Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Dijamant golubic (Geopelia cuneata)

Ići dole 
+53
Stefan94
sgrubi
itan
Browningbar
coja
NklCn
Crni
NikolaVit99
Darezijo
ivica1
dragoSG
ivankv
Nepa
Iwan97
milojed
MilosPlana
Aleksandar Djuric
mime30
suljaga
Matija95
aleksa culuman
Ivan/Rex
Dalibor Vasic
markos87
vladogouldovi
mokijam
Alex
laci
dalibor
stamil
Dare
milun
ax00
Vasa
Alexandar
MILAN
dino
Gero
SALE KV
Dijamant
Laza
toma
Sale77-Nis
ivan83
Šarengrad
papayajamaica
malinois
SrdjanKG
Grumpy
acko
salle55
szigics
Luckyboy
57 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći
AutorPoruka
Gero

Gero


Broj poruka : 20
Datum upisa : 13.05.2010
Godina : 50
Lokacija : Osijek-okolica,RH

Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant golubic (Geopelia cuneata)   Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 3 Icon_minitimeSre Sep 08, 2010 6:41 pm

Ok Luckyboy. Neznam još ni sam koliko ću ptica nabaviti ("čenđam" se za neke svoje) i samo me zanima mišljenje o njihovom držanju u jatu nekoga tko ih uzgaja. Inače, ptice više volim držati u volijerama nego u malim kavezima. Prijatelj od koga ću ih nabaviti drži ih u kavezima po jedan par.
Ako bude agresivnosti nema druge nego da ću ih držati odvojeno. Da ne duljim a nisam ih još ni nabavio javim se kad stignu (možda s kojom slikom).
Nazad na vrh Ići dole
Sale77-Nis

Sale77-Nis


Broj poruka : 939
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 46
Lokacija : Nis -Srbija

Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant golubic (Geopelia cuneata)   Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 3 Icon_minitimeSre Sep 08, 2010 7:27 pm

Luckyboy ti znas kod mene gde se nalaze dijamant golubici u kakvom prostoru zbog toga sam mu reko dva para jer zbog dimenzije njegove volijere nebi bilo dobro da budu vise jer bi prostor bio mali pa bi ispoljavale agrsivnost em zbog terirorije em zbog gnezda i zastite istih,pa sad kako hoce ali obavezno mora da prati situaciju kod mene se ne tuku vido si i sam.
Nazad na vrh Ići dole
Luckyboy
General
General
Luckyboy


Broj poruka : 1626
Datum upisa : 20.12.2009
Lokacija : Smed.Palanka Šumadija

Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant golubic (Geopelia cuneata)   Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 3 Icon_minitimeSre Sep 08, 2010 7:55 pm

sale1977v ::
Luckyboy ti znas kod mene gde se nalaze dijamant golubici u kakvom prostoru zbog toga sam mu reko dva para jer zbog dimenzije njegove volijere nebi bilo dobro da budu vise jer bi prostor bio mali pa bi ispoljavale agrsivnost em zbog terirorije em zbog gnezda i zastite istih,pa sad kako hoce ali obavezno mora da prati situaciju kod mene se ne tuku vido si i sam.
Moj drugar ih drzi u prostoru u koji bi ja stavio par galebica Very Happy ,i nema problema,ja sam ih drzao u duplo vecem prostoru od tvog i bilo je mrtvih Crying or Very sad .
Najbolji savet za svakoga je posmatrajte svoje ptice cheers
Nazad na vrh Ići dole
Gero

Gero


Broj poruka : 20
Datum upisa : 13.05.2010
Godina : 50
Lokacija : Osijek-okolica,RH

Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant golubic (Geopelia cuneata)   Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 3 Icon_minitimePet Sep 10, 2010 9:05 pm

cheers Stigla 2 para a za desetak dana stiže još jedan par tamno sivih. Evo par slika!Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 3 Zaavikulturu
jbg. obrisao sam slike sa imageshacka a i vše ih nemam na hardu. Evo samo vilijere gdje su sada.


Poslednji izmenio Gero dana Pon Sep 05, 2011 10:18 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
papayajamaica

papayajamaica


Broj poruka : 200
Datum upisa : 10.04.2010
Godina : 43
Lokacija : Beograd

Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant golubic (Geopelia cuneata)   Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 3 Icon_minitimePet Sep 10, 2010 9:47 pm

Nek' ti je sa srecom! Smile
Nazad na vrh Ići dole
Sale77-Nis

Sale77-Nis


Broj poruka : 939
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 46
Lokacija : Nis -Srbija

Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant golubic (Geopelia cuneata)   Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 3 Icon_minitimePet Sep 10, 2010 9:54 pm

Super prostor ja mislim da nece dolaziti do borbe jer je prostor veliki ima da bude mladi,.......................nek je sa srecom i samo guraj!!!
Nazad na vrh Ići dole
dino




Broj poruka : 69
Datum upisa : 07.05.2010
Lokacija : podgorica

Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant golubic (Geopelia cuneata)   Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 3 Icon_minitimeUto Dec 14, 2010 5:54 pm

Sa koliko su polno zreli i da li im se stavljaju otvorena ili zatvorena gnijezda. Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
MILAN

MILAN


Broj poruka : 320
Datum upisa : 26.08.2010
Godina : 32
Lokacija : BEZDAN

Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant golubic (Geopelia cuneata)   Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 3 Icon_minitimeUto Dec 14, 2010 6:34 pm

Dino tekst o Dijamant golubićima je odličan i tu imas sve objasnjeno.. Koriste se otvorena gnezda i sazrevaju sa 6-8 meseci, ako me pamćenje dobro služi.
Pozdrav Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
dino




Broj poruka : 69
Datum upisa : 07.05.2010
Lokacija : podgorica

Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant golubic (Geopelia cuneata)   Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 3 Icon_minitimeSre Dec 15, 2010 2:39 pm

Ako moze jos jedno pitanjce posto sam ja vidio u jedan centar ovamo gdje se prodaje cvijece ali ima i zivotinja jedan cinimi se par dijamant golubica ali nisu imale repa pa sam se bojao da nisu bolesljive pa ih nisam uzeo dok negdje ne vidim neke da su zdrave.Kad negdje nadjem pa kupim par dijamant golubica posto cu biti u stan da li bi trebalo da se pustaju van kaveza jer ce biti u sobi meni nije problem ja cu ih stalno pustati neka lete bilo bi mi drago da ih vidim kako mi lete kroz stan . E sad da li ih je tesko nauciti da se vracaju u kavez ili znaju npr ako budu imali mlade da znaju da se vrate kavez.Puno pozdrava za sve od Dina cheers
Nazad na vrh Ići dole
MILAN

MILAN


Broj poruka : 320
Datum upisa : 26.08.2010
Godina : 32
Lokacija : BEZDAN

Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant golubic (Geopelia cuneata)   Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 3 Icon_minitimeSre Dec 15, 2010 7:52 pm

Ne treba njima veliki prostor imas tu u tekstu napisane dimenzije kaveza ili voljiere, tako da se puštanje nigde ne spominje jer te ptice nisu pitome kao papagaji da bi se vraćali u kavez. Znači od puštanja ništa, drži ih u kavezu i uživaj u njima.... Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Šarengrad




Broj poruka : 24
Datum upisa : 16.05.2010

Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant golubic (Geopelia cuneata)   Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 3 Icon_minitimeNed Dec 26, 2010 11:38 pm

Ovo su moji dijamant golubici u zimovniku

Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 3 Img3285p

Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 3 Img3284ew

Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 3 Img3281a




Nazad na vrh Ići dole
Alexandar

Alexandar


Broj poruka : 724
Datum upisa : 23.12.2009
Godina : 45
Lokacija : Kragujevac

Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant golubic (Geopelia cuneata)   Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 3 Icon_minitimeNed Dec 26, 2010 11:51 pm

ovaj zimovnik je napolju pa je samo oblozen Question
Nazad na vrh Ići dole
Šarengrad




Broj poruka : 24
Datum upisa : 16.05.2010

Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant golubic (Geopelia cuneata)   Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 3 Icon_minitimePon Dec 27, 2010 6:18 pm

jeste.samo je oblozen najlonom.
Nazad na vrh Ići dole
dino




Broj poruka : 69
Datum upisa : 07.05.2010
Lokacija : podgorica

Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant golubic (Geopelia cuneata)   Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 3 Icon_minitimeSre Jan 05, 2011 5:25 pm

Da li je skupo 40 eura jedan par najobicnijih dijamant golubica vidio sam u jednom vrtnom centru tamo ima da se kupe i zivotinje
Nazad na vrh Ići dole
Vasa
YA HABIBI YA AEINI
Vasa


Broj poruka : 1395
Datum upisa : 28.03.2010
Godina : 38
Lokacija : Srbija-Vranje RS 7-64

Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant golubic (Geopelia cuneata)   Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 3 Icon_minitimeSre Jan 05, 2011 5:28 pm

I jeste skupo, dijamanti ti u proseku idu od 8 do 9 eura po komadu, za te pare ces kupiti dva para

pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
MILAN

MILAN


Broj poruka : 320
Datum upisa : 26.08.2010
Godina : 32
Lokacija : BEZDAN

Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant golubic (Geopelia cuneata)   Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 3 Icon_minitimeSre Jan 05, 2011 6:59 pm

Ne bih želeo da me neko shvati pogresno, ali postoji tema o ceni ptica u kojoj se može slobodno i raspravljati o cenama istih...tako da izbegavajte pisanje, rasparavu i upoređivanje cena....u temama gde se opisuju vrste/rase...itd
bez ljutnje momci.....Pozdrav Very Happy Very Happy Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Vasa
YA HABIBI YA AEINI
Vasa


Broj poruka : 1395
Datum upisa : 28.03.2010
Godina : 38
Lokacija : Srbija-Vranje RS 7-64

Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant golubic (Geopelia cuneata)   Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 3 Icon_minitimeSre Jan 05, 2011 8:46 pm

MILAN ::
Ne bih želeo da me neko shvati pogresno, ali postoji tema o ceni ptica u kojoj se može slobodno i raspravljati o cenama istih...tako da izbegavajte pisanje, rasparavu i upoređivanje cena....u temama gde se opisuju vrste/rase...itd
bez ljutnje momci.....Pozdrav Very Happy Very Happy Very Happy


Vidji ti Milanceta , upravu si , ovo nije tema za cene ...
Evo Mlance izvini.......

pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
dino




Broj poruka : 69
Datum upisa : 07.05.2010
Lokacija : podgorica

Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant golubic (Geopelia cuneata)   Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 3 Icon_minitimeUto Jan 25, 2011 7:32 pm

Da li se i dijamnt golubici mogu podsticati na parenje kao i ostale ptice pomocu klijavog sjemena.Veliki pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Luckyboy
General
General
Luckyboy


Broj poruka : 1626
Datum upisa : 20.12.2009
Lokacija : Smed.Palanka Šumadija

Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant golubic (Geopelia cuneata)   Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 3 Icon_minitimeUto Jan 25, 2011 7:57 pm

Ne,za tim nema potrebe.
Nazad na vrh Ići dole
ax00




Broj poruka : 87
Datum upisa : 27.01.2011
Godina : 26
Lokacija : Beograd

Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant golubic (Geopelia cuneata)   Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 3 Icon_minitimeSub Feb 05, 2011 3:58 pm

ljudi imam volieru 190visina90duzina60dubina posto hocu da kupim 3 para dijamant golubica pa ne znam da li ce imati dovoljno prostora ako je podelim na 3 dela???
Nazad na vrh Ići dole
MILAN

MILAN


Broj poruka : 320
Datum upisa : 26.08.2010
Godina : 32
Lokacija : BEZDAN

Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant golubic (Geopelia cuneata)   Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 3 Icon_minitimeSub Feb 05, 2011 5:24 pm

Dosta velik i funkcionalan prostor za njih, a ako ne želiš da ih držiš odvojene ti ih stavi sve u tu jednu volijeru-ima dosta prostora...
Nazad na vrh Ići dole
ax00




Broj poruka : 87
Datum upisa : 27.01.2011
Godina : 26
Lokacija : Beograd

Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant golubic (Geopelia cuneata)   Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 3 Icon_minitimeSub Feb 05, 2011 5:30 pm

bojim se da ne dodje do nekog koskanja izmedju parova zato mi je mozda bolje da ih drzim odvojeno...!?
Nazad na vrh Ići dole
MILAN

MILAN


Broj poruka : 320
Datum upisa : 26.08.2010
Godina : 32
Lokacija : BEZDAN

Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant golubic (Geopelia cuneata)   Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 3 Icon_minitimeSub Feb 05, 2011 7:47 pm

Na tebi je da odlučiš kako ćeš ih drzati, ali mi se čini da niko nije imao problema kod drzanja u jatu.Doduse i ja bih radije odvojio u parove jer laksa selekcija.
Nazad na vrh Ići dole
ax00




Broj poruka : 87
Datum upisa : 27.01.2011
Godina : 26
Lokacija : Beograd

Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant golubic (Geopelia cuneata)   Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 3 Icon_minitimeSub Feb 05, 2011 7:57 pm

hvala puno, pomogao si mi da se odlucim cheers
Nazad na vrh Ići dole
milun

milun


Broj poruka : 133
Datum upisa : 25.01.2011
Godina : 57
Lokacija : Osecina

Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant golubic (Geopelia cuneata)   Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 3 Icon_minitimeNed Feb 06, 2011 2:11 pm

ja moje golubice preko zime drzim zajedno i do sada nemam nikakvih problema,ali kada dodje sezona lezenja ipak je pozeljno drzati ih po parovima,da bi se izbegle carke izmedju parova.Ja sam uspesno legao dva para u onom vecem kvezu za kanarince sa pregradom, ptice nisu obracale paznju jedne na druge vec su predano gajili svoje mlade.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant golubic (Geopelia cuneata)   Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 3 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Dijamant golubic (Geopelia cuneata)
Nazad na vrh 
Strana 3 od 10Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći
 Similar topics
-
» Zebrasti golubic (Geopelia striata)
» Dijamant zeba (Stagonopleura guttata )

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Egzoticni golubovi i prepelice-
Skoči na: