Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Dijamant golubic (Geopelia cuneata)

Ići dole 
+53
Stefan94
sgrubi
itan
Browningbar
coja
NklCn
Crni
NikolaVit99
Darezijo
ivica1
dragoSG
ivankv
Nepa
Iwan97
milojed
MilosPlana
Aleksandar Djuric
mime30
suljaga
Matija95
aleksa culuman
Ivan/Rex
Dalibor Vasic
markos87
vladogouldovi
mokijam
Alex
laci
dalibor
stamil
Dare
milun
ax00
Vasa
Alexandar
MILAN
dino
Gero
SALE KV
Dijamant
Laza
toma
Sale77-Nis
ivan83
Šarengrad
papayajamaica
malinois
SrdjanKG
Grumpy
acko
salle55
szigics
Luckyboy
57 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći
AutorPoruka
NikolaVit99

NikolaVit99


Broj poruka : 62
Datum upisa : 03.01.2014
Godina : 24
Lokacija : Uzice

Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant golubic (Geopelia cuneata)   Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 9 Icon_minitimeNed Jun 22, 2014 7:19 am

Ne,ne,oni se drze u paru do kraja zivota,pa ako naprimer jedno ugine ovo drugo vise nece da se upari.
Samo razdvoji njih preko zime pa ih na prolece vrati u isti kavez pa vidi da li ce onda biti mladih..
Srecno!
Nazad na vrh Ići dole
coja

coja


Broj poruka : 29
Datum upisa : 01.02.2014
Lokacija : beograd

Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant golubic (Geopelia cuneata)   Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 9 Icon_minitimePon Jun 23, 2014 1:25 am

iebote zivot ala sam se nacito gluposti zadnje 3 strane, sramota me i da ucestvujem u prici i da demantujem bilo sta .... eto toliko
Nazad na vrh Ići dole
zips

zips


Broj poruka : 12
Datum upisa : 20.09.2014
Godina : 35
Lokacija : sremski okrug

Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant golubic (Geopelia cuneata)   Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 9 Icon_minitimeNed Sep 21, 2014 5:04 pm

Pozdrav ljudi , od skora sam poceo da se bavi egzotama.
Za pocetak su to dijamantski golubici i obicne zebraste zebe .
Hteo sam da vas zamolim za malu pomoc oko nedoumice vezane za dijamant golubice njihove polove i kaveza u kojem ih drzim , da li je odgovarajuci ???
Evo slika , hvala unapred !
Svako dobro ! Smile
Nazad na vrh Ići dole
zips

zips


Broj poruka : 12
Datum upisa : 20.09.2014
Godina : 35
Lokacija : sremski okrug

Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant golubic (Geopelia cuneata)   Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 9 Icon_minitimeNed Sep 21, 2014 5:09 pm

Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 9 35cjvw1

Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 9 2w7quf7

Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 9 2dccqv5

Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 9 2d43uo

Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 9 3525j6h

Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 9 120gknp
Nazad na vrh Ići dole
Stefan94

Stefan94


Broj poruka : 15
Datum upisa : 18.01.2015
Godina : 29
Lokacija : Novi Sad

Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant golubic (Geopelia cuneata)   Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 9 Icon_minitimeNed Jan 18, 2015 4:02 pm

Imam dva dijamantska ovo nije prvi put da ih imam ali me zbunjuju malo... Mladi su tak su izmitarili prvi put pa verovatno ni ne znaju sta da rade... Zenka za koju mislim da je zenka, ona legne u gnezdo i doziva muzijaka i mrda krilima... A on samo peva nekad i ona ali on ima mnogo jaci glas i zvuk.... inace pokazao sam im video na laptopu gde se udvara muzijak zenki i moja zenka se zainteresovala jako i ona sad pocela da skace na muzijaka kao da mu govori da hoce da se pari a i dizala je rep i udvarala se ali joj je glas onako tih i zenskastiji xD Posto je on stidljiv ili ne zna sta da radi pa kontam da mu ona zeli dati do znanja da zeli da se pari... On je pre neki dan poceo da ulazi u gnezdo i da namesta grancice i da je doziva a ona dodje i on je pocne kljucati po krilu pa se ona pomeri pa opet dodje i tako nekoliko puta i onda ona dodje i legne u gnezdo i ne dira je vise.... Desavalo mi se kod golubova da zenka imitira muzijaka savrseno i da guce i da se okrece vuce rep onako po patosu ali se cuje po gukanju da je zenka to je odaje tako i kod ove moje stvarno sam zbunjen evo i slika pa pomagajte Very Happy [img]Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 9 2m0njs[/img]
Nazad na vrh Ići dole
Iwan97

Iwan97


Broj poruka : 550
Datum upisa : 03.05.2011
Godina : 26
Lokacija : Sabac

Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant golubic (Geopelia cuneata)   Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 9 Icon_minitimeNed Jan 18, 2015 4:21 pm

Meni po ovoj slici izgledaju kao dva mužjaka.
Nazad na vrh Ići dole
Stefan94

Stefan94


Broj poruka : 15
Datum upisa : 18.01.2015
Godina : 29
Lokacija : Novi Sad

Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant golubic (Geopelia cuneata)   Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 9 Icon_minitimePon Jan 19, 2015 5:15 am

Mladi su tek prvo mitarenje... ovoj svetlijoj je duzi vrat i ima nezniji glas i glava joj je vise okrugla... dok je kod ovog drugog mnogo glasniji i cistiji glas a ima malo vece ringle oko ociju a glava vise kockasta... Po izgledu izgledaju kao muzjak i zenka a i po pevu ali nez cekam da se jos neko javi Very Happy inace hvala
Nazad na vrh Ići dole
Stefan94

Stefan94


Broj poruka : 15
Datum upisa : 18.01.2015
Godina : 29
Lokacija : Novi Sad

Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant golubic (Geopelia cuneata)   Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 9 Icon_minitimePon Jan 19, 2015 5:16 am

a oni tvoji izgledaju kao dva muzjaka i dve zenke..
Nazad na vrh Ići dole
sgrubi

sgrubi


Broj poruka : 77
Datum upisa : 22.01.2012
Godina : 42
Lokacija : Osijek

Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant golubic (Geopelia cuneata)   Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 9 Icon_minitimePon Jan 19, 2015 9:34 pm

...mužjaci
Nazad na vrh Ići dole
Stefan94

Stefan94


Broj poruka : 15
Datum upisa : 18.01.2015
Godina : 29
Lokacija : Novi Sad

Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant golubic (Geopelia cuneata)   Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 9 Icon_minitimeUto Jan 20, 2015 7:14 pm

pa ubicu se xD zasto onda imaju razlicit zvuk mislim jedan sto nece da se udvara on ima cist i lep jak glas ko muzijak a ovo svetlije hoce da se udvara i vija ga i skakuce za njim ali mu je pev ko zenkin.. potpuno sam zbunjen xD i da jos lezi u gnezdu i doziva ovog sto je mirniji xD
Nazad na vrh Ići dole
Stefan94

Stefan94


Broj poruka : 15
Datum upisa : 18.01.2015
Godina : 29
Lokacija : Novi Sad

Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant golubic (Geopelia cuneata)   Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 9 Icon_minitimeUto Jan 20, 2015 7:32 pm

ako su muzijaci zar se ne bi tukli evo prvi put sad vidim ova "zenka" lezi u gnezdu i doziva i drma krlima i on je dosao i legao pored nje xd
Nazad na vrh Ići dole
Iwan97

Iwan97


Broj poruka : 550
Datum upisa : 03.05.2011
Godina : 26
Lokacija : Sabac

Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant golubic (Geopelia cuneata)   Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 9 Icon_minitimeUto Jan 20, 2015 10:02 pm

Po ponašanju koje navodiš, ptica koja se udvara je mužjak, što i jeste obeležje muškog pola dijamant golubića. Sad da li ima jači ili slabija glas, to je apsolutno nemerodavno. Ne mogu svi mužjaci imati istu boju "glasa", kao i ljudi. Ptica koju karakterišeš kao "mirniju", verovatno je nedominantan mužjak. Da imaš dve mlade ptica za koje smatraš da su ženke, ne bih bio 100% siguran jer vremenom dobijaju intezivniji prsten, pa ženka ispadne mlad mužjak. Međutim, ako su ove dve ptice mlade kao što kažeš, onda su to dva lepa mužjaka.
Nazad na vrh Ići dole
Stefan94

Stefan94


Broj poruka : 15
Datum upisa : 18.01.2015
Godina : 29
Lokacija : Novi Sad

Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant golubic (Geopelia cuneata)   Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 9 Icon_minitimeSre Jan 21, 2015 7:33 am

odkad ih imam tome mirnijem krug oko oka dobija tamnu narandzastu boju a kod ovog drugog ne....ali jel si cuo nekad tj video da zenka imitira muzjaka mislim udvaranje i to... Ja sam to video kod golubova i samo sam po glasu i zvuku provalio da je zenka posto kazu da zenke nemaju jak pev kao muzjaci...kod mene ovaj sto sam siguran da je muzijak jako lepo peva i i izvuce pev do kraja dok to drugo dodje do pola i stane...... sinoc sam ih snimio i poslao jednom pticaru iz bga i on mi je govorio da su muzjaci a kad je video video rekao mi je da su par i to bas kako sam mislio stavicu video da vidite Smile
Nazad na vrh Ići dole
Stefan94

Stefan94


Broj poruka : 15
Datum upisa : 18.01.2015
Godina : 29
Lokacija : Novi Sad

Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant golubic (Geopelia cuneata)   Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 9 Icon_minitimeSre Jan 21, 2015 9:11 pm

[img]Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 9 11gt5s0[/img] slika od juce Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Stefan94

Stefan94


Broj poruka : 15
Datum upisa : 18.01.2015
Godina : 29
Lokacija : Novi Sad

Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant golubic (Geopelia cuneata)   Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 9 Icon_minitimeSre Jan 21, 2015 9:12 pm

jel se moze ovde ubacit ivideo ? i kako xD
Nazad na vrh Ići dole
zips

zips


Broj poruka : 12
Datum upisa : 20.09.2014
Godina : 35
Lokacija : sremski okrug

Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant golubic (Geopelia cuneata)   Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 9 Icon_minitimeČet Jan 22, 2015 3:15 am

Mislim da je tamniji zenka a svetliji muzijak.
Ja sam imao muke dok sam poceo da razaznajem,ustanju sam bio po celi dan da sedim i gledam ih ja imam za sada tri para.
najbolji nacin je kada odvojis potencijalni par zasebno i da pratis,cin udvaranja je bitan po tome si najsigurniji,inace i zenka zna da guce ne da se udvara ali da guce doziva muzijaka,i to slabijim intezitetom i kracim tonovima.
Znaci gledaj ,koji od njih dvoje siri rep,guce i ide ka drugom ,gode dole to je to.
Iskusni odgajivaci znaju i po obliku tela da raspoznaju,polozaju kloake i td.
Nazad na vrh Ići dole
Stefan94

Stefan94


Broj poruka : 15
Datum upisa : 18.01.2015
Godina : 29
Lokacija : Novi Sad

Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant golubic (Geopelia cuneata)   Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 9 Icon_minitimeSub Feb 07, 2015 12:51 pm

Po gukanju i izgledu tamniji je muzjak ali se ne udvara dok ovo drugo svetlije ima mnogo slabije i tise gukanje i kad doziva u gnezdo i ovako kad proba da peva ne moze da izguce do kraja kao ocaj tamniji..... ali to svetlije skace za ovim i skoci mu na ledja i onda skoci na patos i ispusti neki zvuk... i nekoliko puta se udvara i siri rep ali zvuk je tako kao zenka uopste nema karakteristike muzjaka ni po izgledu ni po zvuku eto jedino sto je napadan za razliku od drugog. Kako onda zenka goluba moze da se udvara i bukvalno radi isto sto i muzjak ali se samo odaje zbog zvuka ??? Logicno mi je da to mogu i dijamantski posto su iz iste porodice..? zar ne? zbunjen sam skroz. ALI To svetlije lezi u gnezdu vise nego ovo drugo i doziva i ovaj tamniji dodje do gnezda i pocne da ga tuce i onda taj u gnezdu pocne da kljuca ovoga i istera ga pa ga onda opet doziva ovaj dodje i tako iznova ne kontam to.
Nazad na vrh Ići dole
zips

zips


Broj poruka : 12
Datum upisa : 20.09.2014
Godina : 35
Lokacija : sremski okrug

Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant golubic (Geopelia cuneata)   Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 9 Icon_minitimeNed Feb 08, 2015 4:28 pm

Stefan94 ::
Po gukanju i izgledu tamniji je muzjak ali se ne udvara dok ovo drugo svetlije ima mnogo slabije i tise gukanje i kad doziva u gnezdo i ovako kad proba da peva ne moze da izguce do kraja kao ocaj tamniji..... ali to svetlije skace za ovim i skoci mu na ledja i onda skoci na patos i ispusti neki zvuk... i nekoliko puta se udvara i siri rep ali zvuk je tako kao zenka uopste nema karakteristike muzjaka ni po izgledu ni po zvuku eto jedino sto je napadan za razliku od drugog. Kako onda zenka goluba moze da se udvara i bukvalno radi isto sto i muzjak ali se samo odaje zbog zvuka ??? Logicno mi je da to mogu i dijamantski posto su iz iste porodice..? zar ne? zbunjen sam skroz. ALI To svetlije lezi u gnezdu vise nego ovo drugo i doziva i ovaj tamniji dodje do gnezda i pocne da ga tuce i onda taj u gnezdu pocne da kljuca ovoga i istera ga pa ga onda opet doziva ovaj dodje i tako iznova ne kontam to.



Dijamant grlice pripadaju klasi grlica a rodu golubova,nije logika na strani toga da isto rede sto i pitome rase golubova,znaci sirenje repa je najpouzdanije da prepoznas,kao i da muzijak guce u kontinuitetu ,nekoliko uzastopnih gutanja bez prekida dok zenka jako kratko dva do ti gutanja slabijeg inteziteta.Znaci posmatraj ih i sve stvari uzmi u obzir sto sam ti napisao,i neces pogresiti.
Nazad na vrh Ići dole
zips

zips


Broj poruka : 12
Datum upisa : 20.09.2014
Godina : 35
Lokacija : sremski okrug

Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant golubic (Geopelia cuneata)   Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 9 Icon_minitimeNed Feb 08, 2015 4:36 pm






Nazad na vrh Ići dole
Stefan94

Stefan94


Broj poruka : 15
Datum upisa : 18.01.2015
Godina : 29
Lokacija : Novi Sad

Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant golubic (Geopelia cuneata)   Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 9 Icon_minitimeUto Feb 10, 2015 8:21 pm

Znam ja to kazem nije mi prvi put da ih imam ali ovaj par je neki poseban, posto se muzjak ne udvara ali zato peva ko lud i onako doziva kako kad a dok ovo drugo sto mislim da je zenka ne moze da peva ko on vec samo uspe dva tri puta nekim tihim glasom a i kad doziva u gnezdu i drma krilima tad isto proizvodi zvuk ali bas tisi nego on.... ali jedino sto hoce da skoci njemu na ledja pa mu skoci sa ledja i ispusti neki zvuk i udvarala se nekoliko puta ali vise se ne udvara xD, Posto sam cuo da ako je muzijak tih a zenka npr hoce da se pari ona njemu daje do znanja da to zeli pa mu skace na ledja i udvara se ali to udvaranje nema zvuk kao sa videa vec onako zenskasto xD
Nazad na vrh Ići dole
zips

zips


Broj poruka : 12
Datum upisa : 20.09.2014
Godina : 35
Lokacija : sremski okrug

Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant golubic (Geopelia cuneata)   Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 9 Icon_minitimeUto Feb 10, 2015 11:55 pm

Stefan94 ::
Znam ja to kazem nije mi prvi put da ih imam ali ovaj par je neki poseban, posto se muzjak ne udvara ali zato peva ko lud i onako doziva kako kad a dok ovo drugo sto mislim da je zenka ne moze da peva ko on vec samo uspe dva tri puta nekim tihim glasom a i kad doziva u gnezdu i drma krilima tad isto proizvodi zvuk ali bas tisi nego on.... ali jedino sto hoce da skoci njemu na ledja pa mu skoci sa ledja i ispusti neki zvuk i udvarala se nekoliko puta ali vise se ne udvara xD, Posto sam cuo da ako je muzijak tih a zenka npr hoce da se pari ona njemu daje do znanja da to zeli pa mu skace na ledja i udvara se ali to udvaranje nema zvuk kao sa videa vec onako zenskasto xD


Mada ti tvoji nemaju jos ni 4 meseca ili imaju???
Mozda je jos rano da bi pokazivali ikakve znake,jos malo sacekaj da bi bio siguran.Taman dok otopli znaces a nemoj im pre toplijih dana ni dati da se legu,jos su mladi neka im prva legla budu s proleca.
Ako ispadnu dva muzijaka ili dve zenke sto je vise moguce ,menjacemo ne brini Smile Smile
Nazad na vrh Ići dole
Gospođinačka

Gospođinačka


Broj poruka : 14
Datum upisa : 01.04.2014

Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant golubic (Geopelia cuneata)   Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 9 Icon_minitimeSub Mar 07, 2015 10:27 pm

Pozdrav svima.Evo i mojih golubica Smile
Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 9 2ck7c5
Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 9 Watch?v=R6Z049c2omU&list=UUKDj6Za980DsH28aH91QwlA
Nazad na vrh Ići dole
zips

zips


Broj poruka : 12
Datum upisa : 20.09.2014
Godina : 35
Lokacija : sremski okrug

Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant golubic (Geopelia cuneata)   Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 9 Icon_minitimeČet Mar 12, 2015 12:33 am

Svaka cast ,lepi primerci Smile
Nazad na vrh Ići dole
Stefan94

Stefan94


Broj poruka : 15
Datum upisa : 18.01.2015
Godina : 29
Lokacija : Novi Sad

Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant golubic (Geopelia cuneata)   Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 9 Icon_minitimeČet Mar 19, 2015 7:09 pm

Stariji su od 4 meseca izmitarili vec drugi put Very Happy Inace oba su decka jes jeda nje kao dvopolan ali njega sam resio Very Happy i kupio nov Par uskoro slike Very Happy ali sam ostavio muzjaka za kojeg sam bio siguran i sad zive zajedno 2 muzjaka i zenka xD
Nazad na vrh Ići dole
Striza Kg

Striza Kg


Broj poruka : 3
Datum upisa : 30.09.2015
Lokacija : Kragujevac

Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant golubic (Geopelia cuneata)   Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 9 Icon_minitimeSub Okt 10, 2015 12:40 am

Pozdrav svima,ko ima trenutno dijamantice? Question
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant golubic (Geopelia cuneata)   Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 9 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Dijamant golubic (Geopelia cuneata)
Nazad na vrh 
Strana 9 od 10Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći
 Similar topics
-
» Zebrasti golubic (Geopelia striata)
» Dijamant zeba (Stagonopleura guttata )

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Egzoticni golubovi i prepelice-
Skoči na: