Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Engleski moderni borac patuljasti...

Ići dole 
+3
papagal1
Toni72
sasar_le
7 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
sasar_le

sasar_le


Broj poruka : 178
Datum upisa : 23.02.2010
Godina : 42
Lokacija : Leskovac, SRB 10 50

Engleski moderni borac patuljasti... Empty
PočaljiNaslov: Engleski moderni borac patuljasti...   Engleski moderni borac patuljasti... Icon_minitimeUto Mar 09, 2010 8:17 pm

Da predstavim i jednu od mojih omiljenih rasa.
Svoje prve primerke sam nabavio od Igora Milosavljevica iz KG i naravno od mog ucitelja Srdjana. Bili su to borci u brezovoj boji (koje nazalost vise nemam). Posle njih sam dobio u zlatnovratoj, a sada imam i srebrnovrate od vrhunskih odgajivaca iz Nemacke (koje je doneo moj prijatelj Bane iz N. Sada.
Ukratko o standardu:
Poreklo rase

Moderni engleski borac postoji duže nego staro egleski patuljasti borac. U engleskom Wakefield-Yorkshire, J.Crosland i W.F.Entwisle pretstavili su javnosti prvog modernog engleskog borca polovinom 19 veka u Calder Grove House (vrsta lovačkog doma). Godine 1880 u domovini patuljaste rase, osnovan je klub modernih krupnih i patuljastih boraca. Nema tačnih podataka koje su rase koristili engleski odgajivači za dobijanje modernog engleskog borca

Težina: petao 0,6 kg, kokoška 0,45 kg
Veličina prstena: petao 11, kokoška 9
Jaje za nasad: 25 g
Boja ljuske jajeta: svetlo braon

Priznat je u 18 boja.
Moderni engleski borci su biseri patuljastih rasa. Njihovo držanje, gajenje i izlaganje je "visoka škola".
Kao čisto ukrasna i izložbena živina, rasa je boračkog tipa sa svojim osobenostima u formi i lepim bojama.
Njima treba dosta otvorenog prostora za kretanje. Pilići su napredni ako im se daje vitaminska hrana.
U toku dana treba im davati krupno mlevenu hranu sa dosta vitamina, naročito kalcijuma, a uveče raznu zrnastu hranu zbog boljeg varenja. Retko davati granule i praškastu hranu zbog mekoće perja i mišića.
Ovo je ukratko o njima, da ne duzim. Ako nekog nesto zanima moze se javiti (i Srdjanu naravno
Laughing ). Iako spada u boracke rase nije agresivna zivina, cak se i medjusobno retko tuku.
Nisu najbolje nosilje, ne kvocaju (mada se meni par puta dogodilo da leze, al se sve zavrsavalo neuspesno)
Borci koje ja drzim:
Zlatnovrati
Engleski moderni borac patuljasti... F_yjefpig5m_9047866

Srebrnovrati
Engleski moderni borac patuljasti... F_yjefpic3m_df11fbd
Nazad na vrh Ići dole
sasar_le

sasar_le


Broj poruka : 178
Datum upisa : 23.02.2010
Godina : 42
Lokacija : Leskovac, SRB 10 50

Engleski moderni borac patuljasti... Empty
PočaljiNaslov: Re: Engleski moderni borac patuljasti...   Engleski moderni borac patuljasti... Icon_minitimeUto Mar 09, 2010 8:27 pm

U brzovoj boji
Engleski moderni borac patuljasti... F_1cf1po5m_cb83342

Beli
Engleski moderni borac patuljasti... F_1cf1pn0m_1ed30ca

Crveno sedlasti
Engleski moderni borac patuljasti... F_1cf1phxm_d4e9421

Orangebrustig
Engleski moderni borac patuljasti... F_1cf1pq0m_7e60c9b

Srebrnovrati sa oranz ledjima
Engleski moderni borac patuljasti... F_1cf1pl2m_1eb9aa4

Engleski moderni borac patuljasti... F_1cf1pgvm_5a29b46


POOOZZZ..
Nazad na vrh Ići dole
Toni72

Toni72


Broj poruka : 162
Datum upisa : 15.03.2010
Godina : 51
Lokacija : Skopje

Engleski moderni borac patuljasti... Empty
PočaljiNaslov: Re: Engleski moderni borac patuljasti...   Engleski moderni borac patuljasti... Icon_minitimeSre Mar 24, 2010 8:37 pm

vidi vako nemaju neki kvalitet ovaj crveni pjevac ina visinu ali je mnogo sirok u tjeju kao sto vidim ima i sareni podusnjaci nemuse cisto crvene kao na vi drugi sto su na slici Exclamation
Nazad na vrh Ići dole
sasar_le

sasar_le


Broj poruka : 178
Datum upisa : 23.02.2010
Godina : 42
Lokacija : Leskovac, SRB 10 50

Engleski moderni borac patuljasti... Empty
PočaljiNaslov: Re: Engleski moderni borac patuljasti...   Engleski moderni borac patuljasti... Icon_minitimeSre Mar 24, 2010 10:07 pm

Ovo su slikali profesionalci, u odredjenim uslovima, a ja za to nemam vremena.
Borci su od Wilfrida Deteringa i Lars Meyera, ko drzi engleze zna za njih.
PS na kog petla si mislio?
Nazad na vrh Ići dole
Toni72

Toni72


Broj poruka : 162
Datum upisa : 15.03.2010
Godina : 51
Lokacija : Skopje

Engleski moderni borac patuljasti... Empty
PočaljiNaslov: Re: Engleski moderni borac patuljasti...   Engleski moderni borac patuljasti... Icon_minitimeSre Mar 24, 2010 10:37 pm

Engleski moderni borac patuljasti... F_yjefpig5m_9047866
Nazad na vrh Ići dole
papagal1




Broj poruka : 8
Datum upisa : 11.01.2010

Engleski moderni borac patuljasti... Empty
PočaljiNaslov: Re: Engleski moderni borac patuljasti...   Engleski moderni borac patuljasti... Icon_minitimeČet Mar 25, 2010 9:47 pm

Toni72 ::
vidi vako nemaju neki kvalitet ovaj crveni pjevac ina visinu ali je mnogo sirok u tjeju kao sto vidim ima i sareni podusnjaci nemuse cisto crvene kao na vi drugi sto su na slici Exclamation
Ko prvo jas mislim da neznas bas dobro standard ovh pasmina.
Ko vtoro ovo su dosta solidnih primerka !!!!

A za kraj ja imam jedno pitanje za tebe Toni vise ako toliko znas za ovu pasminu daj napisi standard za engleski moderan.
Nazad na vrh Ići dole
Toni72

Toni72


Broj poruka : 162
Datum upisa : 15.03.2010
Godina : 51
Lokacija : Skopje

Engleski moderni borac patuljasti... Empty
PočaljiNaslov: Re: Engleski moderni borac patuljasti...   Engleski moderni borac patuljasti... Icon_minitimeČet Mar 25, 2010 10:11 pm

prvi post u temu dobro opisuje rasu, a i u slike od stranske sajtove mozes videti razlike
sigurno je tezi nego sto bi trebalo, ali ipak ono gore su vrhunci iz stranske izlozbe, ne verujem da ima takve kod nas koje se moze uporediti s njima
Nazad na vrh Ići dole
papagal1




Broj poruka : 8
Datum upisa : 11.01.2010

Engleski moderni borac patuljasti... Empty
PočaljiNaslov: Re: Engleski moderni borac patuljasti...   Engleski moderni borac patuljasti... Icon_minitimeČet Mar 25, 2010 10:37 pm

Toni72 ::
слободно пиши македонски ако ми пишиш мене вака измеѓу тешко те разбирам
Da smo na makedonski forum ja bi ti pisao makedonski,ali posto nismo ja nemozem da ti pisem makednonski..(pridrzavam se pravila)

Ja vidim da covek pisao za rasama ali ja te pitam za standardom na pasminom!!! da ti pojasnim malo
u standardom spada;
Velicna glave,boja na kljun,nogama,krilama i tako dalje...

A sasar_le e jedan od retkih ljudi sto drzi ovu pasminu, a o sam je napisao od kakvih odgajivaca je nabavijo svoje borce

sasar_le ::
Da predstavim i jednu od mojih omiljenih rasa.
Svoje prve primerke sam nabavio od Igora Milosavljevica iz KG i naravno od mog ucitelja Srdjana. Bili su to borci u brezovoj boji (koje nazalost vise nemam). Posle njih sam dobio u zlatnovratoj, a sada imam i srebrnovrate od vrhunskih odgajivaca iz Nemacke (koje je doneo moj prijatelj Bane iz N. Sada.
Ukratko o standardu:
Poreklo rase

E sada vidi dali su mu slabok kvaliteta !!!
Nazad na vrh Ići dole
sasar_le

sasar_le


Broj poruka : 178
Datum upisa : 23.02.2010
Godina : 42
Lokacija : Leskovac, SRB 10 50

Engleski moderni borac patuljasti... Empty
PočaljiNaslov: Re: Engleski moderni borac patuljasti...   Engleski moderni borac patuljasti... Icon_minitimeČet Mar 25, 2010 10:58 pm

Razlika izmedju mojih i ovih sa izlozbi je ta sto su to zivotinje koje su spremane za izlozbu, jer nemci to rade sa svom zivinom i naravno da izgledaju savrseno (jos su to i vrhunski primerci), dok su ovo moji maticni primerci koji su veci deo godine u parenju.
Pooozz momci!!
Nazad na vrh Ići dole
Toni72

Toni72


Broj poruka : 162
Datum upisa : 15.03.2010
Godina : 51
Lokacija : Skopje

Engleski moderni borac patuljasti... Empty
PočaljiNaslov: Re: Engleski moderni borac patuljasti...   Engleski moderni borac patuljasti... Icon_minitimePet Mar 26, 2010 2:48 pm

i ja sam isto hteo da kazem, da ne mozemo da odgajivamo isto kao u razvijene zemje - jer to bi kostalo puno vise da selektiras i da odgojis vrhunske primerke bilo koje pasmine
Nazad na vrh Ići dole
SrdjanKG

SrdjanKG


Broj poruka : 442
Datum upisa : 18.02.2010
Godina : 52
Lokacija : Resnik,KG - SRB 10 2

Engleski moderni borac patuljasti... Empty
PočaljiNaslov: Re: Engleski moderni borac patuljasti...   Engleski moderni borac patuljasti... Icon_minitimeSub Mar 27, 2010 9:31 am

Mozemo Toni,ali sve zavisi koliko ko je ko spreman da se zrtvuje!!! Za ove borce kod Sasar_le smo prevrnuli pola Evrope u zadnjih 4-5 godina-Nemacku,Austriju,Svajcarsku,i to je dosta novca dok je to sve doneto!!! A kolko jos rada i ulaganja treba da bi se odrzali i razmnozavali,pa ponovo nabavljaj iz inostranstva za krv.....!!! Krug bez kraja!!! Tu je poenta,moze,al zavisi ko je spreman na to!!! Pozzz
Nazad na vrh Ići dole
sasar_le

sasar_le


Broj poruka : 178
Datum upisa : 23.02.2010
Godina : 42
Lokacija : Leskovac, SRB 10 50

Engleski moderni borac patuljasti... Empty
PočaljiNaslov: Re: Engleski moderni borac patuljasti...   Engleski moderni borac patuljasti... Icon_minitimePet Apr 09, 2010 8:05 pm

Prosle godine na izlozbi u N. Sadu (Euro), imao sam koku sampiona (96), a ostalih pet je bilo ocenjeno sa po 95 bodova. Izasao je i clanak u ZOV-u, gde sam dao intervju i dao neke osnovne informacije o rasi.
PS. Pre neki dan kontaktirao sam jakog odgajivaca iz Nemacke, pa se nadam svezoj krvi s jeseni. Inace covek drzi srebrnovrate, birkene, orangebrustige i zadnjih par specijalki (HSS) je sampion.
POOOZZZZ>>>
Nazad na vrh Ići dole
Ivan.p

Ivan.p


Broj poruka : 14
Datum upisa : 12.04.2011
Godina : 39

Engleski moderni borac patuljasti... Empty
PočaljiNaslov: Re: Engleski moderni borac patuljasti...   Engleski moderni borac patuljasti... Icon_minitimeUto Apr 12, 2011 3:14 pm

Slike jednog dijela moga uzgoja u Raspoznavajućoj boji!!

Engleski moderni borac patuljasti... Mrs9dk

Engleski moderni borac patuljasti... Nvqr2a

Engleski moderni borac patuljasti... 28vq0w8

Engleski moderni borac patuljasti... 2rmqmbd

Engleski moderni borac patuljasti... 5xjyc9
Nazad na vrh Ići dole
dalibor

dalibor


Broj poruka : 277
Datum upisa : 06.04.2010
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac

Engleski moderni borac patuljasti... Empty
PočaljiNaslov: Re: Engleski moderni borac patuljasti...   Engleski moderni borac patuljasti... Icon_minitimeUto Apr 12, 2011 4:02 pm

ehtra su....
Nazad na vrh Ići dole
Ivan.p

Ivan.p


Broj poruka : 14
Datum upisa : 12.04.2011
Godina : 39

Engleski moderni borac patuljasti... Empty
PočaljiNaslov: Re: Engleski moderni borac patuljasti...   Engleski moderni borac patuljasti... Icon_minitimeUto Avg 09, 2011 6:38 pm

Nekoliko mladih pijetlića iz moga uzgoja

Engleski moderni borac patuljasti... 25k3iiq

Engleski moderni borac patuljasti... 21briqf
Nazad na vrh Ići dole
dalibor

dalibor


Broj poruka : 277
Datum upisa : 06.04.2010
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac

Engleski moderni borac patuljasti... Empty
PočaljiNaslov: Re: Engleski moderni borac patuljasti...   Engleski moderni borac patuljasti... Icon_minitimeUto Avg 09, 2011 8:59 pm

kao sto vec rekoh EXTRA... cheers
Nazad na vrh Ići dole
SrdjanKG

SrdjanKG


Broj poruka : 442
Datum upisa : 18.02.2010
Godina : 52
Lokacija : Resnik,KG - SRB 10 2

Engleski moderni borac patuljasti... Empty
PočaljiNaslov: Re: Engleski moderni borac patuljasti...   Engleski moderni borac patuljasti... Icon_minitimeSre Avg 10, 2011 11:36 am

Odlicni!!!
Nazad na vrh Ići dole
Ivan.p

Ivan.p


Broj poruka : 14
Datum upisa : 12.04.2011
Godina : 39

Engleski moderni borac patuljasti... Empty
PočaljiNaslov: Re: Engleski moderni borac patuljasti...   Engleski moderni borac patuljasti... Icon_minitimeSre Avg 10, 2011 3:24 pm

Hvala dečki poozz
Nazad na vrh Ići dole
sasar_le

sasar_le


Broj poruka : 178
Datum upisa : 23.02.2010
Godina : 42
Lokacija : Leskovac, SRB 10 50

Engleski moderni borac patuljasti... Empty
PočaljiNaslov: Re: Engleski moderni borac patuljasti...   Engleski moderni borac patuljasti... Icon_minitimePet Avg 12, 2011 9:28 pm

Veoma odlicni Very Happy Very Happy Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Ivan.p

Ivan.p


Broj poruka : 14
Datum upisa : 12.04.2011
Godina : 39

Engleski moderni borac patuljasti... Empty
PočaljiNaslov: Re: Engleski moderni borac patuljasti...   Engleski moderni borac patuljasti... Icon_minitimeSub Avg 13, 2011 11:29 am

Pozdrav Saša,kakvo je stanje kod tebe?
Nazad na vrh Ići dole
sasar_le

sasar_le


Broj poruka : 178
Datum upisa : 23.02.2010
Godina : 42
Lokacija : Leskovac, SRB 10 50

Engleski moderni borac patuljasti... Empty
PočaljiNaslov: Re: Engleski moderni borac patuljasti...   Engleski moderni borac patuljasti... Icon_minitimeSub Avg 13, 2011 4:52 pm

Nije lose.
Nazad na vrh Ići dole
Ivan.p

Ivan.p


Broj poruka : 14
Datum upisa : 12.04.2011
Godina : 39

Engleski moderni borac patuljasti... Empty
PočaljiNaslov: Re: Engleski moderni borac patuljasti...   Engleski moderni borac patuljasti... Icon_minitimeSub Avg 13, 2011 5:19 pm

Znači nalegao si engleza?
Nazad na vrh Ići dole
sasar_le

sasar_le


Broj poruka : 178
Datum upisa : 23.02.2010
Godina : 42
Lokacija : Leskovac, SRB 10 50

Engleski moderni borac patuljasti... Empty
PočaljiNaslov: Re: Engleski moderni borac patuljasti...   Engleski moderni borac patuljasti... Icon_minitimeSub Avg 13, 2011 10:36 pm

Ma nisam toliko forsirao. Nema svrhe.
Nazad na vrh Ići dole
Ivan.p

Ivan.p


Broj poruka : 14
Datum upisa : 12.04.2011
Godina : 39

Engleski moderni borac patuljasti... Empty
PočaljiNaslov: Re: Engleski moderni borac patuljasti...   Engleski moderni borac patuljasti... Icon_minitimePet Avg 19, 2011 7:03 pm



Engleski moderni borac patuljasti... 16h9h7c

Engleski moderni borac patuljasti... Zldvmh


Poslednji izmenio Luckyboy dana Pet Avg 19, 2011 7:21 pm, izmenjeno ukupno 1 puta (Razlog : Poruke tipa,kupujem,prodajem,menjam i sl nemoj da pišeš,pročitaj pravila forum)
Nazad na vrh Ići dole
sasar_le

sasar_le


Broj poruka : 178
Datum upisa : 23.02.2010
Godina : 42
Lokacija : Leskovac, SRB 10 50

Engleski moderni borac patuljasti... Empty
PočaljiNaslov: Re: Engleski moderni borac patuljasti...   Engleski moderni borac patuljasti... Icon_minitimeSub Avg 20, 2011 3:31 pm

Prelepo!!!!!!!
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Engleski moderni borac patuljasti... Empty
PočaljiNaslov: Re: Engleski moderni borac patuljasti...   Engleski moderni borac patuljasti... Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Engleski moderni borac patuljasti...
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» Patuljasti houdan...
» Patuljasti hamburger
» Patuljasti faverol
» Patuljasti paduaner...
» Patuljasti feniks

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Ukrasna Zivina :: Patuljasta zivina-
Skoči na: