Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Pismonoše

Ići dole 
+15
Milant
sale95
Zika
kosta1967
Alexandar
jigor
Petar
ZQKY
marconi
vlada nish
vecos
Milan Nis
srdjan vr
SrdjanKG
acko
19 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći
AutorPoruka
acko




Broj poruka : 42
Datum upisa : 02.04.2010
Lokacija : Vranje

Pismonoše - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pismonoše   Pismonoše - Page 2 Icon_minitimeUto Jun 01, 2010 7:05 pm

izgleda baš lepo, jedino možda je greota da otkačiš tako vernu i snalažljivu pticu....
Nazad na vrh Ići dole
marconi

marconi


Broj poruka : 163
Datum upisa : 23.05.2010
Godina : 49
Lokacija : Jagodina Srbija

Pismonoše - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pismonoše   Pismonoše - Page 2 Icon_minitimeUto Jun 01, 2010 8:01 pm

Prijatelju....
Ocigledno me ne razumes.Ovu pticu dobijas na poklon,a ne prodajem je da bih se nje resio,i da je skart.Ostavio sam njenog rodjenog brata od predprosle god.u maticu.Roditelji su joj jos kod mene i ja to mogu da izvedem kad god hocu.Ja sam amater i nisam takmicar,a kad poklanjam nesto , ja poklanjam kvalitet,a ne fuseraj i sljuke.
Uostalom,ako ti se ne svidja,nemoj ni da je uzimas.To je ptica koja itekako zasluzuje paznju i postovanje.Ako mislis da si dostojan takve ptice i da ces da je postujes,onda mozes da je uzmes.U suprotnom,ona ce ostati kod mene.
pozzz.....
Nazad na vrh Ići dole
acko




Broj poruka : 42
Datum upisa : 02.04.2010
Lokacija : Vranje

Pismonoše - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pismonoše   Pismonoše - Page 2 Icon_minitimeUto Jun 01, 2010 8:33 pm

kad rekoh - otkačiš, to nije imalo negativno značenje.
već, gledano iz ugla ptice, izneo sam dilemu da je možda greota da je lišimo doma za koji je toliko vezana. na to sam mislio.... baš iz poštovanja prema ptici.... dakle, to je dilema koja se kod mene javila, a ne sumnjanje u kvalitet ptice.... jbg, dirnula me priča o njenom povratku kao piskavčeta sa 60km, iako se tad mnogi vratili nisu....

možda grešim, ali malo me užasava pomisao da čuvam nešto što bi se kod mene osećalo kao u zatvoru i što bi maštalo o povratku svojoj pravoj kući....
zato sam i ispuštao one moje poštare kupljene na pijaci posle par nedelja čuvanja, ali se jedan, moj omiljeni inače, posle 3-4 dana odsustva, vratio.... i to mi je sad najdraža ptica u golubarniku....
Nazad na vrh Ići dole
marconi

marconi


Broj poruka : 163
Datum upisa : 23.05.2010
Godina : 49
Lokacija : Jagodina Srbija

Pismonoše - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pismonoše   Pismonoše - Page 2 Icon_minitimeUto Jun 01, 2010 10:34 pm

Pa nista onda.da ti izvedem neko pile pa kad dodje vreme,ti da ih pokupis i da ih ucis krov kod tebe.
Nazad na vrh Ići dole
marconi

marconi


Broj poruka : 163
Datum upisa : 23.05.2010
Godina : 49
Lokacija : Jagodina Srbija

Pismonoše - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pismonoše   Pismonoše - Page 2 Icon_minitimeUto Jun 01, 2010 10:40 pm

Pismonoše - Page 2 14
Pismonoše - Page 2 16
Pismonoše - Page 2 17
Pismonoše - Page 2 12
Pismonoše - Page 2 3
Pismonoše - Page 2 20
Nazad na vrh Ići dole
acko




Broj poruka : 42
Datum upisa : 02.04.2010
Lokacija : Vranje

Pismonoše - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pismonoše   Pismonoše - Page 2 Icon_minitimeSre Jun 02, 2010 11:08 am

hvala druže, može i tako....
btw, ova ženka na trećoj slici u zadnjem postu mi se najviše sviđa od svih fotki na temi....
Nazad na vrh Ići dole
marconi

marconi


Broj poruka : 163
Datum upisa : 23.05.2010
Godina : 49
Lokacija : Jagodina Srbija

Pismonoše - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pismonoše   Pismonoše - Page 2 Icon_minitimeČet Jun 03, 2010 11:29 pm

Ta zenka je munja...
Nazad na vrh Ići dole
ZQKY

ZQKY


Broj poruka : 139
Datum upisa : 23.02.2010
Godina : 36
Lokacija : Knjazevac

Pismonoše - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pismonoše   Pismonoše - Page 2 Icon_minitimePon Jun 07, 2010 12:33 pm

Molio bih nekog ko se vise razume oko sport pismonose da napise nesto vise o njima ?! unapred hvala Smile
Nazad na vrh Ići dole
marconi

marconi


Broj poruka : 163
Datum upisa : 23.05.2010
Godina : 49
Lokacija : Jagodina Srbija

Pismonoše - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pismonoše   Pismonoše - Page 2 Icon_minitimePon Jun 07, 2010 3:18 pm

Srdjan iz Vranja je najkompetentniji za to.Covek je bio takmicar. Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
srdjan vr

srdjan vr


Broj poruka : 68
Datum upisa : 26.03.2010
Godina : 61
Lokacija : Vranje

Pismonoše - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pismonoše   Pismonoše - Page 2 Icon_minitimePon Jun 07, 2010 5:36 pm

ZOKY ne znam sta te konkretno zanima .
Nazad na vrh Ići dole
ZQKY

ZQKY


Broj poruka : 139
Datum upisa : 23.02.2010
Godina : 36
Lokacija : Knjazevac

Pismonoše - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pismonoše   Pismonoše - Page 2 Icon_minitimeUto Jun 08, 2010 2:26 pm

Najvise me zanima trening mladih goluba, ako moze nesto vise o tome ?

Veliki pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
srdjan vr

srdjan vr


Broj poruka : 68
Datum upisa : 26.03.2010
Godina : 61
Lokacija : Vranje

Pismonoše - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pismonoše   Pismonoše - Page 2 Icon_minitimeUto Jun 08, 2010 3:38 pm

Kada mlade pismonose budu leteli oko 1 sat iznad kuce pocinjemo sa treninzima.Ja ali i svi mi u drustvu smo kretali sa oko 30km udaljenosti.Drugi trening nakon 3 do 4 dana bi bio opet za 30km duzi.Posto znamo da prva zvanicna trka mora iznositi najmanje 100km mi smo onih 40km delili u 2 do 3 treninga s tim sto je zadnji trening sa iste udaljenosti kao i prva zvanicna trka i njega mozete ponoviti vise puta,Ali nakon drugog treninga golubove ne pustamo treci-cetvrti dan vec sesti-sedmi dan ili nedelja pa nedelja.Nakon 6 treninga najbolji takmicari se vec izdvajaju tako sto dolaze medju prvima,ali to opet ne mora da bude siguran znak da se radi o kvalitetnim grlima jer ima ptica koje kasnije ulaze u formu pa se desava da ptice koje su na treninzima sa krace udaljenosti bile sporije a sa vece udaljenosti dolaze brze.Mlade pismonose je malo teze motivisati u odnosu na starije,zato im pred let treba davati laksu hranu tako da bi ih i sam glad na neki nacin terao da sto brze lete.U vreme treninga golubovima treba davati gotovu smesu hrane kao i za SVL,s tim sto zadnji obrok pred let dajemo pirinac ili neko drugo semenje koje je lako za varenje.U tom periodu kukuruz,psenicu i jecam treba svesti na minimum ili izbegavati..ZOKY zelim ti puno srece i uspeha u takmicenju..Veliki pozz od Srdjana iz Vranja
Nazad na vrh Ići dole
ZQKY

ZQKY


Broj poruka : 139
Datum upisa : 23.02.2010
Godina : 36
Lokacija : Knjazevac

Pismonoše - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pismonoše   Pismonoše - Page 2 Icon_minitimeUto Jun 08, 2010 3:52 pm

Hvala na brzom odgovoru Srdjane takodje zelim ti sve naj , naj
Nazad na vrh Ići dole
ZQKY

ZQKY


Broj poruka : 139
Datum upisa : 23.02.2010
Godina : 36
Lokacija : Knjazevac

Pismonoše - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pismonoše   Pismonoše - Page 2 Icon_minitimeČet Jun 17, 2010 8:56 pm

Molim za savet.
Nasao sam pismonosu kome je najverovatnije jastreb pocepao (gusu) gde se skuplja hrana ,pa sada neznam sta da radim dali ce to zarasti ????
Nazad na vrh Ići dole
Petar
Čivijaš
Čivijaš
Petar


Broj poruka : 92
Datum upisa : 20.12.2009
Godina : 34
Lokacija : Srbija-Sabac

Pismonoše - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pismonoše   Pismonoše - Page 2 Icon_minitimeČet Jun 17, 2010 9:38 pm

ZQKY ::
Molim za savet.
Nasao sam pismonosu kome je najverovatnije jastreb pocepao (gusu) gde se skuplja hrana ,pa sada neznam sta da radim dali ce to zarasti ????


ako nije mnogo pocepano,uzmi pa naspi kafe na ranu,a ako je mnogo nista ti ne preostaje nego da je usijes...pozz
Nazad na vrh Ići dole
ZQKY

ZQKY


Broj poruka : 139
Datum upisa : 23.02.2010
Godina : 36
Lokacija : Knjazevac

Pismonoše - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pismonoše   Pismonoše - Page 2 Icon_minitimeČet Jun 17, 2010 11:19 pm

Hvala na brzom odgovoru, a kako deluje to sa kafom ,prvi put cujem za tu metodu???
Nazad na vrh Ići dole
srdjan vr

srdjan vr


Broj poruka : 68
Datum upisa : 26.03.2010
Godina : 61
Lokacija : Vranje

Pismonoše - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pismonoše   Pismonoše - Page 2 Icon_minitimePet Jun 18, 2010 4:08 pm

naspi mlevenu kafu na ranu na taj nacin zaustavljas krvarenje jer se rana brzo zasusi nemoj ga prezderavati prvih nekoliko dana. POZ!
Nazad na vrh Ići dole
ZQKY

ZQKY


Broj poruka : 139
Datum upisa : 23.02.2010
Godina : 36
Lokacija : Knjazevac

Pismonoše - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pismonoše   Pismonoše - Page 2 Icon_minitimePet Jun 18, 2010 5:51 pm

Hvala na pomoci. A dali ima neko katalog udruzenja za pismonose kako bi nasao gazdu goluba??? pozz
Nazad na vrh Ići dole
srdjan vr

srdjan vr


Broj poruka : 68
Datum upisa : 26.03.2010
Godina : 61
Lokacija : Vranje

Pismonoše - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pismonoše   Pismonoše - Page 2 Icon_minitimePet Jun 18, 2010 6:38 pm

Nadji aktivnog takmicara on mora da ima list koji se zove "godisnjak"e tu su sva udruzenja sa svim clanovima.Ili mi na PM posalji broj alke pa cu pokusati da ti pomognem.
Nazad na vrh Ići dole
marconi

marconi


Broj poruka : 163
Datum upisa : 23.05.2010
Godina : 49
Lokacija : Jagodina Srbija

Pismonoše - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pismonoše   Pismonoše - Page 2 Icon_minitimePet Jun 18, 2010 10:30 pm

,,Godisnjak" mozes naci i na zvanicnom sajtu odgajivaca golubova pismonosa Srbije u rubrici ,,download" kao i sve casopise ,,golub pismonosa" koje mozes da skines i polako natenane da citas kuci.
pozzz.... Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
srdjan vr

srdjan vr


Broj poruka : 68
Datum upisa : 26.03.2010
Godina : 61
Lokacija : Vranje

Pismonoše - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pismonoše   Pismonoše - Page 2 Icon_minitimeSub Jun 19, 2010 4:44 pm

tako je marconi toga se nisam setio. Sleep
Nazad na vrh Ići dole
acko




Broj poruka : 42
Datum upisa : 02.04.2010
Lokacija : Vranje

Pismonoše - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pismonoše   Pismonoše - Page 2 Icon_minitimeSub Jun 19, 2010 8:18 pm

da ne otvaram novu temu, imamo jedno pitanje, pismonoša se pario sa tekirkom iako je već uparen sa pismonoškom sa kojom se uveliko smenjuje u ležanju na jajima....
da li je to uobičajena pojava? šta će biti ako tekirka snese jaja?
hvala
Nazad na vrh Ići dole
srdjan vr

srdjan vr


Broj poruka : 68
Datum upisa : 26.03.2010
Godina : 61
Lokacija : Vranje

Pismonoše - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pismonoše   Pismonoše - Page 2 Icon_minitimeNed Jun 20, 2010 10:39 am

to su vec babe i zabe,baci jaja i nemoj pariti sve i svasta.
Nazad na vrh Ići dole
marconi

marconi


Broj poruka : 163
Datum upisa : 23.05.2010
Godina : 49
Lokacija : Jagodina Srbija

Pismonoše - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pismonoše   Pismonoše - Page 2 Icon_minitimeNed Jun 20, 2010 11:53 pm

srdjan vr ::
to su vec babe i zabe,baci jaja i nemoj pariti sve i svasta.

Odgovor je tacan... cheers cheers cheers
Nazad na vrh Ići dole
acko




Broj poruka : 42
Datum upisa : 02.04.2010
Lokacija : Vranje

Pismonoše - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pismonoše   Pismonoše - Page 2 Icon_minitimeUto Jun 22, 2010 1:16 pm

da, slažem se sa vama, ne bih voleo da ukrštam te dve rase....

dotična golubica se sada smuvala sa jednim svl, no pošto se parila sa pismonošom, pitanje je ko će biti otac dece....
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Pismonoše - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pismonoše   Pismonoše - Page 2 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Pismonoše
Nazad na vrh 
Strana 2 od 4Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći
 Similar topics
-
» pismonoše boje

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Golubovi :: Letači-
Skoči na: