Forum za ljubitelje ptica

PrijemGalerijaRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
www.sekcija-pticara.rs
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt
http://www.sof.rs/
Zvaničan sajt SOF-a

Delite | 

Kozica ( Cyanoramphus novaezelandie )

Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći
AutorPoruka
gogagrizli

Broj poruka : 70
Datum upisa : 20.02.2011
Godina : 48

PočaljiNaslov: Re: Kozica ( Cyanoramphus novaezelandie )   Pet Jul 29, 2011 9:34 am

MILAN ::
Po mom misljenju nema lepse mutacije (barem za sada ) od ove plave, sliku naravno nasao na netu...
[img][/img]

A DAL JE OVO STVARNO MUTACIJA IL JE FOTOMONTAŽA.
Nazad na vrh Ići dole
gogagrizli

Broj poruka : 70
Datum upisa : 20.02.2011
Godina : 48

PočaljiNaslov: Re: Kozica ( Cyanoramphus novaezelandie )   Pet Jul 29, 2011 9:41 am

evo šta sam ja pronašao na netu pa malo stručniji odgajivači nek procene o čemu se radi........

Nazad na vrh Ići dole
ljubaribolovac

Broj poruka : 32
Datum upisa : 26.02.2011
Godina : 49

PočaljiNaslov: Re: Kozica ( Cyanoramphus novaezelandie )   Pet Jul 29, 2011 12:21 pm

očigledna fotomontaža
Nazad na vrh Ići dole
ljubaribolovac

Broj poruka : 32
Datum upisa : 26.02.2011
Godina : 49

PočaljiNaslov: Re: Kozica ( Cyanoramphus novaezelandie )   Pet Jul 29, 2011 12:24 pm

evo moje kozice stare nepuna dva meseca,pozdrav svima
https://redcdn.net/ihimizer/img221/4174/fotografija0175001.th.jpg

Poslednji izmenio Luckyboy dana Pet Jul 29, 2011 1:19 pm, izmenjeno ukupno 1 puta (Razlog : Pročitaj pravila foruma)
Nazad na vrh Ići dole
Iwan97

Broj poruka : 550
Datum upisa : 03.05.2011
Godina : 21

PočaljiNaslov: Re: Kozica ( Cyanoramphus novaezelandie )   Pet Jul 29, 2011 1:04 pm

Ljubo mislim da si prekrsio jedno od pravila,za oglase ima predvidjen deo na forumu.

Poslednji izmenio Iwan97 dana Pet Jul 29, 2011 1:13 pm, izmenjeno ukupno 1 puta (Razlog : moja greska,izvinjavam se,nisam video da si steriji clan :))
Nazad na vrh Ići dole
Leegrosh

Broj poruka : 2
Datum upisa : 02.11.2011

PočaljiNaslov: Re: Kozica ( Cyanoramphus novaezelandie )   Sre Nov 02, 2011 2:27 pm

Postovanje svima,

trazio sam na raznim stranicama ali nikako da nadjem, nemam puno vremena da trazim...no moje pitanje je, nov sam u svemu ovome, ali veoma zainteresovan...moja kozica ima 3 jajca sve po 3-4 dana razlike, bilo je i cetvrto al nestalo u akciji...letos su bila dva ali i ona nestala...u kavezu su muzijak i zenka, koje nisam video do sada da uvopste se brinu o jajima, no ova poslednja tri, zenka ne ustaje sa njih, eventualno da protegne krila (kad otvorim kavez ujutro i pustim ih) sto ne traje ni 1min...muzjak ne sedi na jajima, ali kolko mogu da procenim brine se o zenci....kao sto rekoh ne razumem se puno, a kozice sam dobio na poklon, napravio sam im kavez za kucnu varijantu po nekim merama sto sam nasao na internetu, 100cm visina, 80cm dubina, 80cm sirina...imam unutra od pocetka drvo po kome jarcaju, i minerale i sipine kosti (grit ne znam sta je) i podloge tri vrste, morske izmrvljene skoljke, drvene tampone i seno...samo kucicu nisam stigao da napravim, ali sam od starog kaveza napravio nesto za privremeno, gde oni rado ulaze i spavaju....

Te me zanima, koliko vremenski treba da se izlegnu koza-pilici, sta da radim sa njima, kako da se brinem i sta cu posle??? Dal' se oni vakcinisu, ili nesto slicno, bilo kakvi saveti, molio bih vas jer zaista ne znam sta ako jedno jutro pocnu da pipucu po sobi affraid ...U nekom pet shop-u su mi rekli da moram da ih obelezim il kako god se to zvalo, al ja nisam zainteresovan za prodaju, ne znam...pisite ako ste voljni i hvala u napred!!!

Pozdrav svima
m
Nazad na vrh Ići dole
Leegrosh

Broj poruka : 2
Datum upisa : 02.11.2011

PočaljiNaslov: Re: Kozica ( Cyanoramphus novaezelandie )   Uto Nov 29, 2011 10:55 am

Molim vas pomozite mi ,od pre nekoliko dana nasa Lini se stalno ceska i to po glavi !!!od jutros ne moze ni da skoci samo setka i ne moze da poleti , stalno ceska glavu i non stop zmuri!!!malo je punija jer verovatno nosi jaja posto je pre dva dana snela jedno ali su ga pojeli vec drugi dan!!! na glavi se znatno vidi promena opadanja perja kao i na telu , ta je promena usledila nakon polaganja jaja , ali bezuspesno!!! zivi u velikom kavezu velicine 1m3 sa njenim voljenim Grikijem a od podloge im stavljamo drvene granule i precisceno i presovano seno iz pet shopa !hrana je konstantno ista koju smo im davali i ranije kao i minerale i sve sto ima je potrebno ( kupanje , letenje po sobi itd...) Molim vas da mi pomognete sta da radim , i ako poznajete problem sta mogu da kupim kako bi ga resila!!?
Nazad na vrh Ići dole
skorkovic

Broj poruka : 356
Datum upisa : 05.05.2011

PočaljiNaslov: Re: Kozica ( Cyanoramphus novaezelandie )   Uto Dec 13, 2011 4:53 pm

Leegrosh, izvini na kasnom odgovoru ali trebalo bi da posetite veterinara ako je stanje bas takvo da zmuri i ne moze da leti. Ptica mozda i nema nikakvih problema. Meni je tako jedna tigrica, pre oko 3-4 meseca, imala slicne probleme. Lezala je na jajima. Snela je 6 jaja i onda nekoliko dana nije nosila. Onda je odjednom prestala da lezi i nije vise ulazila u kucicu. Iako je bilo leto ona se sva skupila, najezila se skroz je bila mirna(uzimao sam je u ruku iako je to jedna od mojih najagresivnijih ptica). Odvojio sam je u mali kavez i ostavio na terasu i ona je posle dva dana opet snela jaje(koje je verovatno dugo bilo u njoj i pravilo joj problem) i opet je bila ona stara...
Sad ja skrenuh sa teme ali je slicno izgledala kao tvoja kozica, ali ako se stanje ne promeni trebalo bi da posetite veterinara...
pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Matija95

Broj poruka : 643
Datum upisa : 12.12.2011
Godina : 23

PočaljiNaslov: Re: Kozica ( Cyanoramphus novaezelandie )   Uto Dec 13, 2011 5:28 pm

Probaj joj namazati kljun riciunosovim uljem, a za perije mozda se mitare ili cupaju za gnezdo
Nazad na vrh Ići dole
maksic_ue

Broj poruka : 3
Datum upisa : 03.11.2011

PočaljiNaslov: Re: Kozica ( Cyanoramphus novaezelandie )   Sub Feb 18, 2012 7:06 pm

pozdrav

Poslednji izmenio Luckyboy dana Sub Feb 18, 2012 9:42 pm, izmenjeno ukupno 1 puta (Razlog : Procitaj pravila foruma)
Nazad na vrh Ići dole
Carli

Broj poruka : 21
Datum upisa : 22.02.2012
Godina : 35

PočaljiNaslov: Re: Kozica ( Cyanoramphus novaezelandie )   Čet Feb 23, 2012 2:27 am

Pozdrav svim,
do sada sam kao gost redovno pasecivao forum ali sad posto mi se desio "problemcic" morao sam se registrovati, oprosteno mi je nadam se :-).
imam par kozica, ako se moze tako reci , koje su iz drugog legla od prosle godine. Vec sa 3 mesec muzjak je hranijo zenku. Prvi problem je nastao pre 10 dana, po najvecoj zimi ove godine zenka je snela na pod dva jajeta koja su pukla od zime, pre neki dan je snela jos jedno. Odlucio sam da im stavim kucicu, razmisljajuci kad vec imaju nagon bolje da nosi u kucici. Inace zenka je skroz gola po stomaku. Taj "problemcic" video sam juce i danas. Zateknem zenku kako gaza muzjaka. Sumnjam da imam dve zenke u kavezu. Interesije me da li zenka bez muzjaka u kavezu moze da nosi jaja? Imam jos jedan par kozica u istoj prostoriji
Nazad na vrh Ići dole
florida

Broj poruka : 80
Datum upisa : 02.09.2011
Godina : 39

PočaljiNaslov: Re: Kozica ( Cyanoramphus novaezelandie )   Čet Feb 23, 2012 4:55 pm

vidi moguce je da su dve zenke, ubaci ako imas sliku pa da protumacimo.nemoj druze gnezdo stavljati cekaj da malo otopli, prolece je najbolji period za parenje nemoj muciti ptice po ovoj zimoci.a i ta ptica sto nema perije ili je neki problem ili se nije izmitarila pojacaj malo konoplju u ishrani i vitamine obavezno pa javi kako su pozzz... ps zenka moze da nosi bez muzjaka verovatno je nesto nagonski poteralo da nosi.
Nazad na vrh Ići dole
Carli

Broj poruka : 21
Datum upisa : 22.02.2012
Godina : 35

PočaljiNaslov: Re: Kozica ( Cyanoramphus novaezelandie )   Čet Feb 23, 2012 6:18 pm

trenitno nisam u mogucnosti postaviti sliku jer na mobilnom nemam mogucnost postavke slika, postavicu sutra ili prekosutra preko prijateljovog racunara. Kad je snela prvo jaje tad se pocela cupati a na slici ces videti kako sad izgleda.sto se tice ishrane dajem proso, suncokret, ovas, svetlo seme, konoplju zimi nisam davao poceo sam od skoro, bar jabuke a od vitamina dajem neke granule( mislim da ne smem napisati naziv proizvoda) i pravio sam vitaminske kocke sa gritom, glinom, peskom, ljuskom od kokosijih jaja i nekim vitaminima. Postavljanjem kucica nadao sam se da cu im olaksati kad vec imaju nagon. Hvala ti na odgovori. Sliku cu postaviti za koji dan.
Nazad na vrh Ići dole
acahaski

Broj poruka : 65
Datum upisa : 31.10.2011
Godina : 42

PočaljiNaslov: Re: Kozica ( Cyanoramphus novaezelandie )   Uto Maj 01, 2012 6:41 pm

Jedno pitanje za iskusnije pticare.Sa koliko dana prstenujete(alkirate) mlade kozice?
Nazad na vrh Ići dole
rade

Broj poruka : 175
Datum upisa : 07.01.2011

PočaljiNaslov: Re: Kozica ( Cyanoramphus novaezelandie )   Sre Maj 02, 2012 9:30 am

Za kozice je predvidjen prsten dim.:5mm,jedna od metoda je sacekati da mladunce otvori oci na pola ili cak malo manje,pa onda prstenovati; ali sve zavisi od vrste koju prstenujemo,obicno oko nedelju dana +- koji dan.
Nazad na vrh Ići dole
acahaski

Broj poruka : 65
Datum upisa : 31.10.2011
Godina : 42

PočaljiNaslov: Re: Kozica ( Cyanoramphus novaezelandie )   Sre Maj 02, 2012 2:28 pm

Ok,hvala prijatelju.Ja sam dobio alkice od 4,5mm za kozice i od 5mm za rozele.Tako bar u savezu racunaju.
Nazad na vrh Ići dole
Kyuzo

Broj poruka : 25
Datum upisa : 08.04.2012
Godina : 34

PočaljiNaslov: Re: Kozica ( Cyanoramphus novaezelandie )   Uto Maj 29, 2012 2:31 pm

Koji je zapravo zivotni vek ove dve vrste (mislim na C. novaezelandiae - crvenocelu i C. auriceps zutocelu kozicu)? World Parrot Trust kaze "vise od 10 godina", a na raznim izvorima na netu - na kraju krajeva i u ovoj temi -sam nailazio na vrlo sarene podatke, od osam do 30 godina. Obe ove cifre mi deluju malo cudno, pogotovo u poredjenju sa srodnim australijskim papagajima slicne velicine.
Nazad na vrh Ići dole
Kyuzo

Broj poruka : 25
Datum upisa : 08.04.2012
Godina : 34

PočaljiNaslov: Re: Kozica ( Cyanoramphus novaezelandie )   Ned Avg 19, 2012 12:36 pm

Ako bih mogao da ponovim pitanje - moze li neko da napise neposredna iskustva o tome koliko dugo zive kozice?
Nazad na vrh Ići dole
marinac1

Broj poruka : 53
Datum upisa : 08.10.2012
Godina : 36

PočaljiNaslov: Re: Kozica ( Cyanoramphus novaezelandie )   Ned Dec 09, 2012 7:27 pm

Da li da se pohvalim ili sta?Upravo sam bio u svojoj volijeri i pogledao kucicu gde je lezala zenka i krestala sa muzjakom na ostale ptice i ugledao sam jedno jaje,mislio sam pre neki dan da ima neki problem sa njom ali sada shvatam da je krestanjem branila teritoriju.Znam da je hladno ali volijera je zasticena topolovom daskom od 2cm,stiroporom od 2cm,mrezicom i lepkom sa fasadom,mislim da im nije toliko hladno...Neka pokusaju da izvedu prvo leglo kod mene....
Nazad na vrh Ići dole
žako

Broj poruka : 701
Datum upisa : 07.04.2011
Godina : 50

PočaljiNaslov: Re: Kozica ( Cyanoramphus novaezelandie )   Ned Dec 09, 2012 7:35 pm

Samo ti njih ostavi. Jedino bi bilo dobro da im malo ugriješ prostor ako temperatura padne ispod nule. Stavi toplomjer pa malo prati temperaturu u volijeri. Moji žakoi su se izlegli prošle zime, a održavao sam im temperaturu između 5 i 10 stupnjeva.
Sretno. cheers
Nazad na vrh Ići dole
marinac1

Broj poruka : 53
Datum upisa : 08.10.2012
Godina : 36

PočaljiNaslov: Re: Kozica ( Cyanoramphus novaezelandie )   Uto Dec 11, 2012 5:34 pm

Sada imam 5 jaja u 3 gnezda i u cetvrtom lezi zenka pevajuceg,znaci sou,vise ne mogu da pohvatam cija su jaja..Dal poturiti jaja ili ostaviti kako koje stoji?
Nazad na vrh Ići dole
miticsinger

Broj poruka : 42
Datum upisa : 06.03.2012
Godina : 55

PočaljiNaslov: Re: Kozica ( Cyanoramphus novaezelandie )   Sre Jan 23, 2013 8:27 pm

pa drugari i moj par kozica je danas polozio prvo jaje u gnezdu,inace su zuto zelene i vrlo pitome ptice.dali da nastavim sa davanjem kuvanog jajeta ili da ostavim dok se ne pojave mladi
Nazad na vrh Ići dole
miticsinger

PočaljiNaslov: Re: Kozica ( Cyanoramphus novaezelandie )   Ned Feb 17, 2013 7:21 pm

pa ja se snadjoh,kako tako i evo rezultata,kozica u gnezdu sa jednodnevnim piletom.inace bilo je 7 jajeta ali su dva bila neoplodjena i saoa su preostalih pet pocela da se izlezu.[img] [/img]
Nazad na vrh Ići dole
rade

Broj poruka : 175
Datum upisa : 07.01.2011

PočaljiNaslov: Re: Kozica ( Cyanoramphus novaezelandie )   Ned Feb 17, 2013 9:15 pm

Lepo ti pocela sezona,svaka cast!
Nazad na vrh Ići dole
miticsinger

PočaljiNaslov: Re: Kozica ( Cyanoramphus novaezelandie )   Čet Feb 21, 2013 10:47 pm

svaka cast svim forumasima nesebicno prenosite svoja iskustva.sada su cetiri male kozice u gnezdu a peto jaje jos cuti...videcemo jos dan,dva ako nema nista trebalo bi da ga sklonim.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Kozica ( Cyanoramphus novaezelandie )   

Nazad na vrh Ići dole

Kozica ( Cyanoramphus novaezelandie )
Nazad na vrh 
Strana 3 od 4Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Papagaji :: Srednji papagaji-
Skoči na: