Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Slike stiglica, podvrste i objasnjenja!

Ići dole 
+78
zozi
drvetmed
Browningbar
ivica1
senjin
Goran Cvetanoski-Coko
Matija95
Pash031
pedjacure
makimk
žako
lepotica cana
fuz80
DjordjeVet
ivica.m
srxa
Džoni
BABURA
goran74
Iwan97
Nemanja Ars
zoran ptice pjevice
mica vasic
Aleksandar Djuric
grujo
skorkovic
Jovo13
bastard kv
ADI KG
Marjan
Šarengrad
koja*
Rale
Milan 92
bratislav misic
sasa.kg
milos0205
Đole
braneOS
Alexandar
milun
mozaik
vlada130168
joki_skrce
sasko
Dalibor Vasic
farmacy
srdjan vr
jigor
Don
Milan Nis
sasaznas
Vasa
Бане
IGOR 72
Saša vr
gocke
kima
SrdjanKG
Luckyboy
Dax BG
Rale KG
sasar_le
lakigtb
Koki-Baba
Boban
zikanis
dr.nenad86
Steva
BOCKA
milannish
Santa
Petar
mica
Bogdanik
Danijel
Zika
Laza
82 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 15 ... 19  Sledeći
AutorPoruka
mica

mica


Broj poruka : 538
Datum upisa : 15.01.2010
Godina : 69
Lokacija : Svilajnac

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Slike stiglica, podvrste i objasnjenja!   Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 11 Icon_minitimeNed Nov 13, 2011 7:06 pm

Otišli smo od teme.
Ukratko ovo su dve veoma raritetne ptice. Mala je verovatnoća da su iz veštačkog odgoja. Albinizam je u prirodi naročito među mekokljuncima ekstremno retka pojava. U veštačkom uzgoju je još ređa. Iz kog razloga nastaje to je nepoznato. Javlja se igrom gena, slučajno u populaciji vrste jednom u više desetina godina. Mogućnost da se ovakve ptice izlegu u zatočeničtvu je mnogo manja nego da se dobije premija na lutriji. Velika je verovasrnoća da su ptice iz prirode uzete kao male nego da su iz veštačkog odgoja. Svaki ptičar zna koliko su alke nepouzdan dokaz da su ptice iz veštačkog odgoja.
Prva ptica je sigurno albino jer nema pigmenta u očima. Druga pre može biti crnooka bela mutacija. Ove dve ptice su nesrodne i ne postoji ni teoretska mogućnost da potiču od istog roditeljskog para.
Nazad na vrh Ići dole
Marjan

Marjan


Broj poruka : 1557
Datum upisa : 25.02.2011
Godina : 45
Lokacija : Pirot, R. Srbija.

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Slike stiglica, podvrste i objasnjenja!   Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 11 Icon_minitimeNed Nov 13, 2011 7:16 pm

Postaviću samo jedno pitanje, a ujedno i kao konstataciju na prethodne postove.
Dali neko sme da uradi DNK analizu (roditeljstvo) svojih ptica.Naravno kodnas u Srbiji.
Nazad na vrh Ići dole
Aleksandar Djuric

Aleksandar Djuric


Broj poruka : 138
Datum upisa : 05.10.2011
Godina : 26
Lokacija : Vlasotince

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Slike stiglica, podvrste i objasnjenja!   Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 11 Icon_minitimeNed Nov 13, 2011 8:27 pm

Gospodine Mico stvarno svaka cast,postali ste pravi profesionalac!!!
Nazad na vrh Ići dole
mica

mica


Broj poruka : 538
Datum upisa : 15.01.2010
Godina : 69
Lokacija : Svilajnac

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Slike stiglica, podvrste i objasnjenja!   Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 11 Icon_minitimeNed Nov 13, 2011 8:54 pm

Mladi Štiglići u gnezdima sezona odgoja 2011:
(za one koji ne veruju)
Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 11 20110702mladii120015

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 11 20110702mladii120020

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 11 20110702mladii120023

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 11 2011070890005

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 11 2011070890006

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 11 2011070890010

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 11 Dimitrijei

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 11 20110717160002

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 11 20110724180002

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 11 20110724180004

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 11 20110731210002

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 11 20110807250002

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 11 20110807250009

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 11 20110814270006

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 11 Dimitrijeii

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 11 V1t1

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 11 V1zid
Toliko o poreklu mojih Štiglića.
Ovo je samo deo foto dokumentacije. Fotografija ne samo da je dokument i dokaz već treba da postane sastavni deo savremenog odgoja ptica. Veoma je sumljivo ako odgajivač ne koristi tehničke mogućnosti u prezentovanju svog rada.
Imam mnogo godina tako da malo verujem rečima.
Što se tiče DNK analize JA SMEM da dozvolim da se uradi, za svaku moju ptici. I za neprstenovane primerke. Nema sezone da mi ne promakne bar nekoliko mladunaca da ih ne alkiram. Broj gnezda u sezoni je veliki. Ali ne samo to. Godine čine svoje. Popušta pažnja i koncentracija.



Nazad na vrh Ići dole
bastard kv




Broj poruka : 24
Datum upisa : 03.10.2010
Godina : 52
Lokacija : kraljevo

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Slike stiglica, podvrste i objasnjenja!   Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 11 Icon_minitimeNed Nov 13, 2011 8:56 pm

mico sto se tice slavuja ima jedan moj prijatelj u krusevcu koi vec tri godine izvodi slavuje u volijerama
Nazad na vrh Ići dole
BOCKA

BOCKA


Broj poruka : 106
Datum upisa : 02.01.2010
Lokacija : SKOPJE, MAKEDONIJA

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Slike stiglica, podvrste i objasnjenja!   Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 11 Icon_minitimeNed Nov 13, 2011 8:57 pm

Zdravo Miča,
Mada ova tema nije za mekokljunce ali ipak Admin dopustiče da iskomentiram sledeče: U pravo si kad kažeš da još ne postoji relevantni dokaz da vidimo kako je moguče odgojiti slavuje u volieru, ja odavno čuvam slavuje i zadnjih desetak godina kopam po internetu kako bi sreo bilo kakav dokaz.
Postoji jedan blog od nekog italijana ko je dobio dozvolu da odgaja dva para od slavuje i ujedno dobio sredstva za naučni rad.
Više puta sam slao mejlove tom čoveku da pre godinu dana sam došo do zaključka da čovek verovatno je umro jer i blog je 100% pasivan.
Miča, nemaš potrebe da zagrejavaš prostoriju gde čuvaš slavuje, tvrdim da slavuje nemaju problema sa zimom ako se adekvatno hrane a u tome možeš se uveriti od ovog klipa : https://www.youtube.com/watch?v=L4X0Wv9HNZI .
Iskren da budem moje su slavuje sve alkirane ali ja ih uzimam iz gnjezda i ručno i othranjujem, savetujem da se ne hvataju stare slavuje jer oni su veoma specifični za dugi opstanak u kafezima.
Miča, budi mi pozdravljen i valjda čemo imati prilike da se nekud sretnemo i razmenimo naša znanja i iskustvo.

Bocka
Nazad na vrh Ići dole
BOCKA

BOCKA


Broj poruka : 106
Datum upisa : 02.01.2010
Lokacija : SKOPJE, MAKEDONIJA

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Slike stiglica, podvrste i objasnjenja!   Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 11 Icon_minitimeNed Nov 13, 2011 9:02 pm

bastard kv,
Molimte daj povežime sa tim čovekom preko privatne poruke
Takodje možeš mu dati i moj e-mail bocka47@gmail.com jer veoma sam zainteresiran da snime stupim u kontakt.

Pozdrav Bocka
Nazad na vrh Ići dole
bastard kv




Broj poruka : 24
Datum upisa : 03.10.2010
Godina : 52
Lokacija : kraljevo

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Slike stiglica, podvrste i objasnjenja!   Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 11 Icon_minitimeNed Nov 13, 2011 9:06 pm

dogovoreno ja cu ove nedelje kod njega pa cu mu preneti
Nazad na vrh Ići dole
mica

mica


Broj poruka : 538
Datum upisa : 15.01.2010
Godina : 69
Lokacija : Svilajnac

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Slike stiglica, podvrste i objasnjenja!   Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 11 Icon_minitimeNed Nov 13, 2011 10:55 pm

Kao dokumentacija i dokaz mogu poslužiti i video zapisi. U savremenom ptičarstvu treba koristiti i tu tehničku mogućnost. Ako vas zanima pogledajte preko ovog linka moje klipove:
https://www.youtube.com/my_videos?feature=mhee
Nazad na vrh Ići dole
BOCKA

BOCKA


Broj poruka : 106
Datum upisa : 02.01.2010
Lokacija : SKOPJE, MAKEDONIJA

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Slike stiglica, podvrste i objasnjenja!   Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 11 Icon_minitimePon Nov 14, 2011 8:15 am

Miča, pa ti si postavio moju you tube adresu, pretpostavljam da si to nehotice uradio.
Daj postavi tvoje linkove, one stare znam ali verovatno imaš puno novih.

Pozdrav Bocka
Nazad na vrh Ići dole
mica

mica


Broj poruka : 538
Datum upisa : 15.01.2010
Godina : 69
Lokacija : Svilajnac

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Slike stiglica, podvrste i objasnjenja!   Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 11 Icon_minitimePon Nov 14, 2011 10:16 am

BOCKA ::
Miča, pa ti si postavio moju you tube adresu, pretpostavljam da si to nehotice uradio.
Daj postavi tvoje linkove, one stare znam ali verovatno imaš puno novih.

Pozdrav Bocka

Ne znam u čemu je problem. Sa gornjeg linka kada kliknem otvara se moj kanal na YouTube. Verujem da se klikom kod Tebe otvara tvoj kanal. Nebitno. I kod Tebe ima puno tog a da se vidi.
Da bi video moje klipove probaj da u bilo kom pretraživaču ukucaš: micanesic'sChannel-YouTube
Otvoriće ti se svi moji klipovi.
Pogledao sam u predhodnom postu Tvoj gornji klip. Imam pohvale ali i primedbe koje ćeš Ti, siguran sam, shvatiti kao dobronamerne.
Najpre ono što mi se dopada. Tvoja ljubav prema pticama je legendarna. To se vidi po tome kako ptice izgledaju. Prelepo. Uslovi koje si obezbedio pticama su odlični. Imam primedbu oko ishrane. Mnogo jedu ,,meso,,. Potrebo im je uz toliko ,,mesa,, dati salatu i zelenilo. Brašnari nisu prirodna hrana kanarinca, bastarda i štiglića.
Higijena mora biti na višem nivou. Najbolje su se pokazali betonski podovi u volijerima. Mogu se čistiti svakodnevno, metlicom i špahlom. Povremeno se mogu oprati vodom. Na betonskim podovima najkraće žive bakterije i drugi mikroorganizmi jer su im uslovi veoma nepovoljni. Iz tog razloga nije za preporuku imati u volijerima zemljane ili daščane podove na kojima bakterije dugo opstaju.
Ubaci sa saksijom bar jedno drvce Tuje. Obradovaćeš time štigliće, bastarde ali i kanarince. Rado će da grickaju tuju.
U gornjem postu, napisao si:,,U pravo si kad kažeš da još ne postoji relevantni dokaz da vidimo kako je moguče odgojiti slavuje u volieru, ja odavno čuvam slavuje i zadnjih desetak godina kopam po internetu kako bi sreo bilo kakav dokaz,,.
U stvari jedini RELEVANTAN dokaz na netu o odgoju Slavija možeš videti iz mojih slika i klipova. Pogledaj temu o Slavuju. Čim budem u prilici postaviću ekskluzivno neke fotografije koje nisu još bile u javnosti a odnose se na odgoj Slavuja u veštačkim uslovima.
POZDRAV!
Nazad na vrh Ići dole
BOCKA

BOCKA


Broj poruka : 106
Datum upisa : 02.01.2010
Lokacija : SKOPJE, MAKEDONIJA

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Slike stiglica, podvrste i objasnjenja!   Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 11 Icon_minitimePon Nov 14, 2011 8:07 pm

Zdravo Miča,
Što se tiče you tube sve je ok, bitno je da imamo naše adrese i vidise sve šta smo snimili.
Sad bi krenuo redosledom kako bi ti odgovorio na neka Tvoja zapažanja.
Nemam snimljeno neki klip na kome bi se moglo vidjeti šta koristim kao dopunsku hranu osim semensku.
U zavisnosti od vremenskog perioda pticama dajem voče i povrče.
Sada najviše je zastupljen list od paškanata, list od dajkona i puno brokula dok od voča kod mene jabuka je konstantna tokom cele godine.
Štiglicama dajem sve redom kako izlaze svo trnovito bilje do kasno u jesen, na ovoj temi imam puno materijala za razgovora.
Brašnare dajem tokom cele godine a najviše preko zime i kad ima mlade javrije za hranjenje.
Ubedio sam se u tome da ptice faune evrope jedu crve onoliko koliko je njima potrebno i nisu lakomi ko mekokljunci.
Što se tiče higiene tu sam velika picajizla, kod mene higijena je neprikosnovena kako u kafezima tako i u volieru.
E sad hteo bi da te demantiram i da ti kažem da zemlja je najbolje srestvo za uništavanje svih vrsta bakterija i mikro organizma.
Pošto sam dugo godina pčelario dokazano je da američka trulež naj efikasno uništava se ako kompletna društva se zatrpavaju u zemlju.
Znači da određene spore ne mogu se uništiti ni putem spaljivanja sanduka.
Naj novije otkriče od pre nekoliko godina je da antraks najbolje se uništava ako se isti zakopa u zemlju.
Međutim ta zemlja treba češče da se prekopava i okreče a tim putem dolazi do 100% uništavanje svih spora i mikro organizma.
Zemlju u volieru takođe je prekopavam i okrečem tokom cele godine.
Osim ono šta si naveo ja sam protivnik postavljanja čistog pjeska na podu, pesak je vrlo zajeban preko cele godine jer kad se izmet i voda pomešaju a pogotovo preko ljetnih dana onda pesak postaje pravo žarište za puno bolesti i volijera če da smrdi kao kokošarnik.
Na kraju što se tiče slavuja, ja dosada nisam video nijedan snimak pa i kod tebe kako slavuji hrane svog podmlatka u volieru.
Ako takav snimak Ti poseđuješ molimte daj mi taj link da se u tome uverim.
Nemoj pogrešno da me shvatiš ja sam ove tvoje klipove na brzaka po skračenog postupka pregledao i nisam sreo takav klip.
Slike za mene nisu merodavne jer znam šta sve foto šop može da uradi.
Miča, jako mi je žao što nisi došo u Niš ali ako budem išo skolima za Beograd da gledam košarku postoji mogučnost da na kratko te posetim.
Koristiš li ono CD što sam ti poslao pre neke godine ?
Ovo šta te pitam radim zbog toga što nemogu slati privatne poruke.

Pozdrav Bocka
Nazad na vrh Ići dole
mica vasic

mica vasic


Broj poruka : 86
Datum upisa : 18.12.2010
Godina : 52
Lokacija : Aleksinac

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Slike stiglica, podvrste i objasnjenja!   Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 11 Icon_minitimeSre Nov 16, 2011 10:09 am

.


Poslednji put izmenio mica vasic dana Uto Dec 24, 2013 6:03 pm, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole
Boban




Broj poruka : 281
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 63
Lokacija : Srbija Vranje

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Slike stiglica, podvrste i objasnjenja!   Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 11 Icon_minitimeSre Nov 16, 2011 4:59 pm

Slavuj nije sigurno evo o kojoj ptici se radi http://www.bec-info.com/Documenten-Bec/Merel%20mutanten.pdf i videcete sve mutacije
Kos (Turdus merula)
Nazad na vrh Ići dole
mica

mica


Broj poruka : 538
Datum upisa : 15.01.2010
Godina : 69
Lokacija : Svilajnac

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Slike stiglica, podvrste i objasnjenja!   Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 11 Icon_minitimeSre Nov 16, 2011 6:45 pm

Dobro je da ovo nisu Slavuji. Zbog izgleda. Kos je lepa ptica u crnoj boji. Zapravo to je boja koja mu najlepše stoji. Ove ptice u mutacijama su ružne. Naravno to je subjektivan stav.
Ako neko na netu pronađe sliku prstenovanog Slavuja neka je postavi ali u temi o Slavuju.
Što su dani hladniji, Štiglići su lepši. Danas slikano:
Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 11 20111117700003

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 11 20111117700004

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 11 20111117700015

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 11 20111117700016

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 11 20111117700017

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 11 20111117700021

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 11 20111117700024

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 11 20111117700025



Nazad na vrh Ići dole
zoran ptice pjevice

zoran ptice pjevice


Broj poruka : 58
Datum upisa : 05.03.2010
Godina : 53
Lokacija : banja luka

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Slike stiglica, podvrste i objasnjenja!   Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 11 Icon_minitimeSre Nov 16, 2011 8:45 pm

Ptice u mutacijama ruzne!!!???Subjektivan stav???Prije bi rekao da si ljubomoran.
Nazad na vrh Ići dole
jigor

jigor


Broj poruka : 48
Datum upisa : 14.06.2010
Godina : 49
Lokacija : Niš

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Slike stiglica, podvrste i objasnjenja!   Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 11 Icon_minitimeSre Nov 16, 2011 11:40 pm

Pa pratim ovu diskusiju od početka i iako nisam neki stručnjak o izgledu i odgoju mekokljunaca ne mogu da verujem da neko misli da je ovo na prethodnim fotografijama mutacija - beli slavuj.
Moj, sada pokojni deda je voleo i čuvao slavuje ali na način kao i svi. Hvatao je iz prirode mlade slavuje ili nalazio gnezda i onda mlade odgajao crvima brašnarima i kasnije smo uživali u njihovoj pesmi. Ali da slavuj ima crveni kljun pa o kojoj god da se mutacijiradi je nemoguće.Izgled i fizionomija ptice (kao i boja kljuna) nedvosmisleno ukazuje da se radi o kosu i to albino verziji.
Nazad na vrh Ići dole
grujo

grujo


Broj poruka : 146
Datum upisa : 13.04.2010
Godina : 44
Lokacija : Kraljevo

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Slike stiglica, podvrste i objasnjenja!   Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 11 Icon_minitimeČet Nov 17, 2011 12:24 am

Ako ovaj kos (mada sam ja bio ubedjen da je slavuj) ima crven kljun onda sam ja daltonista,ako gresim ispravite me,jer po meni crveno,narandzasto i zuto nije isto.
Mico slike su ti izvrsne,lepo je videti stiglice koji su izvedeni u volijeri a da imaju ovakvu crvenu masku "ako ne gresim"Wink
Nazad na vrh Ići dole
Boban




Broj poruka : 281
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 63
Lokacija : Srbija Vranje

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Slike stiglica, podvrste i objasnjenja!   Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 11 Icon_minitimeČet Nov 17, 2011 4:18 pm

Kos ima zuti kljun, takav je i kljun kosa muzjak u normal boji, nema dileme sve je jasno o cemu se radi nema potrebe za daljom polemikom
Nazad na vrh Ići dole
mica

mica


Broj poruka : 538
Datum upisa : 15.01.2010
Godina : 69
Lokacija : Svilajnac

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Slike stiglica, podvrste i objasnjenja!   Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 11 Icon_minitimeČet Nov 17, 2011 8:38 pm

Danas sam deo slobodnog vremena iskoristio slikajući Štigliće:
Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 11 20111117710097

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 11 20111117710005

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 11 20111117710006

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 11 20111117710021

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 11 20111117710037

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 11 20111117710044

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 11 20111117710049



Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 11 20111117710052

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 11 20111117710053

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 11 20111117710054

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 11 20111117710055

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 11 20111117710069

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 11 20111117710074

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 11 20111117710081

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 11 20111117710084

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 11 20111117710041

Nazad na vrh Ići dole
Nemanja Ars

Nemanja Ars


Broj poruka : 20
Datum upisa : 09.11.2011
Lokacija : Kragujevac

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Slike stiglica, podvrste i objasnjenja!   Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 11 Icon_minitimePet Nov 18, 2011 12:03 am

Super stiglici i super fotografije, pozdrav. Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
grujo

grujo


Broj poruka : 146
Datum upisa : 13.04.2010
Godina : 44
Lokacija : Kraljevo

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Slike stiglica, podvrste i objasnjenja!   Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 11 Icon_minitimePet Nov 18, 2011 1:25 am

Mico svaka cast,video sam dosta izleglih stiglica ali da imaju ovakvu crvenu masku nisam ,sem kod tebe.Interesuje me da li je to do ishrane ili im dajes karotin u fazi mitarenja?
Nazad na vrh Ići dole
mica

mica


Broj poruka : 538
Datum upisa : 15.01.2010
Godina : 69
Lokacija : Svilajnac

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Slike stiglica, podvrste i objasnjenja!   Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 11 Icon_minitimePet Nov 18, 2011 9:29 am

grujo ::
Mico svaka cast,video sam dosta izleglih stiglica ali da imaju ovakvu crvenu masku nisam ,sem kod tebe.Interesuje me da li je to do ishrane ili im dajes karotin u fazi mitarenja?

Raznovrsna ishrana je najbolja hemija za izgled i zdravlje ptica. Ako se može smatrati hemijom, stavljam multivitamine u vodi za piće. Sve dok se ne izmitari i poslednja ptica dobijaju multivitamine u vodi svakodnevno u malim količinam.
Jato je prilično nesređeno. Ima puno mladih ptica koje su u različitoj fazi mitarenja. I kod starijih ptica koje su se izmitarile maske još nisu ,,zrele,, Po neka ptica ima dobru masku.
Štiglići su najlepši krajem Marta. Tada su u top izgledu i formi. Sve ove ptice će mnogo lepše izgledati u Martu nego sada.
Dve ptice zanimljivog izgleda:
Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 11 20111117710019Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 11 20111117710029Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 11 20111117710034





Nazad na vrh Ići dole
mica

mica


Broj poruka : 538
Datum upisa : 15.01.2010
Godina : 69
Lokacija : Svilajnac

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Slike stiglica, podvrste i objasnjenja!   Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 11 Icon_minitimeNed Dec 11, 2011 7:59 pm

Danas:
Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 11 20111212800082

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 11 20111212800073

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 11 20111212800066

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 11 20111212800065

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 11 20111212800056

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 11 20111212800047

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 11 20111212800035

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 11 20111212800034

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 11 20111212800018

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 11 20111212800015

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 11 20111212800003

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 11 20111211790019

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 11 20111211790014

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 11 20111211790013

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 11 20111211790008

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 11 20111211790004

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 11 20111212800061

Nazad na vrh Ići dole
Dalibor Vasic

Dalibor Vasic


Broj poruka : 531
Datum upisa : 03.01.2011
Godina : 29
Lokacija : Cicevac, Srbija

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Slike stiglica, podvrste i objasnjenja!   Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 11 Icon_minitimeNed Dec 11, 2011 9:54 pm

To čika Mićo samo napred! Davao sam brokelj i mojim štiglićima i krenglovima rado su ga jeli.

Pozdrav i samo nastavite ovako! cheers
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Slike stiglica, podvrste i objasnjenja!   Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 11 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Slike stiglica, podvrste i objasnjenja!
Nazad na vrh 
Strana 11 od 19Idi na stranu : Prethodni  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 15 ... 19  Sledeći
 Similar topics
-
» Bolest stiglica
» Video klipovi stiglica
» Priprema stiglica za parenje
» Priprema stiglica za parenje...
» Legalna Nabavka Stiglica?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Avifauna Evrope :: Ptice pevacice :: Stiglic (Carduelis carduelis)-
Skoči na: