Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Jajcana ishrana

Ići dole 
+31
ticar
Toni72
Luckyboy
dino
Iwan97
acafbatocina
korbach
Dragomir
коста_п2
vlada130168
belobradi
MILAN
Dalibor Vasic
Rale
sasaznas
zucko
Bogdanik
Marjan
milos0205
joki_skrce
Ivan Z
Nikolasbc
SrdjanKG
versi
dr.nenad86
kima
ŠpEk
Dax BG
gocke
zoran ptice pjevice
Laza
35 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći
AutorPoruka
Dalibor Vasic

Dalibor Vasic


Broj poruka : 531
Datum upisa : 03.01.2011
Godina : 29
Lokacija : Cicevac, Srbija

Jajcana ishrana - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jajcana ishrana   Jajcana ishrana - Page 3 Icon_minitimePon Mar 28, 2011 8:18 pm

Trebala su mi mravlja jaja dok sam cuvao fazane i naravno bila su mi potrebna kad sam izvodio mlade, ja sam radio sledece: nasao sam jednu konzervu od farbe, naravno opranu i ociscenu od farbe, moze i neka plasticna flasa, ili limenka, nije bitno, i izbusi se sa strane sto vise moguce da se naprave rupice ekserom, i ta flasa ili konzerva sta vec, napuni se zemljom i kad se nadje mravinjak malo se rasturi koliko da se mravi unervoze i konzerva se stavi u mravinjak i zemlja se vrati preko nje, posle pola sata, sat, konzeva se izvadi iz zemlje i vecina jaja je u njoj... kod mene se to pokazalo efikasno par puta.... sta da vam kazem, probajte pa videcete....

Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
Bogdanik

Bogdanik


Broj poruka : 691
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 35
Lokacija : Leskovac

Jajcana ishrana - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jajcana ishrana   Jajcana ishrana - Page 3 Icon_minitimePon Mar 28, 2011 8:37 pm

Jedno potpitanje, konzervu ne punis zemljom do kraja i konzerva ili flasa su zatvorene ?
Nazad na vrh Ići dole
zucko

zucko


Broj poruka : 113
Datum upisa : 14.03.2010
Lokacija : Veliko Gradiste

Jajcana ishrana - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jajcana ishrana   Jajcana ishrana - Page 3 Icon_minitimePon Mar 28, 2011 9:32 pm

A mravi i oni budu u njoj ili ne??? Meni je fora da uzmem jaja a da nema mrava....!!!
Nazad na vrh Ići dole
Dalibor Vasic

Dalibor Vasic


Broj poruka : 531
Datum upisa : 03.01.2011
Godina : 29
Lokacija : Cicevac, Srbija

Jajcana ishrana - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jajcana ishrana   Jajcana ishrana - Page 3 Icon_minitimeUto Mar 29, 2011 5:52 pm

@Bogdanik: da, napunis je zemljom.... i naravno zatvoris...
@Zucko:pa zavisi, nekad bude malo mrava, zato treba proci neko vreme da oni sklone jaja na sigurno i posle se povuku kada ih sklone...

cheers
Nazad na vrh Ići dole
MILAN

MILAN


Broj poruka : 320
Datum upisa : 26.08.2010
Godina : 32
Lokacija : BEZDAN

Jajcana ishrana - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jajcana ishrana   Jajcana ishrana - Page 3 Icon_minitimeUto Mar 29, 2011 11:09 pm

Danas sam od vl. Zoo Vrta Miki čuo način kako doći do mravljih jaja...e ovako to ide... na beton staviti tanjir i okrenuti ga naopačke...kad nađete mravinjak prenesite mrave sa zemljom na beton, a oni će sva jaja preneti u hladovinu tj.pod tanjir...i na taj način će te doći do čistih mravljih jaja...
Pozdrav ptičari sever cheers
Nazad na vrh Ići dole
Dalibor Vasic

Dalibor Vasic


Broj poruka : 531
Datum upisa : 03.01.2011
Godina : 29
Lokacija : Cicevac, Srbija

Jajcana ishrana - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jajcana ishrana   Jajcana ishrana - Page 3 Icon_minitimeSre Mar 30, 2011 1:46 pm

Zanimljivo, probacu i na taj nacin!

Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
zucko

zucko


Broj poruka : 113
Datum upisa : 14.03.2010
Lokacija : Veliko Gradiste

Jajcana ishrana - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jajcana ishrana   Jajcana ishrana - Page 3 Icon_minitimeSre Mar 30, 2011 7:55 pm

Milane, to je ovo o cemu sam pisao... Znaci radi...???
Nazad na vrh Ići dole
zucko

zucko


Broj poruka : 113
Datum upisa : 14.03.2010
Lokacija : Veliko Gradiste

Jajcana ishrana - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jajcana ishrana   Jajcana ishrana - Page 3 Icon_minitimePet Apr 01, 2011 3:23 pm

Dalibor Vasic ::
Trebala su mi mravlja jaja dok sam cuvao fazane i naravno bila su mi potrebna kad sam izvodio mlade, ja sam radio sledece: nasao sam jednu konzervu od farbe, naravno opranu i ociscenu od farbe, moze i neka plasticna flasa, ili limenka, nije bitno, i izbusi se sa strane sto vise moguce da se naprave rupice ekserom, i ta flasa ili konzerva sta vec, napuni se zemljom i kad se nadje mravinjak malo se rasturi koliko da se mravi unervoze i konzerva se stavi u mravinjak i zemlja se vrati preko nje, posle pola sata, sat, konzeva se izvadi iz zemlje i vecina jaja je u njoj... kod mene se to pokazalo efikasno par puta.... sta da vam kazem, probajte pa videcete....

Ja sam juce isprobao ovu tehniku, i nije bas urodila plodom.... sve sto sam nasao u flasi je bilo par mrava i nista vise.... jedan dan je bilo zakopano..mozda je u tome problem ne znam....!!!???

Pozdrav!!!
Nazad na vrh Ići dole
Dalibor Vasic

Dalibor Vasic


Broj poruka : 531
Datum upisa : 03.01.2011
Godina : 29
Lokacija : Cicevac, Srbija

Jajcana ishrana - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jajcana ishrana   Jajcana ishrana - Page 3 Icon_minitimePet Apr 01, 2011 6:45 pm

Hm, ne znas stvarno sta da kazem, kod mene je uspelo.. da ne bude sad da lupam gluposti.... kod mene je radilo i imalo je uspeha, ne znam zasto nije htelo kod tebe... :/


Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
zucko

zucko


Broj poruka : 113
Datum upisa : 14.03.2010
Lokacija : Veliko Gradiste

Jajcana ishrana - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jajcana ishrana   Jajcana ishrana - Page 3 Icon_minitimePet Apr 01, 2011 10:52 pm

Juce po podne sam zakopao flasu od aqua vive izbusenu na 20-ak mesta, punu zemlje, i danas od prilike u isto vreme sam je odkopao... Ni jedno jedino jaje nisam nasao....Rupe sam busio srafcigerom... Probacu opet.... videcemo....
Nazad na vrh Ići dole
Bogdanik

Bogdanik


Broj poruka : 691
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 35
Lokacija : Leskovac

Jajcana ishrana - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jajcana ishrana   Jajcana ishrana - Page 3 Icon_minitimeSub Apr 02, 2011 12:17 am

Mozda mravi jos nemaju jaja!
Nazad na vrh Ići dole
Dalibor Vasic

Dalibor Vasic


Broj poruka : 531
Datum upisa : 03.01.2011
Godina : 29
Lokacija : Cicevac, Srbija

Jajcana ishrana - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jajcana ishrana   Jajcana ishrana - Page 3 Icon_minitimeSub Apr 02, 2011 2:57 pm

Moguce da je i to, videcu da nadjem neki mravinjak uskoro i probacu opet ovu moju tehniku jer je nisam koristio vec dve godine od kako sam prestao sa fazanima....


Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
zucko

zucko


Broj poruka : 113
Datum upisa : 14.03.2010
Lokacija : Veliko Gradiste

Jajcana ishrana - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jajcana ishrana   Jajcana ishrana - Page 3 Icon_minitimeNed Apr 03, 2011 7:30 pm

Bogdanik ::
Mozda mravi jos nemaju jaja!

Verovatno da je ovo,posto sam danas raskopao ceo i ni jedno jedino jaje nisam nasao... ali do prvog maja, kada ocekujem jaja, bice ih valjda....
Nazad na vrh Ići dole
Marjan

Marjan


Broj poruka : 1557
Datum upisa : 25.02.2011
Godina : 45
Lokacija : Pirot, R. Srbija.

Jajcana ishrana - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jajcana ishrana   Jajcana ishrana - Page 3 Icon_minitimeNed Apr 03, 2011 7:42 pm

Nemoj da se mučite lepo odete u zoo radnju i kupite gotovo pripreremljena mravlja jaja .Proizvođača versela laga.Probao i koristim ih već sedam godina.
Nazad na vrh Ići dole
zucko

zucko


Broj poruka : 113
Datum upisa : 14.03.2010
Lokacija : Veliko Gradiste

Jajcana ishrana - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jajcana ishrana   Jajcana ishrana - Page 3 Icon_minitimeNed Apr 03, 2011 7:44 pm

Koliko kostaju i koja kolicina???? Sve je pitanje kvaliteta i kvantiteta.... a i cene naravno.... Wink
Nazad na vrh Ići dole
Marjan

Marjan


Broj poruka : 1557
Datum upisa : 25.02.2011
Godina : 45
Lokacija : Pirot, R. Srbija.

Jajcana ishrana - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jajcana ishrana   Jajcana ishrana - Page 3 Icon_minitimeNed Apr 03, 2011 7:48 pm

Kvalitet ekstra ,100g,imaš za celu sezonu a cena nije bitna samo proveri nekoliko radnje jer i cene nisu uvek iste.
Nazad na vrh Ići dole
belobradi

belobradi


Broj poruka : 21
Datum upisa : 29.12.2009
Godina : 42
Lokacija : Leskovac

Jajcana ishrana - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jajcana ishrana   Jajcana ishrana - Page 3 Icon_minitimePon Apr 04, 2011 2:37 pm

marjan pirot ::
Kvalitet ekstra ,100g,imaš za celu sezonu a cena nije bitna samo proveri nekoliko radnje jer i cene nisu uvek iste.

Glavni uvoznik Orlux proizvoda za Srbiju nema u ponudi Orlux Ant Egg, u kojim radnjama mogu da se nadju Orlux (Versele-Laga) Mravlja jaja ?

Jajcana ishrana - Page 3 SpeciaL%20antegs


Poslednji izmenio belobradi dana Uto Apr 05, 2011 5:40 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
vlada130168

vlada130168


Broj poruka : 59
Datum upisa : 23.01.2011
Godina : 56
Lokacija : pirot

Jajcana ishrana - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jajcana ishrana   Jajcana ishrana - Page 3 Icon_minitimeUto Apr 05, 2011 11:27 am

Mravlja jaja se traze od proleca do polovine leta.lako se kvare a mogu se konzervisati susenjem i koristiti preko cele godine.Konzervisanje vrsimo susenjem u pecnici ali tako da se jaja suse a da ne pregore .Cuvaju se u tegli na suvom i tamnom mestu.Daju se suva ili navlazena vodom.
Sakupljanje se radi tako sto kad se nadje mravinjak pored njega se polozi tamno platno najbolje crno a preko njega kao nadstrsnica se postavi platno koje je zategnuto iznad zategnutog platna na zemlji na rastojanj od nekoliko centimetara.Potom se mravinjak razbaca oko platna .Mravi nose jaja na platno ispod platna nadstrsnice sklanjajuci ih od sunca.Ovo se radi po suncanom vremenu.
Jednom nabubrela mravlja jaja sa vodom se nesmeju opet susit i najboje ih je baciti lako se kvare.
Ovoje preprican sadrzaj teksta mravlja jaja kao mamci iz knjige Sve o ribolovu na rekama i jezerima Dragoljuba Lj Petkovica.
Ja licno mravlja jaja nisam davao i nemam o tome nikakva iskustva . Nisam siguran ali mislim da su mravi i njihova gnezda zasticeni zakonom.
Nazad na vrh Ići dole
Marjan

Marjan


Broj poruka : 1557
Datum upisa : 25.02.2011
Godina : 45
Lokacija : Pirot, R. Srbija.

Jajcana ishrana - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jajcana ishrana   Jajcana ishrana - Page 3 Icon_minitimePon Maj 23, 2011 10:07 pm

,,Glavni uvoznik Orlux proizvoda za Srbiju nema u ponudi Orlux Ant Egg, u kojim radnjama mogu da se nadju Orlux (Versele-Laga) Mravlja jaja ,,belobradi -nemora da budu mravlja jaja od Verselu lagu,toliko smo ih trošili da zastupnik nije mogo da proda nabavljene količine,pa ih više ne uvozi.Ali Mi koji koristimo mravlja jaja ,u odgoju ptica,dovijamo se na sve načine da dođemo do njih.Na sreću našu firma KING pate ima mravlja jaja u miksu sa insektima koja je adekvatna zamena.Dostupna je svim korisnicima programa MANITOBA-Italija.https://2img.net/r/ihimizer/i/img3145dc.jpg/
Nazad na vrh Ići dole
Bogdanik

Bogdanik


Broj poruka : 691
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 35
Lokacija : Leskovac

Jajcana ishrana - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jajcana ishrana   Jajcana ishrana - Page 3 Icon_minitimePon Maj 23, 2011 11:23 pm

Ovaj insect pate je klasican i imaju ga sve firme za ptice, on vise sluzi za ishranu mekoklunaca, kosa, seve, slavuja . Ja sam vidjao i Padovanov, nikad mi nije palo na pemet da ovo uvrstim u ishranu. Nema boljeg od grancice pune biljnih vasi, koje sada ima u izobilju. Inace nisam za to da se npr brasnari i klijavo seme mesaju sa jajcanom hranom, neke ptice vole a neke nevole jajcanu pa se desava da neke ptice kopaju po jajcanom i razbacaju je samo da dodju do poslastice, klice ili crvica. Sve posebno, pa ko sta voli.
Nazad na vrh Ići dole
коста_п2




Broj poruka : 12
Datum upisa : 15.09.2011

Jajcana ishrana - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jajcana ishrana   Jajcana ishrana - Page 3 Icon_minitimeČet Jun 28, 2012 4:36 pm

temava e za jajcana ishrana a vo nea procitav mnogu drugi raboti koi se korisni daj kazete kako racno da othranime nasite grdelini so jajce isto drugo stavate vo nego .....?
Nazad na vrh Ići dole
Dragomir

Dragomir


Broj poruka : 259
Datum upisa : 20.03.2012
Godina : 36
Lokacija : Kraljevo

Jajcana ishrana - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jajcana ishrana   Jajcana ishrana - Page 3 Icon_minitimePet Jul 06, 2012 8:08 pm

danas sam trazio jajcanu hranu, i sem za kanarince ( zuta ) nema ni jedne druge...ali sam nasao mravlja jaja i insekte...od versele laga, insekti su 800 dinara kilo, a mravlja jaja 400 dinara pakovanje, ali ne znam tacno koliko je pakovanje...ja nemam bas puno iskustva u tome, pa me zanima da li da uzimam to i koliko da im dajem?
Nazad na vrh Ići dole
kima

kima


Broj poruka : 200
Datum upisa : 28.02.2010
Godina : 41
Lokacija : Kragujevac

Jajcana ishrana - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jajcana ishrana   Jajcana ishrana - Page 3 Icon_minitimeSub Nov 10, 2012 9:52 pm

Moje spremanje jajcane hrane:
U ciniju sipam defender,med i rusk.Sacekam 5 minuta da odstoji i dodam rendano jaje,klijalo seme Cardeulian i Orlux za faunu.Sve to dobro izmesam i dodam COMETAVES i MEGABACTIN(koji su dobri za crevnu floru).Kada sve to izmesam dodam seme Golden Of pleasure i ulje od lososa ili mace zavisno od dana.Tako pomesanu smesu nudim svojim pticama au sezoni lezenja mladih u ovu smesu dodajem brasnare i pinki crve...
Nazad na vrh Ići dole
korbach




Broj poruka : 26
Datum upisa : 26.10.2011

Jajcana ishrana - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jajcana ishrana   Jajcana ishrana - Page 3 Icon_minitimeNed Nov 11, 2012 1:48 pm

Dragomir ::
danas sam trazio jajcanu hranu, i sem za kanarince ( zuta ) nema ni jedne druge...ali sam nasao mravlja jaja i insekte...od versele laga, insekti su 800 dinara kilo, a mravlja jaja 400 dinara pakovanje, ali ne znam tacno koliko je pakovanje...ja nemam bas puno iskustva u tome, pa me zanima da li da uzimam to i koliko da im dajem?

Gde si nasao V. Laga insekte & mravlja jaja ako nije tajna? Javi na pm.
Poz
Nazad na vrh Ići dole
Dragomir

Dragomir


Broj poruka : 259
Datum upisa : 20.03.2012
Godina : 36
Lokacija : Kraljevo

Jajcana ishrana - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jajcana ishrana   Jajcana ishrana - Page 3 Icon_minitimeNed Nov 11, 2012 10:08 pm

nije...u kraljevu u jednom od pet sopova...nisam im skoro uzimao, imam jos...ali mislim da je uvek ima...
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Jajcana ishrana - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jajcana ishrana   Jajcana ishrana - Page 3 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Jajcana ishrana
Nazad na vrh 
Strana 3 od 4Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći
 Similar topics
-
» Najbolja jajcana hrana
» Jajčana hrana za egzote i ostale ptice
» Ishrana
» Ishrana egzota
» Ishrana stiglića uopšteno....

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Avifauna Evrope :: Ptice pevacice :: Stiglic (Carduelis carduelis)-
Skoči na: