Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Spisak Lekova

Ići dole 
+29
sasaznas
ZARKOTEKICA
mica vasic
gocke
Sale77-Nis
kima
Aleksandar Djuric
MILAN
akimak
Iwan97
Exotic
bratislav misic
Vasa
Marjan
zucko
dino
dalibor
slavisa
Dacha
Rea
goranb
sestoperac
toma
Ivan_NIsh
milos0205
Bogdanik
Luckyboy
milannish
Laza
33 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
bratislav misic

bratislav misic


Broj poruka : 22
Datum upisa : 24.04.2011
Godina : 45
Lokacija : Vl.

Spisak Lekova - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Spisak Lekova   Spisak Lekova - Page 2 Icon_minitimeČet Apr 28, 2011 12:12 pm

[img:8698]http://www.avikultura.com/Spisak Lekova - Page 2 P4280146.th[/img]svi mi znamo da ESB-3 neprelazidjeni lek za KOKCIDIOZE(susice),ali je malo teze nabaviti se.sobzirom da zivim u Italiji isto sam imao poteskoca u nabavci ESB-3,igraem slucaja sam nasao jednog od odgaivaca koji mi je dao izutno dobre lekove koje i dan danas koristim veoma uspesno protiv (SUSICE).Nadam se da su bolje dostupni u SRBIJI od ESB-3.I nadam se da ce nekome biti od koristi............kap.HUMATIN 250mg. i CIPROXIN 500mg..........na 1l-vode 2 caps.HUMATIN i 1/2 tabl.CIPROXINA davati 5 dana iz licnog iskustva tvrdin.....pozdrav iz italije....
Nazad na vrh Ići dole
milos0205

milos0205


Broj poruka : 253
Datum upisa : 01.01.2010
Godina : 56
Lokacija : Beograd

Spisak Lekova - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Spisak Lekova   Spisak Lekova - Page 2 Icon_minitimePon Sep 12, 2011 6:56 am

Da li neko zna gde mogu da nadjem pulmomectin, i imali ga kod nas
Nazad na vrh Ići dole
Exotic

Exotic


Broj poruka : 41
Datum upisa : 27.01.2011
Lokacija : Kovačica

Spisak Lekova - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Spisak Lekova   Spisak Lekova - Page 2 Icon_minitimeSub Jan 14, 2012 10:58 pm

Pročitah negde na forumu da se ptice tretiraju protiv unutrašnjih parazita. Do sada to nisam radio, jer nije bilo potrebe, ali bih hteo sada u proleće čisto preventivno da tretiram ptice. Zanima me da li je to uopšte potrebno kao i čime vi to radite?
Unapred hvala na odgovoru. Smile
Nazad na vrh Ići dole
Iwan97

Iwan97


Broj poruka : 550
Datum upisa : 03.05.2011
Godina : 26
Lokacija : Sabac

Spisak Lekova - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Spisak Lekova   Spisak Lekova - Page 2 Icon_minitimeNed Jan 15, 2012 12:41 am

ja samo znam za vzmizol,1 gram na 1 litar vode i daje se 3 dana,ja ga nisam koristio,ali ove godine hocu,pozz
Nazad na vrh Ići dole
akimak

akimak


Broj poruka : 25
Datum upisa : 22.03.2011
Godina : 42
Lokacija : niš

Spisak Lekova - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Spisak Lekova   Spisak Lekova - Page 2 Icon_minitimePon Jan 16, 2012 8:22 pm

a u kom periodu se koristi vzmizol u prolece znam nego koji mesec
Nazad na vrh Ići dole
MILAN

MILAN


Broj poruka : 320
Datum upisa : 26.08.2010
Godina : 32
Lokacija : BEZDAN

Spisak Lekova - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Spisak Lekova   Spisak Lekova - Page 2 Icon_minitimePon Jan 16, 2012 9:58 pm

akimak ::
a u kom periodu se koristi vzmizol u prolece znam nego koji mesec

Ne koriste se lekovi prema godisnjem dobu ili mesecu vec po potrebi ili kao preventiva, lekovi koji se koriste protiv unut.parazita smanjuju plodnost kod muzjaka, pa ih je najbolje davati van sezone parenja ako je rec o preventivi, a ako se radi o nekoj (ne daj Boze bolesti) lecenje treba zapoceti sto pre,to naravno znas i sam.pozz
Nazad na vrh Ići dole
akimak

akimak


Broj poruka : 25
Datum upisa : 22.03.2011
Godina : 42
Lokacija : niš

Spisak Lekova - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Spisak Lekova   Spisak Lekova - Page 2 Icon_minitimePon Jan 16, 2012 11:18 pm

hvala na odgovoru mislio sam radi preventive
Nazad na vrh Ići dole
Aleksandar Djuric

Aleksandar Djuric


Broj poruka : 138
Datum upisa : 05.10.2011
Godina : 26
Lokacija : Vlasotince

Spisak Lekova - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Spisak Lekova   Spisak Lekova - Page 2 Icon_minitimeČet Mar 01, 2012 11:12 pm

Nedavno sam bio u veterinarskoj apoteci i trazio neki lek za ciscenje od unutrasnjih parazita,oni su mi preporucili NEOSITOL,sad me zanima kako se on daje pticama i da li uopste smem da ga dajem pticama?

Da ne zaboravim,takodje sam kupio i PROMOTOR-L,zanima me kako se dozira i koliko cesto se daje pticama ?

Pozz cheers
Nazad na vrh Ići dole
Exotic

Exotic


Broj poruka : 41
Datum upisa : 27.01.2011
Lokacija : Kovačica

Spisak Lekova - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Spisak Lekova   Spisak Lekova - Page 2 Icon_minitimePon Mar 12, 2012 2:17 pm

Pozdrav svima!
Danas sam išao u nabavku VZ mizola i pošto ga ranije nisam kupovao, nisam znao kako izgleda pakovanje. Tako mi je lik u poljoprivrednoj apoteci greškom ili namerno ubacio u kesu "Min-a-zel", pošto nisam gledao, shvatio sam to tek kod kuće. Sada me zanima da li ova dva proizvoda imaju neke veze tj. da li ovo što sam kupio može da se iskoristi umesto VZ mizola i da li uopšte može da se koristi kod ukrasnih ptica?
Hvala
Nazad na vrh Ići dole
Luckyboy
General
General
Luckyboy


Broj poruka : 1626
Datum upisa : 20.12.2009
Lokacija : Smed.Palanka Šumadija

Spisak Lekova - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Spisak Lekova   Spisak Lekova - Page 2 Icon_minitimePon Mar 12, 2012 5:03 pm

Minazel nema veze sa VZ Mizol-om.Minazel je mineral Klinopolit i služi kao detoksikator,možeš ga davati pticama pomešanog sa gritom ili sa jajčanom hranom u manjim količinama.Potpuno je neškodljiv,ali ako se pretera sa količinom izaziva zatvor kod životinja.
Nazad na vrh Ići dole
Exotic

Exotic


Broj poruka : 41
Datum upisa : 27.01.2011
Lokacija : Kovačica

Spisak Lekova - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Spisak Lekova   Spisak Lekova - Page 2 Icon_minitimeUto Mar 13, 2012 6:28 pm

Hvala Luckyboy na odgovoru. Danas sam ponovo tražio pomenuti preparat ali ga trenutno nema, a sad mi odgovara da tretiram ptice. Nudili su mi neke zamene, ne mogu da se setim kako se zovu, mislim da se završavaju na ...mizol Smile Zato me zanima da li neki slični preparati mogu da se koriste za ukrasne ptice i ako znate neki naziv, dobro i mi došlo. Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Iwan97

Iwan97


Broj poruka : 550
Datum upisa : 03.05.2011
Godina : 26
Lokacija : Sabac

Spisak Lekova - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Spisak Lekova   Spisak Lekova - Page 2 Icon_minitimeUto Mar 13, 2012 6:38 pm

Ja sam isto trazio VZ Mizol ali dali su mi Velemizol i kazu da je potpuno isto po sastavu,naravno nisam ga koristio jer
ne znam za sta sluzi.Ipak cu probati da nadjem VZ Mizol,pozz
Nazad na vrh Ići dole
Luckyboy
General
General
Luckyboy


Broj poruka : 1626
Datum upisa : 20.12.2009
Lokacija : Smed.Palanka Šumadija

Spisak Lekova - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Spisak Lekova   Spisak Lekova - Page 2 Icon_minitimeUto Mar 13, 2012 8:36 pm

Sve su to isti preparati,samo se ime menja u zavisnosti od proizvođača.
Nazad na vrh Ići dole
kima

kima


Broj poruka : 200
Datum upisa : 28.02.2010
Godina : 41
Lokacija : Kragujevac

Spisak Lekova - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Spisak Lekova   Spisak Lekova - Page 2 Icon_minitimePon Dec 31, 2012 7:23 pm

Moja pticija apoteka...

https://2img.net/r/ihimizer/img651/1268/malaok.jpg

ipak nema ozbiljnog pticarenja bez adekvatnih medicinskih preparata...

Nazad na vrh Ići dole
Sale77-Nis

Sale77-Nis


Broj poruka : 939
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 46
Lokacija : Nis -Srbija

Spisak Lekova - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Spisak Lekova   Spisak Lekova - Page 2 Icon_minitimeUto Jan 01, 2013 9:41 am

Kima jedno pitanje posto lekove slabo koristim kod ptica,sem bajkoksa a imam ga dobio sam ga iz nemacke inteesuje me za sta je ovaj bajtril?
hvala!
Nazad na vrh Ići dole
gocke

gocke


Broj poruka : 200
Datum upisa : 01.03.2010
Lokacija : stokholm

Spisak Lekova - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Spisak Lekova   Spisak Lekova - Page 2 Icon_minitimeUto Jan 01, 2013 10:47 am

Sale77-Nis ::
Kima jedno pitanje posto lekove slabo koristim kod ptica,sem bajkoksa a imam ga dobio sam ga iz nemacke inteesuje me za sta je ovaj bajtril?
hvala!

Baycox leci samo kokcidiozu nista vise. Baytril je sirokog spektra i lmoze se upotrbljavati za salmonelu, tuberkolozu i e-coli. Takodje se moze davati zajedno i sa baycox u slucaju da neznamo o kojoj se bolesti radi. Davati najvise deset dana jer unistava bubrege.
Nazad na vrh Ići dole
kima

kima


Broj poruka : 200
Datum upisa : 28.02.2010
Godina : 41
Lokacija : Kragujevac

Spisak Lekova - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Spisak Lekova   Spisak Lekova - Page 2 Icon_minitimeUto Jan 01, 2013 6:42 pm

Kao sto napisao gocke baytril je anibiotik sirokog spektra..dobar je za salmonelu kod tezih oblika kad ujedno ptica oboli i od kokcidoze..tada se daje u kombinaciji sa baycoxom...
Nazad na vrh Ići dole
Sale77-Nis

Sale77-Nis


Broj poruka : 939
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 46
Lokacija : Nis -Srbija

Spisak Lekova - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Spisak Lekova   Spisak Lekova - Page 2 Icon_minitimeUto Jan 01, 2013 8:15 pm

Hvala Kima na odgovoru!!!
Nazad na vrh Ići dole
Sale77-Nis

Sale77-Nis


Broj poruka : 939
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 46
Lokacija : Nis -Srbija

Spisak Lekova - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Spisak Lekova   Spisak Lekova - Page 2 Icon_minitimeUto Jan 01, 2013 8:17 pm

Koju dozu dajes na litar vode bajkoks a koju bajtril?
Nazad na vrh Ići dole
kima

kima


Broj poruka : 200
Datum upisa : 28.02.2010
Godina : 41
Lokacija : Kragujevac

Spisak Lekova - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Spisak Lekova   Spisak Lekova - Page 2 Icon_minitimeUto Jan 01, 2013 8:54 pm

baycox 2 ml na litar vode..a baytril 1ml na litar vode...
Nazad na vrh Ići dole
Sale77-Nis

Sale77-Nis


Broj poruka : 939
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 46
Lokacija : Nis -Srbija

Spisak Lekova - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Spisak Lekova   Spisak Lekova - Page 2 Icon_minitimeUto Jan 01, 2013 8:59 pm

Ok hvala druze!!
Nazad na vrh Ići dole
mica vasic

mica vasic


Broj poruka : 86
Datum upisa : 18.12.2010
Godina : 52
Lokacija : Aleksinac

Spisak Lekova - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Spisak Lekova   Spisak Lekova - Page 2 Icon_minitimeSre Jan 02, 2013 7:03 pm

.


Poslednji izmenio mica vasic dana Uto Dec 24, 2013 5:51 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Bogdanik

Bogdanik


Broj poruka : 691
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 35
Lokacija : Leskovac

Spisak Lekova - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Spisak Lekova   Spisak Lekova - Page 2 Icon_minitimeSre Jan 02, 2013 7:34 pm

Evo ja cu da potrazim savet ovde, jedna ptica zenkica stuglica, desava se da je vidim da po pokretu tela kao da kija a zvuk koji ispusta je piskav, onako 2,3 puta uzastopno u 1-2 sec ne traje duze. Normalno se ponasa, vesela je pevusi. Verovatno je neki problem sa disajnim organima, ali koji, cime da je tretiram?
Nazad na vrh Ići dole
kima

kima


Broj poruka : 200
Datum upisa : 28.02.2010
Godina : 41
Lokacija : Kragujevac

Spisak Lekova - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Spisak Lekova   Spisak Lekova - Page 2 Icon_minitimeSre Jan 02, 2013 7:54 pm

Zasto bi se uvredio forum i jeste namenjen za diskusiju i iskustva svakog odnas...
Ptice u divljini pokusavaju da sto duze prikriju svoju bolest,to je takodje i kod kaveznih ptica ostalo...iz tog razloga veliki broj pticara kasno primecuje bolest kod svojih ljubimaca...u pocetnoj fazi bolesti u ovom slucaju kokcidoze sasvim je dovoljno davati dva uzastopna dana baycox 2ml na litar vode da bi se ptica izlecila...Kod salmonele ako se bolest otkrije na vreme dovoljno je davati Trimethoprim sulfa 2ml u vodu 5 uzastopnih dana da bi se ptica izlecila a u kasnijem stadijumu bolesti pticu treba tretirati duze nekad cak i 14 dana...Kad ptica oboli od kokcidoze i salmonele istovremeno(sto je veoma cest slucaj) tad se daje kombinacija Baycox-a i Baytril-a pet uzastopnih dana...preporucenu dozu koju sam napisao za baycox je doza koju preporucuju veterinari ne moja proizvoljna...
Probiotici su naravno veoma bitni nakon tretmana ptica antibiotikom,kao i Vitamin K
Nazad na vrh Ići dole
mica vasic

mica vasic


Broj poruka : 86
Datum upisa : 18.12.2010
Godina : 52
Lokacija : Aleksinac

Spisak Lekova - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Spisak Lekova   Spisak Lekova - Page 2 Icon_minitimeSre Jan 02, 2013 9:20 pm

.


Poslednji izmenio mica vasic dana Uto Dec 24, 2013 5:40 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Spisak Lekova - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Spisak Lekova   Spisak Lekova - Page 2 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Spisak Lekova
Nazad na vrh 
Strana 2 od 3Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći
 Similar topics
-
» Cene hrane, lekova i opreme za ptice.
» SPISAK VRSTA PAPAGAJA KOJE TREBA PRIJAVITI !!

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Odrzavanje :: Nega i zaštita ptica :: Lekovi i primena-
Skoči na: