Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Mutacije boje Zako (Psittacus erithacus)

Ići dole 
+10
Kettyca
poTTa20
mime30
northstar
Vladakg
predin
žako
rosoft85
Matija95
Marjan
14 posters
AutorPoruka
Marjan

Marjan


Broj poruka : 1557
Datum upisa : 25.02.2011
Godina : 45
Lokacija : Pirot, R. Srbija.

Mutacije boje Zako (Psittacus erithacus)  Empty
PočaljiNaslov: Mutacije boje Zako (Psittacus erithacus)    Mutacije boje Zako (Psittacus erithacus)  Icon_minitimeNed Jan 20, 2013 9:51 pm

Mutacije boje Zako (Psittacus erithacus)  43125915364000478427223



Slika sa neta!
Nazad na vrh Ići dole
Matija95

Matija95


Broj poruka : 643
Datum upisa : 12.12.2011
Godina : 28
Lokacija : Indjija

Mutacije boje Zako (Psittacus erithacus)  Empty
PočaljiNaslov: Re: Mutacije boje Zako (Psittacus erithacus)    Mutacije boje Zako (Psittacus erithacus)  Icon_minitimeNed Jan 20, 2013 9:56 pm

Jos jedna sa neta!!!
Mutacije boje Zako (Psittacus erithacus)  Roderoodstaart2
Nazad na vrh Ići dole
rosoft85

rosoft85


Broj poruka : 35
Datum upisa : 20.10.2012
Godina : 38
Lokacija : Novi Sad

Mutacije boje Zako (Psittacus erithacus)  Empty
PočaljiNaslov: Re: Mutacije boje Zako (Psittacus erithacus)    Mutacije boje Zako (Psittacus erithacus)  Icon_minitimeNed Jan 20, 2013 10:09 pm

Covek sta god da dohvati to i unisti. U prirodi ovoga nema. Da mi ih neko pokloni ne bi ih uzeo. Strasno
Nazad na vrh Ići dole
žako

žako


Broj poruka : 701
Datum upisa : 07.04.2011
Godina : 55
Lokacija : Osijek,HR

Mutacije boje Zako (Psittacus erithacus)  Empty
PočaljiNaslov: Re: Mutacije boje Zako (Psittacus erithacus)    Mutacije boje Zako (Psittacus erithacus)  Icon_minitimeNed Jan 20, 2013 10:48 pm

Vidjeo sam već ove slike i stvarno ne znam što da kažem.
???????????????????
Nazad na vrh Ići dole
predin

predin


Broj poruka : 141
Datum upisa : 07.02.2012
Godina : 49
Lokacija : Aleksandrovac Zupski

Mutacije boje Zako (Psittacus erithacus)  Empty
PočaljiNaslov: Re: Mutacije boje Zako (Psittacus erithacus)    Mutacije boje Zako (Psittacus erithacus)  Icon_minitimeNed Jan 20, 2013 11:56 pm

rosoft85 ::
Covek sta god da dohvati to i unisti. U prirodi ovoga nema. Da mi ih neko pokloni ne bi ih uzeo. Strasno
Da neprepisujem samo cu da se slozim
Nazad na vrh Ići dole
Vladakg

Vladakg


Broj poruka : 65
Datum upisa : 01.10.2012
Godina : 31
Lokacija : Kragujevac

Mutacije boje Zako (Psittacus erithacus)  Empty
PočaljiNaslov: Re: Mutacije boje Zako (Psittacus erithacus)    Mutacije boje Zako (Psittacus erithacus)  Icon_minitimeČet Jan 31, 2013 2:00 pm

Evo još nekih sličica sa neta. Takođe delim vše mišljenje rosoft85
Mutacije boje Zako (Psittacus erithacus)  Albinojacoweb
Mutacije boje Zako (Psittacus erithacus)  Apple12345
Mutacije boje Zako (Psittacus erithacus)  Dsc01632
Mutacije boje Zako (Psittacus erithacus)  Incomplete-ino
Mutacije boje Zako (Psittacus erithacus)  Red2
Mutacije boje Zako (Psittacus erithacus)  Red3i
Mutacije boje Zako (Psittacus erithacus)  Sheadt
Nazad na vrh Ići dole
rosoft85

rosoft85


Broj poruka : 35
Datum upisa : 20.10.2012
Godina : 38
Lokacija : Novi Sad

Mutacije boje Zako (Psittacus erithacus)  Empty
PočaljiNaslov: Re: Mutacije boje Zako (Psittacus erithacus)    Mutacije boje Zako (Psittacus erithacus)  Icon_minitimeČet Jan 31, 2013 9:00 pm

Ti geneticari sto to rade stvarno nisu normalni.
Da li su te ptice psihicki i fizicki stabilne? Od najpametnije vrste papagaja za 100 god. postace najgluplja ako se ovo bude radilo.
Nazad na vrh Ići dole
northstar

northstar


Broj poruka : 25
Datum upisa : 06.02.2012
Godina : 53
Lokacija : Beograd

Mutacije boje Zako (Psittacus erithacus)  Empty
PočaljiNaslov: Re: Mutacije boje Zako (Psittacus erithacus)    Mutacije boje Zako (Psittacus erithacus)  Icon_minitimeČet Feb 14, 2013 9:21 pm

Cudni su, nismo navikli da zako ima ovakve boje. Ne zove se bez razloga africki sivi papagaj. Kad pogledas, otkad se papagaji drze u zatocenistvu, svaka vrsta ima gomilu mutacija. Kad bi neko hteo da mi pokloni ovakve mutacije zakoa, ja bih ga uzela, sirota ptica nije kriva sto je ovakva. Zalosno, bas zalosno.
Nazad na vrh Ići dole
Vladakg

Vladakg


Broj poruka : 65
Datum upisa : 01.10.2012
Godina : 31
Lokacija : Kragujevac

Mutacije boje Zako (Psittacus erithacus)  Empty
PočaljiNaslov: Re: Mutacije boje Zako (Psittacus erithacus)    Mutacije boje Zako (Psittacus erithacus)  Icon_minitimeSub Feb 23, 2013 12:56 pm

Evo još par zanimljivih sa neta
Mutacije boje Zako (Psittacus erithacus)  189143157354358865215043
Mutacije boje Zako (Psittacus erithacus)  755664315776635882401350
Mutacije boje Zako (Psittacus erithacus)  188351431071236972216109
Nazad na vrh Ići dole
rosoft85

rosoft85


Broj poruka : 35
Datum upisa : 20.10.2012
Godina : 38
Lokacija : Novi Sad

Mutacije boje Zako (Psittacus erithacus)  Empty
PočaljiNaslov: Re: Mutacije boje Zako (Psittacus erithacus)    Mutacije boje Zako (Psittacus erithacus)  Icon_minitimeSub Feb 23, 2013 3:25 pm

Crveni Timneh?????? Koji je verovatno ukrstan sa Kongom. Mada i Timneh u sebi ima crvenih gena (da izbacuje sa crvenim repom ali se to retko desava).
Mada ove ptice su parene brat i sestra i ko zna koliko kolena da bi se dobila ovakava suluda mutacija. Cak sam citao da odgaivaci namerno sortiraju prosarane ptice sa istom da bi dobili sto vise crvene boje na ptici dok jednom ne ispadne cisto crvena. Nekome uspe,a nekome ne. Po meni je to suludo jer te ptice postaju ruzno je reci ali moram, DEGENERICI. Sad
Nazad na vrh Ići dole
predin

predin


Broj poruka : 141
Datum upisa : 07.02.2012
Godina : 49
Lokacija : Aleksandrovac Zupski

Mutacije boje Zako (Psittacus erithacus)  Empty
PočaljiNaslov: Re: Mutacije boje Zako (Psittacus erithacus)    Mutacije boje Zako (Psittacus erithacus)  Icon_minitimeSub Feb 23, 2013 4:35 pm

rosoft85 ::
Crveni Timneh?????? Koji je verovatno ukrstan sa Kongom. Mada i Timneh u sebi ima crvenih gena (da izbacuje sa crvenim repom ali se to retko desava).
Mada ove ptice su parene brat i sestra i ko zna koliko kolena da bi se dobila ovakava suluda mutacija. Cak sam citao da odgaivaci namerno sortiraju prosarane ptice sa istom da bi dobili sto vise crvene boje na ptici dok jednom ne ispadne cisto crvena. Nekome uspe,a nekome ne. Po meni je to suludo jer te ptice postaju ruzno je reci ali moram, DEGENERICI. Sad
Nebi ja reko da je to tako kod zakoa jer to jeste pravilo za ptice koje imaju mutacije ali zako nema mutacije nego degenerike genetski poremecene jedinke napravljene u laboratoriji kao mnoge rase pasa koje nisu dobijeni ukrstanjem rasa vec genetski.
Nazad na vrh Ići dole
mime30

mime30


Broj poruka : 445
Datum upisa : 10.04.2010
Lokacija : Srbobran

Mutacije boje Zako (Psittacus erithacus)  Empty
PočaljiNaslov: Re: Mutacije boje Zako (Psittacus erithacus)    Mutacije boje Zako (Psittacus erithacus)  Icon_minitimeNed Feb 24, 2013 8:40 pm

U prirodi se desi greška u pigmentu i onda se takve ptice u zarobljeništvu ukrštaju i generacijskim ukrštanjem parova koji imaju sve više pogrešnog pigmenta dobija se ovo...
Nazad na vrh Ići dole
rosoft85

rosoft85


Broj poruka : 35
Datum upisa : 20.10.2012
Godina : 38
Lokacija : Novi Sad

Mutacije boje Zako (Psittacus erithacus)  Empty
PočaljiNaslov: Re: Mutacije boje Zako (Psittacus erithacus)    Mutacije boje Zako (Psittacus erithacus)  Icon_minitimeNed Feb 24, 2013 8:55 pm

mime30 ::
U prirodi se desi greška u pigmentu i onda se takve ptice u zarobljeništvu ukrštaju i generacijskim ukrštanjem parova koji imaju sve više pogrešnog pigmenta dobija se ovo...

U potpunosti se slazem sa vama. Malo je danas labaratorija u svetu koje se bave dnk ukrstanjem. Vise rade na principu ukrastanja i sortiranja (uprivanjem).
Nazad na vrh Ići dole
Marjan

Marjan


Broj poruka : 1557
Datum upisa : 25.02.2011
Godina : 45
Lokacija : Pirot, R. Srbija.

Mutacije boje Zako (Psittacus erithacus)  Empty
PočaljiNaslov: Re: Mutacije boje Zako (Psittacus erithacus)    Mutacije boje Zako (Psittacus erithacus)  Icon_minitimeNed Feb 24, 2013 9:00 pm

Marjan Pirot ::
Mutacije boje Zako (Psittacus erithacus)  43125915364000478427223



Slika sa neta!

Iz ugla uzgajivača kaže se,, selekcija, odabir ptica i sparivanje istih, radi zadržavanje željenih osobina roditelja! Konkretno zadržavanje i povećanje crvenog pigmenta kod žakoa na mestima gde ga nema divlja forma,,

Rezultat žakoi sa slike!
Nazad na vrh Ići dole
predin

predin


Broj poruka : 141
Datum upisa : 07.02.2012
Godina : 49
Lokacija : Aleksandrovac Zupski

Mutacije boje Zako (Psittacus erithacus)  Empty
PočaljiNaslov: Re: Mutacije boje Zako (Psittacus erithacus)    Mutacije boje Zako (Psittacus erithacus)  Icon_minitimePon Feb 25, 2013 10:34 pm

Da je tako kao sto vi kazete jel znate koliko vremena treba za to, pa vise od ljudskog veka. Samo se neki geni odgovorni za to zamene i gotova prica.
Nazad na vrh Ići dole
poTTa20

poTTa20


Broj poruka : 29
Datum upisa : 24.09.2013
Godina : 42

Mutacije boje Zako (Psittacus erithacus)  Empty
PočaljiNaslov: Re: Mutacije boje Zako (Psittacus erithacus)    Mutacije boje Zako (Psittacus erithacus)  Icon_minitimePon Okt 07, 2013 11:31 pm

Kako god, ali ovo je meni i vise nego ruzno
Nazad na vrh Ići dole
Kettyca

Kettyca


Broj poruka : 12
Datum upisa : 10.03.2014
Lokacija : NS

Mutacije boje Zako (Psittacus erithacus)  Empty
PočaljiNaslov: Re: Mutacije boje Zako (Psittacus erithacus)    Mutacije boje Zako (Psittacus erithacus)  Icon_minitimePon Mar 10, 2014 1:54 pm

Imam samo jedan komentar na ovo sa laboratorijskim papagajima. Genetski inzinjering na tom nivou je veoma skup i nepouzdan jos uvek, kazem ovo kao biohemicar. Doduse mlad ali opet, cuda u laboratoriji nisu tako velika.
MUTACIJE sa druge strane su prirodne, zato se i zovu mutacije. One se ne izazivaju tamo nekim x zracima iz crtaca u laboratoriji, ptice sa mutiranim genima za boju su tako rodjene od majke prirode. E tu nastupa slektivno parenje da bi se mutacija odrzala i nastala nova podvrsta, recimo crvenih zakoa. Isto tako su macke baz dlake nastale, selektivnim parenjem od strane ljudske ruke, odgajivaca. Normalna macka je imala leglo bezdlakih macica i onu su pareni sa drugim bezdlakim macicima ili obicnim i skupljani su potomci samo sa tom istom mutacijom dok nije nastala potpuno nova vrsta koja ce davati bezdlaki porod. Za to su potrebne godine (vekovi) da se nove ptice/macke mogu smatrati novom vrstom.

Istina je da su mutacije u prirodi posmatrane kao greska (sto u sustini je definicija mutacije) i veoma cesto su zivotinje koje se izgledom razlikuju od vrste odbacivane i same cesto uginu i ne prenesu svoj gen. To je sve normalno, to je evolucija. Nastaju nove vrste. Iz neceg sto vec postoji mora nastati nesto novo, nece ga Zevs gromom stvoriti i reci PAF evo vam ljudi nova vrsta.
Naravno nisu sve mutacije bezopasne kao recimo boja ptice, neke mogu i da ugroze zdravlje ili da podmladak bude odbacen od strane zajednice zbog izgleda. U covekovom svetu mutacije se cene jer su jedinstvene kao sto vidite na slikama, drugacije i zanimljive. Samim tim ptica vise vredi.

Prenego sto ospete drvlje i kamenje na nauku, nije sve izaslo iz laboratorije Smile
Nazad na vrh Ići dole
ivica1




Broj poruka : 26
Datum upisa : 05.08.2013
Godina : 45
Lokacija : Azanja

Mutacije boje Zako (Psittacus erithacus)  Empty
PočaljiNaslov: Re: Mutacije boje Zako (Psittacus erithacus)    Mutacije boje Zako (Psittacus erithacus)  Icon_minitimePon Mar 10, 2014 6:32 pm

Vise ni ne lice na zakoe.
Nazad na vrh Ići dole
stefan1308




Broj poruka : 1
Datum upisa : 11.03.2014
Lokacija : NS

Mutacije boje Zako (Psittacus erithacus)  Empty
PočaljiNaslov: Re: Mutacije boje Zako (Psittacus erithacus)    Mutacije boje Zako (Psittacus erithacus)  Icon_minitimeUto Mar 11, 2014 12:57 pm

Ja mislim da je ovo malo glupo sto pricate jer se i ne razumete ni u genetiku a ni u selekciju papagaja.. I tigrica ima u bezbroj boja pa se niko nije setio da kaze takvu glupost da su to (degenerici), strasno! I u prirodi cak ako niste znali prirodnom selekcijom dobijaju se ponekad mada retko ali se dobijaju razne mutacije boja... Za zakoa konkretno i za dobijenu crvenu boju licno sam dosta dobro upoznat na koji nacin je dobijen i stvarno je strasno pricati o degenericima jer uopste nije tako, svaka vrsta papagaja danas ima po neku mutaciju i mnoge su prelepe, po meni su sve prelepe jer ja volim papagaje tako da mi ne postoji ruzan papagaj... Budite nekad ljudi i nemojmo mi Srbi uvek nesto da se pravimo pametni i da kritikujemo. Svaka cast svakome ko uspe u takvom poduhvatu. I DA NA KREJU DA KAZEM DA OVO NIJE GENETSKI INZINJERING KAO KOD STOKE ILI BILJAKA I DA NEMA VEZE SA TIM, OVO JE SAMO OBICNA SELEKCIJA A JEDINKE KOJE IMAJU DRUGACIJU BOJU SU POTPUNO ALI POTPUNO ISTE SA JEDNIKAMA KARAKTERISTICEN BOJE U SVE! Sta bi onda rekli za BASTARDE ako ovako pricate za najobicniju selekciju...
Nazad na vrh Ići dole
Kettyca

Kettyca


Broj poruka : 12
Datum upisa : 10.03.2014
Lokacija : NS

Mutacije boje Zako (Psittacus erithacus)  Empty
PočaljiNaslov: Re: Mutacije boje Zako (Psittacus erithacus)    Mutacije boje Zako (Psittacus erithacus)  Icon_minitimeSre Mar 12, 2014 1:59 am

stefan1308 ::
Ja mislim da je ovo malo glupo sto pricate jer se i ne razumete ni u genetiku a ni u selekciju papagaja.. I tigrica ima u bezbroj boja pa se niko nije setio da kaze takvu glupost da su to (degenerici), strasno! I u prirodi cak ako niste znali prirodnom selekcijom dobijaju se ponekad mada retko ali se dobijaju razne mutacije boja... Za zakoa konkretno i za dobijenu crvenu boju licno sam dosta dobro upoznat na koji nacin je dobijen i stvarno je strasno pricati o degenericima jer uopste nije tako, svaka vrsta papagaja danas ima po neku mutaciju i mnoge su prelepe, po meni su sve prelepe jer ja volim papagaje tako da mi ne postoji ruzan papagaj...

tako je! Smile
Nazad na vrh Ići dole
sasazako

sasazako


Broj poruka : 9
Datum upisa : 01.03.2014

Mutacije boje Zako (Psittacus erithacus)  Empty
PočaljiNaslov: Re: Mutacije boje Zako (Psittacus erithacus)    Mutacije boje Zako (Psittacus erithacus)  Icon_minitimeČet Apr 24, 2014 3:37 pm

ivica1 ::
Vise ni ne lice na zakoe.

Tako je, vise lici na ruzan pokusaj coveka da glumi Boga.
Nazad na vrh Ići dole
misko01




Broj poruka : 20
Datum upisa : 21.05.2013
Lokacija : Raška

Mutacije boje Zako (Psittacus erithacus)  Empty
PočaljiNaslov: Re: Mutacije boje Zako (Psittacus erithacus)    Mutacije boje Zako (Psittacus erithacus)  Icon_minitimeSub Maj 10, 2014 11:01 pm

Imao sam prilike da vidjam vise puta nekoliko Zakoa gde im nisu iste boje noktiju. Umesto da su svi tamne boje, tako reci crne, desavalo se da su jedan do dva noktiju prakticno beli, odnosno izrazito svetlije boje od ostalih. Da li je to proces delimicne mutacije?
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Mutacije boje Zako (Psittacus erithacus)  Empty
PočaljiNaslov: Re: Mutacije boje Zako (Psittacus erithacus)    Mutacije boje Zako (Psittacus erithacus)  Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Mutacije boje Zako (Psittacus erithacus)
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)
» Crvendac(Erithacus rubecula)
» Bebica zako
» zako gricka garderobu i tkaninu
» Moje volijere - žako

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Papagaji :: Veliki papagaji-
Skoči na: