Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Ko sta gaji od golubova ?

Ići dole 
+43
misko
elff12
toma_vranjanac
Boda
GoranKac
magi
Miks
Rea
jakupovic
Zeljko_MNE
mladenbp
dusan dragan
lakiso
noske1
Neni
gogidj
milan istra
DJAPE 030
bojan*
djoledjulija
ruskigolub
dino
Kole
kosta1967
Đole
ZQKY
Gile
avsqueen
mavijan
Petar
elez70
marconi
Milic
fudya
Nikolasbc
Rale KG
acko
Vasa
dalibor
Sladjan
Alexandar
salle55
SrdjanKG
47 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
djoledjulija

djoledjulija


Broj poruka : 90
Datum upisa : 27.09.2010
Godina : 45
Lokacija : Kraljevo

Ko sta gaji od golubova ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko sta gaji od golubova ?   Ko sta gaji od golubova ? - Page 2 Icon_minitimeUto Jan 11, 2011 12:33 am

Prizrenske djulije, Pecke golubove, Pristinske duneke
Nazad na vrh Ići dole
bojan*




Broj poruka : 18
Datum upisa : 31.08.2010
Lokacija : Kumanovo

Ko sta gaji od golubova ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko sta gaji od golubova ?   Ko sta gaji od golubova ? - Page 2 Icon_minitimeUto Jan 11, 2011 4:33 pm

Prijatelju ako mezes postavi sliku Engleskih lepezana da vidim kako izgledaju pozdrav.
Nazad na vrh Ići dole
ruskigolub




Broj poruka : 2
Datum upisa : 19.11.2010
Godina : 59
Lokacija : Perlez

Ko sta gaji od golubova ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko sta gaji od golubova ?   Ko sta gaji od golubova ? - Page 2 Icon_minitimeUto Jan 11, 2011 6:04 pm

Bojane

Postavicu slike lepezana samo da nadjem jedan dan da ih fotografisem,

Pozdrav


Poslednji izmenio Vasa dana Uto Jan 11, 2011 7:04 pm, izmenjeno ukupno 1 puta (Razlog : II upozorenje zbog pisanja velikim slovima)
Nazad na vrh Ići dole
bojan*




Broj poruka : 18
Datum upisa : 31.08.2010
Lokacija : Kumanovo

Ko sta gaji od golubova ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko sta gaji od golubova ?   Ko sta gaji od golubova ? - Page 2 Icon_minitimeUto Jan 11, 2011 9:09 pm

ruskigolub ako hoces pisi mi tvoj mejl da bi razmenili neka iskustva u vezi lepezana pozdrav.
Nazad na vrh Ići dole
DJAPE 030

DJAPE 030


Broj poruka : 12
Datum upisa : 16.01.2011
Godina : 50
Lokacija : Bor, Serbia

Ko sta gaji od golubova ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko sta gaji od golubova ?   Ko sta gaji od golubova ? - Page 2 Icon_minitimeNed Jan 16, 2011 12:12 pm

Niške visokoletače, Niške standard letače, orijentalne galebice-stari tip, pismonoše
Nazad na vrh Ići dole
milan istra




Broj poruka : 10
Datum upisa : 16.01.2011
Godina : 69
Lokacija : -istra,labin,hrvatska

Ko sta gaji od golubova ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko sta gaji od golubova ?   Ko sta gaji od golubova ? - Page 2 Icon_minitimeNed Jan 23, 2011 6:55 pm

-uzgajam kingove,bijele,crne,andaluz,dominant crvene,rare(srebrene,grizli) i aoc,
-volge,crvene,crne,
-srpske visokoletače,samo arape i darčine
Nazad na vrh Ići dole
dalibor

dalibor


Broj poruka : 277
Datum upisa : 06.04.2010
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac

Ko sta gaji od golubova ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko sta gaji od golubova ?   Ko sta gaji od golubova ? - Page 2 Icon_minitimeNed Jan 23, 2011 10:17 pm

ajde Milane Istra cekamo slike -Volge-pozdrav... cheers
Nazad na vrh Ići dole
gogidj

gogidj


Broj poruka : 2
Datum upisa : 24.01.2011

Ko sta gaji od golubova ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko sta gaji od golubova ?   Ko sta gaji od golubova ? - Page 2 Icon_minitimeSre Jan 26, 2011 1:30 pm

nesto malo postara
Nazad na vrh Ići dole
Neni

Neni


Broj poruka : 3
Datum upisa : 16.02.2011
Godina : 50
Lokacija : Nis

Ko sta gaji od golubova ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko sta gaji od golubova ?   Ko sta gaji od golubova ? - Page 2 Icon_minitimeČet Feb 17, 2011 8:42 am

Нишке високолетаче, искључиво у стандардној црној и црвеној боји (арапе и бакарије). Имам и један пар гугутана нишких, за пробу.
Nazad na vrh Ići dole
noske1




Broj poruka : 6
Datum upisa : 21.02.2011
Godina : 47
Lokacija : banat

Ko sta gaji od golubova ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko sta gaji od golubova ?   Ko sta gaji od golubova ? - Page 2 Icon_minitimeSub Feb 26, 2011 12:28 pm

da li neko od vas gaji velike stracere ? Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
lakiso

lakiso


Broj poruka : 2
Datum upisa : 20.02.2011
Godina : 37
Lokacija : sombor

Ko sta gaji od golubova ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko sta gaji od golubova ?   Ko sta gaji od golubova ? - Page 2 Icon_minitimeNed Feb 27, 2011 9:28 pm

ja imam budimpestavske visokoletace (pertlovi) za sada oko 60 komada.
Nazad na vrh Ići dole
dusan dragan

dusan dragan


Broj poruka : 325
Datum upisa : 27.09.2010
Godina : 53
Lokacija : Nis

Ko sta gaji od golubova ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko sta gaji od golubova ?   Ko sta gaji od golubova ? - Page 2 Icon_minitimeSre Mar 09, 2011 1:39 pm

Ja za sad imam ovo ali neznam koja je vrsta !! Smile Ne razumem se u golubove
Ko sta gaji od golubova ? - Page 2 Sdc19431dvdpal
Ko sta gaji od golubova ? - Page 2 Sdc19441dvdpal
Ko sta gaji od golubova ? - Page 2 Sdc19442dvdpal
Ko sta gaji od golubova ? - Page 2 Sdc19462dvdpal
Nazad na vrh Ići dole
DJAPE 030

DJAPE 030


Broj poruka : 12
Datum upisa : 16.01.2011
Godina : 50
Lokacija : Bor, Serbia

Ko sta gaji od golubova ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko sta gaji od golubova ?   Ko sta gaji od golubova ? - Page 2 Icon_minitimeSre Mar 09, 2011 6:57 pm

POZDRAV!!!
Ja mislim da su ovo mesanci Niskog visokoletaca i Niskog kratkokljunog goluba!!!
Nazad na vrh Ići dole
mladenbp

mladenbp


Broj poruka : 113
Datum upisa : 10.02.2010
Godina : 43
Lokacija : Bela Palanka, Srbija

Ko sta gaji od golubova ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko sta gaji od golubova ?   Ko sta gaji od golubova ? - Page 2 Icon_minitimeSre Mar 09, 2011 7:40 pm

Ovo su Niski visokoletaci...I ako se "ne razumes" u golubove izabrao si lepu i pametnu rasu, koja zaista ume da odgajivaca uzini srecnim...Samo napred!!!

Kvalitet je diskutabilan, ali bitna je volja...i drago mi je da neko ko drzi zivinu zainteresovan i za golubove! Srecno s odgojem...

Pozdrav,
Mladen
Nazad na vrh Ići dole
dusan dragan

dusan dragan


Broj poruka : 325
Datum upisa : 27.09.2010
Godina : 53
Lokacija : Nis

Ko sta gaji od golubova ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko sta gaji od golubova ?   Ko sta gaji od golubova ? - Page 2 Icon_minitimeČet Mar 10, 2011 11:53 am

Dali se kod golubova isto kao i kod zivine za kvalitet gledaju oci, noge, pera, tezina, rep, krila i ostalo. Kakav je kvalitet. Odgajivac od kog sam uzeo 50 godina se bavi golubarstvom, samim tim sam mislio da je kvalitet dobar. Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
mladenbp

mladenbp


Broj poruka : 113
Datum upisa : 10.02.2010
Godina : 43
Lokacija : Bela Palanka, Srbija

Ko sta gaji od golubova ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko sta gaji od golubova ?   Ko sta gaji od golubova ? - Page 2 Icon_minitimeČet Mar 10, 2011 12:15 pm

Priznate rase golubova imaju svoj standard bas kao sto je to slucaj i sa zivinom...Naravno, isto tako kao i kod zivine tu se moze javiti probloem nepoznavanja standarda ili loseg tumacenja istog, pa je najbolje kada se odlucis za jednu rasu da savete pokupis od nekog ozbiljnog odgajivaca koji bi hteo da ti pomogne sa osnovnim upustvima i savetima za odgoj...

Ukoliko si ozbiljno zainteresovan za odgoj Niskih rasa golubova ja cu ti sa zadovoljstvom pomoci jer ih drzim 20 godina...Mozes me kontaktirati na mail sa svim pitanjima koja imas vezana za ove golubove...

Mladen
Nazad na vrh Ići dole
Zeljko_MNE




Broj poruka : 8
Datum upisa : 18.03.2011
Godina : 42
Lokacija : PODGORICA

Ko sta gaji od golubova ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko sta gaji od golubova ?   Ko sta gaji od golubova ? - Page 2 Icon_minitimePet Mar 18, 2011 2:32 pm

Pozdrav svim golubarima,
iz Podgorice sam i uzgajam Srpske visokoletace
Nazad na vrh Ići dole
dusan dragan

dusan dragan


Broj poruka : 325
Datum upisa : 27.09.2010
Godina : 53
Lokacija : Nis

Ko sta gaji od golubova ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko sta gaji od golubova ?   Ko sta gaji od golubova ? - Page 2 Icon_minitimePet Mar 25, 2011 4:22 pm

Pozdrav golubari !!! Nabavio sam Srpske Visokoletace, Bakarije, Pismonose, Arape i Niske kratkokljunce. cheers
Nazad na vrh Ići dole
mladenbp

mladenbp


Broj poruka : 113
Datum upisa : 10.02.2010
Godina : 43
Lokacija : Bela Palanka, Srbija

Ko sta gaji od golubova ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko sta gaji od golubova ?   Ko sta gaji od golubova ? - Page 2 Icon_minitimePet Mar 25, 2011 8:03 pm

U startu si pomesao babe i zabe jer bakarije i arapi nisu rasa vec naziv za boju, donosno varijetet u rasi, pa tako arapi i bakarije mogu da budu i u rasi SVL i NVL i Niski standard itd. arapi i bakarije Very Happy

Sta je sa niskim belorepcima, ti bi trebao njih da odgajas kao lokal patriota Very Happy

Pozdrav,
Mladen
Nazad na vrh Ići dole
dusan dragan

dusan dragan


Broj poruka : 325
Datum upisa : 27.09.2010
Godina : 53
Lokacija : Nis

Ko sta gaji od golubova ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko sta gaji od golubova ?   Ko sta gaji od golubova ? - Page 2 Icon_minitimePet Mar 25, 2011 8:13 pm

Ma znam da je to boja za SVL, bakarije su pretezno zuto braon boje, a arapi su obicno crne boje. Hteo sam da kazem da imam visokoletace u tim bojama.
Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
dusan dragan

dusan dragan


Broj poruka : 325
Datum upisa : 27.09.2010
Godina : 53
Lokacija : Nis

Ko sta gaji od golubova ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko sta gaji od golubova ?   Ko sta gaji od golubova ? - Page 2 Icon_minitimePet Mar 25, 2011 8:50 pm

Bice i belorepaca samo dok ne napravim volijeru za golubove !! Very Happy Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
mladenbp

mladenbp


Broj poruka : 113
Datum upisa : 10.02.2010
Godina : 43
Lokacija : Bela Palanka, Srbija

Ko sta gaji od golubova ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko sta gaji od golubova ?   Ko sta gaji od golubova ? - Page 2 Icon_minitimeSub Mar 26, 2011 7:32 pm

Ma, ok je...bez ljutnje hteo sam samo da pomognem sa terminima...

Pozdrav,
Mladen
Nazad na vrh Ići dole
jakupovic




Broj poruka : 13
Datum upisa : 02.05.2011
Godina : 40
Lokacija : istra labin

Ko sta gaji od golubova ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko sta gaji od golubova ?   Ko sta gaji od golubova ? - Page 2 Icon_minitimeČet Maj 12, 2011 9:56 am

dakle kao sta sam vec rekao na forumu,pretezno gusani, norvici, englezi, pomeranci, brnci, obrnutokrilci,vorburger, za dadilje lukseve i pismonose, i jadan mladi par OR prevrtaca za sad... volio bi vam i staviti sliku golubarnika na kojeg je ulozeno puno novaca i truda, pa me uputite gdje ako vas zanima kako to izgleda
Nazad na vrh Ići dole
Rea

Rea


Broj poruka : 760
Datum upisa : 31.10.2010
Godina : 50
Lokacija : Indjija

Ko sta gaji od golubova ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko sta gaji od golubova ?   Ko sta gaji od golubova ? - Page 2 Icon_minitimePet Maj 20, 2011 10:54 pm

Ko sta gaji od golubova ? - Page 2 Dscn5016


Ja sam pored mojih papagaja nabavila par lepezana i verujem da ce biti tu jod koji par uskoro . Odnedavno sam pitala nesto u postu o kovrdzavom golubu ali nazalost niko me nije udostojio odgovora. pa cu sada malo da vam budem dosadna Rolling Eyes
Nazad na vrh Ići dole
Miks

Miks


Broj poruka : 85
Datum upisa : 21.05.2011
Godina : 58
Lokacija : ZR

Ko sta gaji od golubova ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko sta gaji od golubova ?   Ko sta gaji od golubova ? - Page 2 Icon_minitimeSub Maj 21, 2011 10:44 am

I ja sam ponovo poceo sa lepezanima - americki tip. Za pocetak, nabavio sam dva para solidnog kvaliteta.
Ranije sam uzgajao maltezere i pomeranske gusane. Sa maltezerima sam postigao (takodje) solidan uspeh. Kao dadilje koristio sam postare i kokosare ili jerepce kako ih u lokalnom okruzenju jos nazivaju.
Sada zelim da nabavim jos i vrsacke prevrtace a nadam se da ce uskoro i kanarinci ponovo naci dom u mom domu Smile
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Ko sta gaji od golubova ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko sta gaji od golubova ?   Ko sta gaji od golubova ? - Page 2 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Ko sta gaji od golubova ?
Nazad na vrh 
Strana 2 od 3Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Golubovi-
Skoči na: