Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Zimovka(Pyrrhula pyrrhula)

Ići dole 
+31
Ivica
Goran Cvetanoski-Coko
gocke
Pash031
mica
border
skembi69
Marjan
IGOR 72
Rale
Alexandar
dule33
RedMan
SrdjanKG
Vasa
milos0205
Boban
Santa
kima
Rale KG
Danijel
dr.nenad86
stefanos7
Petar
Бане
Nikolasbc
Sale77-Nis
Ivan_NIsh
Bogdanik
milannish
Zika
35 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
AutorPoruka
Zika
Sumadinac
Sumadinac
Zika


Broj poruka : 1122
Datum upisa : 20.12.2009
Lokacija : Kragujevac

Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) Empty
PočaljiNaslov: Zimovka(Pyrrhula pyrrhula)   Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) Icon_minitimeSub Dec 26, 2009 7:10 pm

Prelepi muzjak
Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) Zimovkamuzjak
Razlike izmedju polova
Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) Razlikeupolovima
Ova ptica je jedna od najlepsih ptica koje se mogu naci u Srbiji.Muzjak ima glavu rep krila i grlo crne a prsa jarko crvene boje tako da svojim izgledom prosto pleni poglede dok zenkina prsa su sivosmedje boje..Hrani se semenkmama,puzicima,insektima mladim pupoljcima.U zarobljenistvu jede kanarinsko seme sa dodatkom suncokreta.Oglasava se zanimljivo raznim cvrkutima i zvizducima sklona je imitaciji i ostali zvukova ili delova pesme drugih ptica.Bice jos price o ovoj prelepoj ptici....
Nazad na vrh Ići dole
milannish

milannish


Broj poruka : 248
Datum upisa : 23.12.2009
Godina : 44
Lokacija : Niš

Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) Empty
PočaljiNaslov: Re: Zimovka(Pyrrhula pyrrhula)   Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) Icon_minitimeSre Dec 30, 2009 8:38 pm

RAZMNOZAVANJE ZIMOVKI - LICNO ISKUSTVO

Pre 5-6odine sam uspeo da dobijem jedno potomstvo mladih zimovki i ovom prilikom cu pokusati da u kratkim crtama ispricam kako je to sve bilo.

Iamo sam 2 para mladih ptica iz prirode koje sam drzao u odvojenim kavezima dimenzija 60x50x40cm. Dobio sam ih sredinom oktobra meseca kao relativno plasljive ptice. Vec oko nove godine su se primetno smirile. Hranio sam ih mesavinom semena za kanarince uz dodatak suncokreta stim da su redovno dobijale svakojake bobice koje sam nalazio u prirodi. U periodu niskih temperatura, uz suncokret sam davao i malu kolicinu usitnjenih oraha. Od bobica, izdvojio bih crne bobice divljeg jorgovana, zatim narandzaste bobice (neznam tacan naziv) iz zardinjera kao i jos jedne crne bobice koje rastu kao jednogodisnja korovska biljka. Uz sve to nudio sam im konstantno zelenis i to spanac, misljakinju, bokvicu i gomilu drugih trava u priodu formiranja ploda i cveta za koje neznam tacan naziv a vec u periodu prve vegetacije (kraj februara i pocetak marta) i prve pupoljke koje sam imao u blizini. U februaru sam poceo da pravim jajacanu hranu (kao za dohranjivanje kanarinaca) i prvih nedelju dana sam je mesao sa semenjem dok ptice nisu pocele same da je jedu. Redovno sam klijao niger i konoplju. U tom periodu sam umesto grita sam pravio mesavinu od starog maltera, gasenog kreca, usitnjene cigle, krede (obicna bela, iz skole) i pecenih ljuski kokosjih jaja i usitnjenog kamenog uglja.
Negde sredinom marta primetio sam da jedan muzjak “nalice” na drugog muzjaka ukoliko bi se nasli jedan blizu drugog i pored toga sto su bili u odvojenim kavezima.
Verovatno je vec svima poznato da kod zimovki zenke biraju partnera. Ova zenka koja je bila u kavezu sa “usiljenim” – nasilnim muzjakom je bila nezainteresovana za njega dok je ova u drugom kavezu drugacije reagovala na njegovu pesmu i njegovo specificno skakutanje. Na raspolaganju sam imao malu letilicu dimenzija 120x60x100cm koja je sa dve ceone strane imala zicano pletivo dok su druge strane bile zatvorene. Unutar, pri vrhu, sam ubacio dva gnezda koja sam rucno napravio od vrbovih mladih grancica, precnika oko 10cm. Koliko je bilo moguce ispleo sam mlade grancice oko konture gnezda i zakacio ista po dijagonali kaveza. Od materijala sam ponudio razne koncice, suvo korenje, suvu travu i na zalost, zbog neiskustva, i kucinu (konopljina dlaka). Ovo ne preporucujem, platio sam skolu neiskustva, jer se kasnije desilo da se pticama pojedini komadi omotaju oko noge i u tom slucaju mora odmah da se reaguje – kao sto sam i ja.
Pocetkom marta sam pustio par u letilicu uz standardnu hranu kao i prethodnih dana. Posle samo jednog dana muzjak je odabrao gnezdo i redovno je ulazio u njega i trudio se da ga popuni ali je to vise bila njegova “macho” maska.
Muzjak je bio veoma uporan, pevao je neprekidno I udvarao se svojim ljubavnim plesom. Neprekidno bi nosio razne grancice I korenje sa poda gore u gnezdo I nevesto pokusavao da ga isplete. Zenka nije bila agresivna prema njemu, delovala je hladno uz silno njegovo udvaranje. Sam cin parenja nisam imao prilike da vidim.
Jednog jutra me je na podu ispod gnezda docekalo slomljeno jaje koje je ispalo iz nedovoljno popunjenog gnezda. Nisam vise oklevao, od vec pripremljenog materijala sam rukama popunio samo dno gnezda reskirajuci da li ce da nastavi da nosi u njemu. Na moju srecu vec narednog jutra me je docekalo novo jaje. Svakog narednog jutraje nosila jos po jedno osim poslednjeg jajeta koje je snela nakon dva dana. Bilo je ukupno pet jajeta. Kada je snela poslednje jaje, pocela je da lezi bez ikakvih problema. Muzjak ju je redovno hranio na gnezdu a I desavalo se da u nekim trenucima I on lezi na jajima. Nakon dve nedelje izleglo se prvo pile I u naredna 3 dana imao sam 4 mlada.
Roditelji su ih marljivo hranili, semenskom i jajcanom hranom. U tom periodu sam poceo svakodnevno da sakupljam paukove; na sve strane sam ih lovio i sakupljao. Sebi sam bio zacrtao kao neku normu da moram svakog dana da uhvatim minimum 30 paukova i tako je i bilo. Kad god bih ubacio posudu sa paukovima u kavez, muzjak bi prvo “pokupio” one najzivahnije da bi na kraju pojeo i one poluzive.
Buduci da se ptici nisu izveli svi istog dana, postojala je i razlika u velicini pilica. Nakon 6 dana alkirao sam tri mlada (precnik alke 3,2mm) a cetvrto pile, koje je bilo najkrupnije, je ostalo bez alke. Tada sam ponovo platio danak svom neiskustvu, lm, narednog jutra sam pronasao na podu uginule alkirane mlade sa raskrvavljenim i izbledelim nogicama na kojima su bile alke.
Ovaj ptic koji je ostao sam je brzo napredovao buduci da su ga hranila oba roditelja. Nakon prvih nedelju dana dao sam multivitaminski preparat preko vode za pice a u jajcanoj hrani sam povremeno stavljao AD kapi u maloj dozi.
Ako se dobro secam, oko 16.-17. dana je mlado izaslo iz gnezda. Roditelji su nastavili da a hrane i negde oko 25 dana je pocelo I samo da kljuca jajcanu hranu I polomljeno semenje. Odprilike u tom periodu je zenka snela novo jaje pa nakon njega i sledece. Ponovo moje neiskustvo je dominiralo i buduci da nisam prestao da dajem jajcanu hranu i klijavo seme, muzjak je polomio jaja u velikom nagonu za parenjem.
Tada sam odvojio mladog gimpla koji je samostalno jeo i za koji dan je i poceo da pevusi. Cuvao sam ga zajedno sa ostalim pticama FE tako da je “pokupio” razne ture i javljanja sto je generalno, meni licno, bilo i vrlo drago.
Naredne jeseni sam imao peh sa pacovima, ostao sam bez vecine ptica i vise nisam pokusavao bilo sta dalje po pitanju ukrstanja.
Da napomenem da u to vreme nije bilo foruma, imao sam dial-up konekciju, nisam imao koloniju crva brasnara a pomoc ostalih pticara iz mog kraja je bila vrlo oskudna tako da se sve ovo zasnivalo na neku moju logiku tadasnju.
Nazad na vrh Ići dole
milannish

milannish


Broj poruka : 248
Datum upisa : 23.12.2009
Godina : 44
Lokacija : Niš

Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) Empty
PočaljiNaslov: Re: Zimovka(Pyrrhula pyrrhula)   Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) Icon_minitimeSub Jan 02, 2010 7:13 pm

Bobice za zimovke

Za ljubitelje zimovki, navescu neke biljke cije plodove (semenke) rado jedu zimovke a vrlo lako se mogu naci u prirodi. Zbog razlicitih naziva zavisno od podrucja navescu samo latinske nazive biljaka.
Evo nekih bobica koje sam ja nudio svojim gimplovima:

Ligustrum Vulgare
Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) Ligustrumvulgare

Pyracantha

Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) Pyracantha

Crataegus Oxyacantha
Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) Crataegusoxyacantha

Solanum Nigrum

Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) Solanumnigrum

Sambucus Nigra
Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) Sambucusnigra

Sledece biljke nisu bobicaste ali su nezaobilane kod drzanja zimovki:

Fraxinus Ornus
Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) Fraxinusornus

Stellaria media
Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) Stellariamedia

Capsella Bursa
Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) Capsellabursa

Cichorium Ntybus
Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) Cichoriumntybus

i naravno Taraxacum Officinale
Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) Taraxacumofficinale
Nazad na vrh Ići dole
Bogdanik

Bogdanik


Broj poruka : 691
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 35
Lokacija : Leskovac

Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) Empty
PočaljiNaslov: Re: Zimovka(Pyrrhula pyrrhula)   Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) Icon_minitimeSub Jan 02, 2010 8:26 pm

Mene fascinira izgled ove ptice, vise nego izgled kanarinaca boje. Crveno-crna kombinacija boje je moja omiljena i u privatnom zivotu. Ovo malo snega i hladnog vremena sto je bilo pocetkom Decembra nateralo je zimovke da sidju u nize krajeve, tako je jedan pticar iz mog grada na iste sasvim slucajno naleteo i uhvatio 6 kom ,koje na zalost ne poklanja. A rado bih drzao jednog muzjaka !
Nazad na vrh Ići dole
Ivan_NIsh

Ivan_NIsh


Broj poruka : 39
Datum upisa : 02.01.2010
Godina : 38
Lokacija : NIs

Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) Empty
PočaljiNaslov: Re: Zimovka(Pyrrhula pyrrhula)   Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) Icon_minitimeSub Jan 02, 2010 9:39 pm

Evo da prenesem i ja neka moja 'iskustva' sa zimovkama Very Happy
Od trenutka kad sam ih dobio,pustio sam ih u letilicu dimenzije 120X60X80 cm,to je i dan danas samo njihov 'stan'.Od prilike sam poceo da ih pripremam za parenje krajem februara meseca na slican nacin kako kanarice.Znaci davao sam im mesavinu za kanarince,dodavao sam po malo nigera i non stop zelenisa i voca.Normalno ptice su imale mir,gledao sam da ih sto manje ometam u toku dana.Stavio sam obicno plasticno gnezdo za kanarince presvuceno mekim pamukom,i malo sam ga zamaskirao grancicama od bora.Poceo sam da ubacujem razne travcice,grancice i zenka i muzijak su krenuli da prave zajdeno gnezdo(jedan vrlo lep prizor).
Nisam imao prilike da vidim kako muzijak gazi zenku ali jednog dana sam primetio jaje u gnezdu.Svaki naredni dan sam vidjao jos jedno jaje vise i tako je snela 5 jaja.Zenka je uredno lezala na jajima,muzijak je hranio i sve je to tako lepo islo,Medjutim iz ne znam kog razloga posle 4-5 dana zenka je pocela da izbacuje po jedno jaje iz gnezda i sve ih razbijala. Crying or Very sad
Nisam odustajao i gubio nadu nego sam ocistio gnezdo i nastavio da ih hranim jajcanom hranom,klijalim semenomi svim ostalim zelnisom i vocem i nakon nekog perioda ponovo zenka krene da nosi jaja.Snese ovog puta 4 kom,i lezi na njima uredno,i ponovo nakod 4-5 dana izbaci jaje i polomi ga affraid
Ni sam ne znam zasto je to radila,ali sam tada odustao od parenja,izvadio gnezdo i izbacio svu onu ishranu koja ih 'usiljava".
Neki pticari su mi rekli da to radi zenka od stresa,ja iskreno mislim da nije imala nikakv stres,ne moze nista nocu da ih upasi,u prostoriji gde ih drzim sem mene niko ne ulazi.
I dalje imam taj par zimovki i ove godine planiram ponovo da pokusam da ih uparim,pa ako imate neke predloge i zamerke recite bice od koristi.
Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
Sale77-Nis

Sale77-Nis


Broj poruka : 939
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 46
Lokacija : Nis -Srbija

Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) Empty
PočaljiNaslov: Re: Zimovka(Pyrrhula pyrrhula)   Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) Icon_minitimeSub Jan 02, 2010 10:04 pm

Ivane ja sam cuo da zenke osete kad su jaja neplodna i da izvrse nuzdu po njima ili ih izbace znaci to sam cuo da starijih pticara tako pricaju mozdaje tako a mozda i ne.
Nazad na vrh Ići dole
Ivan_NIsh

Ivan_NIsh


Broj poruka : 39
Datum upisa : 02.01.2010
Godina : 38
Lokacija : NIs

Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) Empty
PočaljiNaslov: Re: Zimovka(Pyrrhula pyrrhula)   Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) Icon_minitimeSub Jan 02, 2010 10:15 pm

Ne znam Sale,moguce da je to,mada opet da su sva neplodna,jos dva puta to mi malo nelogicno ali dobro pokusacu ove godine ponovo,mozda sam pogresio negde Rolling Eyes
Sad planiram da im ostavim sijalice one malo kao diode da imaju cele noci i oni i kanarinke pa cemo da vidimo.
Nazad na vrh Ići dole
milannish

milannish


Broj poruka : 248
Datum upisa : 23.12.2009
Godina : 44
Lokacija : Niš

Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) Empty
PočaljiNaslov: Re: Zimovka(Pyrrhula pyrrhula)   Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) Icon_minitimeSub Jan 02, 2010 11:36 pm

Ivane prijatelju, svaka cast na uspehu, podkovan si jednim iskustvom ma kako se ono zavrsilo. Moj predlog je da ih pustis u veci kavez i prosaras ishranu jos vise narocito kad to bude trebalo ili, ona slozenija solucija, da promenis zenku. Bice prilike, zdravlja samo....
Nazad na vrh Ići dole
Ivan_NIsh

Ivan_NIsh


Broj poruka : 39
Datum upisa : 02.01.2010
Godina : 38
Lokacija : NIs

Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) Empty
PočaljiNaslov: Re: Zimovka(Pyrrhula pyrrhula)   Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) Icon_minitimeNed Jan 03, 2010 8:54 pm

Naravno MIlane,bice prilike.Eto sad znam da i ti imas iskustvo za zimovkama pa cemo da dopunjujemo znanje koliko to moze da uspresno izvedemo zimovke.
Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Nikolasbc

Nikolasbc


Broj poruka : 27
Datum upisa : 30.12.2009
Godina : 56
Lokacija : Sabac

Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) Empty
PočaljiNaslov: Re: Zimovka(Pyrrhula pyrrhula)   Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) Icon_minitimeNed Jan 10, 2010 9:37 pm

Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) Zimovka1vs
Nazad na vrh Ići dole
milannish

milannish


Broj poruka : 248
Datum upisa : 23.12.2009
Godina : 44
Lokacija : Niš

Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) Empty
PočaljiNaslov: Re: Zimovka(Pyrrhula pyrrhula)   Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) Icon_minitimePon Jan 11, 2010 12:08 am

Nikolasbc ::
http://img532.imageshack.us/content_round.php?page=done&l=img532/8530/zimovka1vs.jpg

imam problem sa ovim fajlom a mozda i linkom...ne mogu da otvorim pa bih te zamolio da proveris svoj post.
Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) Icon_cheers
Nazad na vrh Ići dole
Бане

Бане


Broj poruka : 326
Datum upisa : 02.01.2010
Godina : 43
Lokacija : Loznica-RS

Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) Empty
PočaljiNaslov: Re: Zimovka(Pyrrhula pyrrhula)   Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) Icon_minitimePon Jan 11, 2010 8:09 pm

milance otvara kod mene
Nazad na vrh Ići dole
milannish

milannish


Broj poruka : 248
Datum upisa : 23.12.2009
Godina : 44
Lokacija : Niš

Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) Empty
PočaljiNaslov: Re: Zimovka(Pyrrhula pyrrhula)   Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) Icon_minitimePon Jan 11, 2010 8:55 pm

Evo sad sam i ja otvorio, sorry
Nazad na vrh Ići dole
Petar
Čivijaš
Čivijaš
Petar


Broj poruka : 92
Datum upisa : 20.12.2009
Godina : 34
Lokacija : Srbija-Sabac

Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) Empty
PočaljiNaslov: Re: Zimovka(Pyrrhula pyrrhula)   Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) Icon_minitimePon Jan 18, 2010 7:56 pm

ja sam danas davao mojim zimovkama ove crvene bobice sa slike jedu kapo blesave,bas vole ovo mnogo vise nego Solanum Nigrum,samo je problem sto ne znam kako se zove,a koliko vidim milan nis ovo nije stavio da u jelovnik zimovki...
Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) Pyrrhulapyrrhuladc2118.th
Nazad na vrh Ići dole
stefanos7




Broj poruka : 8
Datum upisa : 24.12.2009
Godina : 32
Lokacija : Nish

Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) Empty
PočaljiNaslov: Re: Zimovka(Pyrrhula pyrrhula)   Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) Icon_minitimeSre Jan 20, 2010 9:15 pm

Istu razliku sam i ja uocio, ali ne bih znao da objasnim o cemu je rec... Da li neko strucniji ume ovo da pojasni , kao i da li postoji jos neka razlika sem fizicki uocljivih Question study
Nazad na vrh Ići dole
Bogdanik

Bogdanik


Broj poruka : 691
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 35
Lokacija : Leskovac

Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) Empty
PočaljiNaslov: Re: Zimovka(Pyrrhula pyrrhula)   Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) Icon_minitimeSre Jan 20, 2010 11:15 pm

Kao i kod anifli tj konopljara. Jedni su crveni sa crnim nogama, dok su drugi pink sa smedjim nogama. Za stiglice je vec pomenuto. Pogledajte bas kakva je razlika u boji na nogama.
Nazad na vrh Ići dole
Nikolasbc

Nikolasbc


Broj poruka : 27
Datum upisa : 30.12.2009
Godina : 56
Lokacija : Sabac

Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) Empty
PočaljiNaslov: Re: Zimovka(Pyrrhula pyrrhula)   Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) Icon_minitimeSre Jan 20, 2010 11:52 pm

ljudi gde da nabavim zimovke????????????
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) Empty
PočaljiNaslov: Re: Zimovka(Pyrrhula pyrrhula)   Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) Icon_minitimeČet Jan 21, 2010 2:19 pm

Ja mislim da kod gimplova i kod divljih ptica ne mozemo pricati o intenzivnosti kao kategoriji vec samo o jacoj obojenosti perja to jest o neintenzivnim i intenzvnim zimoivkama ne mozemo govoriti vec o samo o razlici u obojenosti perja.....

To je moje misljenje voleo bi da cujem i druga.....

Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
Danijel

Danijel


Broj poruka : 939
Datum upisa : 29.12.2009
Godina : 43
Lokacija : Srbija-Vranje

Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) Empty
PočaljiNaslov: Re: Zimovka(Pyrrhula pyrrhula)   Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) Icon_minitimeČet Feb 11, 2010 1:22 pm

To sto u prirodi kod jedne iste vrste ima razlike u obojenosti perja je uticaj ishrane tj, u zavisnosti od boravka nekih ptica na pojedinim mestima gde rastu odredjene vrste biljaka i trava, pa tako jedne ptice iste vrste konzumiraju u vecim kolicinama hranu koja je bogatija karotinima, a druge ptice iste vrste manje.Mada su te razlike veoma male one u uocljive.Jos nesto sto moze znatno uticati na razliku u obojenosti je to da su starije ptice uvek intenzivnije obojene od mladjih primeraka koji su izvedeni te godine, pa samim tim i ja delim isto misljenje s Nenadom da se o intenzivnosti kao kategorija kod divljih ptica nemoze govoriti bas iz razloga koji sam naveo.

[IMhttps://2img.net/r/ihimizer/img85/4705/293405009.jpg[/IMG]

Evo slika i nekih mutiranih zimovki

Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) Europesche20kleine20gou

Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) Europesche20kleine20gouu

Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) Europesche20kleine20goun
Nazad na vrh Ići dole
Rale KG

Rale KG


Broj poruka : 84
Datum upisa : 01.03.2010
Godina : 62
Lokacija : Kragujevac

Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) Empty
PočaljiNaslov: Re: Zimovka(Pyrrhula pyrrhula)   Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) Icon_minitimePet Mar 05, 2010 6:30 pm

Dosta je napisano o ovoj prelepoj ptici, a od mene nekoliko slika mutacija Zimovke koje do sada nisu objavljene na ovom forumu. Za pocetak jedna grupna slika svih mutacija. Pogledajte koje su to samo boje.Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) Zimovkeinjihovemutacije
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) Empty
PočaljiNaslov: Re: Zimovka(Pyrrhula pyrrhula)   Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) Icon_minitimePet Mar 05, 2010 6:34 pm

Ja mislim da su ovo prelepe kompjuterske boje u fotosopu..


Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
Rale KG

Rale KG


Broj poruka : 84
Datum upisa : 01.03.2010
Godina : 62
Lokacija : Kragujevac

Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) Empty
PočaljiNaslov: Re: Zimovka(Pyrrhula pyrrhula)   Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) Icon_minitimePet Mar 05, 2010 6:48 pm

Slazem se Nenade sa tobom za predhodnu sliku ali sta mislis za sledece slike. Ovo je narandzasta mutacija. Izvinjavam se sto saljem pojedinacne slike za svaku poruku ali tako je i preglednije i lepshe.Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) Zimovkanarandzastamutaco
Nazad na vrh Ići dole
Rale KG

Rale KG


Broj poruka : 84
Datum upisa : 01.03.2010
Godina : 62
Lokacija : Kragujevac

Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) Empty
PočaljiNaslov: Re: Zimovka(Pyrrhula pyrrhula)   Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) Icon_minitimePet Mar 05, 2010 6:52 pm

Smedja pastel mutacijaZimovka(Pyrrhula pyrrhula) Zimovkamutacijasmedjapa
Nazad na vrh Ići dole
Rale KG

Rale KG


Broj poruka : 84
Datum upisa : 01.03.2010
Godina : 62
Lokacija : Kragujevac

Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) Empty
PočaljiNaslov: Re: Zimovka(Pyrrhula pyrrhula)   Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) Icon_minitimePet Mar 05, 2010 6:59 pm

Na kraju za mene najlepsa, perlasta mutacija.Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) Zimovkaperlastamutacija
Nazad na vrh Ići dole
kima

kima


Broj poruka : 200
Datum upisa : 28.02.2010
Godina : 41
Lokacija : Kragujevac

Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) Empty
PočaljiNaslov: Re: Zimovka(Pyrrhula pyrrhula)   Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) Icon_minitimePet Mar 05, 2010 7:28 pm

Rale pogresio si za onu sliku zimovke gde si napisao da je to narandzasta mutacija.To je podvrsta Pirrhula erythaca(sivoglava zimovka) koja naseljava sume u planinskim predelima do 4000 metara nadmorske visine.Jako simpaticna ptica velicine oko 17 cm,pre par godina sam imao samo muzijaka.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) Empty
PočaljiNaslov: Re: Zimovka(Pyrrhula pyrrhula)   Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Zimovka(Pyrrhula pyrrhula)
Nazad na vrh 
Strana 1 od 5Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
 Similar topics
-
» Mutacije Zimovke( Pyrrhula pyrrhula)
» Sticlic x zimovka
» Meksicka zimovka (Carpodacus mexicanus)

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Avifauna Evrope :: Ptice pevacice-
Skoči na: