Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Vajtrok...

Ići dole 
5 posters
AutorPoruka
zoranknez

zoranknez


Broj poruka : 144
Datum upisa : 07.03.2010
Godina : 64
Lokacija : Kruševac

Vajtrok... Empty
PočaljiNaslov: Vajtrok...   Vajtrok... Icon_minitimeČet Mar 25, 2010 11:34 pm

Vajtrok (Whlte Rock)

Ovo je jedan od najpoznatijih i najraširenijih sojeva Plimut roka. Nastao je ukrštanjem Plimuta sa Leghornom l belim Vijandotom. Iako je kao i matična rasa zadržao kombinovane osobine, Vajtrok Ima i neke osobine rasa za proizvodnju mesa, pa se najčešće koristi za brojlerskl tov,mada se zbog dobre nosivosti gaji i kao kombinovana rasa. Brz rast pilića, rano operjavanje, dobro korišćenj hrane u uslovlma intezivnog odgoja, izražena tovnost, dobar kvalitet mesa i bela boja perja, sve ove osobine čine da Vajtrok predstavlja jednu od najznačajnijih rasa za proizvodnju brojlera. Dobra nosivost još više ističe korist ove rase. Vajtrok je bolja nosilja od graorastog Plimuta (Amroka), jer je prosečna godišnja nosivost 190 jaja sa smeđom bojom ljuske. Osim boje, koja je bela, Vajtrok je u svemu sličan graorastom Plimutu, samo sa nešto izraženijim dubinama i širinama oblika. Vajtrok se koristi kao čista rasa za postajanje linijskih hlbrida teških rasa.
Vajtrok... Vajtrok1


Poslednji put izmenio SrdjanKG dana Pon Apr 05, 2010 12:00 am, izmenio ukupno 2 puta (Razlog : Velika slova u naslovu,imas podforume pa stavljaj u odgovarajuci deo)
Nazad na vrh Ići dole
Beca272

Beca272


Broj poruka : 32
Datum upisa : 28.04.2010
Godina : 52
Lokacija : okolina Lazarevca

Vajtrok... Empty
PočaljiNaslov: Re: Vajtrok...   Vajtrok... Icon_minitimeUto Okt 12, 2010 2:04 pm

Da li je neko kupovao piliće ove rase preko Živinarske zadruge

http://www.dmzivinarstvons.com/zivina%203.htm

i kakva su vam iskustva sa njima, tj zanima me kvalitet pilića pošto su mi se neki žalili koji su uzimali piliće nekih drugih rasa od njih da su im odmah dobili kokcidiozu i da vrlo ne ujednačeno rastu .
Hvala i ozdrav
Nazad na vrh Ići dole
MILAN

MILAN


Broj poruka : 320
Datum upisa : 26.08.2010
Godina : 32
Lokacija : BEZDAN

Vajtrok... Empty
PočaljiNaslov: Re: Vajtrok...   Vajtrok... Icon_minitimeSre Okt 13, 2010 8:14 pm

Iz mog komsiluka 3 kuće su uzele ukupno 50 pilića jar. talijanke (sve je istovremeno stiglo), e sad problem je u tome sto su naručili uključujući i mene jednodnevne piliće,a stigli pilići nejednaki neki sa krilcima, a neki su stvarno bili 1 dan stari barem po izgledu...Od tih 50 pilića u komsiluku je sad ostalo 10-tak komada...počeli su ko ludi da crkavaju istog dana kad su dosli !!!!
Nazad na vrh Ići dole
Beca272

Beca272


Broj poruka : 32
Datum upisa : 28.04.2010
Godina : 52
Lokacija : okolina Lazarevca

Vajtrok... Empty
PočaljiNaslov: Re: Vajtrok...   Vajtrok... Icon_minitimeČet Okt 14, 2010 6:49 am

MILAN ::
Iz mog komsiluka 3 kuće su uzele ukupno 50 pilića jar. talijanke (sve je istovremeno stiglo), e sad problem je u tome sto su naručili uključujući i mene jednodnevne piliće,a stigli pilići nejednaki neki sa krilcima, a neki su stvarno bili 1 dan stari barem po izgledu...Od tih 50 pilića u komsiluku je sad ostalo 10-tak komada...počeli su ko ludi da crkavaju istog dana kad su dosli !!!!

Toga sam se i plašio, šta da ti kažem, komšije ti nisu usamljen slučaj. Kolega je iz Lazarevca potegao do NS da uzme piliće i kad je došao kući, ista pesma ....
Hvala na odgovoru
Nazad na vrh Ići dole
bozidar prorocic




Broj poruka : 114
Datum upisa : 01.11.2011
Godina : 45
Lokacija : cetinje

Vajtrok... Empty
PočaljiNaslov: Re: Vajtrok...   Vajtrok... Icon_minitimeČet Nov 10, 2011 9:18 am

kakva su iskustva odgajivaca vajtroka i kakav je kvalitet njihovog mesa i nosivost
Nazad na vrh Ići dole
Dragan-Opovo




Broj poruka : 60
Datum upisa : 02.02.2012
Godina : 53
Lokacija : Opovo-Juznibanat

Vajtrok... Empty
PočaljiNaslov: Re: Vajtrok...   Vajtrok... Icon_minitimeNed Feb 05, 2012 5:44 pm

Božo, koliko ja znam, Vajtroka u bar mojoj okolini nema. Potegao sam dobro da pokusam da ga nadjem i nisam uspeo. Imalo je jedno malo jato u Čeneju, ali zbog višegodišnjeg izvođenja u krvi jako su lošeg kvaliteta. I ako se nadje nešto, veliki ce problem biti osvežiti krv.
Nazad na vrh Ići dole
bozidar prorocic




Broj poruka : 114
Datum upisa : 01.11.2011
Godina : 45
Lokacija : cetinje

Vajtrok... Empty
PočaljiNaslov: Re: Vajtrok...   Vajtrok... Icon_minitimePon Feb 06, 2012 10:41 pm

dragane budi ljubazan pa mi opisi kvaltet ove rase nosivost kvalitet mesa tvoja iskustva jako bih ti bio zahvalan i ja ali i drugi odgajivaci
Nazad na vrh Ići dole
Dragan-Opovo




Broj poruka : 60
Datum upisa : 02.02.2012
Godina : 53
Lokacija : Opovo-Juznibanat

Vajtrok... Empty
PočaljiNaslov: Re: Vajtrok...   Vajtrok... Icon_minitimeUto Feb 07, 2012 12:34 am

Vajtrok je izuzetan, tovni tip-i to je osnovna prica njegovog držanja.Nosivost mu je odlična i ide čak i do 170-190 jaja po koki koja su prilično krupna.Odlično napreduje od samog starta,ima dobru konverziju hrane, mada malo kasnije operjava-te se savetuje njegovo izvodjenje kada teperatura bude malo stabilnija ( znači od druge polovine marta ).Veliki problem je sto se dosta teško nalazi na nasem tržištu.Uglavnom ono sto sam video bili su mezeli, ne tako sjajni, ali prilično krupni.
Nazad na vrh Ići dole
bozidar prorocic




Broj poruka : 114
Datum upisa : 01.11.2011
Godina : 45
Lokacija : cetinje

Vajtrok... Empty
PočaljiNaslov: Re: Vajtrok...   Vajtrok... Icon_minitimePon Mar 12, 2012 9:27 am

dragane ja sam razgovarao sa brojnim odgajivacima iz srbije i nijedan ne moze da se sjeti da vajtroka ima neki odgajivac u srbiji d ali je to zaista tako
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Vajtrok... Empty
PočaljiNaslov: Re: Vajtrok...   Vajtrok... Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Vajtrok...
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Ukrasna Zivina :: Krupne rase zivine-
Skoči na: