Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Tigrica (Melopsittacus undulatus)

Ići dole 
+71
DjordjeW
daki12
Dane 9877
Nomak_
ivica1
Wuck0o
lepotica cana
blueeye
djuro123
sasam
acca
Александра.Рај
steva27
holder
vatrogasac
mime30
SIMO PAJICIC
Kyuzo
Nastee
errorsrb
Milos993
žako
Iwan97
jelena_padjen@yahoo.com
Nidzo
Ivan/Rex
batinic
stefan.peric
Dragomir
jomabo
Matija95
igorbozanic
miroslavilic
acahaski
suzic69
Mirko_98
border
Bojan_ManUtd
Tihomir
proDarKing
ax00
bane_ru
psittacula
Alex
skorkovic
Drasko
milun
GoranKac
Dare
milkica5
MILAN
Dalibor Vasic
ticar86
slobodan
Rea
pticar
farmacy
Jovo13
SasaVR
bojan93pn
dr.nenad86
Dejan08
Siskin
haralampijexxl
papayajamaica
Saša vr
igorsand
SrdjanKG
ZQKY
Laza
Luckyboy
75 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Sledeći
AutorPoruka
Iwan97

Iwan97


Broj poruka : 550
Datum upisa : 03.05.2011
Godina : 26
Lokacija : Sabac

Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tigrica (Melopsittacus undulatus)   Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 9 Icon_minitimeSub Dec 01, 2012 11:49 pm

Verovatno mu je dosadno.Dajte mu neku igracku ili nesto slicno cime bi se mogao zanimati,Pozz! Smile
Nazad na vrh Ići dole
holder




Broj poruka : 36
Datum upisa : 09.05.2010
Godina : 44
Lokacija : Padina

Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tigrica (Melopsittacus undulatus)   Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 9 Icon_minitimeNed Dec 02, 2012 1:19 pm

Slike mojih tigrica...

Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 9 Dsc00247largey

Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 9 Dsc00154large
Nazad na vrh Ići dole
vatrogasac




Broj poruka : 12
Datum upisa : 27.11.2012
Lokacija : Beograd-Barajevo

Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tigrica (Melopsittacus undulatus)   Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 9 Icon_minitimeNed Dec 02, 2012 2:59 pm

Svaka je lepa na svoju saru Very Happy

Koliko tigrica moze da ostane bez hrane,ako u nekom slucaju ostane bez nje?
Nazad na vrh Ići dole
holder




Broj poruka : 36
Datum upisa : 09.05.2010
Godina : 44
Lokacija : Padina

Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tigrica (Melopsittacus undulatus)   Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 9 Icon_minitimeNed Dec 02, 2012 5:33 pm

vatrogasac ::


Koliko tigrica moze da ostane bez hrane,ako u nekom slucaju ostane bez nje?

Ne bih znao odgovor na to pitanje, kod mene dobijaju redovno hranu...
Nazad na vrh Ići dole
SIMO PAJICIC

SIMO PAJICIC


Broj poruka : 24
Datum upisa : 10.11.2012
Godina : 41
Lokacija : kula

Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tigrica (Melopsittacus undulatus)   Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 9 Icon_minitimeUto Dec 04, 2012 8:24 pm

Tigrice su ti PRELEPE.


Poslednji izmenio Marjan Pirot dana Uto Dec 04, 2012 9:30 pm, izmenjeno ukupno 1 puta (Razlog : Pročitajte pravila foruma! Oglas nije dozvoljeno postavljati bez odobrenje administratora!)
Nazad na vrh Ići dole
holder




Broj poruka : 36
Datum upisa : 09.05.2010
Godina : 44
Lokacija : Padina

Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tigrica (Melopsittacus undulatus)   Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 9 Icon_minitimeSre Dec 05, 2012 5:02 pm

SIMO PAJICIC ::
Tigrice su ti PRELEPE.

Hvala drugar...
Nazad na vrh Ići dole
SIMO PAJICIC

SIMO PAJICIC


Broj poruka : 24
Datum upisa : 10.11.2012
Godina : 41
Lokacija : kula

Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tigrica (Melopsittacus undulatus)   Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 9 Icon_minitimeČet Dec 06, 2012 7:23 pm

IZVINI MARJANE nisam namerno prekrsio pravilo foruma nece se ponoviti. sory svima Neutral
Nazad na vrh Ići dole
ZQKY

ZQKY


Broj poruka : 139
Datum upisa : 23.02.2010
Godina : 36
Lokacija : Knjazevac

Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tigrica (Melopsittacus undulatus)   Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 9 Icon_minitimeČet Dec 06, 2012 8:51 pm

Drugari do koj minus tigrice mogu da izdrze u vanskoj volijeri obavijenoj najlonom???
Nazad na vrh Ići dole
steva27




Broj poruka : 17
Datum upisa : 05.04.2012
Lokacija : Prokuplje

Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tigrica (Melopsittacus undulatus)   Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 9 Icon_minitimeSub Dec 08, 2012 4:10 pm

Imam dva para tigrica. jedna od zenki se parila sa slabijim muzjakom i nikakvih problema nije bilo dok nije snela jaja. Od tada muzjak koji je dominantniji je stalno ispred gnezda, ne dozvoljava ovom drugom ni da pridje, a kad ona izadje iz gnezda nastaje prava ludnica u kavezu. I sve je to valjda manji problem, jer slabiji muzjak stalno napada onu drugu zenku, cesto je borba takva da "perje leti na sve strane", a od danas je i zenka koja lezi na jajima pocela ovu drugu da napada non stop kad izadje iz gnezda, da neretko moram da ih razdvajam.
Pomazite, sta da radim, da li da odvajam neke papagaje ili kako drugacije da resavam ovu situaciju.
Unapred hvala na odgovoru
Nazad na vrh Ići dole
ZQKY

ZQKY


Broj poruka : 139
Datum upisa : 23.02.2010
Godina : 36
Lokacija : Knjazevac

Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tigrica (Melopsittacus undulatus)   Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 9 Icon_minitimeSub Dec 08, 2012 5:35 pm

Imao sam letos isti problem...Ostavio sam par sto je sneo jaja a ovaj sam odvojio u poseban kavez...I kada su mladi poceli da izlaze iz kucice vratio sam onaj par i sve je posle bilo u redu.
Inace da su ostali zajedno jedna zenka bi nastradala sigurno.
Nazad na vrh Ići dole
mime30

mime30


Broj poruka : 445
Datum upisa : 10.04.2010
Lokacija : Srbobran

Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tigrica (Melopsittacus undulatus)   Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 9 Icon_minitimeNed Dec 09, 2012 1:21 pm

po par tigrica i rešen problem..Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 9 30400515613589703631727

Nazad na vrh Ići dole
steva27




Broj poruka : 17
Datum upisa : 05.04.2012
Lokacija : Prokuplje

Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tigrica (Melopsittacus undulatus)   Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 9 Icon_minitimeNed Dec 09, 2012 2:14 pm

Vec uradjeno tako, hvala. A koje su ti dimezije ovih bokseva i sta palniras sa prednje strane?
Nazad na vrh Ići dole
vatrogasac




Broj poruka : 12
Datum upisa : 27.11.2012
Lokacija : Beograd-Barajevo

Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tigrica (Melopsittacus undulatus)   Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 9 Icon_minitimeNed Dec 09, 2012 4:11 pm

Uzeo sam ove aminovitamine za Tigricu,koliko bi trebalo kapi da se sipa u poilicu?

[img]Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 9 Indexyic [/img]
Nazad na vrh Ići dole
Александра.Рај

Александра.Рај


Broj poruka : 12
Datum upisa : 18.11.2012
Lokacija : Београд

Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tigrica (Melopsittacus undulatus)   Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 9 Icon_minitimeNed Dec 09, 2012 5:13 pm

Драги сви,

Гледајући тигрице и друге папагаје по кавезима, закључујем да они воле да спавају у самом врху кавеза, неком његовом ћошку. Да ли грешим?
Спремам кавез за папагаја (којег ћу тек да купим) па ме занима који је најбољи распоред пречкица и играчака у кавезу?
Nazad na vrh Ići dole
vatrogasac




Broj poruka : 12
Datum upisa : 27.11.2012
Lokacija : Beograd-Barajevo

Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tigrica (Melopsittacus undulatus)   Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 9 Icon_minitimeNed Dec 09, 2012 5:40 pm

Ja sam mom Tigranu skoro stavio merdevinice koje se ljuljaju,i cesto je na najvisljoj letvici,tik ispod zice od kaveza,a ako nije na njoj onda je na precagici koja je malo,malo niza.
Nazad na vrh Ići dole
mime30

mime30


Broj poruka : 445
Datum upisa : 10.04.2010
Lokacija : Srbobran

Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tigrica (Melopsittacus undulatus)   Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 9 Icon_minitimeNed Dec 09, 2012 10:42 pm

Ovo nisu moji boksovi,ovako ih odgajivači gaje koji se ozbiljno bave sa tigricama.Ovim se izbegnu 100 problema koji se javljaju kod jatnog držanja matičnih parova,postigne se mnogo više dobjenog podmladka,izbegne se krvno ukrštanje, održavaš i poboljšavaš kvalitet, boja po želji...praćenje para kako podižu mlade,izbegne se ometanje gnezda od strane drugih tigrica u jatu...bla,bla,bla...
Nazad na vrh Ići dole
mime30

mime30


Broj poruka : 445
Datum upisa : 10.04.2010
Lokacija : Srbobran

Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tigrica (Melopsittacus undulatus)   Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 9 Icon_minitimeNed Dec 09, 2012 10:43 pm

A ova dim.boksova mi izgleda da je jedno 70 x 50..
Nazad na vrh Ići dole
SIMO PAJICIC

SIMO PAJICIC


Broj poruka : 24
Datum upisa : 10.11.2012
Godina : 41
Lokacija : kula

Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tigrica (Melopsittacus undulatus)   Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 9 Icon_minitimeNed Dec 09, 2012 11:49 pm

meni je licno lepse kad su sve zajedno u vecem kavezu. ma da ovo ima svojih prednosti ko se time ozbiljno bavi i radi prodaje. ja ih drzim za svoju dusu
Nazad na vrh Ići dole
mime30

mime30


Broj poruka : 445
Datum upisa : 10.04.2010
Lokacija : Srbobran

Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tigrica (Melopsittacus undulatus)   Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 9 Icon_minitimePon Dec 10, 2012 12:06 am

I meni su lepši u jatu,ali ako hoćeš rezultate (kvalitet) onda se radi ovako.Grešiš ako misliš da se ovako drže ko ih drži radi prodaje,ko ih drži samo iz tog razloga taj ih drži u velikim jatima pa ko koga dovati...I šta bude,bude.
To se proda i ponovo...Ali tad su sitni mladi,puno defekta,puno uginuća,rasparenih parova...nema se preglednost ko je prestao da hrani mlade,ko ulazi u tudje gnezdo...
Šta vredi što ih neko ima za sebe dva para ako nemože da ih razmnožava.
Nazad na vrh Ići dole
SIMO PAJICIC

SIMO PAJICIC


Broj poruka : 24
Datum upisa : 10.11.2012
Godina : 41
Lokacija : kula

Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tigrica (Melopsittacus undulatus)   Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 9 Icon_minitimeUto Dec 11, 2012 12:02 pm

u pravu si.ja sam prokomentarisao to vise iz ljubavi prema njima a ne iz iskustva i znanja o njima. sory poz
Nazad na vrh Ići dole
vatrogasac




Broj poruka : 12
Datum upisa : 27.11.2012
Lokacija : Beograd-Barajevo

Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tigrica (Melopsittacus undulatus)   Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 9 Icon_minitimeČet Dec 13, 2012 11:43 am

jel neko koristi ove aminovitamine sto sam stavio sliku,za papagaje?
Nazad na vrh Ići dole
vatrogasac




Broj poruka : 12
Datum upisa : 27.11.2012
Lokacija : Beograd-Barajevo

Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tigrica (Melopsittacus undulatus)   Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 9 Icon_minitimeNed Dec 23, 2012 6:50 pm

Zasto kaslju Tigrice?
Nazad na vrh Ići dole
Milos993

Milos993


Broj poruka : 53
Datum upisa : 18.09.2012

Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tigrica (Melopsittacus undulatus)   Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 9 Icon_minitimePet Jan 11, 2013 6:31 pm

Evo ovako imama par pitanja procitao sam ranije postove ali ipak mi je potrebno par pojasnjenja.

Imam jedan par tigrica spremni su za parenje, kupio sam im danas gnezdo kupovno. Da li je moguce da se pare i odgoje mlade u kavezu? Kako ih "naterati" da do toga dodje? Sta je potrebno davati pre parenja da li ima neko pravilo ili se daje kuvano jaje, proklijalo seme psenice? Sve informacije su pozeljne.
Nazad na vrh Ići dole
acca

acca


Broj poruka : 35
Datum upisa : 20.01.2011
Godina : 45
Lokacija : surdulica

Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tigrica (Melopsittacus undulatus)   Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 9 Icon_minitimeSub Jan 12, 2013 1:42 pm

Milose gnezdo je ok ali koliki ti je taj kavez do toga mnogo zavisi i jos puno toga
Nazad na vrh Ići dole
Milos993

Milos993


Broj poruka : 53
Datum upisa : 18.09.2012

Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tigrica (Melopsittacus undulatus)   Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 9 Icon_minitimeSub Jan 12, 2013 8:41 pm

Pa reci mi odprilike neke osnovne uslove koji su potrebni jednom paru da se razmnozava velicina kaveza? Ishrana? Ne znam ovo bi mi bilo prvi put da pokusavam pa nemam iskustvo...

Ono sto sam do sad primetio jeste da grickaju i cesto se setkaju oko gnezda, ulaze u gnezdo, cak je i pero ostavila. Da li moze piljevina samo staviti u gnezdo ili se moze i nesto drugo koristiti za podlogu?
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tigrica (Melopsittacus undulatus)   Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 9 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Tigrica (Melopsittacus undulatus)
Nazad na vrh 
Strana 9 od 12Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Sledeći
 Similar topics
-
» Parenje tigrica
» Moja Tigrica!
» Bolesna tigrica
» Mutacije tigrica
» tigrica bolest

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Papagaji :: Mali papagaji-
Skoči na: