Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Carduelis lawrencei!

Ići dole 
+5
mica vasic
kima
makimk
Ivan/Rex
Marjan
9 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
Marjan

Marjan


Broj poruka : 1557
Datum upisa : 25.02.2011
Godina : 45
Lokacija : Pirot, R. Srbija.

Carduelis lawrencei! Empty
PočaljiNaslov: Carduelis lawrencei!   Carduelis lawrencei! Icon_minitimePet Apr 20, 2012 7:57 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]
Areal gde živi, gnezdi i prezimljava zime!
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Ivan/Rex

Ivan/Rex


Broj poruka : 242
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 26
Lokacija : Cacak

Carduelis lawrencei! Empty
PočaljiNaslov: Re: Carduelis lawrencei!   Carduelis lawrencei! Icon_minitimePet Apr 20, 2012 7:59 pm

vrlo simpaticna pticica, mene podseca na ovu nasu domacu pticu senicu(ako se tako zove nisam siguran) ili mozda nekog sarenog vrabca Wink
Nazad na vrh Ići dole
Marjan

Marjan


Broj poruka : 1557
Datum upisa : 25.02.2011
Godina : 45
Lokacija : Pirot, R. Srbija.

Carduelis lawrencei! Empty
PočaljiNaslov: Re: Carduelis lawrencei!   Carduelis lawrencei! Icon_minitimePet Apr 20, 2012 8:05 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]
Mužjak!
[You must be registered and logged in to see this image.]
Ženka!
[You must be registered and logged in to see this image.]
Par!
Nazad na vrh Ići dole
makimk




Broj poruka : 132
Datum upisa : 13.04.2012
Lokacija : skopje

Carduelis lawrencei! Empty
PočaljiNaslov: Re: Carduelis lawrencei!   Carduelis lawrencei! Icon_minitimePet Apr 20, 2012 10:59 pm

lepo a jeli moze da vidimo i video pa da znamo i kako peva
Nazad na vrh Ići dole
Marjan

Marjan


Broj poruka : 1557
Datum upisa : 25.02.2011
Godina : 45
Lokacija : Pirot, R. Srbija.

Carduelis lawrencei! Empty
PočaljiNaslov: Re: Carduelis lawrencei!   Carduelis lawrencei! Icon_minitimePet Sep 28, 2012 8:27 pm


Nazad na vrh Ići dole
kima

kima


Broj poruka : 200
Datum upisa : 28.02.2010
Godina : 41
Lokacija : Kragujevac

Carduelis lawrencei! Empty
PočaljiNaslov: Re: Carduelis lawrencei!   Carduelis lawrencei! Icon_minitimeČet Jan 03, 2013 6:45 pm

Ptica koju jos niko nije uspeo da reprodukuje u evropi...zahteva posebne uslove...
Nazad na vrh Ići dole
mica vasic

mica vasic


Broj poruka : 86
Datum upisa : 18.12.2010
Godina : 52
Lokacija : Aleksinac

Carduelis lawrencei! Empty
PočaljiNaslov: Re: Carduelis lawrencei!   Carduelis lawrencei! Icon_minitimeČet Jan 03, 2013 7:05 pm

.


Poslednji izmenio mica vasic dana Uto Dec 24, 2013 5:19 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
kima

kima


Broj poruka : 200
Datum upisa : 28.02.2010
Godina : 41
Lokacija : Kragujevac

Carduelis lawrencei! Empty
PočaljiNaslov: Re: Carduelis lawrencei!   Carduelis lawrencei! Icon_minitimeČet Jan 03, 2013 8:14 pm

jako zanimljiv podatak da i ovo pocinje da se izvodi Very Happy nemci ih najvise i drze..ova jaja su cisto bela...zar njihova jaja ne vuku od nezno zelenkaste do bledo plave boje?
Nazad na vrh Ići dole
gocke

gocke


Broj poruka : 200
Datum upisa : 01.03.2010
Lokacija : stokholm

Carduelis lawrencei! Empty
PočaljiNaslov: Re: Carduelis lawrencei!   Carduelis lawrencei! Icon_minitimeČet Jan 03, 2013 11:23 pm

da bi se odrzavala u zivotu mora joj se voda prokuvavati i drzati cisto. Najveci broj uzgajivaca koristi preparate kao sto su Aviclean ili lodine.
Nazad na vrh Ići dole
tutti




Broj poruka : 23
Datum upisa : 04.01.2013

Carduelis lawrencei! Empty
PočaljiNaslov: Re: Carduelis lawrencei!   Carduelis lawrencei! Icon_minitimePet Jan 04, 2013 3:29 pm

Ovo kroz resetke bi mogao da bude C.lawrencei, ono iznad su, verovatno, Mali americki stiglici, C.psaltria:]
Nazad na vrh Ići dole
jelenalaz




Broj poruka : 22
Datum upisa : 31.10.2011
Lokacija : de meern

Carduelis lawrencei! Empty
PočaljiNaslov: Re: Carduelis lawrencei!   Carduelis lawrencei! Icon_minitimePet Jan 04, 2013 3:42 pm

tutti ::
Ovo kroz resetke bi mogao da bude C.lawrencei, ono iznad su, verovatno, Mali americki stiglici, C.psaltria:]

C.psaltria nisu stiglici americki, vec meksicka cajzla. Ima ih nekoliko vrsta Ima ga nekoliko podvrsta
hesperophilos
jouyi
witti
colombianus
psaltria

Nazad na vrh Ići dole
tutti




Broj poruka : 23
Datum upisa : 04.01.2013

Carduelis lawrencei! Empty
PočaljiNaslov: Re: Carduelis lawrencei!   Carduelis lawrencei! Icon_minitimePet Jan 04, 2013 4:10 pm

meksicka cajzla je doslovni prevod sa nemackog, ni u jednom drugom jeziku se ne zove tako jer, osim u meksiku, zivi na prostoru od Kanade do Ekvadora. Mada, mozda je to uobicajeni odgajivacki naziv i kod nas?
Nazad na vrh Ići dole
gocke

gocke


Broj poruka : 200
Datum upisa : 01.03.2010
Lokacija : stokholm

Carduelis lawrencei! Empty
PočaljiNaslov: Re: Carduelis lawrencei!   Carduelis lawrencei! Icon_minitimePet Jan 04, 2013 5:11 pm

[quote="tutti"]meksicka cajzla je doslovni prevod sa nemackog, ni u jednom drugom jeziku se ne zove tako jer, osim u meksiku, zivi na prostoru od Kanade do Ekvadora. Mada, mozda je to uobicajeni odgajivacki naziv i kod nas? mislim da si pomesao sa tristisom. Psaltria se ne proteze do kanade
Nazad na vrh Ići dole
tutti




Broj poruka : 23
Datum upisa : 04.01.2013

Carduelis lawrencei! Empty
PočaljiNaslov: Re: Carduelis lawrencei!   Carduelis lawrencei! Icon_minitimePet Jan 04, 2013 5:46 pm

pa, dobro, ako je ima oko Vankuvera i u celom Vasingtonu onda to i nije neka Kanada, ali jeste OD KANADE do Ekvadora.
Nazad na vrh Ići dole
tutti




Broj poruka : 23
Datum upisa : 04.01.2013

Carduelis lawrencei! Empty
PočaljiNaslov: Re: Carduelis lawrencei!   Carduelis lawrencei! Icon_minitimePet Jan 04, 2013 5:51 pm

a C.tristis nikako ne doseze do Ekvadora.
Nazad na vrh Ići dole
mica vasic

mica vasic


Broj poruka : 86
Datum upisa : 18.12.2010
Godina : 52
Lokacija : Aleksinac

Carduelis lawrencei! Empty
PočaljiNaslov: Re: Carduelis lawrencei!   Carduelis lawrencei! Icon_minitimeSub Jan 05, 2013 12:43 am

.


Poslednji izmenio mica vasic dana Uto Dec 24, 2013 5:20 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
mica vasic

mica vasic


Broj poruka : 86
Datum upisa : 18.12.2010
Godina : 52
Lokacija : Aleksinac

Carduelis lawrencei! Empty
PočaljiNaslov: Re: Carduelis lawrencei!   Carduelis lawrencei! Icon_minitimeSub Jan 05, 2013 12:52 am

.


Poslednji izmenio mica vasic dana Uto Dec 24, 2013 5:21 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
jelenalaz




Broj poruka : 22
Datum upisa : 31.10.2011
Lokacija : de meern

Carduelis lawrencei! Empty
PočaljiNaslov: Re: Carduelis lawrencei!   Carduelis lawrencei! Icon_minitimeSub Jan 05, 2013 7:53 am

mica vasic ::
kima ::
jako zanimljiv podatak da i ovo pocinje da se izvodi Very Happy nemci ih najvise i drze..ova jaja su cisto bela...zar njihova jaja ne vuku od nezno zelenkaste do bledo plave boje?

Izvode ih jos od 90-ih... a jaja im jesu "nezno zelenkasta".
Dosta ih je bilo Novembra u Italiji (Reggio Emilia)...

Na zalost drze ga samo entuziasti(nemacki), i nema ga niko za prodaju alkiranog. Ima ptica iz prirode koje su prosvercovane na prodaju ali alkiranih nema. Cena takvog para je i do 5000eura a najgore je to da su veoma teski za drzanje tako da ih zato i drze i najzigrizeniji samo. Izvodjenje ptica je sirok pojam, ali ako pogleda se po sajtovima prodaje ptica nigde niko nece naci njih na prodaju alkirane a ni ne alkirane.
Nazad na vrh Ići dole
kima

kima


Broj poruka : 200
Datum upisa : 28.02.2010
Godina : 41
Lokacija : Kragujevac

Carduelis lawrencei! Empty
PočaljiNaslov: Re: Carduelis lawrencei!   Carduelis lawrencei! Icon_minitimeSub Jan 05, 2013 3:51 pm

U razgovoru sa Massimilianom Espostom jednim od boljih i poznatijih uzgajivaca egzoticnih cajzli bas sam pomenuo lawrence i takodje dosao do odgovora da ih jos niko nije uspeo razmnoziti u kavezima...Covek je jedan od retkih koji ima C.psaltria hesperophilos....
Nazad na vrh Ići dole
mica vasic

mica vasic


Broj poruka : 86
Datum upisa : 18.12.2010
Godina : 52
Lokacija : Aleksinac

Carduelis lawrencei! Empty
PočaljiNaslov: Re: Carduelis lawrencei!   Carduelis lawrencei! Icon_minitimeNed Jan 06, 2013 4:42 am

.


Poslednji izmenio mica vasic dana Uto Dec 24, 2013 5:22 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
gocke

gocke


Broj poruka : 200
Datum upisa : 01.03.2010
Lokacija : stokholm

Carduelis lawrencei! Empty
PočaljiNaslov: Re: Carduelis lawrencei!   Carduelis lawrencei! Icon_minitimeNed Jan 06, 2013 7:50 am

imoramo se razumeti ovde kad se prica o psaltria. Ima ga vise podvrsta i u zavisnosti od podvrste je i njihova zastupljenost kod uzgajivaca. Ako neko godinama ima njih u Srbiji ondah to sigurno nije jouyi ili jos redja podvrsta hesperophila.
Nazad na vrh Ići dole
jelenalaz




Broj poruka : 22
Datum upisa : 31.10.2011
Lokacija : de meern

Carduelis lawrencei! Empty
PočaljiNaslov: Re: Carduelis lawrencei!   Carduelis lawrencei! Icon_minitimeNed Jan 06, 2013 9:25 am

[quote="mica vasic"]Ima ljudi sto ne znaju, i sto misle da ne znaju, a hteli bi nesto da nauce na ovom forumu, da saznaju...

Mene licno ove ptice ne interesuju, a u ovu temu sam se ukljucio zato sto znam nesto o njima. Osobine , ponasanje, boju glasa, boju jaja... Smile Imao sam prilike da ih vidjam uzivo i da se kod odgajivaca raspitam o njima. Poznajem jednog u Austriji i jednog u Nemackoj, i znam za jos nekoliko njih...


jelenalaz,


moguce je da ima "prosvercovanih ptica iz prirode na prodaju". Ja sam video samo alkirane na prodaju. Kad kazem "alkirane", to znaci zatvorena alka odgovarajuce (propisane) velicine,Nije mi izgledalo da mogu da se navuku odraslim pticama... Mada, ni ta zatvorena alka ne iskljucuje mutljavine. Ptice u Italiji su mi bile na 40-ak cm od ociju, i sve su bile "propisno" alkirane.

I mnogo si ga preterala sa "5000 Evra", previse....

A da se ne bi razocaravala po sajtovima, evo ime i tel. broj od kolege iz Nemacke, ima jos dva para na prodaju (iz 2012)


Adolf Krafft +49 172 9815736


Ipak ih ima... "na prodaju"... "alkirani" alien

p.s. bice veeeliki popust ako spomenes mene Smile



kima,


cudi me da se Massimiliano nije setio sta je snimao svojom rukom u Reggio Emilia pre mesec ipo dana... a ti si mu jos i "pomenuo lawrencei"... Shocked

A za psaltria ne moras daleko, ima ih u i Smederevu, vec godinama...

Ja godinama trazim lawrenci! Ali Gospodin Adolf nema ih na prodaju, na zalost. Nije ih ni imao ove godine, za prodati mada je tacno da ih drzi. Provereno danas posto je nazvan telefonom. Tesko je pricati sa njim posto covek nezna srpski a jos manje engleski. Neznam da li te zna kao Mica ili imas neki nadimak, posto nije razumeo o kome pricam pri spominjanju tvog imena. U svakom slucaju hvala na telefonu.
p.s. Mica sta bi sa onim klipom, ne moras stavljati biljku slikaj bez posto si je verovatno sada vec izvadio.









Nazad na vrh Ići dole
mica vasic

mica vasic


Broj poruka : 86
Datum upisa : 18.12.2010
Godina : 52
Lokacija : Aleksinac

Carduelis lawrencei! Empty
PočaljiNaslov: Re: Carduelis lawrencei!   Carduelis lawrencei! Icon_minitimeNed Jan 06, 2013 12:15 pm

.


Poslednji izmenio mica vasic dana Uto Dec 24, 2013 5:15 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
jelenalaz




Broj poruka : 22
Datum upisa : 31.10.2011
Lokacija : de meern

Carduelis lawrencei! Empty
PočaljiNaslov: Re: Carduelis lawrencei!   Carduelis lawrencei! Icon_minitimeNed Jan 06, 2013 12:49 pm

mica vasic ::
jelenalaz,
dao sam ti broj coveka za kog sam siguran da ima lawrencei na prodaju. Nadji nekog ko ce da ti prevodi i zovi coveka...

da ne smaramo vise ove ljude nasim pricama. kao sto je napisana u predhodnom mom postu taj gospodin je kontaktiran danas u 9 sati posto ga znas pozovi ga i proveri. nema ptice na prodaju i NE poznaje te. To je istina i svi mogu da provere. Toliko od mene da ne bude uzaludne prepirke
Nazad na vrh Ići dole
kima

kima


Broj poruka : 200
Datum upisa : 28.02.2010
Godina : 41
Lokacija : Kragujevac

Carduelis lawrencei! Empty
PočaljiNaslov: Re: Carduelis lawrencei!   Carduelis lawrencei! Icon_minitimeNed Jan 06, 2013 1:54 pm

na 0:58 sekundi mi bas i ne izgleda da je muzijak alkiran propisnom alkicom...
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Carduelis lawrencei! Empty
PočaljiNaslov: Re: Carduelis lawrencei!   Carduelis lawrencei! Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Carduelis lawrencei!
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» Carduelis ambigua
» Carduelis barbata
» Carduelis psaltria
» Carduelis yarelli
» Carduelis tristis

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Egzote :: Carduelidae-
Skoči na: