Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Patuljasta kokinkina...

Ići dole 
+34
Matija95
rade
markos87
Sinisa Petrovic
sasa87
xxx dado xxx
vlada1981
Ivan/Rex
dejan-limar
goran74
vrdjuro
misko
Irena Kuvizic
Mirko_98
Sale77-Nis
mnedel3
GoranKac
markotiki
caravan
mladenbp
dr.nenad86
Marjan
Jovo13
dusan dragan
Toni72
milosfox
santini
Dijamant
markom_le
SrdjanKG
sasar_le
ivan81
dalibor
zoranknez
38 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći
AutorPoruka
Marjan

Marjan


Broj poruka : 1557
Datum upisa : 25.02.2011
Godina : 45
Lokacija : Pirot, R. Srbija.

Patuljasta kokinkina... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Patuljasta kokinkina...   Patuljasta kokinkina... - Page 2 Icon_minitimeSub Feb 26, 2011 4:36 pm

Patuljasta kokinkina... - Page 2 49929658
Patuljasta kokinkina... - Page 2 95028357
Nazad na vrh Ići dole
Marjan

Marjan


Broj poruka : 1557
Datum upisa : 25.02.2011
Godina : 45
Lokacija : Pirot, R. Srbija.

Patuljasta kokinkina... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Patuljasta kokinkina...   Patuljasta kokinkina... - Page 2 Icon_minitimeSub Feb 26, 2011 4:51 pm

Patuljasta kokinkina... - Page 2 Img2710ss
Patuljasta kokinkina... - Page 2 59968561
Nazad na vrh Ići dole
Marjan

Marjan


Broj poruka : 1557
Datum upisa : 25.02.2011
Godina : 45
Lokacija : Pirot, R. Srbija.

Patuljasta kokinkina... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Patuljasta kokinkina...   Patuljasta kokinkina... - Page 2 Icon_minitimeSub Feb 26, 2011 5:09 pm

Patuljasta kokinkina... - Page 2 Img2709d
Patuljasta kokinkina... - Page 2 Img2716g
Ovo su moje patuljaste kokinkine kako vam se cine?
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Patuljasta kokinkina... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Patuljasta kokinkina...   Patuljasta kokinkina... - Page 2 Icon_minitimeSub Feb 26, 2011 5:34 pm

NA prvoj slici, onaj petao je po meni extra.......
Ne razumem se u zivinu, odmah da naglasim, ali ove koke...... Odskacu..........



Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Patuljasta kokinkina... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Patuljasta kokinkina...   Patuljasta kokinkina... - Page 2 Icon_minitimeSub Feb 26, 2011 5:43 pm

Ne razumem se toliko, mislim bas ono strucno ali znam da prepoznam kvalitet, vidjao sam na izlozbama dosta zivine i odprilike znam, sta je dobro sta ne..
Ovi primerci su iznad proseka za nase izlozbe, na kojima sam imao prilike da ih vidjam.

Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
Jovo13

Jovo13


Broj poruka : 179
Datum upisa : 05.09.2010
Godina : 31
Lokacija : Vitkovac-Kraljevo

Patuljasta kokinkina... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Patuljasta kokinkina...   Patuljasta kokinkina... - Page 2 Icon_minitimeNed Feb 27, 2011 9:04 am

Prelepe su kokinkine,petao mi se bas svidja Shocked

Nazad na vrh Ići dole
dalibor

dalibor


Broj poruka : 277
Datum upisa : 06.04.2010
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac

Patuljasta kokinkina... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Patuljasta kokinkina...   Patuljasta kokinkina... - Page 2 Icon_minitimePon Feb 28, 2011 6:23 am

Kvalitet nema sta...!!!
Nazad na vrh Ići dole
mladenbp

mladenbp


Broj poruka : 113
Datum upisa : 10.02.2010
Godina : 43
Lokacija : Bela Palanka, Srbija

Patuljasta kokinkina... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Patuljasta kokinkina...   Patuljasta kokinkina... - Page 2 Icon_minitimeUto Mar 01, 2011 7:53 am

Maki,

Svaka cast druze...drago mi je da si se pridruzio forumu da prezentujes svoje koke...Ja sam ti vise puta rekao svoje misljenje o kvalitetu tvojih koka, pa ne bih da se ponavljam...Dobar si odgajivac (ne samo zivine vec i svega ostalog sto drzis) i samo tako nastavi...

Imas veoma lepu uspomenu na prof. Kugu...nek' mu je laka zemlja...

Pozdrav,

Mladen
Nazad na vrh Ići dole
Marjan

Marjan


Broj poruka : 1557
Datum upisa : 25.02.2011
Godina : 45
Lokacija : Pirot, R. Srbija.

Patuljasta kokinkina... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Patuljasta kokinkina...   Patuljasta kokinkina... - Page 2 Icon_minitimeUto Mar 01, 2011 3:56 pm

Volijere u zimovniku za patuljaste kokinkine.
Patuljasta kokinkina... - Page 2 Img2769y
Patuljaste kokinkine u dvorištu
Patuljasta kokinkina... - Page 2 33712765
Matično jato
Patuljasta kokinkina... - Page 2 28295462
Nazad na vrh Ići dole
Marjan

Marjan


Broj poruka : 1557
Datum upisa : 25.02.2011
Godina : 45
Lokacija : Pirot, R. Srbija.

Patuljasta kokinkina... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Patuljasta kokinkina...   Patuljasta kokinkina... - Page 2 Icon_minitimeUto Mar 01, 2011 4:07 pm

Mladi 2010.Selekcionisani
Patuljasta kokinkina... - Page 2 17865022
Mladi petao 2010 tigrasti
Patuljasta kokinkina... - Page 2 19711551
Nazad na vrh Ići dole
dusan dragan

dusan dragan


Broj poruka : 325
Datum upisa : 27.09.2010
Godina : 53
Lokacija : Nis

Patuljasta kokinkina... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Patuljasta kokinkina...   Patuljasta kokinkina... - Page 2 Icon_minitimeUto Mar 01, 2011 6:45 pm

Moj petlic !!! Smile
Patuljasta kokinkina... - Page 2 Dsc01171
Plave kokinkine sa berze u Pancevu...
Patuljasta kokinkina... - Page 2 Sdc19259
Petlic takodje sa berze u Pancevu.. Smile
Patuljasta kokinkina... - Page 2 Sdc19258
Nazad na vrh Ići dole
Marjan

Marjan


Broj poruka : 1557
Datum upisa : 25.02.2011
Godina : 45
Lokacija : Pirot, R. Srbija.

Patuljasta kokinkina... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Patuljasta kokinkina...   Patuljasta kokinkina... - Page 2 Icon_minitimeUto Mar 01, 2011 7:31 pm

Nemoj pogrešno da me shvatiš nisam zlonameran.

Prva slika greške u standardu: visok stav, loša obojenost, kresta.....

slike sa berze plavi se slabo vide ali i njihov stav je visok,

druga slika ako je tigrast treba da je mnogo tufnastiji i manja kresta( niže usađena).



Poslednji izmenio marjan pirot dana Pon Nov 19, 2012 1:22 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Marjan

Marjan


Broj poruka : 1557
Datum upisa : 25.02.2011
Godina : 45
Lokacija : Pirot, R. Srbija.

Patuljasta kokinkina... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Patuljasta kokinkina...   Patuljasta kokinkina... - Page 2 Icon_minitimeUto Mar 01, 2011 7:37 pm

Tigrasta kokinkina svoju punu boju dostiže sa dve pa čak i tri godine starost.To je moje iskustvo jer njih držim od samog početka.Pa samim tim imam najviše iskustva sa njima. Idea
Nazad na vrh Ići dole
Jovo13

Jovo13


Broj poruka : 179
Datum upisa : 05.09.2010
Godina : 31
Lokacija : Vitkovac-Kraljevo

Patuljasta kokinkina... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Patuljasta kokinkina...   Patuljasta kokinkina... - Page 2 Icon_minitimeUto Mar 01, 2011 8:41 pm

Marjane prelepe su vam kokinkine,a jos lepse deluju u ovako lepom dvoristu Shocked

Jer vam stigla pp od mene?
Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
dusan dragan

dusan dragan


Broj poruka : 325
Datum upisa : 27.09.2010
Godina : 53
Lokacija : Nis

Patuljasta kokinkina... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Patuljasta kokinkina...   Patuljasta kokinkina... - Page 2 Icon_minitimeSre Mar 02, 2011 12:19 pm

Da sam kupovao lepo bih birao kvalitet ali ovog petla sam dobi zajedno sa kokom...Vidjao sam svakakve kokinkine visoke i niske,ruzne i lepe, ali ovakve kao tvoje nisam..!! Smile Imao sam jednom belog petla ali je bio previse borben, napao je psa i zavrsio karijeru.Sad Bio je bas kao po tvojim standardima kao sto si napisao gore..!Sta sve drzite sem kokinkina..??
Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
Marjan

Marjan


Broj poruka : 1557
Datum upisa : 25.02.2011
Godina : 45
Lokacija : Pirot, R. Srbija.

Patuljasta kokinkina... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Patuljasta kokinkina...   Patuljasta kokinkina... - Page 2 Icon_minitimeSre Mar 02, 2011 1:33 pm

Da se pogrešno ne protumači nisam ja napisao standarde nego ljudi od struke za tu rasu( patuljastu kokinkinu).

Ja samo pratim moj odgoj i pridržavam se zahtevima iz Standarda koji su bitni da bi jedinke koje ja dobijam iz odgoja zadovoljile sve zahteve za tu rasu.

Kvalitet se ne kupuje nego stvara dugotrajnim radom.
Stvarnjem adekvatnih uslova po svim aspektima što se tiče odgoja, smeštaja, ishrane i naravno preventive.


Poslednji izmenio marjan pirot dana Sre Okt 24, 2012 8:59 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
caravan




Broj poruka : 10
Datum upisa : 04.03.2011

Patuljasta kokinkina... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Patuljasta kokinkina...   Patuljasta kokinkina... - Page 2 Icon_minitimePet Mar 04, 2011 11:50 pm

ok hvala
polako se snalazim
pokazat cu Vam moje kokinkine samo dok ih uslikam
Nazad na vrh Ići dole
caravan




Broj poruka : 10
Datum upisa : 04.03.2011

Patuljasta kokinkina... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Patuljasta kokinkina...   Patuljasta kokinkina... - Page 2 Icon_minitimePon Mar 07, 2011 3:51 pm

Bravo ista je takva ali samo bijela.
pozz
Nazad na vrh Ići dole
dusan dragan

dusan dragan


Broj poruka : 325
Datum upisa : 27.09.2010
Godina : 53
Lokacija : Nis

Patuljasta kokinkina... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Patuljasta kokinkina...   Patuljasta kokinkina... - Page 2 Icon_minitimePon Mar 07, 2011 4:17 pm

Imao sam i bele ali su uginule jos kao pilici. Sad
Evo slike koke, to mi je jedina slika.
Patuljasta kokinkina... - Page 2 Dsc006941
Nazad na vrh Ići dole
Jovo13

Jovo13


Broj poruka : 179
Datum upisa : 05.09.2010
Godina : 31
Lokacija : Vitkovac-Kraljevo

Patuljasta kokinkina... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Patuljasta kokinkina...   Patuljasta kokinkina... - Page 2 Icon_minitimePon Mar 07, 2011 8:17 pm

Steta za bele Neutral
Crna koka je bas lepa.
A jer ovo gore pored crne feniks?Da nemas od njih neku sliku? Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
dusan dragan

dusan dragan


Broj poruka : 325
Datum upisa : 27.09.2010
Godina : 53
Lokacija : Nis

Patuljasta kokinkina... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Patuljasta kokinkina...   Patuljasta kokinkina... - Page 2 Icon_minitimePon Mar 07, 2011 8:55 pm

Ovo pored i jeste feniks, ali nazalost nemam nijednu sliku od njih.Imam par mladih feniksa i jednog matorog pevca.
Nazad na vrh Ići dole
markotiki

markotiki


Broj poruka : 9
Datum upisa : 21.02.2011

Patuljasta kokinkina... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Patuljasta kokinkina...   Patuljasta kokinkina... - Page 2 Icon_minitimeUto Mar 08, 2011 12:20 pm

[img]Patuljasta kokinkina... - Page 2 22022011709.th [/img]
Nazad na vrh Ići dole
markotiki

markotiki


Broj poruka : 9
Datum upisa : 21.02.2011

Patuljasta kokinkina... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Patuljasta kokinkina...   Patuljasta kokinkina... - Page 2 Icon_minitimeUto Mar 08, 2011 12:21 pm

To je moj petlic kokinkine, malo je prljav ali nema veze.
Nazad na vrh Ići dole
Marjan

Marjan


Broj poruka : 1557
Datum upisa : 25.02.2011
Godina : 45
Lokacija : Pirot, R. Srbija.

Patuljasta kokinkina... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Patuljasta kokinkina...   Patuljasta kokinkina... - Page 2 Icon_minitimeUto Mar 15, 2011 4:32 pm

KAKO DOBITI KVALITETNU PATULJASTU KOKINKINU?

Da bi odgajao patuljastu kokinkinu koja će ispuniti skoro sve zahteve iz Standarda za tu rasu morao sam se naoružati znanjem iz nauke o nasleđivanju( genetici) i steknem adekvatno iskustvo za prepoznavanje kvalitetnih patuljastih kokinkina za razmnožavanje. Što ima za rezultat mogućnost dobijanja što boljeg kvaliteta mladih. Prvo i osnovno pravilo u mom odgoju glasi:” samo kvalitetni primerci koji su provereni u odgoju daju dobro potomstvou u određenom broju”. Na taj zaključak sam došao dugotrajnim radom sa prosečnim i visoko kvalitetnim primercima u toj rasi. Svake godine sam marljivo vodio matičnu knjigu izvođenja i došao do saznanja da su jedinke sa nedostacima u standardu dominantne u odnosu na kvalitetne primerke. Iz takvih parenja sam uvek dobijao prosečan kvalitet i poneko pile kvalitetnog izložbenog tipa. Tek sa unošenjem sveže “krvi” odličnog kvaliteta i ukrštanju sa proverenim jedinkama dobio sam kvalitet izložbenog tipa u većem procentu. Tako da od proverenih roditelja procenat kvalitetnih patuljastih kokinkina iznosi 30 %.Nekima se možda čini da je ovo malo ali svaki poznavalac ove problematike će se složiti samnom jer je veoma teško dobiti veliki broj kvalitetnih primeraka. Samim tim patuljasta kokinkina izložbenog tipa je vrlo zahtevna za rad ali svojim izgledom na izložbi živine dominira u odnosu na prosečne primerke.


USLOVI IZLAGANJA NA IZLOŽBU ŽIVINE


Kada smo dobili kvalitetne patuljaste kokinkine izložbenog tipa moramo se pridržavati određenih zahteva za izlaganje na izložbu živine.

Kao prvo moraju biti obeleženi odgovarajućim saveznim prstenom za tu rasu izdatog od Saveza odgajivača sitnih životinja Republike Srbije koji je određen od strane Evropske asocijacije odgajivača živine. Svi dobro znamo da se prstenovanje obavlja zatvorenim prstenom sa svim obeležjima koji treba da nosi( primer: EE SRB 15 09 C 0276 evropska asocijacija odgajivača živine, matična zemlja, veličina prstena, godina, serija i redni broj prstena sa napomenom da je svake godine druga boja prstena ). Da je urađen veterinarski pregled celog jata. Izdata potvrda veterinara da su jedinke zdrave i vakcinisane. Da se na vreme prijave na željenoj izložbi da bi mogle da uđu u katalog. Tek po ispunjavanju tih zahteva stiču pravo učešća i ocenjivanja na dan održavanja izložbe.


PRIPREMA PATULJASTE KOKINKINE ZA IZLAGANJE NA
IZLOŽBU ŽIVINE


Da bi patuljasta kokinkina bila prikazana u punoj lepoti i ocenjena adekvatnom ocenom od strane ocenjivača živine moramo sprovesti odgovarajuće mere koje će to da doprinesu. Kao prvo jedinke koje nameravamo da izlažemo moraju da prođu određenu dugoročnu pripremu.

Koja se sastoji u :
- Odabir jedunki koje ispunjavaju većinu zadatih zahteva iz standarda,
- adekvatno prstenovane, hranjene kvaitetnom hranom tokom cele godine a naročito tokom mitarenja,
- držane u čistim živinarniku( dno posuto piljevinom ), omogućiti svakodnevno kupanje u smešu sitnog peska, zemlje i pepela,
- na vreme očišćene od crevnih i spoljnih parazita i vakcinisane po završetak mitarenja.

Nakon odrađenih svih pomenutih zahteva imamo pravilno razvijenu, sa kvalitetnim perijem, adekvatno zaštićenu i zdravu pre svega patuljastu kokinkinu koju ćemo prestaviti na izložbu živine.

Nedelju pre početka izložbe radimo odabir jedinki koje ćemo izlagati na izložbe. Odvajamo ih u izložbenim kavezima da bi se navikle na njih, adekvatno hranimo pojačanom hranom obogaćenu vitaminima u vodi, da bi poboljšali njen trenutni imunitet.

Priprema na dan početka izložbe: Vršimo konačni odabir jedinki koje ćemo prikazati na izložbi. Kompletno pregledati samu jedinku( dali ima prsten, dali je prsten zaprljan ako jeste oprati ga da bi ocenjivač živine mogao jasno da vidi oznake na njemu, počupamo sva oštećena pera ako ih ima, zaprljana operemo i osušimo, krestu namažemo kremom za ruke da bi dobila još bolji sjaj. Tek tako pripremljena patuljasta kokinkina ima šanse da bude adekvatno ocenjena na izložbu i učini naše zalaganje od značaja.

Ovo je moj način pripreme patuljaste kokinkine koji Ja primenjujem. Stečen dugotrajnim radom i usavršavanu na otklanjanju problema koji nastaju u toku rada. Za sve probleme koje nisam mogao da rešim tražio sam pomoć od ljudi koji su daleko iskusniji i stručniji iz tih oblasti. Na koje su oni sa zadovoljstvom izilazili meni u susret, davajući adekvatna rešenja oko nastalih problema. Pa zato uvek ću biti zahvalan nekolicini dobrih ljudi koji su mi uvek pomagali kada mi je pomoć bila potrebna oko otklanjanja problema nastali oko odgoja patuljaste kokinkine. A posebno profesoru ALEKSANDRU KUGI iz Vinče međunarodnim instruktorom za živinu i tvorca naše Srpske rase kokoške Vinčanskog jelenka koji nažalost nije više sa nama. Neka mu je večna slava i hvala.


Autor teksta Dragana i Marjan Stanijev iz Pirota.


Poslednji put izmenio marjan pirot dana Sre Okt 24, 2012 8:22 pm, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole
Marjan

Marjan


Broj poruka : 1557
Datum upisa : 25.02.2011
Godina : 45
Lokacija : Pirot, R. Srbija.

Patuljasta kokinkina... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Patuljasta kokinkina...   Patuljasta kokinkina... - Page 2 Icon_minitimeSre Mar 16, 2011 10:25 pm

Prikaz liste iz matične knjige za patuljastu kokinkinu.
Patuljasta kokinkina... - Page 2 Mkpkokinkina
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Patuljasta kokinkina... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Patuljasta kokinkina...   Patuljasta kokinkina... - Page 2 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Patuljasta kokinkina...
Nazad na vrh 
Strana 2 od 9Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći
 Similar topics
-
» Patuljasta holandska cubasta
» Patuljasta jokohama...
» Patuljasta brama...
» Patuljasta italijanka
» Patuljasta viandota

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Ukrasna Zivina :: Patuljasta zivina-
Skoči na: