Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 neoplogjena jaja kod mladih parova

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
jomabo

jomabo


Broj poruka : 77
Datum upisa : 09.03.2012
Lokacija : Skopje

neoplogjena jaja kod mladih parova Empty
PočaljiNaslov: neoplogjena jaja kod mladih parova   neoplogjena jaja kod mladih parova Icon_minitimeSub Jun 07, 2014 7:59 pm

Imam problem kod 2 vrste parova. Oba para su ovog proleca formirani, ptice mlade, zdrave i u odlicnoj kondiciji. Hrana kvalitetna, minerali, sve kako treba. Ali pevajuci par je vec drugi put za redom dao 5 jaja neoplogjenih jaja. Isto i rozenburkovi, tek im je prvi put da imaju leglo, lezala ih punih 25 dana i nikako nije ustajala od njih, jedva sam ih prebrojila, lampiranje nikako, nisam mogla da je odvojim od jaja a nisam htela silom. Obe zenke, i rozenburk i pevajuci su stalno lezale na jajima, pevajuci ih je sama napustila nakon 30 dana a kod zenke rozenburka sam je ja rukom sklonila u kafez nakon 26 dana. Kad sam ih polomila, unutra cisti zumanac, nema ni traga od oplodnje. Dajte savet, jel mi to muzjaci ne valjaju, jesu li mozda neiskusni pa ne mogu oploditi zenke, mozda ne znaju kako...i dali smem da sklonim zenku sa jaja rukom ako vec znam da nema nista od jaja ili da sacekam da ona sama shvati i da ih sama napusti? Oba para imaju svoju letilicu veliku i komotnu, gde su sami po sistemu svaki par zasebno, tako da ne verujem da ih je nesto ometalo. Doduse, nijednom nisam videla da se pare samo sam videla redovno nosenje jaja na dva dana? Sta mislite? Iskreno se nadam da je upitanju neiskustvo.
Nazad na vrh Ići dole
lepotica cana

lepotica cana


Broj poruka : 134
Datum upisa : 30.03.2011
Godina : 55
Lokacija : Leskovac

neoplogjena jaja kod mladih parova Empty
PočaljiNaslov: Re: neoplogjena jaja kod mladih parova   neoplogjena jaja kod mladih parova Icon_minitimeSub Jun 07, 2014 9:46 pm

problem sa muzijacima,ili premladi ili nisu spremni za parenje,isklijaj psenicu i daj im
Nazad na vrh Ići dole
jomabo

jomabo


Broj poruka : 77
Datum upisa : 09.03.2012
Lokacija : Skopje

neoplogjena jaja kod mladih parova Empty
PočaljiNaslov: Re: neoplogjena jaja kod mladih parova   neoplogjena jaja kod mladih parova Icon_minitimeSub Jun 07, 2014 11:20 pm

i to dajem redovno, isklijana pcenica je redovan meni jedanput u nedelju,
Nazad na vrh Ići dole
Banjex




Broj poruka : 19
Datum upisa : 27.01.2015

neoplogjena jaja kod mladih parova Empty
PočaljiNaslov: Re: neoplogjena jaja kod mladih parova   neoplogjena jaja kod mladih parova Icon_minitimeČet Feb 05, 2015 1:13 pm

Isti slicaj i kod mene, imam par rozenkolisa koji su se parili, i zenka je 3 puta nosila jaja, a ni jedno nije bilo oplodjeno, iako imaju perfektne uslove... Mislim da je problem u muzjaku, ali ne znam da li bi zenka prihvatila drugog muzjaka...
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





neoplogjena jaja kod mladih parova Empty
PočaljiNaslov: Re: neoplogjena jaja kod mladih parova   neoplogjena jaja kod mladih parova Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
neoplogjena jaja kod mladih parova
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Inkubator za jaja (rotacija jaja)
» Dali se mogu pariti vise parova stiglica u volijeri 3m x 1,8m?
» kako prepoznati boje kod mladih ptica
» Izložba mladih golubova i berza BAČKA PALANKA
» razlika izmegju mladih i polovo zrelih kod malog aleksandra

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Papagaji-
Skoči na: