Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 DIY Čišćenje semena

Ići dole 
+9
border
Alexandar
Luckyboy
rade
fuz80
srdjan vr
pedja cb
Matija95
jecham
13 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
Ivan/Rex

Ivan/Rex


Broj poruka : 242
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 26
Lokacija : Cacak

DIY Čišćenje semena - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIY Čišćenje semena   DIY Čišćenje semena - Page 2 Icon_minitimePet Apr 20, 2012 6:40 pm

fuz za sta ti sluzi ova ovde rupa?(ili je ovo neki cvor(farba) na sperploci)
zaokruzio sam je crvenom...
DIY Čišćenje semena - Page 2 106yqs2
Nazad na vrh Ići dole
fuz80
egzoticar u usponu



Broj poruka : 532
Datum upisa : 18.06.2010

DIY Čišćenje semena - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIY Čišćenje semena   DIY Čišćenje semena - Page 2 Icon_minitimePet Apr 20, 2012 7:07 pm

to je slika sa neta i verovatno je to cvor
Nazad na vrh Ići dole
Dusko




Broj poruka : 230
Datum upisa : 21.11.2011
Godina : 61
Lokacija : Republika Srpska

DIY Čišćenje semena - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIY Čišćenje semena   DIY Čišćenje semena - Page 2 Icon_minitimePet Apr 20, 2012 7:27 pm

Ajd kad budes mogao skiciraj malo to za pasulj, nije problem nabaviti sita i motor.
Nazad na vrh Ići dole
Ivan/Rex

Ivan/Rex


Broj poruka : 242
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 26
Lokacija : Cacak

DIY Čišćenje semena - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIY Čišćenje semena   DIY Čišćenje semena - Page 2 Icon_minitimePet Apr 20, 2012 7:54 pm

aha hvala ti...
mislio sam da si ti ovo napravio Wink
inace ja otkako sam cuo za ovu stvar skupljam staru hranu (koju sam pre skupljao u kesu pa kad skupim kilo ja dam kokoskama ali sad imam sigurno 5-6 kg(nije mnogo ali meni ce da sluzi to za recimo mesec dana ako budem barem imao iz ovog 1-2kg) pa tako da ne dajem za sad kokoskama, nikako da ugrabim vremena da napravim ovo)
Nazad na vrh Ići dole
jecham

jecham


Broj poruka : 273
Datum upisa : 21.10.2010
Godina : 52
Lokacija : Smederevo

DIY Čišćenje semena - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIY Čišćenje semena   DIY Čišćenje semena - Page 2 Icon_minitimeSub Apr 21, 2012 8:47 pm

Ivane pazi da ti se to ne ubudja ako je malo vlazno a stoji u najlonskoj kesi.
Nazad na vrh Ići dole
Ivan/Rex

Ivan/Rex


Broj poruka : 242
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 26
Lokacija : Cacak

DIY Čišćenje semena - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIY Čišćenje semena   DIY Čišćenje semena - Page 2 Icon_minitimeSub Apr 21, 2012 9:15 pm

nece jer mi stoji u kuci a sad sam premestio u dzak od koncentrata...
a ako se ubudja onda sta cemo, nece se baciti, jesce kokoske Wink
Nazad na vrh Ići dole
fuz80
egzoticar u usponu



Broj poruka : 532
Datum upisa : 18.06.2010

DIY Čišćenje semena - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIY Čišćenje semena   DIY Čišćenje semena - Page 2 Icon_minitimeSub Apr 21, 2012 10:34 pm

Dusko ::
Ajd kad budes mogao skiciraj malo to za pasulj, nije problem nabaviti sita i motor.
Dule kad budes došao u posetu odvešću te da vidiš patent ... ovako ima puno za skiciranje
Nazad na vrh Ići dole
batinic

batinic


Broj poruka : 78
Datum upisa : 13.04.2012
Godina : 40
Lokacija : Skopje -Makedonija

DIY Čišćenje semena - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIY Čišćenje semena   DIY Čišćenje semena - Page 2 Icon_minitimeUto Apr 24, 2012 5:06 pm

evo slike moj cistac semena mali je kapacitet ali za mene je i previse dovoljan pa pogldajte http://imageshack.us/content_round.php?page=done&l=img710/2793/120424103541.jpg#

http://imageshack.us/content_round.php?page=done&l=img208/8497/120424103508.jpg#

http://imageshack.us/content_round.php?page=done&l=img7/8149/120424103410.jpg#
Nazad na vrh Ići dole
batinic

batinic


Broj poruka : 78
Datum upisa : 13.04.2012
Godina : 40
Lokacija : Skopje -Makedonija

DIY Čišćenje semena - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIY Čišćenje semena   DIY Čišćenje semena - Page 2 Icon_minitimeUto Apr 24, 2012 5:08 pm

tamo gde su sad one velike rupe ima stavljeno sitnu mrezu za komarce ony metalnu samo to je promena inace nije teska za izradu pravili smo je ja i moj drug zoran
Nazad na vrh Ići dole
Dusko




Broj poruka : 230
Datum upisa : 21.11.2011
Godina : 61
Lokacija : Republika Srpska

DIY Čišćenje semena - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIY Čišćenje semena   DIY Čišćenje semena - Page 2 Icon_minitimeUto Apr 24, 2012 7:54 pm

fuz80 ::
Dusko ::
Ajd kad budes mogao skiciraj malo to za pasulj, nije problem nabaviti sita i motor.
Dule kad budes došao u posetu odvešću te da vidiš patent ... ovako ima puno za skiciranje

OK cim dodjem u obilazak svoje parohije nosim digitalac i motku za onog mog drugara. Nece da me slusa jal ti boga.
Nazad na vrh Ići dole
Ivan/Rex

Ivan/Rex


Broj poruka : 242
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 26
Lokacija : Cacak

DIY Čišćenje semena - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIY Čišćenje semena   DIY Čišćenje semena - Page 2 Icon_minitimeUto Apr 24, 2012 8:06 pm

fuz nesto sam sad razmilsjoa i vratio se na sliku sto si ti okacio i mislim da je ono rupa sto sam zaokruzio, jer pazi kad se stavi staklo gore i dole moras da imas gde ces da sipas kao za levak neki...
a sa druge strane moglo bi jos par resenja ali me zbunjuje samo ona slika gore...
batinic koje su ti dimenije cistaca, i kako radi...
iz koliko puta razdvoji do kraja seme (iskorisceno i neiskoriseno)...
Nazad na vrh Ići dole
batinic

batinic


Broj poruka : 78
Datum upisa : 13.04.2012
Godina : 40
Lokacija : Skopje -Makedonija

DIY Čišćenje semena - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIY Čišćenje semena   DIY Čišćenje semena - Page 2 Icon_minitimeSre Apr 25, 2012 8:11 am

premericu kasnije za dimenzije a ocisti se sa 2-3 puta je cisto os ljuske
Nazad na vrh Ići dole
Ivan/Rex

Ivan/Rex


Broj poruka : 242
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 26
Lokacija : Cacak

DIY Čišćenje semena - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIY Čišćenje semena   DIY Čišćenje semena - Page 2 Icon_minitimeSre Apr 25, 2012 2:22 pm

e ok, hvala ti...
to mi je najbitinije da vidim da li funkcionise pa i ja da napravim, samo nikako da se skanim Smile
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





DIY Čišćenje semena - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIY Čišćenje semena   DIY Čišćenje semena - Page 2 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
DIY Čišćenje semena
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2
 Similar topics
-
» Klijanje semena

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Odrzavanje :: Smestaj i oprema-
Skoči na: