Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Slike stiglica, podvrste i objasnjenja!

Ići dole 
+78
zozi
drvetmed
Browningbar
ivica1
senjin
Goran Cvetanoski-Coko
Matija95
Pash031
pedjacure
makimk
žako
lepotica cana
fuz80
DjordjeVet
ivica.m
srxa
Džoni
BABURA
goran74
Iwan97
Nemanja Ars
zoran ptice pjevice
mica vasic
Aleksandar Djuric
grujo
skorkovic
Jovo13
bastard kv
ADI KG
Marjan
Šarengrad
koja*
Rale
Milan 92
bratislav misic
sasa.kg
milos0205
Đole
braneOS
Alexandar
milun
mozaik
vlada130168
joki_skrce
sasko
Dalibor Vasic
farmacy
srdjan vr
jigor
Don
Milan Nis
sasaznas
Vasa
Бане
IGOR 72
Saša vr
gocke
kima
SrdjanKG
Luckyboy
Dax BG
Rale KG
sasar_le
lakigtb
Koki-Baba
Boban
zikanis
dr.nenad86
Steva
BOCKA
milannish
Santa
Petar
mica
Bogdanik
Danijel
Zika
Laza
82 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 19  Sledeći
AutorPoruka
srxa




Broj poruka : 161
Datum upisa : 27.10.2011
Godina : 46
Lokacija : Novi Sad

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Slike stiglica, podvrste i objasnjenja!   Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 13 Icon_minitimeČet Apr 05, 2012 12:41 am

Danijele, jesu li tvoje ptice?
Nazad na vrh Ići dole
Danijel

Danijel


Broj poruka : 939
Datum upisa : 29.12.2009
Godina : 43
Lokacija : Srbija-Vranje

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Slike stiglica, podvrste i objasnjenja!   Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 13 Icon_minitimeČet Apr 05, 2012 8:23 am

Ptice su u vlasnistvu jednog mog prijatelja.
Nazad na vrh Ići dole
srxa




Broj poruka : 161
Datum upisa : 27.10.2011
Godina : 46
Lokacija : Novi Sad

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Slike stiglica, podvrste i objasnjenja!   Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 13 Icon_minitimeČet Apr 05, 2012 2:05 pm

Ima lepih ptica, ali mi jako bodu oci slike od 2 do 5...to je poznata srpska mutacija zvana hidrogen i blans za kosu...katastrofa sta rade pticama....
Nazad na vrh Ići dole
Danijel

Danijel


Broj poruka : 939
Datum upisa : 29.12.2009
Godina : 43
Lokacija : Srbija-Vranje

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Slike stiglica, podvrste i objasnjenja!   Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 13 Icon_minitimeČet Apr 05, 2012 6:40 pm

Te ptice na tim slikama koje si naveo su i meni bile cudne al iskreno nisam znao o cemu je rec, al si izgleda upravu.
Nazad na vrh Ići dole
mica

mica


Broj poruka : 538
Datum upisa : 15.01.2010
Godina : 69
Lokacija : Svilajnac

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Slike stiglica, podvrste i objasnjenja!   Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 13 Icon_minitimeČet Apr 05, 2012 7:17 pm

Ne zaboraviter da dajete Štiglićima ovogodišnji maslačak:
Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 13 20120405580068

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 13 20120405580066

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 13 20120405580063

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 13 20120405580053

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 13 20120405580049

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 13 20120405580047

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 13 20120405580038

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 13 20120405580035

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 13 20120405580032

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 13 20120405580027

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 13 20120405580026

Nazad na vrh Ići dole
srxa




Broj poruka : 161
Datum upisa : 27.10.2011
Godina : 46
Lokacija : Novi Sad

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Slike stiglica, podvrste i objasnjenja!   Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 13 Icon_minitimeČet Apr 05, 2012 8:21 pm

Danijel ::
Te ptice na tim slikama koje si naveo su i meni bile cudne al iskreno nisam znao o cemu je rec, al si izgleda upravu.

Sigurno sam u pravu. A pretpostavljam da je taj tvoj drugar kupio te ptice i da su mu posteno podvalili, i ko zna koliko ih je platio.Evo ukratko objasnjenje. Na slici se vide stiglici NALIK na izabel mutaciju...e sad, svako genetsko razredjenje melanina kod ptica povlaci to da je ptica podjednako obojena na svim perima, u skladu sa mutacijom, a takodje i na roznatim delovima(kljun, noge, nokti). Razredjenje melanina, bilo eumelanina ili feomelanina, nikako ne moze biti prikazano fenotipski da dobijemo sarene ptice, tj mesta sa nerazredjenim melaninom(ahat, izabel, satine...). Sarene ptice mogu biti iskljucivo sa BELIM zonama, bilo da je u pitanju parcijalni albinizam ili nesto drugo. Na slikama se vidi da su ptice sveze uhvacene, tj. da imaju CRNE noge, a da su u mutaciji, boja bi morala biti u skladu sa istom. Takodje, vidi se da su neka pera zadrzala crne melanine, a neka pera su potpuno melaninski popunjena, narocito letna pera na krilima. Najbolji "rad" se vidi na ptici na 4. i 5. slici, ali izgleda da u trenutku tretmana nije imala rep, pa kada je porastao, izrasla su normalno obojena pera. Iz svega navedenog, najlogicnije mi je bilo da zakljucim da se neko igrao farbom za kosu... affraid

Nadam se da ce ovo kratko objasnjenje pomoci odgajivacima da prepoznaju slicne malverzacije, i dalje postupe u skladu sa svojom savescu...i zakonom.

POZZZZZ cheers .
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Slike stiglica, podvrste i objasnjenja!   Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 13 Icon_minitimeČet Apr 05, 2012 9:31 pm

Xmmmm sta reci... Daj Boze da je ovo stvarno mutacija i da covek bude adovoljan odgojem, ali......
Ali kada je bio Drzavni Sampionat u Leskovcu 2003god. kad sam ja bio malji deca, pojavila se neka nova cudna mutacija u Srbiji kod zimovki..... Svi su se cudili, gledali, divili novoj mutaciji, kada sam otisao gledam ptice ali mi nesto mirise na boju za kolace Very Happy i iz sale rekao ma ovo su ptice ofarbane bojom za kolace, nisam imao ni pojma tada sta znaci mutacija, a kamlo li neka nova friska mutacija u trendu... Mada da priznam i ja sam se divio u sve to i verovao da je to najbolja mutacija koja je nstala u Srbiji Very Happy , posle izvesnog vremena vlasnik koji je masno platio te ptice, kada je zavrseno kompletno mitarenje ptica imao je i sta da vidi, normal gimple...... Twisted Evil Tako da oni moji kolaci u vidu gimpla ispadose tacni, ali kad se malo raspitah oko toga ispalo je da su bile tretirane hlorom.......


Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
srxa




Broj poruka : 161
Datum upisa : 27.10.2011
Godina : 46
Lokacija : Novi Sad

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Slike stiglica, podvrste i objasnjenja!   Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 13 Icon_minitimeČet Apr 05, 2012 9:37 pm

Da, i neko je uhvatio JATO mutacija!!! Cool
Nazad na vrh Ići dole
Marjan

Marjan


Broj poruka : 1557
Datum upisa : 25.02.2011
Godina : 45
Lokacija : Pirot, R. Srbija.

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Slike stiglica, podvrste i objasnjenja!   Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 13 Icon_minitimeNed Apr 08, 2012 9:19 pm


Slike su preuzeta iz ALCEDO MUTACIJE ČEŠLJUGARA!


Poslednji izmenio marjan pirot dana Ned Apr 08, 2012 9:28 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Marjan

Marjan


Broj poruka : 1557
Datum upisa : 25.02.2011
Godina : 45
Lokacija : Pirot, R. Srbija.

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Slike stiglica, podvrste i objasnjenja!   Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 13 Icon_minitimeNed Apr 08, 2012 9:27 pm

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 13 1-bruno-pastelo
Srxa o kojoj je mutaciji češljugara reč?
Nazad na vrh Ići dole
srxa




Broj poruka : 161
Datum upisa : 27.10.2011
Godina : 46
Lokacija : Novi Sad

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Slike stiglica, podvrste i objasnjenja!   Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 13 Icon_minitimePon Apr 09, 2012 1:09 am

Marjane, nemam ja bas puno iskustva sa prepoznavanjem mutacija Smile . Rekao bih da je ovo pastel smedja mutacija, ispravi me ako gresim.
Nazad na vrh Ići dole
Marjan

Marjan


Broj poruka : 1557
Datum upisa : 25.02.2011
Godina : 45
Lokacija : Pirot, R. Srbija.

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Slike stiglica, podvrste i objasnjenja!   Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 13 Icon_minitimeUto Apr 10, 2012 8:16 am

Jeste pastel smeđa.
Veoma retka i kod inostranih uzgajivača!
Postavljena je kao primer prave mutacije!
Nazad na vrh Ići dole
gocke

gocke


Broj poruka : 200
Datum upisa : 01.03.2010
Lokacija : stokholm

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Slike stiglica, podvrste i objasnjenja!   Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 13 Icon_minitimeNed Apr 15, 2012 9:18 pm

marjan pirot ::
Jeste pastel smeđa.
Veoma retka i kod inostranih uzgajivača!
Postavljena je kao primer prave mutacije!

Nije retka ima je poprilicno
Nadovezao bih se jops da je ptica beloglava
braon pastel witkop
Nazad na vrh Ići dole
srxa




Broj poruka : 161
Datum upisa : 27.10.2011
Godina : 46
Lokacija : Novi Sad

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Slike stiglica, podvrste i objasnjenja!   Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 13 Icon_minitimeNed Apr 15, 2012 10:00 pm

gocke, jesi li siguran da je witkop? Ptica nema crveni ili narandzasti venac na vratu, ima smedju kapu, nema pojacano zuto na krilima...meni ovo lici na pastel smedju zenku, i to losiju, mogla je imati malo bolje izrazena smedja ledja.
Nazad na vrh Ići dole
gocke

gocke


Broj poruka : 200
Datum upisa : 01.03.2010
Lokacija : stokholm

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Slike stiglica, podvrste i objasnjenja!   Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 13 Icon_minitimePon Apr 16, 2012 12:51 pm

srxa ::
gocke, jesi li siguran da je witkop? Ptica nema crveni ili narandzasti venac na vratu, ima smedju kapu, nema pojacano zuto na krilima...meni ovo lici na pastel smedju zenku, i to losiju, mogla je imati malo bolje izrazena smedja ledja.

Poprilicno sam siguran.. Taj venac okome govoris najizrazeniji je kod obicnih, agata i euma,,donekle i izabela..dok vec kod satineta i ptica u pastelu ta boja se gubi,, i naravno kao sto si naveo sto losija ptica i losije boje tj sve su boje manje i slabije izrazenije.
Ove ptice su po meni lepe ali ne i atraktivne za mnoge jer po evropi se sada furaju eumopastel,isabelpastel,satinetpastel po mogucnosti u zutoj seriji.
Nazad na vrh Ići dole
Marjan

Marjan


Broj poruka : 1557
Datum upisa : 25.02.2011
Godina : 45
Lokacija : Pirot, R. Srbija.

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Slike stiglica, podvrste i objasnjenja!   Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 13 Icon_minitimePon Apr 16, 2012 5:42 pm

,,Poprilicno sam siguran,,
- Pogrešna konstatacija.
Ptica -češljugar je ženka u mutaciji bruno pastel.
A kao dokaz tome govori da je slika skenirana iz orginal stranica iz knjige o mutacijama češljugara LE MUTAZIONI DEL CARDELLINO u kojoj je opisana Genetika- allevamenti- Selezione autora Massimo Natale & Leone Giuliano Pidala!
Nazad na vrh Ići dole
srxa




Broj poruka : 161
Datum upisa : 27.10.2011
Godina : 46
Lokacija : Novi Sad

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Slike stiglica, podvrste i objasnjenja!   Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 13 Icon_minitimeUto Apr 17, 2012 4:48 pm

Znaci ipak nisam tako los u prepoznavanju mutacija, jos sam i prepoznao da je zenka! Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 13 265488

Jos nesto gocke, serije su crna, braon, ahat i izabel. Zuto nije serija, vec mutacija.
Nazad na vrh Ići dole
Marjan

Marjan


Broj poruka : 1557
Datum upisa : 25.02.2011
Godina : 45
Lokacija : Pirot, R. Srbija.

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Slike stiglica, podvrste i objasnjenja!   Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 13 Icon_minitimeSre Apr 18, 2012 9:34 pm

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 13 AncestralelSlika sa neta!
Šta je karakteristično i jedinstveno kod ovog štiglića!
Nazad na vrh Ići dole
DjordjeVet




Broj poruka : 188
Datum upisa : 06.01.2010

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Slike stiglica, podvrste i objasnjenja!   Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 13 Icon_minitimeČet Apr 19, 2012 3:07 pm

maska koja se zatvara iza oka
Nazad na vrh Ići dole
fuz80
egzoticar u usponu



Broj poruka : 532
Datum upisa : 18.06.2010

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Slike stiglica, podvrste i objasnjenja!   Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 13 Icon_minitimeČet Apr 19, 2012 6:40 pm

Neke od mutacija stiglica......

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 13 560301264918676935295100
slika je malo losijeg kvaliteta ali moze da se vidi razlika
Nazad na vrh Ići dole
lepotica cana

lepotica cana


Broj poruka : 134
Datum upisa : 30.03.2011
Godina : 55
Lokacija : Leskovac

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Slike stiglica, podvrste i objasnjenja!   Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 13 Icon_minitimeNed Okt 21, 2012 5:57 am

[img][/img]Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 13 Img7602resize



moze li neko da mi rastumaci sta je ovde muzijak a sta zenka?
Nazad na vrh Ići dole
ivica.m




Broj poruka : 62
Datum upisa : 13.03.2012
Godina : 52
Lokacija : SKOPJE

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Slike stiglica, podvrste i objasnjenja!   Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 13 Icon_minitimeNed Okt 21, 2012 10:41 pm

ona tri sto se vide na sliku su muzjaci cetvrti daj bolju sliku
Nazad na vrh Ići dole
žako

žako


Broj poruka : 701
Datum upisa : 07.04.2011
Godina : 55
Lokacija : Osijek,HR

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Slike stiglica, podvrste i objasnjenja!   Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 13 Icon_minitimeNed Okt 21, 2012 11:13 pm

Pogledaj sam.
MUŽJAK - Rub na krilima, odrezani prijelaz s smeđeg na crno i brkovi su mu crni.....
Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 13 P5130045

ŽENKA - Rub na krilima, prelazi prljavo, s smeđeg na crno i brkovi su joj bijeli ili sivi.......
Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 13 P5130038
Nazad na vrh Ići dole
makimk




Broj poruka : 132
Datum upisa : 13.04.2012
Lokacija : skopje

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Slike stiglica, podvrste i objasnjenja!   Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 13 Icon_minitimePon Okt 22, 2012 8:32 pm

zako pokazi jos kako im izgleda zadnji deo glave i niko nemoze vise da pogresi
jesu li ovo tvoji ovogodisnji stiglici?
Nazad na vrh Ići dole
žako

žako


Broj poruka : 701
Datum upisa : 07.04.2011
Godina : 55
Lokacija : Osijek,HR

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Slike stiglica, podvrste i objasnjenja!   Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 13 Icon_minitimePon Okt 22, 2012 8:40 pm

Ovo nisu moji ovogodišnji malci. U štiglićima sam malo podbacio. Izašla su mi tri malca i svi su uginuli. Dva mojom krivicom, a jedan je bio od samog poćetka nekako slabašan. Ovo mi je prva godina s štiglićima, a na godinu mora biti bolje.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Slike stiglica, podvrste i objasnjenja!   Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 13 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Slike stiglica, podvrste i objasnjenja!
Nazad na vrh 
Strana 13 od 19Idi na stranu : Prethodni  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 19  Sledeći
 Similar topics
-
» Bolest stiglica
» Video klipovi stiglica
» Priprema stiglica za parenje
» Priprema stiglica za parenje...
» Legalna Nabavka Stiglica?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Avifauna Evrope :: Ptice pevacice :: Stiglic (Carduelis carduelis)-
Skoči na: