Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Ishrana stiglića uopšteno....

Ići dole 
+50
Бане
suljaga
carduel
ĐEKO
dimitar1976
lepotica cana
mica vasic
senjin
makimk
žako
Matija95
Nidzo
vlada130168
fzen
Ivica
koja*
Milan 92
Marjan
cika kole
milun
Dalibor Vasic
Herkules
sasko
IGOR 72
malecki
farmacy
Sale77-Nis
Don
mica
jigor
vladimir
Zika
zucko
vule
Vasa
BOCKA
Dax BG
SrdjanKG
Danijel
Rale
kima
gocke
Luckyboy
milannish
dr.nenad86
Bogdanik
milos0205
Alexandar
sasaznas
Laza
54 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći
AutorPoruka
gocke

gocke


Broj poruka : 200
Datum upisa : 01.03.2010
Lokacija : stokholm

Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana stiglića uopšteno....   Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 2 Icon_minitimeSre Mar 03, 2010 10:29 am

Lazar ::
Danijel je mislio da ako drzis u volijeri ne znas koja ptica sta jede i koliko, a ovako u hranilici neke ptice jedu neko seme ili vise...

u redu je svi mi drzimo ptice odvojeno po polovima u vulijeri ili vecim kavezima tokom sezone mirovanja, ali sto se tice ishrane ako je kvalitetna i raznovrsna ptice nece puno birati seme vec ce svu hranu rado uzimati. Prebiravanje semena dolazi kod jednostavne i nekvalitetne hrane sto i nije cudo.
Nazad na vrh Ići dole
milos0205

milos0205


Broj poruka : 253
Datum upisa : 01.01.2010
Godina : 56
Lokacija : Beograd

Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana stiglića uopšteno....   Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 2 Icon_minitimeSre Mar 03, 2010 6:09 pm

Zbog cega treba izbegavati uljanu repicu, sta je to lose kod nje
Nazad na vrh Ići dole
Laza

Laza


Broj poruka : 1208
Datum upisa : 20.12.2009
Godina : 36
Lokacija : Svilajnac

Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana stiglića uopšteno....   Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 2 Icon_minitimeSre Mar 03, 2010 7:37 pm

Verovatno sto ima visok procenat masti
Nazad na vrh Ići dole
milos0205

milos0205


Broj poruka : 253
Datum upisa : 01.01.2010
Godina : 56
Lokacija : Beograd

Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana stiglića uopšteno....   Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 2 Icon_minitimeSre Mar 03, 2010 10:41 pm

kada je suva da, ali proklijala ?
Nazad na vrh Ići dole
Danijel

Danijel


Broj poruka : 939
Datum upisa : 29.12.2009
Godina : 43
Lokacija : Srbija-Vranje

Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana stiglića uopšteno....   Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 2 Icon_minitimeČet Mar 04, 2010 12:58 pm

gocke ::
gresis Danijele, ako zelis da se bavis uzgojem ptica moras im dati kvalitetnu hranu tokom citave godine, a ne samo u sezoni parenja. Nista se ne baca od hrane, posto se ona stavlja u duboku hranilicu nema rasipanja a ptici se ne menja hrana dok se sve ne pojede. Pogledaj kvalitetnije smese vec gotove sta sadrze od hrane, ovako kad sam kompunujes je isto samo malo jeftinije. Mada svako hrani svoje ptice onim cime hoce ili moze

Pozdrav Gocka.
Ja se bavim uzgojem ptica vec duze vreme, doduse nisam razmnozavao stiglice mada od ove godine krecem i sa tim ali bastardiram uspesno punih 8 god. i mogu slobodno da kazem da tacno znam kad konkretno stiglice traze u odredjenom godisnjem dobu da jedu...
Sto se tice kvalitetnih hrana ja sam odavno probao dosta toga i puno ulazem u ptice tako da stoji da se ptice trebaju kvalitetno hraniti tokom citave godine da bi se na kraju ocekivao i neki uspeh ali i od tih najkvalitetnijih semena najrenomiranijih proizvodjaca stiglice uzimaju samo ono sto im tba tada... Da dam jedno poredjenje s kanarincima, kanarinci izbegvaju da uzimaju svetlo seme tokom citave godine, ali zenke kad leze na jajima upravo njega biraju i jedu pa ih neki odgaivaci u tom periodu hrane samo tim semenjem.

I na kraju hocu da postavim jedno pitanje ne samo za Gocku vec za sve, konkretno kada su stiglice u pitanju:
Dali stiglice u prirodi tokom citave godine jedu jednu te istu hranu ili jedu sta im priroda servira?
I dali tokom zimskih meseci imaju na raspolaganju sve sto nude vrhunske firme od semenja?
A dokazano je kad su najjace i najoskudnije zime sa hranom da je reprodukcija ptica na prolece mnogo veca nego u godinama meksih zima.
Stiglicama se trba nuditi sto vise prirodnija hrana u zarobljenistvu i uspeh je zagarantovan, ovo govorim iz iskustva.
Pozdrav... cheers
Nazad na vrh Ići dole
Laza

Laza


Broj poruka : 1208
Datum upisa : 20.12.2009
Godina : 36
Lokacija : Svilajnac

Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana stiglića uopšteno....   Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 2 Icon_minitimeČet Mar 04, 2010 2:25 pm

I uvek stiglica zimi a ona tada nema sirok asortiman ishrane ima masku lepsu nego oni sto imaju ponudjene vrhunske hrane
Nazad na vrh Ići dole
gocke

gocke


Broj poruka : 200
Datum upisa : 01.03.2010
Lokacija : stokholm

Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana stiglića uopšteno....   Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 2 Icon_minitimeČet Mar 04, 2010 3:19 pm

Sta da ti kazem, ne mozes uporediti ptice iz prirode i u kavezu. Stiglic u prirodi ne dozivi dugu starost i mnoge ptice crkavaju preko zime. Kazes i sam nisi pario stiglice u kavezu, probaj pa nam onda reci kako je, jer shvatices da to nije ni malo lako. Sto se ptice tice znam da joj je potrebna visoko kvalitetna hrana, navescu ti samo blatner posto je ono najdostupnija u Srbiji, uporedi je sa hranom koja se dole daje stiglicima i shvatices o cemu pisem ovde. Ja izvodim stiglice i znam ljude koji od toga zive, zato za uspesno izvodjenje je vazna hrana, vitamini, proteini itd
Nazad na vrh Ići dole
Bogdanik

Bogdanik


Broj poruka : 691
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 35
Lokacija : Leskovac

Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana stiglića uopšteno....   Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 2 Icon_minitimeČet Mar 04, 2010 3:51 pm

Gocke , odakle si ti? Posto nisi popunio profil !
Nazad na vrh Ići dole
Bogdanik

Bogdanik


Broj poruka : 691
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 35
Lokacija : Leskovac

Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana stiglića uopšteno....   Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 2 Icon_minitimeČet Mar 04, 2010 3:56 pm

Jel ovo tvoja ptica sa avatara? I koju podvrstu izvodis, napisi svoja iskustva. Doprinesi nasoj malog komuni i napisi svoja iskustva u parenju stiglica !
Nazad na vrh Ići dole
SrdjanKG

SrdjanKG


Broj poruka : 442
Datum upisa : 18.02.2010
Godina : 52
Lokacija : Resnik,KG - SRB 10 2

Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana stiglića uopšteno....   Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 2 Icon_minitimeČet Mar 04, 2010 4:17 pm

Ajd i ja da se ukljucim!:-) Jedno je bastardiranje(bastardirao sam ranije,uspesno),a drugo lezenje stiglica(ili drugih ptica faune)!Evo zasto-stiglice,aniflana...nije problem usiliti da gazi kanarinku,i dalje ona odradi svoje,a stiglic.kod nas ziveo-mreo(najcesce),za sledecu sezonu nabavis nove,pa opet izbastardiras!!E,a spremiti par stiglica(il druge faune),da uspesno rade,a i da im zivotni vek bude poduzi(a ne isturirati hemijom,i poturiti jaja,a ptice pokidati),e to vec iziskuje podosta truda i ulaganja!!!Adekvatan smestaj(sto se podrazumeva),i najbitnije komplet izbalansiranu ishranu,zavisno od godisnjeg doba(tj. dal ,mitare,miruju,priprema parenja,sezona lezenja) i mislim na kompletnu ishranu-ne samo na semensku hranu!!!Ukratko da ptica u svako doba unese dovoljnu kolicinu onoga sto joj je potrebno za normalan zivot(vitamina-i to kojih,koliko i kada,amino kiselina(isto tako),minerala,ugljenih hidrata,masti,belancevina...i sto je najbitnije-sve to u pravom odnosu!!)! I zato se potpuno slazem sa ovim sto Gocke pise!!
Nazad na vrh Ići dole
Luckyboy
General
General
Luckyboy


Broj poruka : 1626
Datum upisa : 20.12.2009
Lokacija : Smed.Palanka Šumadija

Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana stiglića uopšteno....   Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 2 Icon_minitimeČet Mar 04, 2010 6:48 pm

milos0205 ::
Zbog cega treba izbegavati uljanu repicu, sta je to lose kod nje
Uljana repica je nekada sadrzala materiju pod nazivom tripsin,koja je toksicna,pa se zato izbegavalo davanje vece kolicine repice.Danas moderne sorte i hibridi su selekcijom dovedeni da se tripsin potpuno redukuje iz semena,te ta stara teoriija vise ne "pije vodu" lol!
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana stiglića uopšteno....   Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 2 Icon_minitimeČet Mar 04, 2010 6:57 pm

naravno laki dsada je to sve prevazidjeno i usavrseno da nema nojazni oko toga. Ja mislim da je uljana repica pomenuta oko toga da li je treba davati kanarincima, nekima da, nekima ne i iza toga stoje razne studije, koje to i dokazuju a inace ne radi se o necemu toksicnom za organizam vec o luteinu koji daje onu nepozeljnu zutu boju, ovde mislim na kanarince na crvenom faktoru... Ali za divlje ptice ne vidim razloga sto se ne bi davala.....

Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
gocke

gocke


Broj poruka : 200
Datum upisa : 01.03.2010
Lokacija : stokholm

Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana stiglića uopšteno....   Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 2 Icon_minitimeČet Mar 04, 2010 7:21 pm

Bogdanik ::
Gocke , odakle si ti? Posto nisi popunio profil !

ja sam iz kragujevca, ali zivim u svedskoj. Da to je moja ptica, inace to je zutiagat nosioc bele glave. Uzeo sam 2 muska za ovu godinu. Inace drzim stiglice majore normalne i mutacije, satinet,agat. izabel i zute.
Nazad na vrh Ići dole
Dax BG

Dax BG


Broj poruka : 62
Datum upisa : 04.03.2010
Godina : 54
Lokacija : Beograd, Srbija

Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana stiglića uopšteno....   Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 2 Icon_minitimePet Mar 05, 2010 9:46 am

Vezano za klijanje nigera. Najlakši način po meni da se proklija više od 80% semena.
1-količinu semena koja nam je potrebna za naše matično jato potopiti u mlaku vodu preko noći da nabubri.
2-ujutru isprati i staviti u staru belu sporsku čarapu (po mogućnosti pamučnu)
3-čarapu prvo nakvasiti i ocediti pre stavljanja semena u istu, a potom staviti pored prozora ili nekog drugog izvora svetlosti u staklenoj tegli, mada može i u plastičnoj flaši od vode koju presečemo po sredini da bi je mogli otvarati.
4-ukoliko ste postupili po navedenoj šemi, klijavost je uspešna skoro 100%-PROVERENO!
Nazad na vrh Ići dole
Danijel

Danijel


Broj poruka : 939
Datum upisa : 29.12.2009
Godina : 43
Lokacija : Srbija-Vranje

Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana stiglića uopšteno....   Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 2 Icon_minitimePet Mar 05, 2010 1:19 pm

@Gocka
Ocigledno se nismo razumeli, taj recept koji si ti naveo u nekom od predhodnih postova je sudeci po sastavu namenjen za pripremu stiglica za parenje i daleko je od toga da je taj sastav los, tu sam se ja malo lose izrazio da je sve to suvisno ali mislio sam na odredjena godisnja doba kao sto je Srdjan naveo, jer u razlicitim godisnjim dobima ptice uzimaju odredjeno seme u vecem procentu dok mnoga semena u receptu koji si ti naveo zanemaruju u to sam 100% siguran jer sam mnoge kvalitetne smese iz uvoza licno probao. Gocka ranije je bilo nesto drugo i nije se moglo naci seme koje vi koristite tamo, vec poodavno i kod nas ima bas svih vrsta smesa tako da i ovde ljudi ne hrane ptice svim i svacim sto imaju vec ozbiljniji odgaivaci kupuju slicne gotove smese kao sto si naveo
i potpuno se slazem s tobom da za uspesnost parenja moramo pticama davati kvalitetnu hranu uz dodatke vitamina i proteina ali je i suncokret kvalitetan u periodu mitarenja i sl. nadam se da si me razumeo sta sam hteo da kazem,zelim ti puno uspeha pa se iskreno nadam da ces nku od mutacija doneti i kod nas u Srbiji, da i mi krenemo sa tim...Pozdrav.
@Srdjan
Zbog cega Srle mislis da je bastardiranje mnogo laksi poduhvat od parenja divljih ptica iste vrste? Sta je po tebi hemija? I zasto mislis da svake naredne godine uglavnom nabavljamo nove stiglice za parenje?
Ja cu odgovoriti sta ja mislim, a ako gresim ti me ispravi.
Jedino sto je lakse kod bastardiranja je sto je odgoj mladih zbog knarinke mnogo laksi. Kod divljih ptica je problem da se mladi iscuvaju bas zbog adekvatne ishrane o kojoj smo pricali dok je po meni logicnije da se ptice iste vrste lakse upare, a i kod nas je cinjenica da je taj poduhvat tezi iz razloga sto nemamo maticne ptice tj. nemamo dovoljno ptica koje su generacijski izvodjene u zatocenistvu kao sto je na zapadu vec parimo ptice iz divljine i onda to ide dosta tesko.Stiglica ce biti domistifikovana vrsta samo je pitanje dana jer se je na zapadu s tim mnogo daleko otislo i jednog dana cemo i njih razmnozavati kao kanarince u to nema sumnje.
Pozdrav...
Nazad na vrh Ići dole
SrdjanKG

SrdjanKG


Broj poruka : 442
Datum upisa : 18.02.2010
Godina : 52
Lokacija : Resnik,KG - SRB 10 2

Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana stiglića uopšteno....   Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 2 Icon_minitimePet Mar 05, 2010 2:09 pm

Nismo se razumeli Danijele,mada u globalu skoro isto i pricamo!:-) Pa ne mislim,vec iz prakse znam da je bastardiranje lakse-bastardio sao sam ranije(ne sto nesto volim bastarde,ne volim ih-vec da dokazem da to nije nikakav bauk!)!I ne mislim da svi nabavljaju nove divlje ptice svake godine(ali da toga ima podosta-ima!).Prosto,kao sto sam i napisao vec,nije neka nauka spremiti stiglica il aniflana(ja sam sa njima najvise radio)da gazi kanarinku,i tu je kraj-kanarinka dalje sama odradi!A kod parenja u cistoj vrsti je bitno spremiti i zenku da sve odradi kako treba!E tu sam mislio bas na ovo sto si ti napisao-da je vecina divljih ptica kod nas iz divljine i da je samim tim teze raditi sa njima,nego da su kao na Zapadu lezene u zarobljenistvu!Po meni je hemija(sto ja nikada nisam radio!),isturirati pticu vitaminom E preko svake mere,il jos agresivnija varijanta-testesteronom!!!I ako ne crkne,gazi sta mu das!!!Nadam se da smo se razumeli sada!:-)
Nazad na vrh Ići dole
Dax BG

Dax BG


Broj poruka : 62
Datum upisa : 04.03.2010
Godina : 54
Lokacija : Beograd, Srbija

Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana stiglića uopšteno....   Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 2 Icon_minitimePet Mar 05, 2010 2:15 pm

Ima odgajivača koji tretiraju mlade ženke bastarda testosteronom da bi napinjale gušu i pevušile, pa ih onda kao takve "utrpaju" prvom koji naiđe za "lepe pare" pod mužjaka. Kada bi se nešto takvo desilo na zapadu ili negde van ovih granica, po prijavi bi takva osoba imala doživotnu zabranu držanja bilo kakvih životinja + verovatno zatvorsku kaznu.
Nazad na vrh Ići dole
Danijel

Danijel


Broj poruka : 939
Datum upisa : 29.12.2009
Godina : 43
Lokacija : Srbija-Vranje

Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana stiglića uopšteno....   Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 2 Icon_minitimePet Mar 05, 2010 3:49 pm

@Srdjan
Srle upravu si i pricamo o istim stvarima to je ocigledno.Razumeo sam te u potpunosti oko hrane jos u predhodnom postu ali hocu samo da razgranicim vitamin E i slicne multivitamine od testosterona. Testosteron je sinteticki hormon slican onom koga luce nasi testisi i to je cista hemija, a pravilno dozirani vitamini i minerali renomiranih proizvodjaca nemogu pticu ubiti i skratiti joj zivot jer sam to licno probao i imam josuvek ptice sa kojima sam pario 3-4god,, a nadam se da cu i duze. E sad ima odgaivaca koji su na sve spremni da bi nesto uspeli i pokusavaju svim i svacim izmedjuostalo i sa testosteronom i to sam poodavno cuo.
Testosteron je napravljen i primenjuje se u medicini kod coveka i ubacuje se u organizam intamuskularnom injekcijom i samo na taj nacin ima pravo dejstvo,a kako deluje kada se pticama ubacuje kroz kljun nisam siguran i necu da pokusavam jer licno poznajem ljude koji su zbog testosterona ostali sterilni pa se takve stvari mogu dogoditi i pticama. Pozdrav...
Nazad na vrh Ići dole
SrdjanKG

SrdjanKG


Broj poruka : 442
Datum upisa : 18.02.2010
Godina : 52
Lokacija : Resnik,KG - SRB 10 2

Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana stiglića uopšteno....   Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 2 Icon_minitimePet Mar 05, 2010 4:16 pm

E sad se razumesmo Danijele!:-) Samo jos nesto,pravilna upotreba vitamina E je ok,ali predoziranje (sto sam napisao vec),a mnogi i to rade,e to ne-to je ubijanje ptice!A sto se testesterona tice,dobro znam sta je(ne bih pisao da ne znam) i kako je upakovan za humanu medicinu,a znam i ljude koji su sa njim radili!!!E te dve i slicne metode smatram hemijom i unistavanjem ptica!!!
Nazad na vrh Ići dole
kima

kima


Broj poruka : 200
Datum upisa : 28.02.2010
Godina : 41
Lokacija : Kragujevac

Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana stiglića uopšteno....   Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 2 Icon_minitimePet Mar 05, 2010 4:33 pm

Bastardirati je lakse iz razloga sto kanarinka netrazi neke preterane uslove kao sto su velicina kaveza ili ishrana.Pinka trazi veliki kavez za parenje.Pre manje od mesec dana sa Gocketom sam bio u Holandiji kod velikog odgajivaca stiglica koji ima oko 100 pari ptica u svim mutacijama i cak ih ni on nepari kako ti kazes kao kanarince nego mora dosta toga da im ugodi,ptice pari u kavezima 150x80x80.
Nazad na vrh Ići dole
Danijel

Danijel


Broj poruka : 939
Datum upisa : 29.12.2009
Godina : 43
Lokacija : Srbija-Vranje

Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana stiglića uopšteno....   Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 2 Icon_minitimePet Mar 05, 2010 4:48 pm

Kima, nisam mislio da ce se pariti odmah ko kanarinci, vec da ce kroz vreme stiglice biti domistifikovana vrsta kao i kanarinac i ka tome se tezi i ide, e sad to moze biti kroz desetak godina... Holandjani, Italijani, Nemci, Belgijanci su po tom pitanju otisli mnogo daleko i tu nema sta da se prica... Pozdrav.
Nazad na vrh Ići dole
BOCKA

BOCKA


Broj poruka : 106
Datum upisa : 02.01.2010
Lokacija : SKOPJE, MAKEDONIJA

Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana stiglića uopšteno....   Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 2 Icon_minitimePet Mar 05, 2010 8:28 pm

Vrlo pažljivo pratim ovu temu i mogu pohvaliti sve učesnike u ovoj temi.
Povod da se i ja priključim je taj da bi prokomentarisao oko termina domistifikacija.
Prema dosadašnjih principa Svetska Ornitološka Organizacija vrlo tečko donosi odluke o domistifikacije neke vrste ptice, skoro je nemoguče.
Tu ima razno raznih priča da je to neki svetski prestiž, biznis ili neznam šta još ne, evo vidite šta se dešava sa slavujar kanarinac.
Srbija radi više od 80 godina na ovoj ptici, turci takođe, ali ova vrsta kanarinaca još nije prihvačena u COM-u.
Pogotovo kad se radi o štiglića, ptica koja je ima na svih kontinenata, ko če dobiti pravo da je domistificira-niko.
Znači poenta mog javljanja je da ja ne verujem u domistificiranje štiglića.
Pozdrav Bocka
Nazad na vrh Ići dole
milos0205

milos0205


Broj poruka : 253
Datum upisa : 01.01.2010
Godina : 56
Lokacija : Beograd

Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana stiglića uopšteno....   Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 2 Icon_minitimePet Mar 05, 2010 9:00 pm

Ja mislim da se ovde mislilo na propitomljavanje stiglica, navikavanje i razmnozavanje u kavezima dobijanje raznih mutacija a ne na priznavanje stiglica kao sto se desilo sa kanarincima. Nadam se da se razumemo ili sam mozda ja pogresno razumeo, pozdrav i glas Bocki
Nazad na vrh Ići dole
gocke

gocke


Broj poruka : 200
Datum upisa : 01.03.2010
Lokacija : stokholm

Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana stiglića uopšteno....   Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 2 Icon_minitimePet Mar 05, 2010 9:29 pm

Nije namenjen za parenje stiglica vec njegovu ishranu tokom citave godine. Kvalitetna i raznovrsna hrana odrzavaju pticu u dobroj kondiciji s cim su naravno i vece sanse za uspesno lezenje. Stiglic se ne sili na semensku hranu, vec jajcanu klijalo seme vitaminom e i raznim drugim preparatima. Sto se tice tih vitamina ne treba ih predozirati, mada svi znamo da je za uspesno odrzavanje stiglica nemoguca misija bez tih preparata i medicina. Sto se tice ptica lezenih u kavezu, veruj mi da one nemaju pojma sta se kad i u koje godisnje doba jede, mislim na hranu vec jedu sto je ponudjeno. A hrane li se suncokretom i konopljom ne verujem da ce sezona razmnozavanja bas biti uspesna. Ova hrana se moze davati pticama hvatanim iz prirode, ali ako se ptica plati izmedju 300-1000 evra onda veruj mi da ce se svi sloziti da je prava ishrana vazna..
Nazad na vrh Ići dole
Danijel

Danijel


Broj poruka : 939
Datum upisa : 29.12.2009
Godina : 43
Lokacija : Srbija-Vranje

Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana stiglića uopšteno....   Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 2 Icon_minitimeSub Mar 06, 2010 12:10 pm

milos0205 ::
Ja mislim da se ovde mislilo na propitomljavanje stiglica, navikavanje i razmnozavanje u kavezima dobijanje raznih mutacija a ne na priznavanje stiglica kao sto se desilo sa kanarincima. Nadam se da se razumemo ili sam mozda ja pogresno razumeo, pozdrav i glas Bocki
Upravo tako Milose na to sam mislio pre svega i od toga sto se tice mutacija je mnogo toga vec dobijeno, a sad dali ce doci do zvanicnog priznavanja stiglica kao domistifikovane vrste to ce vreme pokazati...
Pozdrav.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana stiglića uopšteno....   Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 2 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Ishrana stiglića uopšteno....
Nazad na vrh 
Strana 2 od 10Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći
 Similar topics
-
» Ishrana
» Jajcana ishrana
» Uopsteno o papagajima
» Uopsteno o zebama...
» Ishrana egzota

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Avifauna Evrope :: Ptice pevacice :: Stiglic (Carduelis carduelis)-
Skoči na: