Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Literatura o kanarincima!

Ići dole 
+6
Luckyboy
Pepikg
Srdjan
Igorche81
Miloš Stalać
Marjan
10 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
Marjan

Marjan


Broj poruka : 1557
Datum upisa : 25.02.2011
Godina : 45
Lokacija : Pirot, R. Srbija.

Literatura o kanarincima! Empty
PočaljiNaslov: Literatura o kanarincima!   Literatura o kanarincima! Icon_minitimeUto Dec 18, 2012 5:46 pm

Literatura o kanarincima! Img6855ln

Nazad na vrh Ići dole
Miloš Stalać

Miloš Stalać


Broj poruka : 103
Datum upisa : 17.06.2012
Godina : 28
Lokacija : Stalać ,Srbija

Literatura o kanarincima! Empty
PočaljiNaslov: Re: Literatura o kanarincima!   Literatura o kanarincima! Icon_minitimeUto Dec 18, 2012 10:35 pm

Marjan Pirot ::
Literatura o kanarincima! Img6855ln


Marjane gde mogu da nabavim ovakvu knjigu dali ima preko interneta da se naruci negde?
Nazad na vrh Ići dole
Igorche81

Igorche81


Broj poruka : 109
Datum upisa : 19.09.2011
Godina : 43
Lokacija : Leskovac, Srbija

Literatura o kanarincima! Empty
PočaljiNaslov: Re: Literatura o kanarincima!   Literatura o kanarincima! Icon_minitimeNed Jan 13, 2013 1:09 pm

Zanima i mene gde se moze nabaviti bilo kakva literatura o kanarincima na srpskom jeziku. Internet je prilicno bogat tekstovima ali knjiga je knjiga.
Nazad na vrh Ići dole
Srdjan

Srdjan


Broj poruka : 287
Datum upisa : 02.02.2010
Godina : 49
Lokacija : Niš

Literatura o kanarincima! Empty
PočaljiNaslov: Re: Literatura o kanarincima!   Literatura o kanarincima! Icon_minitimeNed Jan 13, 2013 5:22 pm

Sve zavisi kakva te knjiga interesuje. Dosta knjiga je izdao Hrvatski ornitološki savez pisac je Duško Matušić i drugi . Te knjige se sada mogu kupiti preko naših matičnih udruženja članica SOF-a.
Nazad na vrh Ići dole
Pepikg

Pepikg


Broj poruka : 212
Datum upisa : 29.10.2011
Godina : 49
Lokacija : Kragujevac

Literatura o kanarincima! Empty
PočaljiNaslov: Re: Literatura o kanarincima!   Literatura o kanarincima! Icon_minitimePon Jan 14, 2013 5:36 pm

Ne znam sta se moze nabaviti od Duska Matosica kod nas,jer sam pola Hrvatske pretrazio i zvao g.Matosica ali ne mogu da nadjem nista osim Kanarinci stasa knjigu.
Ovde koliko sam saznao je kod g.Kulica moglo da se nabavi "Uzgoj cesljugara" Milivoja lozovine.
Ako neko ima i prodaje Kanarinci boje perja(Lozovina) ili Kanarinci boje,hibridi i ptice pjevice(Matosic) neka mi javi,kupujem!Takodje mi fale brojevi avi faune(1,2,3,6,9),ko ima da proda neka javi.

Evo nesto i od moje literature.
Literatura o kanarincima! P1013099e


Literatura o kanarincima! 17686171


Nazad na vrh Ići dole
Pepikg

Pepikg


Broj poruka : 212
Datum upisa : 29.10.2011
Godina : 49
Lokacija : Kragujevac

Literatura o kanarincima! Empty
PočaljiNaslov: Re: Literatura o kanarincima!   Literatura o kanarincima! Icon_minitimeUto Jan 15, 2013 9:48 am

Ne mogu da pisem privatne poruke,stizu mi pitanja u vezi avifaune!
Nemam ja za prodaju Avifaunu,vec meni fale neki brojevi!
Nazad na vrh Ići dole
Luckyboy
General
General
Luckyboy


Broj poruka : 1626
Datum upisa : 20.12.2009
Lokacija : Smed.Palanka Šumadija

Literatura o kanarincima! Empty
PočaljiNaslov: Re: Literatura o kanarincima!   Literatura o kanarincima! Icon_minitimeUto Jan 15, 2013 3:41 pm

Što se Avifaune tiče,pogledajte na sajtu SOF-a i poručite brojeve koje imaju na lageru .

http://sof.rs/avifauna.php?broj=27
Nazad na vrh Ići dole
Pepikg

Pepikg


Broj poruka : 212
Datum upisa : 29.10.2011
Godina : 49
Lokacija : Kragujevac

Literatura o kanarincima! Empty
PočaljiNaslov: Re: Literatura o kanarincima!   Literatura o kanarincima! Icon_minitimeUto Jan 15, 2013 5:57 pm

Imate broj Paje Tumbasa na sajtu,pozovete,uplatite i dobijete.Imalo je od broja 10-27,sad ne znam trenutno.
Nazad na vrh Ići dole
Pepikg

Pepikg


Broj poruka : 212
Datum upisa : 29.10.2011
Godina : 49
Lokacija : Kragujevac

Literatura o kanarincima! Empty
PočaljiNaslov: Re: Literatura o kanarincima!   Literatura o kanarincima! Icon_minitimeČet Jan 24, 2013 8:58 pm

Nabavljena i ova knjiga,ko je ima zna koliko vredi,genetika i sve sto je potrebno znati za ozbiljan uzgoj.
Literatura o kanarincima! Prirucnikzaodgajivaceis

Nazad na vrh Ići dole
Pepikg

Pepikg


Broj poruka : 212
Datum upisa : 29.10.2011
Godina : 49
Lokacija : Kragujevac

Literatura o kanarincima! Empty
PočaljiNaslov: Re: Literatura o kanarincima!   Literatura o kanarincima! Icon_minitimeNed Feb 17, 2013 11:06 pm

Evo na sajtu kupinda knjiga o genetici kanarinaca,ima ih 2 ukupno u prodaji ova je jeftinija. Ja je imam i vredi svake pare,ko je nema evo mu prilike,retke su.

http://www.kupindo.com/Sport-i-hobi/11877161_Prirucnik-za-odgajivace-i-sudije-kanarinaca-u-boji
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Literatura o kanarincima! Empty
PočaljiNaslov: Re: Literatura o kanarincima!   Literatura o kanarincima! Icon_minitimeNed Feb 17, 2013 11:28 pm

Pepikg ::
Nabavljena i ova knjiga,ko je ima zna koliko vredi,genetika i sve sto je potrebno znati za ozbiljan uzgoj.
Literatura o kanarincima! Prirucnikzaodgajivaceis



Ova knjiga je bila i ostala sve i svja , ko zeli da nauci genetiku to moze iz ove knjige...
Jeste pisana visokim stilom, ali posle nekoliko puta kada se predje, nema nejasnoca.


Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
Pepikg

Pepikg


Broj poruka : 212
Datum upisa : 29.10.2011
Godina : 49
Lokacija : Kragujevac

Literatura o kanarincima! Empty
PočaljiNaslov: Re: Literatura o kanarincima!   Literatura o kanarincima! Icon_minitimeUto Avg 06, 2013 11:56 pm

Danas sam bio u poseti kod Drazena Dokletala u Osijeku,i dopunio moju biblioteku sa ovogodisnjim casopisima Batude i nesto iz prosle godine.Takodje mi je iz Zagreba stigla knjiga Egzote od Roberta cirkla,izdanje iz 1975 godine.Jedino sto ne uspevam naci jos je knjiga od D.Matosica o kanarincima boje,ali negde ce se pojaviti valjda..
a i zeleo bih naci brojeve 1,2,3,6,9, koji mi fale od nase Avifaune.Ako neko zna i ima,neka javi.
Nazad na vrh Ići dole
Lord Stark

Lord Stark


Broj poruka : 15
Datum upisa : 21.03.2013
Godina : 53
Lokacija : Beograd

Literatura o kanarincima! Empty
PočaljiNaslov: Re: Literatura o kanarincima!   Literatura o kanarincima! Icon_minitimeUto Avg 13, 2013 1:31 pm

Upravo sam bio na sajtu SOF-a I nikako da skapiram kako da narucim neke brojeve ili se pretplatim na casopis Avikultura. Ako neko zna...
Nazad na vrh Ići dole
Pepikg

Pepikg


Broj poruka : 212
Datum upisa : 29.10.2011
Godina : 49
Lokacija : Kragujevac

Literatura o kanarincima! Empty
PočaljiNaslov: Re: Literatura o kanarincima!   Literatura o kanarincima! Icon_minitimeUto Sep 24, 2013 9:57 pm

imas broj paje tumbasa na sajtu ili Roberta tomeka i pozoves,pitas sta ima od brojeva,na koji racun da upaltis,mada mislim da ima racun na sajtu,kad uplatis opet pozoves da pogledaju da li je upaceno na racun i salju ti to sto si narucio.5 minuta posla.
Nazad na vrh Ići dole
Pepikg

Pepikg


Broj poruka : 212
Datum upisa : 29.10.2011
Godina : 49
Lokacija : Kragujevac

Literatura o kanarincima! Empty
PočaljiNaslov: Re: Literatura o kanarincima!   Literatura o kanarincima! Icon_minitimeUto Sep 24, 2013 10:12 pm

evo i ja sam dosao u posed ove knjige i super je,jeste fakultetska, ali je citljiva i razumljiva za svakog.Kako i cime se leci itd.

Literatura o kanarincima! 3sa6.th
Literatura o kanarincima! Kox9

Nazad na vrh Ići dole
Matija95

Matija95


Broj poruka : 643
Datum upisa : 12.12.2011
Godina : 28
Lokacija : Indjija

Literatura o kanarincima! Empty
PočaljiNaslov: Re: Literatura o kanarincima!   Literatura o kanarincima! Icon_minitimeUto Sep 24, 2013 10:18 pm

Pepikg gde si nabavio knjigu bolesti kaveznih ptica?
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Literatura o kanarincima! Empty
PočaljiNaslov: Re: Literatura o kanarincima!   Literatura o kanarincima! Icon_minitimeSre Sep 25, 2013 2:07 am

Pepikg ::
imas broj paje tumbasa na sajtu ili Roberta tomeka i pozoves,pitas sta ima od brojeva,na koji racun da upaltis,mada mislim da ima racun na sajtu,kad uplatis opet pozoves da pogledaju da li je upaceno na racun i salju ti to sto si narucio.5 minuta posla.

Za sve informacije se od sada mzoete javiti iskljucivo Tomek Robertu iz Subotice jer je on odredjen za sve poslove oko distribucije Avifaune za sada, a Pajo Tumbas vise nije blagajnik SOF-a niti je u UO SOF-a.



Pozdrav cheers 
Nazad na vrh Ići dole
Lord Stark

Lord Stark


Broj poruka : 15
Datum upisa : 21.03.2013
Godina : 53
Lokacija : Beograd

Literatura o kanarincima! Empty
PočaljiNaslov: Re: Literatura o kanarincima!   Literatura o kanarincima! Icon_minitimeSre Sep 25, 2013 10:25 am

Hvala na pomoci,pronasao sam broj I e-mail g. Roberta.
Nazad na vrh Ići dole
Pepikg

Pepikg


Broj poruka : 212
Datum upisa : 29.10.2011
Godina : 49
Lokacija : Kragujevac

Literatura o kanarincima! Empty
PočaljiNaslov: Re: Literatura o kanarincima!   Literatura o kanarincima! Icon_minitimeSre Sep 25, 2013 10:36 am

Za Matija 95..

Knjigu sam kupio na aukcijskom sajtu da ne navodim ime sajta.Slucajno sam je video,pa je i jeftino kostala 500 din,a nova je.
Imas google,pa ukucaj i videces veterinarski fakultet,ima i u PDF-u cene.Cena je 1500 din,bez postarine.
www.vetks.org.rs/documents/cenovnik%20knjiga.pdf‎
Moras da pozoves da pitas da li ima na koji racun i kako do knjige.Snadji se..
Nazad na vrh Ići dole
Pepikg

Pepikg


Broj poruka : 212
Datum upisa : 29.10.2011
Godina : 49
Lokacija : Kragujevac

Literatura o kanarincima! Empty
PočaljiNaslov: Re: Literatura o kanarincima!   Literatura o kanarincima! Icon_minitimeSre Jul 09, 2014 1:53 pm

http://www.njuskalo.hr/strucna-literatura/kanarinci-boje-pjeva-ptice-pjevice-hibridi-oglas-11523841

KONAČNO sam je nabavio.Juče je stigla u Kragujevac ova knjiga,sa ovog oglasa,tražio sam je par godina.
Nazad na vrh Ići dole
Pepikg

Pepikg


Broj poruka : 212
Datum upisa : 29.10.2011
Godina : 49
Lokacija : Kragujevac

Literatura o kanarincima! Empty
PočaljiNaslov: Re: Literatura o kanarincima!   Literatura o kanarincima! Icon_minitimePon Okt 06, 2014 5:01 pm

Restauracija jednog starog kaveza(poklon ambasadi Jugoslavije u Japanu,pre 30-40 godina).Nažalost nisam se setio da slikam pređašnje stanje,ali je bio zarđao komplet,par zica raspunktovano,bez dna itd.Prvo sam ga nosio na peskarenje,zatim su punktovane zice koje su se odvojile,novo dno od tvrdog cinkovanog lima(duplo dno),i zatim ceo kavez na cinkovanje i to dva puta.Stakla nova,hranilice(inače su bile keramičke unutra,ako neko ima,otkupio bih).Sada sam mu produzio radni vek za 30-40 godina.Ima neku svoju istoriju,te sam ga zato i obnovio.
Literatura o kanarincima! Fotografija0102
Literatura o kanarincima! Fotografija0104
Literatura o kanarincima! Fotografija0107
Nazad na vrh Ići dole
Pepikg

Pepikg


Broj poruka : 212
Datum upisa : 29.10.2011
Godina : 49
Lokacija : Kragujevac

Literatura o kanarincima! Empty
PočaljiNaslov: Re: Literatura o kanarincima!   Literatura o kanarincima! Icon_minitimeČet Dec 18, 2014 11:12 pm

http://www.limundo.com/kupovina/Knjige/Sport-i-Hobi/PRIRUCNIK-ZA-ODGAJIVACE-I-SUDIJE-KANARINACA-U-BOJI/31246719

http://www.limundo.com/kupovina/Knjige/Sport-i-Hobi/PRIRUCNIK-ZA-UZGOJ-KANARINACA-M-Josipovic/31247327

Knjige su koliko vidim kao nove!
Ja ih imam,ovu prvu ne treba propustiti!
Nazad na vrh Ići dole
Pepikg

Pepikg


Broj poruka : 212
Datum upisa : 29.10.2011
Godina : 49
Lokacija : Kragujevac

Literatura o kanarincima! Empty
PočaljiNaslov: Re: Literatura o kanarincima!   Literatura o kanarincima! Icon_minitimeSub Dec 27, 2014 7:06 am

Portiću jesi li ti kupio ove knjige?Videh na licitaciji...
Nazad na vrh Ići dole
dalibor

dalibor


Broj poruka : 277
Datum upisa : 06.04.2010
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac

Literatura o kanarincima! Empty
PočaljiNaslov: Re: Literatura o kanarincima!   Literatura o kanarincima! Icon_minitimeUto Dec 30, 2014 7:44 pm

Naravno sutra stizu...
Nazad na vrh Ići dole
Pepikg

Pepikg


Broj poruka : 212
Datum upisa : 29.10.2011
Godina : 49
Lokacija : Kragujevac

Literatura o kanarincima! Empty
PočaljiNaslov: Re: Literatura o kanarincima!   Literatura o kanarincima! Icon_minitimeSub Okt 31, 2015 11:18 pm

evo kome treba

http://www.limundo.com/kupovina/Knjige/Sport-i-Hobi/PRIRUCNIK-ZA-ODGAJIVACE-I-SUDIJE-KANARINACA-U-BOJI/40468677
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Literatura o kanarincima! Empty
PočaljiNaslov: Re: Literatura o kanarincima!   Literatura o kanarincima! Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Literatura o kanarincima!
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Kanarinci-
Skoči na: