Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Niški visokoletač

Ići dole 
+20
kosta1967new
Pecanac-82
dusan dragan
Neni
DJAPE 030
Boban
Vesko
Toni
kosta1967
SasaVR
acko
mladenbp
pedjavuksanovic
dalibor
Alexandar
Luckyboy
vlada nish
salle55
SrdjanKG
Rale KG
24 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći
AutorPoruka
mladenbp

mladenbp


Broj poruka : 113
Datum upisa : 10.02.2010
Godina : 44
Lokacija : Bela Palanka, Srbija

Niški visokoletač - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Niški visokoletač   Niški visokoletač - Page 3 Icon_minitimePon Okt 25, 2010 8:01 pm

Toni,

Sve zavisi o kojoj se rasi radi...Postoje 4 rase sa prefiksom "niski"...dakle 4 rase poticu sa prostora Nisa i jugoistocne Srbije: Niski visokoletaci, Niski belorepi visokoletaci, Niski kratkokljuni i Niski standard letaci...

Prve dve rase uz trening mogu da lete od 4-8h, ima primeraka i sa duzim letom...dok su poslednje dve rase cisto ukrasnog - izlozbenog tipa...Cela caka je u tome da se pravi jasna razlika medju njima (sto narvno nije bas uvek lako a one koji i nisu imali dodira sa njima)...

Ja sam tokom svog 20 godina dugog golubarskog staza imao priliku da drzim sve 4 rase i da ih upoznam, ja bih rekao, veoma dobro...tako da i iz iskustva mogu reci dosta o svakoj od ovih rasa...Pre vise godina sam se ipak morao zbog prostora opredeliti i izbor je pao na, pomeni, najizazovnije niske rase, tako da sad imam samo Niske visokoletace i to iskljucivo u veoma retkoj beloj boji i Niske belorepe visokoletace u svim priznatim varijetetima (10 boja)... Medjutim, iz vise razloga koje ne bih da ponovo navodim, ja moje golubove ne teram na let...pustam, ali bez teranja i treninga...

Inace, ako te interesuje nesto vise o bilo kojoj od ovih rasa, pogledaj malo detaljnije po forumima jer nekolicina nas vec godinama unazad pise o njima i pokusavajuci na taj nacin da popularise ove nase autohtone rase ali i da pomogne mladim odgajivacima...Tako, sta god bi napisao sada verovatno bih se ponovio Smile

Pozdrav,
Mladen
Nazad na vrh Ići dole
kosta1967

kosta1967


Broj poruka : 38
Datum upisa : 11.09.2010
Godina : 56
Lokacija : dimitrovgrad

Niški visokoletač - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Niški visokoletač   Niški visokoletač - Page 3 Icon_minitimeSre Okt 27, 2010 7:28 pm

Pozdrav za Mladena
Lepo je sto se toliko trudis u ocuvanju i popularisanju ove rase ali me cudi
da toliko naglasavas te bele golubove.Stvarno su retki ali ne toliko jer ih ima
dosta u nasem kraju Pirot Dimitrovgrad a o Leskovcu da i ne pricamo.
Neverujem da su samo tri linije jer ja sam video puno vise linija,samo kod jednog odgajivaca u Dimitrovgradu ima tri linija.
Prve i najvalitetnije bele golubove u [irotu cuvao je i doneo Sojla i njegovi
golubovi se jos uvek cuvaju i lete a to je bilo pre tridesetak godina.
Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
mladenbp

mladenbp


Broj poruka : 113
Datum upisa : 10.02.2010
Godina : 44
Lokacija : Bela Palanka, Srbija

Niški visokoletač - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Niški visokoletač   Niški visokoletač - Page 3 Icon_minitimeSre Okt 27, 2010 8:28 pm

Kosta,

Nekada kada sam stvarao svoje maticno jato od mnogih sam cuo istu pricu koju ti pricas: "belih niskih ima u mom kraju koliko hoces" i onda ja sednem u kola i predjem i po nekoliko stotina km, kad tamo neki mutanti koje ne bih uzeo ni na poklon...mogu da ti kazem da sam po nekoliko puta isao na put skroz bez smisla...je nisam mogao da nadjem ono sto trazim, a zahvaljujuci ubedjivanjima od odredjenih odgajivaca kako ih imaju u svom kavezu...

Ja ne mogu da tvrdim za Dimitrovgrad jer tamo ne znam veliki broj odgajivaca (mada sam prilicno siguran da ni to nisu cisto niski golubovi), ali sam siguran da ih u Pirotu nema, jer poznajem veliki broj odgajivaca tamo, kao i to sta drze i siguran sam da ih nema...

Ja bih voleo da nisam u pravu, jer bi to znacilo da u okruzenju imam jata iz kojih mogu da osvezim krv, ali sam prilicno siguran da to nije tacno...

Pre nekoliko godina su moja dva prijatelja prilikom jedne posete Pirotu dobili na poklon par "niskih" belih golubova i doneli mi ih bez pitanja...posto su me vec doveli u pat poziciju onda sam ih samo iz kulture prihvatio i pustio u kavez i tek onda u poredjenju s mojim golubovima su se i moji prijatelji uverili da to nije to...golubove sam naravno poklonio dalje prvom decku koji je naisao...

Tako da me je iskustvo nateralo da ne verujem u te price ima belih niskih ovde i tamo...Naravno, ukoliko me put nanese u Dimitrovgrad vrlo rado bih obisao te odgajivace koji drze te bele golubove, i ako nisam u pravu, povuci cu sve sto sam rekao i to ovde na forumu i javno cu se izviniti!!!

Pozdrav,
Mladen
Nazad na vrh Ići dole
mladenbp

mladenbp


Broj poruka : 113
Datum upisa : 10.02.2010
Godina : 44
Lokacija : Bela Palanka, Srbija

Niški visokoletač - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Niški visokoletač   Niški visokoletač - Page 3 Icon_minitimeSre Okt 27, 2010 10:30 pm

Zdravo svima,

Evo u prilogu par slicica mojih belih niskih, da malo razbijemo monotoniju...

Muzjak mladi...pojacanje za novu sezonu (jos uvek nepremicen i neformiran)
Niški visokoletač - Page 3 21303444
By mladenbp at 2010-10-27

Muzjak maticni
Niški visokoletač - Page 3 56754633
By mladenbp at 2010-10-27

Maticni par
Niški visokoletač - Page 3 93677631
By mladenbp at 2010-10-27

Moje jato belih niskih
Niški visokoletač - Page 3 58850677
By mladenbp at 2010-10-27

Uzivajte...

Mladen
Nazad na vrh Ići dole
mladenbp

mladenbp


Broj poruka : 113
Datum upisa : 10.02.2010
Godina : 44
Lokacija : Bela Palanka, Srbija

Niški visokoletač - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Niški visokoletač   Niški visokoletač - Page 3 Icon_minitimePon Nov 01, 2010 5:19 pm

Poštovani odgajivači i ljubitelji niških rasa golubova,

Pozivam vas da posetite PRVU ZVANIČNU INTERNET PREZENTACIJU o niškim rasama golubova! Na ovom mestu moći ćete da pročitate dosta korisnih stvari o svim priznatim niškim rasama golubova. Naravno, kako je ovo moja privatna prezentacija poseban akcenat stavljen je na Niške visokoletače i Niške belorepce koje ja gajim, što ne znaci da se već u bližoj budućnosti neće na sajtu naći i dosta zanimljivosti o ostalim rasama, kao i njihovi standardi… Naravno, pozivam vas da pogledate i foto galeriju u kojoj možete videti gro golubova iz mog uzgoja, kao i jedan deo matičnog jata…

Nažalost, knjiga utisaka još uvek nije završena pa za sada nećete moći da ostavite svoje komentare, ali vas pozivam da ukoliko imate bilo kakav komentar, kritiku ili predlog to pošaljete meni na e-mail adresu koju možete naći na sajtu!

Uživajte: www.niskigolubovi.info

Pozdrav,
Mladen
Nazad na vrh Ići dole
Vesko




Broj poruka : 1
Datum upisa : 12.12.2010

Niški visokoletač - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Niški visokoletač   Niški visokoletač - Page 3 Icon_minitimeNed Dec 12, 2010 10:48 pm

Pozdrav svima!S obzirom da sam se tek registrovao,i da sam veliki ljubitelj niskog visokoletaca pozivam vas da pogledate moje ljubimce: www.bulat65.webs.com
Nazad na vrh Ići dole
Boban




Broj poruka : 281
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 63
Lokacija : Srbija Vranje

Niški visokoletač - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Niški visokoletač   Niški visokoletač - Page 3 Icon_minitimePon Dec 13, 2010 9:30 am

Odlicni su ti nvl, ja sam ove fotografije vec komentarisao na tekir forumu, pravi nvl
Nazad na vrh Ići dole
DJAPE 030

DJAPE 030


Broj poruka : 12
Datum upisa : 16.01.2011
Godina : 50
Lokacija : Bor, Serbia

Niški visokoletač - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Niški visokoletač   Niški visokoletač - Page 3 Icon_minitimePon Jan 17, 2011 8:07 pm

POZDRAV SVIM ODGAJIVACIMA I LJUBITELJIMA NAJLEPSE RASE GOLUBOVA!!! Drago mi je da sam i ovde sreo staru ekipu sa TEKIRA!!!
Nazad na vrh Ići dole
Neni

Neni


Broj poruka : 3
Datum upisa : 16.02.2011
Godina : 50
Lokacija : Nis

Niški visokoletač - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Niški visokoletač   Niški visokoletač - Page 3 Icon_minitimeČet Feb 17, 2011 12:22 am

Pozdrav svima iz Nisa, evo jos neka slika NVL, standarnih, od starih odgajivaca od kojih nameravam da napravim jato koje ce da leti onako kako treba.

Niški visokoletač - Page 3 75404215

Niški visokoletač - Page 3 87251809

Niški visokoletač - Page 3 47654641


Nazad na vrh Ići dole
dusan dragan

dusan dragan


Broj poruka : 325
Datum upisa : 27.09.2010
Godina : 53
Lokacija : Nis

Niški visokoletač - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Niški visokoletač   Niški visokoletač - Page 3 Icon_minitimePet Apr 08, 2011 1:12 pm

Pozdrav golubari nabavio sam niske visokoletace u beloj boji. Obzirom da su mladi skoro mesec dana interesuje me kakav kljun treba da ima jel ovi moji imaju prilicno veliki kljun? Video sam im roditelje i mogu reci da su isti kao na prvoj strani.
Nazad na vrh Ići dole
mladenbp

mladenbp


Broj poruka : 113
Datum upisa : 10.02.2010
Godina : 44
Lokacija : Bela Palanka, Srbija

Niški visokoletač - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Niški visokoletač   Niški visokoletač - Page 3 Icon_minitimeSub Apr 09, 2011 12:28 pm

dusan dragan,

Mozes da ih uslikas i postavis slike, pa cu ti reci nesto vise o njima...mada najbolje bi bilo kada bi mogao da postavis slike njihovih roditelja...

Od koga si nabavio?

Pozdrav,
Mladen

Nazad na vrh Ići dole
dusan dragan

dusan dragan


Broj poruka : 325
Datum upisa : 27.09.2010
Godina : 53
Lokacija : Nis

Niški visokoletač - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Niški visokoletač   Niški visokoletač - Page 3 Icon_minitimePon Apr 11, 2011 9:53 am

Od jednog odgajivaca ovde iz Nisa zovu ga Boki. Radio je kao vojno lice pa je sad u penziji. Ima oko 20-ak NVL.
Niški visokoletač - Page 3 Sdc19898d
Niški visokoletač - Page 3 Sdc19917d
A imam i ove ali neznam koji su, mislim da su neki engleski...
Niški visokoletač - Page 3 Sdc19948d
Niški visokoletač - Page 3 Sdc19969d
Nazad na vrh Ići dole
mladenbp

mladenbp


Broj poruka : 113
Datum upisa : 10.02.2010
Godina : 44
Lokacija : Bela Palanka, Srbija

Niški visokoletač - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Niški visokoletač   Niški visokoletač - Page 3 Icon_minitimePon Apr 11, 2011 10:52 am

Dusan dragan,

Kao sto sam i pretpostavljao ovde nema ni "N" od Niskog visokoletaca. Covek koji ti ih je dao ili te je svesno prevario, ili ni sam ne zna sta drzi! Golubovi na slici su rase Srpski visokoletac... A kazem, da sam pretpostavio da je tako (i ako nisam hteo da prejudiciram) jer je Niskih visokoletaca u beloj boji jako malo u Srbiji (postoji svega par odgajivaca) i vecina golubova NVL u beloj boji koji se mogu naci u sirem okruzenju su mog porekla! Prilicno sam siguran da ih u Nisu i nema, osim mozda jednog odgajivaca koji je kupio nekoliko primerka od mene pre par godina, ali iskreno ne znam sta je snjim jer od tada nisam imao nikakav kontakt s njim...

Golubovi na drugoj slici su Orijentalni galebici - Satinete, u starom tipu (posto postoji i novi tip koji su skoro bez kljuna, sa vecim glavama i dosta krupniji i robusniji) nazalost slabijeg kvaliteta...

Pozdrav,
Mladen

Nazad na vrh Ići dole
mladenbp

mladenbp


Broj poruka : 113
Datum upisa : 10.02.2010
Godina : 44
Lokacija : Bela Palanka, Srbija

Niški visokoletač - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Niški visokoletač   Niški visokoletač - Page 3 Icon_minitimePon Apr 11, 2011 10:59 am

Pogledaj na www.niskigolubovi.info u galeriji imas album sa slikama NVL u beloj boji, pa ces verujem i sam da uocis razliku izmedju ove dve rase jer je evidentna i velika...

Pozdrav,

Mladen
Nazad na vrh Ići dole
dusan dragan

dusan dragan


Broj poruka : 325
Datum upisa : 27.09.2010
Godina : 53
Lokacija : Nis

Niški visokoletač - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Niški visokoletač   Niški visokoletač - Page 3 Icon_minitimePon Apr 11, 2011 11:04 am

Ovi na drugoj slici su od jednog odgajivaca ovde iz Nisa. Zovu ga Paka. Vecina golubara ga zna ima dosta golubova,egzota,kanarinaca,papagaja itd.
Osvojio je pehar sa ovom golubicom na prvoj slici, licno sam video. A imam jos jedno pitanje. Kako stojmo sa belim SVL ? Pozdrav !!!
Nazad na vrh Ići dole
mladenbp

mladenbp


Broj poruka : 113
Datum upisa : 10.02.2010
Godina : 44
Lokacija : Bela Palanka, Srbija

Niški visokoletač - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Niški visokoletač   Niški visokoletač - Page 3 Icon_minitimePon Apr 11, 2011 11:20 am

Dusan, dragan,

Ne znam koliko si u toku sa izlozbama i izlaganjem sitnih zivotinja, ali ako si barem nekoliko puta izlagao ili posetio neku vecu izlozbu onda prepostavljam znas da te sampionske titule i pehari ne znace bas mnogo...meni licno nikad nisu ni znacili i ako ih imam gomilu jer sam izlagac rasa koje drzim...

Ukoliko mislis na ove SVL, premladi su da se da neka procena o kvalitetu...medjutim SVL kao rasa je dosta razocarala jer zahvaljujuci neukim odgajivacima polako gubi svoj identitet...ali ne bih ovde o tome, jer je tema o NVL...


Pozdrav,
Mladen
Nazad na vrh Ići dole
Pecanac-82

Pecanac-82


Broj poruka : 5
Datum upisa : 26.04.2011
Godina : 42
Lokacija : Peć

Niški visokoletač - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Niški visokoletač   Niški visokoletač - Page 3 Icon_minitimeSre Apr 27, 2011 11:41 am

Evo i od mene koja fotka NVL kakvih sigurno odavno niste gledali!

https://2img.net/r/ihimizer/img163/11/fotografija0178.jpg
https://2img.net/r/ihimizer/img815/2617/fotografija0180.jpg
https://2img.net/r/ihimizer/img8/939/fotografija0181x.jpg
https://2img.net/r/ihimizer/img684/7130/fotografija0172k.jpg
https://2img.net/r/ihimizer/img705/5663/fotografija0166.jpg
https://2img.net/r/ihimizer/img5/9106/fotografija0182.jpg
https://2img.net/r/ihimizer/img3/5461/fotografija0184y.jpg
Nazad na vrh Ići dole
kosta1967new

kosta1967new


Broj poruka : 4
Datum upisa : 23.12.2010
Godina : 56
Lokacija : Dimitrovgrad

Niški visokoletač - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Niški visokoletač   Niški visokoletač - Page 3 Icon_minitimeUto Maj 10, 2011 8:50 pm

golubovi su zista divni veliki pozdrav i ako moze jos vise slika
Nazad na vrh Ići dole
kosta1967new

kosta1967new


Broj poruka : 4
Datum upisa : 23.12.2010
Godina : 56
Lokacija : Dimitrovgrad

Niški visokoletač - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Niški visokoletač   Niški visokoletač - Page 3 Icon_minitimeUto Maj 10, 2011 8:53 pm

pozdrav dusanu za srpske kao sto kaze mladen jos uvek su mladi da bi se video kvalitet ali po meni nece biti losi sto se tice santineta covek te nije prevario extra su samo ih cuvaj i neobaziri se na komentare pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
mladenbp

mladenbp


Broj poruka : 113
Datum upisa : 10.02.2010
Godina : 44
Lokacija : Bela Palanka, Srbija

Niški visokoletač - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Niški visokoletač   Niški visokoletač - Page 3 Icon_minitimeSre Okt 12, 2011 11:58 am

Zdravo svima,

Evo da malo osvezimo temu sa novim fotografijama mojih belih niskih... Ovo su mlade snage...Uzivajte...

Muzjak 2011.
Niški visokoletač - Page 3 24165449
By mladenbp at 2011-10-12

Muzjak 2011.
Niški visokoletač - Page 3 58432337
By mladenbp at 2011-10-12

Muzjak 2011.
Niški visokoletač - Page 3 94452697
By mladenbp at 2011-10-12

Zenka 2011.
Niški visokoletač - Page 3 70007873
By mladenbp at 2011-10-12

Zenka 2011.
Niški visokoletač - Page 3 18639497
By mladenbp at 2011-10-12

Zenka 2011.
Niški visokoletač - Page 3 28544016
By mladenbp at 2011-10-12

Zenka 2011.
Niški visokoletač - Page 3 48614554
By mladenbp at 2011-10-12

Proslogodisnja zenka
Niški visokoletač - Page 3 95129445
By mladenbp at 2011-10-12

Nazalost, golubovi nisu bas u sjajnoj kondiciji jer su jos uvek u fazi mitarenja, ali ja sam morao da slikam kad ja imam vremena za to, a ne kad je najbolje za slikanje...

Pozdrav,
Mladen
Nazad na vrh Ići dole
toma_vranjanac




Broj poruka : 66
Datum upisa : 19.08.2011
Godina : 54
Lokacija : Svajcarska-Velika plana

Niški visokoletač - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Niški visokoletač   Niški visokoletač - Page 3 Icon_minitimeČet Okt 13, 2011 12:04 pm

Pozdrav Mladene interesujeme dali su niski visokletaci mirna rasa dali su poslusni meni ce trebati beli za dropere za moje tiplere.Inace su ti ptice stvarno izuzetno lepe i kvalitetne .
Nazad na vrh Ići dole
mladenbp

mladenbp


Broj poruka : 113
Datum upisa : 10.02.2010
Godina : 44
Lokacija : Bela Palanka, Srbija

Niški visokoletač - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Niški visokoletač   Niški visokoletač - Page 3 Icon_minitimeČet Okt 13, 2011 1:09 pm

toma_vranjanac ::
Pozdrav Mladene interesujeme dali su niski visokletaci mirna rasa dali su poslusni meni ce trebati beli za dropere za moje tiplere.Inace su ti ptice stvarno izuzetno lepe i kvalitetne .

Tomo,

ovo je izuzetno pametan i disciplinovan golub, ali ja do sada nisam cuo da ga neko koristi za dropera. Verovatno bi mogao da se istrenira i za dropera, jer vazi za izuzetno pametnu pticu...a i glad je cudo Very Happy

Mada, ukoliko mene pitas ja ga ne bih ,zbog njegovog temperamenta, preporucio za dropera....

Pozdrav,
Mladen
Nazad na vrh Ići dole
srdjan vr

srdjan vr


Broj poruka : 68
Datum upisa : 26.03.2010
Godina : 61
Lokacija : Vranje

Niški visokoletač - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Niški visokoletač   Niški visokoletač - Page 3 Icon_minitimeČet Okt 13, 2011 2:59 pm

Ptice su fantazija bravo Mladene belci me odusevljavaju ako moze jos koja fotka. Smile
Nazad na vrh Ići dole
mladenbp

mladenbp


Broj poruka : 113
Datum upisa : 10.02.2010
Godina : 44
Lokacija : Bela Palanka, Srbija

Niški visokoletač - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Niški visokoletač   Niški visokoletač - Page 3 Icon_minitimeČet Okt 13, 2011 4:11 pm

srdjan vr ::
Ptice su fantazija bravo Mladene belci me odusevljavaju ako moze jos koja fotka. Smile

Srdjane,

Hvala na komentarima. Nadam se da ce biti jos slika kad se golubovi premite i kada budu u pravom svetlu...

Inace, svi zaljubljenici u ovu rasu moci ce da vide neke od ovih golubova i izlozene uzivo na svim vecim izlozbama u zemlji u toku ove sezone (Bela Palanka, Nis, Novi Sad, Sombor itd.)

Pozdrav,
Mladen
Nazad na vrh Ići dole
misko




Broj poruka : 47
Datum upisa : 19.11.2011
Godina : 49
Lokacija : despotovac

Niški visokoletač - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Niški visokoletač   Niški visokoletač - Page 3 Icon_minitimeSub Dec 10, 2011 6:06 pm

poz mladene za izgled ptica glupo je uopste komentrisati zanima me jesi li nekad pustao ove belce da lete posto kazu das niski visokoletac moze i da leti neko izvesno vreme.poz misko
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Niški visokoletač - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Niški visokoletač   Niški visokoletač - Page 3 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Niški visokoletač
Nazad na vrh 
Strana 3 od 4Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći
 Similar topics
-
» Niski belorepi visokoletac
» Niski standard letac
» Srpski visokoletac
» Kragujevacki visokoletac
» pecki visokoletac

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Golubovi :: Letači-
Skoči na: