Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Mozambik cajzla (Serinus mozambicus)

Ići dole 
+19
Бане
belikg
vlada130168
mica vasic
Marulek
Pepikg
dule33
Gasa NS
Green Singer
Danijel
Laza
zera1
Vasa
Sale77-Nis
VeljaVa
Grumpy
sudimnja
SrdjanKG
Luckyboy
23 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći
AutorPoruka
Vasa
YA HABIBI YA AEINI
Vasa


Broj poruka : 1395
Datum upisa : 28.03.2010
Godina : 38
Lokacija : Srbija-Vranje RS 7-64

Mozambik cajzla (Serinus mozambicus) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mozambik cajzla (Serinus mozambicus)   Mozambik cajzla (Serinus mozambicus) - Page 2 Icon_minitimePon Jul 19, 2010 1:20 pm

Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Mozambik cajzla (Serinus mozambicus) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mozambik cajzla (Serinus mozambicus)   Mozambik cajzla (Serinus mozambicus) - Page 2 Icon_minitimeSre Jul 28, 2010 9:24 pm

ja sam slucajno uspeo sto drugi nisu, da greskom uparim mozambik cajzlu muzijaka i zenku sivog pevaca a detalje mozete procitati u postu serinus mozambicusx serinus leucopigius. evo pronasao sam i sliku malo je nejasna ali moze da se vidi.te godine sam izlegao oko 20 mladih bastarda [You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Vasa
YA HABIBI YA AEINI
Vasa


Broj poruka : 1395
Datum upisa : 28.03.2010
Godina : 38
Lokacija : Srbija-Vranje RS 7-64

Mozambik cajzla (Serinus mozambicus) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mozambik cajzla (Serinus mozambicus)   Mozambik cajzla (Serinus mozambicus) - Page 2 Icon_minitimePet Okt 22, 2010 11:04 pm

Nazad na vrh Ići dole
Danijel

Danijel


Broj poruka : 939
Datum upisa : 29.12.2009
Godina : 43
Lokacija : Srbija-Vranje

Mozambik cajzla (Serinus mozambicus) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mozambik cajzla (Serinus mozambicus)   Mozambik cajzla (Serinus mozambicus) - Page 2 Icon_minitimeSub Okt 23, 2010 11:26 pm

Interesantan video klip, isti je Vaso kao i tvoj mali momak.. Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Green Singer

Green Singer


Broj poruka : 8
Datum upisa : 15.11.2010

Mozambik cajzla (Serinus mozambicus) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mozambik cajzla (Serinus mozambicus)   Mozambik cajzla (Serinus mozambicus) - Page 2 Icon_minitimePon Nov 15, 2010 7:47 pm

Pozdrav svima!

Da li mi neko moze reci koliko se krece cena ovih ptica?

Kakva hrana se koristi za njih?
Nazad na vrh Ići dole
Gasa NS

Gasa NS


Broj poruka : 137
Datum upisa : 12.11.2010
Lokacija : NOVI SAD

Mozambik cajzla (Serinus mozambicus) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mozambik cajzla (Serinus mozambicus)   Mozambik cajzla (Serinus mozambicus) - Page 2 Icon_minitimePon Nov 15, 2010 8:07 pm

cena im je od 30 -40 e za par.ja sam na poslednjoj berzi u NS prodao par za 25 e cheers osnovna hrana im je mesavina za egzote ,niger ,zelenis,sargarepa i bar seme cheers
Nazad na vrh Ići dole
Green Singer

Green Singer


Broj poruka : 8
Datum upisa : 15.11.2010

Mozambik cajzla (Serinus mozambicus) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mozambik cajzla (Serinus mozambicus)   Mozambik cajzla (Serinus mozambicus) - Page 2 Icon_minitimePon Nov 15, 2010 9:45 pm

Hvala puno na informaciji. Znaci isto kao i za Zebice...

A sto se tice sargarepe i ostalog to sve presno ide ? Rolling Eyes

Negde sam cuo da egzote vole i maslacak jel mogu i to da stavim ?

Nece im nista biti ? confused
Nazad na vrh Ići dole
Sale77-Nis

Sale77-Nis


Broj poruka : 939
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 46
Lokacija : Nis -Srbija

Mozambik cajzla (Serinus mozambicus) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mozambik cajzla (Serinus mozambicus)   Mozambik cajzla (Serinus mozambicus) - Page 2 Icon_minitimeUto Nov 16, 2010 12:58 am

Ja sad prvi put cujem za ove cen ptie iz uvoza su 15 eura komad aizlezeni i uredno prstenovani su 30 i vise eura Gaso jer ima jos da uzmem jedno 5para po toj ceni!!!!!!!!!!!
Nazad na vrh Ići dole
Gasa NS

Gasa NS


Broj poruka : 137
Datum upisa : 12.11.2010
Lokacija : NOVI SAD

Mozambik cajzla (Serinus mozambicus) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mozambik cajzla (Serinus mozambicus)   Mozambik cajzla (Serinus mozambicus) - Page 2 Icon_minitimeUto Nov 16, 2010 7:34 am

jeste sale samo pala im je cena a i malo njih je uspelo da ih izleze .ja sam ih legao i imao sam srece da mi par radi a bile su mi visak zato sam ih prodao po toj ceni cheers
Nazad na vrh Ići dole
Laza

Laza


Broj poruka : 1208
Datum upisa : 20.12.2009
Godina : 36
Lokacija : Svilajnac

Mozambik cajzla (Serinus mozambicus) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mozambik cajzla (Serinus mozambicus)   Mozambik cajzla (Serinus mozambicus) - Page 2 Icon_minitimeUto Nov 16, 2010 8:23 am

za 30 evra i meni jedan par Smile
Nazad na vrh Ići dole
Gasa NS

Gasa NS


Broj poruka : 137
Datum upisa : 12.11.2010
Lokacija : NOVI SAD

Mozambik cajzla (Serinus mozambicus) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mozambik cajzla (Serinus mozambicus)   Mozambik cajzla (Serinus mozambicus) - Page 2 Icon_minitimeUto Nov 16, 2010 8:55 am

nema vise cheers
Nazad na vrh Ići dole
Green Singer

Green Singer


Broj poruka : 8
Datum upisa : 15.11.2010

Mozambik cajzla (Serinus mozambicus) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mozambik cajzla (Serinus mozambicus)   Mozambik cajzla (Serinus mozambicus) - Page 2 Icon_minitimeUto Nov 16, 2010 8:22 pm

Meni nude zelenu za 3000 din komad. Jel to puno ? Lepo peva cuo sam... Surprised
Nazad na vrh Ići dole
Gasa NS

Gasa NS


Broj poruka : 137
Datum upisa : 12.11.2010
Lokacija : NOVI SAD

Mozambik cajzla (Serinus mozambicus) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mozambik cajzla (Serinus mozambicus)   Mozambik cajzla (Serinus mozambicus) - Page 2 Icon_minitimeUto Nov 16, 2010 8:24 pm

nije puno muzijak mozambik cajzle toliko vredi cheers
Nazad na vrh Ići dole
dule33




Broj poruka : 20
Datum upisa : 24.11.2010
Lokacija : Zemun

Mozambik cajzla (Serinus mozambicus) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mozambik cajzla (Serinus mozambicus)   Mozambik cajzla (Serinus mozambicus) - Page 2 Icon_minitimeSre Nov 24, 2010 7:00 pm

Pozdrav svima ja sam Aleksandar i nov sam na forumu.Nabavio sam par mozambika ptice su bile iz divljine tj afrike,u pocetku vrlo plasljive ali su se jako brzo navikle i pripitomile.Sve je bilo u savrsenom redu ali muzjak uopste nije hteo da peva,naprotiv toliko je jurio i maltretirao zenku da sam morao da ih odvojim,sutradan muzjak peva a zenka je uginuila posle nekoliko dana!E sad zanima me da li je nekom poznato da je moguce da zenka ugine od tuge ili nesto tome slicno zato sto su rastavljeni??Hvala u napred Smile
Nazad na vrh Ići dole
Green Singer

Green Singer


Broj poruka : 8
Datum upisa : 15.11.2010

Mozambik cajzla (Serinus mozambicus) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mozambik cajzla (Serinus mozambicus)   Mozambik cajzla (Serinus mozambicus) - Page 2 Icon_minitimeSre Dec 01, 2010 10:55 pm

Pozdrav Alksandre! Ja sam do sada uvek vidjao kod ljudi odvojene mozambike. Ne verujem da to ima veze sa uginucem zenke. Meni su isto to pricali za zebice. I jenom mi ugine zenka iznenada ne znam zbog cega, a muzijak ostao da zivi sam bez problema. Proslo je tri meseca dok mu nisam kupio novu zenku i sad uziva... Smile
Nazad na vrh Ići dole
dule33




Broj poruka : 20
Datum upisa : 24.11.2010
Lokacija : Zemun

Mozambik cajzla (Serinus mozambicus) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mozambik cajzla (Serinus mozambicus)   Mozambik cajzla (Serinus mozambicus) - Page 2 Icon_minitimeČet Dec 02, 2010 12:25 pm

ok hvala a da li si mozda uspeo da uparis mozambike,jer priprema ista kao za kanarince ili....??
Nazad na vrh Ići dole
Gasa NS

Gasa NS


Broj poruka : 137
Datum upisa : 12.11.2010
Lokacija : NOVI SAD

Mozambik cajzla (Serinus mozambicus) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mozambik cajzla (Serinus mozambicus)   Mozambik cajzla (Serinus mozambicus) - Page 2 Icon_minitimeČet Dec 02, 2010 5:05 pm

davne 2007 godine zeleci da muzijaku mozambik cajzle nadjem zenku i da ga uparim ,greskom sam dobio zenku africkog sivog pevaca misleci da je siva mutacija mozambik cajzle.medjutim ptice su se pocetkom aprila uparile,snele jaja i u prvom leglu sam dobio 5 mladih.tri su bila zuta na muzijaka a dva sivoplava na zenku.zenka i muzijak su odlicno hranili mlade.od hrane sam koristio jajcanu mesavinu CeDe ,rendanu mrkvu,niger seme,seme i list maslacka i bar.od toga para iste godine sam izlegao jos 3 legla po 5 mladih i jedno leglo sa 4 mlada.zadnje leglo sam izlegao u oktobru mesecu kada sam roditelje posto je zahladilo uneo u kuhinju.inace gajim glostere koji su mi cele godine napolju na terasi.od mladih da ih nazovem bastarda nijedna ptica nije bila plodna.neke ptice su otisle u rumu, neke u backu palanku a neke u novi sad, ali ko god je probao da ih pari nije nista izlegao.mlade zute ptice od ovog para su imale jarko zutu boju kao mozambik ,a ove koje su licile na africkog sivog pevaca bile su sivo-plave sa zutom flekom na ledjima izmedju krila.inace se ne bavim uzgojem bastarda, to radi moj brat iz beceja i proslog leta je od moje zelene gloster zenke izlegao 1 leglo bastarda od stiglica i jedno leglo bastarda od cajzle. pozdav od gase iz ns.
Nazad na vrh Ići dole
Pepikg

Pepikg


Broj poruka : 212
Datum upisa : 29.10.2011
Godina : 49
Lokacija : Kragujevac

Mozambik cajzla (Serinus mozambicus) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mozambik cajzla (Serinus mozambicus)   Mozambik cajzla (Serinus mozambicus) - Page 2 Icon_minitimePon Avg 19, 2013 10:15 pm

Danas sam odlucio da uzmem par mozambika iako cena za pojedinacnu kupovinu nije pristupacna a ona je 25 evra po ptici.
Medjutim ja sam mu rekao da izvadi jedan par dok ja razgledam ostale ptice.
Kad sam dosao kuci izvadio iz kutije rekao bih da nije u pitanju par,jedan je muzjak mozambik sigurno ali ovo sto bi trebalo da je zenka je veca ptica istih boja samo ima malu kao crnkastu ogrlicu oko vrata.Slikacu sutra,ne znam kako izgleda velika mozambik cajzla,jer sam pomislio na to,obzirom da su i jedna i druga ptica pocele da pevaju posle pola sata...!
Ne znam da li me je zeznuo itd,ali kad postavim sutra slike treba mi pomoc od iskusnih egzoticara.
Nazad na vrh Ići dole
Pepikg

Pepikg


Broj poruka : 212
Datum upisa : 29.10.2011
Godina : 49
Lokacija : Kragujevac

Mozambik cajzla (Serinus mozambicus) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mozambik cajzla (Serinus mozambicus)   Mozambik cajzla (Serinus mozambicus) - Page 2 Icon_minitimeUto Avg 20, 2013 12:09 pm

evo slika prvo zenke,ako je uopste zenka,napominjem da je nesto veca nego muzjak
[You must be registered and logged in to see this image.]



zajedno- levo "zenka" I desno muzjak
[You must be registered and logged in to see this image.]



I slika muzjaka...
[You must be registered and logged in to see this image.]



Obe ptice pustaju istu kratku ali glasnu pesmu od 3-4 sekunde,pretpostavljam da to I nije cela pesma,barem ono sto sam cuo po internet.tj.kako peva.
Nazad na vrh Ići dole
Pepikg

Pepikg


Broj poruka : 212
Datum upisa : 29.10.2011
Godina : 49
Lokacija : Kragujevac

Mozambik cajzla (Serinus mozambicus) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mozambik cajzla (Serinus mozambicus)   Mozambik cajzla (Serinus mozambicus) - Page 2 Icon_minitimeČet Avg 22, 2013 7:48 pm

ima li pomoci od egzoticara?Da li je ovo zenka I da li je iste sorte obzirom da je nesto veca?
Nazad na vrh Ići dole
Luckyboy
General
General
Luckyboy


Broj poruka : 1626
Datum upisa : 20.12.2009
Lokacija : Smed.Palanka Šumadija

Mozambik cajzla (Serinus mozambicus) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mozambik cajzla (Serinus mozambicus)   Mozambik cajzla (Serinus mozambicus) - Page 2 Icon_minitimeČet Avg 22, 2013 8:55 pm

Verovatno je ženka,nije dobro operjana,kada se sredi znaćeš sigurno šta je.
Na klipu,ženka levo,mužjak desno.

Nazad na vrh Ići dole
Pepikg

Pepikg


Broj poruka : 212
Datum upisa : 29.10.2011
Godina : 49
Lokacija : Kragujevac

Mozambik cajzla (Serinus mozambicus) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mozambik cajzla (Serinus mozambicus)   Mozambik cajzla (Serinus mozambicus) - Page 2 Icon_minitimeSub Avg 24, 2013 9:55 pm

da li je neko od ovde prisutnih imao ili drzi,izvodi serinus canicollise?
[You must be registered and logged in to see this image.]

Nazad na vrh Ići dole
Pepikg

Pepikg


Broj poruka : 212
Datum upisa : 29.10.2011
Godina : 49
Lokacija : Kragujevac

Mozambik cajzla (Serinus mozambicus) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mozambik cajzla (Serinus mozambicus)   Mozambik cajzla (Serinus mozambicus) - Page 2 Icon_minitimeNed Avg 25, 2013 11:06 pm

da ovo je par sto imam,nakon dosta pretrazivanja i informacija.Ogrlica oko vrata kod zenke je znak razlike.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Pepikg

Pepikg


Broj poruka : 212
Datum upisa : 29.10.2011
Godina : 49
Lokacija : Kragujevac

Mozambik cajzla (Serinus mozambicus) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mozambik cajzla (Serinus mozambicus)   Mozambik cajzla (Serinus mozambicus) - Page 2 Icon_minitimeUto Sep 03, 2013 11:05 pm

Evo jednog sajta sa svim vrstama i podvrstama roda Serinus
[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Pepikg

Pepikg


Broj poruka : 212
Datum upisa : 29.10.2011
Godina : 49
Lokacija : Kragujevac

Mozambik cajzla (Serinus mozambicus) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mozambik cajzla (Serinus mozambicus)   Mozambik cajzla (Serinus mozambicus) - Page 2 Icon_minitimeUto Okt 22, 2013 8:39 pm

Navedeni par velikih mozambik cajzli na slikama iznad je poceo da svija gnezdo i danas ih uhvatim na delu,dok sam sedeo kod ptica i pio kafu, mozambici se pare.Muzjak sam pretura i pravi gnezdo,mada jako neuredno,dok zenka samo pogleda letimicno,ne ucestvuje u gradnji puno.Za dalje videcemo....
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Mozambik cajzla (Serinus mozambicus) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mozambik cajzla (Serinus mozambicus)   Mozambik cajzla (Serinus mozambicus) - Page 2 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Mozambik cajzla (Serinus mozambicus)
Nazad na vrh 
Strana 2 od 4Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći
 Similar topics
-
» serinus mozambicus x serinus leucopigius
» Štanc cajzla, žutarica( Serinus serinus)
» Azijski kanarinac(Serinus pusillus)
» Serinus atrogularis Reichenowi - (Yellow-rumped serinus)
» Himalajska cajzla Carduelis spinoides

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Egzote :: Carduelidae-
Skoči na: