Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Japanski galebic (Lonchura striata domestica)

Ići dole 
+50
Dusan91ks
Marjan
sgrubi
Pash031
MilosPlana
Goran Gruza
milojed
miticsinger
carstvo zivotinja
Ivan/Rex
ivan79
suljaga
Dijamant
ivica.m
ivankv
vladogouldovi
skorkovic
Dalibor Vasic
fuz80
Matija95
acahaski
Iwan97
Aleksandar Djuric
Igorche81
Gero
dino
Goxy
jecham
Alexandar
stamil
smeshko lepushko
Dejan08
ivan83
bojan93pn
papayajamaica
vecos
VUK SOKO
Vasa
Santa
SrdjanKG
Aidemosyne
Srdjan
Danijel
Бане
dr.nenad86
Sale77-Nis
Bogdanik
rtomek
Laza
Luckyboy
54 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći
AutorPoruka
Danijel

Danijel


Broj poruka : 939
Datum upisa : 29.12.2009
Godina : 43
Lokacija : Srbija-Vranje

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 2 Icon_minitimeUto Feb 09, 2010 4:03 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Srdjan

Srdjan


Broj poruka : 287
Datum upisa : 02.02.2010
Godina : 49
Lokacija : Niš

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 2 Icon_minitimeUto Mar 09, 2010 9:41 pm

Ovde fale samo slike galebića sa ćubom,dobio sam na poklon 3 komada.Stvarno su interesantni.
Nazad na vrh Ići dole
rtomek

rtomek


Broj poruka : 721
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 49
Lokacija : SU-V-SRB

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 2 Icon_minitimeSre Mar 10, 2010 8:35 am

Aidemosyne slobodno zalutaj među ove divne ptice ...nažalost kod nas malo ko drži izložbene j.galebiće, pretežno se drže obične koje odgajivači najčešće koriste kao dadilje . Nažalost jako je teško nabaviti kvalitetne jedinke pa ih zbog toga i malo ima u Srbiji Embarassed Very Happy Wink . ali ima

aaaaaa vidimo se u Monoru ..a kako da te prepoznam ?????? Laughing
pozdrav ROBY Smile
Nazad na vrh Ići dole
Aidemosyne

Aidemosyne


Broj poruka : 20
Datum upisa : 28.02.2010
Godina : 58
Lokacija : Bgd

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 2 Icon_minitimeČet Mar 11, 2010 12:13 am

Roby, zakljucujem po ovim facama smajlija u tvojoj poruci da ti imas te kvalitetne izlozbene jedinke. Imas li koju viska?
Za Monor se premisljam, jer je vreme pogibeljno. Sada sam se sa Santom vratio iz Leskovca i bilo je prilicno gadno po autoputu. Imas li ti neku informaciju da ce vreme biti bolje? Mislim, ako bude ovako hladno da li ce biti egzota uopste? Cuo sam da je sve to na otvorenom, pa ako bude ovako od egzota ce valjda biti samo pingvini, njorke, severni gnjurci...
Sta kazes?
Nazad na vrh Ići dole
SrdjanKG

SrdjanKG


Broj poruka : 442
Datum upisa : 18.02.2010
Godina : 52
Lokacija : Resnik,KG - SRB 10 2

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 2 Icon_minitimeČet Mar 11, 2010 12:18 am

Na otvorenom je,na livadi(bio sam) Aidemosyne!Ako je i priblizno vako mislim da ce biti minimalno egzota! A Roby (cinjenicno)ima najbolje izlozbene galebice trenutno kod nas!!!
Nazad na vrh Ići dole
Aidemosyne

Aidemosyne


Broj poruka : 20
Datum upisa : 28.02.2010
Godina : 58
Lokacija : Bgd

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 2 Icon_minitimeČet Mar 11, 2010 12:25 am

A-ha. Pa dobro. Sada sam pregledao prethodne Robyjeve poruke i video mu ljubimce. Nadam se da ima nesto za "udaju".
Za Monor me hvata neizdrz, ali sam svestan da nema mnogo vajde ako bude vako... Mozda je bolje da pitam zenu - onda necu ici sigurno i gotova stvar! clown
Nazad na vrh Ići dole
Aidemosyne

Aidemosyne


Broj poruka : 20
Datum upisa : 28.02.2010
Godina : 58
Lokacija : Bgd

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 2 Icon_minitimeČet Mar 11, 2010 12:32 am

Evo, bejah na weather.com-u i kaze da ce u subotu u Pesti biti malo oblacno sa suncanim periodima, a temperatura od -3 do +6... Hm, hm, ko da im veruje...?
Zao mi je sto se danas nismo videli, jer sam hteo svasta da se popricamo, ali zvacu te sutra popodne telefonom.
Laku noc.
Nazad na vrh Ići dole
Santa

Santa


Broj poruka : 77
Datum upisa : 07.01.2010

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 2 Icon_minitimeČet Mar 11, 2010 12:47 am

Sine lepo spavaj. Robi ima super perle, ali samo tice iz istog legla ako se ne varam. Nema meni spavanja nocas Sad
Nazad na vrh Ići dole
Laza

Laza


Broj poruka : 1208
Datum upisa : 20.12.2009
Godina : 36
Lokacija : Svilajnac

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 2 Icon_minitimeČet Mar 11, 2010 8:06 am

Santa ::
Sine lepo spavaj. Robi ima super perle, ali samo tice iz istog legla ako se ne varam. Nema meni spavanja nocas Sad

Jbg, ce bude sve dobro, nego mora neko da ti jede dusu kao sto smo i mi nekad Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
rtomek

rtomek


Broj poruka : 721
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 49
Lokacija : SU-V-SRB

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 2 Icon_minitimeČet Mar 11, 2010 9:45 pm

Perlasta ( biserna ) mutacija je jedna od najnovijih u odgoju J. galebića ona se nasleđuje polno vezano recesivno , postoje zasad u dve boje smeđaperlasta i sivaperlasta . Ja sam ove divne ptice prvi put video na svetskom prvenstvu u italiji 2009 te godine i zaljubio se u njih ...pa nije ni prošlo mnogo vremena pa sam odlučio da ako treba i sa meseca ću da ih nabavim ....tako da nije trebalo ići skroz na mesec Very Happy ali već prošlog leta sam nabavio prvo sive a potom i smeđe perlaste J galebiće.
evo kako treba oni da izgledaju po standardu i njihove greške !!
pozzdrav ROBY

[You must be registered and logged in to see this image.]

NASLEDJIVANJE:

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
rtomek

rtomek


Broj poruka : 721
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 49
Lokacija : SU-V-SRB

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 2 Icon_minitimeČet Mar 11, 2010 10:21 pm

Aidemosyne pored perlastih izložbenih imam i crnosmeđe izložbene ( divne ogromne .odlično ocrtane !!!) i od njih imam nešto mladih , perlaste sam rasprodao, imao sam sive dosta . uspeo sam nabaviti i neke druge krvne linije tako da ću da ih fino moći mešati ...ali ih kombinujem pa preko nosioca ubacujem novu krv tako da zasad sve lepo funkcioniše !!! Od izložbenih crnosmeđih imam i od kolege iz Paraćina ( njegovi potiču iz svajcarske navodno ...ali nisu lepo ocrtane ali su dosta krupne pa ću da ih koristim zbog krvi ( njih Kremče zna iz Niša !! Wink ) ) sad imam dosta jaja ..pa vodećemo za koji mesec kako stvari stoje ..ja nevolim prodavati još neformirane ptice ..ili barem da znamo pol!!

Pa videćemo za Monor ja moram da idem Laughing Wink ..ali u svakom slučaju nije vreme za egzote ...biće u aprilu i u maju berza pa to već više pogoduje egzotama !!

pitaj ženu i ona će ti to reći Very Happy
pozdrav ROBY
Nazad na vrh Ići dole
Aidemosyne

Aidemosyne


Broj poruka : 20
Datum upisa : 28.02.2010
Godina : 58
Lokacija : Bgd

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 2 Icon_minitimeSub Mar 13, 2010 10:43 pm

Ok, Roby! Tice stvarno lepo izgledaju. Evo, ja se vec prijavljujem i stajem u red, pa da vidimo za koji mesec What a Face
U Monor ne odoh, jer se razboleh... A za sve je kriv Santa..., ali necemo sad o tome. Zenu nisam pitao, jer sam znao odgovor. Kad stignes javi kako je bilo tamo.
Uzdravlju.
Nazad na vrh Ići dole
Vasa
YA HABIBI YA AEINI
Vasa


Broj poruka : 1395
Datum upisa : 28.03.2010
Godina : 38
Lokacija : Srbija-Vranje RS 7-64

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 2 Icon_minitimeNed Apr 04, 2010 8:12 pm

danijel ::
Neznam nista posebno o egzotama i japanskim galebicima uopste i necu da komentarisem nista,nasao sam samo neke slike od njih i mogu da kazem da su ovo prelepe ptice koje su me na prvi pogled fascinirale....


[You must be registered and logged in to see this image.]

Slike govore sve...

Ova sa trece slike je vrh boja
Nazad na vrh Ići dole
VUK SOKO

VUK SOKO


Broj poruka : 10
Datum upisa : 08.04.2010

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 2 Icon_minitimePon Apr 12, 2010 11:33 am

kolege pticari dobijo sam na poklon japanske galebice pa me interesuje kako da ih pripremim za parenje i dali moraju da budu posebno u kavezu posto imam 2 para ili mogu da budu zajedno hvala unapred.
Nazad na vrh Ići dole
SrdjanKG

SrdjanKG


Broj poruka : 442
Datum upisa : 18.02.2010
Godina : 52
Lokacija : Resnik,KG - SRB 10 2

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 2 Icon_minitimePon Apr 12, 2010 11:38 am

Najbolje je Vuce da ti svaki par bude posebno! Neku posebnu pripremu za parenje njih nemas- klasika boksiras par,okacis kucicu,das materijal za gnezdo i obavezno pocnes da im dajes i meku hranu! Pozz
Nazad na vrh Ići dole
VUK SOKO

VUK SOKO


Broj poruka : 10
Datum upisa : 08.04.2010

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 2 Icon_minitimePon Apr 12, 2010 11:40 am

hvala Srdjane da im dajem jaja i sta jos treba posto nemam iskustva sa njima prvi put ih drzim
Nazad na vrh Ići dole
Danijel

Danijel


Broj poruka : 939
Datum upisa : 29.12.2009
Godina : 43
Lokacija : Srbija-Vranje

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 2 Icon_minitimePon Apr 12, 2010 11:48 am

srdjan ::
Ovde fale samo slike galebića sa ćubom,dobio sam na poklon 3 komada.Stvarno su interesantni.

Jesu li ti sa cubom ovakvi?

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
SrdjanKG

SrdjanKG


Broj poruka : 442
Datum upisa : 18.02.2010
Godina : 52
Lokacija : Resnik,KG - SRB 10 2

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 2 Icon_minitimePon Apr 12, 2010 11:55 am

Ovo je kovrdzavi galebic sa cubom! Pozz
Nazad na vrh Ići dole
SrdjanKG

SrdjanKG


Broj poruka : 442
Datum upisa : 18.02.2010
Godina : 52
Lokacija : Resnik,KG - SRB 10 2

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 2 Icon_minitimePon Apr 12, 2010 12:05 pm

Vuce,meku hranu mozes da im dajes klasicnu jajcanu kao za kanarince(da je sam pravis) ili gotovu fabricku! E da uvek(kao i sve druge ptice) moraju imati minerale na raspolaganju,da uzimaju po zelji(grit,sipinu kost...)! Pozz
Nazad na vrh Ići dole
VUK SOKO

VUK SOKO


Broj poruka : 10
Datum upisa : 08.04.2010

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 2 Icon_minitimePon Apr 12, 2010 1:00 pm

Srdjane preporucujemi jedan drugar da kupim zebe australijske i da stavim sa galebicima i kazemi da ce galebici hraniti mlade zebe kada se izlegu dali je to istina
Nazad na vrh Ići dole
rtomek

rtomek


Broj poruka : 721
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 49
Lokacija : SU-V-SRB

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 2 Icon_minitimePon Apr 12, 2010 1:04 pm

pozzdrav

veliki značaj za povećanje nagona za parenje je i davanje proklijalog semenja( naravno pored jajčane hrane ) za proklijavanje koristim pola osnovne smeše i pola nigera , to stoji potopljen u vodi 24h pa posle se opere kroz sito , pa 24h stoji pokriven vlažnim krpicom pa se opere ponovo pa opet pokrije i nakon 24h pojave se lice ( u ovom periodu je najbolje davati pticama pred parenje!!) ...a kad dajemo već izleglim mladima onda posle 24h pokrivanja možemo davati ( nemora da se pojavi klica !!!)
ovu šemu koristim za sve ptice ne samo za galebiće!!!
pozzzdrav Roby
Nazad na vrh Ići dole
VUK SOKO

VUK SOKO


Broj poruka : 10
Datum upisa : 08.04.2010

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 2 Icon_minitimePon Apr 12, 2010 1:16 pm

Rotomek hvala puno na pomoci i na savetima
Nazad na vrh Ići dole
vecos

vecos


Broj poruka : 88
Datum upisa : 31.03.2010
Godina : 40
Lokacija : CALGARY

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 2 Icon_minitimePon Apr 12, 2010 9:43 pm

rtomek ja se ove godine ponovo vraćam na galebiće, pa se nadam da ćeš imati koje mlado za prodat viška?!
Do prošle godine sam imao 10-ak pari sa više mutacija (crveno- smeđe, crno- smeđe, albino, pastel i perlaste). Nakon ljeta sam odustao, a sad mi se želja za uzgojem ove prekrasne ptice ponovo vratila!

pozz
Nazad na vrh Ići dole
rtomek

rtomek


Broj poruka : 721
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 49
Lokacija : SU-V-SRB

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 2 Icon_minitimePon Apr 12, 2010 11:15 pm

Pozdrav vecos
nešto mojih ptica možeš videti u galeriji ( [You must be registered and logged in to see this link.] )
nadam se da će biti kvalitetnih ptica pošto sam uspeo da nabavim jako dobar priplodni materijal , imam zasad dosta mladih pa čekam da se izmitare pa da vidimo našta smo.....naravno da će biti i viška Wink

evo nešto već iz ovogodišnjeg legla!!!

[You must be registered and logged in to see this image.]



pozzdrav ROBY
Nazad na vrh Ići dole
VUK SOKO

VUK SOKO


Broj poruka : 10
Datum upisa : 08.04.2010

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 2 Icon_minitimeUto Apr 13, 2010 11:16 am

pozdrav drugari imam jedno pitanje pa ako hocete da mi objasnite dali se mogu zebe podbaciti pod japanske galebice i koliko moraju mladi biti stari da bi se podbacili pod galebice unapred hvala
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 2 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Japanski galebic (Lonchura striata domestica)
Nazad na vrh 
Strana 2 od 8Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći
 Similar topics
-
» Zebrasti golubic (Geopelia striata)

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Egzote :: Estrildidae-
Skoči na: