Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Raspoznavanje pola kod kanarinaca

Ići dole 
+9
Dalibor Vasic
bastard kv
gorany82
Siskin
Vasa
SasaVR
BORA
dr.nenad86
Danijel
13 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
Danijel

Danijel


Broj poruka : 939
Datum upisa : 29.12.2009
Godina : 43
Lokacija : Srbija-Vranje

Raspoznavanje pola kod kanarinaca Empty
PočaljiNaslov: Raspoznavanje pola kod kanarinaca   Raspoznavanje pola kod kanarinaca Icon_minitimePon Jan 18, 2010 4:50 pm

I pored jasno izrazenih razlika izmedju zenke i muzjaka koja se pre svega manifestuje u pesmi, desava se narocito kod pocetnika da se prilikom kupovine pogresi oko odabira pola ptice. Za razliku od kupaca, odgaivac tacno moze znati ako pazljivo prati o kakvoj ptici se radi, dali o muzjaku ili o zenki. Vec nakon 45 dana starosti mladi muzjaci se raspoznju tako sto pevuseci duvaju gusu,dok se desava da i mlade i usilne zenke mogu pevati ali je razlika u pesmi drasticna, pre svega sto zenke ne duvaju gusu i ture u pesmi osim sto se vidno razlikuju mnogo su krace.
Zanimljivo je i to da se pol ptice moze raspoznati i nakon samo desetak dana starosti, a za to postoje dva ili vise manje pouzdana znaka.
-Muzjaci imaju to prvo perje koje ih izbije zivijih i izrazitijih boja od zenki, narocito na glavi,ledjima i trtici.
-Osim toga, kada se gnezdu priblizi odgaivac muzjaci se povlace ka dnu gneda, nastojaci da se sakriju, saginju glavu, dok se zenke ne kriju, vec drze glavu podignuto.
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Raspoznavanje pola kod kanarinaca Empty
PočaljiNaslov: Re: Raspoznavanje pola kod kanarinaca   Raspoznavanje pola kod kanarinaca Icon_minitimePet Feb 12, 2010 8:40 pm

Evo ja cu pored svega ovoga sto je Danijel rekao malo i da docaram situaciju oko raspoznavanja polova, jer pocetnicima je to mnogo bitnije i lakse ce razumeti, jer slika govori vise od hiljadu reci, pored pesme postoje jos neki nacini za prepoznavanje pola, mada stavio sam slike pa pogledajte, prva metoda je u vecini slucajeva tacna ali desi i po koja greska, dok druga metoda je sigurna i proverena i puno lakse se moze odrediti pol kod kanarinaca.......

Zenka
Raspoznavanje pola kod kanarinaca Testqueuefemelle

Muzijak
Raspoznavanje pola kod kanarinaca Testqueuemale

Zenka
Raspoznavanje pola kod kanarinaca Sexefemelle3
Raspoznavanje pola kod kanarinaca Sexefemelle4

Muzijak
Raspoznavanje pola kod kanarinaca Sexemale1o
Raspoznavanje pola kod kanarinaca Sexemale2


Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
Danijel

Danijel


Broj poruka : 939
Datum upisa : 29.12.2009
Godina : 43
Lokacija : Srbija-Vranje

Raspoznavanje pola kod kanarinaca Empty
PočaljiNaslov: Re: Raspoznavanje pola kod kanarinaca   Raspoznavanje pola kod kanarinaca Icon_minitimePet Feb 12, 2010 8:48 pm

Ovo drugo po meni je mnogo sigurniji nacin za raspoznavanje pola ali to se moze videti kod ptica koje su usiljene tj. pred parenjem, a kod mldih ptica kloaka je sasvim drugacija i moze se pogresiti.
Ovo gore sto je prvo prikazano sam licno probao i jeste tacno mada ima zenki koje hoce da spuste rep.
Nazad na vrh Ići dole
BORA

BORA


Broj poruka : 249
Datum upisa : 10.03.2010
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac

Raspoznavanje pola kod kanarinaca Empty
PočaljiNaslov: Re: Raspoznavanje pola kod kanarinaca   Raspoznavanje pola kod kanarinaca Icon_minitimePet Mar 19, 2010 4:07 pm

Dali ovo sa repom vazi i za kanarince starosti oko 80 dana?
Nazad na vrh Ići dole
Danijel

Danijel


Broj poruka : 939
Datum upisa : 29.12.2009
Godina : 43
Lokacija : Srbija-Vranje

Raspoznavanje pola kod kanarinaca Empty
PočaljiNaslov: Re: Raspoznavanje pola kod kanarinaca   Raspoznavanje pola kod kanarinaca Icon_minitimePet Mar 19, 2010 4:11 pm

Da, ta metoda moze da se primenjuje kad im onako porastu repovi neko kratko vreme posle izlaska iz gnezda...
Nazad na vrh Ići dole
SasaVR

SasaVR


Broj poruka : 25
Datum upisa : 21.08.2010
Lokacija : Srbija Vranje

Raspoznavanje pola kod kanarinaca Empty
PočaljiNaslov: Re: Raspoznavanje pola kod kanarinaca   Raspoznavanje pola kod kanarinaca Icon_minitimeSub Avg 21, 2010 10:15 pm

da li je to samo raspoznavanje kanarinaca ili se i bastardi tako raspoznaju Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Danijel

Danijel


Broj poruka : 939
Datum upisa : 29.12.2009
Godina : 43
Lokacija : Srbija-Vranje

Raspoznavanje pola kod kanarinaca Empty
PočaljiNaslov: Re: Raspoznavanje pola kod kanarinaca   Raspoznavanje pola kod kanarinaca Icon_minitimeSub Avg 21, 2010 10:53 pm

Uglavnom to je to, stim sto je najsigurnije kod bastarda pesma,mada se muzjaci i primecuju i pre mitarenja tj. kad dobiju masku onda je jasno sta je musko, a sta zensko. Muzjaci imaju vece maske i intenzivnijih su boja od zenkica, dok zenke imaju prepoznatljivu plitku masku i normalno nepevaju. Kad su maladi kod muzjaka se ispod kljuna primecuju zuckastonarandzaste pegice uvidu pruga sto je jedan od znakova da se radi o muskom bastardu. Pozdrav...
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Raspoznavanje pola kod kanarinaca Empty
PočaljiNaslov: Re: Raspoznavanje pola kod kanarinaca   Raspoznavanje pola kod kanarinaca Icon_minitimeNed Avg 22, 2010 9:14 pm

znas kako kod nas u NS znaju dali je kanarinac muzijak ili zenka?das mu da jede ,ako je pojeo onda je muzijak a ako je pojela onda je zenka. Smile cheers
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Raspoznavanje pola kod kanarinaca Empty
PočaljiNaslov: Re: Raspoznavanje pola kod kanarinaca   Raspoznavanje pola kod kanarinaca Icon_minitimeNed Avg 22, 2010 9:15 pm

Dobra metoda gaso................ Shocked



Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Raspoznavanje pola kod kanarinaca Empty
PočaljiNaslov: Re: Raspoznavanje pola kod kanarinaca   Raspoznavanje pola kod kanarinaca Icon_minitimeNed Avg 22, 2010 9:22 pm

mala sala nemojte mi zameriti.kod glostera se vidi jos u gnezdu postoje razlike izmedju muzijaka i zenke.
Nazad na vrh Ići dole
Vasa
YA HABIBI YA AEINI
Vasa


Broj poruka : 1395
Datum upisa : 28.03.2010
Godina : 38
Lokacija : Srbija-Vranje RS 7-64

Raspoznavanje pola kod kanarinaca Empty
PočaljiNaslov: Re: Raspoznavanje pola kod kanarinaca   Raspoznavanje pola kod kanarinaca Icon_minitimeNed Avg 22, 2010 9:24 pm

a to su... Question scratch
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Raspoznavanje pola kod kanarinaca Empty
PočaljiNaslov: Re: Raspoznavanje pola kod kanarinaca   Raspoznavanje pola kod kanarinaca Icon_minitimeNed Avg 22, 2010 9:28 pm

Znate kako sui mene stari pticari ucili, ja proverio i mogu vam reci d aje pouzdana metoda....

Kad mladi budu u gnezdu i kad je zenka van gnezda, vi pridjete pored , one ptice koje podignu glavu gore su zenke ( radoznale) a oni plasnljivi koji se skupe i nabiju u gnezdo na dno to su muzijaci, ima i ta metoda.....


Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Raspoznavanje pola kod kanarinaca Empty
PočaljiNaslov: Re: Raspoznavanje pola kod kanarinaca   Raspoznavanje pola kod kanarinaca Icon_minitimeNed Avg 22, 2010 9:29 pm

cekaj vaso ja znam posto ih gajim godinama,mozda jos neko zna pa nek se javi study scratch
Nazad na vrh Ići dole
Siskin

Siskin


Broj poruka : 35
Datum upisa : 30.03.2010
Godina : 37
Lokacija : BiH

Raspoznavanje pola kod kanarinaca Empty
PočaljiNaslov: Re: Raspoznavanje pola kod kanarinaca   Raspoznavanje pola kod kanarinaca Icon_minitimeSre Sep 22, 2010 4:21 pm

Koliko trebaju biti stari kanarinci da im se pol utvrdi na osnovu ove druge metode u docinom postu?
Nazad na vrh Ići dole
gorany82

gorany82


Broj poruka : 83
Datum upisa : 29.09.2010
Godina : 41
Lokacija : Kruševac-Srbija

Raspoznavanje pola kod kanarinaca Empty
PočaljiNaslov: Raspoznavanje pola kod kanarinaca   Raspoznavanje pola kod kanarinaca Icon_minitimeSre Okt 06, 2010 7:02 pm

Pa po nekom mom vidjenju od izlaska iz gnezda mora da prodje minimum 6 meseci da bi bio siguran sto se tice pola.
Nazad na vrh Ići dole
bastard kv




Broj poruka : 24
Datum upisa : 03.10.2010
Godina : 52
Lokacija : kraljevo

Raspoznavanje pola kod kanarinaca Empty
PočaljiNaslov: Re: Raspoznavanje pola kod kanarinaca   Raspoznavanje pola kod kanarinaca Icon_minitimeSre Okt 06, 2010 9:44 pm

doca je devedeset devet posto u pravu obelezavo sam mlade koji zabijaju glavu i ispostavilo se da je tacno
Nazad na vrh Ići dole
Dalibor Vasic

Dalibor Vasic


Broj poruka : 531
Datum upisa : 03.01.2011
Godina : 29
Lokacija : Cicevac, Srbija

Raspoznavanje pola kod kanarinaca Empty
PočaljiNaslov: Re: Raspoznavanje pola kod kanarinaca   Raspoznavanje pola kod kanarinaca Icon_minitimeSub Jan 08, 2011 10:38 am

E ovako, imam jedno pitanje, imam jednog zutog kanarinca ne znam da li je muzjak ili zenka, ali znam da je stariji od godinu dana, kupio sam ga od pouzdanog odgaivaca, i kod mene je preko 5 meseci vec, na pesmu starijeg kanarinca ne reaguje, samo kad-kad pisne, gledao sam pod rep nisam primetio neko ispupcenje. Ja mislim da bi do da sada treba da ima nekakvu pesmu ali nista. Sta vi mislite o tome ? Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
vrscanin




Broj poruka : 41
Datum upisa : 19.09.2010
Lokacija : Vrsac

Raspoznavanje pola kod kanarinaca Empty
PočaljiNaslov: Re: Raspoznavanje pola kod kanarinaca   Raspoznavanje pola kod kanarinaca Icon_minitimeSub Jan 08, 2011 4:26 pm

A jel cucne kad zapeva drugi kanarinac? Stavi ih zajedno i spremi gnezdo.
Nazad na vrh Ići dole
Dalibor Vasic

Dalibor Vasic


Broj poruka : 531
Datum upisa : 03.01.2011
Godina : 29
Lokacija : Cicevac, Srbija

Raspoznavanje pola kod kanarinaca Empty
PočaljiNaslov: Re: Raspoznavanje pola kod kanarinaca   Raspoznavanje pola kod kanarinaca Icon_minitimeSub Jan 08, 2011 5:25 pm

Drzim ih u komodama jedno pored druge, nisam bas primetio da li cucune, imam gnezda, stavicu ih sutra zajedno i spremicu gnezdo, da im dajem jajcanu hranu ili nesto drugo ??
Nazad na vrh Ići dole
ivan83




Broj poruka : 30
Datum upisa : 26.04.2010
Lokacija : Krusevac

Raspoznavanje pola kod kanarinaca Empty
PočaljiNaslov: Re: Raspoznavanje pola kod kanarinaca   Raspoznavanje pola kod kanarinaca Icon_minitimeSub Jan 08, 2011 11:23 pm

kako pouzdan odgajivac a ne rece ti dal je muzijak il zenka! ma zenka je sigurno, pa pojacaj malo hranu i probaj, mada ja mislim da bi trebalo prvo malo da ih odvojeno pripremis. ukoliko planiras da prodas zenku javi se, ipak smo mi komsije Smile
Nazad na vrh Ići dole
Dalibor Vasic

Dalibor Vasic


Broj poruka : 531
Datum upisa : 03.01.2011
Godina : 29
Lokacija : Cicevac, Srbija

Raspoznavanje pola kod kanarinaca Empty
PočaljiNaslov: Re: Raspoznavanje pola kod kanarinaca   Raspoznavanje pola kod kanarinaca Icon_minitimeNed Jan 09, 2011 12:08 am

Nadam se da jeste. Hocu da ih pripremim, mislim moram jer sam skoro poceo da se bavim kanarincima, za sad jos trazim da kupim po neki par, pa za kasnije cu videti.... hehe pa komsije, nismo daleko, jaki ste vi Krusevljani sa kanarincima.... Pozzz
Nazad na vrh Ići dole
Dalibor Vasic

Dalibor Vasic


Broj poruka : 531
Datum upisa : 03.01.2011
Godina : 29
Lokacija : Cicevac, Srbija

Raspoznavanje pola kod kanarinaca Empty
PočaljiNaslov: Re: Raspoznavanje pola kod kanarinaca   Raspoznavanje pola kod kanarinaca Icon_minitimeNed Jan 09, 2011 7:13 pm

E ovako danas sam ih spojio u jednu komodu i odmah prikacio gnezdo, u njega sam stavio tj.oblozio jednom vunenom carapom ne celom samo jedan deo koji sam isekao, kazite mi sta da stavim od hrane za usiljavanje?? pozz Smile
Nazad na vrh Ići dole
ivan83




Broj poruka : 30
Datum upisa : 26.04.2010
Lokacija : Krusevac

Raspoznavanje pola kod kanarinaca Empty
PočaljiNaslov: Re: Raspoznavanje pola kod kanarinaca   Raspoznavanje pola kod kanarinaca Icon_minitimeNed Jan 09, 2011 9:32 pm

Pa standardno, malo jajcanu (ako neces da kupujes gotovu jaje+plazma+ npr. rendana sargarepa...), jaca semenska( u obicnu mesavinu dodas ili pojacas niger), i zelenis (preporucujem ti kad kad jabuku pogotovu ako ti zenka prvi put nosi). Dobro bi bilo ako imas neki vitaminski preparat da m das. Pazi samo da ti se kanarinki ne kace nokti na tu vunenu carapu, ja sam tako probao jednom sa krpicama pa se ona zakacila i razbila jaje
Nazad na vrh Ići dole
Alexandar

Alexandar


Broj poruka : 724
Datum upisa : 23.12.2009
Godina : 45
Lokacija : Kragujevac

Raspoznavanje pola kod kanarinaca Empty
PočaljiNaslov: Re: Raspoznavanje pola kod kanarinaca   Raspoznavanje pola kod kanarinaca Icon_minitimeNed Jan 09, 2011 10:05 pm

Dalibor Vasic ::
E ovako danas sam ih spojio u jednu komodu i odmah prikacio gnezdo, u njega sam stavio tj.oblozio jednom vunenom carapom ne celom samo jedan deo koji sam isekao, kazite mi sta da stavim od hrane za usiljavanje?? pozz Smile

Prvo si trebao da ih usilis pa onda da ih spojis.
Znaci prvo usiljavas kanarinca jer se muzijaci malo teze usiljavaju zenki treba nesto manje vremena, jer ako nisu dovoljno usiljeni moze doci do tuce .
Moj savet je odvoj muzijaka ,zenku stavi u kavez u kojem ima gnezdo od materijala joj ponudi konce od jutanog dzaka (dzak u koji se pakuje kafa )jer svaki drugi materijal nije dobar .
Sto se tice usiljavanja jaja rendana pomesana sa plazmom (na jedno jaje jedna supena kasika plazme)
kada kanarinka uvrti gnezdo ona je spremna
a kanarinac kada je usiljen peva i igra na sipci.
po neki put ih pusti da se vide stavi muzijaka pored nje ako muzijak zapeva a ona cucne na sipku i cvrci onda pustaj kanarinca
Nazad na vrh Ići dole
braneOS

braneOS


Broj poruka : 201
Datum upisa : 22.12.2010
Godina : 37
Lokacija : osijek

Raspoznavanje pola kod kanarinaca Empty
PočaljiNaslov: Re: Raspoznavanje pola kod kanarinaca   Raspoznavanje pola kod kanarinaca Icon_minitimeNed Jan 09, 2011 10:15 pm

jel vi raspoznajete ptice ili parite...otisli vi sa teme:)))al neka to je za dobrobit avikulture...sve to ide:))
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Raspoznavanje pola kod kanarinaca Empty
PočaljiNaslov: Re: Raspoznavanje pola kod kanarinaca   Raspoznavanje pola kod kanarinaca Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Raspoznavanje pola kod kanarinaca
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )
» Kanarinci-opste teme
» Slike kanarinaca
» Priprema za parenje kanarinaca
» Sta ko gaji od kanarinaca?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Kanarinci-
Skoči na: