Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva

Ići dole 
+70
Marcus1
coja
sasa.kg
vladogouldovi
Alek 69
markan
viktorija
Bakarac
vlajko
Miloš Stalać
Markoni
suljaga
Pepikg
Matija95
lepotica cana
Igorche81
Luckyboy
makimk
skorkovic
vit
phaeo92
dusan dragan
border
srxa
madnesstears
ivan79
Damir
Nidzo
sasaznas
ivan83
Dalibor Vasic
bastard kv
Rale
Džoni
mica vasic
DUblitz
ocultis
dalibor
veki
grujo
ATOS
farmacy
fuz80
nikola j
mimo
jecham
holsten
Vasa
Bogdanik
vrscanin
Dacha
ticar
braneOS
corvus corax
BORA
Бане
Milan Nis
Boban
IGOR 72
Siskin
Danijel
Ivica
Ivan_NIsh
Steva
Alexandar
Laza
Loker
malinois
sestoperac
dr.nenad86
74 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 15  Sledeći
AutorPoruka
ticar

ticar


Broj poruka : 432
Datum upisa : 31.12.2009
Godina : 39
Lokacija : Zadar,hr

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 9 Icon_minitimeČet Maj 19, 2011 3:10 am

braneOS ::
uzmi mu najbolju pticu:)))))

tko prvi djevojci njegova je,hahah,ja sam već prodao 30 mladih,bijelih i žutih,ostalo je još nešto od matice i 15-tak mladih.što znači da se riješavam žutih i bijelih lipokroma.
sve lipokrome dajem po 120kn ili ti oko 18 eura.ali samo na 10 ili više komada.

od slijedeće godine kod mene se može naći samo -ahat žuti mozaik.ahat bijeli recesivni,ahat topaz bijeli recesivni, lipokrom žuti mozaici,i možda ahat topaz žuti mozaik i
Nazad na vrh Ići dole
braneOS

braneOS


Broj poruka : 201
Datum upisa : 22.12.2010
Godina : 37
Lokacija : osijek

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 9 Icon_minitimeČet Maj 19, 2011 10:53 pm

steta mislio sam da cu imat konkurenciju:)))hehehehe šala
Nazad na vrh Ići dole
ticar

ticar


Broj poruka : 432
Datum upisa : 31.12.2009
Godina : 39
Lokacija : Zadar,hr

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 9 Icon_minitimePet Maj 20, 2011 3:09 am

braneOS ::
steta mislio sam da cu imat konkurenciju:)))hehehehe šala

ne boj se ima i za izložbu par komada.
Nazad na vrh Ići dole
DUblitz




Broj poruka : 9
Datum upisa : 29.03.2011
Godina : 48
Lokacija : Dubrovnik

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 9 Icon_minitimePet Maj 20, 2011 8:14 pm

Ptičar imali u ovim tvojim lipokromima krvi od Alidžinovića ili se meni samo to čini.


Poslednji izmenio Luckyboy dana Pet Maj 20, 2011 9:29 pm, izmenjeno ukupno 1 puta (Razlog : Trgovina preko PP :!: :!: :!:)
Nazad na vrh Ići dole
ticar

ticar


Broj poruka : 432
Datum upisa : 31.12.2009
Godina : 39
Lokacija : Zadar,hr

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 9 Icon_minitimeSub Maj 21, 2011 3:14 am

DUblitz ::
Ptičar imali u ovim tvojim lipokromima krvi od Alidžinovića ili se meni samo to čini.

ima i od boljih Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
braneOS

braneOS


Broj poruka : 201
Datum upisa : 22.12.2010
Godina : 37
Lokacija : osijek

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 9 Icon_minitimeNed Maj 22, 2011 2:15 pm

nesumljam u tvoje sposobnosti:)
Nazad na vrh Ići dole
DUblitz




Broj poruka : 9
Datum upisa : 29.03.2011
Godina : 48
Lokacija : Dubrovnik

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 9 Icon_minitimeUto Maj 24, 2011 8:51 pm

Bog tičar možeš li mi ostaviti broj mobitela na forumu da te pitam "kakvo je vrijeme u Zadru".
Nazad na vrh Ići dole
ticar

ticar


Broj poruka : 432
Datum upisa : 31.12.2009
Godina : 39
Lokacija : Zadar,hr

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 9 Icon_minitimeUto Maj 24, 2011 10:26 pm

DUblitz ::
Bog tičar možeš li mi ostaviti broj mobitela na forumu da te pitam "kakvo je vrijeme u Zadru".

095 923 9054 luka
Nazad na vrh Ići dole
ticar

ticar


Broj poruka : 432
Datum upisa : 31.12.2009
Godina : 39
Lokacija : Zadar,hr

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 9 Icon_minitimeČet Maj 26, 2011 12:41 am

ticar ::
DUblitz ::
Bog tičar možeš li mi ostaviti broj mobitela na forumu da te pitam "kakvo je vrijeme u Zadru".

095 923 9054 luka

ne zoveš.sve se više vrime kvari
Nazad na vrh Ići dole
braneOS

braneOS


Broj poruka : 201
Datum upisa : 22.12.2010
Godina : 37
Lokacija : osijek

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 9 Icon_minitimeČet Maj 26, 2011 12:56 am

hehehehehehehe
Nazad na vrh Ići dole
braneOS

braneOS


Broj poruka : 201
Datum upisa : 22.12.2010
Godina : 37
Lokacija : osijek

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 9 Icon_minitimeČet Maj 26, 2011 1:14 am

kad smo vec kod toga ticar jel paris u novim kavezima ptice..mogo bi poslat koju sliku?
Nazad na vrh Ići dole
ticar

ticar


Broj poruka : 432
Datum upisa : 31.12.2009
Godina : 39
Lokacija : Zadar,hr

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 9 Icon_minitimeČet Maj 26, 2011 11:08 am

braneOS ::
kad smo vec kod toga ticar jel paris u novim kavezima ptice..mogo bi poslat koju sliku?

novi čekaju nove pobjede.
Nazad na vrh Ići dole
braneOS

braneOS


Broj poruka : 201
Datum upisa : 22.12.2010
Godina : 37
Lokacija : osijek

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 9 Icon_minitimePet Maj 27, 2011 1:39 pm

ticar sta kazes nesto se forum ucutao kako sezona odmice...nevide se uspjesi kanariđija i geneticara..svi nesto kriju Smile)a sezona iz snova:))sta kazes na to...Smile
Nazad na vrh Ići dole
nikola j




Broj poruka : 61
Datum upisa : 02.02.2011
Godina : 36
Lokacija : leskovac

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 9 Icon_minitimeČet Jun 09, 2011 2:58 pm

pozdrav ljudi.....potrebna mi je vasa pomoc izveo sam 3 mlada od kojih je jedno uginulo...sada im dajem mesavinu jaja i keksa.....sta jos mogu da dajem ima vec desetak dana kako su izasli iz jajeta....i od kog dana im se daje zrnasta hrana tj mesavina...pozzzzzz
Nazad na vrh Ići dole
nikola j




Broj poruka : 61
Datum upisa : 02.02.2011
Godina : 36
Lokacija : leskovac

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 9 Icon_minitimeČet Jun 09, 2011 3:03 pm

gde mogu naci neku dobru pesmu za trening mladih...???
Nazad na vrh Ići dole
Alexandar

Alexandar


Broj poruka : 724
Datum upisa : 23.12.2009
Godina : 45
Lokacija : Kragujevac

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 9 Icon_minitimePet Jun 10, 2011 11:18 pm

Pozzz Nikola cheers
imas da kupis razne hrane koje mozes da mesas sa tom hranom koju sada dajes .

A sto se tice pesme za trening mladih mislim da je to tebi najmanji problem da nadjes jer u leskovcu ima dosta kvalitetnih diskova sa turama za skolovanje.
Nazad na vrh Ići dole
nikola j




Broj poruka : 61
Datum upisa : 02.02.2011
Godina : 36
Lokacija : leskovac

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 9 Icon_minitimeČet Avg 25, 2011 4:48 pm

ljudi pozzzzz...ja imam problem sa mladima...izveo sam 2 ture u jednoj je bilo 4 mlada u drugoj tri...ziveli su nekoliko dana i onda su uginuli zbog vrucine i zbog vasi.....moze li neko da mi pomogne kako da ih spasim od vasi....cuo sam da postoji neki prah koji se sipa u gnezdo i koji nije stetan za mlade....
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 9 Icon_minitimeČet Avg 25, 2011 5:12 pm

U sezoni koristim bubi prasak za stence, nasolim po gnezdima i nikad nisam imao stetne efekte po mlade.......



Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
nikola j




Broj poruka : 61
Datum upisa : 02.02.2011
Godina : 36
Lokacija : leskovac

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 9 Icon_minitimePet Nov 11, 2011 7:58 pm

pozzzz svima....kad je najbolje vreme za parenje zimi kog meseca____
Nazad na vrh Ići dole
bastard kv




Broj poruka : 24
Datum upisa : 03.10.2010
Godina : 52
Lokacija : kraljevo

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 9 Icon_minitimePet Nov 11, 2011 9:40 pm

nikola ako mislis na stiglice najbolje je u prolece ja parim preko yime jel dryim ptice u stanu i parno grejanje pa se vec oko nove godine usile ali to je veliki problem jel pocinju rano sa micenjem vec u martu kad iskljuce grejanje
Nazad na vrh Ići dole
Dalibor Vasic

Dalibor Vasic


Broj poruka : 531
Datum upisa : 03.01.2011
Godina : 29
Lokacija : Cicevac, Srbija

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 9 Icon_minitimeSub Nov 12, 2011 4:52 pm

nikola j ::
pozzzz svima....kad je najbolje vreme za parenje zimi kog meseca____


Zavisi koje ptice hoćeš da pariš....


Pozdrav! cheers
Nazad na vrh Ići dole
Alexandar

Alexandar


Broj poruka : 724
Datum upisa : 23.12.2009
Godina : 45
Lokacija : Kragujevac

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 9 Icon_minitimeSub Nov 12, 2011 9:06 pm

nikola j ::
pozzzz svima....kad je najbolje vreme za parenje zimi kog meseca____

ovako ako je rec o kanarincima

Najbolje da ih drzis napolju u volijeri (bar ja tako radim a i dosta drugih pticara) . Prvo unesem muzijake negde pred kraj novembra zato sto muzijacima treba malo vise da se usile a zenke pred novu godinu posto se one jako brzo usile kad se unesu iz hladnog u toplo vec polovinom januara zenke su nasadjene na jajima
Nazad na vrh Ići dole
Dalibor Vasic

Dalibor Vasic


Broj poruka : 531
Datum upisa : 03.01.2011
Godina : 29
Lokacija : Cicevac, Srbija

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 9 Icon_minitimeNed Nov 13, 2011 12:17 am

A kad ih tako preneseš iz hladnog u toplo odjednom, je l' neće ptice da počnu vanrendo da se mitare ili da dožive neki stres od tog naglog prelaženja sa niske na visoku temperaturu ??

Pozdrav! cheers
Nazad na vrh Ići dole
Bogdanik

Bogdanik


Broj poruka : 691
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 35
Lokacija : Leskovac

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 9 Icon_minitimeNed Nov 13, 2011 12:58 am

Nece kada idu iz hladno u toplo, ali ako uradis obrnuto iz toplo izneses na hladno mitarenje ne gine !
Nazad na vrh Ići dole
Dalibor Vasic

Dalibor Vasic


Broj poruka : 531
Datum upisa : 03.01.2011
Godina : 29
Lokacija : Cicevac, Srbija

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 9 Icon_minitimeNed Nov 13, 2011 10:31 am

E to nisam znao, hvala. Ja sam mislio da i za jedan i za drugi slučaj mitarenje ne gine...



Pozdrav! cheers
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 9 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva
Nazad na vrh 
Strana 9 od 15Idi na stranu : Prethodni  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 15  Sledeći
 Similar topics
-
» Rezultati parenja....
» problemi kod parenja
» ISKUSTVA IZ SOPSTVENOG UZGOJA PTICA KOJE DRŽIM!
» Uopsteno o papagajima
» Uopsteno o zebama...

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Kanarinci-
Skoči na: