Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Неприродно митарење :-(

Ići dole 
+5
border
Srdjan
Matija95
Marjan
Бамбус
9 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
Бамбус

Бамбус


Broj poruka : 60
Datum upisa : 29.10.2012
Godina : 56
Lokacija : Лесковац

Неприродно митарење :-( Empty
PočaljiNaslov: Неприродно митарење :-(   Неприродно митарење :-( Icon_minitimeČet Dec 20, 2012 7:51 pm

Након завршеног митарења код канаринаца приметио сам да поједини примерци после неког времена почну да „бацају“ ситно перје.То по правилу траје до следећег редовног митарења и таква птица је неупотребљива за добијање потомства целе године.Знам да до овога може доћи због нагле промене у температури (ако птицу из топле пребацимо у хладну просторију) ,ако је птица била изложена на јачој промаји или је у просторији велика влажност ваздуха.Међутим то код мене није случај а имам неколико таквих примерака.Да ли неко зна услед чега још се јавља овакав поремећај код канаринаца?
Nazad na vrh Ići dole
Marjan

Marjan


Broj poruka : 1557
Datum upisa : 25.02.2011
Godina : 45
Lokacija : Pirot, R. Srbija.

Неприродно митарење :-( Empty
PočaljiNaslov: Re: Неприродно митарење :-(   Неприродно митарење :-( Icon_minitimeČet Dec 20, 2012 8:12 pm

Imaš nesreću da su ti te ptice ušle u francusko mitarenje!

Ali i sreću, jer crni luk je rešenje tvog problema!
Nazad na vrh Ići dole
Matija95

Matija95


Broj poruka : 643
Datum upisa : 12.12.2011
Godina : 28
Lokacija : Indjija

Неприродно митарење :-( Empty
PočaljiNaslov: Re: Неприродно митарење :-(   Неприродно митарење :-( Icon_minitimeČet Dec 20, 2012 8:20 pm

Kako crni luk pomaze?
Nazad na vrh Ići dole
Бамбус

Бамбус


Broj poruka : 60
Datum upisa : 29.10.2012
Godina : 56
Lokacija : Лесковац

Неприродно митарење :-( Empty
PočaljiNaslov: Re: Неприродно митарење :-(   Неприродно митарење :-( Icon_minitimeČet Dec 20, 2012 8:30 pm

Ајде Маки не буди тајанствен...како црни лук?
Nazad na vrh Ići dole
Marjan

Marjan


Broj poruka : 1557
Datum upisa : 25.02.2011
Godina : 45
Lokacija : Pirot, R. Srbija.

Неприродно митарење :-( Empty
PočaljiNaslov: Re: Неприродно митарење :-(   Неприродно митарење :-( Icon_minitimeČet Dec 20, 2012 9:49 pm

Бамбус ::
Ајде Маки не буди тајанствен...како црни лук?

Pre nekoliko godina imao sam taj problem.
Tragajući za rešenje problema,
prelistavao sam literaturu, slušao razne savete uzgajivača ali pozitivnog rezultata nije bilo.

Tek po savetu jednog inostranog deklarisanog uzgajivača FE primenio sam recept u kojem je glavni sastojak crni luk!

Priprema: Malu glavicu crnog luka (prečnik 5 cm) nasečeš na kolutiće.
Koje zatim potopiš u prokuvanu mlaku vodu ( na 80 ml vode ide jedna nasečena glavica mala crnog luka).

Tako pripremljen LEK, daješ ptici da pije 7 dana,
uz obavezu da svaki dan menjaš stari sa novim rastvorom od crnog luka!

Pokušaj sutra,
a rezultate ćeš reći za desetak dana!

Nazad na vrh Ići dole
Бамбус

Бамбус


Broj poruka : 60
Datum upisa : 29.10.2012
Godina : 56
Lokacija : Лесковац

Неприродно митарење :-( Empty
PočaljiNaslov: Re: Неприродно митарење :-(   Неприродно митарење :-( Icon_minitimeČet Dec 20, 2012 10:38 pm

Хвала друже,крећем сутра са терапијом,резултат за десетак дана....Само да разјаснимо да будем сигуран...једна цела мала главица лука на 80 мл воде?
Nazad na vrh Ići dole
Marjan

Marjan


Broj poruka : 1557
Datum upisa : 25.02.2011
Godina : 45
Lokacija : Pirot, R. Srbija.

Неприродно митарење :-( Empty
PočaljiNaslov: Re: Неприродно митарење :-(   Неприродно митарење :-( Icon_minitimeČet Dec 20, 2012 10:40 pm

Бамбус ::
Хвала друже,крећем сутра са терапијом,резултат за десетак дана....Само да разјаснимо да будем сигуран...једна цела мала главица лука на 80 мл воде?

u 80 ml prokuvane vode ide jedna mala (prečnik 5 cm) glavica crnog luka nasečenog na kolutove!
Nazad na vrh Ići dole
Srdjan

Srdjan


Broj poruka : 287
Datum upisa : 02.02.2010
Godina : 49
Lokacija : Niš

Неприродно митарење :-( Empty
PočaljiNaslov: Re: Неприродно митарење :-(   Неприродно митарење :-( Icon_minitimePet Dec 21, 2012 11:40 am

Koliko dugo držati nasečeni luk u vodi, dabi potom sipao u poilicu ?
Nazad na vrh Ići dole
Marjan

Marjan


Broj poruka : 1557
Datum upisa : 25.02.2011
Godina : 45
Lokacija : Pirot, R. Srbija.

Неприродно митарење :-( Empty
PočaljiNaslov: Re: Неприродно митарење :-(   Неприродно митарење :-( Icon_minitimePet Dec 21, 2012 11:52 am

Može zajeno da se servira ptici kao kompot ili ocediti nasečeni luk nakon dva sata i tečnost sipati u pojilicu!
Nazad na vrh Ići dole
Srdjan

Srdjan


Broj poruka : 287
Datum upisa : 02.02.2010
Godina : 49
Lokacija : Niš

Неприродно митарење :-( Empty
PočaljiNaslov: Re: Неприродно митарење :-(   Неприродно митарење :-( Icon_minitimePet Dec 21, 2012 12:15 pm

Pošto može da se daje i kao kompot to znači da se može naseckati luk sitnije .
Nazad na vrh Ići dole
Marjan

Marjan


Broj poruka : 1557
Datum upisa : 25.02.2011
Godina : 45
Lokacija : Pirot, R. Srbija.

Неприродно митарење :-( Empty
PočaljiNaslov: Re: Неприродно митарење :-(   Неприродно митарење :-( Icon_minitimePet Dec 21, 2012 12:34 pm

Taj ko mi je ,, odao tajnu,, preporučuje da koluti budu veći, tako sam i ja radio!
Ništa nisam menjao. I imao sam odličan rezultat!
Nazad na vrh Ići dole
Бамбус

Бамбус


Broj poruka : 60
Datum upisa : 29.10.2012
Godina : 56
Lokacija : Лесковац

Неприродно митарење :-( Empty
PočaljiNaslov: Re: Неприродно митарење :-(   Неприродно митарење :-( Icon_minitimePet Dec 21, 2012 4:02 pm

И ја сам се размишљао колико дуго да држим лук у води,али сад је све јасније.Хвала Маки.

Срле,насецкан ситан лук ме већ асоцира на пљескавицу:-)
Nazad na vrh Ići dole
border

border


Broj poruka : 365
Datum upisa : 13.03.2011
Godina : 68
Lokacija : Zenica BiH

Неприродно митарење :-( Empty
PočaljiNaslov: Re: Неприродно митарење :-(   Неприродно митарење :-( Icon_minitimePet Dec 21, 2012 4:08 pm

ja dajem i bijeli i crni luk natopljen u vodi
u stvari ja dajem samo otopinu -bez luka
"tajnu "mi odali holandski uzgajivači
oni preporučuju poslije svake izložbe da se ovo da preventivno umjesto vode
Nazad na vrh Ići dole
Srdjan

Srdjan


Broj poruka : 287
Datum upisa : 02.02.2010
Godina : 49
Lokacija : Niš

Неприродно митарење :-( Empty
PočaljiNaslov: Re: Неприродно митарење :-(   Неприродно митарење :-( Icon_minitimePet Dec 21, 2012 4:55 pm

border ::
ja dajem i bijeli i crni luk natopljen u vodi
u stvari ja dajem samo otopinu -bez luka
"tajnu "mi odali holandski uzgajivači
oni preporučuju poslije svake izložbe da se ovo da preventivno umjesto vode

U kojoj razmeri ide luk ?
Nazad na vrh Ići dole
border

border


Broj poruka : 365
Datum upisa : 13.03.2011
Godina : 68
Lokacija : Zenica BiH

Неприродно митарење :-( Empty
PočaljiNaslov: Re: Неприродно митарење :-(   Неприродно митарење :-( Icon_minitimePet Dec 21, 2012 7:21 pm

na jedan litar vode srednja isjeckana glavica crnog luka

ili

na jedan litar vode 4 "čehna"isjeckanog bijelog luka

ja dajem samo tekućinu
naveče operem pojilice i ostavim prazne
ujutro naspem tekućinu
Nazad na vrh Ići dole
Srdjan

Srdjan


Broj poruka : 287
Datum upisa : 02.02.2010
Godina : 49
Lokacija : Niš

Неприродно митарење :-( Empty
PočaljiNaslov: Re: Неприродно митарење :-(   Неприродно митарење :-( Icon_minitimePet Dec 21, 2012 8:40 pm

Hvala ti na odgovoru , dali može da se daje istovremeno i beli i crni luk zajedno ili ne.
Nazad na vrh Ići dole
Bogdanik

Bogdanik


Broj poruka : 691
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 35
Lokacija : Leskovac

Неприродно митарење :-( Empty
PočaljiNaslov: Re: Неприродно митарење :-(   Неприродно митарење :-( Icon_minitimePet Dec 21, 2012 9:15 pm

Pa nema potrebe za davanje zajedno, beli luk je cistac organizma sa prirodnim antibiotikom dok je crni kao sto je navedeno za probleme sa perjem. Imas 7 dana u nedelji mozes da odredis zasebne dane, osim ako nisi bas prebukiran Smile. Nije tema, ali bih napisao da preporucite neko dobro jabukovo sirce gde ima da se kupi, da nije vestacko nije bitna cena. Cesto ovo kupovno brzo promeni boju i sumnjam da je samo alkohol i ekstrakt pomesan pa ga nedajem pticama.
Nazad na vrh Ići dole
border

border


Broj poruka : 365
Datum upisa : 13.03.2011
Godina : 68
Lokacija : Zenica BiH

Неприродно митарење :-( Empty
PočaljiNaslov: Re: Неприродно митарење :-(   Неприродно митарење :-( Icon_minitimePet Dec 21, 2012 9:46 pm

ja sam napisao ili
ne treba pretjerivati ni sa čime
sirće je isto dobra stvar
nemojte samo zaboraviti da ponekad pticama treba dati i
čistu vodu Very Happy

svaki uzgajivač zavisno od stanja ptica treba da napravi
sebi program prehrane i program tekućine
kada spomenemo AD kapi,vitamine,minerale ,ptice ostadoše bez čiste vode

bogdanik,
sirće kupujem od seljaka koji beru jabuke divljake u
šumi i prave domaće sirće
da bi se završilo vrenje mora jedno vrijeme flaša biti otvorena ako je tek napravljeno
tada se neće zamutiti
Nazad na vrh Ići dole
mica vasic

mica vasic


Broj poruka : 86
Datum upisa : 18.12.2010
Godina : 52
Lokacija : Aleksinac

Неприродно митарење :-( Empty
PočaljiNaslov: Re: Неприродно митарење :-(   Неприродно митарење :-( Icon_minitimeSub Dec 22, 2012 1:38 am

.


Poslednji izmenio mica vasic dana Uto Dec 24, 2013 5:11 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Бамбус

Бамбус


Broj poruka : 60
Datum upisa : 29.10.2012
Godina : 56
Lokacija : Лесковац

Неприродно митарење :-( Empty
PočaljiNaslov: Re: Неприродно митарење :-(   Неприродно митарење :-( Icon_minitimeSub Dec 22, 2012 9:10 pm

Мислим да код мене нису у питању паразити,јер хигијену и дезифекцију кавеза и птичарника редовно одржавам.Пре би реко да је грешка до мене јер сам се мало аљкаво понео када је у питању дужина светла у птичарнику.Морам признати да је било великих осцилација у дужини светла,некад је просторија била осветљена и до ситних сати,а некад гашено у поподневним сатима.Било како било мислим да је следећа сезона за мене што се птичарења и репродукције птица завршена и пре него што је кренула.Мало због своје аљкавости,мало због низа околности.Хвала свима за добронамерне савете који су описани у овој теми.Послушаћу пријатеље који су писали у овој теми и пробати да оспособим јато саветима које сам добио.
Nazad na vrh Ići dole
Srdjan

Srdjan


Broj poruka : 287
Datum upisa : 02.02.2010
Godina : 49
Lokacija : Niš

Неприродно митарење :-( Empty
PočaljiNaslov: Re: Неприродно митарење :-(   Неприродно митарење :-( Icon_minitimeNed Dec 23, 2012 6:04 pm

Nešo , nije valjda da su ptice toliko ušle u mitarenje da si već sada završio sezonu. Dešavalo mi se da ptice krenu da malo bacaju perije i onda stane pa sve prođe u najboljem redu. Medjutim imao sam slučaj gde su mi pojedine ptice toliko krenule da bacaju perije da su bile neupotrebljive u sezoni parenja. Imao sam i slučaj prošle i preprošle godine gde je jedan isti mužijak kako krenem sa pripremom on tako kreće u mitarenje. Inače vrhunska ptica ali ... Probaj malo sa kompleksom vitamina da stabilizuješ proces ako ne onda ...
Ja sam pre desetak dana krenuo u pripremu sa petnaestak mužijaka , polovinu sam izvuko u posebne kaveze a polovina mi je ostala zajedno u letelici . Svima sam krenuo da dajem fertivit . Medjutim dešava mi se sledeće . Pre četri pet dana sam i taj ostatak prebacio u posebne kaveze . Ove ptice koje sam zadnje razdvojio krenule su mi da bacaju ono sitno perije . Stao sam sa fertivitom i od juče su na čistoj vodi i semenu . Pre davanja fertivita ptice su bile pod vitaminima nekih desetak dana . Inače sam pre početka sezone ptice tretirao sa ivermektinom i tilogalom .
Videćemo šta će biti, ako neko ima neki savet ...
Nazad na vrh Ići dole
border

border


Broj poruka : 365
Datum upisa : 13.03.2011
Godina : 68
Lokacija : Zenica BiH

Неприродно митарење :-( Empty
PočaljiNaslov: Re: Неприродно митарење :-(   Неприродно митарење :-( Icon_minitimeNed Dec 23, 2012 6:23 pm

nesmije biti žurbe i nervoze
ptice moraju imati prirodno ili vještačko proljeće
zna se šta je prirodno proljeće
vještačko-sve je u hladnom
iz volijera u hladne letjelice,poslije toga u pojedinačne kaveze-hladne,ako ne bacaju perje i pjevuše,ubaciti u toplu
prostoriju i pojačati hranu i svjetlost
ako ne ponovo hladna volijera ili letjelica
naj gora je varijanta unijeti u toplo i shvatiti da nisu izašli iz mitara pa vratiti u hladnu volijeru
Nazad na vrh Ići dole
border

border


Broj poruka : 365
Datum upisa : 13.03.2011
Godina : 68
Lokacija : Zenica BiH

Неприродно митарење :-( Empty
PočaljiNaslov: Re: Неприродно митарење :-(   Неприродно митарење :-( Icon_minitimeNed Dec 23, 2012 6:30 pm

ima i treća varijanta, ako ptice držite stalno na istoj temperaturi u plusu-neće se nikad izmitariti
treba samo pratiti prirodu Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Бамбус

Бамбус


Broj poruka : 60
Datum upisa : 29.10.2012
Godina : 56
Lokacija : Лесковац

Неприродно митарење :-( Empty
PočaljiNaslov: Re: Неприродно митарење :-(   Неприродно митарење :-( Icon_minitimeNed Dec 23, 2012 10:54 pm

Срле,ја сам на државни донео само три птице,а планирао сам 7-8 примерка.Те птице које сам планирао да донесем кренуле су нешто раније с митарењем а касније и остале редом.Иначе није то класично митарење...отпадају само ситна пера (пера на крилима су у реду).То ми се дешавало и раније али само 1 или 2 птице а сад комплетно јато (углавном те птице промаше сезону).Ја птице чувам у хладну просторију тако да није могуће да су кренуле с митарењем због осцилација у температури.Нешто друго је у питању...али шта?То што се мени десило дешавало се и код одгајивача из мог окружења али нико поуздано није могао да каже који је узрок томе већ само нагађају.Пробаћу нешто с комплексом витамина (а и оно с луком) па шта буде.Као што Срђан рече ако неко има још неки савет добро би било да га овде изнесе ...можда некад неком добро дође.
Nazad na vrh Ići dole
makimk




Broj poruka : 132
Datum upisa : 13.04.2012
Lokacija : skopje

Неприродно митарење :-( Empty
PočaljiNaslov: Re: Неприродно митарење :-(   Неприродно митарење :-( Icon_minitimePon Dec 24, 2012 9:33 am

isti problem sam imao prosle godine ptice koje su se ponovo mitarile ne samo sto su promasile sezonu nego su jedna po jedna uginule.nisu pomogli ni vitamini niti antibiotici mozda zato sto niko nije znao pravi razlog mitarenja i nisam pogodio pravi lek.mitarenje nije prestalo stalno su bacali sitno perje i postajale su sve slabije zato pretpostavljam da je u pitanju bolest ali koja neznam.takve su bile godinu dana neke i vise. kada su se zamitarile bile su u hladnu prostoriju nije bilo nagle promene temperature bile su u volieru sa ostalim pticama i mitarenje se nije prosirilo na ostale ptice pa pretpostavljam da nije zarazno ili ako jeste druge su bile imune na to
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Неприродно митарење :-( Empty
PočaljiNaslov: Re: Неприродно митарење :-(   Неприродно митарење :-( Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Неприродно митарење :-(
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Odrzavanje :: Nega i zaštita ptica :: Bolesti ptica-
Skoči na: