Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Vitamini za ptice

Ići dole 
5 posters
AutorPoruka
Petrovicjkd

Petrovicjkd


Broj poruka : 50
Datum upisa : 30.11.2014
Godina : 28
Lokacija : Nis

Vitamini za ptice  Empty
PočaljiNaslov: Vitamini za ptice    Vitamini za ptice  Icon_minitimeSub Dec 06, 2014 6:07 pm

Da li oni vitamini mogu da se daju stiglicama,sto ima usvakom mini zoo..na slici su kanarinac i papagaj?
Nazad na vrh Ići dole
pajja

pajja


Broj poruka : 57
Datum upisa : 25.02.2014
Godina : 54
Lokacija : SUBOTICA 064/294-25-45

Vitamini za ptice  Empty
PočaljiNaslov: Re: Vitamini za ptice    Vitamini za ptice  Icon_minitimeSub Dec 06, 2014 6:57 pm

Možeš dati bilo koji kompleks vitamina ali moraš jako da paziš na doze. I sa vitaminima može lako da se pretera i izazove, u najboljem slučaju, proliv kod ptica. Najbolje je da odrediš dva dana u nedelji, recimo subota i nedelja, kad daješ vitamine u vodu ili hranu. Ovo važi za bilo koje multivitaminske dodatke, ali pogledaj malo po sajtovima i forumima kakvih sve vitamina ima i za šta se daju. Vitamini za lakše mitarenje, vitamini za pokretanje ptica na gnezdo, vitamin za plodnost, za nedostatak sunčeve svetlosti .... U svakom slučaju moraš da imaš cilj.
Nazad na vrh Ići dole
darko1977




Broj poruka : 64
Datum upisa : 22.08.2014
Godina : 46
Lokacija : Zrenjanin,bagljash

Vitamini za ptice  Empty
PočaljiNaslov: Re: Vitamini za ptice    Vitamini za ptice  Icon_minitimeSub Dec 06, 2014 10:27 pm

Koji je dobar vitamin kad nema sunceve svetlosti , da ima vitamin D malo pojacan?
Nazad na vrh Ići dole
Petrovicjkd

Petrovicjkd


Broj poruka : 50
Datum upisa : 30.11.2014
Godina : 28
Lokacija : Nis

Vitamini za ptice  Empty
PočaljiNaslov: Re: Vitamini za ptice    Vitamini za ptice  Icon_minitimeNed Dec 07, 2014 9:48 am

Koje vitamine mipreporucujete da dejem pticama? (Stiglicama)
Nazad na vrh Ići dole
pajja

pajja


Broj poruka : 57
Datum upisa : 25.02.2014
Godina : 54
Lokacija : SUBOTICA 064/294-25-45

Vitamini za ptice  Empty
PočaljiNaslov: Re: Vitamini za ptice    Vitamini za ptice  Icon_minitimeNed Dec 07, 2014 6:41 pm

Kod nedostatka sunčeve svetlosti ja dajem dečije AD kapi vodeni rastvor. Ja mojim papagajima dajem mutavit, fertivit, omnivit ili domaći promotor L. Mislim da isto možeš davati štiglićima.
Nazad na vrh Ići dole
kima

kima


Broj poruka : 200
Datum upisa : 28.02.2010
Godina : 41
Lokacija : Kragujevac

Vitamini za ptice  Empty
PočaljiNaslov: Re: Vitamini za ptice    Vitamini za ptice  Icon_minitimePon Dec 08, 2014 5:18 pm

orlux preparati su jedni od najlosijih uz CeDe...ako si u mogucnosti nabavi Comed preparate...
Nazad na vrh Ići dole
aleksandarkg




Broj poruka : 3
Datum upisa : 29.11.2014

Vitamini za ptice  Empty
PočaljiNaslov: Re: Vitamini za ptice    Vitamini za ptice  Icon_minitimeČet Mar 12, 2015 3:32 pm

A dali sme AD kapi da se daju uporedo sa Promotor l ili mora zasebno.To jes posle tretmana promotor L sme da se nastavi AD kapima.Ja dajem mojim papagajima AD kapi redovno,ali sad planiram i promotr L da pocnem da dajem.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Vitamini za ptice  Empty
PočaljiNaslov: Re: Vitamini za ptice    Vitamini za ptice  Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Vitamini za ptice
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Vitamini-preparati
» koji su ovo vitamini
» vitamini za tigrice
» Volijere i letilice
» parilica za ptice

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Odrzavanje :: Nega i zaštita ptica :: Lekovi i primena-
Skoči na: