Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Pomoć-koja je ovo ptica

Ići dole 
+8
Iwan97
ax00
Miks
DjordjeVet
Danijel
Bogdanik
Dalibor Vasic
vvlada
12 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
vvlada




Broj poruka : 6
Datum upisa : 08.08.2011

Pomoć-koja je ovo ptica Empty
PočaljiNaslov: Pomoć-koja je ovo ptica   Pomoć-koja je ovo ptica Icon_minitimePon Avg 08, 2011 10:48 am

Molim vas za pomoć.
Pronašao sam 3 ptića i neznam šta sa njima
Koja je ovo ptica
Pomoć-koja je ovo ptica Sdc10078i
Nazad na vrh Ići dole
Dalibor Vasic

Dalibor Vasic


Broj poruka : 531
Datum upisa : 03.01.2011
Godina : 29
Lokacija : Cicevac, Srbija

Pomoć-koja je ovo ptica Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomoć-koja je ovo ptica   Pomoć-koja je ovo ptica Icon_minitimePon Avg 08, 2011 11:16 am

Gde si ih nasao? Je l' su bili u blizini gnezda ako si obratio paznju na gnezdo mozda, bilo bi dobro da si roditelje uslikao...
Meni lici na mladog cajzlova, zbog ovih zuto-crnih pruga na krilu, mada mislim da gresim... ALI, ovaj je dosta braon na ledjima i na grudima za cajzlova, tako da mislim da nije, cekaj odgovor od ovih iskusnijih i strucnijih forumasa!

Pozdrav! cheers
Nazad na vrh Ići dole
vvlada




Broj poruka : 6
Datum upisa : 08.08.2011

Pomoć-koja je ovo ptica Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomoć-koja je ovo ptica   Pomoć-koja je ovo ptica Icon_minitimePon Avg 08, 2011 11:20 am

Nisam našao gnezdo.
Samo 3 ptića.
Jedan mi je rekao da je u pitanju batokljun.
Nazad na vrh Ići dole
Dalibor Vasic

Dalibor Vasic


Broj poruka : 531
Datum upisa : 03.01.2011
Godina : 29
Lokacija : Cicevac, Srbija

Pomoć-koja je ovo ptica Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomoć-koja je ovo ptica   Pomoć-koja je ovo ptica Icon_minitimePon Avg 08, 2011 11:31 am

Ok, pazi veoma moguce, sad me veoma asocira me na njega, jer odrasli batokljun ima ovo braon perije na grudima, ledjima i na glavi, imas ovde na forumu batokljuna pa mozes pogledati.... Vidi odhrani ih nekako rucno, ja to nisam radio, ne znam stvarno koju hranu da im dajes, ali cuo sam da je dobro zumance od jajeta ali ga malo pomesaj sa mlekom da bude onako kasasto i to ima davaj na spric, ali sikreno mislim da nisi trebao da diras, jer je to divljina, stvar prirode, roditelji bi ih sigurno hranili i po zemlji, jer su i meni mladi cajzlovi izasli sa 18 dana, sto je kod nekih drugih ptica nezamislivo i roditelji ih hrane sad na podu volijere, ali dobro nema veze, ako vec nemas vremena da to radis, nemoj da ih pustis da ugini, bila bi steta, daj im nekom pticaru koji to moze da odradi! Wink


Pozdrav! cheers
Nazad na vrh Ići dole
vvlada




Broj poruka : 6
Datum upisa : 08.08.2011

Pomoć-koja je ovo ptica Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomoć-koja je ovo ptica   Pomoć-koja je ovo ptica Icon_minitimePon Avg 08, 2011 11:45 am

da nije zeba?
Nazad na vrh Ići dole
Dalibor Vasic

Dalibor Vasic


Broj poruka : 531
Datum upisa : 03.01.2011
Godina : 29
Lokacija : Cicevac, Srbija

Pomoć-koja je ovo ptica Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomoć-koja je ovo ptica   Pomoć-koja je ovo ptica Icon_minitimePon Avg 08, 2011 11:50 am

Kako mislis ,,da nije zeba,, ? Very Happy brate, sve divlje ptice su ti zebe ima i egzoticnih zebi ali nije bitno da te ne zbunjujem jos vise, samo sto imaju svoje ime, latinsko ime i ime kojim ih mi zovemo....

Pozdrav! cheers
Nazad na vrh Ići dole
Bogdanik

Bogdanik


Broj poruka : 691
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 35
Lokacija : Leskovac

Pomoć-koja je ovo ptica Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomoć-koja je ovo ptica   Pomoć-koja je ovo ptica Icon_minitimePon Avg 08, 2011 11:51 am

Cesto se desava da mlade ptice ispdnu iz gnezda, a onda ih roditelji hrane i na zemlji. Nisi trebao da ih diras, roditelji su bili u blizini. Tesko je reci koja je ovo vrsta, ja bih rekao braon mutacija stiglica (salim se).
Nazad na vrh Ići dole
Dalibor Vasic

Dalibor Vasic


Broj poruka : 531
Datum upisa : 03.01.2011
Godina : 29
Lokacija : Cicevac, Srbija

Pomoć-koja je ovo ptica Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomoć-koja je ovo ptica   Pomoć-koja je ovo ptica Icon_minitimePon Avg 08, 2011 11:58 am

Da, to se u vecini slucajeva desava, jer kao sto sam rekao to je divljina, vuce ga nesto, geni, ko zna sta Very Happy jeste tesko reci sad, ali za jedno 10-15 dana, mislim da se moze znati sta je.... mene podseca i na severnu zebu, ona ima narandzaste grudi i na ledjima malo, a na krilima isto ima crnu liniju, zar ne podseca i na nju malo ??? Uglavnom Vvlado, obavesti nas kad budes znao sta je 100% ja bih iskreno voleo da znam sta je, kao i ostali nadam se....

Pozdrav! cheers
Nazad na vrh Ići dole
Bogdanik

Bogdanik


Broj poruka : 691
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 35
Lokacija : Leskovac

Pomoć-koja je ovo ptica Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomoć-koja je ovo ptica   Pomoć-koja je ovo ptica Icon_minitimePon Avg 08, 2011 12:19 pm

Severne zebe se ne gnezde kod nas, mozda na visokim planinama ali sumnjam da je ovo mlado nadjeno tamo.
Ovo je BELOKRILA ZEBA (Fringilla coelebs) , evo nekih slika sa interneta gde mozete videti slicnost.
Pomoć-koja je ovo ptica 9329522-chaffinch-little-baby-bird-fringilla-coelebs

ovo je odrasla zenka
Pomoć-koja je ovo ptica Fringilla_coelebs_common_chaffinch_01
Nazad na vrh Ići dole
vvlada




Broj poruka : 6
Datum upisa : 08.08.2011

Pomoć-koja je ovo ptica Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomoć-koja je ovo ptica   Pomoć-koja je ovo ptica Icon_minitimePon Avg 08, 2011 12:21 pm

U pravu si.
E šta sad sa njima
Nazad na vrh Ići dole
Bogdanik

Bogdanik


Broj poruka : 691
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 35
Lokacija : Leskovac

Pomoć-koja je ovo ptica Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomoć-koja je ovo ptica   Pomoć-koja je ovo ptica Icon_minitimePon Avg 08, 2011 12:27 pm

O tome si trebao da mislis kada si ih uzimao. Ne znam odakle si ali u Beogradu imas da kupis gotovu smesu za rucno hranjenje ptica na spric. Ako si iz nekog manjeg mesta moraces da improvizujes. Ako zelis da ih spasis hrani ih izrendanim jajetom i zumanac i belanac plus dodas vodu taman da sve to moze da prodje kroz spric. Ni vise ni manje. Tako moras hraniti na 1 sat obavezno, i to da im napunis gusice. Pa ako si vredan mozda i prezive.
Nazad na vrh Ići dole
vvlada




Broj poruka : 6
Datum upisa : 08.08.2011

Pomoć-koja je ovo ptica Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomoć-koja je ovo ptica   Pomoć-koja je ovo ptica Icon_minitimePon Avg 08, 2011 12:36 pm

Stavio sam ih u improvizovano gnezdo.
Sletela je odrasla zeba i hranila ih.
Ona ne izgleda uopšte kao ova gore.
Sivo telo, crna krila sa žutom trakom, crn rep sa belom trakom, crvena glava.
Nazad na vrh Ići dole
Dalibor Vasic

Dalibor Vasic


Broj poruka : 531
Datum upisa : 03.01.2011
Godina : 29
Lokacija : Cicevac, Srbija

Pomoć-koja je ovo ptica Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomoć-koja je ovo ptica   Pomoć-koja je ovo ptica Icon_minitimePon Avg 08, 2011 2:26 pm

Bilo bi dobro da se predstavis u temi predvidjenoj za to, kako bismo znali sa kim pricamo, zbog eventualnog druzenja i razmene iskustva i svega toga.... Dobro je da si to uradio, jos kad bi mogao da slikas tu pticu sto ih hrani bilo bi extra da bismo znali koja je vrsta i da bi ti dali uputstva kojom hranom da prehranjujes mlade kad odrastu jer ne jedu sve zebe istu hranu druze.... Vecina da, ali neke ne....

Pozdrav! cheers
Nazad na vrh Ići dole
Danijel

Danijel


Broj poruka : 939
Datum upisa : 29.12.2009
Godina : 43
Lokacija : Srbija-Vranje

Pomoć-koja je ovo ptica Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomoć-koja je ovo ptica   Pomoć-koja je ovo ptica Icon_minitimePon Avg 08, 2011 2:34 pm

vvlada ::
Stavio sam ih u improvizovano gnezdo.
Sletela je odrasla zeba i hranila ih.
Ona ne izgleda uopšte kao ova gore.
Sivo telo, crna krila sa žutom trakom, crn rep sa belom trakom, crvena glava.

Velika verovatnoca da je stiglica jer ima crvenu glavu.
Nazad na vrh Ići dole
Bogdanik

Bogdanik


Broj poruka : 691
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 35
Lokacija : Leskovac

Pomoć-koja je ovo ptica Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomoć-koja je ovo ptica   Pomoć-koja je ovo ptica Icon_minitimePon Avg 08, 2011 2:47 pm

Ti si opisao stiglica, ali mladi stiglici ne izgledaju ovako. Ovo tvoje pile je braon boje, stiglici su plavo sivi, cak i crni ali braon nisam video. Izgleda da se nisam salio kada sam rekao da je braon mutacija stiglica.
Nazad na vrh Ići dole
Dalibor Vasic

Dalibor Vasic


Broj poruka : 531
Datum upisa : 03.01.2011
Godina : 29
Lokacija : Cicevac, Srbija

Pomoć-koja je ovo ptica Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomoć-koja je ovo ptica   Pomoć-koja je ovo ptica Icon_minitimePon Avg 08, 2011 2:48 pm

Moguce ce da su i stiglici, pa kazem najbolje da slika pticu i videcemo.... Hahahah, izgleda da nisi pogresio u vezi mutacije! Very Happy

Pozdrav! cheers
Nazad na vrh Ići dole
DjordjeVet




Broj poruka : 188
Datum upisa : 06.01.2010

Pomoć-koja je ovo ptica Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomoć-koja je ovo ptica   Pomoć-koja je ovo ptica Icon_minitimePon Avg 08, 2011 5:25 pm

bez mnogo razmisljanja, ovo je mladi stiglic
Nazad na vrh Ići dole
Danijel

Danijel


Broj poruka : 939
Datum upisa : 29.12.2009
Godina : 43
Lokacija : Srbija-Vranje

Pomoć-koja je ovo ptica Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomoć-koja je ovo ptica   Pomoć-koja je ovo ptica Icon_minitimePon Avg 08, 2011 5:42 pm

Ja sam odmah pomislio da se radi o mladom stiglicu. Imam bastarda od stiglica koji bas po svemu podseca na ovog mladog ptica. A sto se tice boje kod mladih stiglica ona varira od tamno do svetlo smedje-sive boje u zavisnosti cime se hrane roditelji, sto takodje zavisi od podneblja na kome se odredjeni parovi gnezde.
Nazad na vrh Ići dole
Bogdanik

Bogdanik


Broj poruka : 691
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 35
Lokacija : Leskovac

Pomoć-koja je ovo ptica Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomoć-koja je ovo ptica   Pomoć-koja je ovo ptica Icon_minitimePon Avg 08, 2011 8:48 pm

Nemoguce je da mladi stiglic u normalnoj boji ima braon boju dominantnu kao na slici, nema veze sa podnebljem ako je normal mora da ima karakteristicne boje. Ako nije Zebe, onda je definitivno braon stiglic. Ja mislim da je ipak ovo belokrila zeba, a ptica koju je opisao da je dosla da je hrani je muzjak Zebe koji je dosao da hrani mladunce.
Ako vidite sliku sto sam ja postavio mladog finka, potpuno je isti kao i slika koju je postavio gospodin koji je pokrenuo temu.
Neka vvlada kaze koja od ove dve ptice je dosla da hrani, prva ili druga ptica. Znaci koja od ove dve
Pomoć-koja je ovo ptica Buchfink-Fringilla-coelebs-0001_1.preview
Pomoć-koja je ovo ptica 2529853723_f2c9a8cfa1
Nazad na vrh Ići dole
vvlada




Broj poruka : 6
Datum upisa : 08.08.2011

Pomoć-koja je ovo ptica Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomoć-koja je ovo ptica   Pomoć-koja je ovo ptica Icon_minitimePon Avg 08, 2011 9:53 pm

Definitivno ova druga sa crvenom glavom!
Nazad na vrh Ići dole
Bogdanik

Bogdanik


Broj poruka : 691
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 35
Lokacija : Leskovac

Pomoć-koja je ovo ptica Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomoć-koja je ovo ptica   Pomoć-koja je ovo ptica Icon_minitimePon Avg 08, 2011 10:28 pm

Onda definitivno ova tvoja ptica nije normalna, normal !
Nazad na vrh Ići dole
Danijel

Danijel


Broj poruka : 939
Datum upisa : 29.12.2009
Godina : 43
Lokacija : Srbija-Vranje

Pomoć-koja je ovo ptica Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomoć-koja je ovo ptica   Pomoć-koja je ovo ptica Icon_minitimePon Avg 08, 2011 11:07 pm

Braon ili smedja mutacija je u prirodi najcesca pa je sve moguce.
Nazad na vrh Ići dole
Dalibor Vasic

Dalibor Vasic


Broj poruka : 531
Datum upisa : 03.01.2011
Godina : 29
Lokacija : Cicevac, Srbija

Pomoć-koja je ovo ptica Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomoć-koja je ovo ptica   Pomoć-koja je ovo ptica Icon_minitimeUto Avg 09, 2011 12:57 am

Onda ti svaka cast sto si naleteo na tu mutaciju stiglica, jbg sreca, sve najbolje i dobro ih cuvaj, ako ih ne vratis u prirodu...

Pozdrav! cheers
Nazad na vrh Ići dole
Miks

Miks


Broj poruka : 85
Datum upisa : 21.05.2011
Godina : 58
Lokacija : ZR

Pomoć-koja je ovo ptica Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomoć-koja je ovo ptica   Pomoć-koja je ovo ptica Icon_minitimeSub Avg 13, 2011 11:22 am

Hitno mi je potrebna pomoc!!!

Jutros sam pronasao ovu pticu. Povredjena je, ne moze da leti.
Da li neko zna koja je to ptica, cime se hrani i da li postoji realna sansa da je oporavim?

[IMG=https://2img.net/r/ihimizer/img580/8537/13082011121.jpg][/IMG]



Pomoć-koja je ovo ptica 13082011121.th

Nazad na vrh Ići dole
Danijel

Danijel


Broj poruka : 939
Datum upisa : 29.12.2009
Godina : 43
Lokacija : Srbija-Vranje

Pomoć-koja je ovo ptica Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomoć-koja je ovo ptica   Pomoć-koja je ovo ptica Icon_minitimeSub Avg 13, 2011 1:05 pm

to je pcelarica,hrani se insektima, a najomiljenije su joj pcele kao sto joj samo ime kaze.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Pomoć-koja je ovo ptica Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomoć-koja je ovo ptica   Pomoć-koja je ovo ptica Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Pomoć-koja je ovo ptica
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» Koja je ovo ptica ?
» Pomoc za registraciju ptica
» Medjugradska izlozba ptica Drustvo za zastitu i odgoj ptica,,SLAVUJ” iz Beograda, 21.11- 24.11.2013.
» Koja je ovo vrsta ?
» Devojcica koja je ucutkala svet na 6 minuta

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Razno :: Razno o pticama i pticarenju-
Skoči na: