Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Slike stiglica, podvrste i objasnjenja!

Ići dole 
+78
zozi
drvetmed
Browningbar
ivica1
senjin
Goran Cvetanoski-Coko
Matija95
Pash031
pedjacure
makimk
žako
lepotica cana
fuz80
DjordjeVet
ivica.m
srxa
Džoni
BABURA
goran74
Iwan97
Nemanja Ars
zoran ptice pjevice
mica vasic
Aleksandar Djuric
grujo
skorkovic
Jovo13
bastard kv
ADI KG
Marjan
Šarengrad
koja*
Rale
Milan 92
bratislav misic
sasa.kg
milos0205
Đole
braneOS
Alexandar
milun
mozaik
vlada130168
joki_skrce
sasko
Dalibor Vasic
farmacy
srdjan vr
jigor
Don
Milan Nis
sasaznas
Vasa
Бане
IGOR 72
Saša vr
gocke
kima
SrdjanKG
Luckyboy
Dax BG
Rale KG
sasar_le
lakigtb
Koki-Baba
Boban
zikanis
dr.nenad86
Steva
BOCKA
milannish
Santa
Petar
mica
Bogdanik
Danijel
Zika
Laza
82 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 5, 6, 7 ... 12 ... 19  Sledeći
AutorPoruka
Бане

Бане


Broj poruka : 326
Datum upisa : 02.01.2010
Godina : 43
Lokacija : Loznica-RS

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Slike stiglica, podvrste i objasnjenja!   Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 6 Icon_minitimeUto Apr 06, 2010 12:59 pm

evo malo slika "divljaka" od jutros

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 6 P100109093401

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 6 P1001090922

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 6 P100109093504
Nazad na vrh Ići dole
Danijel

Danijel


Broj poruka : 939
Datum upisa : 29.12.2009
Godina : 43
Lokacija : Srbija-Vranje

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Slike stiglica, podvrste i objasnjenja!   Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 6 Icon_minitimeUto Apr 06, 2010 1:31 pm

Bane nemoj mi samo reci da pristupas onoj rigoroznoj metodi pripitomnjavanja... Malo mi je cudno, skoro si ih kupio, a vec pitome? Divlje ptice instiktivno beze od coveka i osecaju strah i jedan deo u njima ostaje okrenut uvek prirodi cak i kad su izvedene i u zarobljenistvu... I stiglice koje su izvedene u kavezu neponasaju se ovako sem ako ih neka muka(glad) nije naterala. Pozdrav Bane... Suspect
Nazad na vrh Ići dole
Бане

Бане


Broj poruka : 326
Datum upisa : 02.01.2010
Godina : 43
Lokacija : Loznica-RS

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Slike stiglica, podvrste i objasnjenja!   Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 6 Icon_minitimeUto Apr 06, 2010 5:08 pm

danijel ::
Bane nemoj mi samo reci da pristupas onoj rigoroznoj metodi pripitomnjavanja... Malo mi je cudno, skoro si ih kupio, a vec pitome? Divlje ptice instiktivno beze od coveka i osecaju strah i jedan deo u njima ostaje okrenut uvek prirodi cak i kad su izvedene i u zarobljenistvu... I stiglice koje su izvedene u kavezu neponasaju se ovako sem ako ih neka muka(glad) nije naterala. Pozdrav Bane... Suspect
druze uvece kad dodjem sa posla ja njima dam votke i tako ih pripitomljavam,alkoholicari su se navukli i jedva cekaju da dodjem kuci sa flasom tako da mi ispunjavaju sve zelje Laughing
pa probaj ti po "rigoroznoj metodi"samo nemoj da bude kao ono "taman ciga naucio konja da bude gladan a on crce"
Laughing
ja druze ujutru kad ustanem nahranim ih i ja odem na posao.nema me ceo dan i kad dodjem nekad i ne upalim svetlo u kuhinji gde se i nalaze nego pravo idem u krevet.kad imam vremena ja ih stavim tako uvece pored sebe i zezam se drzim semenke u kascici i dajem kroz resetku a kad se koji navikne na kascicu ja ga privikavam polako i iz ruke da jede....ovaj na slici je toliko pitom da kad ga i drzim za nogice on se cisti ili uzmem zrnce a on leprsa krilima kao ptic....stvarno je malo neverovatno)))
instaliraj skajp da cujes kako pevaju.....
Nazad na vrh Ići dole
sasaznas

sasaznas


Broj poruka : 105
Datum upisa : 27.12.2009
Godina : 53
Lokacija : Bijeljina RS BiH

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Slike stiglica, podvrste i objasnjenja!   Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 6 Icon_minitimeUto Apr 06, 2010 9:28 pm

Bane sto se tice pripitomljavanja kapa dole i postavi one malo starije slike da se malo potsjetimo
Nazad na vrh Ići dole
IGOR 72

IGOR 72


Broj poruka : 88
Datum upisa : 03.01.2010
Godina : 51
Lokacija : Skopje Makedonija

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Slike stiglica, podvrste i objasnjenja!   Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 6 Icon_minitimeUto Apr 06, 2010 10:59 pm

svaka cast majstore ako ti drugo od ruke ne ide u cirkusu ti je mesto otvoreno kad mozes stiglice mogao bi i lavove Very Happy ,mala sala sve cestitke tebi prijatelju cheers
Nazad na vrh Ići dole
Danijel

Danijel


Broj poruka : 939
Datum upisa : 29.12.2009
Godina : 43
Lokacija : Srbija-Vranje

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Slike stiglica, podvrste i objasnjenja!   Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 6 Icon_minitimeUto Apr 06, 2010 11:57 pm

Bane sve mi se cini da ti kuci opste i nedolazis, pa kad dodjes kroz nedelju dana i otrteznis se od votke ptice jedva cekaju da te vide. Samo mi nije jasno kako tad ostaje citava kasicica i tvoji prsti. Very Happy Salim se naravno, bravo ukrotitelju i svaka cas. cheers
Nazad na vrh Ići dole
Бане

Бане


Broj poruka : 326
Datum upisa : 02.01.2010
Godina : 43
Lokacija : Loznica-RS

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Slike stiglica, podvrste i objasnjenja!   Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 6 Icon_minitimeSre Apr 07, 2010 6:44 am

danijel ::
Bane sve mi se cini da ti kuci opste i nedolazis, pa kad dodjes kroz nedelju dana i otrteznis se od votke ptice jedva cekaju da te vide. Samo mi nije jasno kako tad ostaje citava kasicica i tvoji prsti. Very Happy Salim se naravno, bravo ukrotitelju i svaka cas. cheers
ti danijele imas dva klinca.....daj im po jedan kavez i kazi da su to njihove ptice,i da vidis kako ce da se smire stiglici...samo neka kaveze non-stop drze u ruci Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
mica

mica


Broj poruka : 538
Datum upisa : 15.01.2010
Godina : 69
Lokacija : Svilajnac

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Slike stiglica, podvrste i objasnjenja!   Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 6 Icon_minitimeSub Apr 17, 2010 11:48 am

FOTO GALERIJA:
Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 6 71110605
Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 6 Uff
Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 6 Uuuaa
Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 6 Uuuuns
Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 6 Uuuuus
Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 6 Uuuuuuuua
Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 6 39833108
[/]Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 6 Xxxxxxx
Nazad na vrh Ići dole
Danijel

Danijel


Broj poruka : 939
Datum upisa : 29.12.2009
Godina : 43
Lokacija : Srbija-Vranje

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Slike stiglica, podvrste i objasnjenja!   Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 6 Icon_minitimeSub Apr 17, 2010 11:54 am

Lepe stiglice, na cetvrtoj i petoj slici odozgo pravi manekeni,a mozda se tu radi i o jednoj ptici... Takvi stiglici su po mom ukusu... Pozdrav..
Nazad na vrh Ići dole
mica

mica


Broj poruka : 538
Datum upisa : 15.01.2010
Godina : 69
Lokacija : Svilajnac

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Slike stiglica, podvrste i objasnjenja!   Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 6 Icon_minitimeSub Apr 17, 2010 7:14 pm

danijel ::
Lepe stiglice, na cetvrtoj i petoj slici odozgo pravi manekeni,a mozda se tu radi i o jednoj ptici... Takvi stiglici su po mom ukusu... Pozdrav..
Uvek se trudim da mi ptice izgledaju kao u prirodi. Cesto ne uspem u tome. Budi lepse Laughing
P o z d r a v !
Nazad na vrh Ići dole
IGOR 72

IGOR 72


Broj poruka : 88
Datum upisa : 03.01.2010
Godina : 51
Lokacija : Skopje Makedonija

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Slike stiglica, podvrste i objasnjenja!   Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 6 Icon_minitimeSub Apr 17, 2010 10:47 pm

svaka cast izvanredno lepe ptice,slike 4 i 5 su isto moji favoriti izgleda da s moga zemu imamo isti ukus Wink
Nazad na vrh Ići dole
mica

mica


Broj poruka : 538
Datum upisa : 15.01.2010
Godina : 69
Lokacija : Svilajnac

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Slike stiglica, podvrste i objasnjenja!   Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 6 Icon_minitimePon Apr 19, 2010 7:36 pm

Foto galerija zenki. Dame poziraju.
Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 6 Copyofpicture064

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 6 61225488

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 6 Picture00

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 6 Picture0ooooooo

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 6 Picture057h

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 6 41793273
Nazad na vrh Ići dole
Milan Nis

Milan Nis


Broj poruka : 21
Datum upisa : 02.04.2010
Godina : 45
Lokacija : Niš

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Slike stiglica, podvrste i objasnjenja!   Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 6 Icon_minitimePon Apr 19, 2010 8:01 pm

osto sam bez teksta... prave dame, svaka čast na pticama cheers
Nazad na vrh Ići dole
Бане

Бане


Broj poruka : 326
Datum upisa : 02.01.2010
Godina : 43
Lokacija : Loznica-RS

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Slike stiglica, podvrste i objasnjenja!   Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 6 Icon_minitimePon Apr 19, 2010 9:20 pm

лепе даме али ни таj мужjак ниjе лош Very Happy
промакао ти jе jедан....на 5-оj
Nazad na vrh Ići dole
Rale KG

Rale KG


Broj poruka : 84
Datum upisa : 01.03.2010
Godina : 62
Lokacija : Kragujevac

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Slike stiglica, podvrste i objasnjenja!   Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 6 Icon_minitimePon Apr 19, 2010 10:05 pm

Mico, prijatelju. Prelepe ptice. Svaka cast. Pozdrav! cheers
Nazad na vrh Ići dole
Danijel

Danijel


Broj poruka : 939
Datum upisa : 29.12.2009
Godina : 43
Lokacija : Srbija-Vranje

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Slike stiglica, podvrste i objasnjenja!   Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 6 Icon_minitimePon Apr 19, 2010 10:45 pm

Бане ::
лепе даме али ни таj мужjак ниjе лош Very Happy
промакао ти jе jедан....на 5-оj
Slazem se s Banetom, i ja mislim da se na petoj slici radi o muzjaku...
Nazad na vrh Ići dole
mica

mica


Broj poruka : 538
Datum upisa : 15.01.2010
Godina : 69
Lokacija : Svilajnac

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Slike stiglica, podvrste i objasnjenja!   Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 6 Icon_minitimeUto Apr 20, 2010 10:52 am

Danijel ::
Бане ::
лепе даме али ни таj мужjак ниjе лош Very Happy
промакао ти jе jедан....на 5-оj
Slazem se s Banetom, i ja mislim da se na petoj slici radi o muzjaku...
Okom je nekada tesko odrediti pol stiglica. Greske u oderdjivanju pola su moguce zbog slabo izrazenog polnog dimorfizma ili jednostavnije receno razlike u izgledu izmedju muzjaka i zenke.
I meni je to nekada problem. A nagledao sam se stiglica. Vizielni utisak pokadkad prevari, subjektivan je i baziran na nekom ranijem iskustvu. Ponasanje i pesma ptice su sigurniji nacini odredjivanja pola stiglica. Taj metod ipak zahteva duze posmatranje price, oduzima vreme, a strpljenje nije bas rasprostranjena covekova osobina. Ako je potrebno iz bilo kojih razloga brzo utvrditi pol stiglica morate pticu uhvatiti (licno izbegavam hvatanje ptica jer je to uvek stres za pticu, cinim to retko i kada je stvarno neophodno)
Okrenete stiglica, tako da su njegova ledja na vasem dlanu a grudi i stomak siglica prema vama. Duhnete u braon perje grudi ptice. Polje posmatranja je markirano crvenim krugom na ptici:
Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 6 Poljepregleda
Kod muzjaka je osnovica perja (deo pera koji neposredno izrasta iz koze) zuckastozelene boje. U istom predelu grudi osnovica perja kod zenke je siva ili prljavo bela, pa cak i bela ali nikako zutozelena.
Ovaj nacin ovredjivanja pola stiglica, ima verovatvocu tacne procene do 90%. Retko, iz nekih razloga (bolesti ptice, lose uhranjenosti, opste slabe kondcije, mitarenja) ova metoda odredjivanja pola moze da prevari.
Nazad na vrh Ići dole
BOCKA

BOCKA


Broj poruka : 106
Datum upisa : 02.01.2010
Lokacija : SKOPJE, MAKEDONIJA

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Slike stiglica, podvrste i objasnjenja!   Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 6 Icon_minitimeUto Apr 20, 2010 8:31 pm

Mića, sutra moram proveriti ovo tvoje objašnjenje i hvala ti što sam nešto novo naučio na ove stare godine.
Momentalno u jednoj parilici imam dva čtigliča i tek juče sam primetio da ptice počeli međusobno da se tuku.
Još u volieru su se ljubili i pratili celo vreme a sada kada se jedan jako usilio vidim da se nešto neobično dešava.
Nedaj bože da je onaj peder, moram sutra da ga detaljnije proverim.
Oba dva štigliča su od avgusta meseca prošle godine i na brzinu su stavljeni u parilicu.
I ako znam da treba muške štiglice ranije izdvojiti u kafeze u ovom slučaju nije bilo tako urađeno.
Pozdrav Bocka
Nazad na vrh Ići dole
Don

Don


Broj poruka : 13
Datum upisa : 01.11.2010
Lokacija : Mostar

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Slike stiglica, podvrste i objasnjenja!   Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 6 Icon_minitimePon Nov 01, 2010 9:54 pm

Ovo su moji stiglici

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 6 Bg470w

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 6 34zmwxu

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 6 Avk0g3
Nazad na vrh Ići dole
mica

mica


Broj poruka : 538
Datum upisa : 15.01.2010
Godina : 69
Lokacija : Svilajnac

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Slike stiglica, podvrste i objasnjenja!   Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 6 Icon_minitimeČet Nov 04, 2010 8:34 pm

Re: Don
Lepe su ti ptice, jakih boja. Svaka boja je maksimalno nabijena pigmentom. Naročito crna i crvena.
Definitivno menjam profesiju. Biću fotograf. manje je stresno zanimanje. Iskoristio sam lep dan i slikao ovih nekoliko fotografija:
Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 6 Copyof11ff1

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 6 38ff2

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 6 Copyof16ff3

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 6 33ff4

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 6 7ff5

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 6 62ff6

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 6 32ff7

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 6 63ff8

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 6 Copyof6ff9
Slikaću ih ponovo krajem zime. Tada će biti najlepši. Imaće više pigmenta u perju. Biće u svadbenom odelu.
Druženje sa pticama a naročito sa štiglićima smiruje, opušta i oplemenjuje. Posmatrajući ta ljupka mala stvorenja uočavate razlike među njima. Ne samo po izgledu, već i po ponašanju. Ima ih ćutljivih i onih koji neprestano cvrkuću. Mirnih, koji imaju svoje omiljeno mesto na kome se najčešće zadržavaju i nemirnih koji su neprestano u pokretu. Neki vole da se kupaju često, svakodnevno a neki nisu toliki ljubitelji higijene. Zanimljivo je da su ipak svi čisti. Veliki deo vremena provode sređujući svoja pernata odelca. Uočavajući raznolikost menju njima pitate se da li je možda pogrešno što pojam ličnost vezijemo iskljičivo za ljudski rod. Individualnost, koja nije toliko sofisticirana kao kod ljudi ipak postoji i kod drugih živih bića.
















Nazad na vrh Ići dole
jigor

jigor


Broj poruka : 48
Datum upisa : 14.06.2010
Godina : 49
Lokacija : Niš

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Slike stiglica, podvrste i objasnjenja!   Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 6 Icon_minitimeČet Nov 04, 2010 9:01 pm

Tako je Mićo, bukvalno su različitog temperamenta i u svakom će, ako se čovek udubi u analizu jedinke sigurno ćprpoznati specifične i zvuke i pokrete te jedinke. Ja sam pre par godina imao jednog mužjaka koji je kad god stane na žicu kaveza zabaci glavu unazad i meni je to strahovito smetalo jer je bilo nekako atipično i kao mala anomalija u ponašanja. Sa pesmom je sve bilo u redu ali eto nije bio moj ljubimac.
Nazad na vrh Ići dole
Danijel

Danijel


Broj poruka : 939
Datum upisa : 29.12.2009
Godina : 43
Lokacija : Srbija-Vranje

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Slike stiglica, podvrste i objasnjenja!   Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 6 Icon_minitimeČet Nov 04, 2010 11:56 pm

Mico ovo cvece koje tvoje ptice jedu kod nas nazivaju turski karanfil i u mom dvoristu ga ima bas puno ali mi nikad nije palo na pamet da ga stiglice rado jedu cak sam i mislio da je otrovno jer ima neki jak miris kad se cvet pokida.
Evo ja sam od Micine slike nesto novo naucio. cheers
Nazad na vrh Ići dole
Don

Don


Broj poruka : 13
Datum upisa : 01.11.2010
Lokacija : Mostar

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Slike stiglica, podvrste i objasnjenja!   Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 6 Icon_minitimePet Nov 05, 2010 9:05 am

Citat :
Lepe su ti ptice, jakih boja. Svaka boja je maksimalno nabijena pigmentom. Naročito crna i crvena.
Definitivno menjam profesiju. Biću fotograf. manje je stresno zanimanje. Iskoristio sam lep dan i slikao ovih nekoliko fotografija:

Gosp Mico ovo su proslogodisnje ptice koje su mi misi pacovi sve potamanili kako iz veliki letalica tako i iz kafeza nekako su se uvalili i sve potamanili ni danas mi nije jasno kako su usli u kafeze kada je sve bilo zasticeno kada sam vidio umalo se nisam slagiro ali se polako oporavljam imam novo jato njih desetak a bitce ih jos pozzzz
Nazad na vrh Ići dole
mica

mica


Broj poruka : 538
Datum upisa : 15.01.2010
Godina : 69
Lokacija : Svilajnac

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Slike stiglica, podvrste i objasnjenja!   Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 6 Icon_minitimeNed Nov 07, 2010 7:29 pm

Danas sam štiglićima stavio nekoliko buketa polusasušenog karanfila. Nisam imao namere da ih slikam ali kada su se poređali po cveću ipak sam se dohvatio aparata. Ovaj post je mogao da ide u temi ishrana štiglića. U jesen bašta je puna karanfila koji se suši. Posle bosiljka imam utisak da najradije jedu seme karanfila.
Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 6 70669833

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 6 20w

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 6 48wj

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 6 Copyof36w

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 6 Copyof71w

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 6 W58f










Nazad na vrh Ići dole
Don

Don


Broj poruka : 13
Datum upisa : 01.11.2010
Lokacija : Mostar

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Slike stiglica, podvrste i objasnjenja!   Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 6 Icon_minitimeNed Nov 07, 2010 9:13 pm

@Mica slike su fenomenalne za ptice nemam rijeci stvarno svaka cast....slikar ste za 100 cheers cheers
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Slike stiglica, podvrste i objasnjenja!   Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 6 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Slike stiglica, podvrste i objasnjenja!
Nazad na vrh 
Strana 6 od 19Idi na stranu : Prethodni  1 ... 5, 6, 7 ... 12 ... 19  Sledeći
 Similar topics
-
» Bolest stiglica
» Video klipovi stiglica
» Priprema stiglica za parenje
» Priprema stiglica za parenje...
» Legalna Nabavka Stiglica?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Avifauna Evrope :: Ptice pevacice :: Stiglic (Carduelis carduelis)-
Skoči na: