Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Jajčana hrana za egzote i ostale ptice

Ići dole 
+29
AnaAna
gocke
makimk
Matija95
Ivan/Rex
žako
marijana.ns
fuz80
Exotic
Nidzo
Sale77-Nis
skorkovic
suljaga
Marjan
dr.nenad86
Alexandar
ivica.m
Damir
srxa
ticar
crnitica
Aleksandar Djuric
florida
Iwan97
lepotica cana
Stankovic
Dalibor Vasic
Bogdanik
Luckyboy
33 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći
AutorPoruka
ivica.m




Broj poruka : 62
Datum upisa : 13.03.2012
Godina : 52
Lokacija : SKOPJE

Jajčana hrana za egzote i ostale ptice - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jajčana hrana za egzote i ostale ptice   Jajčana hrana za egzote i ostale ptice - Page 2 Icon_minitimeUto Mar 20, 2012 7:45 pm

nemojte da budete sebicni kazite coveku kako da napravi domaci miks ukoliko nema cd (jajcanu hranu) siguran sam da ga dobro pravite
Nazad na vrh Ići dole
Alexandar

Alexandar


Broj poruka : 724
Datum upisa : 23.12.2009
Godina : 45
Lokacija : Kragujevac

Jajčana hrana za egzote i ostale ptice - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jajčana hrana za egzote i ostale ptice   Jajčana hrana za egzote i ostale ptice - Page 2 Icon_minitimeUto Mar 20, 2012 11:13 pm

vec je sve receno jaja , plazma , malo sargarepe i teraj
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Jajčana hrana za egzote i ostale ptice - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jajčana hrana za egzote i ostale ptice   Jajčana hrana za egzote i ostale ptice - Page 2 Icon_minitimeSre Mar 21, 2012 2:00 pm

Evo jednog recepta kojeg sam se ja drzao dok sma imao vremena da muckam.
Jedno jaje, izrendas i zumanac i belanac, keks [ne mora biti plazma] , prezle, malo kukuruznog brasna, plavi mak ali ne puno, malo nigera i pored svega toga mozes da ubacis neku proteinsku hranu za odgoj mladih golubova ili riba, to je i najbitniji deo.... I uz to ali ne svakog dana jabuka ili sargarepa i neces imati nikakvih problema...


Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
Bogdanik

Bogdanik


Broj poruka : 691
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 35
Lokacija : Leskovac

Jajčana hrana za egzote i ostale ptice - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jajčana hrana za egzote i ostale ptice   Jajčana hrana za egzote i ostale ptice - Page 2 Icon_minitimeSre Mar 21, 2012 5:01 pm

Plavi mak se u mesavini koristi zbog smirivanje stomaka zbog koriscenja jajeta, jer jaje samo po sebi nadrazuje stomak. To je prirodni lek, ali postoji i vestacki Oro digest koji se koristi samo u jajcanim smesama. Znaci ako stavljate oro, nemojte mak u velikim kolicinama jer zatvara ptice. Mislim da je mesanje bespotrebno, jednostavno se kupi suva jajcana koja ima sve navedene sastojke i mesa se sa jajetom, ako se ptice naviknu na suvu jajcanu onda je to najbolje resenje, jer je kuvano jaje brzo kvarljivo, narocito tokom leta zbog toplote. Ja moje ptice faune mesam iskljucivo jaje i suvu jajcanu, jer u suprotno nece da okuse nista drugo.
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Jajčana hrana za egzote i ostale ptice - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jajčana hrana za egzote i ostale ptice   Jajčana hrana za egzote i ostale ptice - Page 2 Icon_minitimeSre Mar 21, 2012 5:54 pm

Upravo zbnog toga sam i pomenuo plavi mak, jer ga niko ne pominje a svi ga daju, to je izgleda neka velika tajna i caka..... A sto se tice tog digesta nikad ga nsiam davao, hemiju ne volim ni ja d apijem a kamlo li tice, umesto toga mozete uzeti aktivni ugalj i to je to....

Po onom receptu koji sam napisao ne bi trebalo da bude problema , ja sam tako radio sa mladima i odlicno su napredovalii...

A ako vec kupujete jajcanu hranu ne znam zbog cega onda dajete i jaje??
Moze da se koristi nesto da bi se razmeksala ta suva jajcana hrana inace nepotrebno je daviti tu i jaje jer obicno su te jajcane hrane odlicno izbalansirane od strane nutricionista na tim institutima gde se te jajcane hrane prave i testiraju na zivim zamorcima tj. ticama...

Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
Marjan

Marjan


Broj poruka : 1557
Datum upisa : 25.02.2011
Godina : 45
Lokacija : Pirot, R. Srbija.

Jajčana hrana za egzote i ostale ptice - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jajčana hrana za egzote i ostale ptice   Jajčana hrana za egzote i ostale ptice - Page 2 Icon_minitimeSre Mar 21, 2012 6:01 pm

Mala pomoć iz mog uzgoja!
Suva jajčana hrana + naklijalo seme = Smeša meka, a ptice je rado jedu.
Nazad na vrh Ići dole
suljaga

suljaga


Broj poruka : 75
Datum upisa : 05.08.2010

Jajčana hrana za egzote i ostale ptice - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jajčana hrana za egzote i ostale ptice   Jajčana hrana za egzote i ostale ptice - Page 2 Icon_minitimeSre Mar 21, 2012 8:35 pm

dr.nenad86 ::
Evo jednog recepta kojeg sam se ja drzao dok sma imao vremena da muckam.
Jedno jaje, izrendas i zumanac i belanac, keks [ne mora biti plazma] , prezle, malo kukuruznog brasna, plavi mak ali ne puno, malo nigera i pored svega toga mozes da ubacis neku proteinsku hranu za odgoj mladih golubova ili riba, to je i najbitniji deo.... I uz to ali ne svakog dana jabuka ili sargarepa i neces imati nikakvih problema...


Pozdrav cheers

Koliko se otprilike stavlja plavi mak u ovu smesu ?
Nazad na vrh Ići dole
ivica.m




Broj poruka : 62
Datum upisa : 13.03.2012
Godina : 52
Lokacija : SKOPJE

Jajčana hrana za egzote i ostale ptice - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jajčana hrana za egzote i ostale ptice   Jajčana hrana za egzote i ostale ptice - Page 2 Icon_minitimeSre Mar 21, 2012 10:54 pm

pitanje crnitica je bilo ako nema jajcane hranei samo sam hteo da mu iskrenije kazete i sada ste bili bolji zato sto samo jaje i biskvite nije dovoljno. kodnas se to cesto desava da nestane jajcane hrane zato sto u sezonu parenja svi hoce da se obezbede i kupujy na vrecu.






Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Jajčana hrana za egzote i ostale ptice - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: aaaaaaaaaaaaaaaa   Jajčana hrana za egzote i ostale ptice - Page 2 Icon_minitimeSre Mar 21, 2012 11:48 pm

suljaga ::
dr.nenad86 ::
Evo jednog recepta kojeg sam se ja drzao dok sma imao vremena da muckam.
Jedno jaje, izrendas i zumanac i belanac, keks [ne mora biti plazma] , prezle, malo kukuruznog brasna, plavi mak ali ne puno, malo nigera i pored svega toga mozes da ubacis neku proteinsku hranu za odgoj mladih golubova ili riba, to je i najbitniji deo.... I uz to ali ne svakog dana jabuka ili sargarepa i neces imati nikakvih problema...


Pozdrav cheers

Koliko se otprilike stavlja plavi mak u ovu smesu ?


Na tu smesu najvise 5gr tj. jedna kafena kasicica.


Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
Bogdanik

Bogdanik


Broj poruka : 691
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 35
Lokacija : Leskovac

Jajčana hrana za egzote i ostale ptice - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jajčana hrana za egzote i ostale ptice   Jajčana hrana za egzote i ostale ptice - Page 2 Icon_minitimeČet Mar 22, 2012 1:33 am

Digest je u sutini prirodni preparat, nema tu hemije u bukvalnom smislu reci, glavni sastojak je pulpa jabuke, davao sam ga jedno vreme a i kada sam prestao nisam imao neke nepozeljne pojave tako da sam indiferentan. A jaje dodajem u jajcanu jer njime postizem odredjenu vlaznost smese koju ptice jedu, ako natapam vodom gotovu jajcanu ili samo klijalim semenom ptice mrljave i slabo jedu ili pojedu samo klice.
Svako radi kako misli da treba, pobednicki tim se ne menja, ja nikoga ne teram da ovako radi samo iznosim licno iskustvo. Naravno losa strana je da takva smesa tokom Leta traje 2,3 sata, ako nije pojedena baca se i zamenjuje novom. Mozda su moje ptice malo vise probirljive, a mozda sam ih ja previse razmazio Very Happy.

Sezona faune polako pocinje sa prvim maslackom, pozdrav i srecno.
Nazad na vrh Ići dole
ivica.m




Broj poruka : 62
Datum upisa : 13.03.2012
Godina : 52
Lokacija : SKOPJE

Jajčana hrana za egzote i ostale ptice - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jajčana hrana za egzote i ostale ptice   Jajčana hrana za egzote i ostale ptice - Page 2 Icon_minitimeČet Mar 22, 2012 8:44 am

slazem se da svako treba da radi kako misli da je najbolje ja dajem jajcanu hranu isto kaosto je opisao bogdanik samo kada imam vremena malo proteram cd u mlin za kafu zato sto ima tvrdih delova i ptice ih izbacuju kada samlevem iskoriscavanje hrane je bolje zato sto se dobije meksa smesa i ptice sve pojedu
Nazad na vrh Ići dole
skorkovic

skorkovic


Broj poruka : 356
Datum upisa : 05.05.2011
Lokacija : Uzice

Jajčana hrana za egzote i ostale ptice - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jajčana hrana za egzote i ostale ptice   Jajčana hrana za egzote i ostale ptice - Page 2 Icon_minitimeČet Mar 22, 2012 9:43 am

Evo i ja da se ukljucim u temu. Ja koristim Orlux suvu jajcanu hranu. U nju dodam ferti vit i aktivni ugalj ali to ne menja vlaznost hrane. Ali plus dodajem klijavo seme i kus kus(kus kus je zamena za rusk, nisam nabavio rusk za sezonu pa cu onda odraditi sa kus kusom). Inace za one koji ne znaju... Kus kus se kupuje u zdravoj hrani. Izgleda kao mrvice hleba. Odlicno upija vodu. Inace koristi se za ljudsku ishranu. Pomesam ga sa vodom 2:1 a onda tu smesu pomesam sa jajcanom hranom, 4:1(4 puta vise jajcane nego smese kus kus-voda).
Nazad na vrh Ići dole
Luckyboy
General
General
Luckyboy


Broj poruka : 1626
Datum upisa : 20.12.2009
Lokacija : Smed.Palanka Šumadija

Jajčana hrana za egzote i ostale ptice - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jajčana hrana za egzote i ostale ptice   Jajčana hrana za egzote i ostale ptice - Page 2 Icon_minitimeČet Mar 22, 2012 11:03 am

skorkovic ::
kus kus(kus kus je zamena za rusk, nisam nabavio rusk za sezonu pa cu onda odraditi sa kus kusom)

Kus kus i kviko rusk su ista stvar,tj. pšenične klice koje mogu u svakoj zdravoj hrani da se kupe.Ne piše na njima kviko ali je isti efekat Smile
Nazad na vrh Ići dole
skorkovic

skorkovic


Broj poruka : 356
Datum upisa : 05.05.2011
Lokacija : Uzice

Jajčana hrana za egzote i ostale ptice - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jajčana hrana za egzote i ostale ptice   Jajčana hrana za egzote i ostale ptice - Page 2 Icon_minitimeČet Mar 22, 2012 11:16 am

Upravo tako Smile
Nazad na vrh Ići dole
ivica.m




Broj poruka : 62
Datum upisa : 13.03.2012
Godina : 52
Lokacija : SKOPJE

Jajčana hrana za egzote i ostale ptice - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jajčana hrana za egzote i ostale ptice   Jajčana hrana za egzote i ostale ptice - Page 2 Icon_minitimeČet Mar 22, 2012 11:39 am

neznam kako cete komentarisati ovo sto cu da kazem ali ove godine sam pored jajcane hrane (koristim cd ) i pcenicne klice dodao u smesu i bebesku hranu medolino frutolino i rizolino ptice pociste sve za cas. neznam kako ce da bude sa mladima sada sem neke nasadio na jaja ali odrasle ovo obozavaju
Nazad na vrh Ići dole
skorkovic

skorkovic


Broj poruka : 356
Datum upisa : 05.05.2011
Lokacija : Uzice

Jajčana hrana za egzote i ostale ptice - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jajčana hrana za egzote i ostale ptice   Jajčana hrana za egzote i ostale ptice - Page 2 Icon_minitimeČet Mar 22, 2012 11:48 am

Cuo sam od mnogo ljudi da stavljaju hranu za bebe i nemaju problema. Ja je iskreno nikada nisam koristio...
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Jajčana hrana za egzote i ostale ptice - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jajčana hrana za egzote i ostale ptice   Jajčana hrana za egzote i ostale ptice - Page 2 Icon_minitimeČet Mar 22, 2012 2:01 pm

U jajcanu hranu moze da se doda sta god, ali opet napominjem, jajcana hrana je nutricionisticki izbalansirana kako treba, niti sta treba dodati niti oduzeti, jedino vlaziti a cime, to je vec stvar ukusa.Trenutno ja trzistu kod nas je najbolja i najpovoljnija cede jajcana hrana, sa njom nema problema, ali cujem da kolege imaju izuzetnih problema sa ostalim jajcanim hranama... Ne gajim egzote i ne poznajem materiju do tancina, ali me interesuje posto ovde ima odlicnih egzotasa da li egzotama dajete "bebilak" ili kako vec se zove, to je u stvari mleko u prahu za bebe, i kakvi su vam rezultati ako ga dajete ?????

Sto se tice digesta i slisnih stvari, fertivita i ostalog veliki sam protivnik toga, jer to je za one koji nece da razmisljaju a hoce da trose novac, zadnjih 5 godina ne dajem nista od toga, niti digesta, qviko meda, fertivita, mutavita i slicno....
Za sve to ima prirodna zamena, moje ptice to rado jedu, imam odlicne rezultate i ne vidim zasto bi to menjao....

Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
ivica.m




Broj poruka : 62
Datum upisa : 13.03.2012
Godina : 52
Lokacija : SKOPJE

Jajčana hrana za egzote i ostale ptice - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jajčana hrana za egzote i ostale ptice   Jajčana hrana za egzote i ostale ptice - Page 2 Icon_minitimeSub Mar 24, 2012 10:00 am

dr.nenade ja sam procitao malo bolje od cega je napravljena ona bebeska hrana i u njoj ima sve ono sto ti pitas ili preporucujes... mleko u prahu svakojake zitarice voce i povrce najprefinjeniji delovi rize i desetak vitamina i minerala i sve to izbalansirano od nutricionista za zrdav razvoj beba .moje misljenje je da to nemoze nikako da skodi pilicima i gotova jajcana hrana koliko god bila dobro napravljena nije mogyce da odgovara svim vrstama a ono sto dodajemo u njy mislim na sveze krane ne hemiju samo poboljsava rezultat bar to je moje misljenje pozz
Nazad na vrh Ići dole
skorkovic

skorkovic


Broj poruka : 356
Datum upisa : 05.05.2011
Lokacija : Uzice

Jajčana hrana za egzote i ostale ptice - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jajčana hrana za egzote i ostale ptice   Jajčana hrana za egzote i ostale ptice - Page 2 Icon_minitimeSub Mar 24, 2012 10:31 am

Da ali Nenad je rekao da nije ista hrana za bebe i za ptice... Veterinarski nutricionisti(ako mogu tako da ih nazovem Smile ) su izbalansirali jajcanu hranu tako da odgovara pticama. Isto tako je izbalansirana i hrana za bebe. Lupam: ptici ne treba mnogo proteina a bebi treba.. I slicno...
Nazad na vrh Ići dole
Iwan97

Iwan97


Broj poruka : 550
Datum upisa : 03.05.2011
Godina : 26
Lokacija : Sabac

Jajčana hrana za egzote i ostale ptice - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jajčana hrana za egzote i ostale ptice   Jajčana hrana za egzote i ostale ptice - Page 2 Icon_minitimeSub Mar 24, 2012 10:40 am

Da,hrana za bebe i ptice ne moze nikako biti ista.Hrana za bebe je prilagodjena i izbalansirana iskljucivo za pomenuto sto zanci da nikako ne moze da ima putpun sadrzaj kao i hrana za ptice.Naravno,moze da se doda u jajcanu ali ne i da je u potpunosti zameni,pozz
Nazad na vrh Ići dole
ivica.m




Broj poruka : 62
Datum upisa : 13.03.2012
Godina : 52
Lokacija : SKOPJE

Jajčana hrana za egzote i ostale ptice - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jajčana hrana za egzote i ostale ptice   Jajčana hrana za egzote i ostale ptice - Page 2 Icon_minitimeSub Mar 24, 2012 12:36 pm

Ja sam rekao samo kako dodatak i ako pticama ne treba proteina zato se onda daju brasnarski crvi kod mnogo odgajivaca bastarda sam video kako daju u jajcanu hranu mleko u prahu to je glavni sastojak onih bebeskih hrana. ne kazem da sam u pravu za sve sto sam napisao sada za sada radim tako pa videcu sta ce da ispadne stigle i kringlovi su skoro spremni za parenje.
Nazad na vrh Ići dole
Aleksandar Djuric

Aleksandar Djuric


Broj poruka : 138
Datum upisa : 05.10.2011
Godina : 26
Lokacija : Vlasotince

Jajčana hrana za egzote i ostale ptice - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jajčana hrana za egzote i ostale ptice   Jajčana hrana za egzote i ostale ptice - Page 2 Icon_minitimeSub Apr 07, 2012 3:36 am

Pre neki dan sam bio u petshopu u Leskovcu i trazio jajcanu hranu za egzote.Prodavac mi je ponudio jajcanu za divlje ptice i mekokljunce i imao je u velikom dzaku jajcanu hranu kako je on rekao za sve vrste ptica....
Ja sam kupio kilo te hrane ,,za sve vrste ptica'' i sad me zanima da li mogu da je dajem egzotama i papagajima ?
Mogu i da okacim sliku kako izgleda.

Pozz cheers
Nazad na vrh Ići dole
Sale77-Nis

Sale77-Nis


Broj poruka : 939
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 46
Lokacija : Nis -Srbija

Jajčana hrana za egzote i ostale ptice - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jajčana hrana za egzote i ostale ptice   Jajčana hrana za egzote i ostale ptice - Page 2 Icon_minitimeSub Apr 07, 2012 8:13 pm

Poz Djuricu mozes da dajes slobodno ali mozes i da dajes jajcanu za divlje ptice i mekokljunce jer je poznato da je za divlje ptice visestruko veci sastav hrane sto nemoze da skodi samo moze da doprinese ja sam mesao jajcanu za divlje i egzote jer jajcana za divlje ima veci procenat susene hrane zivotinjskog porekla.
Nazad na vrh Ići dole
Aleksandar Djuric

Aleksandar Djuric


Broj poruka : 138
Datum upisa : 05.10.2011
Godina : 26
Lokacija : Vlasotince

Jajčana hrana za egzote i ostale ptice - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jajčana hrana za egzote i ostale ptice   Jajčana hrana za egzote i ostale ptice - Page 2 Icon_minitimeSub Apr 07, 2012 9:00 pm

Ok,hvala Sale. A papagajima da li smem da je dajem ?
Nazad na vrh Ići dole
Nidzo




Broj poruka : 120
Datum upisa : 08.01.2012
Godina : 26

Jajčana hrana za egzote i ostale ptice - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jajčana hrana za egzote i ostale ptice   Jajčana hrana za egzote i ostale ptice - Page 2 Icon_minitimeSub Apr 07, 2012 9:21 pm

Bilo bi dobro kad bi postavio sliku cisto da vidimo kako izgleda
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Jajčana hrana za egzote i ostale ptice - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jajčana hrana za egzote i ostale ptice   Jajčana hrana za egzote i ostale ptice - Page 2 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Jajčana hrana za egzote i ostale ptice
Nazad na vrh 
Strana 2 od 4Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći
 Similar topics
-
» Najbolja jajcana hrana
» Hrana za insektivorne ptice
» Ziva hrana za ptice
» Jajcana ishrana
» Gnezda za egzote

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Egzote-
Skoči na: