Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Klijanje semena

Ići dole 
+19
vladogouldovi
Mus@
ZARKOTEKICA
skorkovic
lepotica cana
Exotic
iljo
AnaAna
gocke
dino
kima
Marjan
Aleksa
Bogdanik
Srdjan
byrkomi
dr.nenad86
ivan79
Luckyboy
23 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
ZARKOTEKICA

ZARKOTEKICA


Broj poruka : 148
Datum upisa : 04.03.2013
Lokacija : beograd

Klijanje semena - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klijanje semena   Klijanje semena - Page 2 Icon_minitimePet Jul 12, 2013 10:17 pm

pozz dali papagaji smeju jesti semenke iz dinje.hvala
Nazad na vrh Ići dole
Mus@




Broj poruka : 1
Datum upisa : 10.06.2013

Klijanje semena - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klijanje semena   Klijanje semena - Page 2 Icon_minitimeSre Sep 25, 2013 11:47 pm

Pozdrav imam par tigrica hocu da ih usilim(pripremim) stavio sam im gnezdo,koju hranu da koristim i dali mogu jesti naklijali niger i proso? Very Happy 
Nazad na vrh Ići dole
vladogouldovi

vladogouldovi


Broj poruka : 282
Datum upisa : 22.01.2012
Godina : 35
Lokacija : cepin

Klijanje semena - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klijanje semena   Klijanje semena - Page 2 Icon_minitimePet Okt 04, 2013 12:06 am

evo da se i ja prikljčim,naklijavam sjeme od kad se i bavim ovim hobijem,dali naklijalo sjeme gubi na kvaliteti kada bi se zamrzavalo?
Nazad na vrh Ići dole
Luckyboy
General
General
Luckyboy


Broj poruka : 1626
Datum upisa : 20.12.2009
Lokacija : Smed.Palanka Šumadija

Klijanje semena - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klijanje semena   Klijanje semena - Page 2 Icon_minitimePet Okt 04, 2013 9:03 pm

Gubi, i to puno.
Nazad na vrh Ići dole
Bojana.C




Broj poruka : 18
Datum upisa : 19.08.2011

Klijanje semena - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klijanje semena   Klijanje semena - Page 2 Icon_minitimeČet Apr 17, 2014 1:32 am

Sada jedno glupo pitanje, kada se daje proklijali suncokret dali ga oljustite pa dajete samog ili pomesan sa jajcanom hranom ili celog u ljusci ?
Nazad na vrh Ići dole
daki

daki


Broj poruka : 10
Datum upisa : 16.02.2014
Godina : 45
Lokacija : Subotica.V.Srbija

Klijanje semena - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klijanje semena   Klijanje semena - Page 2 Icon_minitimeČet Apr 17, 2014 8:40 pm

Daje se u ljusci a i svakako sam napukne kad istera kliju.
Nazad na vrh Ići dole
Bojana.C




Broj poruka : 18
Datum upisa : 19.08.2011

Klijanje semena - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klijanje semena   Klijanje semena - Page 2 Icon_minitimePet Apr 18, 2014 1:07 am

Hvala na odgovoru!
Samo jos jedno pitanje dali se u ljusci daje svim pticama(kanarinci,stiglici) ili ima neke razlike?
I kada se mesa recimo sa jajcanom hranom dali se i tada daje u ljusci?
Nazad na vrh Ići dole
daki

daki


Broj poruka : 10
Datum upisa : 16.02.2014
Godina : 45
Lokacija : Subotica.V.Srbija

Klijanje semena - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klijanje semena   Klijanje semena - Page 2 Icon_minitimePet Apr 18, 2014 2:27 pm

Kanarincima se daje manje svega po par zrna, a stiglicima vise. Dajem u ljusci. Ja jajcanu dajem uvek posebno od proklijalog semena ali to nije pravilo.Ako ces dati pomesano sa jajcanom po meni treba bez ljuske.
Nazad na vrh Ići dole
Bojana.C




Broj poruka : 18
Datum upisa : 19.08.2011

Klijanje semena - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klijanje semena   Klijanje semena - Page 2 Icon_minitimePet Apr 18, 2014 3:06 pm

Jos jednom hvala!
Danas je vec neko seme suncokreta gotovo tako da sam im dao ocisceno i u slast su ga pojeli.
Nazad na vrh Ići dole
Vox

Vox


Broj poruka : 75
Datum upisa : 18.11.2015
Lokacija : Pancevo

Klijanje semena - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klijanje semena   Klijanje semena - Page 2 Icon_minitimeNed Nov 22, 2015 5:50 pm

Zamolio bih naseg clana Luckyboy da nam ponovo postavi slike koje je postavio Ned Jul 24, 2011 10:15 pm. Kako bi pocetnicima kao sto sam ja bilo lakse da krenu u stvaranju klijavog semena za nase ljubimce...
Nazad na vrh Ići dole
Luckyboy
General
General
Luckyboy


Broj poruka : 1626
Datum upisa : 20.12.2009
Lokacija : Smed.Palanka Šumadija

Klijanje semena - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klijanje semena   Klijanje semena - Page 2 Icon_minitimeUto Nov 24, 2015 3:26 pm

Те фотографије више немам,као и целу моју архиву,страдала је са компом.
Када будем имао времена поновићу поступак.
Nazad na vrh Ići dole
Vox

Vox


Broj poruka : 75
Datum upisa : 18.11.2015
Lokacija : Pancevo

Klijanje semena - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klijanje semena   Klijanje semena - Page 2 Icon_minitimePon Nov 30, 2015 5:53 pm

Uspesno proklijala smesa zrnevlja koje im inace dajem. Sa papirnim ubrusom seme prosuseno i pomesano sa manjom kolicinom obarenog zumanceta.

Jedno vreme gledali su u hranilici sa novom hranom ( smesa klijavog zrnevlja i usitnjeno zumance ), ali kad ih je glad naterala. Jeli su ko masni, potroseno 50% date hrane. Dobili su posle svoje standardno zrnevlje.

Potreban mi je drugarski savet, da li da i dalje nastavim sa proklijavanjem smese zrnevlja koje im dajem? Ili bi trebalo neko odredjeno seme, zelja mi je da imaju dobru kondiciju i da naviknu na meku hranu. Da li bi trebalo pokusati ( ako je potrebno i da gladuju malo ) i forsirati povremeno rendanu sangarepu sa keksom i rendanu jabuku sa keksom?
Nazad na vrh Ići dole
Luckyboy
General
General
Luckyboy


Broj poruka : 1626
Datum upisa : 20.12.2009
Lokacija : Smed.Palanka Šumadija

Klijanje semena - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klijanje semena   Klijanje semena - Page 2 Icon_minitimePon Nov 30, 2015 8:18 pm

Ако спремаш птице за парење онда настави сваки дан да им дајеш клијаво.
Избаци све витамине(ако си их давао).
Nazad na vrh Ići dole
Vox

Vox


Broj poruka : 75
Datum upisa : 18.11.2015
Lokacija : Pancevo

Klijanje semena - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klijanje semena   Klijanje semena - Page 2 Icon_minitimePet Dec 18, 2015 10:24 pm

Hvala na savetu, u prostoriji ( automehanicarska radionica ) gde su ptice, temperatura je 15C - 17C. Necu ih do proleca pariti, preko zime spremicu tri gnezda i po svojoj prilici tri kaveza ( 60x30x40 ).
Hocu svake nedelje da im dajem klijavo seme, da li bi moglo povremeno da se daje spirulina i koji nacin bi bio najbolji?
Nazad na vrh Ići dole
žako

žako


Broj poruka : 701
Datum upisa : 07.04.2011
Godina : 55
Lokacija : Osijek,HR

Klijanje semena - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klijanje semena   Klijanje semena - Page 2 Icon_minitimeNed Dec 20, 2015 9:05 pm

Ja svojima posipam (zabiberim Very Happy ) onako po voću ili klijavom suncokretu.
Nazad na vrh Ići dole
Vox

Vox


Broj poruka : 75
Datum upisa : 18.11.2015
Lokacija : Pancevo

Klijanje semena - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klijanje semena   Klijanje semena - Page 2 Icon_minitimeNed Dec 20, 2015 9:18 pm

Sto se tice suncokreta, da li ga treba posle proklijavanja seckati ili ostaviti celo proklijalo zrno i tako ga davati?
Nazad na vrh Ići dole
žako

žako


Broj poruka : 701
Datum upisa : 07.04.2011
Godina : 55
Lokacija : Osijek,HR

Klijanje semena - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klijanje semena   Klijanje semena - Page 2 Icon_minitimePon Dec 21, 2015 9:23 am

Možeš cijelo. Ono je svejedno puklo kada je izašla klica, tako da će to ptica bez problema pojesti.
Nazad na vrh Ići dole
Vox

Vox


Broj poruka : 75
Datum upisa : 18.11.2015
Lokacija : Pancevo

Klijanje semena - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klijanje semena   Klijanje semena - Page 2 Icon_minitimePon Dec 21, 2015 4:05 pm

Sutra im dajem proklijali niger sa zumancetom a, spremicu i suncokret..
Nazad na vrh Ići dole
Vox

Vox


Broj poruka : 75
Datum upisa : 18.11.2015
Lokacija : Pancevo

Klijanje semena - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klijanje semena   Klijanje semena - Page 2 Icon_minitimePon Dec 21, 2015 7:10 pm

Da li je neko pokusavao da proklijava muhar?
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Klijanje semena - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klijanje semena   Klijanje semena - Page 2 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Klijanje semena
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2
 Similar topics
-
» DIY Čišćenje semena

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Egzote-
Skoči na: