Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Priprema za parenje kanarinaca

Ići dole 
+42
Rale
Marcus1
danee9877
lepotica cana
daniel87
markan
Marjan
sasa.kg
vlajko
mica vasic
cica
Pepikg
korbach
Damir
Ivica
vit
ivan888
Markoni
ivan79
ocky
VlatkoSK
skorkovic
Alexandar
nikola j
milan@
saki pticar
Miks
madnesstears
BRZOPIT
ticar
Dalibor Vasic
Bojana.C
Sale77-Nis
Krisstinna
jevca5
braneOS
Bogdanik
dr.nenad86
Srdjan
Danijel
milos0205
macedonac71
46 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći
AutorPoruka
BRZOPIT




Broj poruka : 9
Datum upisa : 17.09.2011

Priprema za parenje kanarinaca - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Priprema za parenje kanarinaca   Priprema za parenje kanarinaca - Page 3 Icon_minitimeSub Sep 17, 2011 6:35 pm

dobro, mada, meni se nude i neki odgaivaci poznati ovde u mom gradu da je pogledaju, recimo ovaj od koga sam kupila gnezdo rekao mi je da je donesem. Ja do pre nekoliko minuta nisam ni mislila da joj nesto fali, ali je dosta spavala i nije pravila gnezdo kao pre. Medjutim, sada me ove nogice brinu, ali to je samo odnos kako je bilo pre, a ovako nije tako strasno. Inace, ona deluje dobro, samo sto malo vise spava. Primetila sam i pre muzjaka, ona je spavala posle svakog dorucka. Tako da me i ovaj odgaivac malo prepao, kaze -mozda ti nisu prodali pticu od godinu dana vec staru, a nisam mu ni rekla nista o njoj. E, sada, koliko jos njega da drzim zajedno sa njom ne znam. Izgleda da ga izvadim sutra? Ne znam. Evo, sada se ona probudila, i on je budi, ali sada je vreme nekako da se primire. Ona sada samo nasesurena gleda okolo, ... I hvala za niger, ali ja niger imam samo dva dana i jela ga je par zrna juce i danas...nista vise. U svakom slucaju, moj muzjak treba zenku pothitno, tako izgleda...Bar da imam neku da mu doturim, dok ovu lecim. A tu se jos postavlja pitanje da li je uopste plodan. Za sada samo jako peva i hoce da pukne od zivahnosti.

hvala na razgovoru, pozd. bas mi mnogo znaci! hvala svima bounce bounce
Nazad na vrh Ići dole
Dalibor Vasic

Dalibor Vasic


Broj poruka : 531
Datum upisa : 03.01.2011
Godina : 29
Lokacija : Cicevac, Srbija

Priprema za parenje kanarinaca - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Priprema za parenje kanarinaca   Priprema za parenje kanarinaca - Page 3 Icon_minitimeSub Sep 17, 2011 7:37 pm

Nema na čemu u svako doba, možeš i putem fejsbuka ako imaš naravno, da se kontaktiraš sa nekim ljudima sa foruma ako ti je lakše, jer neki imaju obaveze i druge poslove pa nisu stalno ovde, da bi videli i da ti odgovore. E sad kad ti se već ljudi nude u pomoć iskoristi to za dobrobit svoje ptice i odnesi je ukoliko sutra ako možeš. Mada mislim da je ipak ženka bolesna. A što se tiče tog mužijaka od 8 godina, nema problema, jer mužijacima su najbolje godine za parenje od 2 do 4 godine, ali mogu i posle toga, ponavljam tada su im najbolje godine. A tog drugog kanarinca, mlađeg, bolje vrati u njegov prvi kavez, neka bude odvojen, nastavi ishranom kako jesi i do sad, davaj mu dosta minerala, vitamina, naravno ne previše da se ptica ne bi predozirala vitaminima i ode mast u propast. I vidi ako možeš da zalečiš ženku pa ako uspe to, posle nekog vremena počni opet da ih siliš, ako ne, onda kod nekog pouzdanog odgajivača potraži mladu ženku i od godine probaj sa izvođenjem.


Pozdrav! cheers
Nazad na vrh Ići dole
BRZOPIT




Broj poruka : 9
Datum upisa : 17.09.2011

Priprema za parenje kanarinaca - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Priprema za parenje kanarinaca   Priprema za parenje kanarinaca - Page 3 Icon_minitimeSub Sep 17, 2011 7:57 pm

dobro, pokusacu to da uradim to sutra. Ne znam odgaivaci ovde su mi svi sumljivi. Imam jos neka iskustva, ali bojim se da govorim jer mozda i citaju ti o kojima cu da govorim! Hvala na odgovorima! javicu sta sam uradila! poz Smile
Nazad na vrh Ići dole
Dalibor Vasic

Dalibor Vasic


Broj poruka : 531
Datum upisa : 03.01.2011
Godina : 29
Lokacija : Cicevac, Srbija

Priprema za parenje kanarinaca - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Priprema za parenje kanarinaca   Priprema za parenje kanarinaca - Page 3 Icon_minitimeSub Sep 17, 2011 8:01 pm

Važi, onda bolje ćuti, nema veze Very Happy Nema na čemu, slobodno ako imaš još pitanja, postavi i ko se nađe na forumu odgovoriće ti, svi su ovde druželjubivi i ok ljudi.


Pozdrav! cheers
Nazad na vrh Ići dole
BRZOPIT




Broj poruka : 9
Datum upisa : 17.09.2011

Priprema za parenje kanarinaca - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Priprema za parenje kanarinaca   Priprema za parenje kanarinaca - Page 3 Icon_minitimeSub Sep 17, 2011 8:20 pm

pa moje pitanje vec postoji. Mene zanima da li neko zna neke stvarno pouzdane i iskrene odgaivace u Beogradu?


ovaj sto mi se nudi ima mnogo ptica i svi znaju za njega, ali vise ne drzi kanarince
Nazad na vrh Ići dole
BRZOPIT




Broj poruka : 9
Datum upisa : 17.09.2011

Priprema za parenje kanarinaca - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Priprema za parenje kanarinaca   Priprema za parenje kanarinaca - Page 3 Icon_minitimeNed Sep 18, 2011 8:09 am

moram jos da vam pisem. Evo, jutros, zenka kad treba da dobije hranu cvrci, skace kao luda, da ni ne pomislis niti jednog trenutka da je kao mozda bolesna. Taman sam htela da vadim muzjaka, ali su delovali tako veselo, a ona tako zdravo, da sam ih ostavila. Dok sam im pripremala hranu cujem muzjaka kako je pustio pesmu i poce da skace po njoj, radi parenja. Do sada jos nije pevao dok je bio sa njom i nisam videla ni da je skakao na nju. Samo je ludeo. Ona je kada je zapevao i skako na nju bezala po kavezu! Nahranila sam ih. Kada je zavrsila sa jelom, zenka je kao po obicaju pocela da spavucka, a to je radila uvek, i kada on nije bio u kavezu. On je navalio i na njenu ciniju. A obicno je manje jeo od kada je sa njom
Nazad na vrh Ići dole
Dalibor Vasic

Dalibor Vasic


Broj poruka : 531
Datum upisa : 03.01.2011
Godina : 29
Lokacija : Cicevac, Srbija

Priprema za parenje kanarinaca - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Priprema za parenje kanarinaca   Priprema za parenje kanarinaca - Page 3 Icon_minitimePon Sep 19, 2011 1:03 pm

Imam i ja par pitanja. E ovako, malo pre sam hranio ptice kao i po običaju, i pogledam mužijaka kanarinca koji je u kavezu iznad ženke, ona je u kavezu ispod. I on je stalno na onoj strani na kojoj može da vidi ženku jer je njen kavez nešto veći, i samo ide tamo-amo.... kad je vidi, a ona stalno gleda gore ka njemu, ja uzmem i ubacim ga i ništa normalno, a onda je onda počela da ide takođe tamo-amo na stajalici, i ispuštala je nekaka čudan zvuk. On je stajao na stajalici preko puta nje i gledao je. Zaboravio sam da napomenem da se mužijak miti, tj.nije se potpuno izmitio, ostalo mu je još nekoliko pera na repu, krilu, i nešto malo ona perca na glavi. Šta da radim ?


Pozdrav! cheers
Nazad na vrh Ići dole
ticar

ticar


Broj poruka : 432
Datum upisa : 31.12.2009
Godina : 39
Lokacija : Zadar,hr

Priprema za parenje kanarinaca - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Priprema za parenje kanarinaca   Priprema za parenje kanarinaca - Page 3 Icon_minitimePon Sep 19, 2011 6:33 pm

Dalibor Vasic ::
Imam i ja par pitanja. E ovako, malo pre sam hranio ptice kao i po običaju, i pogledam mužijaka kanarinca koji je u kavezu iznad ženke, ona je u kavezu ispod. I on je stalno na onoj strani na kojoj može da vidi ženku jer je njen kavez nešto veći, i samo ide tamo-amo.... kad je vidi, a ona stalno gleda gore ka njemu, ja uzmem i ubacim ga i ništa normalno, a onda je onda počela da ide takođe tamo-amo na stajalici, i ispuštala je nekaka čudan zvuk. On je stajao na stajalici preko puta nje i gledao je. Zaboravio sam da napomenem da se mužijak miti, tj.nije se potpuno izmitio, ostalo mu je još nekoliko pera na repu, krilu, i nešto malo ona perca na glavi. Šta da radim ?


Pozdrav! cheers

a što bi ti radio Question pa ptice se trebaju odmoriti i čekati drugu sezonu parenja,nisu to igračke pa da se pare kad bi ti htio,normalno da se gledaju i ti da si sam u sobi bi gledao kroz prozor u mlade tetice.
Nazad na vrh Ići dole
BRZOPIT




Broj poruka : 9
Datum upisa : 17.09.2011

Priprema za parenje kanarinaca - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Priprema za parenje kanarinaca   Priprema za parenje kanarinaca - Page 3 Icon_minitimePon Sep 19, 2011 6:53 pm

Niko mi jos nije odgovorio, a ja opet moram da se posavetujem sa vama. Ako ste videli, muzjak mi je nasrtao na zenku, a ja sam mislila da je ona bolesna jer je mnogo spavala, zaista izgledala bolesno. Izvadila sam muzjaka, a ona je onda pocela da spava u knezdu i kao da se oporavila skorz. Danas je ceo dan bila potpuno zdrava. Zaklonila sam ih i muzjak je jako pevao, a kada sam ih pustila da se gledaju, zenka je samo naletala na kavez kao da ce prema njemu, a on je pustio pesmu ali je malo manje skakao jer ga vec dva dana ne usiljujem jer sam prestala, usiljavala sam ga deset dana. Ali, bilo mi je zao da ponovo pocnem sa usiljavanjem, sve ispocetka, a mozda je zenka sada spreman, otvorila sam mu kavez, a on je jedva usao, dok ga je zenka prosto zvala i prakticno usla ona kod njega. Sada ne znam da li sam pogresila. Zaspali su za veceras. KOliko sada da budem strpljiva i da ih drzim u kavezu zajedno? Zna li neko? bom Nadam se brzom odgovoru!poz
Nazad na vrh Ići dole
Dalibor Vasic

Dalibor Vasic


Broj poruka : 531
Datum upisa : 03.01.2011
Godina : 29
Lokacija : Cicevac, Srbija

Priprema za parenje kanarinaca - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Priprema za parenje kanarinaca   Priprema za parenje kanarinaca - Page 3 Icon_minitimePon Sep 19, 2011 7:15 pm

ticar ::
Dalibor Vasic ::
Imam i ja par pitanja. E ovako, malo pre sam hranio ptice kao i po običaju, i pogledam mužijaka kanarinca koji je u kavezu iznad ženke, ona je u kavezu ispod. I on je stalno na onoj strani na kojoj može da vidi ženku jer je njen kavez nešto veći, i samo ide tamo-amo.... kad je vidi, a ona stalno gleda gore ka njemu, ja uzmem i ubacim ga i ništa normalno, a onda je onda počela da ide takođe tamo-amo na stajalici, i ispuštala je nekaka čudan zvuk. On je stajao na stajalici preko puta nje i gledao je. Zaboravio sam da napomenem da se mužijak miti, tj.nije se potpuno izmitio, ostalo mu je još nekoliko pera na repu, krilu, i nešto malo ona perca na glavi. Šta da radim ?


Pozdrav! cheers

a što bi ti radio Question pa ptice se trebaju odmoriti i čekati drugu sezonu parenja,nisu to igračke pa da se pare kad bi ti htio,normalno da se gledaju i ti da si sam u sobi bi gledao kroz prozor u mlade tetice.


Hahahahah, kod mene nema odmaranja, sezona traje preko cele godine! Very Happy

Pozdrav! cheers
Nazad na vrh Ići dole
ticar

ticar


Broj poruka : 432
Datum upisa : 31.12.2009
Godina : 39
Lokacija : Zadar,hr

Priprema za parenje kanarinaca - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Priprema za parenje kanarinaca   Priprema za parenje kanarinaca - Page 3 Icon_minitimePon Sep 19, 2011 7:19 pm

Dalibor Vasic ::
ticar ::
Dalibor Vasic ::
Imam i ja par pitanja. E ovako, malo pre sam hranio ptice kao i po običaju, i pogledam mužijaka kanarinca koji je u kavezu iznad ženke, ona je u kavezu ispod. I on je stalno na onoj strani na kojoj može da vidi ženku jer je njen kavez nešto veći, i samo ide tamo-amo.... kad je vidi, a ona stalno gleda gore ka njemu, ja uzmem i ubacim ga i ništa normalno, a onda je onda počela da ide takođe tamo-amo na stajalici, i ispuštala je nekaka čudan zvuk. On je stajao na stajalici preko puta nje i gledao je. Zaboravio sam da napomenem da se mužijak miti, tj.nije se potpuno izmitio, ostalo mu je još nekoliko pera na repu, krilu, i nešto malo ona perca na glavi. Šta da radim ?


Pozdrav! cheers

a što bi ti radio Question pa ptice se trebaju odmoriti i čekati drugu sezonu parenja,nisu to igračke pa da se pare kad bi ti htio,normalno da se gledaju i ti da si sam u sobi bi gledao kroz prozor u mlade tetice.


Hahahahah, kod mene nema odmaranja, sezona traje preko cele godine! Very Happy

Pozdrav! cheers

prvo nauči osnove,kažeš kanarinac se miti,pa onda nema šanse ni da pari ni da napuni jaja još bar 2 mjeseca.od takvih ptica koje pokušavaš pariti po cijelu godinu nema ništa.
Nazad na vrh Ići dole
Dalibor Vasic

Dalibor Vasic


Broj poruka : 531
Datum upisa : 03.01.2011
Godina : 29
Lokacija : Cicevac, Srbija

Priprema za parenje kanarinaca - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Priprema za parenje kanarinaca   Priprema za parenje kanarinaca - Page 3 Icon_minitimePon Sep 19, 2011 8:17 pm

Znam, znam sve to, zato mi je i bila čudna njihova reakcija, baš zbog toga što se ptice i mite postavio sam pitanje.... Ništa onda, ostaju odvojeno do proleća, pa ćemo videti posle.

Pozdrav! cheers
Nazad na vrh Ići dole
madnesstears




Broj poruka : 26
Datum upisa : 30.10.2010
Godina : 38
Lokacija : Senta

Priprema za parenje kanarinaca - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Priprema za parenje kanarinaca   Priprema za parenje kanarinaca - Page 3 Icon_minitimeČet Sep 29, 2011 12:12 am

Pozdrav svima!
Pošto sam početnik, imam jedno pitanje, to sam shvatio da godišnje tri puta može da ženka leži na jajima, i to kakva je piprema za mužjaka i za ženku, faktori i slično, ali kad se tačno počinje piprema za parenje? Milsim u kojem mesecu? Januar?
Nazad na vrh Ići dole
Miks

Miks


Broj poruka : 85
Datum upisa : 21.05.2011
Godina : 58
Lokacija : ZR

Priprema za parenje kanarinaca - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Priprema za parenje kanarinaca   Priprema za parenje kanarinaca - Page 3 Icon_minitimeČet Okt 06, 2011 7:45 am

BRZOPIT ::
Niko mi jos nije odgovorio, a ja opet moram da se posavetujem sa vama. Ako ste videli, muzjak mi je nasrtao na zenku, a ja sam mislila da je ona bolesna jer je mnogo spavala, zaista izgledala bolesno. Izvadila sam muzjaka, a ona je onda pocela da spava u knezdu i kao da se oporavila skorz. Danas je ceo dan bila potpuno zdrava. Zaklonila sam ih i muzjak je jako pevao, a kada sam ih pustila da se gledaju, zenka je samo naletala na kavez kao da ce prema njemu, a on je pustio pesmu ali je malo manje skakao jer ga vec dva dana ne usiljujem jer sam prestala, usiljavala sam ga deset dana. Ali, bilo mi je zao da ponovo pocnem sa usiljavanjem, sve ispocetka, a mozda je zenka sada spreman, otvorila sam mu kavez, a on je jedva usao, dok ga je zenka prosto zvala i prakticno usla ona kod njega. Sada ne znam da li sam pogresila. Zaspali su za veceras. KOliko sada da budem strpljiva i da ih drzim u kavezu zajedno? Zna li neko? bom Nadam se brzom odgovoru!poz

Jos jedna veoma bitna stvar, pored svega vec recenog sto je bitno, a to je strpljenje!!!
Inace, moguce je da je zenka, koja je "bolesna" u fazi mitarenja, pa se zato tako uspavano ponasa... A i ovo vreme sada je "mrtva" sezona za razmnozavanje.
Tako da, moj savet vam je, da razdvojite kanarince (tamo negde do februara), pa onda pocnete sve ispocetka kako ste vec ucinili u prvom pokusaju. S tim da ce te im postepeno povecavati duzinu dana (regulisanjem svetla) dok ne dodjete do obdanice od nekih 14h...
Na prolece cete imati pun kavez malih , lepih, zivahnih kanarincica Smile))
Nazad na vrh Ići dole
BRZOPIT




Broj poruka : 9
Datum upisa : 17.09.2011

Priprema za parenje kanarinaca - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Priprema za parenje kanarinaca   Priprema za parenje kanarinaca - Page 3 Icon_minitimeČet Okt 06, 2011 9:20 am

Miks, mnogo hvala. U pravu ste i ja sam tako mislila posto mi niko nije odgovorio, pa sam ih razdvojila, sada pratim desavanje, ali sam ostavila gnezdo u slucaju da se nesto dogodilo u to vreme. Zenka, tako spava, ne spava, noramalna nije, sve se tako ponasa, ali mislim da je u poslednje vreme zivahnija, ali spava posle dorucka, to kao da joj je urodjeno. Nkada, ali retko legne i u gnezdo. Pokusacu. Muzjak peva, kao lud non stom. Zenka samo jede i uvek je gladna. Hvala jos jednom
Nazad na vrh Ići dole
saki pticar




Broj poruka : 1
Datum upisa : 05.11.2011

Priprema za parenje kanarinaca - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Priprema za parenje kanarinaca   Priprema za parenje kanarinaca - Page 3 Icon_minitimeSub Nov 05, 2011 9:28 pm

pozzz svim nov sam i imam dosta pitanja...prvo sto me interesuje sto se kanarici uparili a nisu jos ni gnezdo napravili,ili to posle rade
Nazad na vrh Ići dole
milan@




Broj poruka : 2
Datum upisa : 28.11.2011

Priprema za parenje kanarinaca - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Priprema za parenje kanarinaca   Priprema za parenje kanarinaca - Page 3 Icon_minitimeSre Nov 30, 2011 5:24 pm

Pozdrav za Srdjana iz Sremske Mitrovice,cujem od Peleta da si opet bio uspesan sto se od tebe i ocekivalo.Lepo si opisao pripremu za parenje i od velike je pomoci pocetnicima,svaka cast.
Nazad na vrh Ići dole
nikola j




Broj poruka : 61
Datum upisa : 02.02.2011
Godina : 36
Lokacija : leskovac

Priprema za parenje kanarinaca - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Priprema za parenje kanarinaca   Priprema za parenje kanarinaca - Page 3 Icon_minitimeČet Dec 08, 2011 2:53 pm

pozdrav ljudi.....evo pocela je priprema za parenje a naravno mi pocetnici imamo veliku zelju da dobijemo mlade....nadam se da cemo uspeti u tome...ja sam moje ptice tj kanarinca i kanarinku silio....sad su trenutno u istom kavezu zajedno lepo se slezu ljube se itd on joj peva...ona nosi slemcice ....nadam se da ce tu nesto biti,taj isti par mi je letos izveo 2 ture mladih ali su nazalost zbog vrucine umrli....kazu da je zima bolja za to...slikao sam njih i neke druge ptice koje imam isto kanarinca i kanarinku pa bih iskreno voleo da cuje vase misljenje sta mislite o tome...ipak ovde ima mnogo iskusnih cuvara....
Nazad na vrh Ići dole
nikola j




Broj poruka : 61
Datum upisa : 02.02.2011
Godina : 36
Lokacija : leskovac

Priprema za parenje kanarinaca - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Priprema za parenje kanarinaca   Priprema za parenje kanarinaca - Page 3 Icon_minitimeČet Dec 08, 2011 3:37 pm

Priprema za parenje kanarinaca - Page 3 Dscn1000k
Priprema za parenje kanarinaca - Page 3 Dscn1006s
Priprema za parenje kanarinaca - Page 3 Dscn1007j
Priprema za parenje kanarinaca - Page 3 Dscn1008v
Priprema za parenje kanarinaca - Page 3 Dscn1012h
Nazad na vrh Ići dole
nikola j




Broj poruka : 61
Datum upisa : 02.02.2011
Godina : 36
Lokacija : leskovac

Priprema za parenje kanarinaca - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Priprema za parenje kanarinaca   Priprema za parenje kanarinaca - Page 3 Icon_minitimeČet Dec 08, 2011 4:18 pm

eto to je nesto od mojih ptica pa ako moze neki komentar o njima vi ipak bolje znate od mene....zanima me vase misljenje o njima...kakav je kvalitet po izgledu itd
Nazad na vrh Ići dole
Dalibor Vasic

Dalibor Vasic


Broj poruka : 531
Datum upisa : 03.01.2011
Godina : 29
Lokacija : Cicevac, Srbija

Priprema za parenje kanarinaca - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Priprema za parenje kanarinaca   Priprema za parenje kanarinaca - Page 3 Icon_minitimeČet Dec 08, 2011 4:27 pm

Ptice lepo izgledaju, moraš malo više da obratiš pažnju na higijenu oko stajalica i pojilica, nemoj ovo da shvatiš kao zlonamerno, već kao drugarski savet. Ne razumem kako ih siliš ovako, moraju da budu valjda odvojeni Shocked i kad ženka svije gnezdo tad joj pustiš mužijaka.


Pozdrav! cheers
Nazad na vrh Ići dole
nikola j




Broj poruka : 61
Datum upisa : 02.02.2011
Godina : 36
Lokacija : leskovac

Priprema za parenje kanarinaca - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Priprema za parenje kanarinaca   Priprema za parenje kanarinaca - Page 3 Icon_minitimeČet Dec 08, 2011 4:37 pm

hvala...ma naravno da vodim racuna o higijeni taman posla....nego nisam bio tu neko vreme i napravio se haos....sada je sve sredjeno i u najboljem redu....
Nazad na vrh Ići dole
nikola j




Broj poruka : 61
Datum upisa : 02.02.2011
Godina : 36
Lokacija : leskovac

Priprema za parenje kanarinaca - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Priprema za parenje kanarinaca   Priprema za parenje kanarinaca - Page 3 Icon_minitimeČet Dec 15, 2011 3:15 pm

ljudi imam jedno pitanje.....stavio sam u odvojenim kavezima zenke kanarinke tj 2 zenke u 2 kaveza...i muzjaka u sredini izmedju njih da li moze muskarac tako da ih upari obe da kad naprave gnezda da ga pustim prvo kod jedne posle kod druge da li je to moguce i da li trebam jednu od njih da zaklonim da je muzjak ne vidi dok ne upari prvu ili moze slobodno da gleda obadve...odgovorite mi molim vas hitno je....ako ne moze kazite mi kako moze....pozdrav....
Nazad na vrh Ići dole
Dalibor Vasic

Dalibor Vasic


Broj poruka : 531
Datum upisa : 03.01.2011
Godina : 29
Lokacija : Cicevac, Srbija

Priprema za parenje kanarinaca - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Priprema za parenje kanarinaca   Priprema za parenje kanarinaca - Page 3 Icon_minitimeČet Dec 15, 2011 3:55 pm

Jedan mužijak može da pari tri ženke, više od toga ne bi trebalo, tako da tvoj može, pusti ga prvo na jednu, pa sutradan na drugu.


Pozdrav! cheers
Nazad na vrh Ići dole
Alexandar

Alexandar


Broj poruka : 724
Datum upisa : 23.12.2009
Godina : 45
Lokacija : Kragujevac

Priprema za parenje kanarinaca - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Priprema za parenje kanarinaca   Priprema za parenje kanarinaca - Page 3 Icon_minitimeČet Dec 15, 2011 5:14 pm

ako se desi da ti kanarinke treba da se pare u isto vreme sto nije retkost onda pari na skokove .
prvo pustis kanarinca kod jedne zenke ujutru rano i ostavis ga da bude sa njom 2 - 3 sata pa ga izvadi i vrati u njegov kavez pa uvece kod druge zenke isto jedno 2 do 3 sata
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Priprema za parenje kanarinaca - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Priprema za parenje kanarinaca   Priprema za parenje kanarinaca - Page 3 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Priprema za parenje kanarinaca
Nazad na vrh 
Strana 3 od 7Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći
 Similar topics
-
» Priprema stiglica za parenje
» Priprema stiglica za parenje...
» Priprema živine za izložbe!
» Priprema izložbenih primeraka ptica za izložbu!
» Sta ko gaji od kanarinaca?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Kanarinci-
Skoči na: