Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Kalcijum od ljuski od jaja

Ići dole 
+3
Džoni
Dalibor Vasic
jecham
7 posters
AutorPoruka
jecham

jecham


Broj poruka : 273
Datum upisa : 21.10.2010
Godina : 52
Lokacija : Smederevo

Kalcijum od ljuski  od jaja Empty
PočaljiNaslov: Kalcijum od ljuski od jaja   Kalcijum od ljuski  od jaja Icon_minitimeSre Feb 15, 2012 4:28 pm

Do sad je bilo više puta reči o ovom, al evo sad objedinjeno i sa slikama.
Nezaobilazan dodatak pticama(a i živini) pred parenje i za vreme nošenja jaja(a ne škodi da imaju non-stop) i mladim pticama u razvoju je kalcijum.
Postoji dosta preparata sa kalcijumom(stočna kreda,razni mineralni dodaci i praškovi) ali je najjeftinije napraviti od ljuske od jaja.
Može se koristiti ljuska od kuvanih jaja ili nekuvanih. Ako se koriste nekuvana potrebno je ljuske prepeći(u rerni ili mikrotalasnoj peći), da bi se uništili mikroorganizmi(npr. salmonela...). Zatim ljuske zdrobiti rukom, a potom usitniti u avanu.Potom možete sve prosejati sitom i staviti u posude i davati po potrebi.
Spremne ljuske od kokošjih i od jaja od prepelica

Kalcijum od ljuski  od jaja Jajaljuske
Zdrobljene ljuske
Kalcijum od ljuski  od jaja Jaja2j
Kalcijum od ljuski  od jaja Jajasito3
Prosejane ljuske spremne za davanje pticama
Kalcijum od ljuski  od jaja Jaja4y
Nazad na vrh Ići dole
Dalibor Vasic

Dalibor Vasic


Broj poruka : 531
Datum upisa : 03.01.2011
Godina : 29
Lokacija : Cicevac, Srbija

Kalcijum od ljuski  od jaja Empty
PočaljiNaslov: Re: Kalcijum od ljuski od jaja   Kalcijum od ljuski  od jaja Icon_minitimePet Feb 17, 2012 2:48 pm

Dobra tema! Ja isto koristim ovo kod kanarinaca i FE dajem kad-kad. Ja radim po principu, skuvam jaje odvojim ljusku, onda je prokuvam u jednoj vodi(baš zbog salmonele, i drugih bolesti) pa je ostavim da se prosuši, onda sutra dan je još jednom prokuvam 5-10 minuta i onda malo se prosuši, izmrvim je i dam pticama u mineralci.

Pozdrav! cheers
Nazad na vrh Ići dole
jecham

jecham


Broj poruka : 273
Datum upisa : 21.10.2010
Godina : 52
Lokacija : Smederevo

Kalcijum od ljuski  od jaja Empty
PočaljiNaslov: Re: Kalcijum od ljuski od jaja   Kalcijum od ljuski  od jaja Icon_minitimePet Feb 17, 2012 5:29 pm

Dovoljno je da jednom prokuvaš. Ne vidim razlog za drugo kuvanje.
Meni se čini da se ljuske lakše drobe posle pečenja u rerni . Smile


Poslednji put izmenio jecham dana Sub Feb 18, 2012 2:09 pm, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole
Džoni

Džoni


Broj poruka : 18
Datum upisa : 02.05.2011
Lokacija : Nis

Kalcijum od ljuski  od jaja Empty
PočaljiNaslov: Re: Kalcijum od ljuski od jaja   Kalcijum od ljuski  od jaja Icon_minitimeSub Feb 18, 2012 1:48 pm

Ja dajem često ljusku jajeta pticama, i obavezno pomesam peskom, ali predhodno ljusku u rerni zapečem.
Nazad na vrh Ići dole
holder




Broj poruka : 36
Datum upisa : 09.05.2010
Godina : 44
Lokacija : Padina

Kalcijum od ljuski  od jaja Empty
PočaljiNaslov: Re: Kalcijum od ljuski od jaja   Kalcijum od ljuski  od jaja Icon_minitimeNed Jan 25, 2015 7:13 pm

Da li neko od Vas kolega sa foruma daje pticama Stočnu kredu?
Nazad na vrh Ići dole
Carli




Broj poruka : 21
Datum upisa : 22.02.2012
Godina : 40
Lokacija : Kikinda

Kalcijum od ljuski  od jaja Empty
PočaljiNaslov: Re: Kalcijum od ljuski od jaja   Kalcijum od ljuski  od jaja Icon_minitimePon Jan 26, 2015 11:39 pm

Nekada sam za svoje ptice pravio vitaminske kocke od peska, gline, kreča, vitamina, ljuske od jaja i dr. vise kocke ne pravim a skoro sve stojke od čega sam ih pravio dajem i sad sem ljuski od jajeta. Davno sam negde pročitao, ne sećam se više gde, da se kalcijum iz ljuske jajeta u jako malom procentu apsorguje u organizmu. Takođe je rečeno da ptice daleko više unesu kalcijuma u organizam uzimanjem npr. maslačka, bokvicu, spanać . . . Ne kažem da sam u pravu, interesujeme mišljenje ostalih forumaša
Nazad na vrh Ići dole
holder




Broj poruka : 36
Datum upisa : 09.05.2010
Godina : 44
Lokacija : Padina

Kalcijum od ljuski  od jaja Empty
PočaljiNaslov: Re: Kalcijum od ljuski od jaja   Kalcijum od ljuski  od jaja Icon_minitimeUto Jan 27, 2015 8:21 pm

Čuo sam od nekih kolega da su imali problema da ženke koje su navikle na ljuske od jajeta, počele su razbijati i jesti jaja koja su same snele... Ja nisam imao tih problema, pošto dajem jaje bez ljuske ali kažem, neki su imali takve situacije.
Nazad na vrh Ići dole
ZARKOTEKICA

ZARKOTEKICA


Broj poruka : 148
Datum upisa : 04.03.2013
Lokacija : beograd

Kalcijum od ljuski  od jaja Empty
PočaljiNaslov: Re: Kalcijum od ljuski od jaja   Kalcijum od ljuski  od jaja Icon_minitimeSub Maj 02, 2015 12:13 pm

ja sam smleo ljusku jajeta i dajem mu u povrce i voceKalcijum od ljuski  od jaja 11171465_843812912352153_687995462_o
Nazad na vrh Ići dole
stosic

stosic


Broj poruka : 46
Datum upisa : 06.06.2010
Lokacija : Beograd - Bujanovac

Kalcijum od ljuski  od jaja Empty
PočaljiNaslov: Re: Kalcijum od ljuski od jaja   Kalcijum od ljuski  od jaja Icon_minitimeSub Maj 02, 2015 10:47 pm

Ovo je prava stvar, obogacen je  aminokiselinama i ptice ga rado jedu  Kalcijum od ljuski  od jaja 2wn0204
Nazad na vrh Ići dole
ZARKOTEKICA

ZARKOTEKICA


Broj poruka : 148
Datum upisa : 04.03.2013
Lokacija : beograd

Kalcijum od ljuski  od jaja Empty
PočaljiNaslov: Re: Kalcijum od ljuski od jaja   Kalcijum od ljuski  od jaja Icon_minitimeSub Maj 02, 2015 10:49 pm

JA DAJEM GIT ALI GA ON ODMA RAZBACA KLJUNOM PO KAVEZU
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Kalcijum od ljuski  od jaja Empty
PočaljiNaslov: Re: Kalcijum od ljuski od jaja   Kalcijum od ljuski  od jaja Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Kalcijum od ljuski od jaja
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Inkubator za jaja (rotacija jaja)
» Jaja za inkubaciju
» neoplogjena jaja kod mladih parova
» dimenzije kućice za leženje jaja za papagaje
» Paunovi - uopštena tema

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Odrzavanje :: Nega i zaštita ptica-
Skoči na: