Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Peskiranje i plastificiranje ("powder coating")

Ići dole 
+3
northstar
Srdjan
Kyuzo
7 posters
AutorPoruka
Kyuzo




Broj poruka : 25
Datum upisa : 08.04.2012
Godina : 40
Lokacija : Beograd, Srbija

Peskiranje i plastificiranje ("powder coating")  Empty
PočaljiNaslov: Peskiranje i plastificiranje ("powder coating")    Peskiranje i plastificiranje ("powder coating")  Icon_minitimeSub Sep 08, 2012 3:32 pm

Imam jedan pocinkovani kavez koji polako dotrajava od kiselina iz voca, fekalija, pranja i sl. Hteo bih da ga peskiram i plastificiram, pa me zanima da li je neko od cenjenih kolega-forumasa imao iskustva sa ovim?
Nazad na vrh Ići dole
Srdjan

Srdjan


Broj poruka : 287
Datum upisa : 02.02.2010
Godina : 49
Lokacija : Niš

Peskiranje i plastificiranje ("powder coating")  Empty
PočaljiNaslov: Re: Peskiranje i plastificiranje ("powder coating")    Peskiranje i plastificiranje ("powder coating")  Icon_minitimeUto Sep 18, 2012 7:59 pm

Ja sam pre dve godine plastificirao pocinkovani kavez i nije mi se nešto baš pokazalo . Verovatno je trebalo prvo skinuti onaj pocinkovani sloj pa tek onda plastificirati. Nisam čuo daje neko peskario kaveze.
Nazad na vrh Ići dole
Kyuzo




Broj poruka : 25
Datum upisa : 08.04.2012
Godina : 40
Lokacija : Beograd, Srbija

Peskiranje i plastificiranje ("powder coating")  Empty
PočaljiNaslov: Re: Peskiranje i plastificiranje ("powder coating")    Peskiranje i plastificiranje ("powder coating")  Icon_minitimeUto Sep 18, 2012 11:29 pm

Povrsina 100% mora da bude pripremljena, kad nije onda plastifikacija nije postojana. Ja sam svojevremeno plastificirao jedan ram za akvarijum, ali sam koristio smirgle i celicne cetke. Posto je ovde rec o potpuno drugacijim povrsinama,u obzir dolazi jedino peskiranje. Teoretski, ne bi trebalo da bude problema, ali teorija je jedno, a praksa drugo...
Nazad na vrh Ići dole
northstar

northstar


Broj poruka : 25
Datum upisa : 06.02.2012
Godina : 53
Lokacija : Beograd

Peskiranje i plastificiranje ("powder coating")  Empty
PočaljiNaslov: Re: Peskiranje i plastificiranje ("powder coating")    Peskiranje i plastificiranje ("powder coating")  Icon_minitimeČet Feb 14, 2013 9:29 pm

Ako govoris engleski, imas na netu objasnjen postupak peskiranja kaveza (powder coating). Cinkovani kavezi su zakonom zabranjeni u svim normalnim zemljama, samo u zemlji Srbiji jos uvek opstaju. Powder coated (peskirani) kavezi su bezbedni, lepi, netoksicni, nisu skupi i svakodnevna su pojava u stranim pet centrima. Ovde ih naci je pravi poduhvat, a i ako ih nadjete, toliko su skupi kao da su pravljeni od suvog zlata. U svemu toliko nazadujemo da je to prosto tuzno. Ja sam za svoju kaludjericu narucila powder coated kavez iz Nemacke i nemam reci koji je to savrsen kvalitet i dizajn, a o ceni necu da govorim (super povoljno). Koga zanima o kojim kavezima je rec, nek mi pise u inbox
Nazad na vrh Ići dole
Bogdanik

Bogdanik


Broj poruka : 691
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 35
Lokacija : Leskovac

Peskiranje i plastificiranje ("powder coating")  Empty
PočaljiNaslov: Re: Peskiranje i plastificiranje ("powder coating")    Peskiranje i plastificiranje ("powder coating")  Icon_minitimePet Feb 15, 2013 6:37 pm

Zasto je cinkovani kavez zabranjen? Zbog cega?
Nazad na vrh Ići dole
Dusko




Broj poruka : 230
Datum upisa : 21.11.2011
Godina : 61
Lokacija : Republika Srpska

Peskiranje i plastificiranje ("powder coating")  Empty
PočaljiNaslov: Re: Peskiranje i plastificiranje ("powder coating")    Peskiranje i plastificiranje ("powder coating")  Icon_minitimePet Feb 15, 2013 7:13 pm

Pa svi kavezi na Tenerifima koliko sam vidjeo su pocimkovani.
Nazad na vrh Ići dole
northstar

northstar


Broj poruka : 25
Datum upisa : 06.02.2012
Godina : 53
Lokacija : Beograd

Peskiranje i plastificiranje ("powder coating")  Empty
PočaljiNaslov: Re: Peskiranje i plastificiranje ("powder coating")    Peskiranje i plastificiranje ("powder coating")  Icon_minitimePet Feb 22, 2013 9:18 am

cinkovana zica je cisti otrov. papagaji vremenom, drzeci se kljunom za zice, apsorbuju u organizam toliku kolicinu cinka koja moze da bude fatalna za njih. kavezi od pocinkovane zice, kao i od mesinga, strogo su zabranjeni u celoj zapadnoj evropi, americi i australiji. spadaju u red kaveza opasnih za zdravlje i zivot ptice. kavezi od plastificirane zice, kao najjeftiniji, dozvoljeni su samo ako ispunjavaju odredjene uslove. powder coated kavezi, kao izuzetno jeftini za pravljenje i lepog izgleda, spadaju u red bezbednih kaveza po pristupacnoj ceni. od skupih bezbednih kaveza tu su aluminijumski, a najskuplji i sigurno najbezbedniji su kavezi pravljeni od nerdjajuceg medicinskog celika (INOX). ja toliko volim svoju pticu i zelim da dozivi svoj puni vek od 30 godina i zato sam joj narucila bezbedan kavez. skoro sam upoznala dvojicu proizvodjaca kaveza kod nas koji su poceli da prave powder coated kaveze po narudzbini. oni su prakticno prvi na nasim prostorima koji to rade i ne sumnjam da ce steci ogroman uspeh. ljudi, shvatite ozbiljno upozorenja veterinara, hemicara i tehnologa u vezi sa punktovanom zicom i smestanjem papagaja u takve kaveze, niste ni svesni koliko rizikujete zdravlje i zivot svog jata.
Nazad na vrh Ići dole
neshns




Broj poruka : 15
Datum upisa : 06.02.2012

Peskiranje i plastificiranje ("powder coating")  Empty
PočaljiNaslov: Re: Peskiranje i plastificiranje ("powder coating")    Peskiranje i plastificiranje ("powder coating")  Icon_minitimeNed Feb 24, 2013 12:11 pm

Northstar, sve ovo sto ste napisali nekako mi pobija jedno drugo...
citajuci po netu, jos nisam pronasao da je negde i spomenjeno da je cink opasan i stetan?!
Da bi bilo sta potrazio na netu, nagnalo me je to sto znam da se grejaci bojlera u cilju dugotrajnijeg rada povrsinski prevlace zinkom*cinkuju, a ti isti grejaci greju vodu koju mi koristimo u svakodnevnom zivotu za ishranu,znace nije u pitanju tehnicka voda...
Druga stvar je sto Vi potencirate powder coated, ciji se postupak koliko sam video zasniva na poliuretanima,poliesterima i sl.
Nisam strucan,ali bi voleo da mi neki tehnolog potvrdi da je Zn stetniji od ovih drugih stvari koje se koriste u tehnoligoji powder coated
...naravno,slazem se za INOX
*i, da....samim tim sto "Ameri kazu"...meni je odmah sumnjivo...
Nazad na vrh Ići dole
northstar

northstar


Broj poruka : 25
Datum upisa : 06.02.2012
Godina : 53
Lokacija : Beograd

Peskiranje i plastificiranje ("powder coating")  Empty
PočaljiNaslov: Re: Peskiranje i plastificiranje ("powder coating")    Peskiranje i plastificiranje ("powder coating")  Icon_minitimePon Mar 18, 2013 2:16 am

kako god, neshns, radite sta zelite. nisu ameri izmislili to, vec je to tehnoloski i naucno dokazana cinjenica na svim meridijanima. pitajte koga god strucnjaka zelite i dobicete isti odgovor. moj bojler nije pocinkovan, vec od hromiranog celika i prakticno je vecan, a u mojoj zgradi od 22 sprata su sve pocinkovane otrovne cevi zamenjene plasticnim. zasto, da se zgrada ne bi potrovala. ja sam moje kaveze nabavila iz nemacke, znaci nisu ih ameri pravili. da li sumnjate i u nemacku tehnologiju i znanje, moze biti? radite kako mislite, moj savet je bio nista drugo nego krajnje dobronameran.
Nazad na vrh Ići dole
ZARKOTEKICA

ZARKOTEKICA


Broj poruka : 148
Datum upisa : 04.03.2013
Lokacija : beograd

Peskiranje i plastificiranje ("powder coating")  Empty
PočaljiNaslov: Re: Peskiranje i plastificiranje ("powder coating")    Peskiranje i plastificiranje ("powder coating")  Icon_minitimeSre Mar 20, 2013 11:54 pm

dali treba skinuti boju sta je vec cink sa rabic pletiva za plastifikaciju
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Peskiranje i plastificiranje ("powder coating")  Empty
PočaljiNaslov: Re: Peskiranje i plastificiranje ("powder coating")    Peskiranje i plastificiranje ("powder coating")  Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Peskiranje i plastificiranje ("powder coating")
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Odrzavanje :: Smestaj i oprema-
Skoči na: