Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Izlozbene Tigrice

Ići dole 
+25
sasam
mime30
pikasovl
Laza
ado
Banjalucanin
Dalibor Vasic
Tomaz Grajzar
TomazGrajzar
Rea
Milena
fuz80
slobodan
Jugoslav
dr.nenad86
Bruno Čebulj
SrdjanKG
Alex
szigics
Saša vr
haralampijexxl
ZQKY
rtomek
Luckyboy
igorsand
29 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći
AutorPoruka
Alex




Broj poruka : 67
Datum upisa : 26.03.2010
Lokacija : Pancevo

Izlozbene Tigrice - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izlozbene Tigrice   Izlozbene Tigrice - Page 2 Icon_minitimePet Mar 26, 2010 11:12 am

Predivna tema,
nego imao bih par pitanja u vezi proklijale hrane, naime znam kako se sprema , nego me zanima koje vrste semenki se koriste, sta tigrice najradije jedu u obliku proklijalih semenki?
Nazad na vrh Ići dole
haralampijexxl

haralampijexxl


Broj poruka : 57
Datum upisa : 24.03.2010
Lokacija : Beograd

Izlozbene Tigrice - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izlozbene Tigrice   Izlozbene Tigrice - Page 2 Icon_minitimePet Mar 26, 2010 12:41 pm

hvala roby! raduje me da interesovanje za standarde raste! vlada je fenomenalan covek, koga interesuje neka potrazi i zorana zivkovica i srdjana lalica (obojica iz beograda).
planiram izlozbe, ali tek krajem ove i pocetkom sledece godine, jer pre decembra mi nece stasati za pokazivanje... (trenutno su u jajima Razz )

@alex ja ne koristim klice, tako da najbolje da igor to pojasni...


p.s. zaboravio sam da se predstavim u sekciji za to, evo sad cu, a evo i ovde: odgajivac sam standard tj izlozbenih ticrica, a i klasicnih tigrica, takodje radim i rucno hranjenje svih vrsta papagaja po porudzbini. iz beograda sam, a clan sam ornitoloskog kluba "tigrica" iz apatina!
pa ako neko ide sad u nedelju na skupstinu tamo mozemo da se vidimo! Smile
Nazad na vrh Ići dole
rtomek

rtomek


Broj poruka : 721
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 49
Lokacija : SU-V-SRB

Izlozbene Tigrice - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izlozbene Tigrice   Izlozbene Tigrice - Page 2 Icon_minitimePet Mar 26, 2010 1:45 pm

e vidimo se u nedelju cheers cheers
pozzz ROBY
Nazad na vrh Ići dole
haralampijexxl

haralampijexxl


Broj poruka : 57
Datum upisa : 24.03.2010
Lokacija : Beograd

Izlozbene Tigrice - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izlozbene Tigrice   Izlozbene Tigrice - Page 2 Icon_minitimePet Mar 26, 2010 3:09 pm

i ti si clan u apatinu? hahaha kakva slucajnost! vidimo se!!! lol! cheers
Nazad na vrh Ići dole
igorsand




Broj poruka : 201
Datum upisa : 11.03.2010
Lokacija : Zrenjanin

Izlozbene Tigrice - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izlozbene Tigrice   Izlozbene Tigrice - Page 2 Icon_minitimePet Mar 26, 2010 3:12 pm

Alex, ja trenutno dajem psenicu jer je imam pri ruci. Jedu je sa slascu i prava im je poslastica. Imam mlade pa kao neka dopuna. U sustini vole sve sto proklija.
Neki ljudi izbegavaju da daju proklijalo seme. Sumnjaju da stvara probleme u stomaku. Ja ove godine dodajem beli luk u prahu i nisam imao nikakve probleme.
Nazad na vrh Ići dole
igorsand




Broj poruka : 201
Datum upisa : 11.03.2010
Lokacija : Zrenjanin

Izlozbene Tigrice - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izlozbene Tigrice   Izlozbene Tigrice - Page 2 Icon_minitimePet Mar 26, 2010 3:18 pm

Davati i ovas/zob kao proklijalo seme.


Poslednji izmenio igorsand dana Pet Mar 26, 2010 4:38 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
rtomek

rtomek


Broj poruka : 721
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 49
Lokacija : SU-V-SRB

Izlozbene Tigrice - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izlozbene Tigrice   Izlozbene Tigrice - Page 2 Icon_minitimePet Mar 26, 2010 3:22 pm

haralampijexxl ..nisam ja kod Ćureta već koa gost iz Subotice !!! cheers Very Happy ( www.sekcija-pticara.rs )
Nazad na vrh Ići dole
igorsand




Broj poruka : 201
Datum upisa : 11.03.2010
Lokacija : Zrenjanin

Izlozbene Tigrice - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izlozbene Tigrice   Izlozbene Tigrice - Page 2 Icon_minitimePet Mar 26, 2010 3:26 pm

Pa ljudi organizujte se malo. Eto ima ljudi koji ne izlazu, a drze izlozbene tigrice. Jos kada Roby i ostali iz Subotice nabave tigrice, bice 10-tak ljudi koji gaje tigrice. Sto ce dovesti do broja od 50-60 tigrica na izlozbama za 2-3 godine.
Nazad na vrh Ići dole
haralampijexxl

haralampijexxl


Broj poruka : 57
Datum upisa : 24.03.2010
Lokacija : Beograd

Izlozbene Tigrice - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izlozbene Tigrice   Izlozbene Tigrice - Page 2 Icon_minitimePet Mar 26, 2010 10:09 pm

vazi roby, ja sam uclanjen tamo tek nekoliko meseci i znam jako malo ljudi... u svakom slucaju vidimo se tamo!
ma napravicemo nesto od ove nase scene za koju godinu! ja sam veliki entuzijasta za tigrice uopste i njihovu genetiku, vidim da je sve vise takvih i siguran sam da rezultati nece izostati! jedino mislim da je veliki ogranicavajuci faktor za nas ovde CENA! jer kad neko treba da izdvoji celu platu za 1 ili 2 ptice, bogami meni su drhtale ruke...
Nazad na vrh Ići dole
igorsand




Broj poruka : 201
Datum upisa : 11.03.2010
Lokacija : Zrenjanin

Izlozbene Tigrice - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izlozbene Tigrice   Izlozbene Tigrice - Page 2 Icon_minitimePet Mar 26, 2010 11:06 pm

Jeste problem je cena. Ali moze se naci solidna ptica za "male" pare ako znas gde da trazis. Evo ovde kod mene, problem odgajivaca je prodaja ptica. Neko ko hoce da napravi vrhunsku pticu cesto mora da dobije 50-60-70 cak i 100 mladih godisnje. On bude zadovoljan sa 4-5 ili 10 ptica. Sve ostalo mu je visak sa kojim cesto nezna sta da radi. Sve ove "lose" ptice imaju istu kvalitetnu krv kao i ove sto odgajivac zeli da ostavi. Predpostavljam da je situacija i u drugim zemljama slicna. Da ima odgajivaca koji se zatrpaju mladim.
Mogu da budem precizan. Povremeno mogu da dobijem 10-15 ptica za 150-200 evra! Garantujem da se od tih ptica moze zapoceti ozbiljan rad. U sebi imaju "vrhunsku" krv, ali nisu ispale top/vrh ptice. Top ptice, retko da neki odgajivac prodaje. A ako prodaje, to su vec astronomske cene.
Rado cu pomoci svakom ko je zainteresovan, ako je transfer za Srbiju moguc. Evo ja cu od sebe da poklonim 5-6 komada u interesu pocetka rada sa izlozbenim tigricama u Srbiji! Smile
Nazad na vrh Ići dole
haralampijexxl

haralampijexxl


Broj poruka : 57
Datum upisa : 24.03.2010
Lokacija : Beograd

Izlozbene Tigrice - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izlozbene Tigrice   Izlozbene Tigrice - Page 2 Icon_minitimeSub Mar 27, 2010 2:55 am

evo reda velicine, daniel lutolf mi se pre 2 nedelje pohvalio da je u 2010. prstenovao vec 240 ptica! znaci covek godisnje izbaci oko 1000 standarda!
slazem se da moze da se od slabijih dobije odlicna ptica, imam gomilu primera, ali ko moze da priusti sebi neka kupi sto bolju pticu! pogotovo ako misli da ima manji broj parova!!!
Nazad na vrh Ići dole
Alex




Broj poruka : 67
Datum upisa : 26.03.2010
Lokacija : Pancevo

Izlozbene Tigrice - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izlozbene Tigrice   Izlozbene Tigrice - Page 2 Icon_minitimeSub Mar 27, 2010 8:36 am

Gospodo, imam jos jedno pitanjce, imam dva zicana kaveza, jedan do drugog i u svakome po jedan par, da li treba da bude neke barijere izmedju njih da se ne vide ili mogu da ostavim tako kako jeste da se vide medjusobno?
hvala
Nazad na vrh Ići dole
SrdjanKG

SrdjanKG


Broj poruka : 442
Datum upisa : 18.02.2010
Godina : 52
Lokacija : Resnik,KG - SRB 10 2

Izlozbene Tigrice - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izlozbene Tigrice   Izlozbene Tigrice - Page 2 Icon_minitimeSub Mar 27, 2010 9:06 am

Igorsand,ovo sto si napisao (da bi poklonio nesto standarda radi povecanja i poboljsanja standarda kod nas) je za svaku pohvalu!!! I u svakom slucaju,svaka ti cast za to!!! E sad,dal je moguc transfer,to ne znam! Al najbitnija je tvoja dobra volja i zelja da pomognes!!! Pozz
Nazad na vrh Ići dole
haralampijexxl

haralampijexxl


Broj poruka : 57
Datum upisa : 24.03.2010
Lokacija : Beograd

Izlozbene Tigrice - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izlozbene Tigrice   Izlozbene Tigrice - Page 2 Icon_minitimeSub Mar 27, 2010 10:24 am

@alex, mozes tako da ih ostavis ako ne smetaju jedni drugima. ali ako je neka ptica, pogotovo zenka, zakacena na zicu sto blize kavezu drugog para, onda je problem! znaci da se toj zenki svidja susedni muzjak i moras da napravis barem vizuelnu prepreku.
Nazad na vrh Ići dole
Alex




Broj poruka : 67
Datum upisa : 26.03.2010
Lokacija : Pancevo

Izlozbene Tigrice - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izlozbene Tigrice   Izlozbene Tigrice - Page 2 Icon_minitimeNed Mar 28, 2010 9:27 am

haralampijexxl ::
@alex, mozes tako da ih ostavis ako ne smetaju jedni drugima. ali ako je neka ptica, pogotovo zenka, zakacena na zicu sto blize kavezu drugog para, onda je problem! znaci da se toj zenki svidja susedni muzjak i moras da napravis barem vizuelnu prepreku.
U smislu ko se kome svidja ne smetaju jedni drugima, ptice su uparene, nego, jedna zenka je postala malo nervozna od kada sam okacio kucice, leti tamo vamo po kavezu, i cesto se zakaci za zicu sa one strane gde drugi par ima kucicu, nekako imam osecaj da ona merka tu drugu kucicu, kao da zeli da se gnezdi tamo ili bar da "osmeka" kucicu. Zato se pitam da li je bolje da stavim vizuelnu barijeru, da nema vise ometanja i problema sa izborom kucice.
Nazad na vrh Ići dole
igorsand




Broj poruka : 201
Datum upisa : 11.03.2010
Lokacija : Zrenjanin

Izlozbene Tigrice - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izlozbene Tigrice   Izlozbene Tigrice - Page 2 Icon_minitimeNed Mar 28, 2010 9:15 pm

Stavi ti nesto izmedju. Mogu kroz zicu da se zakace te zenke. I drugo, kada izadju mladi moze se desiti da kroz zicu zenka napadne mlade ukoliko se nadju na zici.

Haralampije, predpostavljas da on proizvede 1000 mladih. Mozda manje, mozda vise, ali nije bitno. Ja predpostavljam da sada pravi pauzu, pa da on prstenuje mozda 300 komada sa prstenovima 2010. Bitno je da su to velike kolicine ptica u svakom slucaju. Takvih odgajivaca ima dosta i kod nekih je problem visak ptica. Jos jedna jako bitna stvar je boja/crtez koji se trazi. Sivozelene i sive ptice su uglavnom najkvalitetnije i ima ih najvise. Tako da se one mogu naci kvalitetne i "jeftine"
Naravno da je idealno ako neko moze da izdvoji ozbiljnije pare za 2-3 para! I jos bolje ako ih taj koji kupuje sam prstom pokaze i odabere Smile

SrdjaneKG vec sam malo pregledao sajt sa informacijama o uvozu zivotinja/ptica i koliko mi se cini nema nekog specijalnog problema oko uvoza. Veterinarska potvrda da su ptice zdrave i prevod toga na srpski. Karantin je (21 dan) u stanu/kuci onog ko ce drzati te ptice u Srbiji. Koliko mi se cini nije nikakav problem uvoza.
Samo treba da se jave zainteresovani Smile Pored mojih besplatnih ptica, mogu sigurno da "skupim" 20-30-40 sasvim solidnih ptica od odgajivaca koji imaju ozbiljne ptice, za prihvatljive pare.
Nazad na vrh Ići dole
Alex




Broj poruka : 67
Datum upisa : 26.03.2010
Lokacija : Pancevo

Izlozbene Tigrice - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izlozbene Tigrice   Izlozbene Tigrice - Page 2 Icon_minitimeNed Mar 28, 2010 9:27 pm

Hvala puno na odgovoru i tebi i haralampiju,
sto se tice uvoza ptica, to je super stvar, svima bi godilo da se uveze nova krvna linija kvalitetnih primeraka
Nazad na vrh Ići dole
haralampijexxl

haralampijexxl


Broj poruka : 57
Datum upisa : 24.03.2010
Lokacija : Beograd

Izlozbene Tigrice - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izlozbene Tigrice   Izlozbene Tigrice - Page 2 Icon_minitimeNed Mar 28, 2010 11:41 pm

apsolutno stavi neku vizuelnu prepreku ako je takva situacija! da li si pogledao dokumentarce o Geraldu Binksu i Jo Mannesu? ako nisi pogledaj!

iskreno sto se lutolfa tice, mislim da takvi odgajivaci ne prave pauzu...
pogledajte slike pa komentarisite!
http://www.daniel-luetolf.ch/
Nazad na vrh Ići dole
igorsand




Broj poruka : 201
Datum upisa : 11.03.2010
Lokacija : Zrenjanin

Izlozbene Tigrice - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izlozbene Tigrice   Izlozbene Tigrice - Page 2 Icon_minitimePon Mar 29, 2010 12:47 pm

Nisam gledao taj dokumentarac. Gde moze da se nadje?
Nazad na vrh Ići dole
haralampijexxl

haralampijexxl


Broj poruka : 57
Datum upisa : 24.03.2010
Lokacija : Beograd

Izlozbene Tigrice - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izlozbene Tigrice   Izlozbene Tigrice - Page 2 Icon_minitimeUto Mar 30, 2010 12:39 am

ipak bi to bila reklama, pa cemo preko pm...
Nazad na vrh Ići dole
haralampijexxl

haralampijexxl


Broj poruka : 57
Datum upisa : 24.03.2010
Lokacija : Beograd

Izlozbene Tigrice - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izlozbene Tigrice   Izlozbene Tigrice - Page 2 Icon_minitimeUto Mar 30, 2010 3:48 pm

http://picasaweb.google.com/haralampijeXXL/Standardi2010?feat=directlink


evo malo slicica da parite oci, nisam neki fotograf ali... Wink sunny

p.s. ako neko moze da mi pomogne da embedujem slike sa picase neka me PM! hvala! cheers
Nazad na vrh Ići dole
haralampijexxl

haralampijexxl


Broj poruka : 57
Datum upisa : 24.03.2010
Lokacija : Beograd

Izlozbene Tigrice - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izlozbene Tigrice   Izlozbene Tigrice - Page 2 Icon_minitimeUto Mar 30, 2010 3:58 pm

a evo i roditelja mojih pilica!
http://picasaweb.google.com/lh/photo/cOGxaq3tRUb3Uknexnd1sQ?authkey=Gv1sRgCLTF96_wsrWUwAE&feat=directlink
http://picasaweb.google.com/lh/photo/8xhFrxJBvt0jj_HaWEkQbA?authkey=Gv1sRgCLTF96_wsrWUwAE&feat=directlink
http://picasaweb.google.com/lh/photo/xx4BD7FRPDX04wQInwOESw?authkey=Gv1sRgCLTF96_wsrWUwAE&feat=directlink
Nazad na vrh Ići dole
igorsand




Broj poruka : 201
Datum upisa : 11.03.2010
Lokacija : Zrenjanin

Izlozbene Tigrice - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izlozbene Tigrice   Izlozbene Tigrice - Page 2 Icon_minitimeČet Apr 01, 2010 10:44 am

Zna li ko gde mogu da nadjem podelu po grupama/bojama/varijatetima za izlozbene tigrice? Ali za izlozbe u Srbiji. Nikako da nadjem taj pravilnik.
Nazad na vrh Ići dole
SrdjanKG

SrdjanKG


Broj poruka : 442
Datum upisa : 18.02.2010
Godina : 52
Lokacija : Resnik,KG - SRB 10 2

Izlozbene Tigrice - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izlozbene Tigrice   Izlozbene Tigrice - Page 2 Icon_minitimeČet Apr 01, 2010 11:11 am

Mozes da nadjes u knjizi Standardi za ocenjivanje ptica( knjigu je izdala organizacija sudija SOF-a)! Tu je spisak svih ptica kako su na izlozbama podeljene po sekcijama i klasama (pa i standard tigrica,a ima odvojeno i opisi mutacija) po COM-u!!E sad knjiga je stampana 2003 i verovatno ima nekih promena u medjuvremenu (od strane COM-a) u sekcijama i klasama! Pozz
Nazad na vrh Ići dole
rtomek

rtomek


Broj poruka : 721
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 49
Lokacija : SU-V-SRB

Izlozbene Tigrice - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izlozbene Tigrice   Izlozbene Tigrice - Page 2 Icon_minitimeČet Apr 01, 2010 9:31 pm

Sekcija: “I”- Izložbena tigrica
Šarene ptice se ne izlažu, (sem u sekcijama od 41-44)
Klase: Ptice sa 1 ili 2 godišnjim prstenovima

Kol. Pojed.
1 2 Normal svetlo zeleni
3 4 Normal svetlo plavi
5 6 Normal sivozeleni
7 8 Normal sivi
9 10 Slaty
11 12 Svi normali sa tamnim faktorom
13 14 Opalini zelene serije (i sa tamnim faktorom)
15 16 Opalini plave serije (i sa tamnim faktorom)
17 18 Normal cimetni zelene serije (i sa tamnim faktorom)
19 20 Normal cimetni plave serije (i sa tamnim faktorom)
21 22 Opalin cimetni zelene serije (i sa tamnim faktorom)
23 24 Opalin cimetni plave serije (i sa tamnim faktorom)
25 26 Žuto lice od 1-24
27 28 Svetlokrili (i opalini i žuto lice), duginih boja
29 30 Dilute (žuti ili beli i žuto lice), sivokrili (normal,opalin, plava serija sivokrilih i žuto lice)
31 32 Fallow (normal,opalin,žuto lice)
33 34 Clearbody (texas,easly,normal i opalini), saddleback (i žuto lice)
35 36 Ino (i žuto lice)
37 38 Špangl sa duplim faktorom (i žuto lice)
39 40 Leacewing (normal,opalin,i žuto lice)
41 42 Recesivno šareni, žuti i beli tamnooki (normal,cimet,opalin i žuto lice)
43 44 Dominantno šareni (normal,cimet,opalin i žuto lice)
45 46 Špangl od 1-26
47 48 Ćubasti od 1-46
49 50 Ostali

Sekcija: “I” BIS izvorna izložbena tigrica
Klase: Ptice sa 1 ili 2 godišnjim prstenovima
Kol. Pojed.
1 2 Normal
3 4 Mutacije
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Izlozbene Tigrice - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izlozbene Tigrice   Izlozbene Tigrice - Page 2 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Izlozbene Tigrice
Nazad na vrh 
Strana 2 od 8Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći
 Similar topics
-
» vitamini za tigrice
» ponasanje zenke tigrice
» Par pitanja vezano za Tigrice
» Moja gnezda za izolžbene tigrice
» tigrice-muzijak i zenka starost za parenje

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Papagaji :: Mali papagaji-
Skoči na: