Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Biseri iz pet shopova

Ići dole 
+5
Bogdanik
dr.nenad86
Danijel
Perceval
Laza
9 posters
AutorPoruka
Laza

Laza


Broj poruka : 1208
Datum upisa : 20.12.2009
Godina : 36
Lokacija : Svilajnac

Biseri iz pet shopova Empty
PočaljiNaslov: biseri iz pet shopova   Biseri iz pet shopova Icon_minitimeSub Jan 23, 2010 10:13 am

Svakome od nas se desilo da udjemo u prodavnicu gde se bira po izgledu u vecini slucajeva prodavac, pa tako ja jutros udjem u pet shop i vidim navukli neke silne galebice

E posto mi trebaju dve zenke, pitam za cenu kaze 500 din i ja pitam sve to lepo ali mi trebaju zenke a on ce na to mrtav ladan pa crne su ti zenke... ja ga pogledah malo dublje a on i dalje, da da, crne su zenke a te svetlo braon su muzjaci... ja kazem kako to znas? on ce pa kako, ja ovo radim 100 god valjda znam takve stvari...


Kad sam izasao nisam znao da li da se smejem ili da placem Smile Basketball
Nazad na vrh Ići dole
Perceval




Broj poruka : 28
Datum upisa : 13.01.2010
Godina : 40
Lokacija : Skopje, Makedonija

Biseri iz pet shopova Empty
PočaljiNaslov: Re: Biseri iz pet shopova   Biseri iz pet shopova Icon_minitimeSub Jan 23, 2010 12:43 pm

Znaci to je slucaj svugde. Rade neki laici, koji misle da znaju sve sto moze da se zna. A ustvari ne razlikuju muzjaka od zenku.
Posto me zanima i akvaristika, i u tom domenu su strava. Ako ne razumes, ima da ti proda sto ribica, i to sve razlicithi vrsta. Cast izuzetcima, ali oni su stvarno malo. Pozdrav.
Nazad na vrh Ići dole
Danijel

Danijel


Broj poruka : 939
Datum upisa : 29.12.2009
Godina : 43
Lokacija : Srbija-Vranje

Biseri iz pet shopova Empty
PočaljiNaslov: Re: Biseri iz pet shopova   Biseri iz pet shopova Icon_minitimeSub Jan 23, 2010 1:26 pm

To su samo trgovci tj. preprodavci i nemamo prava da se na njih ljutimo jer je njima u osnovi da uzmu novac,najbolja varijanta je da se ptice i bilo koje druge zivotinje kupuju direkno kod odgaivaca. Pozdrav..
Nazad na vrh Ići dole
Perceval




Broj poruka : 28
Datum upisa : 13.01.2010
Godina : 40
Lokacija : Skopje, Makedonija

Biseri iz pet shopova Empty
PočaljiNaslov: Re: Biseri iz pet shopova   Biseri iz pet shopova Icon_minitimeSub Jan 23, 2010 2:26 pm

Zalosno je za sve pocetnike, za svu decu koju kupuju tamo. Svi oni koji se bave zivotinjama, kupuju ili direktno kod odgaivaca ili cak idu u inostranstvo da bi kupili dobar primerak. Ali, prvi kontakt, decama i ljudima su pet sopovi i zato, moje misljenje, ne bi trebalo da bude tako. Pozdrav.
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Biseri iz pet shopova Empty
PočaljiNaslov: Re: Biseri iz pet shopova   Biseri iz pet shopova Icon_minitimeSub Jan 23, 2010 2:30 pm

Ptice se ne kupuju u pet sopovima, ribice mogu ali ptice nikada...... Ptice iskljucivo kod odgajivaca i to proverenog.......

Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
Laza

Laza


Broj poruka : 1208
Datum upisa : 20.12.2009
Godina : 36
Lokacija : Svilajnac

Biseri iz pet shopova Empty
PočaljiNaslov: Re: Biseri iz pet shopova   Biseri iz pet shopova Icon_minitimeSub Jan 23, 2010 2:37 pm

dobro ljudi, to mi znamo ali 90% ne zna, secam se prosle god u jednom pet shopu ulazi devojcica nema vise od 10 god i kaze ja sam ovde kupila papagaja prekljuce i on je uginuo, a papagaj je tigrica... pa bre njega i da ne hranis 2 dana pa ne bi crko, a onaj tip kaze, pa i meni sine umiru stalno ptice... ona jadna se raskuka i ode
Nazad na vrh Ići dole
Perceval




Broj poruka : 28
Datum upisa : 13.01.2010
Godina : 40
Lokacija : Skopje, Makedonija

Biseri iz pet shopova Empty
PočaljiNaslov: Re: Biseri iz pet shopova   Biseri iz pet shopova Icon_minitimeSub Jan 23, 2010 2:43 pm

U tom smeru je i moje razmisljanje, detetu, a i njegovom roditeljima, koji nemaju bas puno iskustva sa zivotinjama a hteli bi da kupe detetu nekakvog ljubimca, prvi kontakt je pet sop. Tamo bi trebalo prodavaci da bar malo poznaju stvar.
Nazad na vrh Ići dole
Bogdanik

Bogdanik


Broj poruka : 691
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 35
Lokacija : Leskovac

Biseri iz pet shopova Empty
PočaljiNaslov: Re: Biseri iz pet shopova   Biseri iz pet shopova Icon_minitimeSub Jan 23, 2010 3:01 pm

Ima raznih i kod nas. Jedan tako pari kanarince u samom pet shopu. I to pari sve sa svacim, crveni x zuti, crveni x gloster itd. I posle kad porastu ptice, on samo kaze da ih nije karotirao i da su crveni, crveni mozaici ili sta god ti treba ti kanarinci su to :-).
Nazad na vrh Ići dole
Rale

Rale


Broj poruka : 320
Datum upisa : 26.12.2009
Godina : 49
Lokacija : Backa Palanka Vojvodina

Biseri iz pet shopova Empty
PočaljiNaslov: Re: Biseri iz pet shopova   Biseri iz pet shopova Icon_minitimeSub Jan 23, 2010 5:27 pm

Ima raznih trgovaca....ima ljudi po pet sopovima koji su odgovorni koji zele i znaju da objasne neke osnovne stvari vezane za odredjenog ljubimca kojeg musterija zeli da kupi....ali ima i onih kojima je bitno samo da prodaju...godinama sam drzao prodavnicu mesovite robe pored Crkve u mom mestu svakog 7 jula je Crkvena slava i oko crkve se okupi velik svet ali i razni prodavci svega i svacega pa izmedju ostalih i pokretni pet sop...covek je svake godine pravio ekstra pazar prodavajuci skalare u akvarijumu velicine obicne case...na moje pitanje zasto to tako prodaje i konstataciju da ce ta riba da ugine za 2 dana a dete da bude zalosno i razocaranu toliko se izdero na mene da me je prosto bilo stid pred tolikim svetom sto sam u opste i nesto rekao...takvim ljudima bi trebalo strogo zabraniti rad u pet sopovima
Nazad na vrh Ići dole
ticar

ticar


Broj poruka : 432
Datum upisa : 31.12.2009
Godina : 39
Lokacija : Zadar,hr

Biseri iz pet shopova Empty
PočaljiNaslov: Re: Biseri iz pet shopova   Biseri iz pet shopova Icon_minitimeSub Jan 23, 2010 9:30 pm

dr.nenad86 ::
Ptice se ne kupuju u pet sopovima, ribice mogu ali ptice nikada...... Ptice iskljucivo kod odgajivaca i to proverenog.......

Pozdrav cheers

ni to baš ne stoji ali eto nemože se drukčije.mora se znati da če vam i najbolji uzgajivači dati dobre ptice,tj potomka koji je ajmo reći od najboljeg mužijaka iz njegovog jata a paren je sa Question kojom ženkom,i pitanje je kakve če vama ptice izlazit.
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Biseri iz pet shopova Empty
PočaljiNaslov: Re: Biseri iz pet shopova   Biseri iz pet shopova Icon_minitimeSub Jan 23, 2010 9:43 pm

To je pocetak, jer svi znamo da u pet sopu idu skartovi, a kod odgajivaca pravog retko kada ima tolikih skarta....

Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
Бане

Бане


Broj poruka : 326
Datum upisa : 02.01.2010
Godina : 43
Lokacija : Loznica-RS

Biseri iz pet shopova Empty
PočaljiNaslov: Re: Biseri iz pet shopova   Biseri iz pet shopova Icon_minitimeSub Jan 23, 2010 9:45 pm

bio je u loznickom pet shopu jedan extra "zeleno zuti malino" Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Perceval




Broj poruka : 28
Datum upisa : 13.01.2010
Godina : 40
Lokacija : Skopje, Makedonija

Biseri iz pet shopova Empty
PočaljiNaslov: Re: Biseri iz pet shopova   Biseri iz pet shopova Icon_minitimeSub Jan 23, 2010 9:48 pm

Znas sta, ja sam sa stavom, neka je i skart, u smislu, da nije za takmicenje, ali ipak da ima svoju vrednost. A za prvu pticu, koju ce neko dete da uzme i da nauci kako treba da se brine o nju, cini mi se da je odlicno. To je moje misljenje. Ali prodavac bi trebao da razlikuje muzjaka od zenke, a kad neko hoce da se oproba u razmnozavanju, da proba. Pa kad bude naucio da se brine i neke osnovne stvari, da krene u nabavku kvalitetnih ptica.
Nazad na vrh Ići dole
ticar

ticar


Broj poruka : 432
Datum upisa : 31.12.2009
Godina : 39
Lokacija : Zadar,hr

Biseri iz pet shopova Empty
PočaljiNaslov: Re: Biseri iz pet shopova   Biseri iz pet shopova Icon_minitimeNed Jan 24, 2010 1:46 am

dr.nenad86 ::
To je pocetak, jer svi znamo da u pet sopu idu skartovi, a kod odgajivaca pravog retko kada ima tolikih skarta....

Pozdrav cheers

neno jesi sudac ali imaš još puno prakse proći.evo ti si od našeg ozbiljnog i vrlo uspješnog uzgajivača kupio ptice,jel ti znaš kroz koje sve kategorije se njegove ptice provlače.

on več sad zna što če pariti u 2015,g,zna što če dobiti u narednih 5 godina,čega se mora rješiti i što mora ostaviti.to je sve unaprijed isplanirano,zapamti da svaka izložbena ptica od neznam koliko puno bodova nemora biti i uzgojna.

kategorija kao što su ahati uvijek ima više neizložbenih nego izložbenih ptica.mora da če ti netko dati pticu za koju se on več godinama muči.to zaboravi. study
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Biseri iz pet shopova Empty
PočaljiNaslov: Re: Biseri iz pet shopova   Biseri iz pet shopova Icon_minitimeNed Jan 24, 2010 6:09 am

Mi ovde pricamo o pocetniku ili pocetnici, tako da je njemu ili njoj svejedno da li taj ahat je u kategoriji ili nije, to nema veze s vezom, najbitnije je da on odhrani koje mlado sam da se na svojim greskama nauci, a kad postane ozbiljniji odgajivac onda lepo moze da bira koliko god hoce SAM i da pravi svoje jato.... Ja sam sam radio neko vreme i ove godine u Srbiji sam pokazao da su moje tice za sada prve medju prvima, prvu ticu sam uzeo tj. dobio na poklon od prijatelja, izveo prve mlade crvene sa flekom i oni su tada za mene imali najbolju kategoriju i bili Svetski prvaci i u mojoj kuci niko nije mogo da me pobedi, ja o tome pricam, o pocetku, to je moje iskustvo i zato jos jednom savet ne uzimajte ptice u zoo radnjama deco , vec odite kod nekog prijatelja koji drzi ptica ako je pravi pticar on ce vam pokloniti prvi ocetni par pa se sami kroz vreme ucite sta cete i kako cete radiiti....

Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Biseri iz pet shopova Empty
PočaljiNaslov: Re: Biseri iz pet shopova   Biseri iz pet shopova Icon_minitimeNed Jan 24, 2010 6:18 am

A sto se tice tog poznatog odgajivaca od koga sam ja uzeo ptice, vodjene su diskusije i diskusije o tome, covek je jak ko crna zemlja, svi znaju kako on i gde uzima ptice i svi ga sa strahopostovanjem gledaju, covek je prema meni bio jako korektan iako sam zakasnio, kasno sam se javio izaso mi je u susret i poklonio nekoliko pari tica.... To je za mene pravi odgajivac i covek, ne moram ja ni pariti te ptice ove godine ja sam zadovoljan sto ih samo gledam kod mene u kavezima i sto mi pevaju..... Potpuno mi je nebitno, vazno da je ispao covek o tome ja pricam i dogodine cu opet pazariti zadovoljan od njega i biti srecan sto poznajem takvog velemajstora i puno ljudi oko njega......

Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
Perceval




Broj poruka : 28
Datum upisa : 13.01.2010
Godina : 40
Lokacija : Skopje, Makedonija

Biseri iz pet shopova Empty
PočaljiNaslov: Re: Biseri iz pet shopova   Biseri iz pet shopova Icon_minitimeNed Jan 24, 2010 12:41 pm

Tu se slazem sa doktorom. Znaci prve ptice, ribice ili bilo sta nije bitno da je ko zna kakvog kvaliteta. Da se dete nauci da brine o zivotinjama i da nauci kako da ih pari za njega bi bili Svetski sampioni, kako i Nenad kaze. A pravi odgajivac, uvek ima neku pticu koju moze da da. I onda bi dete bilo presrecno a odgajivac zna da je zarazio nekog novog "pacijenta". E sad, ima tu podeljenjih misljenja. Ako nije dao pare, dali ce se taj znati ponasati prema ptici odnosno zivotinji.
Nazad na vrh Ići dole
Laza

Laza


Broj poruka : 1208
Datum upisa : 20.12.2009
Godina : 36
Lokacija : Svilajnac

Biseri iz pet shopova Empty
PočaljiNaslov: Re: Biseri iz pet shopova   Biseri iz pet shopova Icon_minitimeNed Jan 24, 2010 1:09 pm

Perceval ::
Tu se slazem sa doktorom. Znaci prve ptice, ribice ili bilo sta nije bitno da je ko zna kakvog kvaliteta. Da se dete nauci da brine o zivotinjama i da nauci kako da ih pari za njega bi bili Svetski sampioni, kako i Nenad kaze. A pravi odgajivac, uvek ima neku pticu koju moze da da. I onda bi dete bilo presrecno a odgajivac zna da je zarazio nekog novog "pacijenta". E sad, ima tu podeljenjih misljenja. Ako nije dao pare, dali ce se taj znati ponasati prema ptici odnosno zivotinji.
Pa konkretno ako pricamo o deci, ja ne znam koje dete ima razvijen odnos prema cuvanju para. A i ja posteno da kazem da sam davao brdo para tim kvazi odgajivacima koji su uvek sve znali a meni davali skart... za mnogo velike pare.
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Biseri iz pet shopova Empty
PočaljiNaslov: Re: Biseri iz pet shopova   Biseri iz pet shopova Icon_minitimeNed Jan 24, 2010 4:19 pm

Lazar ::
Perceval ::
Tu se slazem sa doktorom. Znaci prve ptice, ribice ili bilo sta nije bitno da je ko zna kakvog kvaliteta. Da se dete nauci da brine o zivotinjama i da nauci kako da ih pari za njega bi bili Svetski sampioni, kako i Nenad kaze. A pravi odgajivac, uvek ima neku pticu koju moze da da. I onda bi dete bilo presrecno a odgajivac zna da je zarazio nekog novog "pacijenta". E sad, ima tu podeljenjih misljenja. Ako nije dao pare, dali ce se taj znati ponasati prema ptici odnosno zivotinji.
Pa konkretno ako pricamo o deci, ja ne znam koje dete ima razvijen odnos prema cuvanju para. A i ja posteno da kazem da sam davao brdo para tim kvazi odgajivacima koji su uvek sve znali a meni davali skart... za mnogo velike pare.

Epa Lazo ja o tome i pricam to nisu veliki odgajivaci i ljudi, to su samo matrapazi kojima je bitan novac nista drugo.......

Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
Dijamant

Dijamant


Broj poruka : 53
Datum upisa : 22.07.2010
Godina : 40
Lokacija : Pozarevac

Biseri iz pet shopova Empty
PočaljiNaslov: Re: Biseri iz pet shopova   Biseri iz pet shopova Icon_minitimeSub Jul 31, 2010 9:50 pm

dr.nenad86 Koje su ptice u pitanju te sto si kupio od tog odgaijvaca i o kojem se odgajivacu radi ako nije tajna?
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Biseri iz pet shopova Empty
PočaljiNaslov: Re: Biseri iz pet shopova   Biseri iz pet shopova Icon_minitimeSub Jul 31, 2010 10:07 pm

U pitanju su kanarinci ahat crveni mozaici, crni crveni mozaici, ahat oplal crveni mozaici.... A covek je iz Hrvatske, u najjaci u pticama koje ima.....


Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Biseri iz pet shopova Empty
PočaljiNaslov: Re: Biseri iz pet shopova   Biseri iz pet shopova Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Biseri iz pet shopova
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Razno :: Ostale životinje-
Skoči na: