Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Labudovi (Cybnini)

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
Angel

Angel


Broj poruka : 30
Datum upisa : 11.07.2011
Godina : 27
Lokacija : Kać

Labudovi (Cybnini) Empty
PočaljiNaslov: Labudovi (Cybnini)   Labudovi (Cybnini) Icon_minitimePon Avg 08, 2011 2:59 pm

Nisam uspeo da nadjem temu, ali, zar niko ne drzi ove prelepe ptice (u banji sam pa nemam upitnik)
Obozavam labudove, jedne su od najlepsih ptica za koje znam, mogao bi ih imati ali nemm dovoljno duboku vodenu povrsinu...
Zanima me, kolike su cene, jaja i mladunaca ili kako se vec nabavljaju, i da li trebaju dozvole za njihovo posedovanje...

Eo nesto sa neta...
Лабудови су птице из породице Anatidae, у који још спадају гуске (пловуше) и патке (пловке).
Перје лабудова је или потпуно бело, или је мешавина црног и белог, при чему бела варијанта може понекад имати црне врхове крила. Црни лабудови су једина црна врста лабудова. Имају беле врхове крила и изражено црвено обојене кљунове. Мужјаци и женке су увек врло слични, без полног диморфизма.

Лабудови се од гусака у ужем смислу разликују и дужим вратом који им омогућује претраживање дна дубљих вода, и величином тела које их чини највећим воденим птицама. Распон крила им може достићи два метра, а могу тежити 15 килограма. Супротно крилима, ноге су им релативно кратке, тако да лабудови на тлу делују прилично неспретно. Но зато имају врло снажне летне мишиће, па могу прелетети и више од хиљаду километара до својих гнездишта на северу.
Оба родитеља заједно брину о младунцима. Остају с њима до године дана.
Наводи о животном веку лабудова су врло различити. Крећу се од 19 па до 50 година, а делом и пуно више од тога.
Лабудови у ужем смислу су врсте рода Cygnus, који се, већ према гледању, деле на 5 односно 7 врста. Јужноамерички коскороба лабуд (Coscoroba coscoroba) је једина врста рода Coscoroba.

VRSTE

Прави лабудови (Cygnus)

* Црни лабуд (C. atratus)
* Црноврати лабуд (C. melanocoryphus)
* Грбави лабуд (C. olor)
* Лабуд трубач (C. buccinator)
* Лабуд звиждач (C. columbianus)
* Патуљасти лабуд (C. bewickii)
* Лабуд пјевач (C. cygnus)
* Новозеландски лабуд (C. sumnerensis)

Коскороба лабудови (Coscoroba)

* Коскороба лабуд (C.coscoroba)
Nazad na vrh Ići dole
Angel

Angel


Broj poruka : 30
Datum upisa : 11.07.2011
Godina : 27
Lokacija : Kać

Labudovi (Cybnini) Empty
PočaljiNaslov: Re: Labudovi (Cybnini)   Labudovi (Cybnini) Icon_minitimeSub Avg 13, 2011 12:04 pm

Niko ne zna da mi odgovori?
Ili bar ako postoji tema da me usmeri na nju...
Nazad na vrh Ići dole
MILAN

MILAN


Broj poruka : 320
Datum upisa : 26.08.2010
Godina : 32
Lokacija : BEZDAN

Labudovi (Cybnini) Empty
PočaljiNaslov: Re: Labudovi (Cybnini)   Labudovi (Cybnini) Icon_minitimeSub Avg 13, 2011 5:49 pm

Kod nasih odgajivaca se moze naci nekoliko vrsta labudova:
Beli labud, njih barem ima dosta kako u zatocenistvu tako i u prirodi (moje selo je okruzeno vodom, i ima dosta jezera i uglavnom na svakom jezeru ima po par belih labudova),
Crnih ima kod nekoliko odgajivaca, i uspesno se razmnozavaju,
Crnovratih ima na 2 mesta kod nas (barem koliko ja znam), u BEO ZOO Vrtu jedan par i jedan par u privatnom zoo vrtu tj. kod Mikija,
i Bewikovog ili pat.labuda ima ZOO Miki i koliko mi poznato to je jedini primerak te vrste na ovim prostorima....

Nisam siguran, ali mislim da sam negde video-procitao da u Hrvatskoj ima Koskoroba...

Jel te to interesovalo ili nesto drugo ?
Pozdrav sever Wink
Nazad na vrh Ići dole
Angel

Angel


Broj poruka : 30
Datum upisa : 11.07.2011
Godina : 27
Lokacija : Kać

Labudovi (Cybnini) Empty
PočaljiNaslov: Re: Labudovi (Cybnini)   Labudovi (Cybnini) Icon_minitimeSub Avg 13, 2011 8:35 pm

Hvala Milane puno na odgovoru, a što me još zanima, da li trebaju neki dokumenti i nešto da bi mogao da ih držim?
Ako znaš kolike su cene onog običnog, grbavog labuda koji se gaji u zatočeništu, po parkovima itd a ima ga dosta ovde...u NS-u u luci gde moj tata radi, ima ih na stotine, i u Kovilju pošto je sav na vodi ima ih puno, ali se ne usuđujem da ih, tako reći ilegalno nabavljam Rolling Eyes
Jednom rečju, zanima me ono što treba da bih došao do njih, i cene me zanimaju....
Nazad na vrh Ići dole
MILAN

MILAN


Broj poruka : 320
Datum upisa : 26.08.2010
Godina : 32
Lokacija : BEZDAN

Labudovi (Cybnini) Empty
PočaljiNaslov: Re: Labudovi (Cybnini)   Labudovi (Cybnini) Icon_minitimeSub Avg 13, 2011 8:57 pm

Potrebni su ti papiri, ali isto tako i uslovi koje zahteva novi zakon...procitaj onu avikulturu o legalizaciji pa ces naci sta te interesuje...cenu ne pisem ovde radi postovanja pravila foruma..
Smile
Nazad na vrh Ići dole
Angel

Angel


Broj poruka : 30
Datum upisa : 11.07.2011
Godina : 27
Lokacija : Kać

Labudovi (Cybnini) Empty
PočaljiNaslov: Re: Labudovi (Cybnini)   Labudovi (Cybnini) Icon_minitimeSub Avg 13, 2011 9:57 pm

Važi, pročitaću, a ti na brzinu ukuckaj cene na pm Wink
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Labudovi (Cybnini) Empty
PočaljiNaslov: Re: Labudovi (Cybnini)   Labudovi (Cybnini) Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Labudovi (Cybnini)
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Ukrasna Zivina :: Divlje plovuse-
Skoči na: