Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Mitarenje ptica(bastarda)

Ići dole 
+15
ikica13
Marjan
dr.nenad86
dragan67
farmacy
bastard kv
Bogdanik
gorany82
BORA
Zika
Danijel
Siskin
Ivica
sestoperac
Laza
19 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
Laza

Laza


Broj poruka : 1208
Datum upisa : 20.12.2009
Godina : 36
Lokacija : Svilajnac

Mitarenje ptica(bastarda) Empty
PočaljiNaslov: Problem sa mitarenjam   Mitarenje ptica(bastarda) Icon_minitimeSre Jul 21, 2010 10:45 pm

Evo jednog problema, naravno resenje nije lagano,
Imam jednog muzjaka i dve zenke satinea koji se jedno pola godine vec mitare, probao sam sa skupom hranom, jeftinom hranom, i onim izmedju, vitamini, jaja, keks, voce, povrce, higijena je na vrhunskom nivou, promaje nema, tu su i ostale ptice...

Pada li vam nesto na pamet?
Nazad na vrh Ići dole
sestoperac

sestoperac


Broj poruka : 173
Datum upisa : 30.12.2009
Godina : 47
Lokacija : Podgorica, Crna Gora

Mitarenje ptica(bastarda) Empty
PočaljiNaslov: Re: Mitarenje ptica(bastarda)   Mitarenje ptica(bastarda) Icon_minitimeSre Jul 21, 2010 11:22 pm

probaj quiko bio ili biotin
Nazad na vrh Ići dole
Ivica

Ivica


Broj poruka : 51
Datum upisa : 01.01.2010
Godina : 48
Lokacija : Skopje

Mitarenje ptica(bastarda) Empty
PočaljiNaslov: Re: Mitarenje ptica(bastarda)   Mitarenje ptica(bastarda) Icon_minitimeSre Jul 21, 2010 11:34 pm

Ili Nekton bio
Nazad na vrh Ići dole
Siskin

Siskin


Broj poruka : 35
Datum upisa : 30.03.2010
Godina : 37
Lokacija : BiH

Mitarenje ptica(bastarda) Empty
PočaljiNaslov: Re: Mitarenje ptica(bastarda)   Mitarenje ptica(bastarda) Icon_minitimeSre Jul 21, 2010 11:52 pm

Imam i ja jednu takvu pticu, ima jedno 3 mjeseca stalno je u mitarenju i i ja isto ne znam šta da radim. Razmišljao da odnesem stolicu na analizu ali mislim da nije nikakva zaraza. Ptica je vesela ali ne pjeva...
Nazad na vrh Ići dole
sestoperac

sestoperac


Broj poruka : 173
Datum upisa : 30.12.2009
Godina : 47
Lokacija : Podgorica, Crna Gora

Mitarenje ptica(bastarda) Empty
PočaljiNaslov: Re: Mitarenje ptica(bastarda)   Mitarenje ptica(bastarda) Icon_minitimeČet Jul 22, 2010 5:17 pm

Very Happy Siskin mi je faca, svako malo stolicu na analizu Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Danijel

Danijel


Broj poruka : 939
Datum upisa : 29.12.2009
Godina : 43
Lokacija : Srbija-Vranje

Mitarenje ptica(bastarda) Empty
PočaljiNaslov: Re: Mitarenje ptica(bastarda)   Mitarenje ptica(bastarda) Icon_minitimeČet Jul 22, 2010 10:59 pm

tu se ocigledno radi o vanrednom mitarenju, a ono se jevlja usled neadekvatnih uslova ili slaboj hrani ali ja bi pre rekao da mesto gde se ptice drze ocigledno im neodgovara pa su stalnom u mitarenju sto moze da bude jako opasno po njih.
Pala mi je jos jedna stvar na pamet, video sam kod prijatelja ptice koje su bile dobijene parenjem u krvnom srodstvu,te ptice su konstantno tokom citave godine bile cupave, nisu bile stalno u mitarenju ali kad ih covek pogleda izgledalo je kao da jesu pa je Lazo mozda kod tih ptica koje ti drzis ista stvar, neznam tacno ovo samo nagadjam ali nije iskljucena i ta mogucnost.
Nazad na vrh Ići dole
Laza

Laza


Broj poruka : 1208
Datum upisa : 20.12.2009
Godina : 36
Lokacija : Svilajnac

Mitarenje ptica(bastarda) Empty
PočaljiNaslov: Re: Mitarenje ptica(bastarda)   Mitarenje ptica(bastarda) Icon_minitimeČet Jul 22, 2010 11:32 pm

Ne verujem da su u krvnom srodstvu, znas vec koje su to ptice, poreklo im je od Varge, a kad sam ih dobio mitarile su se i jesu bile cupave ali su imale boju, ja doduse sam imao losiji karotin i dosta boje su izgubile !!!

Menjao sam im i lokaciju i velicinu kaveza... nisam pametan, kljukao ih i sa fertivitom... ma nista
Nazad na vrh Ići dole
Danijel

Danijel


Broj poruka : 939
Datum upisa : 29.12.2009
Godina : 43
Lokacija : Srbija-Vranje

Mitarenje ptica(bastarda) Empty
PočaljiNaslov: Re: Mitarenje ptica(bastarda)   Mitarenje ptica(bastarda) Icon_minitimeČet Jul 22, 2010 11:52 pm

eee bas to menjanje lokacije je najveci problem u mitarenju , to se tada nikako nesme raditi. Verovatno si ih i hvatao rukama sto takodje moze da ima za posledicu produzenje mitarenja zbog stresa, onda variranje temperature prilikom prenosenja iz prostorije u prostoriju i niz slicnih razloga.Znam o kojim se pticama radi i sa njima je Santa krenuo parenje pa su mu se ptice zamitile verovatno zbog slicnih gresaka i navodno nikako nije mogo da ih usili i spremi za parenje, pa onda slanje za Svilajnac dok su se ptice mitarile, pa tu menjanje raznih lokacija kako ti kazes, sve je to posledica jako dugog VANREDNOG mitarenja. Sad su ptice usle u normalno mitarenje koje je nesto duze nego kod mladih ovogodisnjih kanarinaca i sad im trebas posvetiti i mir na to pre svega mislim nikako pomeranje s mesta na drugo mesto i sto vise prirodnih vitamina, jabuke, zelenisa mozes im davati i krastavca koji je jako dobar kad se ptice mitare, uvek moraju imati na raspolaganju minerale(grit,sipina kost i sl.). Sad moras biti strpljiv i ptice ce se srediti u to nesumnjaj.... Pozdrav.
Nazad na vrh Ići dole
Laza

Laza


Broj poruka : 1208
Datum upisa : 20.12.2009
Godina : 36
Lokacija : Svilajnac

Mitarenje ptica(bastarda) Empty
PočaljiNaslov: Re: Mitarenje ptica(bastarda)   Mitarenje ptica(bastarda) Icon_minitimePet Jul 23, 2010 8:47 am

Ma jednom sam promenio lokaciju, nisam pametan vise... nisam imao do sada ovaj problem. Desi se da ptica baci perje ili cak malo duze da se mitari... ali ove stanu sa mitarenjem pa posle par dana opet... nekad za 5 dana ima kilo perja, a nekad 5 pera...
Nazad na vrh Ići dole
Zika
Sumadinac
Sumadinac
Zika


Broj poruka : 1122
Datum upisa : 20.12.2009
Lokacija : Kragujevac

Mitarenje ptica(bastarda) Empty
PočaljiNaslov: Re: Mitarenje ptica(bastarda)   Mitarenje ptica(bastarda) Icon_minitimePet Jul 23, 2010 9:00 am

-Ako posle neuaspelog ili delimicnog takozvanog "francuskog" mitarenja se ptice normalno ne izmitare-promene perje,i to u istom periodu znaci iste godine posle prvog problema,nikada ti se nece izmitariti.One su zavrsile karijeru sto se tice rada sa njima.Mozes im dati i secernu vodicu i nista.Te ptice su Lazo trajno upropastene,zao mi je sto ti to kazem ali bolje da znas odmah,mada nada kod ljudi nikad ne umire ili zadnja....
Nazad na vrh Ići dole
Siskin

Siskin


Broj poruka : 35
Datum upisa : 30.03.2010
Godina : 37
Lokacija : BiH

Mitarenje ptica(bastarda) Empty
PočaljiNaslov: Re: Mitarenje ptica(bastarda)   Mitarenje ptica(bastarda) Icon_minitimeSre Sep 22, 2010 4:22 pm

Laza kako si riješio problem?
Nazad na vrh Ići dole
Laza

Laza


Broj poruka : 1208
Datum upisa : 20.12.2009
Godina : 36
Lokacija : Svilajnac

Mitarenje ptica(bastarda) Empty
PočaljiNaslov: Re: Mitarenje ptica(bastarda)   Mitarenje ptica(bastarda) Icon_minitimeSre Sep 22, 2010 4:38 pm

Uvalio sam ih drugaru lol! nek se javi kod koga su sad ove ptice scratch da nam kaze kako su
Nazad na vrh Ići dole
Danijel

Danijel


Broj poruka : 939
Datum upisa : 29.12.2009
Godina : 43
Lokacija : Srbija-Vranje

Mitarenje ptica(bastarda) Empty
PočaljiNaslov: Re: Mitarenje ptica(bastarda)   Mitarenje ptica(bastarda) Icon_minitimeSre Sep 22, 2010 5:50 pm

Ptice su sad kod mene i mnogo mi se zale da ih je neki decko mnogo davio i maltretirao pa su sad u fazi oporavka. Mitarenje ptica(bastarda) Icon_biggrin
Salim se naravno, ptice su se izmitarile i utegle bas kako treba i ja s nestrpljenjem ocekujem pocetak nove sezone da vidimo oce li ispasti nesto. Pozdrav...
Nazad na vrh Ići dole
Siskin

Siskin


Broj poruka : 35
Datum upisa : 30.03.2010
Godina : 37
Lokacija : BiH

Mitarenje ptica(bastarda) Empty
PočaljiNaslov: Re: Mitarenje ptica(bastarda)   Mitarenje ptica(bastarda) Icon_minitimeSre Sep 22, 2010 6:26 pm

Danijel ::
Ptice su sad kod mene i mnogo mi se zale da ih je neki decko mnogo davio i maltretirao pa su sad u fazi oporavka. Mitarenje ptica(bastarda) Icon_biggrin
Salim se naravno, ptice su se izmitarile i utegle bas kako treba i ja s nestrpljenjem ocekujem pocetak nove sezone da vidimo oce li ispasti nesto. Pozdrav...

Šta si ti uradio drugačije od Laze pa si uspio?
Nazad na vrh Ići dole
Laza

Laza


Broj poruka : 1208
Datum upisa : 20.12.2009
Godina : 36
Lokacija : Svilajnac

Mitarenje ptica(bastarda) Empty
PočaljiNaslov: Re: Mitarenje ptica(bastarda)   Mitarenje ptica(bastarda) Icon_minitimeSre Sep 22, 2010 7:21 pm

Siskin ::
Danijel ::
Ptice su sad kod mene i mnogo mi se zale da ih je neki decko mnogo davio i maltretirao pa su sad u fazi oporavka. Mitarenje ptica(bastarda) Icon_biggrin
Salim se naravno, ptice su se izmitarile i utegle bas kako treba i ja s nestrpljenjem ocekujem pocetak nove sezone da vidimo oce li ispasti nesto. Pozdrav...

Šta si ti uradio drugačije od Laze pa si uspio?

On zna nemusti jezik elephant
Nazad na vrh Ići dole
Danijel

Danijel


Broj poruka : 939
Datum upisa : 29.12.2009
Godina : 43
Lokacija : Srbija-Vranje

Mitarenje ptica(bastarda) Empty
PočaljiNaslov: Re: Mitarenje ptica(bastarda)   Mitarenje ptica(bastarda) Icon_minitimeSre Sep 22, 2010 9:10 pm

Ja u ovom slucaju nista nisam uradio, ptice su potpuno sredjene stigle kod mene, znaci lepo su se premitile kod Laze, a za dalje videcemo.
Nazad na vrh Ići dole
BORA

BORA


Broj poruka : 249
Datum upisa : 10.03.2010
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac

Mitarenje ptica(bastarda) Empty
PočaljiNaslov: Re: Mitarenje ptica(bastarda)   Mitarenje ptica(bastarda) Icon_minitimeČet Sep 30, 2010 8:26 pm

Ja sam ove godine kupio neke mozaike i kako sam ih uzeo odmah kavez pun perija dugo su se sredjivale ja mislim da je to zbog stresa i planiram iz volijera ovih dana da ih vadim da vidim kakva ce situacija da bude.
Nazad na vrh Ići dole
Danijel

Danijel


Broj poruka : 939
Datum upisa : 29.12.2009
Godina : 43
Lokacija : Srbija-Vranje

Mitarenje ptica(bastarda) Empty
PočaljiNaslov: Re: Mitarenje ptica(bastarda)   Mitarenje ptica(bastarda) Icon_minitimeČet Sep 30, 2010 10:58 pm

Boro ako si ih skoro uzeo ptice i ako su one starije od jedne godine one sad zavrsavaju s redovnim mitarenjem tako da nije nista strasno, a postoji i mogucnost da su ptice ovogodisnje i izvedene kasnije tako da se takve ptice jos uvek sredjuju.Usled stresa prilikom hvatanja u ruke, transporta i promena mesta boravka nije iskljucena mogucnost produzetka redovnog mitarenja.
Nazad na vrh Ići dole
gorany82

gorany82


Broj poruka : 83
Datum upisa : 29.09.2010
Godina : 41
Lokacija : Kruševac-Srbija

Mitarenje ptica(bastarda) Empty
PočaljiNaslov: Problem sa mitarenjam   Mitarenje ptica(bastarda) Icon_minitimeSre Okt 06, 2010 7:13 pm

Problem sa produzenim mitarenjem moze da se resi veoma uspesno a jeftino,jer nije samo stvar u parama i skupim preparatima tako kazu stariji.
Evo kako se radi :
Uzme se jedna glavica crnog luka ,dobro isecka i stavi se u flasu vode gde ce da odstoji 24 casa ,a potom se daje pticama da to piju.
Fik i gotovo!!!
Nazad na vrh Ići dole
Laza

Laza


Broj poruka : 1208
Datum upisa : 20.12.2009
Godina : 36
Lokacija : Svilajnac

Mitarenje ptica(bastarda) Empty
PočaljiNaslov: Re: Mitarenje ptica(bastarda)   Mitarenje ptica(bastarda) Icon_minitimeSre Okt 06, 2010 7:17 pm

Znam za jod ali za crni luk... ne znam bas, a ne bi smeo ni da probam Smile
Nazad na vrh Ići dole
gorany82

gorany82


Broj poruka : 83
Datum upisa : 29.09.2010
Godina : 41
Lokacija : Kruševac-Srbija

Mitarenje ptica(bastarda) Empty
PočaljiNaslov: Problem sa mitarenjam   Mitarenje ptica(bastarda) Icon_minitimeSre Okt 06, 2010 7:31 pm

Lazo crni luk je zdrav i za coveka ,vidi kada ti majka sprema rucak skoro u svako jelo ide luk.
A pitaj i cika Ziku i vidi sta ce on da kaze za ovu metodu.
Nazad na vrh Ići dole
Ivica

Ivica


Broj poruka : 51
Datum upisa : 01.01.2010
Godina : 48
Lokacija : Skopje

Mitarenje ptica(bastarda) Empty
PočaljiNaslov: Re: Mitarenje ptica(bastarda)   Mitarenje ptica(bastarda) Icon_minitimeSre Okt 06, 2010 10:57 pm

gorany82 ::
Problem sa produzenim mitarenjem moze da se resi veoma uspesno a jeftino,jer nije samo stvar u parama i skupim preparatima tako kazu stariji.
Evo kako se radi :
Uzme se jedna glavica crnog luka ,dobro isecka i stavi se u flasu vode gde ce da odstoji 24 casa ,a potom se daje pticama da to piju.
Fik i gotovo!!!
Ja sam negde procitao da je crni luk otrovan za ptice. Beli luk jednom nedeljno dajem (dve male glavicke na litru vode + 1 kasika jabucnog octa) ali sa crnim ne bih eksperimentirao....
Nazad na vrh Ići dole
Bogdanik

Bogdanik


Broj poruka : 691
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 35
Lokacija : Leskovac

Mitarenje ptica(bastarda) Empty
PočaljiNaslov: Re: Mitarenje ptica(bastarda)   Mitarenje ptica(bastarda) Icon_minitimeČet Okt 07, 2010 2:00 am

Kojim pticama dajes beli luk i na koji nacin u vodu? Ostavljas zdrobrljen da odstoji u vodi ili kako?
Nazad na vrh Ići dole
sestoperac

sestoperac


Broj poruka : 173
Datum upisa : 30.12.2009
Godina : 47
Lokacija : Podgorica, Crna Gora

Mitarenje ptica(bastarda) Empty
PočaljiNaslov: Re: Mitarenje ptica(bastarda)   Mitarenje ptica(bastarda) Icon_minitimeČet Okt 07, 2010 8:31 pm

Nisam davao crni luk, ali mislim da ne moze da skodi.

Bijeli luk se vise primjenjuje u ovom nasem hobiju. Ja kupim flasu nekog kvalitetnijeg jabukovog sirceta i u nju ubacim jedno 5-6 cesanja bijelog luka. Prije toga skinem koru i nozem zasijecem na nekoliko mjesta.

Vodu ne dajem pticama direktno sa cesme vec je drzim u nekoliko flasa od kisjele, odstoji makar jedan dan pa onda. Prije nego sto uspem vodu, ofrlje, ne mnogo, maksimum jedna supena kasika uspem tog sirceta. Istu tu vodu stavljam i za kupanje.
Nazad na vrh Ići dole
Ivica

Ivica


Broj poruka : 51
Datum upisa : 01.01.2010
Godina : 48
Lokacija : Skopje

Mitarenje ptica(bastarda) Empty
PočaljiNaslov: Re: Mitarenje ptica(bastarda)   Mitarenje ptica(bastarda) Icon_minitimeČet Okt 07, 2010 10:13 pm

Bogdanik ::
Kojim pticama dajes beli luk i na koji nacin u vodu? Ostavljas zdrobrljen da odstoji u vodi ili kako?
Beli luk dajem svim pticama. I kanarincima i stiglicama. Na jedan litar vode (inace nikad ne dajem svezu vodu, uvek odstojana 24 sata) stavljam dva cesnja koje zgmjecim sa onom alatkom bas za pasiranje belog luka ili ako nemas to onda ispasiraj na bilo koji nacin i u tu vodu dodam jedan cep od plasticne flase jabukovog sirceta. Jabukovo sirce najbolje bi bilo da je od neke domace proizvodnje ili od neku prodavnicu zdrave hrane. To spremim uvece i dajem ujutro. Od te vode obavezno stavljam pticama i da se kupaju. Ovo praktikujem jednom nedeljno.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Mitarenje ptica(bastarda) Empty
PočaljiNaslov: Re: Mitarenje ptica(bastarda)   Mitarenje ptica(bastarda) Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Mitarenje ptica(bastarda)
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» Medjugradska izlozba ptica Drustvo za zastitu i odgoj ptica,,SLAVUJ” iz Beograda, 21.11- 24.11.2013.
» Francusko mitarenje
» Prerano mitarenje
» Mitarenje u nezgodno vreme
» Slike bastarda

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Odrzavanje :: Nega i zaštita ptica :: Preventiva-Vakcinacija-
Skoči na: