Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Zlatni vrabac (Passer luteus)

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
Luckyboy
General
General
Luckyboy


Broj poruka : 1626
Datum upisa : 20.12.2009
Lokacija : Smed.Palanka Šumadija

Zlatni vrabac (Passer luteus) Empty
PočaljiNaslov: Zlatni vrabac (Passer luteus)   Zlatni vrabac (Passer luteus) Icon_minitimeSre Mar 03, 2010 10:21 pm

The golden song sparrow,sudan gold sparrow
Poslednjih godina sve cesce prisutna ptica kod nasih odgajivaca je zlatni vrabac.
Potice sa prostora Sudana,gde nastanjuje predele izmedju savana i polupustinja.
Muzijaci se jako lako razlikuju od zenki,sa izrazitom zutom bojom,koju dame nemaju.
[You must be registered and logged in to see this image.]
muzijak
[You must be registered and logged in to see this image.]
zenka
Ishrana se zasniva na klasicnoj hrani za egzote,vole da jedu jabuku i krastavac.
U periodu razmnozavanja traze povecane kolicine hrane zivotinjskog porekla,crve brasnare,mesne crvice,male skakavce...
Gnezda koja prave su uglavnom arhaicna,mogu praviti gnezdo u kucici (poluotvorenoj),kanarinskom gnezdu,ili cak na granama,ukoliko imate takvu dekoraciju.
Moze se gajiti i u mesovitim kolonijama,stim sto treba napomenuti,da ponekad muzijaci mogu biti jako agresivni prema pticama koje se priblize njegovom gnezdu.
Pojedini parovi mogu odhraniti i do 4 legla godisnje,najcesce nose 4-6 jaja,koja su po boji slicna kanarinskim.Mlade zenke nose jaja sa bledjom ljuskom.
Ne treba napominjati da se bolji rezultati ostvaruju u volijerama
[You must be registered and logged in to see this image.] lol!


Poslednji izmenio Luckyboy dana Pet Mar 05, 2010 10:44 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Rale

Rale


Broj poruka : 320
Datum upisa : 26.12.2009
Godina : 49
Lokacija : Backa Palanka Vojvodina

Zlatni vrabac (Passer luteus) Empty
PočaljiNaslov: Re: Zlatni vrabac (Passer luteus)   Zlatni vrabac (Passer luteus) Icon_minitimeČet Mar 04, 2010 5:14 pm

Veoma zanivljiva ptica, kako sam je video jesenas na berzi u Novom Sadu razmisljam o nabavci ovih ptica. Laki kakvi su po pitanju smestaja odnosno dali im je potrebna topla prostorija zimi?
Nazad na vrh Ići dole
SrdjanKG

SrdjanKG


Broj poruka : 442
Datum upisa : 18.02.2010
Godina : 52
Lokacija : Resnik,KG - SRB 10 2

Zlatni vrabac (Passer luteus) Empty
PočaljiNaslov: Re: Zlatni vrabac (Passer luteus)   Zlatni vrabac (Passer luteus) Icon_minitimeČet Mar 04, 2010 7:01 pm

Meni bar bas zanimljiva i interesantna ptica!Ptica koju sam bas dugo trazio,i konacno uzeo pre godinu ipo iz uvoza navodno 3 para.Kazem navodno(sam sam birao pa nikoga ne krivim),jer jedna ptica koju sam uzeo kao zenku,kad je nakon par meseci izmitarila,ispostavilo se da je muzijak-uzeo sam greskom mladog neizmitarenog muzijaka kao zenku!Al kao i uvek kad nesto dugo zelim,ne ide bas kako treba!Od tih 6 ptica,vrlo brzo uginulo mi je 5(i to je jedini slucaj do sada da mi od uvoznih ptica dosta otpadne-otpadne uvek,ali podnosljivo)!Jedina ptica koja mi je prezivela je taj mladi muzijak kog sam uzeo kao zenku(ne znam,ali predpostavljam da se on najlakse aklimatizovao jer je bio mlad!).Cele prosle godine nisam mu mogao naci zenku,konacno sam je nabavio zimus,i sad cekam prolece da ih pustim u spoljnu volijeru,pa videcemo...
Nazad na vrh Ići dole
SrdjanKG

SrdjanKG


Broj poruka : 442
Datum upisa : 18.02.2010
Godina : 52
Lokacija : Resnik,KG - SRB 10 2

Zlatni vrabac (Passer luteus) Empty
PočaljiNaslov: Re: Zlatni vrabac (Passer luteus)   Zlatni vrabac (Passer luteus) Icon_minitimeČet Mar 04, 2010 7:05 pm

Zaboravih!!Moj par,ovaj o kom sam prethodno pisao,celu zimu mi je proveo u zatvorenoj prostoriji gde odrzavam temperaturu oko 10 C !To je moje iskustvo Rale,videcemo sta ce drugi reci!
Nazad na vrh Ići dole
vladogouldovi

vladogouldovi


Broj poruka : 282
Datum upisa : 22.01.2012
Godina : 35
Lokacija : cepin

Zlatni vrabac (Passer luteus) Empty
PočaljiNaslov: Re: Zlatni vrabac (Passer luteus)   Zlatni vrabac (Passer luteus) Icon_minitimePet Jan 27, 2012 12:52 pm

Ljepe pticice.ima ih kolega iz bilja i dugo je trazio dok ih nije nabavio
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Zlatni vrabac (Passer luteus) Empty
PočaljiNaslov: Re: Zlatni vrabac (Passer luteus)   Zlatni vrabac (Passer luteus) Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Zlatni vrabac (Passer luteus)
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Vrabac pokucar(Passer domesticus)
» Spanski vrabac(Passer hispaniolensis)
» Poljski vrabac (Passer montanus)
» moj zlatni retriver
» Zlatni fazan (Chrysolophus pictus)

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Egzote :: Strnadice, kardinali i vrapci-
Skoči na: