Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Stiglic (carduelis carduelis)

Ići dole 
+22
Ivan Z
laza76
IGOR 72
Dax BG
Danijel
belobradi
ticar
many
BOCKA
Loker
Alexandar
mica
GRANDE
Boban
Steva
Ivan_NIsh
seadriver
Бане
lord189
Petar
Zika
Laza
26 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
AutorPoruka
seadriver

seadriver


Broj poruka : 10
Datum upisa : 31.12.2009
Godina : 45
Lokacija : Split

Stiglic (carduelis carduelis) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Stiglic (carduelis carduelis)   Stiglic (carduelis carduelis) - Page 2 Icon_minitimeSre Jan 06, 2010 5:07 pm

evo jos slika sa talijanskog foruma

Stiglic (carduelis carduelis) - Page 2 Razlikasatinelutino1

Stiglic (carduelis carduelis) - Page 2 Razlikasatinelutino2
lutino
Stiglic (carduelis carduelis) - Page 2 Ispodlutino
satine
Stiglic (carduelis carduelis) - Page 2 Ispodsatine
Nazad na vrh Ići dole
Boban




Broj poruka : 281
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 63
Lokacija : Srbija Vranje

Stiglic (carduelis carduelis) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Stiglic (carduelis carduelis)   Stiglic (carduelis carduelis) - Page 2 Icon_minitimeSre Jan 06, 2010 5:15 pm

Tako je sad je razjasnjeno jasna razlika u tamnijem crtezu kod satinea u odnosu na lutina a ima razlike i u podnozju pera. Po C.O.M.-u koliko ja znam ovo se smatra jednom mutacijom i ocenjuje u istoj kategoriji.


Poslednji put izmenio Boban dana Čet Jan 07, 2010 10:24 am, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole
Бане

Бане


Broj poruka : 326
Datum upisa : 02.01.2010
Godina : 43
Lokacija : Loznica-RS

Stiglic (carduelis carduelis) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Stiglic (carduelis carduelis)   Stiglic (carduelis carduelis) - Page 2 Icon_minitimeSre Jan 06, 2010 5:43 pm

Ovo je odlicno,tacno se vidi razlika i nema sumnje Bobane da si u pravu bio onda.
Nazad na vrh Ići dole
Бане

Бане


Broj poruka : 326
Datum upisa : 02.01.2010
Godina : 43
Lokacija : Loznica-RS

Stiglic (carduelis carduelis) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Stiglic (carduelis carduelis)   Stiglic (carduelis carduelis) - Page 2 Icon_minitimeSre Jan 06, 2010 5:58 pm

Vecini je poznato da se bela crnooka mutacija stiglica dobija parenjem belogrla x belogrla,ali meni nije poznato dali ptice moraju biti c.c.major ili to nije obavezno?Takodje postoji razlika izmedju belogrlih i belobradih pa bi bilo lepo da neko objasni razliku ako je moguce fotografijama.Ja sam davno imao par belogrlih ali mi nije poslo za rukom da ih uparim jer se par nije podnosio tako da sam ih prosledio dalje.Ja ne znam koji su bili,dali belogrli ili belobradi.Zenka je bila domaca onako malo tamnija a muzjak mnogo svetliji,verovatno furlan...
Nazad na vrh Ići dole
Boban




Broj poruka : 281
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 63
Lokacija : Srbija Vranje

Stiglic (carduelis carduelis) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Stiglic (carduelis carduelis)   Stiglic (carduelis carduelis) - Page 2 Icon_minitimeSre Jan 06, 2010 6:25 pm

Nema veze koji su Bane tu je naslednost komplikovana i mogu se dobiti i sarene ptice, narvno belobrade, beli crnooki. Ime ti sve govori belogrli imaju belo samo ispod grla i njih ima u prirodi u nekom broju, belobradi mnogo veci pojas beo dakle brada i verovatnije je od takvih ocekivati belu crnooku nego od belogrlih i oni su redji u prirodi mnogo od predhodnih.


Stiglic (carduelis carduelis) - Page 2 Atlcard15.th
Nazad na vrh Ići dole
Бане

Бане


Broj poruka : 326
Datum upisa : 02.01.2010
Godina : 43
Lokacija : Loznica-RS

Stiglic (carduelis carduelis) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Stiglic (carduelis carduelis)   Stiglic (carduelis carduelis) - Page 2 Icon_minitimeSre Jan 06, 2010 7:00 pm

Hvala Bobane na odgovoru Smile
Pitao sam to jer ima jedan momak u Sabcu i poznaje ga nas Petar...Taj momak nekoliko godina izvodi mlade stiglice belogrla x belogrla ali nije jos dobio belu crnooku mutaciju.Dobijao je sarenkaste i to je to,ali nikako da izvede cisto belo.O cemu se radi,mozda ptice imaju premalo beline na bradama da bi se pojavila takva mutacija?Verovatno je to u pitanju da sto vise imaju beline veca je verovatnoca da se takvo nesto dobije,kao sto si i napisao...On je jedan od retkih u Srbiji koji se aktivno bavi parenjem FE.Takodje mnogo malo ljudi pokusava da pari bastarde i jednostavo ih se otarase tako sto ih puste u prirodu sto je po meni greh jer sam siguran da takva ptica nece preziveti u prirodi...
Nazad na vrh Ići dole
Boban




Broj poruka : 281
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 63
Lokacija : Srbija Vranje

Stiglic (carduelis carduelis) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Stiglic (carduelis carduelis)   Stiglic (carduelis carduelis) - Page 2 Icon_minitimeSre Jan 06, 2010 7:04 pm

Tako je to treba ponavljati i tu su stvari nerazjasnjene u potpunosti ne zna se koji ce par belobradih ili sarenih ili sareni x belobradi dati belo crnooko i u kom procentu, to cu pokusati razjasniti, imam materijal nije mi spreman.
Nazad na vrh Ići dole
Petar
Čivijaš
Čivijaš
Petar


Broj poruka : 92
Datum upisa : 20.12.2009
Godina : 34
Lokacija : Srbija-Sabac

Stiglic (carduelis carduelis) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Stiglic (carduelis carduelis)   Stiglic (carduelis carduelis) - Page 2 Icon_minitimeSre Jan 06, 2010 7:08 pm

najvise sto je izlegao ima beloglavu zenku stiglica to je najsarenije sto je izlegao,on ide na to da dobije bele,sada ce tu beloglavu zenku da pari na ahat mutaciju koja je uhvacena u prirodi,tu se nada da ce dobiti...
Nazad na vrh Ići dole
Boban




Broj poruka : 281
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 63
Lokacija : Srbija Vranje

Stiglic (carduelis carduelis) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Stiglic (carduelis carduelis)   Stiglic (carduelis carduelis) - Page 2 Icon_minitimeSre Jan 06, 2010 7:19 pm

Nece dobiti Petre mora ici na ono sto sam napisao, tu moze dobiti sarene i belogrle, belobrade belu crnooku ne
Nazad na vrh Ići dole
Zika
Sumadinac
Sumadinac
Zika


Broj poruka : 1122
Datum upisa : 20.12.2009
Lokacija : Kragujevac

Stiglic (carduelis carduelis) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Stiglic (carduelis carduelis)   Stiglic (carduelis carduelis) - Page 2 Icon_minitimeSre Jan 06, 2010 9:18 pm

Pitam se pitam kada si ova dva divlja stvorenja ovako pripitomio sta li tek radis pitomim ruskinjama?
Nazad na vrh Ići dole
Steva

Steva


Broj poruka : 55
Datum upisa : 31.12.2009
Godina : 42
Lokacija : Zemun

Stiglic (carduelis carduelis) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Stiglic (carduelis carduelis)   Stiglic (carduelis carduelis) - Page 2 Icon_minitimeSre Jan 06, 2010 10:21 pm

Joj, Ziko, bolje da ga to i ne pitamo!!! bounce
Nazad na vrh Ići dole
Бане

Бане


Broj poruka : 326
Datum upisa : 02.01.2010
Godina : 43
Lokacija : Loznica-RS

Stiglic (carduelis carduelis) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Stiglic (carduelis carduelis)   Stiglic (carduelis carduelis) - Page 2 Icon_minitimeČet Jan 07, 2010 10:13 am

pa mnogo je teze bastardirati sa ruskijama nego sa pticama Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Laza

Laza


Broj poruka : 1208
Datum upisa : 20.12.2009
Godina : 36
Lokacija : Svilajnac

Stiglic (carduelis carduelis) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Stiglic (carduelis carduelis)   Stiglic (carduelis carduelis) - Page 2 Icon_minitimeČet Jan 07, 2010 11:32 am

kako kome Smile ja bi pre rekao lakse
Nazad na vrh Ići dole
Бане

Бане


Broj poruka : 326
Datum upisa : 02.01.2010
Godina : 43
Lokacija : Loznica-RS

Stiglic (carduelis carduelis) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Stiglic (carduelis carduelis)   Stiglic (carduelis carduelis) - Page 2 Icon_minitimeČet Jan 07, 2010 6:55 pm

pa ako ti lazo imas iskustva sa ruskinjama pozdravljam i skidam kapu.....dubok naklon Cool
Nazad na vrh Ići dole
Бане

Бане


Broj poruka : 326
Datum upisa : 02.01.2010
Godina : 43
Lokacija : Loznica-RS

Stiglic (carduelis carduelis) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Stiglic (carduelis carduelis)   Stiglic (carduelis carduelis) - Page 2 Icon_minitimeČet Jan 14, 2010 9:38 pm

najpopularnija zeba u galaksiji a tako malo pisemo o njoj.ima li sa foruma neko iskustva sa uzgajanjem c.c.major ili sivoglavim stiglicima?ja se trudim da nadjem sliku bastarda sa sivoglavim ali bezuspesno....ako neko ima neka postavi ovde bio bih mu zahvalan)))
pogledajte koliki je stiglic major u odnosu na zimovku skoro da su jednaki Shocked
inace duzina c.c.majora je 18 cm(kad vidim svojim ocima znacu da je tacno)
paropanisi....

Stiglic (carduelis carduelis) - Page 2 Th_00947_carduelis_caniceps_122_32loStiglic (carduelis carduelis) - Page 2 Th_00963_-mladunac_122_1046lo

majori....

Stiglic (carduelis carduelis) - Page 2 Th_01387_major_i_zimovka_122_625loStiglic (carduelis carduelis) - Page 2 Th_01404_major_i_zimovka_122_71loStiglic (carduelis carduelis) - Page 2 Th_01418_major2_122_414lo
Nazad na vrh Ići dole
GRANDE

GRANDE


Broj poruka : 6
Datum upisa : 01.01.2010
Lokacija : SPLIT

Stiglic (carduelis carduelis) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Stiglic (carduelis carduelis)   Stiglic (carduelis carduelis) - Page 2 Icon_minitimePet Jan 15, 2010 10:08 pm

seadriver ::
evo jos slika sa talijanskog foruma

Stiglic (carduelis carduelis) - Page 2 Razlikasatinelutino1

Stiglic (carduelis carduelis) - Page 2 Razlikasatinelutino2
lutino
Stiglic (carduelis carduelis) - Page 2 Ispodlutino
satine
Stiglic (carduelis carduelis) - Page 2 Ispodsatine


BRAVO... prekrasne slike sead nadam se da će ovdi bit puno pravih savjeta o uzgoju .... cheers
Nazad na vrh Ići dole
Бане

Бане


Broj poruka : 326
Datum upisa : 02.01.2010
Godina : 43
Lokacija : Loznica-RS

Stiglic (carduelis carduelis) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Stiglic (carduelis carduelis)   Stiglic (carduelis carduelis) - Page 2 Icon_minitimePet Jan 15, 2010 10:45 pm

vi bi splicani trebali da se malo aktivirate...poznati ste po grdelinima.
Nazad na vrh Ići dole
mica

mica


Broj poruka : 538
Datum upisa : 15.01.2010
Godina : 69
Lokacija : Svilajnac

Stiglic (carduelis carduelis) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Stiglic (carduelis carduelis)   Stiglic (carduelis carduelis) - Page 2 Icon_minitimeNed Jan 17, 2010 10:05 am

foto istorija:
tuja u kojoj je gnezdo stiglica
Stiglic (carduelis carduelis) - Page 2 81944491
zenka pravi gnezdo
Stiglic (carduelis carduelis) - Page 2 96638228
jaja, svakog jutra po jedno
Stiglic (carduelis carduelis) - Page 2 83997451
Stiglic (carduelis carduelis) - Page 2 41568011
Stiglic (carduelis carduelis) - Page 2 69256346
Stiglic (carduelis carduelis) - Page 2 17536675
Stiglic (carduelis carduelis) - Page 2 57591927
mladi cheers
Stiglic (carduelis carduelis) - Page 2 80285195
Stiglic (carduelis carduelis) - Page 2 98964432
Stiglic (carduelis carduelis) - Page 2 44480344
Stiglic (carduelis carduelis) - Page 2 42065274
svim ljubiteljima stiglica zelim ovakav uspeh u uzgoju pa i veci
osecaj je neopisiv, posebno mladom kolegi Lazaru zelim da sto pre oseti lepotu uzgoja stiglica koje toliko voli,
LAZARE za svaku pomoc i savet mozes da mi se javis Smile
Nazad na vrh Ići dole
Бане

Бане


Broj poruka : 326
Datum upisa : 02.01.2010
Godina : 43
Lokacija : Loznica-RS

Stiglic (carduelis carduelis) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Stiglic (carduelis carduelis)   Stiglic (carduelis carduelis) - Page 2 Icon_minitimeNed Jan 17, 2010 1:03 pm

mico svaka cast cheers
jeli samo jedna volijera i jedno gnezdo bilo ili vise?
Nazad na vrh Ići dole
Steva

Steva


Broj poruka : 55
Datum upisa : 31.12.2009
Godina : 42
Lokacija : Zemun

Stiglic (carduelis carduelis) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Stiglic (carduelis carduelis)   Stiglic (carduelis carduelis) - Page 2 Icon_minitimeNed Jan 17, 2010 1:31 pm

Mico, jos jednom svaka cast! Ovo se ne vidja cesto, ovakvi ulsovi! Exclamation
Nazad na vrh Ići dole
Alexandar

Alexandar


Broj poruka : 724
Datum upisa : 23.12.2009
Godina : 45
Lokacija : Kragujevac

Stiglic (carduelis carduelis) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Stiglic (carduelis carduelis)   Stiglic (carduelis carduelis) - Page 2 Icon_minitimeNed Jan 17, 2010 1:46 pm

Mico sve pohvale odlicni uslovi , ptice i puno srece u daljem radu king
Nazad na vrh Ići dole
Laza

Laza


Broj poruka : 1208
Datum upisa : 20.12.2009
Godina : 36
Lokacija : Svilajnac

Stiglic (carduelis carduelis) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Stiglic (carduelis carduelis)   Stiglic (carduelis carduelis) - Page 2 Icon_minitimeNed Jan 17, 2010 4:07 pm

Mica i ja se ne znamo licno, ali imam zajednicke prijatelje, a kad se budem raspitao gde mu je tacno kuca odoh da zivim u ovoj volijeri sa jednim fotoaparatom, kao oni na diskaveriju, tako da ako me nema duze vreme znajte sta je Smile Da mi neko pricao da imam ovo u rodjenom gradu ja mu ne bi verovao Smile

Poz za Micu i naseg zajednickog drugara Srdjana koji nema internet za sad ! Ali ima i njega da dovedemo ovde Smile
Nazad na vrh Ići dole
mica

mica


Broj poruka : 538
Datum upisa : 15.01.2010
Godina : 69
Lokacija : Svilajnac

Stiglic (carduelis carduelis) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Stiglic (carduelis carduelis)   Stiglic (carduelis carduelis) - Page 2 Icon_minitimeNed Jan 17, 2010 5:05 pm

Бане ::
mico svaka cast cheers
jeli samo jedna volijera i jedno gnezdo bilo ili vise?

sa pticama pevacicama radim od 2005 godine. prvo sam poceo sa slavujima. stiglice sam pario prvi put prosle godine kao i stiglica sa kanarinkom. Ova 5 mladunca su su jedini mladunci stiglica. za prvi put dosta. ove godine cu upariti 8-10 parova stiglica. dva para slavuja i spremio sam 7 kanarinki za bastardiranje. sa bastardima sam solidno prosao prosle godine. od jedne kanarinke imam 7 bastarda i to 5 muskih. po celi dan galame, ne smeta i zima.
P O Z D R A V
cheers
Nazad na vrh Ići dole
Loker

Loker


Broj poruka : 17
Datum upisa : 14.01.2010
Lokacija : Krusevac - Nis

Stiglic (carduelis carduelis) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Stiglic (carduelis carduelis)   Stiglic (carduelis carduelis) - Page 2 Icon_minitimeNed Jan 17, 2010 5:27 pm

au bre, svaka cast
i mi ce mo ovako, samo malo sutra. Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Бане

Бане


Broj poruka : 326
Datum upisa : 02.01.2010
Godina : 43
Lokacija : Loznica-RS

Stiglic (carduelis carduelis) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Stiglic (carduelis carduelis)   Stiglic (carduelis carduelis) - Page 2 Icon_minitimeNed Jan 17, 2010 6:38 pm

mica ::
Бане ::
mico svaka cast cheers
jeli samo jedna volijera i jedno gnezdo bilo ili vise?

sa pticama pevacicama radim od 2005 godine. prvo sam poceo sa slavujima. stiglice sam pario prvi put prosle godine kao i stiglica sa kanarinkom. Ova 5 mladunca su su jedini mladunci stiglica. za prvi put dosta. ove godine cu upariti 8-10 parova stiglica. dva para slavuja i spremio sam 7 kanarinki za bastardiranje. sa bastardima sam solidno prosao prosle godine. od jedne kanarinke imam 7 bastarda i to 5 muskih. po celi dan galame, ne smeta i zima.
P O Z D R A V
cheers
mico zavidim ti...
za slavuje nemam reci silent
kako se ponasaju slavuji zimi.pevaju li pomalo?
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Stiglic (carduelis carduelis) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Stiglic (carduelis carduelis)   Stiglic (carduelis carduelis) - Page 2 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Stiglic (carduelis carduelis)
Nazad na vrh 
Strana 2 od 5Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
 Similar topics
-
» Belobradi stiglic
» Raspored unutrašnjih organa u telu ŠTIGLIĆA( carduelis carduelis)
» Video klipovi stiglica
» Štiglić x Juričica
» cudan neki stiglic

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Avifauna Evrope :: Ptice pevacice :: Stiglic (Carduelis carduelis)-
Skoči na: