vodenkasti, vise je vode nego ono zeleno
neznam sta da radim strasno je mrsav ali je ipak veseo
dajem mu kuvani pirinac sa kuvanom mrkvu
evo danas sam prvi put dala i dvopek
i nista ne pomaze
vodu kuvam
ako neko zna sta bi mogla jos uciniti i sta bi mogla dati u ishrani molila bi da pise jer sam strasno zabrinuta
puno vam hvala
Nazad na vrh Ići dole
n.ekv

n.ekv


Broj poruka : 156
Datum upisa : 09.08.2010

Problem sa žakoom Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa žakoom   Problem sa žakoom Icon_minitimeNed Jun 12, 2011 10:10 pm

hm... Pod boj jedan, probaj kod jos nekog veterinara!!!

Napisi nam sta jede svakodnevno, sta povremeno. Slikaj i pticu i kavez, pa postavi ovde slike da vidimo. Isto tako fotografisi izmet i postavi ovde.
Nazad na vrh Ići dole
goran092




Broj poruka : 93
Datum upisa : 24.04.2010
Godina : 54
Lokacija : Свилајнац

Problem sa žakoom Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa žakoom   Problem sa žakoom Icon_minitimeNed Jun 12, 2011 10:53 pm

Za pocetak tvoj Zako nema dijareju vec je u pitanju Poliurija,odnosno pojacano izbacivanje urata.Dakle sve sto dajes da bi ga lecila misleci da ima dijareju je pogresno.
Za pocetak davati mu samo semensku hranu,a umesto vode obavezno uvin caj u kome mozes staviti i do dve kapsule nekog Probiotika.
Razloga moze biti mnogo pa bi bilo dobro da nam sve detaljno opises kako bi pokusali da pronadjemo uzrok ovakvog stanja kod tvog Zakoa.Imao sam i ja slicne probleme sa jednim Zakoom ali se sada stanje stabilizovalo.Davao sam mu nekoliko antibiotskih terapija i poslednja terapija je bila Baycoxom.
Kao sto rekoh moze biti mnogo razloga ali posto si ti radila analize na bakterije i parazite to treba iskljuciti.Od ostalih razloga hormonski poremecaj,upala zeluca,nadbubrezna zlezda,dijabetis itd.
Nazad na vrh Ići dole
tina

tina


Broj poruka : 71
Datum upisa : 12.06.2011
Godina : 54
Lokacija : Makedonija

Problem sa žakoom Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa žakoom   Problem sa žakoom Icon_minitimePon Jun 13, 2011 8:58 am

pokusacu da detaljno opisem sta jede.
dajem mu semnkastu hranu, isprva Ola -spanska , pa sad sam promenila sa Padovan.Ali on iskljucivo jede suncokret a ono drugo ostavlja pa mu ja dajem iz ruke pa tako i nesto drugo pojede.
Dajem mu ponekad i ukuhani pirinac sa mrkvom pa u njemu stavim i malo maka i palentu .
Davala sam i kuhani kukuruz on to obozava ali sada vec ne dajem zbog proljeve.Mozda i treba da mu dam kukuruz ali neznam bas dali je dobro zato sto kukuruz je blag.POnekad dajem mu i jabuku onako pomalo a najcesce dajem mu bananu zbog njegovo stanje.
Ranije sam davala i orahe, ljesnike i kikirikije ali sad sam i to prestala jer su masniji.
Crni suncokret zamenila sam sa beli .
U vodi stavljam vitamine(uljane) ali ne svaki dan , dajem 4-5 dana pa napravim pauzu.
Davala sam i bekomplex granule-B-vitamine, za crevnu floru, a rekli su mi i malo jogurta sa probiotikom i malo sira ali ne obozava to.
Proljevi su obilniji ujutro a preko dana ponekad ima i normalnu stolicu ali one vodenkaste su pobrojniji.
Imam slike i pokusacu da ih postavim ovde .
Kad ste rekli kapsule nekog probiotika na kojeg mislite i sta je dobro da mu dam?
Ovo stanje traje suvise dugo vec tri meseca i gubim nadu da cu uspeti .
Na netu sam procitala da je dobro da mu dam ljustenu zob ili zobne pahuljice ali neznam gde bih mogla to da kupim.
Nekako mi neide postavljane slike Smile
Nazad na vrh Ići dole
tina

tina


Broj poruka : 71
Datum upisa : 12.06.2011
Godina : 54
Lokacija : Makedonija

Problem sa žakoom Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa žakoom   Problem sa žakoom Icon_minitimePon Jun 13, 2011 9:05 am

probam da zakacim slike Smile
Problem sa žakoom 101052011
Problem sa žakoom 201
http://img718.imageshack.us/i/302
Nazad na vrh Ići dole
tina

tina


Broj poruka : 71
Datum upisa : 12.06.2011
Godina : 54
Lokacija : Makedonija

Problem sa žakoom Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa žakoom   Problem sa žakoom Icon_minitimePon Jun 13, 2011 9:14 am

Problem sa žakoom 101052011
Problem sa žakoom 201052011
Problem sa žakoom 302052011
Problem sa žakoom 258271101501948126276996
Nazad na vrh Ići dole
tina

tina


Broj poruka : 71
Datum upisa : 12.06.2011
Godina : 54
Lokacija : Makedonija

Problem sa žakoom Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa žakoom   Problem sa žakoom Icon_minitimePon Jun 13, 2011 9:14 am

eto konacno slike ali malo velike ")
Nazad na vrh Ići dole
goran092




Broj poruka : 93
Datum upisa : 24.04.2010
Godina : 54
Lokacija : Свилајнац

Problem sa žakoom Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa žakoom   Problem sa žakoom Icon_minitimePon Jun 13, 2011 4:33 pm

To je to ima po slici.Ima dobar digestivni trakt(izmet je dobar),ali je pojacano izlucivanje urata.Za pocetak mu daj 10 dana uvin caj u kome ces stavljati bilo koji probiotik koji se inace nabavlja u ljudskim apotekama mozes na pojilicu staviti dve ampule,odnosno iz istih isipaj prasak.
Treba se nadati da je neka bakterijska infekcija ili upala,prehlada,pesak u bubrezima, kasnije probaj sa nekim antibiotikom na bazi oksitetraciklina.Ukoliko nije to onda je verovatno poremecen rad nadbubrezne zlezde koji po mojim saznanjima nastaje usled hormonskog poremecaja,najcesce jaceg lucenja hormona.
Nazad na vrh Ići dole
momoks

momoks


Broj poruka : 191
Datum upisa : 22.04.2010
Godina : 56
Lokacija : Svilajnac

Problem sa žakoom Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa žakoom   Problem sa žakoom Icon_minitimePon Jun 13, 2011 8:11 pm

Ako ima kod vas u Makedoniji uzmi Flonivin BS to je jedan od boljih probiotika.
Nazad na vrh Ići dole
tina

tina


Broj poruka : 71
Datum upisa : 12.06.2011
Godina : 54
Lokacija : Makedonija

Problem sa žakoom Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa žakoom   Problem sa žakoom Icon_minitimePon Jun 13, 2011 9:53 pm

puno vam hvala za vase odgovore
sutra odmah pitacu za flonivin bs i nabavicu uvin caj
a da vas pitam jel mogu dati Linex , mislim da je i to probiotik, ili mozda Acidophilius 4x6 , oba dva imam kod kuce
samo neznam dali uvin caj da mu dam kao za ljude pripravljen ili mozda razblazen sa vodom i dali da mu dam umesto vode ili nekoliko puta na dan?
Nazad na vrh Ići dole
momoks

momoks


Broj poruka : 191
Datum upisa : 22.04.2010
Godina : 56
Lokacija : Svilajnac

Problem sa žakoom Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa žakoom   Problem sa žakoom Icon_minitimePon Jun 13, 2011 10:07 pm

Isto kao za ljude spremljen, a probiotik mozes bilo koji ako imas u blizini neku specijalizovanu prodavnicu za ptice koja uvozi proizvode versele laga firme imas ptobiotik bas za ptice mislim da je bio digest ili tako nesto.
Jos nesto ovim mu ublazavas simptome moras da resis uzrok problema.
a to mogu biti vise stvari upala pankreasa, jetre, poremecaj u radu nadbubrezne zlezde, hormonski poremecaj. Znaci posle davanja caja i probiotika daj mu neki antibiotik sirokog spektra koji deluje i na gram pozitivne i na gram negativne bakterije, najbolje nesto na bazi tetraciklina recimo oxitetraciklin, posto enrocin(roxacin)enrofloxacin koji je za ptice kao penicilin za ljude na zakoe uopste ne deluje samo prodje kroz njega iz nepoznatih razloga. Ako je hormonski poremecaj on se najcesce sredi sam od sebe ima i tu leka davanje kortikosteroida ali je za pticu nemoguce odrediti vrstu i kolicinu tako da ti preostaje samo gore izneto. Probiotik, caj i antibiotik da saniras eventualnu upalu nekog od organa. Puno srece ti zelim da se ptica vrati u normalu posto su to zaista posebne ptice i sam imam vise njih a jednog drzim za ljubimca u kuci.
Nazad na vrh Ići dole
tina

tina


Broj poruka : 71
Datum upisa : 12.06.2011
Godina : 54
Lokacija : Makedonija

Problem sa žakoom Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa žakoom   Problem sa žakoom Icon_minitimePon Jun 13, 2011 10:21 pm

Momoks puno ti hvala nadam se da cu napokon da ga vratim u normalu
Pocinjem od sutra sa calem i probiotikom a nakon 10 dana i sa antibiotikom
Jos jednom zahvaljujem
Nazad na vrh Ići dole
goran092




Broj poruka : 93
Datum upisa : 24.04.2010
Godina : 54
Lokacija : Свилајнац

Problem sa žakoom Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa žakoom   Problem sa žakoom Icon_minitimePon Jun 13, 2011 11:25 pm

Kod tvoje ptice se najverovatnije radi o upali zeluca,posto je dosta konzumirao crni suncokret,orah,lesnik,kikiriki.Za sada idi sa ovom terapijom caja i probiotika,a izlucivanje dosta urata je povezano i normalno kada ptica cesto pije vodu.Cucemo se svakako javljaj svakog dana kako je nakon terapije.Pozdrav.
Nazad na vrh Ići dole
tina

tina


Broj poruka : 71
Datum upisa : 12.06.2011
Godina : 54
Lokacija : Makedonija

Problem sa žakoom Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa žakoom   Problem sa žakoom Icon_minitimeUto Jun 14, 2011 8:32 am

nadam se da ce se ptica oporaviti
od danas pocinjem sa terapiju i pisat cu obavezno kako je pacijent Smile
puno hvala svima
Nazad na vrh Ići dole
tina

tina


Broj poruka : 71
Datum upisa : 12.06.2011
Godina : 54
Lokacija : Makedonija

Problem sa žakoom Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa žakoom   Problem sa žakoom Icon_minitimeSre Jun 15, 2011 8:34 am

ovo je prvo jutro da moj Charlie nema proljeve
od juce dajem mu uvin caj i probiotik i nikad nije bilo bolje
nadam se da ce tako i biti kad se vratim s posla
kad sam mu stavila u pojilicu caj nije hteo da se napije zbog boje caja, ali kad je ozedneo morao je da proba
a od probiotika potrazila sam Flonivin bs ali to se kod nas ne prodaje pa sam uzela Line spor koji sadrzi i probiotike i pribiotike tako da je mnogo efikasniji i dajem mu samo jednu kapsulu u caju
caj jako potamni posle izvesnog vremena pa neznam koliko puta treba da menjam novi caj
juce sam dva puta smenila i dva puta stavila novu kapsulu pa neznam dali je to ispravno
nadam se da ovo novo stanje nije samo slucajno i jedva cekam da se vratim kuci
pisacu kako ce biti dalje
hvala vam
Nazad na vrh Ići dole
momoks

momoks


Broj poruka : 191
Datum upisa : 22.04.2010
Godina : 56
Lokacija : Svilajnac

Problem sa žakoom Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa žakoom   Problem sa žakoom Icon_minitimeSre Jun 15, 2011 11:04 pm

Probiotik su u stvari dobre bakterije koje su u praskastom obliku. Svi ih imamo u crevima i kad dodje do poremecaja crevne flore onda se koristi probiotik da se vrati ravnoteza. Ne mozes po mom misljenju da pogresisi i da ostavis caj sa jednom kapsulom ceo dan ali ako te ne mrzi ti ga zameni, tvoja volja. Mozes slobodno da stavis dve tri kapsule posto je nemoguce da ga predoziras ali ako ovo deluje, guraj dalje.
Jos nesto, ako je Carli ova ptica na tvom avataru ja bih sa sigurnoscu od 95 procenata rekao da je to Carlina.
Nazad na vrh Ići dole
žako

žako


Broj poruka : 701
Datum upisa : 07.04.2011
Godina : 55
Lokacija : Osijek,HR

Problem sa žakoom Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa žakoom   Problem sa žakoom Icon_minitimeSre Jun 15, 2011 11:48 pm

I ja mislim da je Čarlina, kod tebe je Momoks (dečko)
Nazad na vrh Ići dole
tina

tina


Broj poruka : 71
Datum upisa : 12.06.2011
Godina : 54
Lokacija : Makedonija

Problem sa žakoom Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa žakoom   Problem sa žakoom Icon_minitimeČet Jun 16, 2011 8:43 am

Charlina Smile))))
mislite da je zenka?
joooj hahhaha
a tako sam se nadala da je muzjak
a kako se vidi da je zenka?
moj brat ima isti ovakav iz istog legla ali je malo veci mozda je Charlie zbog proljeve malo manji
da vas pitam dali zenke mogu nauciti da govore ili samo muzjake to mogu?
Nazad na vrh Ići dole
mime30

mime30


Broj poruka : 445
Datum upisa : 10.04.2010
Lokacija : Srbobran

Problem sa žakoom Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa žakoom   Problem sa žakoom Icon_minitimeČet Jun 16, 2011 3:27 pm

Još jedan glas da je Charlina !!!
Nazad na vrh Ići dole
tina

tina


Broj poruka : 71
Datum upisa : 12.06.2011
Godina : 54
Lokacija : Makedonija

Problem sa žakoom Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa žakoom   Problem sa žakoom Icon_minitimeČet Jun 16, 2011 9:27 pm

tesko meni Smile))
jedva sam ovo ime smislila
on ili ona zna svoje ime

Nazad na vrh Ići dole
goran092




Broj poruka : 93
Datum upisa : 24.04.2010
Godina : 54
Lokacija : Свилајнац

Problem sa žakoom Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa žakoom   Problem sa žakoom Icon_minitimeČet Jun 16, 2011 10:23 pm

Proveri na kracim repnim perima ako na rubovima imaju sivu boju odnosno da je jedva primetno sivo presijavanje rubova kracih crvenih pera to je zenka.Takodje se pridruzujem misljenju ostalih da je u pitanju zenka.Takodje kod momoksa je u pitanju isto zenka provereno.
Nazad na vrh Ići dole
tina

tina


Broj poruka : 71
Datum upisa : 12.06.2011
Godina : 54
Lokacija : Makedonija

Problem sa žakoom Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa žakoom   Problem sa žakoom Icon_minitimeČet Jun 16, 2011 11:26 pm

ima sivo presijavanje na rubove repnih pera
Nazad na vrh Ići dole
tina

tina


Broj poruka : 71
Datum upisa : 12.06.2011
Godina : 54
Lokacija : Makedonija

Problem sa žakoom Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa žakoom   Problem sa žakoom Icon_minitimePet Jun 17, 2011 11:46 am

cetvrti dan sa terapijom-uvin caj i probiotik i jutros opet vodenkastiproljev
juce je bilo super ali danas sam se opet razocarala
ovi proljevi su jaci ujutru a preko dana je bolje
htela bih da mu dam zumance sa plazmom ali neznam kako ce biti zbog proljeve
jako je oslabio i htela bih nesto kaloricnije da mu dam ali neznam sta
ako neko moze da mi objasni sta smem da mu dajem kod ovakvog stanja a da nadoknadi u tezini
Nazad na vrh Ići dole
momoks

momoks


Broj poruka : 191
Datum upisa : 22.04.2010
Godina : 56
Lokacija : Svilajnac

Problem sa žakoom Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa žakoom   Problem sa žakoom Icon_minitimePet Jun 17, 2011 3:35 pm

Mi nismo veterinari, odnosno nemamo veze sa veterinom ali ti prenosimo nasa iskustva i svoja misljenja. Kako sam ti vec rekao ti lecis posledicu a ne uzrok. Moras da pronadjes uzrok ovakvog stanja tvoje ptice.Ako zivis u vecem gradu probaj da odneses u neku vet. labaratoriju izmet da urade analizu da utvrde tacno sta je. Ako zelis da ga sama lecis kreni sa nekim tetraciklinom, najbolji ti je oxitetraciklin posto u sebi ima tri leka. To sto mrsavi je gubitak tecnosti, ne gubi misicnu masu vec vodu iz celija(moje licno misljenje). uzmi antibiotik i rastvaraj mu u infuziju za ljude na bazi soli ne secera posto gubii elektrolite i svasta nesto gubitkom vode. I ne oklevaj mnogo, to je jaka ptica ali moras da delujes.
Daj mu kuvano jaje ali bez plazme, mozda je poremecaj u radu pankreasa pa se radi o nekoj vrsti secerne bolesti.
Nazad na vrh Ići dole
goran092




Broj poruka : 93
Datum upisa : 24.04.2010
Godina : 54
Lokacija : Свилајнац

Problem sa žakoom Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa žakoom   Problem sa žakoom Icon_minitimePet Jun 17, 2011 10:20 pm

Drago mi je da je ptica Zenka,sto se vidi i po izgledu glave.
Sto se tice leka momoks me nije razumeo sobzirom da smo taj lek zajedno dobili i da je lek kod mene jer i ja lecim jednog Zakoa/muzjaka koji ima iste simptome kao i tvoj.
Da bi bilje razumela i da ne koristis ono sto sam ja do sada bezuspesno koristio nabrojacu ti redosled lekova.Na pocetku po preporuci veterinara davao sam mu Ampicilin-nije bilo poboljsanja,zatim Enrofloksacin-nije bilo poboljsanja kasnije sam saznao da isti nema dejstvo na Zakoe,sledeci lek je bio Baycox-nije bilo poboljsanja.Normalno sve lekove sam davao sa pauzama,posto je ovakvo stanje kod moje ptice sigurno vec vise od mesec dana.U poslednjem periodu sam mu davao Uvin caj,pa kasnije kombinaciju kamilice i bosiljka,dok sam u cajevima stavljao probiotik i vitamine.Bilo je na trenutke poboljsanja.
Posto je dosta smrsao,a jeo je samo male kolicine sarenog suncokreta,od juce sam mu poceo davati klijalo seme crnog suncokreta i zita i pored toga sveze listove Maslacka.
Od danas je na novoj terapiji jer nema svrhe gledati ga kako propada,pa smo se ja i momoks dosetili da mu umesto vode dajem Fizioloski rastvor-infuziju u kojoj sam poceo dakle od danas da stavljam antibiotik TRIGUARD 250.
Triguard 250 u sebi sadrzi(sulfadimidin,oksitetraciklin hidrohlorid i neomicin sulfat).
Posle gotovo dve do tri nedelje koje je moja ptica provodila iskljucivo u zatvorenom delu volijere danas sam se prijatno iznenadio kada sam ga u vecernjim satima video da je izasao napolje.
Pocni sa davanjem klijalog semena jer je prebogato vitaminima,za ostalo te necemo savetovati jer je ovo kod nas moze se reci eksperiment sa Fizioloskim rastvorom umesto vode,ali u svakom slucaju pisacemo ovde o tome pa ako bude sve u redu to ti ostaje kao mogucnost.Ja bih jaja iskljucio a posebno ne sa mlevenim keksom.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Problem sa žakoom Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa žakoom   Problem sa žakoom Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Problem sa žakoom
Nazad na vrh 
Strana 1 od 6Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći
 Similar topics
-
» Problem sa disanjem
» Problem sa kozicom
» problem sa kanarinkom
» Problem sa perjem (grickanje)
» Problem sa tigricom

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Odrzavanje :: Nega i zaštita ptica :: Bolesti ptica-
Skoči na: