Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Tigrica (Melopsittacus undulatus)

Ići dole 
+71
DjordjeW
daki12
Dane 9877
Nomak_
ivica1
Wuck0o
lepotica cana
blueeye
djuro123
sasam
acca
Александра.Рај
steva27
holder
vatrogasac
mime30
SIMO PAJICIC
Kyuzo
Nastee
errorsrb
Milos993
žako
Iwan97
jelena_padjen@yahoo.com
Nidzo
Ivan/Rex
batinic
stefan.peric
Dragomir
jomabo
Matija95
igorbozanic
miroslavilic
acahaski
suzic69
Mirko_98
border
Bojan_ManUtd
Tihomir
proDarKing
ax00
bane_ru
psittacula
Alex
skorkovic
Drasko
milun
GoranKac
Dare
milkica5
MILAN
Dalibor Vasic
ticar86
slobodan
Rea
pticar
farmacy
Jovo13
SasaVR
bojan93pn
dr.nenad86
Dejan08
Siskin
haralampijexxl
papayajamaica
Saša vr
igorsand
SrdjanKG
ZQKY
Laza
Luckyboy
75 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Sledeći
AutorPoruka
slobodan




Broj poruka : 10
Datum upisa : 16.12.2010

Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tigrica (Melopsittacus undulatus)   Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 4 Icon_minitimeUto Dec 21, 2010 4:22 pm

na strani broj 1 ovo je strana 8 prva slika znaci cim otvoris tu stranu 1 odmah na pocetku strane a hvala ti na ovome sto si mi objasnio
Nazad na vrh Ići dole
Dalibor Vasic

Dalibor Vasic


Broj poruka : 531
Datum upisa : 03.01.2011
Godina : 29
Lokacija : Cicevac, Srbija

Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tigrica (Melopsittacus undulatus)   Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 4 Icon_minitimePon Jan 03, 2011 9:19 pm

Pozzz, zanima me da li mogu da drzim moje tigrice u volijeri u dvoristu, preko zime ???? jer sam ih do sada drzao u kuci i planiram da oformiram jos nekoliko parova pa me zanima da li je dobro drzati ih u volijeri preko zime ?? Smile))
Nazad na vrh Ići dole
MILAN

MILAN


Broj poruka : 320
Datum upisa : 26.08.2010
Godina : 32
Lokacija : BEZDAN

Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tigrica (Melopsittacus undulatus)   Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 4 Icon_minitimePon Jan 03, 2011 11:19 pm

Ako ih i dalje držiš u kući ( u zatvorenom prostoru) i planiras da ih izneseš napolje sad preko zime nemoj to da radis, ipak je velika razlika u temperaturi.....na proleće ih iznesi i slobodno ostavi preko zime u volijeri koju ćes u toku hladnih dana zastititi najlonom...a pticama neće nista biti...Pozdrav Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Dalibor Vasic

Dalibor Vasic


Broj poruka : 531
Datum upisa : 03.01.2011
Godina : 29
Lokacija : Cicevac, Srbija

Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tigrica (Melopsittacus undulatus)   Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 4 Icon_minitimeUto Jan 04, 2011 8:35 am

Da, trenutno su u kuci, vazi necu, volijere su mi svakako zasticene najlonom, u njima su za sada samo divlje ptice pevacice..... Pozdrav Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
milkica5

milkica5


Broj poruka : 5
Datum upisa : 09.01.2011
Godina : 46
Lokacija : Bern

Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tigrica (Melopsittacus undulatus)   Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 4 Icon_minitimeUto Jan 11, 2011 7:49 pm

Imam dvije tigrice, musko i zensko. Pare se vec par mjeseci, bilo je oko 8 jaja al ubrzo su jedno po jedno bili probuseni ali ne znam kako ni zasto! Vec mjesec dana nema jaja ali oni se jos uvjek pare i kucica je tu, nisam je makla! Ne znam dali da je maknem ili jos ostavim? Zenka je vecinu vremena u kucici a muski skakuce sam po kavezu i njoj nosi hranu al jaja nema. Nisam rekla da im je ovo prvo parenje, ona je stara 3 godine a on malo manje od 2 godine.
Sto se desilo s jajima i ocu li maknut kucicu?
Nazad na vrh Ići dole
Dalibor Vasic

Dalibor Vasic


Broj poruka : 531
Datum upisa : 03.01.2011
Godina : 29
Lokacija : Cicevac, Srbija

Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tigrica (Melopsittacus undulatus)   Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 4 Icon_minitimeSub Jan 15, 2011 7:33 pm

Po mom iskustvu, meni kucica stoji preko cele godine. Ne skidam je, a to mi se nije desavalo, cudno je dosta jer ako muzjak ima 2 godine onda je sigurno zreo za parenje, mozda su jaja bila neoplodjena pa ih je sama izbacivala meni zenke kada jaja nisu oplodjena jednostavno ih izbace... Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
Dalibor Vasic

Dalibor Vasic


Broj poruka : 531
Datum upisa : 03.01.2011
Godina : 29
Lokacija : Cicevac, Srbija

Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tigrica (Melopsittacus undulatus)   Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 4 Icon_minitimeSub Jan 22, 2011 3:43 pm

Muzjak tigrice koji je star preko 2 godine zelene boje.... Kljun mu je mal vise porastao i povio se na dole, to je muzjak mog druga i strah ga je da li moze nekako da se povredi jer mu se kljun dosta povio na dole ? ja mu kazem da je to prirodno i da ne bi trebalo da se povredi, ali evo da pitam vas ako neko zna je li postoji mogucnost da se povredi ili ne daj Boze probusi grudi nekako...


Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
pticar

pticar


Broj poruka : 39
Datum upisa : 16.09.2010
Godina : 52
Lokacija : prijedor

Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tigrica (Melopsittacus undulatus)   Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 4 Icon_minitimeSre Feb 23, 2011 10:00 am

Neka drug postavi sliku !
Nazad na vrh Ići dole
Dalibor Vasic

Dalibor Vasic


Broj poruka : 531
Datum upisa : 03.01.2011
Godina : 29
Lokacija : Cicevac, Srbija

Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tigrica (Melopsittacus undulatus)   Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 4 Icon_minitimeSre Feb 23, 2011 1:19 pm

Hm,bice to malo teze jer on nije clan ovog foruma, slikacu ja njegovu pticu pa cu ubaciti sliku, do sad nisam ubacivao jer nisam jos uvek savladao to ubacivanje, nadam se da ce biti uskoro...


Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
farmacy




Broj poruka : 62
Datum upisa : 03.11.2010
Godina : 60
Lokacija : Vučje, Leskovac, Srbija

Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tigrica (Melopsittacus undulatus)   Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 4 Icon_minitimeSre Feb 23, 2011 6:30 pm

Dalibore, desava se da tigrici preraste kljun i onda postoji nemogucnost da se dobro hrani i da hrani mlade. Razlog je sto nema gde da trosi kljun. Neka mu stavi sipinu kost i neku meksu grani da on ima sta da glocka...
Nazad na vrh Ići dole
igorsand




Broj poruka : 201
Datum upisa : 11.03.2010
Lokacija : Zrenjanin

Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tigrica (Melopsittacus undulatus)   Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 4 Icon_minitimeSre Feb 23, 2011 10:56 pm

Pored sipine kosti neka pokusa i sa onim mineralnim blokovima. Ponekad kljun jednostavno raste i nije do netrosenja. Ako smeta kljun moze da se skrati, mada i dalje raste.
Nazad na vrh Ići dole
Dalibor Vasic

Dalibor Vasic


Broj poruka : 531
Datum upisa : 03.01.2011
Godina : 29
Lokacija : Cicevac, Srbija

Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tigrica (Melopsittacus undulatus)   Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 4 Icon_minitimeSre Mar 02, 2011 11:45 am

Zezala me je nesto konekcija za internet ovih dana tako da nisam imao internet, sad sam pregledao skoro sve nove poruke, Hvala i farmacy i igorsand... ptica ima sipinu kost, reci cu mu za te mineralne blokove.... ja sam video tu pticu pre par dana mada mislim da nece imati problema oko nje verovatno je samo dosta panicio jer se uplasio za pticu....

Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
Dare

Dare


Broj poruka : 82
Datum upisa : 30.01.2011
Godina : 32
Lokacija : Srbobran

Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tigrica (Melopsittacus undulatus)   Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 4 Icon_minitimePon Mar 07, 2011 3:03 pm

uskoro treba da postavim kucice u volijeru, e sad da li je istina da treba sve kucice jednako postaviti, cuo sam da hoce tigrice da se jako tuku ako su kucice nejednako postavljene npr jedna vislje jedna nize da li je to istina?
Nazad na vrh Ići dole
GoranKac

GoranKac


Broj poruka : 87
Datum upisa : 20.12.2010
Godina : 37
Lokacija : Vojvodina, Kac

Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tigrica (Melopsittacus undulatus)   Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 4 Icon_minitimePon Mar 07, 2011 3:48 pm


Zdravo Dare.
Uvek je dobro ako mozes da stavis sve kucice u istu visinu u redu posto svi papagaji vole da se gnezde sto vise.Kada ubacis kucice svakako ce doci do tuce kod njih posta uvek ali uvek po dve zenke oce u istu kucicu da leze iako ima viska kucica. Znaci to ti je obavezno ako u volijeri drzis vise parova da stavis 2 kucice vise nego sto ima parova.

Naprimer ja sam mojim tigricama ubacio kucice pre jedno 7-10 dana i vec imam jaja. I ja kada sam stavio kucice sledeci dan je vec doslo do prvih tuca i to je trajalo par dana,bilo je malo i krvi ali nista strasno. MOje su sve u istoj visini kucice.

zzz drug
Nazad na vrh Ići dole
Dare

Dare


Broj poruka : 82
Datum upisa : 30.01.2011
Godina : 32
Lokacija : Srbobran

Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tigrica (Melopsittacus undulatus)   Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 4 Icon_minitimePon Mar 07, 2011 10:02 pm

aha mislio sam da ih ovako stavim cisto da bude malo lepse...ali poslusacu savet i stavicu ih jednako. nego da nije jos rano da se vec stave kucice ja mislim da je ipak jos hladno...
Nazad na vrh Ići dole
GoranKac

GoranKac


Broj poruka : 87
Datum upisa : 20.12.2010
Godina : 37
Lokacija : Vojvodina, Kac

Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tigrica (Melopsittacus undulatus)   Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 4 Icon_minitimeUto Mar 08, 2011 3:11 pm

Nije rano druze sigurno.
Ti kada budes sada stavio kucice,pocece odma udvaranje,sparivanje i parenje. Prva jaja ce da budu za 7-10 dana, pa dok nesnesu jaja da legnu 10-15 dana, lezanje 21-22 dana. Znaci kada sve to saberes ti ako sada postavis kucice ti ces moguce imati prve ptice negde sredinom Aprila kada je vec lepo toplo.
Tako da druze bez brige postavi kucice i kada postavis pocni da im dajes jajcanu hranu na svaka 2-3 dana.

Jasam mojim tigricama postavio kucice pre 10 dana i vec kod nekih zenki ima 2-3 jajeta.

zzzz drug
Nazad na vrh Ići dole
milun

milun


Broj poruka : 133
Datum upisa : 25.01.2011
Godina : 57
Lokacija : Osecina

Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tigrica (Melopsittacus undulatus)   Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 4 Icon_minitimeUto Mar 08, 2011 5:17 pm

Dare nema bojzni vise od zime tako i meterolozi najavljuju,meni je ostala kucica kod jednog para koji je u kavezcicu 60x60x80 i okacen je na zid kuce sa istocne strane ,znaci nije bio zasticen najlonom i pre neki dan dok sam ih hranio cuo sam poznati cijuk tek izlezeni ptica dok ih je majka hranila, znaci ona je snela jaja i lezala na njima dok su bili oni mrazevi i uspesno ih inkubirala takodje ovih dana ocekujem i prinove kod jednog para nimfi koji imaju 6 takodje oplodjenih jaja....znaci nije rano jer trebalo bi da ptice najbolje znaju kada im je vreme za lezenje,,mada vise nema nikakvih pravila,neke se bolje legu po hladnom vremenu nego kada nastanu nesnosne vrucine..pozdrav.
Nazad na vrh Ići dole
Dare

Dare


Broj poruka : 82
Datum upisa : 30.01.2011
Godina : 32
Lokacija : Srbobran

Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tigrica (Melopsittacus undulatus)   Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 4 Icon_minitimeUto Mar 08, 2011 10:13 pm

Hvala na savetima tako cu i uraditi sutra cu im postaviti kucice, jedini je sad problem sto su sa tigricama i nimfe pa sta mislite da li ce one praviti probleme sto njihova gnezda necu staviti? drzim ih trenutno zajedno u jednoj sobi stare kuce tu je veca temperatura nego napolju sta mislite da li ce nimfama biti hladno ako ih donesem i pustim u njihovu volijeru?
Nazad na vrh Ići dole
GoranKac

GoranKac


Broj poruka : 87
Datum upisa : 20.12.2010
Godina : 37
Lokacija : Vojvodina, Kac

Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tigrica (Melopsittacus undulatus)   Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 4 Icon_minitimeSre Mar 09, 2011 1:44 pm


Mislim da ce biti problema. Po meni nije preporucljivo za vreme sezone da su u istoj voljeri mali papagaji i srednji. Ako dodje do tuce nimfa ce ko od sale ubiti tigrice. Moja preporuka ti je da ih razdvojis.

Moras mi reci ta prostorija u kojoj su prezimele nimfe dali je bila grejana?
Ako nije bila grejana i ako je i u toj prostorili bio minis ne takav kao i napolju ali ako je bio minus mozes slobodno ih prebaciti. Jedino mozda malo da zavijes volijeru najlonom posto jos dosta duja jako hladan vetar.

zzz Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Dare

Dare


Broj poruka : 82
Datum upisa : 30.01.2011
Godina : 32
Lokacija : Srbobran

Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tigrica (Melopsittacus undulatus)   Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 4 Icon_minitimeSre Mar 09, 2011 2:29 pm

danas sam im stavio kucice, ta soba nije bila grejana ali je ipak soba nije nikada temperatura bila ispod nule...malo se bojim da donesem nimfe ovde noci su jos ipak hladne a i dani bas nisu nesto topli no videcu kako ce se ponasati ako pocnu ozbiljne svadje moracu ih skolniti.
Nazad na vrh Ići dole
Drasko




Broj poruka : 2
Datum upisa : 19.03.2011

Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tigrica (Melopsittacus undulatus)   Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 4 Icon_minitimeSub Mar 19, 2011 2:03 pm

Drzim papagaje tigrice,pa me zanima dali neko moze da mi kaze u vezi preventivnog ciscenja od crevnih parazita i ciscenja disajnog trakta kod tigrica.
Nazad na vrh Ići dole
skorkovic

skorkovic


Broj poruka : 356
Datum upisa : 05.05.2011
Lokacija : Uzice

Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tigrica (Melopsittacus undulatus)   Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 4 Icon_minitimeČet Maj 05, 2011 8:18 am

Moze li neko samo da mi objasni kako da spremim proklijalo seme i koje seme da uzimam.
pozz
Nazad na vrh Ići dole
skorkovic

skorkovic


Broj poruka : 356
Datum upisa : 05.05.2011
Lokacija : Uzice

Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tigrica (Melopsittacus undulatus)   Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 4 Icon_minitimeČet Maj 12, 2011 1:30 pm

Pozdrav svima
Imam problem sa svojim tigricama. Imam 2 para koji su odvojeni(u razlicitim kavezima). Jedan par ima 2 mlada a druga zenka lezi na jajima. Par koji ima 2 mlada se neprestano ceska. Izadju iz kucice i ceskaju jedno drugo, pa sami sebe pa onda od ivice kaveza ceskaju podrucje kljuna pokretima osmice. A drugi par se normalno ceska, ponekad. Molim za pomoc.
pozz
Nazad na vrh Ići dole
Alex




Broj poruka : 67
Datum upisa : 26.03.2010
Lokacija : Pancevo

Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tigrica (Melopsittacus undulatus)   Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 4 Icon_minitimeČet Maj 12, 2011 2:25 pm

Meni to deluje kao da brisu ostatke hrane sa kljuna posle hranjenja mladih
Nazad na vrh Ići dole
psittacula




Broj poruka : 100
Datum upisa : 11.04.2011
Godina : 37
Lokacija : Zvornik

Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tigrica (Melopsittacus undulatus)   Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 4 Icon_minitimeSre Maj 25, 2011 11:58 am

Interesuje me koju jajcanu hranu koristite za tigrice sad kada imaju mlade.
Ja pravim standardnu od jaja,maka,keksa,jabuke,sargarepe i to im dajem 2 puta dnevno.
Planiram da pocnem da kupujem gotovu hranu pa me zanimaju iskustva drugih sta je najbolje!?
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tigrica (Melopsittacus undulatus)   Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 4 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Tigrica (Melopsittacus undulatus)
Nazad na vrh 
Strana 4 od 12Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Sledeći
 Similar topics
-
» Dužina noktiju kod tigrica
» Mutacije tigrica
» tigrica bolest
» Parenje tigrica
» Moja Tigrica!

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Papagaji :: Mali papagaji-
Skoči na: