Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Priprema za parenje kanarinaca

Ići dole 
+42
Rale
Marcus1
danee9877
lepotica cana
daniel87
markan
Marjan
sasa.kg
vlajko
mica vasic
cica
Pepikg
korbach
Damir
Ivica
vit
ivan888
Markoni
ivan79
ocky
VlatkoSK
skorkovic
Alexandar
nikola j
milan@
saki pticar
Miks
madnesstears
BRZOPIT
ticar
Dalibor Vasic
Bojana.C
Sale77-Nis
Krisstinna
jevca5
braneOS
Bogdanik
dr.nenad86
Srdjan
Danijel
milos0205
macedonac71
46 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći
AutorPoruka
Sale77-Nis

Sale77-Nis


Broj poruka : 939
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 46
Lokacija : Nis -Srbija

Priprema za parenje kanarinaca - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Priprema za parenje kanarinaca   Priprema za parenje kanarinaca - Page 5 Icon_minitimeSub Jan 07, 2012 10:57 pm

Markoni dobrodosao evo ti link de se mozes predstaviti
http://www.avikultura.com/t1074-upoznavanje i navesti sta drzis od papagaja i egzota !!!
Nazad na vrh Ići dole
Markoni

Markoni


Broj poruka : 22
Datum upisa : 06.01.2012
Godina : 35

Priprema za parenje kanarinaca - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Priprema za parenje kanarinaca   Priprema za parenje kanarinaca - Page 5 Icon_minitimeNed Jan 08, 2012 1:45 pm

Nravno.
Nazad na vrh Ići dole
ivan888




Broj poruka : 1
Datum upisa : 15.01.2012

Priprema za parenje kanarinaca - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Priprema za parenje kanarinaca   Priprema za parenje kanarinaca - Page 5 Icon_minitimeNed Jan 15, 2012 6:50 pm

drugari imam jedno pitanje. pripremao sam jedan par kanarinaca i dobio prvo jaje. davao sam fertivit, kuvano jaje, raznu semensku hranu, klice nigera. e sad, hteo bi da pitam ako sve bude u redu i izlegu se mali ptici, cime da nastavim da hranim kanarinku, kanarinca kako bi posle prve ture nastavio sa drugom. moze neko malo vise o tome. hvala
Nazad na vrh Ići dole
skorkovic

skorkovic


Broj poruka : 356
Datum upisa : 05.05.2011
Lokacija : Uzice

Priprema za parenje kanarinaca - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Priprema za parenje kanarinaca   Priprema za parenje kanarinaca - Page 5 Icon_minitimeNed Jan 15, 2012 9:42 pm

Pa sve isto samo bez nigera.
Nazad na vrh Ići dole
Alexandar

Alexandar


Broj poruka : 724
Datum upisa : 23.12.2009
Godina : 45
Lokacija : Kragujevac

Priprema za parenje kanarinaca - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Priprema za parenje kanarinaca   Priprema za parenje kanarinaca - Page 5 Icon_minitimePon Jan 16, 2012 12:43 am

Obavezna jajcana hrana i seme
A nebi bilo lose da muzijaka izvadis posto nasadi zenku moze da napravi veliki problem
Nazad na vrh Ići dole
vit




Broj poruka : 4
Datum upisa : 07.01.2012

Priprema za parenje kanarinaca - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Priprema za parenje kanarinaca   Priprema za parenje kanarinaca - Page 5 Icon_minitimeNed Jan 22, 2012 4:53 pm


pre neko vreme sam kupio kanarinku . od samom pocetku do danas je nabusena kao za spavanj gotovo po ceo dan, normalno pa i malo vise od normalno jede , pije vodu i gotovo sve sto i ponudim.pre malo sam je uhvatio i dunuo u grudi i video sam da je veoma omrsavljena ona sredna kost je veoma ispupcena a misici su joj mnogo male gotovo kao da ih nema moze li mi neko reci o cemu le stvar i dati mi neki savet
Nazad na vrh Ići dole
Ivica

Ivica


Broj poruka : 51
Datum upisa : 01.01.2010
Godina : 48
Lokacija : Skopje

Priprema za parenje kanarinaca - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Priprema za parenje kanarinaca   Priprema za parenje kanarinaca - Page 5 Icon_minitimeNed Jan 22, 2012 5:29 pm

vit ::

pre neko vreme sam kupio kanarinku . od samom pocetku do danas je nabusena kao za spavanj gotovo po ceo dan, normalno pa i malo vise od normalno jede , pije vodu i gotovo sve sto i ponudim.pre malo sam je uhvatio i dunuo u grudi i video sam da je veoma omrsavljena ona sredna kost je veoma ispupcena a misici su joj mnogo male gotovo kao da ih nema moze li mi neko reci o cemu le stvar i dati mi neki savet
Prijatelju, stvar je vise nego jasna od onog sta si napisao - kokcidoza. Ima dosta o njoj na forumu, procitaj malo i naravno, daj baykox i sve sta sledi i resena stvar.
Pozdrav.
Nazad na vrh Ići dole
VlatkoSK

VlatkoSK


Broj poruka : 155
Datum upisa : 03.10.2011
Godina : 41
Lokacija : Skopje Makedonija

Priprema za parenje kanarinaca - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Priprema za parenje kanarinaca   Priprema za parenje kanarinaca - Page 5 Icon_minitimeUto Jan 24, 2012 1:54 am

Ako ne pobrzas sa lekom moze da izgubis pticu. Ja moje preventivno dajem Gambakohcid. Ima i kod vas vo SRB. Ja liscno sam zadovoljan sa rezultatem dosad nisam imao probleme. Koristim ga preventivno dva put godisno. Pozzzz
Nazad na vrh Ići dole
ivan79

ivan79


Broj poruka : 211
Datum upisa : 11.07.2011
Godina : 44
Lokacija : nova pazova

Priprema za parenje kanarinaca - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Priprema za parenje kanarinaca   Priprema za parenje kanarinaca - Page 5 Icon_minitimeČet Feb 16, 2012 4:27 pm

moram li oblagati gnezdo nekim mekim materijalom, ili je dovoljno da ubacim materijal za gnezdo u kavez?
Nazad na vrh Ići dole
ticar

ticar


Broj poruka : 432
Datum upisa : 31.12.2009
Godina : 39
Lokacija : Zadar,hr

Priprema za parenje kanarinaca - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Priprema za parenje kanarinaca   Priprema za parenje kanarinaca - Page 5 Icon_minitimeČet Feb 16, 2012 5:10 pm

ivan79 ::
moram li oblagati gnezdo nekim mekim materijalom, ili je dovoljno da ubacim materijal za gnezdo u kavez?

gnjezdo treba obložiti s nečim,zatim dati materijal za izradu
Nazad na vrh Ići dole
Damir

Damir


Broj poruka : 40
Datum upisa : 24.01.2012
Godina : 28
Lokacija : Krusevac

Priprema za parenje kanarinaca - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Priprema za parenje kanarinaca   Priprema za parenje kanarinaca - Page 5 Icon_minitimeČet Feb 16, 2012 5:29 pm

najlakse ti je nekom vunenom carapom ali napravis da je u odliku gnezda,ako hoces mogu ubaciti neka moja gnezda na forumu.
Nazad na vrh Ići dole
ivan79

ivan79


Broj poruka : 211
Datum upisa : 11.07.2011
Godina : 44
Lokacija : nova pazova

Priprema za parenje kanarinaca - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Priprema za parenje kanarinaca   Priprema za parenje kanarinaca - Page 5 Icon_minitimeSub Okt 27, 2012 10:57 am

dali u pripremnom periodu dajete crve brasnare kanarincima?
Nazad na vrh Ići dole
Alexandar

Alexandar


Broj poruka : 724
Datum upisa : 23.12.2009
Godina : 45
Lokacija : Kragujevac

Priprema za parenje kanarinaca - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Priprema za parenje kanarinaca   Priprema za parenje kanarinaca - Page 5 Icon_minitimeNed Okt 28, 2012 12:37 am

nisam cuo da ih neko koristi za kanarince
Nazad na vrh Ići dole
korbach




Broj poruka : 26
Datum upisa : 26.10.2011

Priprema za parenje kanarinaca - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Priprema za parenje kanarinaca   Priprema za parenje kanarinaca - Page 5 Icon_minitimeNed Okt 28, 2012 1:25 pm

ivan79 ::
dali u pripremnom periodu dajete crve brasnare kanarincima?

Dajem, a pogotovo pupe.

Poz
Nazad na vrh Ići dole
korbach




Broj poruka : 26
Datum upisa : 26.10.2011

Priprema za parenje kanarinaca - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Priprema za parenje kanarinaca   Priprema za parenje kanarinaca - Page 5 Icon_minitimeSre Nov 07, 2012 1:51 pm

Ivan79, posto ne mogu da ti odgovorim na privatnu poruku evo ovde cu. Jajcanu svaki drugi dan, i to kombinujem sa pupama.

Poz
Nazad na vrh Ići dole
ivan79

ivan79


Broj poruka : 211
Datum upisa : 11.07.2011
Godina : 44
Lokacija : nova pazova

Priprema za parenje kanarinaca - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Priprema za parenje kanarinaca   Priprema za parenje kanarinaca - Page 5 Icon_minitimeSre Nov 07, 2012 5:40 pm

hvala korbach
Nazad na vrh Ići dole
Srdjan

Srdjan


Broj poruka : 287
Datum upisa : 02.02.2010
Godina : 49
Lokacija : Niš

Priprema za parenje kanarinaca - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Priprema za parenje kanarinaca   Priprema za parenje kanarinaca - Page 5 Icon_minitimeUto Jan 15, 2013 6:06 pm

Hajde malo da osvežimo temu .
Nemoguće da sezona uveliko traje a nema ni jednog posta u ovoj temi.Možda je priprema završena , krenuli su prvi ovogodišnji maladi.
Pojedini odgajivači već imaju mlade prstenovane . Za svaku pohvalu.
Nazad na vrh Ići dole
ivan79

ivan79


Broj poruka : 211
Datum upisa : 11.07.2011
Godina : 44
Lokacija : nova pazova

Priprema za parenje kanarinaca - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Priprema za parenje kanarinaca   Priprema za parenje kanarinaca - Page 5 Icon_minitimeUto Jan 15, 2013 7:45 pm

moji prvi slavujari https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/541/fotografija0055b.jpg/
Nazad na vrh Ići dole
Pepikg

Pepikg


Broj poruka : 212
Datum upisa : 29.10.2011
Godina : 49
Lokacija : Kragujevac

Priprema za parenje kanarinaca - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Priprema za parenje kanarinaca   Priprema za parenje kanarinaca - Page 5 Icon_minitimeUto Jan 15, 2013 7:47 pm

Ja tek na prolece,zbog grejanja,veliki prostor i ne isplati mi se da grejem dan i noc.
Jedino sam uneo par kobalta,zenka trazi da se pari.
I par Venecuelanskih cajzli drzim u kuci,cim u pticarniku temperatura padne ispod 10 stepeni.
Muzjak bi pario skace i peva kao lud,juri je kad ih sastavim,ali ona ne da ni za zivu glavu,ne mogu da je uslilim,jaja slabo jede,niger sam pojacao,videcemo.
Nazad na vrh Ići dole
Alexandar

Alexandar


Broj poruka : 724
Datum upisa : 23.12.2009
Godina : 45
Lokacija : Kragujevac

Priprema za parenje kanarinaca - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Priprema za parenje kanarinaca   Priprema za parenje kanarinaca - Page 5 Icon_minitimeSre Jan 16, 2013 12:50 am

ivan79 ::
moji prvi slavujari https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/541/fotografija0055b.jpg/

Bravo majstoreee cheers
Nazad na vrh Ići dole
ivan79

ivan79


Broj poruka : 211
Datum upisa : 11.07.2011
Godina : 44
Lokacija : nova pazova

Priprema za parenje kanarinaca - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Priprema za parenje kanarinaca   Priprema za parenje kanarinaca - Page 5 Icon_minitimeSre Jan 16, 2013 7:10 am

Alexandar ::
ivan79 ::
moji prvi slavujari https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/541/fotografija0055b.jpg/

Bravo majstoreee cheers
nista bez tvoje pomoci
Nazad na vrh Ići dole
Alexandar

Alexandar


Broj poruka : 724
Datum upisa : 23.12.2009
Godina : 45
Lokacija : Kragujevac

Priprema za parenje kanarinaca - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Priprema za parenje kanarinaca   Priprema za parenje kanarinaca - Page 5 Icon_minitimeČet Jan 17, 2013 1:13 am

ivan79 ::
Alexandar ::
ivan79 ::
moji prvi slavujari https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/541/fotografija0055b.jpg/

Bravo majstoreee cheers
nista bez tvoje pomoci

I bre uvek Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
cica

cica


Broj poruka : 34
Datum upisa : 17.12.2012
Godina : 47
Lokacija : leskovac

Priprema za parenje kanarinaca - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Priprema za parenje kanarinaca   Priprema za parenje kanarinaca - Page 5 Icon_minitimePet Jan 18, 2013 3:19 pm

opet ja ovako imam dva kanarinca trenirani muyijaka i zenku jos su mladi nekih sest meseca i
interesuje me dali mogu da ih parim i kako. imam kvez obican drveni 60x25x35visina cuvam ih od skoro do sada nisam imao ptice nisam cuvao pa sam radoynao malo njih imam od pre nekih dva meseca
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Priprema za parenje kanarinaca - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Priprema za parenje kanarinaca   Priprema za parenje kanarinaca - Page 5 Icon_minitimePet Jan 18, 2013 6:07 pm

Mozes da ih paris, sasvim je dovoljan taj kavez.
Kanarinac je davno domistifikovana ptica, tako da ti odredjujes uslove kad zelis da ih paris i u kojim uslovima.

Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
cica

cica


Broj poruka : 34
Datum upisa : 17.12.2012
Godina : 47
Lokacija : leskovac

Priprema za parenje kanarinaca - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Priprema za parenje kanarinaca   Priprema za parenje kanarinaca - Page 5 Icon_minitimePet Jan 18, 2013 8:40 pm

treba li ja neki vitamini seme da ubacim i gnezdo kakvo treba ,kako da znam da hoce da se pare treba li da maskiram to gnezdo, treba li kad se upare da ih odvojim .HVALA.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Priprema za parenje kanarinaca - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Priprema za parenje kanarinaca   Priprema za parenje kanarinaca - Page 5 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Priprema za parenje kanarinaca
Nazad na vrh 
Strana 5 od 7Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći
 Similar topics
-
» Priprema stiglica za parenje
» Priprema stiglica za parenje...
» Priprema živine za izložbe!
» Priprema izložbenih primeraka ptica za izložbu!
» Sta ko gaji od kanarinaca?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Kanarinci-
Skoči na: