Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva

Ići dole 
+70
Marcus1
coja
sasa.kg
vladogouldovi
Alek 69
markan
viktorija
Bakarac
vlajko
Miloš Stalać
Markoni
suljaga
Pepikg
Matija95
lepotica cana
Igorche81
Luckyboy
makimk
skorkovic
vit
phaeo92
dusan dragan
border
srxa
madnesstears
ivan79
Damir
Nidzo
sasaznas
ivan83
Dalibor Vasic
bastard kv
Rale
Džoni
mica vasic
DUblitz
ocultis
dalibor
veki
grujo
ATOS
farmacy
fuz80
nikola j
mimo
jecham
holsten
Vasa
Bogdanik
vrscanin
Dacha
ticar
braneOS
corvus corax
BORA
Бане
Milan Nis
Boban
IGOR 72
Siskin
Danijel
Ivica
Ivan_NIsh
Steva
Alexandar
Laza
Loker
malinois
sestoperac
dr.nenad86
74 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 8 ... 15  Sledeći
AutorPoruka
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 2 Icon_minitimePet Apr 09, 2010 2:27 am

Ima li ista bolje od prirodnog okruzenja za izvodjenje kanarinaca.....




Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
Siskin

Siskin


Broj poruka : 35
Datum upisa : 30.03.2010
Godina : 37
Lokacija : BiH

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 2 Icon_minitimePet Apr 09, 2010 1:27 pm

Pozdrav,

nadam se da nisam promašio temu... ako jesam neka moderatori to prebace Very Happy

Interesuje me do koliko dana starosti vi vašim mladima dajete jajčanu hranu. mojim je mjesec i 9 dana i još uvijek stavljam jajčanu i sjemensku... kada je najbolje da izbacim jajčanu? Oni su već počeli da jedu sjemensku hranu
Nazad na vrh Ići dole
Danijel

Danijel


Broj poruka : 939
Datum upisa : 29.12.2009
Godina : 43
Lokacija : Srbija-Vranje

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 2 Icon_minitimePet Apr 09, 2010 1:48 pm

I trebas im stavljati i jednu i drugu, negde do dva meseca starosti stim sto i dalje nastavljas ali polako im smanjujes ako si davao tri puta na dan onda samo jenom pa posle primera radi 3-4 puta nedeljno i tako postepeno smanjujes. Moras pratiti koliko ti mladi uzimaju jajcanu hranu i tako se ponasati sa smanjivanjem, za ptice je mnogo zdravija semenska hrana ali moras taj prelaz da uskladis postepeno, a ne nikako odjednom prekidati.
I jos nesto, sad ce oni tu oko dva meseca krenuti s prvim mitarenjem i pozeljno im je davati sto raznovrsniju hranu tako da je dobro da sam napravis neku tablicu u toku nedelje sta ces im davati, npr, tu ubaci jedan dan maslacak, drugi dan jabuku, treci dan jajcanu i tako kombinuj... Zelenis im je u mitarenju jako potreban tako da im pomalo mozes ubacivati svaki drugi dan... Pozdrav...
Nazad na vrh Ići dole
Siskin

Siskin


Broj poruka : 35
Datum upisa : 30.03.2010
Godina : 37
Lokacija : BiH

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 2 Icon_minitimePet Apr 09, 2010 1:53 pm

Ne razumijem ovaj dio ''ako si davao tri puta na dan '' - ja im stavim ujutru jednu hranilicu jajčane i jednu hranilicu sjemenske... jajčanu pojedu do, od prilike, 13 h a sjemensku kasnije jedu... ne stavljam punu hranilicu kao što sam to radio na početku kada nisu jeli sjemensku već stavim malo manje od pola hranilice...
Nazad na vrh Ići dole
Danijel

Danijel


Broj poruka : 939
Datum upisa : 29.12.2009
Godina : 43
Lokacija : Srbija-Vranje

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 2 Icon_minitimePet Apr 09, 2010 2:04 pm

Siskin ja dajem zenki koja hrani mlade tri puta na dan jajcanu pomalo da joj ne ostaje u hranilici jer nije pozeljno dugo tako da stoji, semensku dajem ujutru onako malo vise i nedajem do narednog dana. Kad mlade izdvojim isto nastavljam davanjem jajcane hrane tri puta dnevno otprilike onoliko kolko mogu da pojedu za to vreme izmedju dva hranjenja dok semenske imaju stalno u posebnjim hranilicama. Pozeljno je u tim danima kada ih navikavamo na semensku hranu davati im istu malo orosenu ili klijanu jer je mnogo meksa radje je uzimaju i mnogo je hranljivija. Neznam dal si me sad razumeo. Pozdrav...
Nazad na vrh Ići dole
Danijel

Danijel


Broj poruka : 939
Datum upisa : 29.12.2009
Godina : 43
Lokacija : Srbija-Vranje

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 2 Icon_minitimePet Apr 09, 2010 2:17 pm

Samo da sae nadovezem na predhodni moj post da bi bilo jasnije. Sad kad sam im davao tri puta na dan prilikom smanjivanja jajcane hrane kad ptice napune mesec ipo dana ja im dajem dva puta na dan,kroz tri nedelje jednom posle 3-4 puta nedeljno i tako redom. Siskin mislim da ti je sada jasnije, to je moj postupak hranjenja mladih i postepen prelazak sa meke na semensku hranu, a ima odgaivaca koji to rade drugacije, neznam kako ti se svidja moj postupak ali mislim da nije tolko los i da ptice lakse prebole takav prelaz nego da im odjednom sklonimo jajcanu hranu, a tad mogu da gladuju pa cak i uginu. Pozdrav...
Nazad na vrh Ići dole
Siskin

Siskin


Broj poruka : 35
Datum upisa : 30.03.2010
Godina : 37
Lokacija : BiH

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 2 Icon_minitimePet Apr 09, 2010 2:19 pm

Hvala danijel, sve mi je jasno kako radiš..

Znači po ovome kako ja radim - dajem im jednom dnevno?? Po tebi je to loš naćin?

slušaj, ja pošto sam početnik prihvatam svaku vrstu kritike i savjeta. prema tome, slobodno reci ako je ovo što radim pogrešno...

Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Danijel

Danijel


Broj poruka : 939
Datum upisa : 29.12.2009
Godina : 43
Lokacija : Srbija-Vranje

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 2 Icon_minitimePet Apr 09, 2010 2:33 pm

Ja sam prihvatio ovakvu metodu iz razloga sto mi mladi veoma brzo i lepo napreduju, po mom misljenju hranjenje jajcanom hranom jednom dnevno u pocetku, a i kasnije je malo s tim sto im kolicinski nesmemo trpati odjednom vecu kolicinu meke hrane bas iz razloga kvarljivosti jajcane hrane, ja radim ovako i zadovoljan sam, ajde da ostavimo da vidimo oce li jos neko nesto reci na ovu temu pa da damo zajednicku ocenu kako treba da se radi, opet kazem svaki odgaivac ima neku svoju metodu u tom pogledu...
Pozdrav Siskin...
Nazad na vrh Ići dole
Danijel

Danijel


Broj poruka : 939
Datum upisa : 29.12.2009
Godina : 43
Lokacija : Srbija-Vranje

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 2 Icon_minitimePet Apr 09, 2010 3:25 pm

Jos ovo da dodam iz mog iskustva,sto vise odrastaju mlade ptice sve manje uzimaju meku hranu, a znamo da se pticama koje karotiniramo, karotin daje u mekoj hrani ili vodi. Ja davanje meke hrane nastavljam tri puta nedeljno sve dok se ptice ne premite bas zbog karotiniranja, a uz to kad smanjim sa davanjem meke hrane na tri puta nedeljno krenem da dodajem karotin svakodnevno i u vodi za pice. I ovde odgaivaci imaju neke svoje metode, neki nastavljaju s mekom hranom i dodavanjem karotina u nju do kraja mitarenja ptica, dok drugi nastavljaju dodavanjem karotina kroz vodu. Mislim da nijedna metoda nije pogresna i sve je to licna stvar odgaivaca...Pozdrav..
Nazad na vrh Ići dole
Siskin

Siskin


Broj poruka : 35
Datum upisa : 30.03.2010
Godina : 37
Lokacija : BiH

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 2 Icon_minitimePet Apr 09, 2010 3:35 pm

Ja ne dajem karotin niti mislim u budućnosti davati karotin ali eto - hvala i na ovoj informaciji...

Da čujemo i ostale uzgajivače kako hrane svoje mlade?
Nazad na vrh Ići dole
IGOR 72

IGOR 72


Broj poruka : 88
Datum upisa : 03.01.2010
Godina : 51
Lokacija : Skopje Makedonija

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 2 Icon_minitimePet Apr 09, 2010 7:42 pm

danijel ::
Ja sam prihvatio ovakvu metodu iz razloga sto mi mladi veoma brzo i lepo napreduju, po mom misljenju hranjenje jajcanom hranom jednom dnevno u pocetku, a i kasnije je malo s tim sto im kolicinski nesmemo trpati odjednom vecu kolicinu meke hrane bas iz razloga kvarljivosti jajcane hrane, ja radim ovako i zadovoljan sam, ajde da ostavimo da vidimo oce li jos neko nesto reci na ovu temu pa da damo zajednicku ocenu kako treba da se radi, opet kazem svaki odgaivac ima neku svoju metodu u tom pogledu...
Pozdrav Siskin...
potpuno se slazem s Danijelom oko davanja meke hrane,ne sme se davati u velikim kolicinama bas zbog toga sto je lako kvarljiva pa ako ne tri put barem dva puta dnevno ujutro i negde oko 16h kad dodzem s posla i to kad stavljas po drugi put baci ono sto ti je ostalo od jutarnjeg hranjenja.
Nazad na vrh Ići dole
sestoperac

sestoperac


Broj poruka : 173
Datum upisa : 30.12.2009
Godina : 47
Lokacija : Podgorica, Crna Gora

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 2 Icon_minitimePon Apr 12, 2010 11:33 pm

Period izlijetanja mladih iz gnijezda, odvajanje od roditelja i period osamostaljenja ( istovremeno nalijeganje zenke na sledecu turu ) je jako osjetljiv. Treba postici sve - da pilad projedu, da ih zenka ne pocupa, da se zenka pari i naleze.
Ja koristim suvu i mokru jajcanu hranu, fabricku znaci bez kuvanja jajeta, sto odmah znaci da je kvarljivost smanjena na minimum.
Kad se pilad odvoje i projedu tada jedu istu hranu kao i kanarinka dok ih je hranila znaci navlazenu suvu hranu. Ne mora uvijek da bude hrane ispred njih, a opet mora je biti dovoljno jer je period rizican. Dajem im ujutro dozu da pojedu do podne i kad dojem sa posla dozu da pojedu sve do gasenja svijetla. U drugu posudu im dajem mokru hranu da je imaju uvijek ( slabije je jedu ) i sjemensku ( u pocetku je ne jedu u opste ). Bitno mi je da do 40 dana smanjujem i ukinem suvu ( navlazenu ) a da do tada nauce da jedu sjeme i mokru pojacavam. Nakon toga mokroj dodajem karotin i gledam da je uvijek ima ispred ptica. Nju ne jedu vise halapljivo kao suvu kad su bili mladi i ne brinem se da ce se pokvariti jer ne moze ako se daje u nekoj dnevnoj dozi. Polako uvodim voce, najvise jabuku ( poslije 40 dana, postepeno i u malim kolicinama ). Sa zelenisom sam jako oprezan, odlicna zamjena mu je klijavo sjeme i grasak koje dodajem suvoj hrani.
Nazad na vrh Ići dole
Ivan_NIsh

Ivan_NIsh


Broj poruka : 39
Datum upisa : 02.01.2010
Godina : 38
Lokacija : NIs

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 2 Icon_minitimeSub Apr 17, 2010 1:46 pm

Imam trenutno problem sa dve kanarinke Rolling Eyes
Kod jedne je problem kad pustim muzijaka,on je gazi i sve to po propisu Very Happy ona snese samo jedno jaje i tu stane.Ona je stara godinu dana.

A druga ne moze da snese jaje nego nesto poput zumanca tako neka sluzava masa,i pored toga sto imaju kalcijum u izobilju,znaci sve po ps-u.Ova kanarinka je stara 2 god.

Jel imate neko resenje za ovaj moj problem???
Jel gresim negde??? Question
Nazad na vrh Ići dole
Boban




Broj poruka : 281
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 63
Lokacija : Srbija Vranje

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 2 Icon_minitimeSub Apr 17, 2010 3:18 pm

OSAMOSTALJIVANJE MLADIH PTICA


Period reprodukcije ptica je vreme kada im se mora posvetiti posebna paznja, kako u pogledu pripreme pred parenje, uredjenju kaveza sa odgovarajucim gnezdima, ishrani, koja mora biti raznovrsna, bogata proteinima, svim potrebnim vitaminima i mineralima i sl. Posebno bih se osvrnuo, na po meni najosetljiviji momenat u periodu razmnozavanja ptica, a to je momenat kada se mladi iz gnezda osamostaljuju, a odgajivaci pravilno biraju vreme njihovog odvajanja od roditelja.
Vecina manjih, sobnih ptica, kao sto su kanarinci, razne egzote ili evropske zebe, godisnje imaju najcesce po tri gnezda mladih, koja prakticno slede jedno za drugim. Kada mladi ptici pocnu da izlaze iz gnezda zenka je spremna za ponovno parenje. To se mora uociti i u kavez sa zenkom i mladima se vraca muzjak, jer se kod dosta vrsta ptica( na primer kod kanarinaca) zenka ostavlja da samostalno lezi na jajima i kasnije hrani mlade. Kod nekih, najcesce miroljubivih egzoticnih ptica, parovi se ne odvajaju u citavom ciklusu reprodukcije, pa su tu problemi manji jer oni sami pocnu pripremu za drugo leglo. U tom periodu obavezno se stavlja drugo, cisto gnezdo, u kavez i obavezan, potreban materijal za njegovo oblaganje. Ovo je veoma vazno jer ukoliko nema materijala za gnezdo, neke zenke, najcesce kanarinaca, pocnu da cerupaju sopstvene mlade i njihovim perjem oblazu novo gnezdo. Ta negativna pojava moze kod nekih zenki biti toliko izrazena, da mladi, ukoliko smo nepazljivi, mogu biti potpuno ogoljeni, dok najcesce strada rep, pera iznad kljuna, a onda to nije tako opasno po ptice. Ukoliko majka mnogo cerupa ptice oni se odvajaju i povremeno, na kratko vracaju u kavez sa majkom da bi ih nahranila. Mora se obratiti paznja na muzjaka koji se vraca na ponovno parenje u kavez sa zenkom i mladima koji pocinju da izlaze iz gnezda. On nekad prema njima bude veoma agresivan, sto je redak slucaj kod kanarinaca, a cest kod nekih juznoamerickih i evropskih zeba, pa se moze desiti da ih usmrti. Ako primetimo agresivno ponasanje oca prema poodraslim pticima, on se samo nakratko pusta u kavez sa zenkom da bi se pario, a nakon cina parenja se vraca u svoj kavez. Posebno vazno je pravilno izabrati momenat kada se mlade ptice odvajaju od roditelja ili majke jer tada moraju biti sposobne da same jedu hranu i piju vodu. To se obicno poklapa sa potpunim gubitkom zadnjeg paperja koje nestaje na prednjem delu glave. Pogodno je da se tada mladunci stave u ne mnogo velike letilice, gde vec ima mladih ptica iste vrste, ali ne mnogo starijih od njih jer ih oni podstrekuju na samostalno uzimanje hrane. Kavez mora da ima dosta hranilica i pojilica da bi se mladi snasli i lako pronalazili neophodni hranu i vodu. U tom periodu zivota mladi ptici uglavnom jedu jajcanu, meku hranu koja im se mora dodavati i menjati vise puta dnevno, jer je podlozna kvarenju, a neki odgajivaci koriste, danas dostupne, suve dehidrirane fabricke smese meke hrane za razne vrste mladih ptica, koje nisu tako podlozne kvarenju, mada se bolji rezultati postizu ako se u ovakve smese dodaje mala kolicina tvrdo kuvanog jajeta. Osamostaljeni mladi se pazljivo posmatraju da bi se uocilo da li znaju da uzimaju hranu samostalno. Sa po nekim, najcesce najmanjim pticetom iz legla, cest je slucaj da ne zna odmah da “projede”, te pisti, nakostresi perje i neveselo je. Takvog mladunca vracamo kod majke, koja vec pocinje da nosi jaja za novo leglo, a ona ce ga nahraniti, nakon cega ga vracamo u kavez sa mladima, gde ce ono nauciti da samostalno jede, uz po potrebi i ponovno vracanje nekoliko narednih dana u kavez kod majke na dohranjivanje. Tek kada mladi kroz izvestan period pocnu da uzimaju semensku hranu, mozemo reci da su ocuvani a onda ih je vecmnogo lakse nadgledati i negovati.
Nazad na vrh Ići dole
Milan Nis

Milan Nis


Broj poruka : 21
Datum upisa : 02.04.2010
Godina : 45
Lokacija : Niš

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 2 Icon_minitimeSub Apr 17, 2010 4:53 pm

svaka čast za ovaj post Very Happy bounce
Nazad na vrh Ići dole
sestoperac

sestoperac


Broj poruka : 173
Datum upisa : 30.12.2009
Godina : 47
Lokacija : Podgorica, Crna Gora

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 2 Icon_minitimeSub Apr 17, 2010 9:54 pm

Ivan_NIsh ::
Imam trenutno problem sa dve kanarinke Rolling Eyes
Kod jedne je problem kad pustim muzijaka,on je gazi i sve to po propisu Very Happy ona snese samo jedno jaje i tu stane.Ona je stara godinu dana.

A druga ne moze da snese jaje nego nesto poput zumanca tako neka sluzava masa,i pored toga sto imaju kalcijum u izobilju,znaci sve po ps-u.Ova kanarinka je stara 2 god.

Jel imate neko resenje za ovaj moj problem???
Jel gresim negde??? Question

Ivane,

to su ziva bica, ne ide uvijek sve kako treba.
Mnoge stvari koje su lose, ne mogu se objasniti, jednostavno tako mora. Isto tako, ali to slabo primjecujemo, desavaju se i neocikavano dobre stvari.
Na prvi pogled, u oba tvoja slucaja prvo bi mi palo na pamet da im hvali kalcijum, ali ti kazes da ga ima u izobilju.
I kod ljudi koji se zdravo hrane i sve je kako treba, pa i genetika je u redu, sve izgleda savrseno, desavaju se problemi, npr. reproduktivni. Zato je medicina napredovala pa postoje razni ultrazvukovi, skeneri, analize ovoga analize onoga pa se nekako dodje do resenja. Kod ptica to bas nije moguce.
Nazad na vrh Ići dole
Ivan_NIsh

Ivan_NIsh


Broj poruka : 39
Datum upisa : 02.01.2010
Godina : 38
Lokacija : NIs

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 2 Icon_minitimeSub Apr 17, 2010 11:24 pm

Sestoperac,puno hvala na odgovoru Smile

Razmisljao sam i ja o tome da nije svaka ptica ista i da ima razlike od ptice do ptice nego sam hteo da pitam,mozda ima nesto na sta nisam ni obratio paznju pa mi se ovo desava.
mada gledam da sve sto znam primenim u praksi Rolling Eyes

Jos jednom hvala i pozdrav iz Nisa ;-)
Nazad na vrh Ići dole
Ivan_NIsh

Ivan_NIsh


Broj poruka : 39
Datum upisa : 02.01.2010
Godina : 38
Lokacija : NIs

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 2 Icon_minitimeSre Apr 28, 2010 5:36 pm

Imam ponovo problem sa jednom kanarinkom ,nece da jede jajcanu hranu i veoma slabo hrani jedno i jedino mlado koje ima Crying or Very sad

Mlado ima vec 6 dana i izgleda kao da je juce izaslo iz jajeta Shocked

Sta mi predlazete da radim???
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 2 Icon_minitimeSre Apr 28, 2010 5:48 pm

Kada zenka ima jedno mlado onda slabije hrani to maldo, trebao si da ga prebacis kod druge zenke jer se moze desiti da ga i ne hrani uopste.......


Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
sestoperac

sestoperac


Broj poruka : 173
Datum upisa : 30.12.2009
Godina : 47
Lokacija : Podgorica, Crna Gora

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 2 Icon_minitimeSre Apr 28, 2010 10:07 pm

A kakva je ta jajcana hrana sto nece da je jede ?
Nazad na vrh Ići dole
Ivan_NIsh

Ivan_NIsh


Broj poruka : 39
Datum upisa : 02.01.2010
Godina : 38
Lokacija : NIs

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 2 Icon_minitimeČet Apr 29, 2010 12:42 am

Jajcana je pravljena koju je do sada inace jela.
da ne pisem sad recept koji svi vec znaju ali ono standard,tvrdo kuvano jaje,plazma,sargarepa i mlevena ljuska jajeta.

E sad sto bi odbijala tu hranu kad je u pripremi lepo jela,ne znam Rolling Eyes
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 2 Icon_minitimeČet Apr 29, 2010 1:00 am

Najverovatnije je tako zbog jednog pileta, nista drugo, ako vec kazes da je lepo jela u pripremi , nema razloga da sada odbija, manje je aktivnija zenka kada ima samo jedno pile u gnezdu.


Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
Ivan_NIsh

Ivan_NIsh


Broj poruka : 39
Datum upisa : 02.01.2010
Godina : 38
Lokacija : NIs

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 2 Icon_minitimeČet Apr 29, 2010 1:21 am

Ok,hvala puno. Nadam se da ce krenuti da je jede.

Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 2 Icon_minitimeČet Apr 29, 2010 1:25 am

Nema nacem kolega, tu smo.....
Bice bolje.


Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
sestoperac

sestoperac


Broj poruka : 173
Datum upisa : 30.12.2009
Godina : 47
Lokacija : Podgorica, Crna Gora

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 2 Icon_minitimeSub Maj 01, 2010 12:20 am

Mozda ce vam zvucati cudno, ja bih ti preporucio da pogledas ima li vasi
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 2 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva
Nazad na vrh 
Strana 2 od 15Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 8 ... 15  Sledeći
 Similar topics
-
» Rezultati parenja....
» problemi kod parenja
» ISKUSTVA IZ SOPSTVENOG UZGOJA PTICA KOJE DRŽIM!
» Uopsteno o papagajima
» Uopsteno o zebama...

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Kanarinci-
Skoči na: