Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Kanarinci pesme

Ići dole 
+12
srdjan992
gorany82
klokkende
Ivica
Bogdanik
VeljaVa
SrdjanKG
sasaznas
Alexandar
Boban
Luckyboy
Zika
16 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
Zika
Sumadinac
Sumadinac
Zika


Broj poruka : 1122
Datum upisa : 20.12.2009
Lokacija : Kragujevac

Kanarinci pesme Empty
PočaljiNaslov: Kanarinci pesme   Kanarinci pesme Icon_minitimePet Feb 12, 2010 10:13 am

Svetska ornitoloska federacija COM priznaje cetiri vrste kanarinaca pesme.
-Harz roller
-ova vrsta spada medju najstarije poznate vrste kanarinaca.Uzgojeni su metodom selekcije krajem 18. i pocetkom 19. veka.Iz gorja Harz rasirili su se po celoj Evropi.Zlatno doba za ove kanarince je bilo izmedju 1880. godine pa do Prvog svetskog rata.
-Malino
-pojavili su se 1850. godine u Mechelachu,BelgijaOva vrsta kanarinaca peva nesto glasnije od Harz rollera i za njih je definisano 13 nacina pravilnih pesama.Belgijanci su relativno dugo selektirali ovu vrstu kanarinaca pa je zato ona relativno kasno prihvacena od strane odgajicaca sirom Evrope.Naglo sirenje je ova vrsta dozivela nakon Drugog svetskog rata.
-Timbrados;
-ovu su vrstu kanarinaca predstavili spanski uzgajivaci negde izmedju 1920, i 1930. godine.I za ovu vrstu kanarinaca je definisano 13 pravilnih nacina pesme.COM je ovu vrstu kanarinaca priznao 1968, godine.
-Americki kanarinac pesme;
-ova je vrsta kanarinaca uzgojena u Americi.To je rezultat ukrstanja izmedju Harz rollera i border kanarinca.U Evropi je ova vrsta kanarinaca jos relativno nepoznata.
Nazad na vrh Ići dole
Luckyboy
General
General
Luckyboy


Broj poruka : 1626
Datum upisa : 20.12.2009
Lokacija : Smed.Palanka Šumadija

Kanarinci pesme Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci pesme   Kanarinci pesme Icon_minitimePet Feb 12, 2010 8:06 pm

Ja mislim da americki kanarinac nije priznat,neka me ispravi neko ako gresim scratch
Nazad na vrh Ići dole
Boban




Broj poruka : 281
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 63
Lokacija : Srbija Vranje

Kanarinci pesme Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci pesme   Kanarinci pesme Icon_minitimePet Feb 12, 2010 8:13 pm

Nije po C.O.M-u
Nazad na vrh Ići dole
Alexandar

Alexandar


Broj poruka : 724
Datum upisa : 23.12.2009
Godina : 45
Lokacija : Kragujevac

Kanarinci pesme Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci pesme   Kanarinci pesme Icon_minitimePet Feb 12, 2010 11:00 pm

I ja mislim da nije priznat scratch
Nazad na vrh Ići dole
sasaznas

sasaznas


Broj poruka : 105
Datum upisa : 27.12.2009
Godina : 53
Lokacija : Bijeljina RS BiH

Kanarinci pesme Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci pesme   Kanarinci pesme Icon_minitimeNed Mar 28, 2010 9:46 pm

da kl neko zna kome pripada ovaj presten 10-49-160-08. znam da je uzgajivac iz kragujevca
Nazad na vrh Ići dole
SrdjanKG

SrdjanKG


Broj poruka : 442
Datum upisa : 18.02.2010
Godina : 52
Lokacija : Resnik,KG - SRB 10 2

Kanarinci pesme Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci pesme   Kanarinci pesme Icon_minitimeNed Mar 28, 2010 9:52 pm

Broj 10 49 ni 08,ni 09 a ni za 10 godinu ne postoji u drustvu Slavuj KG!!! Ta ptica(ako je iz 08) nemam predstavu cija je,a alka je verovatno divlje narucena! Ja sam sekretar drustva Slavuj - SRB 10 , i sve alke za ove tri godine su prosle preko mene!!! Pozz
Nazad na vrh Ići dole
VeljaVa

VeljaVa


Broj poruka : 70
Datum upisa : 23.03.2010
Godina : 64
Lokacija : Valjevo

Kanarinci pesme Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci pesme   Kanarinci pesme Icon_minitimePon Mar 29, 2010 10:57 pm

da li se sve vrste kanarinaca legu u otvorenom gnezdu? i koliko puta malinoi mogu da se izlegu kako bih rekao za jednu sezonu.
Nazad na vrh Ići dole
Alexandar

Alexandar


Broj poruka : 724
Datum upisa : 23.12.2009
Godina : 45
Lokacija : Kragujevac

Kanarinci pesme Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci pesme   Kanarinci pesme Icon_minitimeUto Mar 30, 2010 12:32 am

Svi kanarinci se legu u istim gnezdima .
Asto se tice broja izvedenih gnezda nebi trebalo da prelazi maksimum tri. ja licno od jedne kanarinke izvlacim dve ture samo ako je prva tura prosla lose (jedno pile ) pustim i trecu turu.
Nazad na vrh Ići dole
VeljaVa

VeljaVa


Broj poruka : 70
Datum upisa : 23.03.2010
Godina : 64
Lokacija : Valjevo

Kanarinci pesme Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci pesme   Kanarinci pesme Icon_minitimeUto Mar 30, 2010 9:59 pm

hvala Aco na ogovoru. poz. velja.
Nazad na vrh Ići dole
Alexandar

Alexandar


Broj poruka : 724
Datum upisa : 23.12.2009
Godina : 45
Lokacija : Kragujevac

Kanarinci pesme Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci pesme   Kanarinci pesme Icon_minitimeUto Mar 30, 2010 10:39 pm

Nemoras daa se zahvaljujes zato smo tu da pomazemo jedni drugima.

pozzz
Nazad na vrh Ići dole
Bogdanik

Bogdanik


Broj poruka : 691
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 35
Lokacija : Leskovac

Kanarinci pesme Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci pesme   Kanarinci pesme Icon_minitimeSre Sep 22, 2010 4:12 pm

Imam jedno pitanje , mozda ce nekima biti glupo , ali ja se ne ustrucavam da pitam ono sto ne znam. Da li postoji letarni faktor kod kanarinaca pesme ?
Nazad na vrh Ići dole
Ivica

Ivica


Broj poruka : 51
Datum upisa : 01.01.2010
Godina : 48
Lokacija : Skopje

Kanarinci pesme Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci pesme   Kanarinci pesme Icon_minitimeSre Sep 22, 2010 8:15 pm

Bogdanik ::
Imam jedno pitanje , mozda ce nekima biti glupo , ali ja se ne ustrucavam da pitam ono sto ne znam. Da li postoji letarni faktor kod kanarinaca pesme ?
Iako tu ima mnogo vecih znalca od mene sto se tice pitanju ovoga, evo da kazem koje je moje mislenje. Kao i kod svih vrsta tako i kod kanarinaca pesme, ne treba pariti braca i sestre iz istog gnezda. A sto se tice intenziteta, procitao sam nekud (ovo se odnosi na malino kanarince) da kod njih nema intenzivne i neintezivne, nego sve su neintenzivne ptice.
Nazad na vrh Ići dole
Alexandar

Alexandar


Broj poruka : 724
Datum upisa : 23.12.2009
Godina : 45
Lokacija : Kragujevac

Kanarinci pesme Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci pesme   Kanarinci pesme Icon_minitimeSre Sep 22, 2010 10:49 pm

Moj prijatelj je pario cubu na cubu i svi su mladi normalni samo je cuba postala kvalitetnija (ovo se odnosi na slavujare).
Nazad na vrh Ići dole
klokkende




Broj poruka : 70
Datum upisa : 29.12.2009
Godina : 52
Lokacija : Uzice

Kanarinci pesme Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci pesme   Kanarinci pesme Icon_minitimeSre Sep 22, 2010 11:05 pm

Bogdanik ::
Imam jedno pitanje , mozda ce nekima biti glupo , ali ja se ne ustrucavam da pitam ono sto ne znam. Da li postoji letarni faktor kod kanarinaca pesme ?
Daaaaaaaa.....
Nazad na vrh Ići dole
Ivica

Ivica


Broj poruka : 51
Datum upisa : 01.01.2010
Godina : 48
Lokacija : Skopje

Kanarinci pesme Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci pesme   Kanarinci pesme Icon_minitimeSre Sep 22, 2010 11:25 pm

Alexandar ::
Moj prijatelj je pario cubu na cubu i svi su mladi normalni samo je cuba postala kvalitetnija (ovo se odnosi na slavujare).
Ova me tema bas zainteresovala. Zanime me kod tvog prijatelja dali su bile normalni oni mladi koje su prezivele ili bas sve? I zasto, ako neko zna da nam odgovori, ako kod slavujara nije se javio letalni faktor, taj se javlja na primer kod glostera (corona+corona=25% letal faktor) ? Ipak kanarinac je kanarinac...
Pozdrav svima!
Nazad na vrh Ići dole
Alexandar

Alexandar


Broj poruka : 724
Datum upisa : 23.12.2009
Godina : 45
Lokacija : Kragujevac

Kanarinci pesme Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci pesme   Kanarinci pesme Icon_minitimeSre Sep 22, 2010 11:42 pm

Ivica ::
Alexandar ::
Moj prijatelj je pario cubu na cubu i svi su mladi normalni samo je cuba postala kvalitetnija (ovo se odnosi na slavujare).
Ova me tema bas zainteresovala. Zanime me kod tvog prijatelja dali su bile normalni oni mladi koje su prezivele ili bas sve? I zasto, ako neko zna da nam odgovori, ako kod slavujara nije se javio letalni faktor, taj se javlja na primer kod glostera (corona+corona=25% letal faktor) ? Ipak kanarinac je kanarinac...
Pozdrav svima!

Ni meni tu neke stvari nisu jasne ali tako je ispalo izvelo se 3 i prezivelo 3 cak jedno nije imalo cubu a osala dva cuba je bila vrh . Moda covek imao srece mozda se nesto poklopilo ali ja nemam petlju da to probam
Nazad na vrh Ići dole
klokkende




Broj poruka : 70
Datum upisa : 29.12.2009
Godina : 52
Lokacija : Uzice

Kanarinci pesme Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci pesme   Kanarinci pesme Icon_minitimeČet Sep 23, 2010 7:42 am

Letalni faktor se javlja jos u embrionalnom stupnju razvoja, tako da embrion ugine jos u jajetu, nemoze da se izvede. A sasvim je normalno da se od dva cubasta izleze i bez cube. Ista je situacija i kod dominantno belih. Parenjem dve dominantno bele ptice takodje imamo letalni faktor ali iz te kombinacije takodje dobijate i zute mlade.
Nazad na vrh Ići dole
Bogdanik

Bogdanik


Broj poruka : 691
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 35
Lokacija : Leskovac

Kanarinci pesme Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci pesme   Kanarinci pesme Icon_minitimeČet Sep 23, 2010 1:01 pm

A jel postoje intenzivne i neintenzivne ptice kod kanarinaca pesme ili je to vezano za kanarinaca boje?
Nazad na vrh Ići dole
Boban




Broj poruka : 281
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 63
Lokacija : Srbija Vranje

Kanarinci pesme Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci pesme   Kanarinci pesme Icon_minitimeČet Sep 23, 2010 4:11 pm

Klokende je sve objasnio. Parenjem dve cubaste ptice statisticki gledano dobice se 50% mladih cubastih, 25% bez cube , a 25% embriona ce stradati. znaci embrion ugine a mlado koje se izvede je zdravo i normalno, letalni faktor vec usmrti embrion gde se ostvari takva letalna genska kombinacija, a koja se javlja kada se ukrste dve cubaste ptice. Cubasta x necubasta daje po 50 % cubastih i bez cube tako da je to ispravan nacin parena.Inace cubastih ptica imamo kod rolera, timbradosa,slavujara, a kod rolera ima i rolera u boji, kod malinoa belih vecinom dominantno belih ptica i tu su letalni faktori isti kao i u kanarinaca boje za takve boje.
Nazad na vrh Ići dole
Bogdanik

Bogdanik


Broj poruka : 691
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 35
Lokacija : Leskovac

Kanarinci pesme Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci pesme   Kanarinci pesme Icon_minitimeČet Sep 23, 2010 5:10 pm

Bogdanik ::
A jel postoje intenzivne i neintenzivne ptice kod kanarinaca pesme ili je to vezano za kanarinaca boje?
Bobane , a odg na ovo moje pitanje ? Mozda je malo amatersko Embarassed
Nazad na vrh Ići dole
Boban




Broj poruka : 281
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 63
Lokacija : Srbija Vranje

Kanarinci pesme Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci pesme   Kanarinci pesme Icon_minitimeČet Sep 23, 2010 5:32 pm

Odgovor je dat u mom predhodnom postu kod rolera postoje ptice u boji, odnosno vise tipova melaninskih ptica, te lipohromih, dakle tu ima intenzivnih i neintenzivnih ptica- pa , kod americkih pevaca takodje koji mogu biti raznobojne ptice, kos slavujara isto, dakle to je vezano za perje. Malino zuti kanarinci su neintenzivne ptice.
Nazad na vrh Ići dole
gorany82

gorany82


Broj poruka : 83
Datum upisa : 29.09.2010
Godina : 41
Lokacija : Kruševac-Srbija

Kanarinci pesme Empty
PočaljiNaslov: Kanarinci pesme   Kanarinci pesme Icon_minitimePon Okt 04, 2010 4:16 pm

Kanarinac Srpski pevač - Slavujar nastao je na prostoru cele Srbije. Ove ptice bogate su velikim brojem melodija koje uglavnom potiču od pesme slavuja. Kroz decenije rada, kako na selekciji same ptice i odabiranju najelitnijih primeraka odgajivači su radili i na odabiranju i prilagođavanju melodija iz pesme slavuja prihvatljivih za kanarince slavujare. Zato danas imamo Slavujara koji peva veliki broj tura.
Pesma Slavujara podeljena je u 2 dela: obavezni i slobodni deo. U obaveznom delu nalaze se 26 tura (melodija), i koje potiču od pesme slavuja podeljenih u 4 kategorija (teške, poluteške, srednje i lake). Slobodnim turama pripadaju ostale melodije slavujeve pesme koje nisu u obaveznom delu kao i ture drugih ptica pevačica, prvenstveno ture ševe, kosa, drozda i dr.
Nazad na vrh Ići dole
srdjan992




Broj poruka : 7
Datum upisa : 30.11.2011
Godina : 31
Lokacija : Krusevac

Kanarinci pesme Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci pesme   Kanarinci pesme Icon_minitimeSub Dec 03, 2011 4:18 pm

POZDRAV..Imam jedno pitanje u vezi slavujara.Zapravo radi se o jednoj zenki klot bela koja nece da primi ni jednog drugog muzjaka sem jednog plavog cubana,ali kada ih pustim u par bez problema se upare i zenka mi snese 4 do 5 jajeta ali ta jaja su uvek prazna,nisu oplodjena.Pomislio sam da nesto nije u redu sa muzjakom ali kada muzjaka pustim na druge zenke bez problema dobijem mlade a owa klot zenka nece da se upari ni sa jednim drugim muzjakom a usiljena je....Molim za pomoc..Hvala unapred..
Nazad na vrh Ići dole
Alexandar

Alexandar


Broj poruka : 724
Datum upisa : 23.12.2009
Godina : 45
Lokacija : Kragujevac

Kanarinci pesme Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci pesme   Kanarinci pesme Icon_minitimeSub Dec 03, 2011 10:45 pm

desava se da zenka nece da primi drugog muzijak pogotovu ako su promene u boji u pitanju mislim konkretno prvo parenje pario plavi i sve ok adugo parenje belog nece da pusti da joj pridje

pokusaj pustiti nekog drugog plavog ali da bude usiljen do maksimuma

Nazad na vrh Ići dole
srdjan992




Broj poruka : 7
Datum upisa : 30.11.2011
Godina : 31
Lokacija : Krusevac

Kanarinci pesme Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci pesme   Kanarinci pesme Icon_minitimeNed Dec 04, 2011 7:31 pm

Aleksandre probaosam i to.nabavio sam identicnog muzjakavrlo male promene,samo ih nijanse dele i nece ni njega da primi nije mi jasno sta joj je...
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Kanarinci pesme Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci pesme   Kanarinci pesme Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Kanarinci pesme
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» Pesme bastarda
» Pesme ptica - audio zapisi
» SEKCIJA ODGAJIVAČA STIGLIĆA PESME SOF-a
» Srpski pevač - slavujar
» Takmicenje kanarinaca pesme(waterslager malinois) u Sapcu

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Kanarinci :: Kanarinci pesme-
Skoči na: