Forum za ljubitelje ptica

PrijemGalerijaRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
www.sekcija-pticara.rs
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt
http://www.sof.rs/
Zvaničan sajt SOF-a

Delite | 

Kozica ( Cyanoramphus novaezelandie )

Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4
AutorPoruka
Vladakg

Broj poruka : 65
Datum upisa : 01.10.2012
Godina : 26

PočaljiNaslov: Re: Kozica ( Cyanoramphus novaezelandie )   Sub Feb 23, 2013 1:03 pm

Ja bih rekao da ovo nije fotosop, sta vi mislite? slika je sa neta Smile
Nazad na vrh Ići dole
acca

Broj poruka : 35
Datum upisa : 20.01.2011
Godina : 39

PočaljiNaslov: Re: Kozica ( Cyanoramphus novaezelandie )   Uto Mar 05, 2013 5:04 pm

koliki prostor je najmanje potreban za normalno izvodjenje kozica
Nazad na vrh Ići dole
srdja96

Broj poruka : 1
Datum upisa : 13.06.2013
Godina : 22

PočaljiNaslov: Re: Kozica ( Cyanoramphus novaezelandie )   Čet Jun 13, 2013 12:09 am

Kupio sam par kozice pre 3 meseca,posle 2 meseca zenka je snela 7 jajeta,prvo jaje 15 maja,a zadnj 28maja tad se i razlegla,za 8 dana bi trebalo da izadjuu mali,zenka izadje i cim se priblizim kavezu ona odma se vraca i leze na jaja,neda nikako da pogledam,i zanima me kad izadju mali iz jajeta dali svakog dana treba da dajem plazmu i jaje?
Nazad na vrh Ići dole
lepotica cana

Broj poruka : 134
Datum upisa : 30.03.2011
Godina : 50

PočaljiNaslov: Re: Kozica ( Cyanoramphus novaezelandie )   Pon Maj 05, 2014 4:45 pm

imam dilemu oko ovih tri kozica koja je zenka,mogajte

" />

[img][/img]
Nazad na vrh Ići dole
lepotica cana

Broj poruka : 134
Datum upisa : 30.03.2011
Godina : 50

PočaljiNaslov: Re: Kozica ( Cyanoramphus novaezelandie )   Pon Maj 05, 2014 4:48 pm

evo i trece kozice[img][/img]
Nazad na vrh Ići dole
Garfi

Broj poruka : 2
Datum upisa : 11.02.2014
Godina : 36

PočaljiNaslov: Re: Kozica ( Cyanoramphus novaezelandie )   Čet Maj 08, 2014 11:13 pm

Pozdrav, ljubitelji ptica. Odmah cu vam izneti problem i nadam se da cete mi pomoci. Imam zenku tigricu staru malo jace od 5 godina, i mladu kozicu isto zenkicu staru 7meseci. tigrica je ostala bila bez muzjaka za kojeg je bila jako vezana, posle je tugovala, pa sam joj uzela novog muzjaka, ali ispalo je da je imao dijabetes i ubrzo je i on uginuo. onda sam resila da uzmem zenku kozicu. Bilo je sve ok do pre dva dana. Tigrica inace ima prgavu narav i cesto kljucne kozicu, medjutim nije bilo vecih problema, ali vec dva dana kozica je jako utucena i pogurena, samo kunja i spava, kak joj je normalna, nema iscedak iz nosa, fizicki deluje zdravo, jede normalno druzi se sa mnom kad god je uzmem al generalno kao da je depresivna. primetila sam da joj je vostanica malo oljustena i ima ispod dela koji se ljusti vlazno, kao da je pokidano. nzm da li su se potukle ili se povredila sama dok nisam bila tu. i ne znam da li se ponasa tako utuceno zbog toga sto je ta ranica boli ili sumnjate na drugi problem? Hvala unapred. Ocajna sam, jako sam vezana za njih.
Nazad na vrh Ići dole
Borko

Broj poruka : 2
Datum upisa : 17.03.2010

PočaljiNaslov: Re: Kozica ( Cyanoramphus novaezelandie )   Pon Avg 18, 2014 5:41 pm

pozdrav svima,

nabavio sam kozicu papagaja, žutu, a imam i zelen žutog kanarinca

mogu li biti u istom kavezu?
Nazad na vrh Ići dole
Gospođinačka

Broj poruka : 14
Datum upisa : 01.04.2014

PočaljiNaslov: Re: Kozica ( Cyanoramphus novaezelandie )   Sub Mar 07, 2015 10:19 pm

Dali moze da se drzi nekoliko pari kozica u istom kavezu?
Nazad na vrh Ići dole
NklCn

Broj poruka : 16
Datum upisa : 06.06.2014
Godina : 18

PočaljiNaslov: Re: Kozica ( Cyanoramphus novaezelandie )   Uto Mar 17, 2015 11:07 am

Pozdrav svima imam jedno pitanje vezano za kozice.Da li bi im smetalo ako imaju nesto malo vece dimenzije kucice? Odprilike 38/26/24??
Nazad na vrh Ići dole
Ђорђе Д.

Broj poruka : 7
Datum upisa : 27.08.2014
Godina : 43

PočaljiNaslov: Re: Kozica ( Cyanoramphus novaezelandie )   Sre Jan 06, 2016 8:53 pm

Ćao, ljubitelji ptica.
Gajim par kozica i skoro svako jutro se pare. Međutim, kada postavim kućicu, mužjak ženki ne dozvoljava da priđe kućici, ulazi sam, izranjavio je i ispovređivao, pa sam odmah skinuo gnezdilicu. I dalje se oni pare, ljube, ali mužjak povremeno vija ženku da je tuče a ona mučenica beži. Sutradan, sve po starom, pare se, on je ljubi, a ja ne smem da postavim kućicu. Čini mi se da je mužjak spreman za psihijatrijsko lečenje. Čak su mi savetovali da menjam mužjaka, ali, meni se ne menja. Imate li kakvo rešenje....
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Kozica ( Cyanoramphus novaezelandie )   

Nazad na vrh Ići dole

Kozica ( Cyanoramphus novaezelandie )
Nazad na vrh 
Strana 4 od 4Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Papagaji :: Srednji papagaji-
Skoči na: