Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Trazim savet za lecenje

Ići dole 
+29
goranpirot
Bobi*
golubx
Marjan
Damir
predin
Alexandar
David
Iwan97
ATOS
skorkovic
korbach
kasper
pedja cb
Matija95
vlada130168
milos0205
sasko
florida
Dalibor Vasic
Bogdanik
KUM
BABURA
dino
ticar
Sale77-Nis
SrdjanKG
Laza
Vladoal
33 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći
AutorPoruka
Dalibor Vasic

Dalibor Vasic


Broj poruka : 531
Datum upisa : 03.01.2011
Godina : 29
Lokacija : Cicevac, Srbija

Trazim savet za lecenje - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Trazim savet za lecenje   Trazim savet za lecenje - Page 3 Icon_minitimeSre Jan 04, 2012 11:22 am

Ja grit koristim kdo australijskih zeba i nemam problema za sada, da kucnem u drvo. Takođe ga koristim i kod divljih ptica...


Pozdrav!! cheers
Nazad na vrh Ići dole
Iwan97

Iwan97


Broj poruka : 550
Datum upisa : 03.05.2011
Godina : 26
Lokacija : Sabac

Trazim savet za lecenje - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Trazim savet za lecenje   Trazim savet za lecenje - Page 3 Icon_minitimeSre Jan 04, 2012 12:27 pm

i ja grit koristim,i dajem ga svim egzotama,takodje nemam nikakvih problema,cak mi se cini da ptice imaju mnogo bolji apetit
Nazad na vrh Ići dole
Matija95

Matija95


Broj poruka : 643
Datum upisa : 12.12.2011
Godina : 28
Lokacija : Indjija

Trazim savet za lecenje - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Trazim savet za lecenje   Trazim savet za lecenje - Page 3 Icon_minitimeSre Jan 04, 2012 12:53 pm

Ja isto koristim grit i nemam problema dajem zebama vec 2 godine i nikad im se nije desilo nista
Nazad na vrh Ići dole
Bogdanik

Bogdanik


Broj poruka : 691
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 35
Lokacija : Leskovac

Trazim savet za lecenje - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Trazim savet za lecenje   Trazim savet za lecenje - Page 3 Icon_minitimePet Jan 06, 2012 2:58 pm

Pazljivo sam ponaso ponasanje moje povredjene ptice i zakljucio sta je glavni problem. Trenutno se nalazi u manjem kavezu jer je imala problema u volijeri, na tom kavezu su hranilice spoljasnje sa okruglom rupicom za glavu, njeno hranjenj izgleda ovako, prvo trazi po mesavini semenke perile, uzima semenku na vrh kljuna, vadi glavu iz rupice, pomocu horizontalne zice na krugu ugurava semenku prema korenu kljuna i onda ljuska semenku i proguta je. Takodje kada jede semenke iz pipete koje stavljam izmedju zice primenjuje isti sistem, uzima semenku na vrhu kljuna i pomocu ivice pipete ugurava semenku prema korenu kljuna i ljuska je. Posto je hvatam na 2,3 dana da joj mazem mast cesto u kljunu nalazim semenke koje tesko guta. Definitivno je povredjen neki misic kljuna ili jezik. Vrlo zanimljivo ponasanje, sad mi je jos vise zao jer vidim koliko je ptica inteligentna. Snimicu ovih dana da vam bude jasnije ovo sto recima objasnjavam.
Nazad na vrh Ići dole
Dalibor Vasic

Dalibor Vasic


Broj poruka : 531
Datum upisa : 03.01.2011
Godina : 29
Lokacija : Cicevac, Srbija

Trazim savet za lecenje - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Trazim savet za lecenje   Trazim savet za lecenje - Page 3 Icon_minitimeSre Jan 11, 2012 4:15 pm

Drugari, danas sam bio u veterinarskoj apoteci ovde u Ćićevcu, nema neki veći izbor ali mi je prodavačica za dezinfekciju kaveza preporučila Oxicid S, a za pipu kod svih ptica AVISAN u spreju misllim da je, jer je u flašici čini mi se oko 300ml nisam siguran..... Koliko su ovi preparati dobri, da znam da li da uzimam ili ne ??

Pozdrav! cheers
Nazad na vrh Ići dole
David




Broj poruka : 49
Datum upisa : 09.11.2011
Godina : 64
Lokacija : zrenjanin

Trazim savet za lecenje - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Trazim savet za lecenje   Trazim savet za lecenje - Page 3 Icon_minitimeSre Jan 11, 2012 4:31 pm

za tebe i miksa avisan je dobar ali za manji broj ptica, inace je 150 ml kosta oko 300 din .Za prostor je dobar Vajgon procitati uputstvo
Nazad na vrh Ići dole
Alexandar

Alexandar


Broj poruka : 724
Datum upisa : 23.12.2009
Godina : 45
Lokacija : Kragujevac

Trazim savet za lecenje - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Trazim savet za lecenje   Trazim savet za lecenje - Page 3 Icon_minitimeČet Jan 12, 2012 12:20 am

avisan je dobar samo za trenutno unistavanje ali ne pruza duzu zastitu
Nazad na vrh Ići dole
Dalibor Vasic

Dalibor Vasic


Broj poruka : 531
Datum upisa : 03.01.2011
Godina : 29
Lokacija : Cicevac, Srbija

Trazim savet za lecenje - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Trazim savet za lecenje   Trazim savet za lecenje - Page 3 Icon_minitimeČet Jan 12, 2012 12:23 am

E pa to, meni treba za duže vreme, Alexandre ti si mi rekao da je frontalajn dobar, pitao sam za njega i nisu ga imali, tek kad budem navraćao do Kg-a ili ako idem do Kruševca skoro, pa da ga potražim.


Pozdrav! cheers
Nazad na vrh Ići dole
predin

predin


Broj poruka : 141
Datum upisa : 07.02.2012
Godina : 49
Lokacija : Aleksandrovac Zupski

Trazim savet za lecenje - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Trazim savet za lecenje   Trazim savet za lecenje - Page 3 Icon_minitimePet Feb 10, 2012 11:59 pm

Zako mi proveo 2 noci na -20 objasnio sam na Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) na 21.strani. sve je dobro jer se nije prehladio mislim va probavu i na disajne organe. Ali sad imam druge probleme.
1. problem je jedna noga mi je verovatno promrzla retko stoji na njoj i stopalo gde se racvaju prsti je otecen i boli ga na jaci dodir. Sta da radim?
2.problem je otpali nokti imaju slike na strani 21foruma Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) pitanje je da li ce izrasti novi?
3.problem je taj sto je sad poceo da cupa perje na ledjima. Kako spreciti?
Nazad na vrh Ići dole
Bogdanik

Bogdanik


Broj poruka : 691
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 35
Lokacija : Leskovac

Trazim savet za lecenje - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Trazim savet za lecenje   Trazim savet za lecenje - Page 3 Icon_minitimeNed Feb 12, 2012 11:05 pm

Ovako, imao sam peh sa jednom pticom, zenka stiglica je u pitanju. Imala je veliku povredu na glavi, na potiljku, posle mnogo muke i truda spasio sam pticu, zarastanje rane traje vec 2 meseca, koristio sam antibiotsku mast(mast za oci) koja je odradila posao. Trenutan problem je da je ptica izgubila skoro sve perje na glavi i vratu, ostalo je samo malo od gornje maske. Da li postoji mogucnost da se ovo perje obnovi ili moram da cekam mitarenje? Mozda necim da tretiram kozu?
Nazad na vrh Ići dole
Damir

Damir


Broj poruka : 40
Datum upisa : 24.01.2012
Godina : 28
Lokacija : Krusevac

Trazim savet za lecenje - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Trazim savet za lecenje   Trazim savet za lecenje - Page 3 Icon_minitimePon Feb 13, 2012 12:41 am

Na potiljku ce sigurno ostati oziljak tako da ne verujem da ce tu porasti perije,moje misljenje...
Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Marjan

Marjan


Broj poruka : 1557
Datum upisa : 25.02.2011
Godina : 45
Lokacija : Pirot, R. Srbija.

Trazim savet za lecenje - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Trazim savet za lecenje   Trazim savet za lecenje - Page 3 Icon_minitimePon Feb 13, 2012 6:49 am

Bogdanik ::
Ovako, imao sam peh sa jednom pticom, zenka stiglica je u pitanju. Imala je veliku povredu na glavi, na potiljku, posle mnogo muke i truda spasio sam pticu, zarastanje rane traje vec 2 meseca, koristio sam antibiotsku mast(mast za oci) koja je odradila posao. Trenutan problem je da je ptica izgubila skoro sve perje na glavi i vratu, ostalo je samo malo od gornje maske. Da li postoji mogucnost da se ovo perje obnovi ili moram da cekam mitarenje? Mozda necim da tretiram kozu?
Kakva je boja koze na ogolelom delu?
Dali je rana skroz zarasla?

Nazad na vrh Ići dole
golubx




Broj poruka : 9
Datum upisa : 20.11.2010

Trazim savet za lecenje - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Trazim savet za lecenje   Trazim savet za lecenje - Page 3 Icon_minitimePon Feb 13, 2012 7:26 pm

Ogolelo mesto tretirati kanesten kremom. Ima je u humanim apotekama. Provereno pomaze. Pozdrav.
Nazad na vrh Ići dole
Bogdanik

Bogdanik


Broj poruka : 691
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 35
Lokacija : Leskovac

Trazim savet za lecenje - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Trazim savet za lecenje   Trazim savet za lecenje - Page 3 Icon_minitimePon Feb 13, 2012 11:01 pm

Imam tu mast u kucnoj apoteci. Rana je zarastala 2 meseca, i dalje ima tackica crne boje sto je verovatno ugrusak krvi kojom je rana od pocetka bila prekrivena, ali je stanje tako da sam prestao sa mazanjem jer je to preveliki stres za pticu koja je hvatana 2 meseca na 4,5 dana zbog mazanja. Ne ocekujem da izraste perje gde je bila rana, ali to je mala povrsina u odnosu koliko je popalo perje. Koza je normalne boje, boje koze da kazem dosta svetle, vidljivi su povrsinski kapilari izrazito crvene boje, nema crvenila i drugih znakova neke bolesti niti se ptica cese po glavi. Ptica je tretirana i antibioticima 2,3 puta za ova 2 meseca. Pre 2 dana sam je pustio kod njenog parnog muzjaka i vec danas sam video da se stara ljubav obnovila i da muzjaku ne smeta njena nova frizura Very Happy. Sta mislis ti Marjane da li je moguce obnoviti perje?
Nazad na vrh Ići dole
Marjan

Marjan


Broj poruka : 1557
Datum upisa : 25.02.2011
Godina : 45
Lokacija : Pirot, R. Srbija.

Trazim savet za lecenje - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Trazim savet za lecenje   Trazim savet za lecenje - Page 3 Icon_minitimeUto Feb 14, 2012 7:55 am


Iz gore opisanog

Ptica je uspešno prebrodila povredu, sada za njen konačni oporavak potrebno je vreme i strpljenje.

A pre svega trebada obratiti pažnju na: Ishranu, smeštaj i preventivu.

Ishrana:
- Raznovrsna smeša semena svakodnevno.
- Tri puta u nedelji obogatiti ishranu vitaminima, mineralima, aminokiselinama . Jednom rečju neki dobar multivitamin za rastvaranje u vodi.

Smeštaj:
- Smeštena u nekom mirnom delu uzgajališta sa što manje uznemiravanja. Po mogućnosti na toplom +10 i više. Obezbediti mogućnost kupanja ( kupanje postiče rast novog perija- zaključak sam stekao posmatranjem ptica tokom mitarenja ).

Preventiva:
- Obratiti pažnjhu na higijenu kaveza – volijere gde je smeštena.
- Terapiju nekim lekovima i kremama nije potrebno dalje primenjivati. Zaključak sam doneo na osnovu gore opisanog stanja rane i dela glave oko rane.

Ispunjavanjem svih zahteva (ishrana, smeštaj preventive), ptica će imati sve potrebne elemente da prebrodi povredu i obnovi svoj odbrambeni mehanizam u organizmu.

To je moje mišljenje, a tako bi i postupio da imam takav slučaj!
Nazad na vrh Ići dole
Bogdanik

Bogdanik


Broj poruka : 691
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 35
Lokacija : Leskovac

Trazim savet za lecenje - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Trazim savet za lecenje   Trazim savet za lecenje - Page 3 Icon_minitimeČet Feb 16, 2012 5:58 pm

Omni vit zvuci kao dobro resenje, a vec sam joj davao to. Smestena je sama, da moze da leti, nije bas 10 stepeni ali je iznad 0 i danas se je prvi put okupala.
Nazad na vrh Ići dole
Dalibor Vasic

Dalibor Vasic


Broj poruka : 531
Datum upisa : 03.01.2011
Godina : 29
Lokacija : Cicevac, Srbija

Trazim savet za lecenje - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Trazim savet za lecenje   Trazim savet za lecenje - Page 3 Icon_minitimePet Feb 17, 2012 2:56 pm

Ja sam imao da kažem sličan problem sa cajzlom, drug je držao u katastrofalnim uslovima, jela je samo suncokret, i vodu je dobijala. Živela je skoro 4 godine tako, ja kad sam video užasnuo sam se. I odmah je zatražio da mi je da na lečenje. Pticu je napalo sve što je moglo napasti, pipa, perojedi, glava je bila skoro ćelava i vrat takođe. Perije je samo odpadalo od nje, znači katastrofa. Ja lepo uzmem pticu, stavim je u veću letelicu, sama je, jednom nedeljno bosiljak, gologuzu(cirokiju) dva puta nedeljno, razno semenje, voće, povrće. U vodi sam stavljao jabukovo sirće i kupala se skoro svakog dana. Golu površinu bez perija sam mazao svinjskom mašću jedno vreme i pomoglo je koliko toliko. Međutim ptica je počela da se miti, i sve se lepo završilo, ptica je sad živahna, cvrkne kad-kad, lepo se izmitarila, sad je prelepa i ne mogu da je prepoznam tj.da pomislim u kakvom je stanju bila. Probaj sa jabukovim sirćetom, ja sam u početku bio nesiguran sa njim ali kad sam video da joj ništa ne fali smirio sam se, i dao sam papagajima par puta, takođe im ništa nije falilo.

Pozdrav! cheers
Nazad na vrh Ići dole
Bogdanik

Bogdanik


Broj poruka : 691
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 35
Lokacija : Leskovac

Trazim savet za lecenje - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Trazim savet za lecenje   Trazim savet za lecenje - Page 3 Icon_minitimeČet Mar 22, 2012 5:45 pm

To sto je taj cajzlan ostao bez perja je sasvim drugaciji razlog zbog kojeg je moja ptica ostala.
Novost je kod mene sto je danas prvi put vidljivo da pocinje da raste novo perje i operjava vrat kod moje ptice sto je izuzetna vest za mene. Ova ptica se i pored golog vrata izuzetno ponasala sa partnerom, pa sam i takvu planirao da razmnozavam, ovo je ipak znak da je na pravom putu oporavka!
Bice jos ovakvih slika

https://2img.net/h/i986.photobucket.com/albums/ae349/bogdannik/Image055.jpg
Nazad na vrh Ići dole
Bobi*

Bobi*


Broj poruka : 22
Datum upisa : 15.08.2012
Lokacija : Pancevo

Trazim savet za lecenje - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Trazim savet za lecenje   Trazim savet za lecenje - Page 3 Icon_minitimePet Avg 24, 2012 1:33 pm

Sta da dam nimfi protiv proliva ?

Upaljeno oko sam opisala na drugoj temi, i proslo je.
Posto sam bila zabrinuta zbog njegove starosti, otisla sam u Zoo shop i kupila mu novu hranu, vitaminske kapi za vodu, bar klas, grit i neke kartice sa vitamini sto se dodaju u hranu po malo (za dohranu kod mitarenja).
Dezinfikovala sam kavez (zbog oka) sve ocistila, dala novu hranu, bar klas.
Skuvala mu jaje, i malo posolila sa makom. Jer je imao vec tada malko redju stolicu.
Oko je proslo, a dosao je ocajan proliv.

Bar klas je smazao odmah, posle toga su krenuli problemi.
Ovu novu hranu skoro da ne jede, pune posudice stoje, to ranije nikada tako nije bilo. Jaje je jedva okusio. Dole na grit ne ide uopste. Mrkvice malo je jedva pojeo u sredu.
Vodu pije nenormalno, prosto ne verujem, ne znam da li isparava toliko od temperatura visokih, ili sta, ali stavim vodicu uvece (sa 5 kapi vitamina) i do sutra uvece ostane jedva pola prsta.

Da li je dobio proliv od ove nove hrane koju sam donela, i vitamina?

Izmet je bukvalno fleka od vode, a u sredini jedva malo cvrstog i zelenog.
Malko je nakostresen, ali je veseo i cvrkuce ? Nije raspolozen da ide na ruku, niti da leti. Oko kaveza je bukvalno potop.

Sta da radim ?

Najradije bih kupila nesto u veterinarskoj apoteci da ga izlecim. Sad


Nazad na vrh Ići dole
Matija95

Matija95


Broj poruka : 643
Datum upisa : 12.12.2011
Godina : 28
Lokacija : Indjija

Trazim savet za lecenje - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Trazim savet za lecenje   Trazim savet za lecenje - Page 3 Icon_minitimePet Avg 24, 2012 1:37 pm

Koliko dugo si mu drzala jajcanu hranu u kavezu da mozda ne preterujes sa vitaminima?
Nazad na vrh Ići dole
goranpirot




Broj poruka : 49
Datum upisa : 15.04.2012
Godina : 54
Lokacija : Pirot

Trazim savet za lecenje - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Trazim savet za lecenje   Trazim savet za lecenje - Page 3 Icon_minitimeSub Avg 25, 2012 1:26 pm

Bogdanik ::
To sto je taj cajzlan ostao bez perja je sasvim drugaciji razlog zbog kojeg je moja ptica ostala.
Novost je kod mene sto je danas prvi put vidljivo da pocinje da raste novo perje i operjava vrat kod moje ptice sto je izuzetna vest za mene. Ova ptica se i pored golog vrata izuzetno ponasala sa partnerom, pa sam i takvu planirao da razmnozavam, ovo je ipak znak da je na pravom putu oporavka!
Bice jos ovakvih slika

https://2img.net/h/i986.photobucket.com/albums/ae349/bogdannik/Image055.jpg
Nazad na vrh Ići dole
goranpirot




Broj poruka : 49
Datum upisa : 15.04.2012
Godina : 54
Lokacija : Pirot

Trazim savet za lecenje - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Trazim savet za lecenje   Trazim savet za lecenje - Page 3 Icon_minitimeSub Avg 25, 2012 1:30 pm

Na glavi perje puno teže izbija nego na primer na repu ili krilima.Moje je mišljenje da će ptica operjati samo treba vremena,možda će ostati samo tačkica na mestu gde je bila povreda ali to će pokriti drugo perje tako da neće biti vidljivo.
Nazad na vrh Ići dole
Bobi*

Bobi*


Broj poruka : 22
Datum upisa : 15.08.2012
Lokacija : Pancevo

Trazim savet za lecenje - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Trazim savet za lecenje   Trazim savet za lecenje - Page 3 Icon_minitimeSub Avg 25, 2012 2:32 pm

Matija95 ::
Koliko dugo si mu drzala jajcanu hranu u kavezu da mozda ne preterujes sa vitaminima?

Izgleda da sam dosta kumovala ovom prolivu.
Godinama, tj skoro nikada mu nismo kupovali nikakve kapi, dohrane itd. I onda sam procitala na forumu da svi daju razne suplemente pticama, pa sam saznavsi to kupila u Zoo shopu kapi, dohranu, grit, i jaja. I sve mu to odjedanput stavila Crying or Very sad . Jaje je 1 dan bilo u kavezu. Nije hteo da ga jede, i onda sam ga ostavila jedan dan, a kad sam ga bacila, videla sam sa je skoro sve tu.

Bila sam u poljoprivrednoj apoteci.
Veterinar mi je tamo rekao, da ga vratim na staru hranu, izbacim sve te kapi, grit, bar klas, novu hranu itd.
Dao mi je Roxacin 10 %, i rekao da mu u vodu dajem svaki dan po 1 kap, tako 5 dana.
I da mu u staru hranu dam na vrh male kasike prah selen+jod.
Posle 5 dana normalna hrana, normalna voda.

Danas je bas veseo, ima i dalje proliv, ali malo manje.
Peva, skakuce...nije nakostresen, ali imam utisak da se malo trese kad stoji. Javljam dalji razvoj dogadjaja.
Nazad na vrh Ići dole
Sale77-Nis

Sale77-Nis


Broj poruka : 939
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 46
Lokacija : Nis -Srbija

Trazim savet za lecenje - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Trazim savet za lecenje   Trazim savet za lecenje - Page 3 Icon_minitimeSub Avg 25, 2012 10:37 pm

Bobi vidim da pises u zenskom rodu pa cu ti tako i odgovoriti posto si bila u poljoprivrednoj apoteci po odgovor na postavljeno pitanje mogu da ti kazem da nasi doktori vetererine znaju samo za ROXACIN i to je to kazu to je antibiotik sirokog spektra i to resava sve probleme medjutim stvari nisu nimalo dobro sto se lekova tice za nas odgajivace jer kod nas nema lekova koji su specijano za ptice(papagaje,kanarince,egzote) kod nas se moze naci sve sto se tice krupne stoke ali za nase pernate male ljubimce nista evo ja cu ti reci sta da das poslacu lek se zove NEOSUFLOKS to je koktel sastavljen od tri leka pise na kesici specijano za proliv kupi u veterinarskoj apoteci ne u poljoprivrednoj i videces rezultat cekam tvoj odgovor i tvoje misljenje!!
Nazad na vrh Ići dole
Dalibor Vasic

Dalibor Vasic


Broj poruka : 531
Datum upisa : 03.01.2011
Godina : 29
Lokacija : Cicevac, Srbija

Trazim savet za lecenje - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Trazim savet za lecenje   Trazim savet za lecenje - Page 3 Icon_minitimeNed Avg 26, 2012 7:35 pm

Neusufloks lek je odličan, i ja ga koristim, da kucnem u drvo nisam imao neželjenih dejstava, nije ni skup, a dobar je.... Inače zamolio bih admine da mi ne obrišu poruku ako odem u off, samo bih dodao da sam našao lek ESB 30 ovde u Srbiji, koga zanima više, neka mi se javi slobodno u PM. Hvala.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Trazim savet za lecenje - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Trazim savet za lecenje   Trazim savet za lecenje - Page 3 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Trazim savet za lecenje
Nazad na vrh 
Strana 3 od 4Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći
 Similar topics
-
» Fišer (Agapornis Fischeri)
» bolesti i lecenje
» Predlog u vezi teme bolesti i lecenje
» Najcesca oboljenja sobnih ptica i njihovo lecenje
» Savet za izbor ptice

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Odrzavanje :: Nega i zaštita ptica :: Lekovi i primena-
Skoči na: