Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 19-Ornitoloski sampionat Makedonije u Skoplju

Ići dole 
+3
Marjan
stoilkovic
makimk
7 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
makimk




Broj poruka : 132
Datum upisa : 13.04.2012
Lokacija : skopje

19-Ornitoloski sampionat Makedonije u Skoplju - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: 19-Ornitoloski sampionat Makedonije u Skoplju   19-Ornitoloski sampionat Makedonije u Skoplju - Page 2 Icon_minitimeSre Feb 27, 2013 11:54 pm

Postovani nestao je post u koji je bilo napisano ko je bio organizator 19 Ornitoloskog Sampionata Makedonije.mozete procitati sve postove ali od onoga sto je ostalo to nikako nemoze se saznati.u postu koji je nestao bas je to bilo opisano uz kratku hronologiju.Od samog pocetka novoosnovano drustvo OPAL SKOPJE nailazilo je na prepreke i pokusaje da se spreci da se ta izlozba odrzi posto to nije uspelo sada se pokusava da se minimizuje uspeh i da se sto manje o tome prica kako drugacije shvatiti nestanak posta? imamo utisak da pored sudiske organizacije SOFa koja nas je bojkotovala nedolaskom na nas sampionat i ljudi sa ovoga foruma pokusavaju da nas bojkotuju
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

19-Ornitoloski sampionat Makedonije u Skoplju - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: 19-Ornitoloski sampionat Makedonije u Skoplju   19-Ornitoloski sampionat Makedonije u Skoplju - Page 2 Icon_minitimeČet Feb 28, 2013 12:32 am

makimk ::
Postovani nestao je post u koji je bilo napisano ko je bio organizator 19 Ornitoloskog Sampionata Makedonije.mozete procitati sve postove ali od onoga sto je ostalo to nikako nemoze se saznati.u postu koji je nestao bas je to bilo opisano uz kratku hronologiju.Od samog pocetka novoosnovano drustvo OPAL SKOPJE nailazilo je na prepreke i pokusaje da se spreci da se ta izlozba odrzi posto to nije uspelo sada se pokusava da se minimizuje uspeh i da se sto manje o tome prica kako drugacije shvatiti nestanak posta? imamo utisak da pored sudiske organizacije SOFa koja nas je bojkotovala nedolaskom na nas sampionat i ljudi sa ovoga foruma pokusavaju da nas bojkotuju


Gospodine makimk, posto sam i na forumu i u sudijskoj organizaciji SOF-a odgovoricu Vam,
Sudijska organizacija SOF-a je ozbiljna institucija i radi u interesu avikulture u Srbiji i okruzenju, kadar SO SOF-a je dosta strucan i vrlo profesionalno obavlja svoju duznost, tako da ovo sto Vi kazete da Vas SO SOF-a bojktouje, morate da stojite iza toga i to morate da potkrepite cinjenicama, a ne da iznosite neistine...
Zna se kako se delegira svaki sudija, za to postoje pravilnici koji to definisu, kao sto sma rekao SO SOF-a je jedna ozbiljna institucija, tako da, da bi dobili sudiju SOF-a da Vam sudi u Makedoniji morate da se obratite sekretaru SO SOF-a da zatrazitre sudiju za sudjenje, a onda sekretar sudijske organizacije salje poziv odabranim sudijama i poziv za sudjenje, sudija ukoliko je u mogucnosti odgovara sekretaru sudijske i sekretar vas obavestava da li je trazeni sudija u mogucnosti ili ne, tako da, sve sto imate morate zvanicno da trazite da bi nesto dobili, a ne nezvanicno i jurenjem sudija po raznim izlozbama da vam sude... Odgovorno tvrdim da niko iz sudijske nikada nikog nije bojkotovao, niti ce, jer je to ozbiljna organizacija....
A posto je ovo javna stvar, trazicu na skupstini sudijske Organizacije SOF-a da Vam se poslaje odgovor na ovo javno "prozivanje" koje nije zasnovano na cinjenicama... Toliko o tome.

A sto se tice foruma, ne vidim nikakvog bojkota prema bilo kome, ovde sam od provg dana kada se forum osnovao, tako da, ako je post nestao, napisi drugi i to je to....

Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
VlatkoSK

VlatkoSK


Broj poruka : 155
Datum upisa : 03.10.2011
Godina : 42
Lokacija : Skopje Makedonija

19-Ornitoloski sampionat Makedonije u Skoplju - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: 19-Ornitoloski sampionat Makedonije u Skoplju   19-Ornitoloski sampionat Makedonije u Skoplju - Page 2 Icon_minitimeČet Feb 28, 2013 1:32 am

makimk ::
Postovani nestao je post u koji je bilo napisano ko je bio organizator 19 Ornitoloskog Sampionata Makedonije.mozete procitati sve postove ali od onoga sto je ostalo to nikako nemoze se saznati.u postu koji je nestao bas je to bilo opisano uz kratku hronologiju.Od samog pocetka novoosnovano drustvo OPAL SKOPJE nailazilo je na prepreke i pokusaje da se spreci da se ta izlozba odrzi posto to nije uspelo sada se pokusava da se minimizuje uspeh i da se sto manje o tome prica kako drugacije shvatiti nestanak posta? imamo utisak da pored sudiske organizacije SOFa koja nas je bojkotovala nedolaskom na nas sampionat i ljudi sa ovoga foruma pokusavaju da nas bojkotuju

Evo i ja da se malo nadovrzem oko Drzavnog Sampionata,
Prvo gospodine makimk vi nemozete to da tvrdite a jos manje da dokazete da SOF vas je bojkotujela zbog toga sto vi ste pozvali dvoje sudije iz Hrvatske gospodin Markovic i Davor Skeic, sve je to bilo super organizirano od vase strane sve dok niste dobili crveni karton od gospodina Markovica za da kao rezervni sudija delegirate gospodina Matosica i kad je i on odkazao negov dolazak zbog nenavremeno delegiranje ostali ste bez sudije za Poziturne kanarince Egzote i Papagaje. A sad hocete da prefrlite loptu na SOF-a kako vas je ona bojkotirala, kako vam nije sramota, dali po pravilniku pise da doje sudije mogu da sude 451 ptica? Posto vi ste imali samo dvoje sudije i dali treba da se naziva DRZAVNI ili REVIJALNI sampionat??? Da u pravu ste nikada do sad nije organiziran vakav DRZAVNI sampionat. A vi se jos hvalite i prefrlate krivicu drugome umesto da mudro pocutite i ucite od greske. SRAMOTA!!!
Zaboravio sam da dodam svaka mu cast gospodinu Davoru Skeic za odlicno odradeni posao, samo to je za cista desetka. pozzz
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

19-Ornitoloski sampionat Makedonije u Skoplju - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: 19-Ornitoloski sampionat Makedonije u Skoplju   19-Ornitoloski sampionat Makedonije u Skoplju - Page 2 Icon_minitimeČet Feb 28, 2013 3:10 am

Kako stvari stoje, i evo koliko razumem iz ovog zadnjeg posta sve ove cinjenice, mislim da ovo nije mesto gde bi vi resavali probleme, mislim da ipak probleme trebate resiti kod vas u maticnoj organizaciji i savezu, pa tek onda prozivati druge saveze i sudisjku organizaciju drugih drzava....
Lepo sam i u predhodnom postu napisao, i kada budete sledeci put trazaili da vam neka drzava i strani savez delegiraju sudiju morate se javiti na VREME i ZVANICNO sekretaru te sudijske organizacije, takva je procedura a i red.
Prvo morate znati pravila, kako to sve funkcionise u savezima koji imaju tradiciju i koji se cene i izvan svojih granica i resiti vase licne i unutrasnje problema pa onda prozivati druge i prebacivati loptu drugima.

Hvala na razumevanju, ovim bi zavrsio diskusiju na ovu temu....

Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
makimk




Broj poruka : 132
Datum upisa : 13.04.2012
Lokacija : skopje

19-Ornitoloski sampionat Makedonije u Skoplju - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: 19-Ornitoloski sampionat Makedonije u Skoplju   19-Ornitoloski sampionat Makedonije u Skoplju - Page 2 Icon_minitimeČet Feb 28, 2013 7:36 pm

Vlatkosk kao prvo poima nemas o cemu pricas u stvari pricas ono sto ti je rekao doticni gospodin ..........da pricas.JA licno JA ne rekla kazala sam pricao sa gospodinom Davorom i znas sta mi je rekao istekao Markovicu pasos iz agencije nisu hteli da prihvate rezervaciju od Markovica za Matosica trebalo je sve da ponovo platimo e ovo ti mogu reci toliko je bilo nije bilo vise para dali smo maksimum sto smo mogli.
Zivi bili pa videli kako cemo da napravimo 20 sampionat (opal razume se sada imamo sve sto nam je trebalo) za ovaj ne treba mnogo pameti pa da kazes kako je imao propuste i slabosti ali na vasu zalost ipak smo uspeli.
Priznajemo nije bilo idealno ali samo da znas bolje je napraviti ga nekako nego uopste ga ne napraviti (citiram skeica) da nije bilo nas i nas napor ne bi ni bilo sampionata.a sto se sudija tice moze i nijedan da ne dodze bitno je da se iznesu ptice da se napravi iizlozba da ljudi vide ko je sta odgajio i jednostavno da se druze.Ako mislite da ste mogli bolje trebalo je da ga vi organizujete a sto se bojkota tice ovaj put je bilo kako bilo sada smo bogatiji za jedno iskustvo nista nece vise da bude pet do dvanaest i mi smo nesto naucili
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

19-Ornitoloski sampionat Makedonije u Skoplju - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: 19-Ornitoloski sampionat Makedonije u Skoplju   19-Ornitoloski sampionat Makedonije u Skoplju - Page 2 Icon_minitimeČet Feb 28, 2013 9:27 pm

makimk ::
Vlatkosk kao prvo poima nemas o cemu pricas u stvari pricas ono sto ti je rekao doticni gospodin ..........da pricas.JA licno JA ne rekla kazala sam pricao sa gospodinom Davorom i znas sta mi je rekao istekao Markovicu pasos iz agencije nisu hteli da prihvate rezervaciju od Markovica za Matosica trebalo je sve da ponovo platimo e ovo ti mogu reci toliko je bilo nije bilo vise para dali smo maksimum sto smo mogli.
Zivi bili pa videli kako cemo da napravimo 20 sampionat (opal razume se sada imamo sve sto nam je trebalo) za ovaj ne treba mnogo pameti pa da kazes kako je imao propuste i slabosti ali na vasu zalost ipak smo uspeli.
Priznajemo nije bilo idealno ali samo da znas bolje je napraviti ga nekako nego uopste ga ne napraviti (citiram skeica) da nije bilo nas i nas napor ne bi ni bilo sampionata.a sto se sudija tice moze i nijedan da ne dodze bitno je da se iznesu ptice da se napravi iizlozba da ljudi vide ko je sta odgajio i jednostavno da se druze.Ako mislite da ste mogli bolje trebalo je da ga vi organizujete a sto se bojkota tice ovaj put je bilo kako bilo sada smo bogatiji za jedno iskustvo nista nece vise da bude pet do dvanaest i mi smo nesto naucili


Svidja mi se ova zavrsna konstatacija "pet do dvanest" i da ste nesto naucili.....
Opet ponavljam, a sada ste to verovatno i shvatili, pozive sudijama saljete direktno na adresu sekretara neke sudisjke organizacije pa ih on delegira, znaci sve ZVANICNO I NA VREME. To je bila samo vasa greska nicija vise i nije korektno da kazete da vas neka ozbiljna organizcija bojkotovala, to sa vase strane nije korektno. Ali dobro sada znate sta i kako treba ciniti ubuduce.


Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
makimk




Broj poruka : 132
Datum upisa : 13.04.2012
Lokacija : skopje

19-Ornitoloski sampionat Makedonije u Skoplju - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: 19-Ornitoloski sampionat Makedonije u Skoplju   19-Ornitoloski sampionat Makedonije u Skoplju - Page 2 Icon_minitimeČet Feb 28, 2013 10:05 pm

Ovo pet do dvanaes vazi za sudije iz hrvatske nije bilo vremena i prostor da se nesto uradi to je to.Ali kako kazes sada znamo sta i kako treba ciniti ubuduce
Nazad na vrh Ići dole
sanset

sanset


Broj poruka : 8
Datum upisa : 15.10.2012
Godina : 45
Lokacija : Skopje

19-Ornitoloski sampionat Makedonije u Skoplju - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: 19-Ornitoloski sampionat Makedonije u Skoplju   19-Ornitoloski sampionat Makedonije u Skoplju - Page 2 Icon_minitimeČet Feb 28, 2013 10:39 pm

ooooooooo kojj najde da zbori za crveni kartoni hahahahaha Basketball
Nazad na vrh Ići dole
sanset

sanset


Broj poruka : 8
Datum upisa : 15.10.2012
Godina : 45
Lokacija : Skopje

19-Ornitoloski sampionat Makedonije u Skoplju - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: 19-Ornitoloski sampionat Makedonije u Skoplju   19-Ornitoloski sampionat Makedonije u Skoplju - Page 2 Icon_minitimePet Mar 01, 2013 12:02 am

Postovani izvinite me sto pisem preko mog kolege jer nemam svoj user na forumu.Moje ime je Vladimir Kandic pretsednik udruzenja Opal iz Skoplja.
Nikad se nisam bavio sa tracarenja ali sam procitao mnogo stvari koje su neistinite i koje bih zeleo da razjasnim.Imeno na sastanku Federacije koje je odrzano krajem 10 meseca nam je dodeljen Drzavni Sampionat.Dan dva nakon toga je od strane naseg upravnog odbora sacinjena lista sudaca koja je trebalo da sudi na Sampionatu.Ona svakako nije bila samo od dvoje hrvatskih sudaca kako stoji u nekom tekstu iznad.Listu sudaca koje smo poslali za delegiranje kod naseg pretsednika sudiske organizacije cine:
Josip Markovic OMJ sudija za kanarii vo boja i kanarii na stas, sojuzen sudija za hibridi,fauna na evropa,egzoti,papagali tigrici i site ostanati papagali (Hrvatska)

Davor Skejic Sojuzen sudija za kanarii vo boja,fauna na evropa i hibridi (Hrvatska)

Slobodan Kulic OMJ sudija za egzoti , potpoloski i gulapcinja (Srbija)

Dragan Camilovic OMJ sudija za kanarii vo boja i sojuzen sudija za kanarii na stas i hibridi (Makedonija)

Vuik Zoran Sojuzen sudija za fauna na evopa i hibridi (Makedonija)

Vladimir Kandic Sojuzen sudija za kanarii vo boja i hibridi (Makedonija)

Vazno je da se napomene jer vidim da kolega Nenad nije dovoljno upucen da smo sve procedure odradili onako kako i dolikuje organizatoru Ornitoloskog Sampionata.
Ne bih da ulazim u detalje zasto je koji sudija otkazao iako su zaduzeni svi mak sudci da sude na Sampionatu.Glupo bi bilo vracati se unazad i traziti opravdanja to nije moj stil rada a ono sto ste rekli da jurimo sudce po izlozbi isto nij tacno jer je to bio jedan obican razgovor sa gospodinom Jovanovicem. Sto se tice Hrvatskog zbora sudaca samo reci hvale jer su expresno pokusali da nadju zamenu za Gospodina Markovica koji je dan pre izlozbe otkazao i ponudili nam Gospodina Duska Matosica.Veliko hvala njemu jer je bio spreman da 15 sati pre leta prihvati poziv i da u 12 sati autobusom krene za Zagreb da bi uhvatio avion u 19 za Skoplje.Covek je hteo da nama izadje u susret a neko pokusava da prikaze kako je on nama dao crveni karton.Mislim sta reci.
U svakom slucaju Nenad je bio u pravu ne treba traziti krivce po drugim savezima ocigledno je da je problem kod nas samih i da niko sa strane niti je kriv niti moze da resi ovakvu situaciju.Kome nije jasno kakva je bila atmosfera na izlozbi neka slobodno otvori blog Gospodina Davora Skejica i neka procita sta on ima da kaze u vezi izlozbe.Drago mi je da smo po meni digli sampionat na jedan visi nivo jer do sada niko ko je sudio nije odrzao nijedno predavanje za odgajivace sa svim novinama oko novijih mutacija a pogotovo je super bilo predavanje za ptice faune i hibride.Bilo je i propusta sto sam i sam napisao u svoj izvestaj ali ako je svetlo glavni razlog da Sampionat ne dobije prelaznu ocenu...
Nista me licno ne moze pokolebata i otkazati me od daljeg rada u drustvu.Planovi su nam sve veci kako prolazi vreme tako da se jos sada spremamo za sledecu izlozbu koju bih licno zvoleo da bude drzavna jer sam vec u pregovorima sa najvecim sudcima danasnjice.Lep pozdrav iz Skoplja uz napomenu da je ovo hobi koji treba da zblizuje ljude ali sve dok ima sujetne ljude koji sebe stavljaju pre federacije ne pise nam se dobro.
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

19-Ornitoloski sampionat Makedonije u Skoplju - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: 19-Ornitoloski sampionat Makedonije u Skoplju   19-Ornitoloski sampionat Makedonije u Skoplju - Page 2 Icon_minitimePet Mar 01, 2013 12:08 am

Pozdrav Vlatko, drago mi je da si se javio i da si komentarisao kao odgovorno lice i potvrdio moje navode....
Najbitnije je da si napsiao da je problem u vama samima i da problem morate resiti u svojoj kuci, a ne u nekim drugim savezima, jer kolko znam a znam dosta, niko vas nije bojktotovao... Tako da kao sto sam rekao i sad ponavljam, u buduce zvanicno i na vreme morate organizovati sve to, kako bi sve ispalo kako treba.

P.s Toliko o ovome, ovde se moze staviti tacka na diskusiju.

Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
makimk




Broj poruka : 132
Datum upisa : 13.04.2012
Lokacija : skopje

19-Ornitoloski sampionat Makedonije u Skoplju - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: 19-Ornitoloski sampionat Makedonije u Skoplju   19-Ornitoloski sampionat Makedonije u Skoplju - Page 2 Icon_minitimePet Mar 01, 2013 12:21 am

http://www.skejic-davor-ptice.iz.hr/index.php/en/izlozbe-37/ocjenjivanje/168-ocjenjivanje-skopje-2012
Nazad na vrh Ići dole
makimk




Broj poruka : 132
Datum upisa : 13.04.2012
Lokacija : skopje

19-Ornitoloski sampionat Makedonije u Skoplju - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: 19-Ornitoloski sampionat Makedonije u Skoplju   19-Ornitoloski sampionat Makedonije u Skoplju - Page 2 Icon_minitimePet Mar 01, 2013 12:24 am

Nenade sve je bilo zvanicno i pismeno dostavljeno i na vreme

Na ocenjivanje ptica bilo je troje sudije

Davor Skeic

Vladimir Kandic

Zoran Vuic

A gospodin Zoran Vuic je presednik tvoga drustva VlatkoSK
Nazad na vrh Ići dole
VlatkoSK

VlatkoSK


Broj poruka : 155
Datum upisa : 03.10.2011
Godina : 42
Lokacija : Skopje Makedonija

19-Ornitoloski sampionat Makedonije u Skoplju - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: 19-Ornitoloski sampionat Makedonije u Skoplju   19-Ornitoloski sampionat Makedonije u Skoplju - Page 2 Icon_minitimePet Mar 01, 2013 4:36 am

makimk ::
Nenade sve je bilo zvanicno i pismeno dostavljeno i na vreme

Na ocenjivanje ptica bilo je troje sudije

Davor Skeic

Vladimir Kandic

Zoran Vuic

A gospodin Zoran Vuic je presednik tvoga drustva VlatkoSK

Makimk da tacno je da je bio PRISUTAN i Zoran Vuic ali posto tvrdite da je i on sudio, interesuje me koliko ocenske liste je on potpisao a to znaci da i zvanicno je sudio? A ovo je upateno za Vlatko Kandic: ako po nasem statutu mora da sude sve Makedonske sudije onda kako da je izostaven gospodin Dragan Lazarevic koj je isto tako clan Makedonake sudiske federacije? Dali je to fer? Ili za neko vaze pravila a za neko ne vaze? Kazete da problem je bilo samo osvetlenje? A sta je sa sudije za poziturce, egzote i papgaje? Sta je sa ocenske liste i medalje? Pola od takmicare nisu dobili ni medalje ni ocenske liste a neke dobili po nesto. To nije propust? Mislim da je vreme da se stavi kraj na ovo sta se sada desava i vo idninu ukoliko hocemo da idemo napred mora se drzati po odredene pravila i propise. Svaka izlozba ima propuste to je fakat ali potrudimo se te propuste da budu sto manje bez razlike koj je organizator. Mislim da netreba da gusimo ljude sa nase probleme. Ako mislite da je ovo bila najbolja Drzavna izlozba organizirana do sada onda nek vam bude ali treba da ste svesne da tako samo tapkate u mesto. Pozzz svima mislim da je dosta.
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

19-Ornitoloski sampionat Makedonije u Skoplju - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: 19-Ornitoloski sampionat Makedonije u Skoplju   19-Ornitoloski sampionat Makedonije u Skoplju - Page 2 Icon_minitimePet Mar 01, 2013 3:21 pm

Pozdrav svim ucesnicime ove diskusije.

Koliko vidim problemi su jedino kod vas nastali i nigde drugde i to je jedna i jedina istina i nije tacno da je neko od strane sudija SO SOF-a nekog bojktotovao jer je SO SOF-a jedna ozbiljnija i stabilnija institucija na ovim prostorima, tako da kad resite probleme u svojoj kuci onda mozete da prerbacujete lopstu na ostale obiljne organizacije iz susednih drzava.

Toliko na ovoj temi od mene.

Pozdrav
S' postovanjem
Radojicic Dr Nenad- C.O.M-O.M.J expert section D
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





19-Ornitoloski sampionat Makedonije u Skoplju - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: 19-Ornitoloski sampionat Makedonije u Skoplju   19-Ornitoloski sampionat Makedonije u Skoplju - Page 2 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
19-Ornitoloski sampionat Makedonije u Skoplju
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: COM i izložbe u inostranstvu-
Skoči na: