Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva

Ići dole 
+70
Marcus1
coja
sasa.kg
vladogouldovi
Alek 69
markan
viktorija
Bakarac
vlajko
Miloš Stalać
Markoni
suljaga
Pepikg
Matija95
lepotica cana
Igorche81
Luckyboy
makimk
skorkovic
vit
phaeo92
dusan dragan
border
srxa
madnesstears
ivan79
Damir
Nidzo
sasaznas
ivan83
Dalibor Vasic
bastard kv
Rale
Džoni
mica vasic
DUblitz
ocultis
dalibor
veki
grujo
ATOS
farmacy
fuz80
nikola j
mimo
jecham
holsten
Vasa
Bogdanik
vrscanin
Dacha
ticar
braneOS
corvus corax
BORA
Бане
Milan Nis
Boban
IGOR 72
Siskin
Danijel
Ivica
Ivan_NIsh
Steva
Alexandar
Laza
Loker
malinois
sestoperac
dr.nenad86
74 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 9 ... 15  Sledeći
AutorPoruka
Ivan_NIsh

Ivan_NIsh


Broj poruka : 39
Datum upisa : 02.01.2010
Godina : 38
Lokacija : NIs

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 3 Icon_minitimeNed Maj 02, 2010 12:53 pm

E ovako: POgledao sam je nema vasi Very Happy

Ali sad je napravila drugi problem,skida alkicu vec 3 dan mladom.
I pored toga sto sam preko alkice zalepio i onaj flaster boje koze,da bi zastitio alkicu i onda je ponovo skida.

Kako mogu da resim to?
Nazad na vrh Ići dole
Бане

Бане


Broj poruka : 326
Datum upisa : 02.01.2010
Godina : 43
Lokacija : Loznica-RS

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 3 Icon_minitimeNed Maj 02, 2010 2:54 pm

мени се дешавало да и младо избаци док му скида прстен и jа сам оставльао да одгаjи без прстена....
Nazad na vrh Ići dole
BORA

BORA


Broj poruka : 249
Datum upisa : 10.03.2010
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 3 Icon_minitimeNed Maj 02, 2010 5:37 pm

I meni se to desilo ali bile su mlade zenke nisu motale gnezdo a na pesmu htele su da cucnu ja sam pustio muzjake cim su se uparile one su pocele da prave gnezda
Nazad na vrh Ići dole
Danijel

Danijel


Broj poruka : 939
Datum upisa : 29.12.2009
Godina : 43
Lokacija : Srbija-Vranje

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 3 Icon_minitimeUto Maj 04, 2010 11:13 am

Бане ::
мени се дешавало да и младо избаци док му скида прстен и jа сам оставльао да одгаjи без прстена....
To se desava kod nekih zenki kad ciste gnezdo od izmeta i prljavstine one svaki strani predmet izbacuju iz gnezda pa se desi da i mladi ptic na taj nacin bude izbacen iz gnezda...
Jedno od resenja je da se burmica koja je inace metalna oblozi flasterom pa tako zenka ima osecaj da je to noga pileta.Te zenke nisu lose majke kao sto mnogi odmah pomisle kad vide izbacenog ptica, one to rade instiktivno...
Nazad na vrh Ići dole
malinois

malinois


Broj poruka : 58
Datum upisa : 01.01.2010
Godina : 53
Lokacija : Klek Hrvatska

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 3 Icon_minitimeUto Maj 04, 2010 11:47 am

pozdrav

Na rubove gnjezda (sredina ) tankom zicom vezi nekoliko prstenova .Zenka ce se zabaviti oko njih i manja je sansa da izbaci mlade . Ima zenki koje iz pretjerano dobrog instikta ciste gnjezdo vise nego bi mi zeljeli .

Najbolje je prstenove usiti u gnjezdo kad se mladi izlegu .5 do 6 dana zenka ce pokusavati izbaciti ih ali ce kasnije odustati .Kad prode 6 dana i mladi pocnu vrsiti nuzdu na rubove gnjezda onda ih prstenujes .
Nazad na vrh Ići dole
Danijel

Danijel


Broj poruka : 939
Datum upisa : 29.12.2009
Godina : 43
Lokacija : Srbija-Vranje

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 3 Icon_minitimeUto Maj 04, 2010 12:01 pm

malinois ::
pozdrav

Na rubove gnjezda (sredina ) tankom zicom vezi nekoliko prstenova .Zenka ce se zabaviti oko njih i manja je sansa da izbaci mlade . Ima zenki koje iz pretjerano dobrog instikta ciste gnjezdo vise nego bi mi zeljeli .

Najbolje je prstenove usiti u gnjezdo kad se mladi izlegu .5 do 6 dana zenka ce pokusavati izbaciti ih ali ce kasnije odustati .Kad prode 6 dana i mladi pocnu vrsiti nuzdu na rubove gnjezda onda ih prstenujes .
Za ovu foru s prstenovima nisam znao...
Hvala Malinois, vrlo korisan savet... Pozdrav.
Nazad na vrh Ići dole
Ivan_NIsh

Ivan_NIsh


Broj poruka : 39
Datum upisa : 02.01.2010
Godina : 38
Lokacija : NIs

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 3 Icon_minitimeUto Maj 04, 2010 3:42 pm

E i meni zvuci ako dobra fora ovo sa prstenovima,ima logike Very Happy

Pokusacu cheers
Nazad na vrh Ići dole
corvus corax

corvus corax


Broj poruka : 3
Datum upisa : 19.09.2010

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 3 Icon_minitimeUto Sep 28, 2010 12:40 am

malinois ::
Pozdrav forumasi


Sezona izlozbi prosla ,rijesili smo se viskova ptica,nabavili nove i treba krenuti u novi ciklus .Bitno je da se nesto desava.
Pokusat cu u kratkim crtama napisat na koji nacin pristupam reprodukciji.
Muzjaci

Povadeni su iz volijere u kaveze ,lagano produzavam dan i naravno hranim ih kvalitetnije.Posto nisam pristalica pretjeranog koristenja raznih medikamenata ,odradim osnovne stvari .Ocistim ptice od (potencijalnih ili prisutnih) parazita,vanjskih,respiratornih ,crijevnih i parazita nogu.Ne koristim preparate koji nisu nuzni ,znaci tretmane prevencije ne priznajem..
Muzjake stavljam u kaveze (svaki u svoj) i pregradim ih pregradama da se ne gledaju.Jednom tjedno u trajanju od 10 minuta uklonim pregrade i dozvolim muzjacima da se ZESTAJU jedni na druge.Taj cin izmedu ostalog smatram djelom pripreme.
Hrana za taj period i nacin balansiranja je jako bitan.Ima prica koje su sklone gojaznosti i prave nam velike probleme u pripremi.Muzjake hranim mjesavinom versele laga uzgojna sa dodatkom skajole (svijetlo sjeme)50%..Svaki drugi dan dobiju jajcanu hranu CeDe sa dodatkom klijavog sjemena.Na raspolaganju imaju minerale i aktivni ugljen u neogranicenim kolicinama .Vitamini koje koristim ferti vit dajem svaki dan ,pola propisane doze.Jabuka 1 tjedno.
Produzavanje dana radim pomocu tajmera na nacin da od prirodnog rezima do zeljene duzine dana (14 sati) prode 45 dana.

Zenke

Zenke su vani u volijeru .Kad sam njih poceo pripremati? Od dana kad su se izlegle.
Uspjesne reproduktivne sezone bez kvalitetnih i dobro pripremljenih zenki NEMA.Najveca greska uzgaivaca je upravo u tome sto se zenki sjete kad treba pocet reprodukciju.Moje zenke su cijelu godinu u volijeri (vanjska) ,kupaju se ,kvalitetno hrane ,na cistom su zraku i sto je po meni jako bitno ,ne cuju muzjake.
Zenke hranim ovisno o godisnjem dobu.Ljeti dok traje mitarenje, dajem kvalitetniju sjemensku hranu ,voce povrce u izobilju ,minerale ,rijetko jajcanu hranu.Od trenutka zavrsetka mitarenja mjenjam i nacin ishrane ,postepeno.Sa jace hrane prelazim na „posniju“.U tom periodu koji jos traje dajem od sjemenske hrane samo skajolu(svjetlo sjeme),jednom tjedno jajcanu hranu CeDe .voce i povrce svaki drugi dan ,minerali i aktivni ugljen moraju bit prisutni.Kupanje svaki dan.
Sto se tice ciscenja od raznih parazita proces isti kao i muzjaci.

Kako pristupam reprodukciji?

Zenke povadim iz volijere i svaku stavim u svoj kavez u prostoriji u kojoj su muzjaci.Obavezno svim zenkama odrezem nokte pa i onim kojima su kratki.Ovo mi je bitno uraditi da zenke nebi ostrim noktima razbile jaja.
Prvih par dana zenke ce u kasno popodnevnim satima spavati ili drijemati .To je sasvim normalno jer im je dan trajao do 16 h a kad ih unesem do 21h.
Onog trenutka kad sam ih unio u prostoriju pocinjem ih hraniti drugacije.U jednu hranilicu dobiju uzgojnu mjesavinu a u drugu skajolu.Jajcanu hranu dobiju svaki dan i to onoliko koliko je dovoljno za taj dan.Minerali moraju bit u kavezu.Zenke koje su bile vani ,nisu slusale muzjake ,hranjene na ovaj nacin krecu sa pravljenjem gnjezda za 10 dana .

Toliko od mene za sad.Mozda sam pomogao mladim uzgaivacima nekim od mojih iskustava .Volio bih cut (procitat) i iskustva drugih pticara .
Pozdrav!

Tu i ja imam neki problem, pa če možda netko znat tačan odgovor ili mi kaže za neku bolju uputu.
Kad ženke stavim iz vanske valjere (negde oko nove godine) unutra u kaveza dođe do prevelike razlike u temperaturi (iz -10/-15 na +15/+20) pa one počne da se mitare. Onda mitarenje traje i do 2 mjeseci i u tom dobu su neinteresovane za parenje. Kad jedva pokažu neko zanimanje prvi put uvjek izleže prazna jaja, a ponekad i drugi. To mi se desilo sada druge sezone, a prije tih problema nisam imao. A i mužjaci ne pjevaju baš tako kao bih mogli.

Hvala i pozdrav svima!
Nazad na vrh Ići dole
Danijel

Danijel


Broj poruka : 939
Datum upisa : 29.12.2009
Godina : 43
Lokacija : Srbija-Vranje

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 3 Icon_minitimeUto Sep 28, 2010 9:26 am

Nebi trebalo da se ptice zamite prilikom unosenja iz hladnog u toplo jer to svi odgaivaci rade.Ptice mogu uci u mitarenje i iz dosta drugih razloga, pored toga neki od razloga mogu biti ako u toj prostoriji temperatura dosta varira, ako se naglo produzi svetlost i ako je svetlost prejaka, usled stresa prilikom hvatanja, cak i usled neadekvatne ishrane tako da po meni unosenje iz hladnog u toplo nije razlog ulazenja ptica u vanredno mitarenje jer je to jedini nacin uspesnog razmnozavanja.
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 3 Icon_minitimeUto Sep 28, 2010 2:54 pm

Ja mislim da nije problem unosenje iz hladnog u toplo, ja ptice godinama unosim iz hladnog u toplo i ne pamtim da mi se neka ptica pocela mitariti zbog toga................


Pozdrav cheers


Poslednji izmenio dr.nenad86 dana Uto Sep 28, 2010 7:14 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
sestoperac

sestoperac


Broj poruka : 173
Datum upisa : 30.12.2009
Godina : 47
Lokacija : Podgorica, Crna Gora

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 3 Icon_minitimeUto Sep 28, 2010 6:01 pm

Ne bi bio problem da nje bas tolika temperaturna razlika.

Ne znam dje zivis CC ali ako su tacni tvoji navodi onda mislim da je skok temperature za 30 stepeni glavni uzrok mitarenja.

Muzijake takodje malo bolje spremi pa tek kad budu u punoj snaz ubaci kod njih zenke, ali ne bas sa -15
Nazad na vrh Ići dole
Alexandar

Alexandar


Broj poruka : 724
Datum upisa : 23.12.2009
Godina : 45
Lokacija : Kragujevac

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 3 Icon_minitimeUto Sep 28, 2010 8:36 pm

Muzijake unosim mesec dana pre zenki jer nima treba vise vremena da se usile znaci krajem novembra a zenke pre nove godine i nemam problema sa mitarenjem doduse malo se pripazi sa svetlom (postepeno produzavanje) temperatura u prostoriji je od 16 do 19 c.
Nazad na vrh Ići dole
corvus corax

corvus corax


Broj poruka : 3
Datum upisa : 19.09.2010

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 3 Icon_minitimeČet Sep 30, 2010 7:38 am

Hvala Vama, pokušat ču ove godine nešto drukčije. Možda sam grešku pravio baš sa svijetlom. (Živim na jugu Slovenije, 30km od grane sa Hrvatskom.)
Nazad na vrh Ići dole
braneOS

braneOS


Broj poruka : 201
Datum upisa : 22.12.2010
Godina : 37
Lokacija : osijek

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 3 Icon_minitimeSre Dec 22, 2010 6:18 pm

ovako sto se tice parenja..ja koristim indentican nacin pripreme kao i malinois..i smatram da je to najbolji nacin...samo gledam da sto prirodnijim putem idem...b-vitamin koristim na pripremi ptice kroz citavu godinu 1 u dva tjedna...kako dolazi vrijeme pojacavam mj dana prije...i trenutno pocetak nove godine mogu racunati na jaja..u prva dva gnjezda...i svakako nestedim na hrani kad mladi dođu...u tom razvoju je najbitnije formirati mladu pticu...sve ovo ostalo smatram popravljanjem ptice...sretno svima...neka perije iskace iz gnjezda...plodna vam godina:))
Nazad na vrh Ići dole
ticar

ticar


Broj poruka : 432
Datum upisa : 31.12.2009
Godina : 39
Lokacija : Zadar,hr

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 3 Icon_minitimeSre Dec 22, 2010 9:36 pm

braneOS ::
ovako sto se tice parenja..ja koristim indentican nacin pripreme kao i malinois..i smatram da je to najbolji nacin...samo gledam da sto prirodnijim putem idem...b-vitamin koristim na pripremi ptice kroz citavu godinu 1 u dva tjedna...kako dolazi vrijeme pojacavam mj dana prije...i trenutno pocetak nove godine mogu racunati na jaja..u prva dva gnjezda...i svakako nestedim na hrani kad mladi dođu...u tom razvoju je najbitnije formirati mladu pticu...sve ovo ostalo smatram popravljanjem ptice...sretno svima...neka perije iskace iz gnjezda...plodna vam godina:))

zašto daješ vitamin b prije parenja ne razumijem.
Nazad na vrh Ići dole
braneOS

braneOS


Broj poruka : 201
Datum upisa : 22.12.2010
Godina : 37
Lokacija : osijek

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 3 Icon_minitimeSre Dec 22, 2010 10:21 pm

b-vitamin koristim za bolju ishranu...zenke mi negube na masi...a mladi brze se afirmiraju...isprobano i ucinkovito...Smile
Nazad na vrh Ići dole
braneOS

braneOS


Broj poruka : 201
Datum upisa : 22.12.2010
Godina : 37
Lokacija : osijek

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 3 Icon_minitimeSre Dec 22, 2010 10:54 pm

a i jako je dobar za imunitet ptice-pogotovo kad je rijec kod mitarenja ili u nekim slucajevima kao sto neki imaju problema pred parenje sa mitarenjem...a da negovorim o kvaliteti perija...imali ste se prilike suociti stime da zeke pred parenje znaju cupati muzjacima perije...a uz taj b-vitamin zenka moze pokusat ocupat muzjaka ali nece mu iscupat...zato sto b-vitamin poboljsava korjene perija....i tako dalje....i dalje...naravno svako ima svoje metode...Smile
Nazad na vrh Ići dole
Dacha

Dacha


Broj poruka : 23
Datum upisa : 20.12.2010
Godina : 45
Lokacija : Beograd

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 3 Icon_minitimeNed Dec 26, 2010 12:40 am

interesu je me u pripremi muzijaka, a kasnije i zenke da li je mozda bolje (koristim canto-vit+E) davati vitamin E preko recimo jajcane hrane koju plasiramo u vitaminki nego li u vodu posto mi se cini da se ovako rastvoren u vodi uzaludno trosi jer ptica i onako ne popije sav taj rastvor, i ako moze koliko bi kapi trebalo nakapati na jednu vitaminku.
Nazad na vrh Ići dole
vrscanin




Broj poruka : 41
Datum upisa : 19.09.2010
Lokacija : Vrsac

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 3 Icon_minitimeNed Dec 26, 2010 11:41 am

Bolje ti je da ga dajes preko jajcane hrane jer je svu pojedu,imas u pakovanju koja kolicina ide na 100gr meke hrane
Nazad na vrh Ići dole
Bogdanik

Bogdanik


Broj poruka : 691
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 35
Lokacija : Leskovac

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 3 Icon_minitimeSre Jan 05, 2011 6:32 pm

Imam jedno pitanje , da li ce muzjak koji je usiljen i koji je vec skakao , ako se prenese iz prostorije sa 15 stepena u prostoriju sa 5 stepeni poceti mitariti ili ce ipak samo malo smanjiti usiljenost ?! Nadam se da shvatate sta pitam ! Hvala
Nazad na vrh Ići dole
braneOS

braneOS


Broj poruka : 201
Datum upisa : 22.12.2010
Godina : 37
Lokacija : osijek

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 3 Icon_minitimeSre Jan 05, 2011 6:48 pm

mitariti se nece ...ali mozda ce malo smanjiti aktivnost a u razmaku od 10dana vratit ce se u formu samo podizi potenciju...i to je sve...
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 3 Icon_minitimeSre Jan 05, 2011 6:51 pm

Bogdane na to pitanje ti niko nemoze dati 100% tacan odgovor, jer svaki organizam je individualan i prica za sebe, neki kanarinac ce nastaviti da pari bez ikakvih problema, a neki ce krenuti da menja perje, tako da, to nije preporucljivo da se radi, ali ako nemas kud.........


Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
Bogdanik

Bogdanik


Broj poruka : 691
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 35
Lokacija : Leskovac

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 3 Icon_minitimeSre Jan 05, 2011 6:56 pm

Nemam kud Very Happy . Nadam se da ce samo smanjiti usiljenost. Nije bas uzoran otac , nebih da deca pevaju kao on.


Poslednji izmenio Bogdanik dana Sre Jan 05, 2011 7:07 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
braneOS

braneOS


Broj poruka : 201
Datum upisa : 22.12.2010
Godina : 37
Lokacija : osijek

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 3 Icon_minitimeSre Jan 05, 2011 6:57 pm

jasno sve zavvisi o jedinki:)))ali ako das vise prostora i rada na toj ptici...nevidim problem..pogotovo ako je ta ptica iz maticnog jata od naprimjer prosle godine...kod ovogodisnjih vec mozemo pricati...ja gledam po svojima bili su mi za novu godinu u kuci sad su uvoljeri nikakvi problem nisam uocio...kod parenja...
Nazad na vrh Ići dole
braneOS

braneOS


Broj poruka : 201
Datum upisa : 22.12.2010
Godina : 37
Lokacija : osijek

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 3 Icon_minitimeSre Jan 05, 2011 7:09 pm

neso vjeciti si pesimista....ma nema toga sto se nemoze...boki deri samo sa jajcanom hranom...bice i mora bit:))))))))pusti filozofiju..Smile)
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 3 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva
Nazad na vrh 
Strana 3 od 15Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 9 ... 15  Sledeći
 Similar topics
-
» Rezultati parenja....
» problemi kod parenja
» ISKUSTVA IZ SOPSTVENOG UZGOJA PTICA KOJE DRŽIM!
» Uopsteno o zebama...
» Uopsteno o papagajima

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Kanarinci-
Skoči na: