Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Engleski Tipleri

Ići dole 
4 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
toma_vranjanac




Broj poruka : 66
Datum upisa : 19.08.2011
Godina : 54
Lokacija : Svajcarska-Velika plana

Engleski Tipleri - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Engleski Tipleri   Engleski Tipleri - Page 2 Icon_minitimeUto Nov 22, 2011 6:50 am

Ali Reza Mahutian- Intervju

Intervju Mehdi Tchavoshinia s g. Mahutian na 5. i 6. ozujka 2010

P: Kada ste počeli golublji Sport?

O: Kad sam bio 9 godina,

P: kada ste rođeni?

O: Rođen sam 1967.

P: Kada ste počeli tiplerski sport i gdje?

O: Počeo sam tipkerski Sport nakon što sam se preselio u Nizozemsku u dobi od 23, u 1990.

P: Koje pasmine ili sojeve ste letjeti?

O: Nakon 10 godina iskustva s pticama (golubovima) u Iranu, sam se preselio u Nizozemsku u godini 1990 u dobi od 23 i ostavio drage moje ptice kod kuće, tu u Nizozemskoj sam osjetio vakuum i ubrzo počeo u potrazi za nekim golubovima popuniti vakuum. Rečeno mi je o tržnici, gdje se prodaju golubovi. Otišao sam tamo i vidio 30-ak golubova koje je vlasnik rekao da su Manchester Golubovi, ja sam pokupio 8 ptica među njima i nekoliko dana kasnije, kada sam čuo o Tipler klubu NVC u Nizozemskoj sam kontaktirao nekoliko članova i kupio dva goluba od gospodina Knol od Enschede, u to vrijeme je bio oko 90 godina, umro je ubrzo nakon toga. Nekoliko tjedana kasnije sam kupio još 5 Y / B (beba) i jedan O / B par iz g. Bronstring u Harlemu, pa sam kupio nekoliko ptica od gospodina Van Der Bruck u Dribergen ne onaj koji je zapravo član NVC, on mi je rekao svoje ptice Gorden Hughes. Iste godine sam uvezao 2 para mojih ljubljenih Perzijskih visokoletaca koje sam ostavio u Iranu. u to vrijeme znao sam da prikupio vrlo dobar priplod zatim počeo križanje ovih ptica i kad sam vidio dobar rezultat, ja sam samo uzgojao između beba onih križeci pasmine i nisam dodao bilo koju drugu krv u moje jato .

P: Kada ste postali član NVC?

O: Postao sam član u 1991.

P: Što je bio rezultat od svoj prvi trening mladih ptica?

O: Moji prvi mladi golubovi su letjeli 16 sati nakon što su samo 3 puta treninrani. Tada sam znao da sam mogao računati na njih pa sam se registrirao za natjecanja u 1992 i letio s između moje pasmine prvo mlade. Samo sam letio s istim jatom tri puta i postao prvak Nizozemske u mladim pticama.

P: Koliko sati su najvise postigle vaše ptice u natjecanjima?

O: Godine 1992, postao sam Y / B nizozemski prvak s prosjekom od 18.36hrs. Prvo natjecanje sam imao prosječno 19hr + i zadnji zbog smanjenja dnevnog svjetla oko 18hrs. u to vrijeme sam odlučio ići na evidencije kočenja. Tako sam radio jako teško na poboljšanju mog priploda,

P: Kako ste parili ptice, na temelju sojeva ili samo najbolji s anajboljima?

O: Upravo sam pario najbolje i uparivao najbolje muzjake letace s najboljim zenkama letacicama.

P: Da li imate bilo kakvih modela u tiplerskom sportu?

O: Ne, jer nisam znao bilo sto u ovom sportu.

P: Jeste li imali neki određeni cilj u ovom sportu?

O: Da sam želio oboriti svjetski rekord.

P: Kako ste se postigli svoj cilj?

O: Ja sam postaviti plan i strategiju do svog cilja. Svaki potez je bio izračunat. Ja obično nisam imao mnogo starih ptice za letove u natjecanjima jer sam njih koristio za priplod najbolji letaci ptice u cilju poboljšanja kvalitete mog uzgoja.

P: Kada ste srusili bilo koji rekord?

O: U godinu dana 2000 Y / B na natjecanju nakon sto je jato (ptica) letjelo 20.05hr sam najavio prestanak natjecanja i upalio svjetlo, dva tri ptice nakon što je sletio 20.35hr roku propisima odbitka i treći ptica nije kopnu i odletio u tamne i može se promatrati leti do nakon 03:00, tako sam bio diskvalificiran, a nije moguce oboriti svjetski rekord uz dobar let sa 20.05hrs. Morao sam čekati još jedan godina za drugi pokušaj. U 2001 dan natjecanja je vrijeme bilo toliko loše s grmljavine i jake kiše koje mi sudac opet govorio da ptice ne bi mogli letjeti dugo, ali budući da sam znao kvalitetu mojih ptica i njihove snage u loše vrijeme bio sam prilično miran i uvjeren da bi mogli to učiniti. Dakle, godinu dana nakon što su srusili svijetski rekord mladih ptica s 19.55hr u 2001, unatoč strašnim vremenskim uvjetima. Nakon toga sam postaviti svoj cilj srusiti Stari ptica rekord, ali sam bio suočavan s mnogim problemima unutar našeg kluba, a mogao sam osjetiti ljubomoru i diskriminaciju. Ja i neki drugi članovi NVC g. Shahini, otišli su i neki članovi natjecanja i našli su ptice koje su slijetale sve više i vise leti sa novim jatima i tako dalje, sve smo snimili aktivnosti ponekih članova koje nas je dovelo u pozornost kluba. Umjesto procjene nisu prepoznali naš film i najavljen let sa regularnim satima jedan član nije prihvatio. I moj tim od 5 Y / B koji su letjele za dugi dan za 20,31 HRS nije priznato jer je NVC rekao kasnije da je otkazan dugi dan natjecanja bez informiranja mene, mnogi članovi bili su razočarani, a ja ojađen zbog svih onih djela. Dakle, neki od članova su napustili NVC klub i osnovan je još jedan Tiplerski klub s istim pravilima kao i od NTU koji sam slijedio. Nakon što sam bio aktivan u drugom klubu dvije godine, to znači u 2006 sam bio spreman za rusenje seniorskog rekorda . Ja sam pustio moje stare ptice u 04:00 i 02:06 na sljedeći dan upalio svjetlo, jer nisam htio riskirati, iako ptice mogu letjeti više, ali kao što sam znao svjetski rekord je bio time srusen pa sam prestao natjecanje i pale su mi ptice u roku od nekoliko minuta u potkrovlju. Oni su bile tako svježe, kao da nikada nisu letjele.

P: bili ste obaviješteni da Vas seniorski rekord nije priznat, a zato sto što niste priznati kao klub.

O: Za mene je to nešto što ismijava, ja sam srusio svjetski rekord i imao pouzdanu suce svih vremena i moje ptice su letjele pod NTU i NVC pravila. Ali NVC, NTU i DFU nije priznala naš klub kao službeni registrirani Tiplerski klub. I svi su podržavali NVC kao jedini službeni Tiplerski klub, tako isto kao i prije su njihovi ljudi na vrhu i dalje njihov utjecaj i mene su opet diskriminirani i ne priznaju moj rekord, ali za mnoge druge, a ja sam svjetski prvak i ništa ne može promijeniti, osim ako netko drugi moze srusiti moj rekord.

P: Koliko sati ste dostigli u svoje slobodno vrijeme treninga sa svojim pticama?

O: Moje ptice su letjeli 23.30hr mnogo puta tijekom treninga ", siguran sam da ako se uzme moje ptice u Norveškoj, gdje je u ljeto imate 24hrs dnevno svjetlo, moja ptica će moći letjeti preko 24 sati.

P: Zašto ne pokušati srusiti O / B rekord opet, tako da će rekord biti registriran na Vese ime?

O: Jer sam odustao sa tiplerskog sporta i nemam ptica više. Osim toga ne vidim bilo kakvu zabavu u ovom sportu koji to više nije.

P: Zašto ste odustati od Tiplerskoga sporta usprkos svog uspjeha ?

O: Osjećao sam da sam diskriminiraniran u NVC u svim vremenima. Godine 2004, kada sam srusio svjetski rekord sa kit od 5 Y / B leti 20.31hr koju sam bio obaviješten nekoliko dana kasnije o ne priznavanju mojih zapisa, bio sam uvjeren da to nije o sportu bilo više, ali je više o vezama i osjetio se diskriminirani. Samo sam kontaktiran od bivšeg predsjednika DFU, gospodin Kaupscheffer, u to vrijeme i on je odbio podržati moje vrijeme leta zbog svojih dobrih odnosa s NVC. tako da sam osjetio da su sve moje trud i postignuća bili odbijeni i zato sam podnio ostavku iz mog kluba i Tiplerskog sport zauvijek.

P: Što se dogodilo sa ostatkom Tipplera?

O: Prodao sam neke od njih gospodinu Saiepi i g. Ukai, dva člana DFU, a ostatak su prodane Shahini NVC članu koji svi lete najbolja vremena svojih klubova.

P: Možete li uzeti u obzir start Tiplerskog Sporta ponovno?

O: Ne, jer moje srce je slomljeno. I osjećam se kako ljudi nisu cijenili moj trud.

P: Što ako sam vam kazem da u Njemačkoj cijenimo vaše ptice jako puno i imamo veliko poštovanje za vas i vaše uspjehe, ako Vam DFU nudi počasno članstvo i osigurati ce sve potrebno za vas da počnete Tiplerski Sport u Njemačkoj, bi vi razmislite opet letjeti?.

O: Pa trebam više vremena da vam odgovoriti na to pitanje.

(U tom trenutku Ingo Ichberg pozvao me pitati o e-mail adresu i obavijestiti sve članove u sljedećoj vijesti pismo o našim plan prikupljanja svih informacija o gubicima svojih ptice koje platne bilance, nakon što reći mu e-mail adresu, ja sam ga obavijestio o g. Mahutian posjet i moju ponudu da ga u ime DFU, on je postao jako uzbuđen i rekao da će učiniti sve za ovog čovjeka za početak uzgoja i leteći Tiplera opet, i reče: "trebamo gospodina Mahutiana u ovom sportu, moramo njegovo znanje, trebamo njegovo iskustvo i trebamo njegov talent. On je velika prednost ovom sportu, a mi bi ništa učiniti za njegov povratak. "Tako sam prošao telefon gospodina Mahutian čuti gospodina Ichberg izravno.)

P: Neki ljudi u Kanadi mislite da vaše ptice nisu Tipplers jer Tipler je engleski ptica, a budući da ste prešli s drugih ptica, to ste prekršili zakon, a oni ne bi trebali biti letjeli kao tippleri, što je vaše mišljenje o tome?

O: Pa ja samo mogu reći oni ljudi koji misle kao da nemaju puno pojma o sportu tiplera, to je da prakticira od prošle stoljeću engleski Odgajivači i ljubitelji životinja, perzijski visokeletaci su izvori današnjeg Tiplera s ili jedan od podrijetlo ovoga ptica zašto bi to biti zabranjeno to učiniti sada. Ili želite reći da samo Englezi mogu krizati ove ptice a sve druge nacionalnosti ne smiju učiniti? A ako su to učinili oni ne bi trebali zvati one ptice Tippleri? Ako se engleski izmislili nogomet kao igru i sada ljudi diljem svijeta igrajući ovu igru pod istim pravilima, crni ljudi i drugih rasa koji igraju nogomet ne treba igrati ovu igru? Ili ako ne, ne treba ga zovu nogomet?

P: usporedba između nogometa i Tiplera ne može biti prihvatljivo nekim ljudima, možete li objasniti više što ste mislili?

O: Da, Englezi su izmislili nogomet, ali Brazilci igraju puno bolje, i pozvati ga nogomet previše. Svi Europljani, Afrikanci, Azijati, Latinoamerikanaca i Australci igraju nogomet po FIFA pravilima i sve ga zovu nogomet ili prijevod nogomet njihov jezik kao Nijemci, koji ga zovu Fussbal. Sada dana, crni Afrikanci su među najboljim nogometašima i oni igraju nogomet s novim tehnikama, ali oni još uvijek nazivaju nogomet. Što se tiče sjećam, jedini poziv ovu igru različite su Amerikanci i Kanađani koji poziva ovu igru nogomet jer su izmislili vlastitu nogomet. Jeste li ikad pokušali razgovarati s njima o imenu nogomet? Oni se smiju na vas, ako vam kažu da je nogomet igra da je cijeli svijet igra, a ne ono što Amerikanci igraju, oni će vam reći, "ne da nije nogomet, to je nogomet, nogomet je ono što sviramo u Americi". Možda oni pokušavaju učiniti isto s bekrija sportu. Ljudi bi trebali znati što sam učinio nije nešto novo, mislim stvaranje tipplerske moje krvi linije i napetosti. engleski Odgajivači i ljubitelji životinja to rade jer više od 150 godina, jedina razlika je što su razvijeni i postići u roku od 150 godina, kroz misli i nastojanja desetaka Odgajivači i ljubitelji životinja križanjem mnoge ptice i stvaranje neke vrhunske krvne linije i uvođenje različitih sojeva Tiplera us svijetu, ja sam učinio isto u roku od 10 godina sve sam i razbio svjetski rekord u 2006 koji nije bio priznat neki ljubomorni ljudi. Ja sam u mogućnosti to učiniti opet, ako sam ikada ući u ovaj sport ponovno.

P: Mislite li da bi mogao oboriti svjetski rekord ponovno?

O: Kao što sam upravo rekao sam siguran, ako bih ikada počeo tiplerski sporta opet, ja bi bio u stanju razbiti sve rekorde, ja bih bio izazov bilo tko će se natjecati s mojim pticama. Ja sam uvjerenja da moji nasljednici Saipie, Ukai ili Shahini ili bilo tko drugi tko se natjece s mojim pticama će jednoga dana oboriti svjetski rekord ponovno.

P: Koji bi ptica bila vasa definicija Tiplera?

O: Mislim da svaka ptica leti 18hr + je Tipler. Mi tiplerasi je više ime ove igre (Tiplerski sport). Kao čeznuti kao tvoj ptica može letjeti dugo vremena po pravilima NTU možete ih nazvati tippleri ali ja osobno nikada ne bi nazvao moj ptica tippleri ako je letio manje od 18hrs. Baš kao što su nogomet kao čeznuti kao što je igrao prema pravilima FIFA-e, se zove nogomet, bez obzira na boju i državljanstvo igrača ili trenera. U Engleskoj neki vrhunske momčadi kao što je Arsenal koji igraju u vrlo engleski način su francuski trener i od 11 fiksnih igrača na terenu 10 su stranci iz cijelog svijeta, mnogi od njih ne može ni govoriti engleski. Kako mogu svoje kanadske prijatelj objasniti ovo? Mislim da umjesto gubiti svoje vrijeme kako bi raspravljali o tome što je Tipler, trebali biste pokušati poboljšati kvalitetu svojeg priploda i pokušati donijeti nove zapisnike dokazati sebe i svoje ptice, na kraju svatko će morati prihvatiti svoje rezultate.



Pozdrav prijatelji tesko je biti stranac u tudjini ma makar bio najbolji golubar Engleski Tipleri - Page 2 29168
Nazad na vrh Ići dole
toma_vranjanac




Broj poruka : 66
Datum upisa : 19.08.2011
Godina : 54
Lokacija : Svajcarska-Velika plana

Engleski Tipleri - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Engleski Tipleri   Engleski Tipleri - Page 2 Icon_minitimeČet Nov 24, 2011 7:58 pm

TIPPLERS
po
C. Meredith
Prije početka članak o Tipplers, koji Editor tako ljubazno
pozvao me da pridonese, ja bih izraziti svoju zahvalnost za neke od
Odgajivači i ljubitelji životinja koji su mi pomogli u prošlosti
Krajem JW Morton, od Crooks, neka mi se nekoliko parova njegove slavne
pastuh oko 1929, on je također dao mi je puno ohrabrenje i savjet nakon što sam
su se borili s vrlo malo uspjeha s oko 1920.
Prvi put kad sam bio u mogućnosti letjeti kit mladih ptica, koje sam uzgaja iz njegove
dionica, što je letio 15 sati 48 minuta na kolovoz ponedjeljak 1931.
Ptice istog soja i letio 13 sati 25 minuta, 16 sati i 20
minuta, 16 sati 18 minuta kolovoza ponedjeljak 1934, 1935 i 1938
odnosno, dvostruko osvajanje AE. i nacionalnih.
Tri drugih istaknutih Odgajivači i ljubitelji životinja, svi veliki moji prijatelji, također su pomogli
savjetom. Oni su Sam Billingham, Joe Davies i Alf. Chamberlain,
i često smo razmjenjivali ptice ako smo bili kratki
Mnogi su sretni sati sam proveo s njima sve, govori o našem
dragi ptica. Teško je opisati što je Odgajivači i ljubitelji životinja mi najviše divim.
Ja nisam stranac u Sheffieldu, a uvijek sam se divio tim velikodušan
sportaši. S druge strane, Južni Wales Odgajivači i ljubitelji životinja imati taj štetnika
sokol uvijek s njima, oni također naredbu naše divljenje za kidati
u skladu ide iz godine u godinu.
Uostalom pomoć sam dobio osjećam u dužni učiniti sve što mogu za
novak, a ako ovom kratkom članku pomaže nekoliko bore Odgajivači i ljubitelji životinja prema gore
Prvi korak na ljestvici uspjeha, ja ću osjetiti opširno vratiti za vrijeme i
problema sam proveo
Kao što je ovaj članak je uglavnom za početnike, ja ću prije svega bave vrsti
Bekrija. Predlažem da detalje treninga.
Moje ptice su vrsta Sheffieldu, blues, crnci i crvene, a ja bih u ovom
pozornici impresionirati na moje čitatelje da su metode koje ću opisati su
iskren pokušaj staviti neke od mlađih muškaraca na putu do uspjeha s
ovu vrstu bekrija.
Prije svega morate odabrati vrstu će odgovarati vašem okrugu, kao i položaj
ima mnogo utjecaja na vrijeme vaše ptice će letjeti.
Kao primjer, većina vjetrova prevladavaju u ovoj zemlji su zapadno
andsouth-zapad s dosta južnim vjetrovima za vrijeme kratkog leta
sezone. Ova odijela mnogi ljudi, posebno onih koji su bili dovoljno sretan
biti u mogućnosti odabrati svoju kuću s pogledom na letenje ptica tamo.
Ako okolnih država, ako stan, to ne smeta puno, ali ako živite u
brdovitom zemlji, loš vjetar će sve svoje ptice "energije i trajati satima od
svoje leteće vrijeme. Po istoj logici uzbrdo vjetrovi omogućit će vaše ptice
završiti jače, čak i nakon 18 sati u zraku.
No letjeti dnevno svjetlo van, morate imati ptice iz dokazano soja
i oni moraju biti dobro obučeni.
Mi ćemo pretpostaviti ljubitelj želi da početak i savjetovati ga da pristupi
poznati ljubitelj i kupiti par ili tri para zaliha ptica, i
držati jedan soj. Ne postoji ništa sam mrziti toliko kao promatranje ptica
letjeti iz različitih sojeva.
Kada jedan od kit želi letjeti visoko, drugi žele grablje, a ako
se dogoditi da se nesretni sudac vaš posao je napravio mnogo teže,
i to nije zadovoljstvo vlasnika gledati ptica leti u različitim
visine cijeli dan.
To je najvažnije, u tolikoj mjeri da ne vole ja da kit osim ako se
su svi jedna obitelj. Tri ptice sam letio 18 sati i 25 minuta u lipnju, 1944
za pobjedu All-England dug dan letjeti su dva brata cocks, crne i crvene,
i rođak im drugi crni.
Idealan, naravno, tri brata cocks. Znam da to ne mogu uvijek biti
postigli, ali pokušajte letjeti ptice jedne krvi najmanje
Kad imam mladih ptica lijepo uređena, ja ih mjesto u prostoru
daleko od ostalih ptica, te ih trenirati na alternativni noći, hranjenje kada
su završili letjeti, dajući im jedno piće nakon hranjenja, te uzimajući
fontana daleko.
Za prvih nekoliko tjedana sam i zadržati bijela kokoš rep u obliku lepeze sa kit oni dobiti
joj je, a kad oni pokazuju znakove umora u prvi let ili dva, ja
baciti rep u obliku lepeze u letu ili u gostima, a da joj se kreće dok se sve
mladež se podmiruju u potkrovlju
Ja ih dobiti ravno i nakon otprilike pola sata ih hrane ječam,
oko pola, i ispunite s pšenicom mislim da su svi ječam hranjenje je previše
teške za mladež i ne preporučujem
Nakon otprilike tri tjedna u ovom alternativni noćno letenje, mi ćemo pretpostaviti
mladi kit oko 8 do 9 tjedna stari Oni bi trebali biti leteći najmanje četiri
sati, gladni i žedni, postupno povećanje svoje vrijeme, dok su
leti u posljednjih pet sati dnevnog svjetla ih uvijek pada u sumrak.
Oni će uskoro pronaći ono što je potrebno od njih. Ako treba ispustiti prije
kapaljke su se samo njih plašiti, i staviti van kapaljke i poziv
ih dolje.
Ovo bi trebao biti je zadržao sve do tjedan dana prije natjecanja, te pružanje
dan natjecanja je u ponedjeljak, dajem pticama pola žličice
Epsom soli na pintu vode ponedjeljak postupka - to je, sedam dana
prije letjeti. Držite ptice u utorak, srijeda letjeti oko 4 sata.
Držite ih u četvrtak i noću im pola urod hrana za kanarince
i napuniti ječam. Fly petak, u posljednjih sedam sati dnevnog svjetla i
kada dođu u hrani na žličicu silovanja, Canary i pol urod
kukolj, u subotu navečer oko tri četvrtine usjeva od javora graška. Nedjelja
ujutro, oko 10 sati, žličicu svake silovanja, Niger i kanarinca
sjeme i dvadesetak javora grašak svaki ptica u četvrtak, petak i subotu,
tonik napitak: 10 kapi Phospherine u pintu vode.
Ujutro natjecanju oko pola usjeva od hrana za kanarince o
3,1 / 2 sata prije oslobođenja i piti čistu vodu.
Kako bi se osiguralo da svaka ptica ima pravo količinu sjemena i komunikacije u svakoj hrani,
Ja ih mjesto u odjeljku B oxes vlastite oko mjesec dana prije
letjeti. Ovi kit kutije su oko 2 m x 2 m x 18 in. visoke sa bačvi fronte,
i iako svi Odgajivači i ljubitelji životinja ne kutija mladih ptica, ne mislim za odrasle cocks
može biti uspješno letjeli bez
Prije zatvaranja ovog poglavlja na mlade ptice, htio bih istaknuti jedan ili
dvije zamke novak je vjerojatno da će pasti u. Pokušajte uvijek letjeti svoj kit na
isto vrijeme noću, tako da se uvijek završiti lete u sumrak. To je
samo zdravorazumskih način treninga, a jedini način na koji će letjeti kit iz
zore do zalaska sunca.
Uvijek nastojte ih držati u istom tjelesnom stanju, ni preniska
ni previše dobro, kao da ste ih letjeti previše dobro u trening ne možete očekivati ​​da će dobiti
im puno bolje za natjecanje, i uvijek naučiti mlade da odaberete
do različitih sjemenki i komunikacije da ćete im dati prošlog tjedna prije
letjeti, kao što je ne koristiti očekuje mlade ptice jesti čudno sjeme ili COM oni
nisu navikli. Bilo noći kada dođu u gladni možete dati
ih, kažu malo Canary ili malo Niger sjemena ili silovanje, ne previše, samo
dovoljno za njih da ga isprobate.
Vidjet ćete da su oni kao jedan sjeme bolji od drugog. U hranjenja
Tjedan dana prije letjeti dati im sjemenke kao što su oni barem prvi, vi ćete
uskoro obavijest koja će preferirati.
Steknite svoje ptica ‘povjerenje u razgovoru s njima i zviždanja u potkrovlju
kada ste hranjenja, inače kada ih pokušate dobiti u sumrak s
zviždanje i pozivanje i kapaljka oni neće odgovoriti.
Razlika između natjecanja leti i leti za hobi je da
morate imati ptice osposobljeni letjeti kada želite da ih, a ne kada
oni osjećaju kao da stoga moraju biti pod vašom kontrolom i unutar i izvan
potkrovlje Ako su ove upute slijede s pticama dobrog soja, ja
Ne mogu vidjeti kako se svatko može uspjeti. Strpljenje i zdrav razum moraju biti
se koriste, a mislim da je prvi put čovjeka ptice lete okrugli sat on osjeća da
to vrijedi sve nevolje koje je poduzeo. Teško je opisati uzbuđenje
vlasnik osjeća kad mu se ptice su učinili dobro ili očajan osjećaj
ljubitelj osjeća kad mu se ptice nisu učinili, te kako očekuje da će ih.
On je često moraju položiti krivnju na sebe za nešto što je učinio krivo ili
zanemaren za ptice dobrobit.
Nazad na vrh Ići dole
toma_vranjanac




Broj poruka : 66
Datum upisa : 19.08.2011
Godina : 54
Lokacija : Svajcarska-Velika plana

Engleski Tipleri - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Engleski Tipleri   Engleski Tipleri - Page 2 Icon_minitimeSub Nov 26, 2011 1:39 pm

Hranjenje Golubova


Prije svega: Zašto trebamo jesti? Uglavnom da naša vrijesa i snagu i energiju. Ako ne jesti ćemo postati slabi. ako smo više jesti ćemo postati veliki i lijeni. Tako taj što golub treba jesti previše. Koliko smo hrane za životinje i ono što mi hrani uvelike će ovisiti o tome zašto mi držati golubove. Baš isto kao i kako sportaši dijeta se može razlikovati [BAD] normalne osobe dijeta. Golubovi koji se čuvaju za performanse će biti moraju biti hranjene drugačije. Normalan unos golub je 1 - 1 1 / z g hrane dnevno. Preporučljivo je hraniti 2 / 3 u večernjim satima i 1 / 3 u jutro. Za ljude koji su svojim lete golubovi količine i vremena će se razlikovati. No za sve normalne golub Odgajivači i ljubitelji životinja golub će jesti većinu žitarice, mahunarke, žitarice i sl. Oni svibanj čak i poduzeti neke svježe povrće. Međutim 4 glavnih sastojaka mora biti pod uvjetom da sve smješten golubova. 1 Feed: Popularni žitarica pšenica, ječam, Dari, kukuruz, grašak, laneno, safflower, i sl. osigurano u uravnoteženoj prehrani. 2 Grit 3 Minerali i vitamini 4 vode golub će uživati ​​u nekim žitaricama nad drugima. Na nekim doba godine oni će morati određene vrste i količine hrane za uzgoj, trkaći, molting, pokazujući i sl. Što se ubacuje golubova ovisi mnogo o tome zašto golubovi se čuvaju. Vidjet ćete u gradu centara koji golubovi gotovo će jesti ništa. Čak i krumpir. Ono što je važno je pružiti uravnotežena dijeta, s mineralima i krupica i puno čiste vode uvijek. U pravilu uvijek hraniti golubove [BAD] kontejner, nikad na podu ili zemlju kao sjeme mogu pokupiti bakterije. Važno hrane je čista iu dobrom stanju. Njegova je rekao smo postali ono što jedemo, tako dobra zdrava hrana je važna. Ono što hrani naš golub uvelike će ovisiti o tome što držimo golubove za. Sportaši dit će se uvelike razlikuju [BAD] normalne osobe dijeta. Osim sprintera dijeta wil razlikuju [BAD] dugoprugaša dijeta, to je zato što, kao i energija trkač će trebati izgraditi jake mišiće, itd. Osim toga više težine osoba možda mogli sprinta nekoliko metara, ali sigurno neće završiti amarathon u okviru 3 sata. U isto vrijeme slabo hranjene slaba osoba ili bolesna osoba neće biti u mogućnosti da trun bilo distance.Perhps oni ne mogu ni ustati iz kreveta. Tako zdravlja i prehrane su vrlo važni. Sljedeće će nam osnovno razumijevanje vrste hrane i njihove funkcije: Ugljikohidrati: Ovo su glavni izvor energije: Postoji potreba za stalnu opskrbu energijom da funkcionira ispravno i nedostatak ugljikohidrata u prehrani može izazvati umor ili umor, loše mentalne funkcije i nedostatka izdržljivosti i izdržljivost. Kako Ugljikohidrati nam daju energiju? Kako su ugljikohidrati probavljaju i oborio po tijelu, oni se pretvaraju u glukozu (krvni šećer), koji je, dakle, koristi ili pohranjene kao energiju. Ako glukoza nije potrebna odmah, to će biti pohranjeni u jednoj osobi jetre i mišića kao glikogen, što je za pohranu obliku glukoze. Kada je tijelo onda treba neki dodatnu energiju, to će se pretvoriti u glikogen rezerve i pretvoriti ih u energiju. Postoje dvije vrste ugljikohidrata "Jednostavno", koji se nalaze u hrani kao što su šećer, bisuits itd i složenim ugljikohidratima. Složeni ugljikohidrati su također poznat kao škroba ugljikohidrata i mogu se naći u većini žitarica, žitarice, krumpir, smeđa riža, kruh, tjestenina, mahunarke i određene voće i povrće. Oni su u osnovi mnogo molekule šećera pridružio zajedno u lancu. Zbog složenije kemijske strukture, složeni ugljikohidrati nisu oborio ili probaviti što je brže ili jednostavno kao jednostavne ugljikohidrate. To je puno bolje za tijelo, jer ne postoje nepravilnosti u razine šećera u krvi i energije pod uvjetom [BAD] ove namirnice je pušten na spor i odmjeren stopa, što znači da razina energije treba ostati više-manje isti cijeli dan. Složeni ugljikohidrati su često niže u mast od jednostavnih ugljikohidrata i također sadrže obilje vitamina i vlakana, koje su bitne hranjive tvari za tijelo. Ugljikohidrati za obavljanje Za podršku trening ili natjecanje sportaša treba jesti u pravo vrijeme, tako da sva hrana je bila apsorbirana i glikogena u potpunosti puniti. Nakon treninga i natjecanja, sportaša glikogena su iscrpljene. Kako bi ih napuniti sportaš treba uzeti u obzir brzinu kojom ugljikohidrate pretvara u šećera u krvi i prevezen u mišiće. Brzo nadopunjavanje glikogena je važno za praćenje sportaša koji je broj utrka u susretu. porast razine glukoze u krvi je označen hrane Glycaemic indeks (GI) - brže i više razine glukoze u krvi se diže više . GI Masti su organski spojevi koji se sastoje od ugljika, vodika i kisika, oni su najviše koncentrirani izvor energije u hrani. Masti pripadaju skupini tvari koje se nazivaju lipidi. Masti se u tekućem ili krutom obliku. Sve masti su kombinacije zasićenih i nezasićenih masnih kiselina. Masti se može nazvati vrlo zasićene ili nezasićene vrlo ovisno o razmjerima. Svatko treba tijelo mast jer služi nekoliko bitnih funkcija: pohrana energije izolacije i održavanje tjelesne topline apsorpciju udaraca bitna sastavnica fosfolipidi i kolesterol sintezu. Fosfolipidi i kolesterol važni su komponente staničnih membrana Sinteza određenih hormona i prostaglandini Djeluje kao otapalo za lipofilni vitaminima (A, D, E, K). Masno tkivo je najveći i najučinkovitiji, energije pohraniti u tijelu. Količina energije koja se oslobađa [BAD] masti je oko dva puta da od ugljikohidrata i bjelančevina (1g masti = 9 kcal, 1g ugljikohidrata = 4 kcal, 1 g proteina = 4 kcal). Previše masnoće lako dovodi do prekomjerne tjelesne težine, povećava rizik od bolesti. Nekoliko istraživača slaže da masnoća je glavni izvor energije za grudi mišića funkcija tijekom duljeg leta. Prema George i Jyotti (1955), u golubovi 77% energije potrebne za funkciju mišića dolazi [BAD] oksidacije lipida. Pigeon usjeva mlijeko | Također je poznato da sadrže mnogo masnoća. Ovi rezultati zatraži istraživačima da proučavaju što hranjive tvari (lipida i ugljikohidrata) će biti potrebna kao izvor energije za povećanje performanse trkaćih golubova. Goodman i Griminger (1969) provela pet eksperimenti s utrke navođenje golubova promatrati utjecaj na performanse vrši po izvor energije. U svakom eksperimentu u kojem se masnoće iz nosa je korišten (masti hrane podignut [BAD] 3,4 - 8,4%, [BAD] 3,7 - 8,7%, i [BAD] 3,7 - 6,8%), golubovi prima masti dopuniti hrane nadmašio kontrolu golubova u izvedbi. Dvostruko više eksperimentalnih golubovi kao kontrola mogli putovati na udaljenosti od 200 milja ili više. [BAD] ovi rezultati je zaključiti da lete golubovi su vjerojatno da će koristiti masti učinkovitije od ugljikohidrata kao izvor energije. Borghis i De Wilde (1992) i Janssen i sur. (1998) također navodi da karanfil nadopunu hrane imala povoljan učinak na utrkama golubova, ona pomogla održavati oksidativnog procesa i spriječiti mazga oštećenja tijekom duljeg leta. Neki od najboljih izvora energije su kukuruz, Milo, šafranike i kada se koristi štedljivo sirovina kikiriki .











Nazad na vrh Ići dole
toma_vranjanac




Broj poruka : 66
Datum upisa : 19.08.2011
Godina : 54
Lokacija : Svajcarska-Velika plana

Engleski Tipleri - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Engleski Tipleri   Engleski Tipleri - Page 2 Icon_minitimeSub Nov 26, 2011 1:55 pm



12 NEPROCJENJIVIH RECEPATA

TRETMAN TIPLERA KAKO IH ODGOJITI KAKVE GOLUBOVE ODGAJATI I OPIS GOLUBARNIKA
Na pocetku koliko golubova zelite da drzite?Pretpostavljam za 15-20 golubova golubarnika treba biti 7 stopa (cca 2,1metra)u duzinu 6 (cca 1,80metara )stopa u sirinu sa 8 stopa (cca2,4metra) na najvisocijem dijelu I 6,5 stopa (cca 1,95 metara)na najnizem dijelu sto ce dati dovoljan pad krovu da dozvoli kisi da se slije.
Sada iznutra,trebalo bi biti opremljen do vrha na jednoj strani sa odjeljcima za svaki par I to svaki odjeljak 1,5 kvadratnu stopu(40x40cm) u istoj liniji tako da nijedan odjeljak ne iskace ispred drugog.Svaki odjeljak treba da ima vratanca I pregradicu po sredini vrata .Ako zelite da upaite svjetlo vani potrebno je takodje imati prozor sprijeda da bi se svjetlost ravnomjerno prosirila na sva gnijezda
Mogu takodje dodati da su klizna vrata na strani golubarnika vrlo praktican kada zelite da pustite van vase golubove sto im omogucava da budu cistiji I da se ne hvataju cesto .Krov treba biti prekriven sa nekim dobrim katranom koji se moze jeftino nabaviti u gvozdjarama.
ODGOJ TIPLERA
Neki odgajivaci ce reci das u tipleri upecatljive ptice medjutim ja ne zastupam takvo misljenje.Radije cu reci da nisu sto cete I sami vidjeti imajuci tako veliki dijapazon boja flekavih I sarenih koji su rijetke I drage a dobijene ukrstanjem almond I beskapih prevrtaca.J asam licno ukrstanjem takvog para odgojio ptice koje su me zadovoljile.Takodje sam ih odgajao od tzv.Kumulet srcastih golubova sa izduzenim kljunom I koje su vrlo rijetke I drage I ne mogu se lako kupiti zbog vrijednosti koja lezi u njihovim nemjerljivim letackim sposobnostima I on ice letjeti lutajuci miljama penjuci se ka nebu I letjeti 8 ili 9 sati .
U stvari dobri golubovi bi trebali da lete duze stoga svjjetujem vas ako zelite da drzite tiplere onda parite dobrog tiplera sa zenkom kumuleta I odgojicete odlicne mlade za dug I visok let.ako ne mozete nabaviti dobrog kumulet letaca ,neophodno je da morate nabaviti dobar kvalitet golubova ili nikada necete postici dug let .Da biste bili sigurni da cete dobiti dobre golubove najbolji metod I najjeftiniji je da ih pogledate kako lete .Tako cete biti sigurni da niste prevareni ili iskoristeni.
Dobar tippler bi trebao da leti jako sporo I nikad nebi trebao pokazati najmanji znak da bi prevrtao u letu.Postoji mnogo dorih golubova koji bi prevrtali u letu.Ako je to slucaj znaci das u pregojeni I uglavnom lete nisko te ih je potrebno tada hraniti jecmom I hlebom citavu sedmicu ili vise I ubrzo cete vidjeti d ace prekinuti da prevrcu.Ako ikada budete imali jednog koji bi da prevrce najbolje ga je odstraniti da ne nauci ostale .
Prvi posao ujutro za svakog golubara je da ako ne trenira svoje golubove isprazni njihove hranilice I pojilice I ostavi ih uspravno da se osuse I zatim im dap o malo kanarinskog sjemena ili slicne poslastice.Ubrzo ce ih sami traziti I golubice ce slecati sa gnijezda da bi okusile malo sto vam daje dobru mogucnost da pregledate mlade u gnijezdu i njihova zdrijela da utvrdite pocetak neke infekcije .Paznju vam mora privuci kuckajuci zvuk iz golubljeg zdrijela koji prozvodi dok pokusava da proguta kanarinsko sjeme sto je bez sumlje znak d aim priustite tretman dok je bolest u pocetnoj fazi.
ISHRANA TIPLERA
Ja hranim prvenstveno moj egolubove oko 8 sati ujutro I dajem im 1 sat za dorucak.Za to vrijeme on ice biti spremni za jutarnji let.Najbolje ih je hraniti oko 5 sati izjutra kad ih spremate za finalnu utakmicu I nakon toga im ostavite 1 sat da se odmore nakon hranjenja nakon cega ih potjerajte na let.Takodje budite sigurni das u svi pili vodu prije leta I ne ostavljajte pojilice unutar golubarnika cio dan jer je to razlog da se goje.Ako vasi goluybovi lete po tri sata dnevno najbolje ih je pustati svaki drugi dan I ubrzo cete vidjeti das u napredovali u letu.Tokom ljeta najbolje je letjeti sa tri golubice jer ionako muzjaci leze na jajima tokom dana ili sa tri rana I jaka mladunca.Najbolje jato za let I utakmicu je jato od 3-5 muzjaka ako je to moguce.Takodje im nebi trebali dozvoliti da podizu mlade jer ih to slabi tj. ometa u letu.nikada ne pustajte golubove da lete dok mitare zadnja letna pera je rim ne samo cinite dobro vec im omogucavate da time njihova letna pera budu jaca.nikada ih ne pustajte dok mitare letna pera I jer je to samo gubljenje vremena popraceno nevoljama I gubicima za odgajivaca.
Dvije stvari zasluzuju posebnu paznju:
-nikada ne susite u rerni sastojke koji ce biti pomenuti kasnije u ovoj knjizi a koji bi trebali biti natopljeni u alcohol vec ih susite postepeno na nekoj dasci blizu vatre Kada se suse u rerni oni zbog pare koja se stvara gube na jacini
-u svakom slucaju veoma preporucujem da drzite golubove u tami zadnja dva dana prije leta sto im daje poseban stimulans.
U toku prve sedmice treninga neka lete svaki drugi dan.Druge sedmice prva cetiri dana neka lete takodje svaki drugi dan a onda ih drzite u tami sledeca 2 dana hraneci ih samo uvece pod svjetlom.Takodje drzite golubarnik cisto strugajuci prljavstinu svako jutro .Ovo je samo polovina bitke.
Ako je vjetrovito na dan leta I ne mislite ga odloziti hranite ih sa Indisjkim zitom osusenim u rerni I sa malo rize.
PRVI RECEPT
Prvu sedmicu hranite ih dobrim jecmom.Drugu sedmicu prvi dan uspijte 15 kapi alkohola u caj koji se kuvao cijelu noc I dajte im da piju.Nakon toga ih hranite ujutro sa sivim graskom I uvece sa suvim indisjkim zitom.Drugi dan ujtutro sa jecmom bisernjakom I psenicom a uvece sa malo graska I lana.Treci dan ujutro sa psenicom a uvece sa sivim graskom I konopljom.Cetvrti dan ujutro I navece sa malo engleske psenice natopljene sa starim pivom I osusene postepeno .Peti dan ujutro dajte im prosa a navece konoplja Sesti dan ujutro suv sivi grasak a uvece psenicu I rizu Sedmi dan sat prije leta dajte im kanarinsko sjeme I rizu I postarajte se das vi piju svjezu cistu vodu .
DRUGI RECEPT.
Prvu sedmicu hranite ih dobrim jecmom. Drugu sedmicu hranite ih na sledeci nacin:prvi dan uspijte 15 kapi alkohola u caj koji se kuvao cijelu noc I dajte im da piju.Nakon toga ih hranite sa psenicom I sivim graskom.Drugi dan ujutro dari a uvece Indijsko zito.Treci dan ujutro jecam bisernjak I engleska psenica (prosusena) a uvece sivi grasak I obican (debeli)grasak.Cetvrti dan izjutra I navece dajte im malo crvene repice (ljetnje) namocene u Jin I prosusene .Peti dan ujutro grahoricu a navece sivi grasak I konoplju.Sesti dan ujutro prekrupu a uvece kanarinsko sjeme.Sedmi dan sat prije leta proso kanarinsko sjeme I rizu.Takodje svake noci dajte im caj od lana da piju.
TRECI RECEPT
Prvu sedmicu hranite ih dobrim jecmom.Drugu sedmicu prvi dan dajte im da piju caj sa malo graska sivog I obicnog .drugi dan izjutra mrvljenio hleb dobro prepecen u rerni I navece jecam bisernjak.Treci dan izjutra englesku psenicu a navece laguminoze (vicia sativa .lat biljka sa pjegavim cvjetom iz porodice laguminoza)I Indijsko zito.Cetvrti dan ujutro I uvece ovseni kolac napravljen od ovsa I ekstrata rastopljenog mesa(nesto kao kocka za gotovu supu po meni).Peti dan ujutro I navece isto ovseni kolac ali bez extrata od mesa.Sesti dan ujutro dari I kanarinsko sjeme a navece konoplja I sago (skrob od palminog lisca kao za puding).Sedmi dan ujutro sat prije leta hleb,proso I rizu.Svjezu vodu neka piju svako vece.Dva zadnja dana neka budu zatamljeni .
CETVRTI RECEPT
Prvu sedmicu hranite ih dobrim jecmom.Drugu sedmicu prvi dan ujutro hleb namocen u caj a navece konoplju.Drugi dan ujutro jecam I dari a navece konoplju I sivi grasak .Treci dan ujutro psenicu I prosusenu grahoricu a navece grasak I konoplju.cetvrti dan ujutro I navece jecmeni kolac nakapan sa govedjom krvlju (tecnost iz komada govedine kada se stisne sakom ono sto iscuri!!!!).Peti dan dajte im izjutra tvrdo kuvano jaje Izmjesano sa malo sladora nakon vrenja(tecnost iz zrnevlja ostavljenog da fermentira ).Navece suvi sivi grasak.Sesti dan ujutro sago I rizu a navece crvenu repicu I proso.Sedmidan 1 sat prije leta indijsko zito rizu I kanarinsko sjeme Takodje neka piju svjezu vodu.
PETI RECEPT
Prvu sedmicu hranite ih dobrim jecmom.Druge sedmice dajte im da piju caj od rutvice prva dva dana.Prvi dan grahoricu izjutra sa psenicom a navece konoplju I sivi grasak.Drugi dan izjutra indisjko zito I obican grasak a navece prekrupu I dari.treci dan ujutro jecam bisernjak a navece proso.Cetvrti dan ujutro I navece prekrupu natopljenu u whiskey I prosusenu postepeno (neka stoji natopljena cijeli dan ).Peti dan izjutra kanarinsko sjeme a navece repicu.Sesti dan izjutra indisjko zito a navece psenicu.Sedmi dan sat prije leta hleb kanarinsko sjeme I rizu izmijesano zajedno kroz ruke I svjezu vodu da piju.

SESTI RECEPT
Prvu sedmicu hranite ih dobrim jecmom.Drugu sedmicu prvi dan neka piju caj od rutvice zatim ih nahranite sa prekrupom I Indijskim zitom.Drugi dan ujutro jecam a navece mali grasak .treci dan ujutro ljetnju crvenu repicu a ujutro kukuruz I lan.Cetvrti dan ujutro I navece bijeli hleb natopljen u vino od tresanja(sherry brendy).Peti dan izjutra tvrdo kuvano jaje I lan a navece sivi grasak I jecam.Sesti dan izjutra grahoricu a navece konoplja I malo praska od palminog lisca(sago kao za pudding)Sedmi dan nahranite ih sat prije leta sa rizom.kanarinskim sjemenom I engleskom psenicom Neka piju caj od lana svaku noc.Na dan leta neka piju cistu svjezu vodu.
SEDMI RECEPT
Prvu sedmicu hranite ih dobrim jecmom.Drugu sedmicu prvi dan dajte im gorku so I izjutra lan I prekrupu a navece sivi grasak.Drugi dan ujutro jecam I prekrupu a navece englesku psenicu I sivi grasak.Treci dan ujutro ovseni kolac osusen u rerni.Uvece kanarinsko sjeme I repicu.Cetvrti dan ujutro I navece crvenu repicu namocenu u crveno vino.Peti dan ujutro najbolji lan a navece konoplju I kanarinsko sjeme.Sesti dan ujutro proso I ovseni kolac.Uvece kukuruz I sago.Sedmi dan sat prije leta rizu I hleb I dopunite sa indijskim zitom .Dajte im vodu da piju I pustite ih na let.
OSMI RECEPT
Ako su vam golubovi u dobroj kondiciji ne hranite ih jecmom prvu sedmicu vec odmah predjite na sedmodnevnu ishranu :Prvi dan ujutro bijeli hleb namocen u caj od rutvice.Uvece grahorica.Drugi dan ujutro I navece ovseni kolac izmijesan sa kanarinskim sjemenom I repicom prosusen u rerni.Treci dan izjutra malo saga a navece indijsko zito I sivi grasak.Cetvrti dan izjutra I navece dajte im malo hleba namocenog pa prosusenog u malo sladora .Peti dan ujutro I navece tost I konoplju.Sesti dan ujutro prekrupu a navece mali grasak I konoplju .Sedmi dan sat prije leta psenicu I rizu sa cistom vodom da piju.
DEVETI RECEPT
Prvu sedmicu hranite ih dobrim jecmom.Drugu sedmicu prvi dan ujutro I navece grasak I caj da piju .Drugi dan ujutro I uvece suvu englesku psenicu I kanarinsko sjeme.Treci dan ujutro crvenu repicu I grahoricu a navece konoplja I kanarinsko sjeme.Cetvrti dan ujutro I navece ovseni kolac prvo dobro osusen pa natopljen u sherryiju I postepeno osusen.Peti dan ujutru prekrupu a navece repicu.Sesti dan ujutro grahoricu I sago a navece konoplju I rizu.sedmi dan sat prije leta cep ipo jina u pola litra vode I postarajte se das vi piju takodje nahranite ih rizom , hlebom I kanarinskim sjemenom I pustite ih na let
DESETI RECEPT
Prvu sedmicu hranite ih dobrim jecmom.Zatim tri dana druge sedmice dajte im u pola litra vode malo anisa(pimpinella anisum).Drugu sedmicu prvi dan ujutro hleb namocen u safron(prah koji sluzi kao boja za kolace)Uvece malo graska.Drugi dan ujutro lan a navece grahorice I konoplje.treci dan ujutro malo saga I indiskog zita a navece konoplju I kanarinskog sjemena.Cetvrti dan ujutro I navece bijeli hleb namocen u caju napravlejnog od 100 grama mrsave govedine I 100 gr lana kuva se 3 sata .Peti dan ujutro indijsko zito a navece sivi grasak.Sesti dan ujutro kanarinsko sjeme a navece malo saga I jecam bisernjak.Sedmi dan sat prije leta hleb indijsko zito I riza sa malo kanarinskog sjemena .Cista voda zap ice.
JEDANAESTI RECEPT
Ovo je veoma pouzdan recept I ako niste jako pazljivi mozete izgubiti vase jato. Prvu sedmicu hranite ih dobrim jecmom.Drugu sedmicu stavite malo safrana u vodu sto ce ih dobro ocistiti.Prvi dan ujutro englesku psenicu a navece sivi grasak.Drugi dan ujutro prekrupu a navece proso.Treci dan ujutro crvenu repicu a navece kanarinsko sjeme I ovseni kolac Cetvrti dan ujutro I navece konoplju natopljenu u caj od rajskog sjemena kuvano cijelu noc I postepeno osuseno .Peti dan ujutro kukuruz a navece malo saga.Sesti dan ujutro tvrdo kuvano jaje I mrvljeni keks a uvece konoplju I kanarinsko sjeme.Sedmi dan sat prije starta mrvljeni keks kanarinsko sjeme I prekrupu.Takodje neka piju svaki dan u drugoj sedmici caj od kanarinskog sjemena.
DVANAESTI RECEPT
Prvu sedmicu hranite ih dobrim jecmom.Drugu sedmicu prvi dan kanarinsko sjeme.Drugi dan crvenu repicu.Treci dan ujutro grahoricu I englesku psenicu a navece lan.Cetvrti dan ovseni kolac pomijesan sa maw(neznam sto je zrnevlje - maw nemogu naci ni u rijecnicima) I osusen u rerni.Peti dan ujutro kanarinsko sjeme I ovseni kolac Uvece lan.Sesti dan ujutro ovseni kolac I prekrupu a navece sago I rizu.Sedmi dan sat prije starta rizu mrvljeni keks I ovseni kolac.
Dva dana prije leta cca.3 male casice dzina u malo manje od dvije litre vode I ostavite pojilicu u golubarniku dok je ne popiju .Takodje zadnja dva dana golubovi bi trebali biti zamraceni.

Nazad na vrh Ići dole
toma_vranjanac




Broj poruka : 66
Datum upisa : 19.08.2011
Godina : 54
Lokacija : Svajcarska-Velika plana

Engleski Tipleri - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Engleski Tipleri   Engleski Tipleri - Page 2 Icon_minitimeNed Nov 27, 2011 2:58 pm

Engleski Tipleri - Page 2 271120111011Engleski Tipleri - Page 2 271120111013Engleski Tipleri - Page 2 271120111014Engleski Tipleri - Page 2 271120111015Engleski Tipleri - Page 2 271120111018Engleski Tipleri - Page 2 271120111019Engleski Tipleri - Page 2 271120111020


Pozdrav svima golubarima u Srbije Engleski Tipleri - Page 2 34324
Nazad na vrh Ići dole
toma_vranjanac




Broj poruka : 66
Datum upisa : 19.08.2011
Godina : 54
Lokacija : Svajcarska-Velika plana

Engleski Tipleri - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Engleski Tipleri   Engleski Tipleri - Page 2 Icon_minitimeUto Feb 14, 2012 6:09 pm

Engleski Tipleri - Page 2 130220121596Engleski Tipleri - Page 2 130220121597Engleski Tipleri - Page 2 130220121601Engleski Tipleri - Page 2 130220121602Engleski Tipleri - Page 2 130220121604Engleski Tipleri - Page 2 130220121601

Pozdrav svima evo mojih mladih teraca spemni za let samo da se vreme prolepsa
Nazad na vrh Ići dole
toma_vranjanac




Broj poruka : 66
Datum upisa : 19.08.2011
Godina : 54
Lokacija : Svajcarska-Velika plana

Engleski Tipleri - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Engleski Tipleri   Engleski Tipleri - Page 2 Icon_minitimeUto Feb 14, 2012 6:15 pm

Engleski Tipleri - Page 2 130220121612
Nazad na vrh Ići dole
toma_vranjanac




Broj poruka : 66
Datum upisa : 19.08.2011
Godina : 54
Lokacija : Svajcarska-Velika plana

Engleski Tipleri - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Engleski Tipleri   Engleski Tipleri - Page 2 Icon_minitimePet Feb 24, 2012 6:47 am

Engleski Tipleri - Page 2 210220121683
Nazad na vrh Ići dole
toma_vranjanac




Broj poruka : 66
Datum upisa : 19.08.2011
Godina : 54
Lokacija : Svajcarska-Velika plana

Engleski Tipleri - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Engleski Tipleri   Engleski Tipleri - Page 2 Icon_minitimePet Feb 24, 2012 6:58 am

Engleski Tipleri - Page 2 220220121689Engleski Tipleri - Page 2 220220121690Engleski Tipleri - Page 2 220220121691
Nazad na vrh Ići dole
toma_vranjanac




Broj poruka : 66
Datum upisa : 19.08.2011
Godina : 54
Lokacija : Svajcarska-Velika plana

Engleski Tipleri - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Engleski Tipleri   Engleski Tipleri - Page 2 Icon_minitimePon Feb 27, 2012 6:04 am

Engleski Tipleri - Page 2 260220121741
Nazad na vrh Ići dole
toma_vranjanac




Broj poruka : 66
Datum upisa : 19.08.2011
Godina : 54
Lokacija : Svajcarska-Velika plana

Engleski Tipleri - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Engleski Tipleri   Engleski Tipleri - Page 2 Icon_minitimePon Feb 27, 2012 6:07 am

Engleski Tipleri - Page 2 170220121660Engleski Tipleri - Page 2 260120121486Engleski Tipleri - Page 2 170220121661
Nazad na vrh Ići dole
toma_vranjanac




Broj poruka : 66
Datum upisa : 19.08.2011
Godina : 54
Lokacija : Svajcarska-Velika plana

Engleski Tipleri - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Engleski Tipleri   Engleski Tipleri - Page 2 Icon_minitimeČet Mar 08, 2012 4:23 pm

Engleski Tipleri - Page 2 070320121780[img][/img][img][/img]

Juce poceli smo praviti boksove za terace
Nazad na vrh Ići dole
toma_vranjanac




Broj poruka : 66
Datum upisa : 19.08.2011
Godina : 54
Lokacija : Svajcarska-Velika plana

Engleski Tipleri - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Engleski Tipleri   Engleski Tipleri - Page 2 Icon_minitimeČet Mar 08, 2012 4:28 pm

Engleski Tipleri - Page 2 070320121781Engleski Tipleri - Page 2 070320121786

I na kraju je ispalo ovako
Nazad na vrh Ići dole
Dragomir

Dragomir


Broj poruka : 259
Datum upisa : 20.03.2012
Godina : 37
Lokacija : Kraljevo

Engleski Tipleri - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Engleski Tipleri   Engleski Tipleri - Page 2 Icon_minitimeNed Mar 25, 2012 12:57 am

tomo, pozdrav...imas lepe uslove, a jos lepse golubove...a pored tiplera imas i srpskog visokoletaca...od 90te, pa do prosle godine sam drzao golubove, a tada sam imao peh, tako da ih vise ne drzim...ali ih i dalje mnogo volim...u uslovima u kojima pustas ptice, ja mislim da osim tiplera, sve drugo bi bilo bezuspesno...to bi bili strasni gubici...eventualno jos pismonose...zelim ti puno uspeha u ovogodisnjem takmicenju...pozdrav Smile
Nazad na vrh Ići dole
toma_vranjanac




Broj poruka : 66
Datum upisa : 19.08.2011
Godina : 54
Lokacija : Svajcarska-Velika plana

Engleski Tipleri - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Engleski Tipleri   Engleski Tipleri - Page 2 Icon_minitimePon Mar 26, 2012 7:19 am

Engleski Tipleri - Page 2 250320121934


Pozdrav Dragomire hvala na zeljama trudim se koliko mogu i koliko slobodno vreme dozvoljava.Gubici su veliki .Pre neki dan sam poterao cetri Tiplera mlade ptice Camplin linije negde oko sest sati ujutro dve mi slecu na dvanaestom satu gonjene od od sokola a druge dve nisu ni sisle.Moja greska jaka hrana je ucinila svoje leteli su previsoko kao moji svl u pogub zato su i stradale.Ovde imaju sanse samo nisko letaci -spartaci a po nekada i njih skida.Po prvi put boksiram terace bice boksirane obe rase.
Nazad na vrh Ići dole
Dragomir

Dragomir


Broj poruka : 259
Datum upisa : 20.03.2012
Godina : 37
Lokacija : Kraljevo

Engleski Tipleri - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Engleski Tipleri   Engleski Tipleri - Page 2 Icon_minitimePon Mar 26, 2012 6:00 pm

ne znam sta da vam kazem, a znam koja je to muka...meni je na takmicenju 2009 u 10 minutu razbio jato, jednog iseko, a jednog uhvatio...naravno tog trenutka sam zavrsio takmicenje...ali u vremenskim uslovima i problemima koje imate sa grabljivicama, mislim da ni sa jednom drugom vrstom osim tiplerima, ne bi ste imali uspeha...
Nazad na vrh Ići dole
toma_vranjanac




Broj poruka : 66
Datum upisa : 19.08.2011
Godina : 54
Lokacija : Svajcarska-Velika plana

Engleski Tipleri - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Engleski Tipleri   Engleski Tipleri - Page 2 Icon_minitimeSre Mar 28, 2012 1:01 pm

Engleski Tipleri - Page 2 260320121948



SVL+HJUZ TIPLERA
Nazad na vrh Ići dole
toma_vranjanac




Broj poruka : 66
Datum upisa : 19.08.2011
Godina : 54
Lokacija : Svajcarska-Velika plana

Engleski Tipleri - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Engleski Tipleri   Engleski Tipleri - Page 2 Icon_minitimeSre Apr 04, 2012 8:46 pm

Engleski Tipleri - Page 2 010420121969Engleski Tipleri - Page 2 010420121972Engleski Tipleri - Page 2 010420121973Engleski Tipleri - Page 2 010420121978
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Engleski Tipleri - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Engleski Tipleri   Engleski Tipleri - Page 2 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Engleski Tipleri
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2
 Similar topics
-
» Engleski karijer
» Engleski moderni borac patuljasti...

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Golubovi :: Letači-
Skoči na: